Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80101) Parci válasza natë (#80095) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

normális és tipikus. szellőztess sokat, hogy csökkenjen a koncentrációja a levegőben. úgy is jó erős szél van. simán olyan gyakran, amilyen gyakran csak bírod, de minimum óránként. sokan elbliccelik aztán csodálkoznak, hogy családilag pingpongoznak egy-egy vírussal hetekig, hónapokig.

és pihenés, sok folyadék, az előírt dolgok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80102) Parci válasza Asbee (#80096) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Tegnap volt a háziorvosomnál egy 40-es évek beli, letelt már a karanténja. Semmi extra tünete nem volt, de szólt hogy vizsgálják meg, mert elkezdett fulladni, kettőt lép elfárad. Véroxigén 53-as szaturáció, hívták is a mentőt a rendelőbe. Igaz még haza akart menni."

ez azért elég meleg! :Y
az megvan, hogy covid előtt ilyen 80-as szaturációknál már dugták le a csövet a torkodon?
az 53 nagyon-nagyon kemény, jó szervezete lehet, ha még működött :Y

ha meggyógyult, megpróbálkozhat a profi magashegyi mászással, jó alapanyagnak tűnik hozzá :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80103) andor80


andor80
senior tag

Márcsak az 500.000 ezer orosz vakcinát meg a 200.000 kínait várjuk by dagi gulyi gerike

Márcsk azokat a tömegeket várom akik beadatják maguknak ha nem lesz kötelező by Andor 80 ;] :DDD

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#80104) Parci válasza andor80 (#80103) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én nem zárom ki, hogy bevállaljam. és kell is gondolkodni rajta, mert a <60 éves, nem alapbeteg usereket lehet oltani a vadkeleti vackokkal is, míg az idősek/betegek csak a pfizer/modernát kaphatják per pillanat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80105) natë válasza Parci (#80104) üzenetére


natë
nagyúr

Én simán, bármelyiket. Szinte semmi difi, csak az előítéletek

(#80106) Drizzt válasza Parci (#80102) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Lehet egyebkent, hogy az nem SpO2, hanem PaO2. Mas meroszam a szaturaciora. Mondjuk 80 alatt az sem fenyes. [skala PaO2 ertekekhez]
De persze csak tipp.

I am having fun staying poor.

(#80107) Parci válasza natë (#80105) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sok különbség van azért, de egyre inkább úgy fest, hogy a mutációk miatt pár évig még jönnek az emlékzetető oltások így is úgy is. így viszont picit kevésbé számít, hogy a legtutibbat kapod-e.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80108) Parci válasza Drizzt (#80106) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akárhogy is, gyanítom, azonnal csináltak tüdőröntgent és azt is már kb. oxigénnel a szájában

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80109) Lauda


Lauda
félisten

Jön a védettséget igazoló okmány

No komment az egész. :DDD

(#80110) Parci válasza Lauda (#80109) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem azon akadt meg a szemem, hogy jövő héten jön félmillió (!) sinopharm shot!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80111) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Hol van arról vmi firss info, hogy mennyi embert oltottak már be Magyarországon? A hivatalos oldalakon nem találok erről infot.

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#80112) csƵ


csƵ
őstag

Tibi atya (1M követő) szavazást fog indítani a nyitásról, mert nem hiszi el (mondjuk én sem), hogy a lakosság 80%-a nem akar enyhítést. Kicsit reprezentatívabb lesz, mint a Nézőponté, ugyanis már a kérdésük is hazugság volt.

„ÖN HOGYAN ÍTÉLI MEG A MAGYAR KORMÁNY EDDIGI INTÉZKEDÉSEIT A KORONAVÍRUS KAPCSÁN?”

Ebből a kérdésből hozták ki, hogy a magyarok nem akarnak nyitást.

(#80113) Csatravi válasza csƵ (#80112) üzenetére


Csatravi
senior tag

Tedd hozzá ezt is, így hátha érthetőbb. Kevesen mondták azt hogy "Túl szigorúak"
[link]

(#80114) updog válasza csƵ (#80112) üzenetére


updog
senior tag

Magyarországon van 1M alkoholista. Tibi atyát 1M ember követi, véletlen? :D

Viccet félretéve, gondolom nagy meglepetés lesz hogy egy kocsma követői azt fogják választani, hogy nyissanak ki a kocsmák. Amúgy ezzel nincs baj, betarta(t)ni a szabályokat az esetleges nyitáskor, na az lesz az érdekes.

