Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26001) Kékes525 válasza pilóta (#25999) üzenetére


Kékes525
félisten

Ott a link (fentebb) amit kértél. 17-ből legalább 5-10 hozzászólás erről szól. Könnyen megtalálod.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26002) pilóta válasza Kékes525 (#25998) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nekem sem evidencia, én a második variációt gondolom igaznak, hogy nem olyan veszélyes, kezdetektől ezt mondom.
Eddig viszont úgy vettem ki az írásaidból hogy szerinted viszont az, merthogy sok az eltitkolt beteg meg halott. De hol vannak?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26003) ncc1701 válasza pilóta (#25989) üzenetére


ncc1701
veterán

Szinte mindenkitől megkérdem, akivel találkozok, h van-e ismerőse, akinek ettől akármi baja lett volna. Nincs. Pedig jó sok ügyféllel beszélek. Ez egy iszonyat fura járvány. Rohadtul túltolták, és most nem tudják, hogy jöjjenek ki belőle úgy, h ne vonják felelősségre őket a gazdasági károkért.

(#26004) Rive válasza Kékes525 (#25975) üzenetére


Rive
veterán

Ha most nincs járvány, akkor viszont sose volt.

Jogi értelemben tényleg sosem volt itthon (covid19) járvány.

Az, hogy a vírust ugyan nem hatja meg a 'jogi értelem' és ha szabadon vanik eresztve akkor az sz@r ügy, teljesen más kérdés.

Azaz: a 'jogi értelemben vett' járvány elmaradása/kontrollálása volt a célja a korlátozásoknak.
Sikerült, pipa.
Az, hogy miért az elfogadhatatlan mértékű 'járulékos veszteség' - no az a nagy kérdés.
Illetve, hogy akkor most hogyan tovább?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#26005) pilóta válasza Kékes525 (#26001) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azokon a lineken mindenütt csak a halottakról beszélsz, amik el vannak titkolva. Viszont ha igazad van és rengeteg az eltitkolt halott, akkor hol vannak az eltitkolt betegek? Mert a halottakkal az is jár ám. Bizonyos számú fertőzöttre jut bizonyos számú beteg, erre jut bizonyos számú súlyos beteg, amire jut bizonyos számú halott.
Én azt kérdezem, amire nem vagy hajlandó valamiért válaszolni, hogy ezek a súlyos betegek hol vannak? Mert ha nincsenek, akkor honnan vannak a vizionált halottak?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26006) Kékes525 válasza pilóta (#26005) üzenetére


Kékes525
félisten

Sehol nem írtam, hogy rengeteg a halott. Ne ess túlzásokba. A lényeg az, hogy nem tudhatjuk, hogy mennyi.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26007) pilóta válasza Kékes525 (#26006) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én kérek elnézést, akkor nem rengeteg, hanem sok. De a kérdés továbbra is megválaszolásra vár, ha vannak eltitkolt halottak, akkor hol vannak az eltitkolt betegek?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26008) ncc1701 válasza Kékes525 (#26006) üzenetére


ncc1701
veterán

Tudtommal az első negyed évben itthon vastagon átlag alatti a halálozás szám. nyilván ez köszönhető annak, h nem annyira rohangáltak az emberek, plusz a mezei influenza sem tudott terjedni. A halottak számát pedig pontosan lehet tudni.

(#26009) Alex91 válasza ncc1701 (#26003) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, csinalhattak volna kicsit maskeppen... Kinat megertem, nincs informacio, ezt kellett csinalniuk. Itt mar volt, bar kerdeses, hogy Kina mit hallgatott el, mert az olasz, spanyol stb. szamok azert ijesztoek... Szerintem kevesebb is eleg lett volna, kb. azok, melyek most videken vannak, es az iskolakat se kellett volna bezarni. Persze tobb teszt, de az nem volt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26010) Rive válasza ncc1701 (#26008) üzenetére


Rive
veterán

Amit nem tudni az hangsúlyosan a covid19 esetek/halottak, nem a szumma halálozás.
Az utóbbit nehéz titkolni. Az előbbinek az eltüntetéséhez viszont tényleg annyi kell csak, hogy nem tesztelnek.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#26011) pilóta válasza Rive (#26010) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem, nem csak annyi kell, hogy nem tesztelnek. Épp most próbálom kiszedni Kékes525-ból, de a te véleményed is érdekel, hogy hol vannak a halottakhoz "tartozó" betegek. Mert abban talán egyetérthetünk, hogy nem 100% a halálozási arány. Még a súlyos betegek többsége is túléli, de akkor minden egyes Covid halottra sok-sok Covid súlyos beteg jut.
Azok hol vannak?

