Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) proci985 válasza pilóta (#2991) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ez a mintavetelezestol is fugghet.

egyebkent akik tartanak tavolsagot egymas kozott azok a skandinavok. az olaszok kapcsan nem veletlenul van az a sztereotipia, hogy kozel vannak egymashoz. egyebkent skandinav mercevel a magyarok se mindig ertik a personal space fogalmat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3002) pilóta válasza inf3rno (#2999) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez abszolút így van, eddig is így volt, eztán is így lesz. Én csak azt mondom, hogy a hivatalos számok alapján nem nagyon van fiatal, akiről dönteni kellene, legalábbis messze nem annyi, mint amit a média sugall...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3003) t72killer válasza Spirit (#3000) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ehhez milyen böngésző kell :F? chrome-ban szenved és kinyiffan...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3004) dangerzone válasza Spirit (#3000) üzenetére


dangerzone
addikt

Jó, hát Kínára is rengeteg új megbetegedést ír, ahhoz képest meg mást mutat a valóság

(#3005) t72killer válasza dangerzone (#3004) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A spanyolok kezdenek most rákapcsolni, egy nap 31 halottal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3006) Spirit válasza t72killer (#3003) üzenetére


Spirit
őstag

Én Vivaldit használok, de megnéztem és Chrome alatt is hibátlan. Elképesztő számok jönnek ki.

(#3007) Vesa válasza Intruder2k5 (#2947) üzenetére


Vesa
veterán

"én a magam részéről nem gondolom, hogy sumákolnak az adatokkal"

Nem konkrétan az adatokkal, de ha nincs annyi teszt, akkor nincs annyi detektált fertőzött sem! Remélem ezt nem veszed megint hangulatkeltésnek. Egyszerű logikai kapcsolatról van szó, annak szántam. Márpedig a hazai tesztek száma messze elmarad a környező országokétól.

Meg aztán ez sem erősíti bennem a bizalmat, hogy igazat beszélnek (és akkor még a MOK kijelentéseiről nem is beszéltünk)!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#3008) #22743424


#22743424
törölt tag

Valaki tudja esetleg, hogy a Dél- Koreában használt gyorstesztek milyen %-al működnek. Értem én, hogy hamis képet adnak de arra lennék kiváncsi, hogy mennyire. Gondolom ez nagyban függ a vírus gazdatestbe jutása és a teszt között eltelt idötöl. De az ilyen teszt remekül megfelelne első körben a határon , egy leírással mellékelve amit megkapna az illető, hogy konkrétan mit is jelet ez a gyorsteszt..Mivel úgy is sok embernek házi karanténba kell vonulnia. Érdekes, hogy ezt európában senki nem akarja meglépni. :W

(#3009) Vesa válasza Intruder2k5 (#2960) üzenetére


Vesa
veterán

"s végül majd ezeknek egy töredéke aki belehalhat a fertőzésbe. De szerintem még ennyi sem lesz, Merkel jóslása erős túlzás."

Nézd meg ezt...A hit most lényegtelen, nem hinni kell, hanem a tényszerű adatokat megnézni és abból kiindulni. A doki ott dolgozik napi szinten, ő koordinálja az intenzív ellátást. Van rálátása a helyzetre, ami nagyon nem szép.

A tudomány a valóság költészete!

(#3010) Vesa válasza pilóta (#2982) üzenetére


Vesa
veterán

"Na most vagy irgalmatlanul rosszul van megszervezve ott minden, vagy enyhén szólva ki van színezve a pánikhelyzet...."

Pedig direkt neked linkeltem egy videót, ahol az olasz orvos live beszél a helyzetről és nagyjából minden, itt feltett kérdésedre prompt választ kaphattál volna! Ezek szerint nem nézted meg. Sok embernél a pánik éppen abban mutatkozik meg, hogy képtelen szembe nézni a valós helyzettel és hitegeti magát a számára kedvezőbb folyamatokkal. Csernobilban is azzal hitegették magukat egy darabig, hogy: "a sugárzás szintje bár nem jó, de nem is vészes"...Valóság viszont csak egy van, akár szembe akarunk nézni vele, akár nem!

A tudomány a valóság költészete!

(#3011) dr.bubo válasza Spirit (#3000) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ezt a 80K beteget hol láttad? :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3012) envagyok válasza pilóta (#2985) üzenetére


envagyok
veterán

Itt kevesebb ágyat írnak
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3013) #48613632


#48613632
törölt tag

(#3014) Rive válasza Intruder2k5 (#2960) üzenetére


Rive
veterán

...kb. 90% olyan enyhe lefolyású, hogy tudomásunk se lesz róla,....

Nem tudom, ezek a számok honnan jöttek, de jó lenne leállítani a cirkulálásukat mert teljesen fals képet festenek.

Jelen állás szerint (kínai statisztika) úgy 80% az 'mild'. Ez nagyjából annyit tesz, hogy nem igényel kórházi ellátást. Ezeknél az eseteknél a tünetek súlyossága változó, a könnyű megfázástól a súlyos influenzáig (de még a tüdőgyulladáson innen!). De: ebbe a csoportban vannak tünetek.