Az meg külön szomorú hogy egy lopottvicc-megosztó kocsma facebook oldala valószínűleg nagyobb tömeget ér el a probléma sajátos, de valid megfogalmazásával, mint az akinek ez a dolga lenne.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#80115) Rage47 válasza Parci (#80104) üzenetére


Rage47
veterán

Ma hívta mamámat(87) a háziorvos asszisztense, hogy holnap oltás - múltkor is szóltak, de aztán lemondták, mert nem jött elég Moderna -, de nem tudták megmondani, hogy milyet fog kapni... remélem nem az oxfordi.

Más:
Telex: 6-9 hónap kellhet az AstraZenecának, hogy az új variánsok ellen is kellően hatékony vakcinát fejlesszen
"A Financial Times szerint az mRNS-alapú vakcináknakat könnyebben, hamarabb lehet adaptálni az új variánsokhoz, mint az AstraZenecáét, ami egy vektorvakcina."

[ Szerkesztve ]

(#80116) perempe válasza Lauda (#80109) üzenetére


perempe
addikt

erről nyitnak konzultációt?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#80117) Parci válasza Rage47 (#80115) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mrns az 6-8 hét :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80118) Kékes525 válasza Parci (#80117) üzenetére


Kékes525
félisten

Már januárban elkezdődött: [Moderna develops new vaccine to tackle mutant Covid strain] Legkésőbb áprilisban meglesz. Sőt...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80119) Parci válasza Kékes525 (#80118) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem sinopharm shitshot jut majd. próbálok nagyon-nagyon syberia lenni, hogy örüljek, de nem megy.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80120) andor80 válasza Parci (#80104) üzenetére


andor80
senior tag

Én kizárom és nem is gondolkodom rajta amíg EU gyógyszerügynökség nem mondja ,hogy mehet a cucc és ŐK vállalják érte a felelőséget és nem a dagadt felcsúthi aki persze amúgy sem vállalna felelőséget..... ;]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#80122) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Anno páran kicsit szkeptikusan kérdeztük itt, hogy mit ér a vakcina a mutálódott vírussal szemben. A megszokott szaktekintésű és határozottságú véleménymeghatározók eléggé leseperték a kérdést kérdezővel egyetemben, majdhogynem tagadóféregnek minősítve.....

(csak tanulságképpen említem ezt meg azért, hogy a nagymellényű tudást nem kellene meggondolatlanul osztani, mert összemegy hamar és gomblukvarrássá szelidül) ;)

(#80123) Parci válasza ubyegon2 (#80122) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mielőtt nagyon belelovalod magad: védenek azok. a lényeget kivédik (nem makkansz meg, maximum nyomsz egy tipikus megbetegedős kört).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80125) Parci válasza #20749568 (#80124) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

makkanás = súlyos lefolyás, kórház, extrém esetben halál. szóval ezek mind.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80127) seolwon válasza #20749568 (#80121) üzenetére


seolwon
tag

Talán mert jobban bízik abban, hogy ők tényleg megvizsgálják, mielőtt rámondják az áment, nem csak mindenféle egyéb érdekek vezérlik.
Magyarul kisebb esélyt lát a tévedésre.

(#80128) Parci válasza #20749568 (#80126) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én voltam pontatlan, lusta voltam gépelni, így végül háromszor annyit gépelhettem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80130) ubyegon2 válasza Parci (#80123) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

mielőtt nagyon belelovalod magad

Nem lovallásról van szó meg nem is evezésről most, egyszerűen megemlíteném, hogy ennyire könnyelműen ne nyugtassátok a népet, mert finoman szólva sem kellően megalapozott, amit írtok és ennek van veszélye, akár a gyógyszerlistáknak és azok alkalmazási módozatainak.

Nem kéne ezen sem felháborodni, de ennél jóval komolyabb önmérséklet kéne, már megint. Tudom, hogy rohadtul nem bírod a nem dicsérő kritikát Te sem és házi processzor chemical PH értékű D maestro sem, de ami veszélyes, az veszélyes. Nem gáz az, ha azt mondjátok, hogy halvány fogalmatok sincs! Persze magas az elvárás és megfelelési kényszer, etc., de óvatosabban.....

