Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#69001) Jablocskov válasza LámaZ (#68996) üzenetére


Jablocskov
tag

Utólag mi okoskodunk, a szakértőknek illene tudni előre gondolkodni. Mellesleg én nem vagyok szakember, de már tavasszal is az volt a véleményem, hogy az ázsiai országok hozzáállása a megfelelő.

#68995 Stanlee

Ezek az intézkedések egyszerűen nem elegendőek a járvány jelenlegi szakaszában ahhoz, hogy csökkenjen a fertőzésszám. Nem lett volna szabad nyáron elengedni a vírus terjedését. A kulcs a következő mondatodban van, a politikának ez nincs nagyon ellenére, kevesebb pénzbe, munkába kerül mint egy komolyabb védekezés. Amíg az emberek is elfogadják és nem veszélyezteti nagyon a politikai vezetés népszerűségét, addig nem fognak változtatni.
Ez egy veszélyes vírus, 50 év felett egy elöregedett, egészségtelenül élő társadalomban mindenki veszélyeztetettnek tekinthető. Magyarországon ez a lakosságnak több mint 40 százalékát teszi ki.
A szakértőknek a nyár elején minden erejükkel verni kellett volna az asztalt, hogy ezt nem szabad ráengedni a lakosságra.

[ Szerkesztve ]

(#69003) Parci válasza Z.É.T. (#68987) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, bármi is volt a "csökkenés" oka, megint 200 közeli számokat lökünk

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69004) Parci válasza Stanlee (#68988) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, eléggé odab.szna, ha kiderülne egy 3. fázis után, hogy az emberek 1%-a kiterül a szuritól. nem tudtam, hogy uk-ben már ilyen jól állnak, szerencsére az már sokkal inkább reprezentatív!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69005) BalanceR


BalanceR
addikt

Kemény, hogy meg kell magyarázni hogy az oltás után pár perccel elájult nővér esetét [link] :W
Persze megint a vakcínaellenesek kapták fel.
Aki egy minimálisan is belegondol, nyilvánvaló, hogy nem az mRNS miatt dőlt el a hölgy. Nem úgy működik a szervezet, hogy bejut a Messenger RNS, és 10 percen belül elkezdi gyártani a sejt a fehérjét.
Legalább 3-4 nap kell hogy ez a folyamat megkezdődjön, nem számítógépek vagyunk, hogy "bedugod a pendriveot, és elindul instant a fájlok másolása".
Valószínűleg eleve ájulós volt a hölgy vagy extrém esetben a vakcina hordozóanyagra reagált a szervezete valamelyik só, vagy polymer, ami minden injekcióban ott van.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#69006) Parci válasza BalanceR (#69005) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tulajdonképpen mindegy, aki oltásellenes akar lenni, az az lesz úgy is

tényleg, volt már köztetek olyan, aki valaha meggyőzött egy 35 év fölötti embert bármiről? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69007) Lauda válasza Parci (#69006) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem is. Az ilyeneket felesleges győzködni, rá kell hagyni.

(#69008) forceberg válasza Parci (#69006) üzenetére


forceberg
veterán

Meggyőzhető vagyok, hogy igazam van, te is? :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#69009) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Viktor kinyitott egy újabb kincstárat.
Hitelmoratórium meghosszabbítva 6 hónappal (asszem ez nem újdonság), egyéb támogatások családoknak vagy leendő családoknak. Stb
[link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#69010) t72killer válasza BalanceR (#68990) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a használt maszk szakszerű ártalmatlanítását mutatja :P .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#69012) t72killer válasza Jablocskov (#69002) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Várom az origo-s cikket/mtv híradót, melyszerint a magyar állam karöltve az "intelligens" választópolgárral megbukott járványkezelésből...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#69013) MuMa012 válasza radi8tor (#69009) üzenetére


MuMa012
tag

A 4 bejelentett intézkedésből kettő (iparűzési adó és 6 milliós hitel) masszív politikai döntés, a hitelmoratórium várható volt, ahogyan a bértámogatás is. (Furcsa, hogy eddig tartott a buszos cégek felismerése...)

(#69014) zolisx4 válasza BalanceR (#69005) üzenetére


zolisx4
őstag

Az hogy valaki elájul az semmit nem jelent,lassan 50 évesen is eldobom magam a vérvételen,az injekciótól,hiába mondom hogy el szoktam ájulni,jön a válasz hogy ne szórakozzak már nem vagyok gyerek :DDD aztán jön a meglepi hogy tényleg eldobom magam :DDD Szar ügy de ez van.
De attól függetlenül én beoltatom magam,pedig tudom hogy elájulok mindig :K

(#69015) Parci válasza zolisx4 (#69014) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

wow. tőlem mindig megkérdezik, hogy kibírom-e a vérvételt, szoktam is hülyén nézni, hogy ugye viccel? -- ezexerint nem ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69016) zolisx4 válasza Parci (#69015) üzenetére


zolisx4
őstag

Érdekes mert ha nem velem történik semmi bajom sincs,végig nézem meg minden,balesetben is segítettem,többször is ,ott is volt vér és durva volt az nem zavar,de ha felém jönnek tűvel ,és engem akarnak megszúrni,akkor pár másodperc és érzem a tarkómba hogy nehezedik a fejem ,arra még emlékszem hogy minden elsárgul,előttem ,meg arra hogy állnak felettem hogy jól vagyok??? Nem nem vagyok jól. :U
Fogászat ugyan az mondjuk az jó mert ott alapból fekszel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69017) Stanlee válasza tom_tol (#68999) üzenetére