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26012) t72killer válasza Kékes525 (#26006) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A baj az, hogy egyre szaporodnak a nem-c19-es, de a kórházürítési/fertőzöttektőlrettegősdi hiszti miatt meghalt betegek. Ők is emelni fogják a halálozási statisztikát (bár nem tartom valószínűnek, hogy instant szembedűnő, 2-3 ezres létszámmal).

Szval akárhogy csavarjuk, Mo.-ról lehetetlen lesz érdemi statisztikát gyűjteni a járvány áldozatairól: a kevés teszt miatt több koronás halott lehet, mint amennyit publikálnak, viszont a többlethalálozást egy, a járványtól független kormányintézkedés is nagyban gyarapítja. Ráadásul teljesen értelmetlenül.

#26011: Sztem elkönyvelhetjük, hogy az első hullámot c19 szempontból kifejezetten jól fogadta az ország, és eddig semmiféle elszállás nincs. Hogy lenyomni sikerült-e eléggé a most érvényben lévő intézkedésekkel, és mi a következménye egyes "lazítási" elemeknek, az más kérdés, uis még a statisztika szerint is van az országban majd' 2000 aktív fertőzött - amit ha január végén mondtunk volna, akkor hirtelen mindenki rohant volna a pincébe a sörétessel és 3 doboz babkonzervvel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26013) Kékes525 válasza pilóta (#26007) üzenetére


Kékes525
félisten

Még sok sem, hanem valószínűleg több, de még inkább az, hogy nem tudhatjuk pontosan. Azok miatt, amit írtam.Ha nem tudod elolvasni, akkor sajnálom.

(#26011) pilóta

Ne trollkodj, olvass és azzal vitatkozz. Le van írva.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26014) Asbee válasza pilóta (#26011) üzenetére


Asbee
veterán

Én is ezt pedzegettem, pár napja. Hol van a sok beteg és a sok halott. De nem kaptam érdemi választ, csak a szokásos. Nincs elég teszt. Teszttől függetlenül annak nyoma lenne....

(#26015) Rive válasza pilóta (#26011) üzenetére


Rive
veterán

Hiszen most mondtam: ha nincs teszt, nincsenek (covid19) halottak, nincsenek hozzájuk tartozó betegek.
Tesztelés híján szimplán nincs mit számon kérned :N Ez így olyan, mint bekötött szemmel legyezni magad előtt, hogy hol az elefánt?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#26016) Kékes525 válasza Asbee (#26014) üzenetére


Kékes525
félisten

Neked is leírtam. Ott van meglehet nézni, de nem válaszoltál rá.

Tudsz olvasni? [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26017) pilóta válasza Kékes525 (#26013) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem trollkodok. Légyszíves a kedvemért válaszold meg a kérdést, ne csak annyit, hogy már megválaszoltad, mert ez nem igaz, folyamatosan kerülöd a válaszadást.

Ide most egy hozzászólásban válaszolj kérlek!

Egyszerű a kérdés, egyszerű a válasz rá:
Hol vannak az eltitkolt halottakhoz (és nyilván sokan vannak, mert ha csak kettő, azt mi értelme titkolni ugye?) tartozó sok-sok betegek?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26018) Asbee válasza Kékes525 (#26016) üzenetére