[ Szerkesztve ]

(#80131) Parci válasza ubyegon2 (#80130) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

először is, nincs semmi jelentősége, hogy mit gondolunk erről, mert nem múlik a véleményünkön, vagy akár szent meggyőződésünkön sem semmi. és semmi köze sincs egy gyógyszer ajánlásához, aminek nagyon is van tétje, kockázatos. másodszor is, a mai napig azt mondja minden mérvadó kutató, hogy "nem tudjuk, de legnagyobb valószínűséggel az összes mutáció esetén kivédi a komoly megbetegedést".

nem szeretném habosítani a fingot, if u don't mind :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80132) Terek


Terek
tag

Nemsemmi amiket ittlehet olvasni :)
Nemgondolkodtatok még el rajta,hogy kikapcsoljátok a TV-t és offoljátok a médiát? :D
Olyan szinten bevannak szarasztva az emberek,hogy már ölni is képesek lennének :W
Ha valaki rosszul lenne az utcán,ott helyben ki is nyírnák már oda süllyedt az emberiség.....

(#80133) [CS]Blade2 válasza #20749568 (#80129) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ha az EU-s bagázs kihozza, hogy nem jó valamelyik engedélyezett, az szerintem csak azért lesz, mert más szempontok szerint engedélyeznek. Gondolom a nagy része ilyen pitiáner dolog, hogy pl. 16.000 emberrel csinálták meg a tesztet, mert a saját országukban min. 15.000 fős minta van előírva, máshol meg ahol 20.000, ott hiába látják, hogy minden fa...a, nem fogadhatja el, csak maximum ideiglenes engedélyt tud adni, ha tartja magát a fo...tos papírokhoz.
Szerintem, ha lesz a világon olyan anyag, ami az egyik országban engedélyezett, oltják a sajátjaikat, a főfő fejlesztők saját magukba simán beküldik az anyagot, míg pár 1000km-el arrébb, egy másik szervezet nem engedélyezi, az mind ilyen papír b....ás lesz,
és nem az, hogy találnak valamit, amit a másik vizsgáló nem vett észre.

Túl nagy jelentőséget tulajdonítanak ennek. Az engedélyezéssel valaki vállalja a felelőséget. A legkisebb gyártó vakcinájával is 100.000.000-k lesznek beoltva.

(#80134) ubyegon2 válasza Parci (#80131) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet, hogy ez csak fingreszelésnek minősül, de vannak infók, amik nem erre utalnak. Gondoltam ebben a leglazább topikba akár ennek a megemlítése is elfér, sajna elég sokan kp-nek veszik, amiket írtok itt. Nem akartam nagy megrázkódtatást okozni ezzel! :R Szakértsetek csak nyugodtan.

(#80135) Ringman válasza csƵ (#80112) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez minden lesz, csak nem reprezentatív.

(#80136) laszlohu


laszlohu
addikt

Olvastam az iskolák számára a WHO által ajánlást, amit kiragadnék a rengeteg ajánlás közül :
ugyanis néhány országban mostanság nyitottak újra az iskolák,

"Children with severe cognitive or respiratory impairments who have difficulties tolerating a mask should, under no circumstances."

magyarul :

"Súlyos kognitív vagy légzési zavarokkal küzdő gyermekek, akiknek nehezen tolerálható a maszk, semmilyen körülmények között nem szabad."

Namost, kb ezt kéne elérni felnőtteknék, ha tudja igazolni, hogy allergiás, vagy orrsövényferdülése van, vagyis "légzési zavarokkal küzdő" személy, akkor legyen elég pl. egy arcpajzs maszk nélkül, mert sok helyen nem fogadják el, csak és kizárólag a maszkot.

(#80137) Parci válasza ubyegon2 (#80134) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

simán lehet, hogy végül nem lesz jó a vakcina egyáltalán, de nem erről beszéltél, hanem arról a hatalmas felelőtlenségről, hogy azt mertem mondani (meg még páran), hogy tuti, hogy jó lesz. ami fingreszelés. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80139) Ezekiell válasza Ringman (#80135) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ebben a topikban szerintem ne várjunk el annyit, hogy ismerje vki a reprezentatív szó jelentését :) Érted, még a járvány szó defínicója is túl sok itt néhányaknak, ilyen idegen szavak mint repreizé.. ááá ;)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#80140) Hieronymus válasza [CS]Blade2 (#80133) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ne viccelj.
A rengeteg olyan gyógyszer van, ami az egyik kontinensen kiváló készítmény, a másikon nem kap engedélyt.
Európában a Voltaren Emulgel szabadon vásárolható termék, Kanadában nem kapott engedélyt a hatóanyaga. Még orvosi receptre sem, orvosi felügyelet mellett. Számos ilyen eset van, mások a prioritások.
Az AstraZeneca hatékonyságával kapcsolatban több kétely merült fel az utóbbi időben. Nem egyértelműek a kutatási eredmények. Egy rendes engedélyeztetési eljáráson elbukna a mai állapotában