Ezen felül (!) gyanítanak egy extra 20-40% teljesen tünetmentes fertőzöttet: ezeknek a számáról majd a dél-koreai számok tudnak valamelyest tájékoztatást nyújtani, a becslésre más lehetőség jelenleg nincs.

Szóval, ha van 1000 beteg, akkor abból 800 megússza kórház nélkül, és esélyes, hogy van 200-400 olyan hordozó, aki tünetmentes.

Kivéve, ha olasz módra csinálja valaki a statisztikát. Ott pillanatnyilag nem az ezret nézik, hanem csak a kórházba kerülő kétszázat. Azaz ha van 200 esetük, akkor ahhoz tartozik 800 'influenza' és extra 2-400 tünetmentes.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3015) Fecogame válasza Spirit (#3000) üzenetére


Fecogame
veterán

Simán lehet, csak ha nem csinálnak teszteket, nem fogunk tudni róla. Papíron jól mutat :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3016) Somatom válasza Oppenheimer (#2963) üzenetére


Somatom
veterán

A német nagyon katonás nép. Amit megmondtak nekik, annak úgy kell lenni, mert a szabály, az szabály. Viszont egy ottani határzár nagyon súlyos következményekkel járna.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3017) Graphics válasza Spirit (#3000) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindenhol kb hasonló görbék jönnek ki..

Gondolom az eddigi adatokat használják fel, arra pedig valamiféle átlagoshoz közelítő minta már adott.

Viszont én akárhogy kattintottam, nem jön ki ez a 80 ezer... Hogy hoztad össze?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3019) Depression


Depression
veterán

Visszatalálós hsz.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3020) Graphics válasza omfgk (#3018) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem igazán érzem azt, hogy a helyzet magaslatán lennénk... Már most hagyják a Gócpontok kialakulását.... Vagy legalábbis ahol még meg lehetne fogni a dolgot..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3021) pilóta válasza Vesa (#3010) üzenetére


pilóta
nagyúr

De megnéztem. Még idéztél is abból a hozzászólásból, ahol válaszoltam arra a videóra. Abban levezettem a konkrét hivatalos számokkal, hogy valami nem stimmel azzal a videóval. Sok embernél a pánik inkább abban mutatkozik meg, hogy bármit elhisz, amit a zinterneten lát, minél szörnyűbb képet fest le, annál inkább elhiszi, miközben a tények és a számok meg nem indokolják ezt.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3022) envagyok válasza pilóta (#3021) üzenetére


envagyok
veterán

Induljunk ki abból, hogy Kínában mi volt.
Decemberben ott is csak pár beteg volt, majd berobbant januárban, karantént akkor rendeltek el, ennek ellenére nőtt a létszám.
Szerintük most vannak túl a csúcsponton, de még ott sincs lezárva a dolog.
Nálunk talán esetleg ezekkel az intézkedésekkel, amiket a napokban hoztak, lejjebb lehet szorítani a fertőzöttek számát, de ne felejtsük el, hogy akkor időben hosszabb lefutású lesz, másrészt pedig ami hazánkban fontos: nagyon nem tudjuk hányan szaladgálnak jelenleg is az utcákon tünetmentesen/enyhe tünetekkel, vagy még lappangó időszakban.
Ez dönt el mindent, mi lesz itthon, és erre sajnos senki sem tudja a választ.
700 teszt egy 10 millás országban irreveláns, a hivatalos fertőzöttszám szép alacsony szám, de köszönőben sem lehet a valósággal.
Ha csak egyetlen eladó mondjuk egy trafikban koronás, és a kis 4nm-es bodegát teleprüszköli cseppfolyós vírussal, az oda betérő napi kb 1000 ember már meg is van.
Párom is trafikban dolgozik, most hétvégén még megy, de nagyon kioktattam, mire figyeljen, utána szerintem betegszabira megy. Simán megvan a napi 1000 vásárló, abból 900 készpénzes. Ha egy ilyen központi helyen, napi több száz, ezer emberrel kapcsolatba kerülő alkalmazott szétszór valamit, onnantól nagyon nehezen lehet kezelni a helyzetet.
Eleve a 1000 ember utána még a dolgait intézni boltba, munkahelyre, barátokhoz, stb elmegy, másnapra megvan a 10000. Ráadásul a bagósok eleve problémásabbak lesznek eü. szempontból.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3023) Graphics válasza envagyok (#3022) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kínáról semmit se tudunk... A valós adatok nem nyilvánosak szerintem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3024) Wanderlust


Wanderlust
tag

(#3025) MrChris válasza omfgk (#3018) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mielőbbi mentálhigiénés központ felkeresését javaslom a szülőknek.

(#3026) omfgk válasza Wanderlust (#3024) üzenetére


omfgk
addikt

Egyszerűen vannak olyan felnőtt emberek akik nem képesek felfogni a jelenlegi helyzetet...
Eddig se az agyával kereste a pénzt az ürge.