Asbee
veterán

Minek válaszoltam volna, mikor ugyanazokra hivatkozol. Érdekes most már csak többről beszélsz, meg feltételes módban. Lehet ezt csűrni csavarni, de jelenleg, nincs az az elképesztő járványhelyzet, valami oknál fogva. Annak lenne nyoma és visszhangja a kormány baromságaitól és a teszt számoktól függetlenül. Neked meg ezt kéne végre elfogadni. Ezzel nem a járványt tagadom, nem azt mondom nincs bent a pakliban, hogy erősödik de pont ez a lényeg, nyitni is kell közben.
Nekem is rohadtul megvan a véleményem a kormány intézkedéseiről, és nem pozitív értelemben. De nem tartom őket hülyének. Biztos, hogy sokkal többet tudnak annál, mint amit mondanak. És szinte biztos, hogy nem vészes a helyzet ezért tehetik meg, hogy alig tesztelnek, és mondanak amit akarnak. Ahogy a kórházas ámokfutás is valószínűleg egy tervezett leépítés, amire ez most egy jó indok. Majd kiderül a járvány után, mekkora kapacitást állítanak vissza.
Ha itt sok-sokszoros fertőzött és halott lenne, annak híre nyoma lenne. Annyira nem hülyék, annak a tagadását is bevállalnák.

Tudsz olvasni? [link]

Jó lenne kicsit leszállni a magas lóról. Ez a mi ha nem én véleményem, és az igeinis úgyvan+ állandó kioktatásaid kezd már sok lenni kicsit. De aki az utcán is leszólítja számonkéri az embereket attól mit várunk... Eddig nem kívántam ebbe belemenni, de az ilyen megjegyzésekre akkor legyen.

[ Szerkesztve ]

(#26019) solti válasza t72killer (#26012) üzenetére


solti
senior tag

2000 fertőzöttnél rohantunk volna a pinyóba? francokat, ennyit vártam/vártunk az első pár napra... De nem jött. Amikor 2-3 hét után se jöttek az esetek érdemi nagysagrendben a sulibezárások meg kijárási korlátozás után, akkor lett volna logikus nyitni a svéd modellre... Nálunk ha jól emlékszem akkor kezdték kibaszkodni a kórházból a betegeket, meg a kisebb helyek bezárkózni... Idióták :W
ui: jó, hogy legalább Merkely kimondta, hogy nincs járvány jelenleg...

(#26020) Kékes525 válasza Asbee (#26018) üzenetére


Kékes525
félisten

Válaszod az volt, hogy nem erről beszélünk, ami értelezhetetlen. Arról írtam, ami látható, legfeljebb nem érted, vagy nem értesz valamiért egyet vele. De nem, csak trollkodtál.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26021) Kékes525 válasza pilóta (#26017) üzenetére


Kékes525
félisten

Még a Te kedvedért sem fogom kimásolni. Ott van. Már kétszer is linkeltem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26022) Asbee válasza Kékes525 (#26020) üzenetére


Asbee
veterán

Tehát nem adsz érdemi választ, pedig elég egyértelmű kérdést kaptál és ha nem issza valaki a szavaid az trollkodás. Bocs de ez már szánalmas kategória. Jobb lesz ignorálni az “ okosságaid”. Pontosan, nem arról beszéltünk. Tudatosan tereltél ott is, ahogy most is. Téma befejezve

[ Szerkesztve ]

(#26023) Alex91


Alex91
félisten

Azert szeretnem tudni, hogy az olaszoknal, spanyoloknal, angoloknal, amerikaiaknal mi miatt futott fel ennyire, mig mashol nem... Ez a kelet-europai regio mintha kevessel meguszta volna... Marmint eddig.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26024) pilóta válasza Kékes525 (#26021) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem, nincs ott.
Vagy ha mégis, akkor légyszi másold be ide azt a konkrét hozzászólást, amiben ezt megválaszoltad. Nem, ne a korábbi linket, amin ömlesztve ott van ezer, mert azok között nincs.
Egy konkrétat. Ez csak nem okozhat gondot...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26025) Asbee válasza Alex91 (#26023) üzenetére


Asbee
veterán

Sok a kérdőjel. Idővel talán választ kapunk ezekre. Lehet az is, hogy tényleg, hogy előbb ottvolt mindenhol és több idő kell a berobbanáshoz. Ne legyen így. Vagy akár az időjárás....

