Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63001) pjen válasza lacafaca (#62998) üzenetére


pjen
félisten

És ha kapnál 1 zsák krumplit is?

(#63002) Chesterfield válasza pjen (#63001) üzenetére


Chesterfield
senior tag

:DDD

(#63003) pjen válasza Ajándékok (#62982) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem Te azt szeretnéd, ha lenne egy "komoly topik"ahol neked megmondanák a tutit.Nincs ilyen.Nemcsak itt, egyébként sincs.

(#63004) Parci válasza natë (#62924) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megjelennek róluk publikációk, amiket te is olvashatsz, elemezhetsz. elhiszem, hogy a nagy hangzavar eredménye, hogy minden forrás ugyanannyit ér, ugyanannyira hihető, de... nem. :)

olyannal nem döfetem le magam, amiről a kínai állam szaván kívül semmit sem tudni. miért tenném?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63005) lacafaca válasza pjen (#63001) üzenetére


lacafaca
őstag

nincs rá szükségem :D se nem fogyasztom, meg van eladó bőven, max agyonverném egy zsákkal

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#63006) bigdady válasza lacos001 (#62976) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lényeg hogy 6-ból 1 beteg volt többinek semmi baja csak kaptak egy pozitív plecsnit

(#63007) pjen válasza lacafaca (#63005) üzenetére


pjen
félisten

Az is egy megoldás.

(#63008) Kékes525 válasza philoxenia (#62952) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem értelek. Mit mivel vessek össze? :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63009) Kékes525 válasza Nagymelák (#62953) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, akkor félreértettelek! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63010) Ajándékok válasza pjen (#63003) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Erre már válaszoltam:
"Nem nekem lenne kényelmes, hanem a várhatóan egyre több új olvasónak lenne hasznos.
A szakembereknek adott rang is őket segítené. Nekem nincs rá szükségem, mert már tudom, kinek a hsz-ét higgyem el, kijét görgessem át olvasatlanul."

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#63011) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Jakab Ferenc a közelgő vakcinákról - nagyon ajánlom, közérthető és szakmai.

(#63012) Csatravi


Csatravi
senior tag

Koronavírusos betegeket gyógyító orvos indít cikksorozatot az Átlátszón
Lovas András aneszteziológus és intenzív terápiás orvos
Első rész.
Második rész.

(#63014) Parci válasza Csatravi (#63012) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

viktor don't like dat!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63016) Darmol válasza Ricardo (#62347) üzenetére


Darmol
senior tag

Egyetértek.
Ki kell kényszeríteni a döntéshozóknál, hogy az érintettek (pedagógusok, EÜ dolgozók, stb.) kapjanak 100% táppénzt, mégpedig az EU-tól a védekezésre kapott irgalmatlan mennyiségű pénz terhére, vagy a még irgalmatlanabb mennyiségű felvett hitel terhére. :K
Probléma megoldva, mindenki elégedett lehet. :C
Csak annak van oka zúgolódni ez ellen a megoldás ellen, aki el akarja lopni azt a pénzt a pedagógusok (EÜ dolgozók, stb.) elől. :U

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#63017) t72killer válasza Z.É.T. (#63015) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nehéz ügy egy olyan egészségügytől, ami CHO szinttől kezdve Cecinéniig azt a "szakmai" véleményt hangoztatta tavasszal, hogy nem kell maszk. Aztán meg ősszel semmit se tanulva a tavaszi fejleményekből, eleresztettek egy második hullámot.

#63016: +1. de sajnos ezt se #63014, uis nem sok gázszerelő van a pedagógusi kar soraiban :W

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#63018) Ringman


Ringman
nagyúr

letolt nadrággal állig felfegyverkezve:

Nagyon nehezek általában is az idősotthonokban dolgozók munkakörülményei, de a Magyar Dolgozók Szakszervezete egy különösen súlyos esetre hívta fel Ungár Péter LMP-s képviselő figyelmét.
A Békésen található Hajnal István Idősek Otthonában már jó másfél éve méltatlan küzdelem megy a dolgozók és az intézmény vezetése között, amit a mostani járvány csak még kiélezettebbé tett.
Mivel az otthon dolgozói félnek a megtorlástól, ezért csak közvetítőkön, azaz a szakszervezeten, illetve Ungár képviselőn keresztül jutottunk hozzá olyan dokumentumokhoz, amelyek igazolják a panaszaikat, közvetlenül nem akartak lapunknak nyilatkozni.
Eleve nagyon nehéz volt a helyzet
Az otthonban általában is rosszak a munkakörülmények. Annyira kevés a dolgozó, hogy este 18 óra és reggel 6 között egyetlen ápoló jut hatvan lakóra, akiket egyedül kellene fürdetnie, gyógyszereznie, éjszakai igényeikre reagálnia, de közben neki kell a portán fogadni a hajnalban érkező kenyérszállítót, zöldségszállítót, vagy éppen a mentőt is.

