Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#114003) kwzatz válasza Ricardo (#114000) üzenetére


kwzatz
őstag

"Valószínüleg annak a a hozadéka, hogy az álláspontod az oltással kapcsolatban (antiwax vonal)az ő álláspontjukhoz hasonló."
Erről az IQ Bell Curve mém ugrik be, mostanában rengetegszer találkozok vele. :D
Viccet félretéve, remélem megegyezhetünk abban, hogy amikor ez történik az legtöbbször érvelési hiba.

"Igen tuti örül az oltott az oltatlan kontroll csoportnak. Főleg hogy miattuk húzódik el ez az egész szívás ami most a világban van."
És hogy ér véget? 100% oltottság minden életkorban fél évente boosterekkel? Vagy milyen egyéb végső, elfogadható állapot van, ami aztán véget vet ennek? Oltatlan fertőzésen átesetteket egyébként valahogy mindenki úgy kezeli az utolsó kb. 50-100 kommentben, mintha nem léteznének vagy az nem lenne releváns.

(#114007) HellGreg


HellGreg
őstag

Reagálnék egy fél hozzászólásra, ami közben egy oldalfrissítéssel eltűnt, így csak keveset olvastam belőle. A lényeg az, hogy egy szóval sem mondtam, hogy nekem is ez a véleményem, azt meg főleg nem, hogy a vakcina nem megoldás. De tény, hogy a delta az oltottak közt is terjed, így kérdés, hogy mi fogja valóban megállítani a világjárványt. Az egészségügy szempontjából persze fontos, hogy az ne legyen túlterhelve, egyéni szempontból is fontos, hogy csökkentsük a kórház esélyét, de magának a járványnak nem igazán látom a végét, még távolról sem. Főleg nem úgy, ahogy a világ kezeli az egészet. Mondjuk egy 70-80%-os oltottságnál tolni egy világszintű 2 hetes full lockdownt, az talán megállítaná, de olyan sosem lesz, természetesen. A 6 hónap alatt lejáró oltások, a delta és még ki tudja mi jön, plusz az oltásellenesek, ez így együtt = reménytelen.
Arról már nem is beszélve, hogy a 3. oltásért sem tolonganak az emberek, akkor mi lesz a negyedikkel, ötödikkel? Jó ha félmillióan beadatják majd.

[ Szerkesztve ]

(#114008) PROHARDVER!


PROHARDVER!

Akkor még egyszer: pánikkeltés és rémhírterjesztés tilos a topikban, utóbbiért továbbra is topik tiltás jár.

(#114009) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Qutya123 - Ezzel gyere át a laza topikba.
Átjöttem: [link] :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#114010) radi8tor válasza Fire/SOUL/CD (#114009) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A rettegők továbbra is rettegni fognak, a dolgozó nép meg dolgozni fog ahogyan csak tud. :D

Linket elXurtad, javítottam. Ja már te is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#114011) BalanceR


BalanceR
addikt

Hoppá, az öregek mesélték, hogy valaha volt moderáció a topicban, de azt hittem csak legenda... :C
Olyan lett ez a szál, mint az avasi lakótelep, vagy a hős utca, még a "felügyeleti szerv" sem szívesen teszi be ide a lábát...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#114013) BalanceR


BalanceR
addikt

Zacher : "A Koronavírus.gov.hu oldalon a hírek 75 százaléka politikai hirdetés..." :K
Illetve körkérdés a Deutschlandba' szakadt kollégákhoz:
Ott milyen szankciók, következmények vonatkoznak, álhír terjesztő, AW "doktorokra"? (Mondjuk, mint nálunk egy Pócs, vagy Tamasi)?
:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#114016) BalanceR válasza syberia (#114012) üzenetére


BalanceR
addikt

A jó öreg AW Vanden Bossche - állatorvos és "vakcinakutató". Aki egy éve kiabálja, hogy mindmeghalunk, és akinek az állításait többszörösen cáfolták már? :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#114017) BalanceR válasza #20749568 (#114014) üzenetére


BalanceR
addikt

Szóval ott is "mindent szabad", következmények nélkül?
Állíthat olyat bárki (doktori címével megtámogatva) hogy a vakcinák bizonyítottan veszélyesek, vagy hogy pl. "hullanak tőle a gyerekek"?
(Szembe jött egy ilyen kontent, ami mostanában AW körökben nagy tömegekhez eljut, és egyszerűen nem értem, miért nem veszik elő sehol az ilyeneket?)