(#26026) Kékes525 válasza Asbee (#26022) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#26024) pilóta

Mind a ketten írjátok le pontosan a kérdést, mert megint terelni fogtok.

A kérdés az, hogy miért nem látunk több halottat? Ez volt a kérdés?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26027) pilóta válasza Kékes525 (#26026) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem, nem az volt a kérdés, hogy mért nem látunk több halottat. Elég konkrét kérdés volt, szerintem értetted te eddig is, de akkor bemásolom ide vastaggal aláhúzva:

Egyszerű a kérdés, egyszerű a válasz rá:
Hol vannak az eltitkolt halottakhoz (és nyilván sokan vannak, mert ha csak kettő, azt mi értelme titkolni ugye?) tartozó sok-sok betegek?

Érted? A betegek hol vannak? Elméletileg ugyan lehetséges lenne, hogy eltitkolják a halottakat, mert besuvasztják az egyébként meghaltak közé a számokat, de a betegek, amik sokkal többen vannak, mint a halottak, azokat nem tudják eltitkolni. Vagyis nincsenek eltitkolt halottak.

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26028) Parci válasza solti (#26019) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért merkely mond elég meredekeket. hogy irány a balaton, meg nem is lesz járvány, jön az oltás stb. és kizárt, hogy tudna olyasmit, amit nem tudnak az amerikaiak stb.

az irány a balatont is árnyalhatná úgy, hogy saját felelősségre, mert ha a hotelben lesz pár koronás, esetleg becsukják napokig és lehet ott dekkolni stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26029) Kékes525


Kékes525
félisten

Miért nem látunk több halottat?

Ide kimásolom a válaszokat, csemegézzetek. Nem mindegyik tökéletesen csak erre a kérdésre vonatkozik, de remélem tudtok olvasni:

1. Ha nem tesztelik le az összes halottat, akkor vajon miből derülne ki, hogy koronavírusos? Másrészt nemcsak a halottak száma bizonyítja egy járvány kezelésének hatékonyságát, megfelelőségét. Te viszont ezt állítod. Másrészt az nem lehet, hogy a BCG oltás és nem a megfelelő járványkezelés miatt kevesebb a halott? Nem beszélve arról, hogy a gyógyultakhoz képest sok a halott, különösen, ha más országokat nézzük.

2. Még a halottak száma sem releváns, mert azok csak az előzőleg letesztelt koronavírusos betegeket tartalmazza. Ez viszont erősen false eredményt ad. Mert: Mi a különbség egy otthon fekvő rákos beteg esetleges halála és a klinikán kezelt koronavírusos rákos beteg halála között? Csupáncsak annyi, hogy az egyiket letesztelték koronavírusra. Ugyanúgy a másik rákos beteg is lehet koronavírusos. Sőt még az sem biztos, hogy nem mutatta a COVID-19 tüneteit.

3. Egy találós kérdés: Mi a különbség a kórházban meghalt koronavírusos beteg és a nem kórházban meghalt COVID-19 gyanús betegek között? Egyiket tesztelték, a másikat nem. Mindkét esetben az elhunytak általában idős és súlyos alapbetegségei voltak. Azok halálába is belejátszik a koronavírus, akiknél nincs tüdőgyulladás, ha mutatják a COVID-19 tüneteit. A COVID-19-nek nemcsak a tüdőgyulladás lehet a súlyos tünete.

4. A halottak száma csak akkor releváns, ha minden halottat letesztelnek. Az ok pedig az, hogy semmi különbség nincs a kórházakban meghalt koronavírusos betegek és az otthon vagy más kórházban meghalt esetleges koronavírusos betegek között. Mindkettő kategóriában súlyos alapbetegségek húzódnak meg.

5. "Ha nincs teszt akkor kevesebb a halott? "

Igen, akkor kevesebb a bizonyítottan koronavírusban meghaltak száma is.