(#63020) abw6291


abw6291
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek hogyan és mivel érdemes fertőtleníteni egy okostelefont (üvegfóliával és könyvtokkal) ami kiüti ezt a vírust, de a készülékben nem tesz kárt?

:R

(#63022) Nagymelák válasza abw6291 (#63020) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Kalapács. :)
Na jó szerintem sima alkoholos kéztörlő vagy fertőtlenítő.

(#63023) Elektrosokk válasza Parci (#62780) üzenetére


Elektrosokk
addikt

oltások, orvostudomány ? :)

Még az időben korlátozott étkezés is kimondottan előnyös, vagy az időszakos koplalás.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#63024) Darmol válasza Ringman (#62430) üzenetére


Darmol
senior tag

#62421 mit szól #62430-hoz? Az eddigiek alapján egyértelműen csak azt mondhatja, hogy ez a kormány részéről egy abszurd és elhibázott lépés. (Én hozzátenném, hogy csak a szokásos formájukat hozták.)

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#63025) pjen válasza abw6291 (#63020) üzenetére


pjen
félisten

A40 et az elő bfertőtlenitettem Sanytol kézfertőtlenítővel, nem lett semmi baja.Clinnel is szoktam.

(#63026) Parci válasza Elektrosokk (#63023) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de azért a non-stop chips-zabálás és "az ősember csinált mindent jól" között vannak árnyalatok :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63027) Parci válasza pjen (#63025) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is fújom fertőtlenítővel a nyomorult mobilt, az sem érdekel, ha megmakkan, de még bírja tavasz óta, nem mállott le a kijelzőről sem semmilyen réteg. xiaomi anyámkínja, de utálom az összeset...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63028) South Velen válasza Parci (#63027) üzenetére


South Velen
addikt

nekem sajnos ragasztva lett a kijelző egy maszek szerelőnél (kb 2 hónapja), miután pókhálósra törtem...

fújkálom mol hygivel de már kezd leválni a kijelző :U

[ Szerkesztve ]

(#63029) pjen válasza Parci (#63027) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk a Nejem naponta többször áttöröl mindent fertőtlenítővel.Tv,monitor bill.Eddig egy acer lapos egy billentyűje bánta.A kijelzők birják.

(#63030) lacafaca válasza Parci (#63027) üzenetére


lacafaca
őstag

a saját mobilodat milyen megfontolásból fujkálod? vagy úgy vagy vele, mint az iráni kerítésnyalogatók?🤣🤣

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#63031) bigdady válasza lacafaca (#63030) üzenetére


bigdady
nagyúr

Amiért a kezét mossa :)

[ Szerkesztve ]

(#63032) Gsx-rr válasza Parci (#63027) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Egy telefon ami szinte állandóan az ember kezében van meddig lesz steril? Amig újra megfogod?

Természetesen át törölgeti néha ugyanúgy mint normális időbe de ennek a fertőtlenítésnek semmi értelme nincs

[ Szerkesztve ]

(#63033) #75376384 válasza lacafaca (#63030) üzenetére


#75376384
törölt tag

az ember mobilja az egyik legretkesebb dolog evör. just sayin'

(#63034) Darmol válasza Ajándékok (#62473) üzenetére


Darmol
senior tag

"De a 99%-os port gond nélkül szedném, megelőzési célból is." Ne szedd. :N
"Még az emberi használatra szánt kínai tablettát is." Ha gyógyszertárban, vagy megbízható hivatalos és megfelelő engedéllyel rendelkező gyógyszerforgalmazótól* vetted. :K

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#63035) lacafaca válasza bigdady (#63031) üzenetére


lacafaca
őstag

az rendben van, de én még egyszer nem mostam le a mobilom :D

vzarmo mondjuk az enyém tuti nem...van, hogy azt sem tudom hol tettem le és keresésére kell indulnom a nap végeztével...vagy egyszerűen napokig itt pihen az asztalomon

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#63036) t72killer válasza abw6291 (#63020) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Képernyőtörött, azaz már nem vízálló s7e-t mosogatom alkalmasint kézfertőtlenítővel, den.szesz +pici víz + pici glicerin keverékkel (otthoni "kézfertőtlenítő"), semmi baja. Szuperül lemossa az új és régi lenyomatokat a képernyőről :))