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#114018) Fire/SOUL/CD válasza syberia (#114012) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ok, ez jó volt, értem...(a semmit) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#114019) syberia válasza kwzatz (#114003) üzenetére


syberia
veterán

"És hogy ér véget? 100% oltottság minden életkorban fél évente boosterekkel? Vagy milyen egyéb végső, elfogadható állapot van, ami aztán véget vet ennek?"

Korábban a nyájimmunitás ígérete volt a mesterséges immunizációs "verseny" végpontja, útközben kiderült hogy a covid rendkívül gyorsan és jól tud alkalmazkodni a vele szemben létrehozott óriási immunnyomáshoz. A Delta-variáns egy jó "bemutató", hogy a globális stratégiát mellőző immunintervenció mennyire felerősítheti egy vírus fertőzőképességét.

(#114018): A gyerekek oltása immunológiai szemszögből vizsgálva, érdemes végighallgatni szvsz. Nem egy zugorvos elemzése.

(#114016): Ilyet sosem állított, szokás szerint csúsztatsz.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#114020) BalanceR válasza Di Natale (#114015) üzenetére


BalanceR
addikt

Őőő... Egy büdös szóval nem volt említve a riportban semmilyen vírus. Egy régóta fennálló logisztikai probléma:
Kicsi a temető, és momentán nem működik a crema...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#114022) BalanceR válasza #20749568 (#114021) üzenetére


BalanceR
addikt

Erre a b@romra gondolok, aki állítólag Németországban sebész (még nem checkoltam, de nem lehetetlen) , és konkrétan lebeszél mindenkit az oltásról, mert "ő orvos, és azt látja, hogy mindenki azoktól haldoklik" (persze semmi konkrétum, vagy bizonyíték) a HPV-oltások is életveszélyesek szerinte, és ez csak influenza, de a Gödény, Pócs, Tamasi hatalmas hősök. :W Ott nincs orvosi kamara?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#114024) Qtya123 válasza Fire/SOUL/CD (#114009) üzenetére


Qtya123
őstag

Muszáj volt szólnom, hogy gyere át. Ott meg fognak téged ölni, felakasztani, kibannolni, felgyújtani. Nem szabad rosszakat írni oda. :DDD

(#114025) BalanceR válasza #20749568 (#114023) üzenetére


BalanceR
addikt

Ohh, akkor ott is mattra ugyan az, mint itt. Itthon is jellemzően az ilyen kis ezo-skizo, karen egyletek, háttérhatalom rettegő tanulatlan csórók kicsi csoportjai eszkalálódnak AW csürhévé, és a szélsőjobbos pártocskák szépen rámennek a könnyen befolyásolható lepattanóra dezinformációval, kicsavart tényekkel, olajat öntve a tűzre, nem véletlenül a Mihazánkos gyökér pörgeti a Magyar pártok közül a gyilkos vakcina, kamu járvány, háttérhatalom, great reset... konteókat, a cigányozás már nem menő, pedig abban is erős volt, és már akkor sem az agysebészek voltak a célcsoport.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#114026) Fire/SOUL/CD válasza Qtya123 (#114024) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jogos, itt vagyok. :R (Hákúnámátátááá, milyen gyönyörű szó) :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#114029) pjen válasza t72killer (#113937) üzenetére


pjen
félisten

Nem volt ilyen mert az Eü együtt fejlődött a " szenvedély betegekkel". Most nem , hogy fejlődne az Eü, próbálna lépést rartani a járvánnyal, még inkább vissza fejlesztik. Haza küldöm a valós betegeket meghalni, hogy az esetleges betegeknek legyen hely. Ilyen szervezéssel könnyű letérdeltetni az Eü t.

(#114033) Sped válasza Qtya123 (#113994) üzenetére


Sped
aktív tag

Hát nem tudom, szerintem az immunrendszer folyamatosan pörög, minden nap védekezik és antitestet termel, mert ez a dolga. Számtalan fertőzést hárít úgy, hogy nem is tudunk róla. Szóval szerintem az, hogy most egy speckó antittestet is termelnie kell, az nem tűnik olyan nagy pluszfeladatnak. :)

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#114034) Cs1csó válasza Sped (#114033) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pont az mRNS-nél tervezik azt, hogy csinálnak egy "multi" oltást aminél egy szurival egy csomó kórokozó ellen kapnál védettséget. A kötelező oltások között ma is vannak ilyenek de a mennyiség itt a kérdés.