Egy találós kérdés: Mi a különbség a bizonyítottan koronavírussal fertőzött kórházban meghalt beteg között, akinek súlyos alapbetegségei voltak, a más kórházakban vagy otthon meghalt súlyos alapbetegségekkel rendelkező halott között, aki mutatta a covid-19 egyes tüneteit, de nem ellenőrizték koronavírusra? Semmi.
Másrészt a koronavírus úgy is fertőzhet, hogy nem mutatja a jellegzetes tüneteit a beteg, de mivel súlyos alapbetegségei vannak így az a kicsi plusz tünet, amit a koronavírus okozott, az már elegendő a halálához. Ezek halálához is hozzájárult a koronavírus, de nem kerültek be ezek a rendszerbe. Így a statisztika szebb.
Ha pedig a járványkezelés minőségét nézzük, azt, hogy menyire jól kezeli a kormány a járványt, akkor a koronavírus halottai közé azokat is bele kell számítani, akik biztos, hogy nem fertőzöttek meg koronavírussal, de a kormány elkapkodott intézkedései miatt haltak meg. Lásd a kórházakból hazaküldött és otthonukban meghalt nagyon súlyos alapbetegséggel küzdő embereket.

6. A most tesztelt halottak között is nagyon sok van, akiknek súlyos alapbetegségeik voltak ugyanúgy, mint a legtöbb halott esetében is. Ha nem tesztelik le az összes halottat és közülük nem boncolják fel a koronavírusosakat, akkor nem tudhatjuk, hogy a vírus milyen részben okozta a halálukat. Ráadásul a koronavírusos halottak között sok olyan is van, akik nem tüdőgyulladásban haltak meg. Ez sem választhatja szét a kétféle halottat (koronavírusost a nem koronavírusostól).

Nagyjából mindegyik ugyanazt mondja, legfeljebb egy kicsit másként megfogalmazva.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26030) fatal` válasza pilóta (#26027) üzenetére


fatal`
titán

A betegeket a legegyszerűbb eltitkolni. Nem teszteled le őket. Aztán otthon esetleg meghalnak, akkor a statisztikában megy a többi közé. Ha felgyógyul, akkor meg "láthatatlan" beteg.

(#26031) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

“Olaszországban a koronavírus az elhunyt személyek mindössze két százalékánál volt a halál valós oka”

A járvány ideje alatt elhunytak 98 százaléka nagyon idős volt és/vagy több súlyos betegségben szenvedett. A koronavírus legfeljebb valamelyest felgyorsította a “folyamatot”. Esetükben valószínűleg ugyanezt idézte volna elő bármelyik influenzafajta.

Mondjuk ezt eddig is így tudta mindenki, csak hát ez így nem elég para....

[ Szerkesztve ]

(#26032) pilóta válasza fatal` (#26030) üzenetére


pilóta
nagyúr

Komolyan? Elég specifikusak a Covid tünetek, ugye súlyos tüdőgyuszi, ami miatt lélegeztetni kell. Hol lélegeztetik őket? Valami titkos bunkerben? Hogyan titkolják el a hozzátartozók elől?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26033) Kékes525 válasza pilóta (#26032) üzenetére


Kékes525
félisten

"Elég specifikusak a Covid tünetek, ugye súlyos tüdőgyuszi, ami miatt lélegeztetni kell. "

Ez nem kizárólagos, azaz így nem igaz, amit itt írsz. Tüdőgyulladás nélkül is meghalnak a koronavírus miatt elég sokan. Aztán ott vannak azok, akiknek a halálába jócskán belejátszott a koronavírus.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26034) pilóta válasza Kékes525 (#26029) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez már kezd tényleg szánalmas lenni.
Szó szerint leírom, hogy nem az a kérdés, hogy miért nem látunk több halottat, hanem a betegek hol vannak, erre bemásolod, hogy miért nem látunk több halottat? Ez most komoly?

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26035) Asbee válasza Kékes525 (#26029) üzenetére


Asbee
veterán

Szerintem itt te vagy aki nem tud olvasni mert egy egyszerű kérdést sem tudsz értelmezni,4- edszerre megválaszolni pár szóval. Szokásos terelés. A többesszámot pedig nyugodtan lehagyhatod. Mint írtam nem vagyok tovább kíváncsi az okosságaidra. Főleg a megjegyzésekre.

Pilóta: Hagyd, semmi értelme. Legjobb ignoràlni. Nem fog egyértelmű választ adni, mert nagyon jól tudja hülyeséget beszélt. De nincs büszkesége beismerni.