Vannak ilyenek még.
https://www.youtube.com/watch?v=9r_6uWdybd0
Lehet ,hogy legközelebb Costáról derül ki ,hogy elkapta.

(#3027) Somatom


Somatom
veterán

Az előbb néztem az ATV -n egy riportot a NIT (Nemzeti Fuvarozók Ipartestülete) szóvivőjével. Sok hasznos infót nem mondott. Azt kérdezték tőle, hogy lesz-e elég sofőr. Érdekes volt a válasz. A sofőrök a társadalmi kirekesztettségtől is tartanak. Pl. hogy a gyerekeiket kirekesztik, mert ők sofőrök. Ezért inkább nem vállalják el a munkát. Van egy szomszédunk, akivel az öreglány jóban van. Amióta itthon vagyok, azóta nem jött be a lakásba. Nekem fel sem tűnt. Az öreglány mondta az okát.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3028) myckey válasza omfgk (#3026) üzenetére


myckey
veterán

Nem egy Profi labdarúgó már fertőzött.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#3029) kekedi válasza Vesa (#2944) üzenetére


kekedi
senior tag

Na ezért nem hiszek el semmit sem most már.
Ez egy lopásról készült kép még 2017 ben. (legalább is a cukor biztosan onnan való)
Erről ennyit.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3030) Lauda


Lauda
félisten

Na az ausztrál F1 nagydíjat is törölték.

[ Szerkesztve ]

(#3031) Lauda válasza Lauda (#2433) üzenetére


Lauda
félisten

Kiderült, miért lett drágább a védőmaszk

A BVOP közlése szerint a szájmaszkokat korábban nettó 7 forint 50 filléres egységáron értékesítették, jelenleg a koronavírus miatt megnövekedett kereslet és az alapanyag árának emelkedése miatt nettó 62 forint 50 fillér áron szállítják.

(#3032) Tetsuo válasza Vesa (#2924) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Félreértettél. Nem a koronavírus ellen akarom használni az illóolajakat. LoL
Olvasd el figyelmesen, mit írtam. ;)
Egyébként meg #2821 és #2955 .
Valójában én nem is védekezek a koronavírus ellen, csak alapvető higiéniai szabályokat tartok be, mint általában az életem során.

(#3035) Spirit válasza dr.bubo (#3011) üzenetére


Spirit
őstag

Pár órával korábban még annyit írt. Mostmár nekem is "csak" 30k-t, fogalmam sincs mi alapján.

(#3039) Spet válasza Depression (#3019) üzenetére


Spet
addikt

Ja igen: voltam tegnap otthon, Hallerban is jártam hetekkel ezelőtt még sem akart a 70+-os apám bottal elkergetni :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#3040) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok!

Ismeri esetleg valaki a reptereken használt hőmérő típusát? Esetleg elérhetőségét vásárlási céllal?

Köszönöm

(#3042) lafaty80 válasza t72killer (#3005) üzenetére


lafaty80
őstag

Bocs, de ez mellett nem tudtam nem elmenni szó nélkül, de ez beteges hsz így. És nem tudom úgy értelmezni, hogy szebb legyen.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3043) customer114 válasza customer114 (#3040) üzenetére


customer114
senior tag

*lázmérő :)

(próbáljatok meg hasznosak lenni nekem a sok halandzsa mellett :D) - Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3044) Spet válasza customer114 (#3040) üzenetére


Spet
addikt

Bármelyik infra lázmérő készülékkel amit boltban kapsz, ugyanolyan hibahatárral üzemel, mint azok.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#3045) customer114 válasza Spet (#3044) üzenetére


customer114
senior tag

Akkor semmi spéci? Homlokra rátart és pontos testhőmérsékletet mér?

*confused emoji*

(#3046) MrChris válasza Spet (#3044) üzenetére


MrChris
nagyúr

Vettem gyógyszertárban infrás lázmérőt 6000-ért, de elég vacak, nem csak nem pontos, hanem simán jelez hőemelkedést, következőre meg semmi. Valszeg ezeknek jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3047) Oposzumtoszó válasza customer114 (#3045) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Mi is vettünk a gyereknek, homloknál és fülben is mér. Viszont ha nem jó szögben tartod pontatlan. :(

(#3048) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Mi most minden reggel és este mérünk, ilyen fapados digitális hőmérő, de egy rakat szar szerintem.


Nyelv alatt kéne mérni, ilyen 36,1 jön ki... Valahonnan kéne egy klasszik higanyos.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3049) inf3rno válasza Spet (#3044) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes, mert amikor bemutatják a TV-ben, akkor hőkamerát meg ilyen sokmilliós francokat látni. :D Megy a marketing...

Buliban hasznos! =]

(#3050) AMD Power válasza Graphics (#3048) üzenetére


AMD Power
titán

Mi kb 2 eve vettunk egy Swajci no contact homerot. 25e Ft volt, de olyan is. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.