(#114035) syberia válasza Sped (#114033) üzenetére


syberia
veterán


https://u-szeged.hu/download.php?docID=89173

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#114037) Qtya123 válasza Sped (#114033) üzenetére


Qtya123
őstag

Szerintem nem ilyen leegyszerűsített működésű az immunrendszer. Én nem jelenthetem ki azt, hogy holtbiztos, hogy probléma, ha egy adott védekezésre 0-24 ingerelve van, ahogy ennek az ellenkezőjét sem jelentheti ki senki.

Próbálkozások vannak, ugye a jelenlegi vakcina is úgy indult, hogy kell 2 és jó lesz. Aztán eltelt egy kis idő és hú, hát azért mégse elég, kellene egy 3. is és így tovább. Szerintem a legelején egyik kutató sem merte volna kijelenteni, hogy emberek van vakcina, de nem tudjuk mennyire és meddig véd, pedig igazából ez volt a helyzet. Nem tudunk semmit biztosat, megy a próbálkozás. Ugyanez igaz arra is, hogy ez mennyire oké az immunrendszernek hosszabb távon. Nem tudjuk.

[ Szerkesztve ]

(#114038) UberMutant válasza Qtya123 (#114037) üzenetére


UberMutant
őstag

miért lenne 0-24 ingerelve? x havonta adnak 1 oltást, az messze nem 0-24.

(#114039) t72killer válasza pjen (#114029) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A '89 óta lejtőző EÜ kapott egy inkábbköltünkpályafűtésre rezsimet 10éve és egy covid-szőnyegbombázást az elmúlt másfél évben. Az "alapvonal" lefelé tartott, amit pluszban sikerült még letörni. Ez nem csak pénz, a dolgozókkal való bánásmód is.

A tavaszi napi 300 halottas csúcs is többek között ennek köszönhető: cikkeztek róla, hogy akkor a fél évvel korábbi 40%-ról 90-95%-ra ugrott fel az intenzíveken a halandóság (noigen, a covidban fuldokló nehezen viseli, ha várni kell 1-2napot a felszabaduló ágyra...). Ha 2-3 stadion helyett 4-5 extra covid-intenzív állt volna rendelkezésre megfelelő személyzettel, akkor ugye esélyes, hogy tudjuk tartani az 50% alatti intenzíves mortalitást, ergo napi 300 helyett "csak" napi 150-200 halt volna meg. Ez is durva, de végeredményben életben maradhatott volna kb 10ezer ember.

A jelenlegi román helyzet egyébként ehhez hasonló, van olyan osztály, ahol konkrétan a kihűlés fenyegeti a benn fekvőket: ha nem a covid visz el, akkor megfagysz...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#114040) Mr K válasza syberia (#114019) üzenetére


Mr K
senior tag

"[...] kiderült hogy a covid rendkívül gyorsan és jól tud alkalmazkodni a vele szemben létrehozott óriási immunnyomáshoz. A Delta-variáns egy jó "bemutató", hogy a globális stratégiát mellőző immunintervenció mennyire felerősítheti egy vírus fertőzőképességét."

1. Az oltásokra gondolsz? (Mert a Delta elvileg Indiából terjedt el, ahol nem volt oltás. De az Alfa, a Béta és a Gamma egészen biztosan nem az oltásoknak köszönhető, mert még az oltások előtt alakultak ki.)

2. Hogyan lehetne ezt elkerülni? Mert előbb-utóbb a természetes immunitás is létrehozná az óriási immunnyomást, vagy nem? (Lásd pl. Manaus (Brazília) példáját 2020 elején.)

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#114041) Qtya123 válasza UberMutant (#114038) üzenetére


Qtya123
őstag

Ha kapsz egy oltást, akkor nem az van, hogy aznap reagál az immunrendszer, majd másnaptól stop. Tolja egy darabig, majd elkezd csökkenni. És utána jön rá a következő oltás a leszálló ágban.

Tehát kvázi rá van kényszerítve, hogy folyamatosan reagáljon a covidra. Ez egy darabig nem hiszem, hogy gond, de mikor már 4-6 havonta a "frissítő" 3,4,5,6 oltásra reagálna non-stop?
Erre nyilván nincsenek tanulmányok, majd meglátjuk alapon megy.

[ Szerkesztve ]

(#114042) syberia válasza Mr K (#114040) üzenetére


syberia
veterán

1. Az oltásokat megelőző, a vírus terjedését akadályozó intézkedésekre: lezárások, távolságtartás, maszk -ezek nyomás alá helyezték a vírust, ami csak akkor képes fennmaradni ha az számára kedvezőtlen körülményekhez jobban passzoló mutációkat "választ". Mivel gazdatest nélkül vége lenne, magasabb fertőzőképességű variánsok terjedtek el, amik már képesek az új körülmények között túlélni és szaporodni.