[ Szerkesztve ]

(#26036) fatal` válasza pilóta (#26032) üzenetére


fatal`
titán

Simán elfordulhat olyan eset, hogy nem tesztelnek időben.

De továbbra sem tömeges halálozásról beszéltem, hanem BETEGEK-ről. Azok közül ám rengetegen felgyógyulnak otthon, a teszteltek között sincs mindenki kórházban. Ha jól rémlik a beteg 20%-a lesz súlyos (vagy csak 10?). Ehhez képest nálunk, amikor 2000 eset volt, akkor 800-an voltak kórházban és 200-an meghaltak. Szerinted reális, hogy az esetek fele kórházban van és 15%-a meghal? Vagy inkább az a reális, hogy a tesztek hiánya miatt a betegek jelentős részéről nem tudunk? De ők attól még vígan terjeszthetik tovább a fertőzést.

Továbbra is azt mondom, amit az elején: Nem tesztelnek, fogalmuk sincs mennyi az eset, ebből mennyi a tünetmentes. Ehhez képest össze-vissza intézkednek és hoznak enyhítéseket, ennyi.

(#26031) ubyegon2: Ez a baromság már volt itt párszor. Ha valaki még élt volna 5-10 évet, akkor az a koronavírus áldozata, attól, hogy volt valamilyen krónikus betegsége.

[ Szerkesztve ]

(#26037) Kékes525 válasza pilóta (#26034) üzenetére


Kékes525
félisten

+Asbee

Befejeztem. Nem vagytok vitapartnerek, mert olvasni és értelmezni sem tudtok, alapszinten sem. A biológiához pedig végképp nem értetek semmit. Hozzáfűzném még az orvostudományt is, de azt nem teszem, tegyék azt az orvosok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26038) solti válasza Parci (#26028) üzenetére


solti
senior tag

Értem, Merkely sem ért hozzá :W

(#26039) Parci válasza ubyegon2 (#26031) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez aztán a komoly, tudományos anyag! úrlyézus segíccs!

koronától vagy koronával, nem mindegy, ha amúgy nem haltak volna meg? :U azért az olasz kiugró halálozást ma megpróbálni elrelatívkodni lassan tényleg laposföld kategória lesz. :U

itt egy (két) ábra neked, kontextus gyanánt (ráadásul pont az olasz számok szerintük egy, a lakosság 86%-ára reprezentatív eredmény, ami figyelembevéve, hogy nagyon regionális volt ott is a cucc, elég meredek. lásd második ábra):

érted, bergamo tartományban szolid 500%-os túlhalálozás volt a korábbi évekhez képest. na, akkor most mi is van az általad idézett dologgal?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26040) Rive válasza pilóta (#26032) üzenetére


Rive
veterán

...Elég specifikusak a Covid tünetek, ugye súlyos tüdőgyuszi, ami miatt lélegeztetni kell...

Nem. A tüdőgyuszi a fertőzöttek ~ tizedénél (10%) jelentkezik, a lélegeztetés pedig ezeknek ~ negyedénél kerül elő (passzív oxigén ~ felénél) a kínai és USA adatok alapján.

Kilenctized teljesen el tud tűnni, még háziorvoshoz sem feltétlen kerül (pláne, hogy mostanában lényegében tilos megfázással háziorvoshoz menni).

A légzőszervi tünetekkel kórházba kerülők esetén mostmár van teszt, ha minden igaz: bár ugye pont kerül elő, hogy érdemes lenne infarktus, embólia és stroke esetén is tesztelni.
Csak ugye, milyen hosszan nem volt teszt? Pedig ez lett volna ~ az egyetlen 'biztos' módszer a járvány aktivitásának figyelemmel kíséréséhez.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#26041) ollie válasza pilóta (#25999) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az a baj, hogy sokszor súlyos betegek sem kerülnek nálunk kórházba, és nem is hajlandóak letesztelni sem őket. Így ha meghalnak, nem számítanak be a COVID-19 halottai közé.