#63033: így van, kb a papírpénzzel állhat holtversenyben. Régebben is mostam alkalmanként.
#63032: van pár fokozat a steril és a most rántották ki a pöcegödörből kategória között. Ha több hónapja nem látott mosást, akkor utóbbi, ha mondjuk múlt héten mostad, akkor közepes... Koronára persze kicsit más a logika, az nem baci, ami önmagában is szaporodik: őt pl egy mindentfogdosós tömegközlekedős élmény után érdemes alkohollal megzuhanyoztatni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#63037) South Velen válasza Gsx-rr (#63032) üzenetére


South Velen
addikt

hazatér az ember, leveszi a ruhái legalább külső rétegét (pipa), kezet mos(pipa), már csak egy helyen lehet behurcolt vírus, a mobilján... ezért kell áttörölgetni legalább..

[ Szerkesztve ]

(#63038) Lauda válasza South Velen (#63037) üzenetére


Lauda
félisten

És még minden hazavitt tárgyon, élelmiszeren, illetve magában az userben is bent lehet a vírus.

Kíváncsi lennék hányan fertőtlenítik például a kocsikulcsot. Na az megint sokat van fogdozva. :D Én mondjuk mindig is pucoltam a kocsikulcsot, azt viszont megfigyeltem, hogy a legtöbb embernél egy retektanya az egész ahogy van. :D

[ Szerkesztve ]

(#63039) emvy válasza Lauda (#63038) üzenetére


emvy
nagyúr

Sőt, belopózhat a kulcslyukon is.

while (!sleep) sheep++;

(#63040) snecy20


snecy20
veterán

Azért remélem nem fog ez a dolog ilyen paranoiával vegyített hipochondriába átcsapni. ;] Befújja a szél az ablakon, Ázsiai homokvihar, megül a vírus a ködben, meg a telefonomon hazaviszem stb...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#63041) Csatravi válasza South Velen (#63037) üzenetére


Csatravi
senior tag

Lakáskulcs? Ha csak nem fotocellás az ajtó :)

(#63042) pjen válasza snecy20 (#63040) üzenetére


pjen
félisten

Engem annyira nem érdekel,de teló tiszta, asszlny nyugodt.Mi kell még.

(#63043) #75376384 válasza Lauda (#63038) üzenetére


#75376384
törölt tag

gondolom a kocsikulcsodat nyomkodod az agyban fekve is vagy mondjuk eves kozben.

(#63044) South Velen válasza Lauda (#63038) üzenetére


South Velen
addikt

nyilván, de ez a 3 fő forrás.

És még minden hazavitt tárgyon, szerintem a mobil a legtöbbször használt és mindig hazavitt tárgy

élelmiszeren, amit lehet szintén áttörölgetünk vásárlás után, igyekszünk kevesebbszer de többet bevásárolni

illetve magában az userben is bent lehet a vírus. akkor már mindegy

[ Szerkesztve ]

(#63045) Ricardo


Ricardo
félisten

A svéd királyi családba is utat talált a covid :U

(#63046) Darmol válasza lacafaca (#62507) üzenetére


Darmol
senior tag

Két évvel ezelőttig messzire kerültem az antibiotikumokat, úgy egyáltalán a gyógyszereket mert feleslegesek voltak. Az elmúlt két évben már négyféle antibiotikumot kipróbáltam, az utolsó egész durva volt. Mert szükség volt rá, nem akartam időm előtt lelépni. Hja, a kor se bölcsebbé se ellenállóbbá nem tesz csak ráncosabbá és kopaszabbá. :DDD
A gyógyszerek felesleges használata kifejezetten káros, de ha kell akkor bizony jó ha van. :P

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#63047) #76500480 válasza Lauda (#63038) üzenetére


#76500480
törölt tag

Kulcsnélküli nyitás-indítás és akkor marad a zsebben a kulcs. :DD

(#63048) Z.É.T. válasza #76500480 (#63047) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Akkor meg a féltéglát kell fertőtleníteni, az sem jobb :DDD

(#63049) bigdady válasza Csatravi (#63041) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gyerek tolltartó ;]

(#63050) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes: Az oxfordi vakcinának nem jó, ha túladagolják.

Ettől én nem ijednék meg, valódi náthavírusból csinálták: ha ebből túl sok van, el tudom képzelni, hogy az immunrendszer instant lerohanja és "nem marad ideje" tanulni. Mondjuk erre rájöhettek volna egy lépéssel korábban is.

#63048: nincs vele gond, mert 1x használatos :DD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.