2. Szuboptimális védelmet adó vakcinákkal nem kivédhető. Tartós protektív immunitást biztosító intervencióban és hatékony gyógyszerkombinációban lehet a megoldás. A természetes immunitás a covid endémiává válása után kaphatna főszerepet, jelen helyzetben a magas fertőzési nyomás mérséklése a legnagyobb kihívás, szerintem a jelenlegi vakcinákkal az infektivitását fokozzuk a vírusnak.

Elérhető lenne a nyájimmunitás okosan kivitelezett járványkezeléssel.

https://howbad.info/

(#114043) t72killer válasza Qtya123 (#114041) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az indulás el lett azzal cseszve, hogy nem az immunológia-könyvek szerinti hosszabb időközzel adták az 1+2. dózist. Ezzel egy rakás problémát sikerült generálni:

0. az "immunológiakönyv": hosszabb közzel adva erősebb és tartósabb védettség érhető el. Ezt azóta élesben ki is mérték, Pfizerrel csak 2 időtávra (a gyártói 3hét vs brit protokoll 12hét), Astrával hosszabb időtávokra is.

1. a hosszabb időtávokkal a kezdeti, vakcinahiányos időkben lényegesen több embert lehetett volna oltani. A korabeli vuhani+alfa variánsok ellen egy dózis még időseknél is elégséges lett volna, azaz a tavaszi alfa hullámot sok helyen kinyírhatták volna oltással.

2. több húzósabb mellékhatás kifejezetten a második dózis után jelentkezik. A tinik myocarditise pl, amit az antivaxxerek lobogtatnak. Ez vajon akkor is így jelentkezne és ilyen számban, ha pl hagynánk fél évet az 1+2 oltásdózisok között? Érzésre nem hinném.

#114042: mivel egyenesen az állatvilágba visszament, szvsz teljesen felesleges az oltatlanokat vagy az oltottakat hibáztatni a mutánsok kialakulásáért: komoly tételben fogadnék, hogy a következő húzós variáns az állatvilágból fog visszajönni: egy macskát, nyércet, szarvast pl nem biztos, hogy kinyír egy emberre 20-30% halálosra kigyúrt és/vagy minden eddiginél immunitáskerülőbb kórokozó.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#114044) Di Natale válasza BalanceR (#114020) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Hülye krematórium :((

(#114045) UberMutant válasza Qtya123 (#114041) üzenetére


UberMutant
őstag

van még mit tanulnod.

(#114046) Qtya123 válasza UberMutant (#114045) üzenetére


Qtya123
őstag

Akkor taníts, mert ez az egysoros önmagában így kevés lesz.
Komolyan mondom, nem gúnyból. Nyitott vagyok mindenre.
Nem vaxxer és nem antivaxxer vagyok. A válaszokat és a logikát keresem, hátha sikerül valamit mondanod ami hasznos.

De amit tanítasz az tény legyen, ne a szerintem így van, mert szerintem véleménnyel én is rendelkezem, mint látod.

[ Szerkesztve ]

(#114047) UberMutant válasza Qtya123 (#114046) üzenetére


UberMutant
őstag

én már tanultam ezt eleget, de te még nagyon az elején vagy. hajrá, sosem késő!

(#114048) Qtya123 válasza UberMutant (#114047) üzenetére


Qtya123
őstag

Továbbra is azt kérem, amit az előző hsz-ben, mert így nem vagyunk előrébb.

A téma adott a vakcina és az immunrendszer antitest termelése tekintetében. Én mondtam, hogy kapsz egy covid elleni oltást, akkor az immunrendszer egy jó ideig reagál erre és védekezik, nem csak az oltás "napján".

Te azt állítottad, hogy nincs az ingerelve, mert nem naponta kapja az ember az oltást, hanem x havonta.

Mint mondtam, nyitott vagyok és meggyőzhető, de nem az ilyen magas széken ülök és egysorosakat puffogtatok, hogy van mit tanulnod válasszal. Legyen akkor értelmes beszélgetés, mert6ez így eddigi nulla a részedről, csak egy sima odamondás. És akkor hogyan várjatok, hogy a kételkedők/bizonytalanok elinduljanak egy irányba?

[ Szerkesztve ]

(#114049) UberMutant válasza Qtya123 (#114048) üzenetére


UberMutant
őstag

ez nem kétkedés, hanem egyszerűen nem vagy birtokában az ismereteknek és próbálsz elméleteket gyártani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.