***

(#26042) Asbee válasza Kékes525 (#26037) üzenetére


Asbee
veterán

Csak előbújik az eddig titkolt , ki ha nem én , a tévedhetetlen biológus stílus. ;) Itt te voltál aki nem tudott 1 db mondatot értelmezni. ;) Érdekes fatal tudta értelmezni, meg azóta mások is *pedig nem nekik szólt. De biztos mi nem tudunk alapszinten. Égtél egyet, semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#26043) Parci válasza solti (#26038) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, csak te, okoska. :U

merkely qrva erős dolgokat mond. honnan tudja, hogy lesz oltásod bő fél év múlva? szolid egymilliárd ember áll érte sorba épp. honnan tudja, hogy nem ágyazunk meg egy őszi szopásnak? szerintem felelőtlenül nyilatkozik olykor.

egy hónapja te tudtad, hogy hogy hívják a sote rektort?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26044) ubyegon2 válasza fatal` (#26036) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Esetükben valószínűleg ugyanezt idézte volna elő bármelyik influenzafajta.

Azért ebben is van valami. ;) Persze szerinted baromság, sokak szerint meg ezekre az igen idős alapbetegségekkel bőven rendelkező emberekre valóban bármilyen vírusjárvány hasonlóan veszélyes lett volna. Ezt akár tényként is kezelhetnénk....(persze nem kezeljük, mert a para az kell)

(#26045) solti


solti
senior tag

van járvány Magyarországon? van. Hol vannak a betegek? nincs sok. Hol vannak a halottak? nincs sok. Akkor nem is olyan durva? De, nézd a halottakat teljesen máshol. De akkor itthon nincs is járvány? de, lásd első kérdés... :W

(#26046) pilóta válasza Kékes525 (#26037) üzenetére


pilóta
nagyúr

Valóban, ha nem válaszolsz egy egyszerű kérdésre, hanem csak terelsz, másra válaszolsz, úgy tényleg nem lehet vitatkozni. Valóban nem vagy így vitapartner.
De teszek még egy utolsó próbálkozást. Tegyünk úgy, mintha mindketten most először írnánk ebbe a topicba, vagyis nem ér korábbi posztokra hivatkozni, kezdjük tiszta lappal. Ebből ki fog derülni, hogy ki a vitapartner, és ki terel:

Szóval a kérdés:
Amennyiben tényleg jeletős eltérés van a közölt adatok és a valós halálozási számok között, akkor annak fényében, hogy minden halálesetre annak többszöröse számú beteg jut, akkor hol ápolják ezeket a betegeket? Itt most ne olyan betegre gondolj, aki lábon kihordja, hanem a tényleg súlyosra, akit kórházban kell kezelni. Minden halottra sok ilyen beteg jut. Vagyis a mostani kb. 400 halott helyett ha lényegesen több volt, csak nem tesztelték, akkor hol van a sok ezer beteg, akik a plusz halottakra jutnak?

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26047) Parci válasza solti (#26045) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te miről vakogsz? kinek írod ezt és egész pontosan mire válaszul?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26048) Kékes525 válasza ubyegon2 (#26031) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyen alapon nem is létezik betegség okozta halál, mert a halál genetikailag kódolt, csak legfeljebb valami trauma, környezeti hatás, fertőzés, betegség felgyorsítja. :U

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26049) Parci válasza ubyegon2 (#26044) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak éppen nem volt egy fiktív, "bármilyen más vírusjárvány", hanem ez volt. de igen, kezeld tényként, hogy ha egy mers2 lett volna, akkor is meghalnak, ja, fontos és okos megállapítás, nagy szükség volt rá a topikban.

gyerekekek, akik kényszeresen rettegőzni akarnak, legalább valami értelmes dolgot citáljanak már ide, mert mindjárt kivágok pár usert pár napra innen. :((( tényleg, ez a beböfögök valamit, aztán hátradőlök, meg a betárazott hatlövetű pisztolyomból elsütöm valamelyik "rettegőzős" panelt valami hihetetlenül vékony.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26050) Parci válasza pilóta (#26046) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondta valaki, hogy itthon stikában qrva nagy járvány van? ki mondta és hol?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.