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#80141) Ezekiell válasza #20749568 (#80138) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szerintem meg pont az ellenkezője fog akkor jönni - de ne lássuk meg.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#80142) Z.É.T. válasza #20749568 (#80138) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Az igazán logikus lépés lenne, ha a nem elegendő epidemiológiai szigor miatt jönne az übermutáns és erre az lenne a válasz, hogy akkor pörgessük meg mégjobban - ja nem, ebből az lenne, hogy nem 1-2 évet, hanem egy fél emberöltőt venne el az életünkből.
Minden jogászkodásodat érteni vélem, van, amivel egyet is értek, de értelmiségiként sem érdemes fullba tolni...

(#80144) Z.É.T. válasza #20749568 (#80143) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Oké, beakadt lemezt nem hallgatok szívesen, elfogadom a véleményed, csak nem értek egyet.

(#80145) Lauda válasza Terek (#80132) üzenetére


Lauda
félisten

Azt gondolom otthonról eldöntötted, hogy mi az alaptalan beszaratás az emberiségnek és mi a valós veszély. Nyilván te ismersz minden valós veszélyt és hírt és ez alapján írod amit írsz.

(#80147) updog válasza #20749568 (#80143) üzenetére


updog
senior tag

"Mint ahogy már most is van"

Gondolom te ilyen forradalmár körökben mozogsz azért látsz csak megfáradt frusztrált embereket :D Én pont ma voltam egy nagyobb ügyintéző körúton itt Bp.-n, 3 kerületet megjártam, fél napom ráment. Az utcán 1-2 embert kivéve mindenkin maszk, (tipikusan cigiző, telefonáló, de a nyakukra volt csak húzva tehát még ott is ott volt), ahova mentem irodák, üzletek, pláza, mindenhol mindenkin szabályosan rajta volt. Szerintem megvan hogy mennyit hangoztattam már, hogy a védekezést tartom a legfontosabbnak és mehet mellette az élet ha az intézkedéseket betartják - szóval én észrevettem volna ;] De tényleg (nyilván nem is az a hobbim hogy ezt vizslassam, de) senkit nem láttam maszk nélkül. Amit még én se tudok mire vélni, saját autóban, egyedül is sokan hordják...

#80146Aweriot ez OK, csak az általad leírtaknak (szar(j)unk bele akkor is ha sokkal komolyabb cucc jön következőnek) nem lehet indoklása, amit te annak gondolsz (szolidaritás, támogatások, pszichológia hatások stb. mert ezek még akár validak is lehetnének ha csak a múltat nézzük, és hogy mennyi mindent tudunk már a meglévő vírusról, és hogy már elkezdődött az oltás.

De senki nem láthatja a jövőt, ahogy tavaly 0-ról indulva egy ismeretlen világjárvánnyal szemben egész biztos hogy nem lehetett hagyni hogy terjedjen aztán taroljon, most ha a covid-19 szintről indulva jön egy brütalCovid-21, akkor biztos hogy nem az enyhítés lesz a megoldás, akár tetszik akár nem.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#80148) bigdady válasza #20749568 (#80146) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor kéne jönnie annak aminek a legelején is, hogy aki veszélyeztetett azt lockdownoljuk, este 8 után sehova stb. Aki nem az meg mehet dolgozni étterembe moziba stb. Elvégre miattuk kell ez az egész az ő védelmükben. Már a fél világ felszabadulna, az is valami. Csak nem mondanák azt hogy ha nekik szar legyen mindnekinek az.. Aki meg vállalja a kockázatot hajrá

[ Szerkesztve ]

(#80150) bigdady válasza updog (#80147) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én is voltam már így egyedül autóban, nagyon jó magyarázat van rá: elfelejtettem levenni :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.