Stanlee
őstag

Ezek a svajciak is, 2 hete meg az volt, hogy nem engedelyezik majd a Pfizer oltoanyagot, mert nem biztonsagos, most meg megkapta az engedelyt. Nem hiszek en mar itt egyik hatosagnak sem, hogy az engedely kiadasa nem lehetseges. Mindent lehet, csak akarni kell.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#69018) daneel_hu válasza Ricardo (#68979) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Egy hosszú, de részletes cikk arról, hogy kínában miért nincs második hullám.
[link]"

Ez ugyanaz a Kína aki tavaly decemberben, majd februárig titkolta mekkora a baj, elhalgattatta a kritikus orvosai hangját, valós információkat sem adott ki?
Gondolom most minden patent, és nem hazudnak semmit se... :)

(#69019) zolisx4 válasza Stanlee (#69017) üzenetére


zolisx4
őstag

Nem vagyok annyira olvasott mint itt sokan,de szerintem jók ezek az oltó anyagok,én úgy gondolom.

(#69020) Parci válasza zolisx4 (#69016) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én meg filmen nem bírom nézni, elővesznek egy tűt, én kimegyek a szobából. ha engem hentelnek, azt nézem, bár a műtétemnél azért mondtam, hogy kérem a függönyt a pofám elé. viszont a két gyerek születésénél prömié plánban láttam a hentesmunkát. (finoman próbáltam jelezni a dokinak, hogy szívesen tekintenék még ugyanúgy az asszonyra, amikor visszakapom, mint korábban, de nyilván széttrollkodta :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69021) daneel_hu válasza Parci (#69020) üzenetére


daneel_hu
addikt

Engem is rohadtul zavar, még akkor is ha szúrnak. (nézés is tévében pl)
Novemberben kénytelen voltam elviselni, fogcsikorgatva ugyan... :D

[ Szerkesztve ]

(#69022) zolisx4 válasza Parci (#69020) üzenetére


zolisx4
őstag

Ez valami pszichés dolog lehet,nem vagyunk egyformák,igazából ez igy van rendjén,lányom 25 éve született akkor nem nagyon volt lehetőség bemenni,igazából nem is örültek neki aki be akart menni,én nem is mentem volna,ültem a folyosón. :K

(#69023) Nimda válasza Parci (#69006) üzenetére


Nimda
addikt

Az a baj, hogy még nagyon az elején vagyunk, akkora a homály, még nem lehet tudni semmi biztosat, hogy mikor, hol, főleg, hogy mivel oltasson. Az embereket jól összezavarják mindenféle hírekkel, legyen az, oltáspárti vagy ellenes. És ez még fokozódni fog, jövőre, mikor már lesznek eredmények az eddig beoltottaknál, majd jönnek itt is a pro/kontra érvek, és megint jól össze leszünk zavarva. A hazai orvosok is csak sötétben tapogatóznak, az egyik ajánl, a másik tagad, de igazából még ők sem tudnak semmi biztosat. Ebben a formában a média közlése egy nagy katyvasz, néhol még a fogalmakat is összekeverik, vagy hirtelen változtatnak egy korábbi állásponton.

[ Szerkesztve ]

(#69024) Parci válasza zolisx4 (#69022) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem anyafej mondta, hogy meg se próbáljam kihúzni magam alóla :DDD
(aztán az elsőnél kellettem is, mert nagyon szétesett, el is ájult, a dokival meg nem voltak egy hullámhosszon :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69025) Parci válasza Nimda (#69023) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért ezek olyan oltások, amik megcsinálták a harmadik fázist ÉS kaptak engedélyt. magyarán, ugyanúgy rajtolnak, ahogy bármilyen új oltás, tisztességesen. de igazán nagy mintás próba és főleg hosszabb távú mellékhatások csak később lesznek természetesen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69026) zolisx4 válasza Parci (#69024) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen van olyan hogy meg mondják mi a teendő,ők a főnökök :K

(#69027) Csatravi válasza #32839680 (#69011) üzenetére


Csatravi
senior tag

Adni vagy kapni az nagyon nem mindegy. Van akinek elég ha azt mondod hogy szuri lesz és már vízszintesbe is vágja magát fennakadt szemekkel de ha neki kell szúrni az nem zavarja.

[ Szerkesztve ]

(#69028) lacafaca válasza Parci (#69025) üzenetére


lacafaca
őstag

[link] :DDD olvassad el...maga a nagy gyóccergyár írása :P
(tudom, kiegészítették sebtiben, hogy kajálja a nép, minyá visszakeresem az egy évvel ezelötti írásukat)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#69029) zolisx4 válasza Parci (#69025) üzenetére


zolisx4
őstag

Én nagyon bízom az oltásban,nem is nézek és nem is olvasom azt a cikket el amiben rosszat írnak,rövid távú mellékhatása azért kb ismert hogy alig van,nem jön elő mindenkinél,.
A hosszútávú ez érdekes lehet nem értek hozzá de szerintem az sem lehet annyira komoly,.
Ezek az alkotó részek amik benne vannak az oltó anyagban már nem újak,valamilyen szinten ismerik, csak más hatás mechanizmus alapján működnek .
Én tudományosan igy gondolom :B

(#69030) Stanlee válasza zolisx4 (#69019) üzenetére


Stanlee
őstag

Lehet, hogy felreertheto voltam. En elkotelezett vagyok a Pfizer/Biontech oltoanyaga irant, es rogton oltatnam magam vele, ha lenne ra lehetosegem.

Amire inkabb reflektalni akartam, hogy a svajci hatosag 2 hete meg boszen bizonygatta, hogy miert nem engedelyezik az oltoanyagot, most meg a semmibol hamarabb sikerult nekik engedelyezni, mint az EU-nak. Pont az ilyen akciok adjak a taptalajt az oltaselleneseknek.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#69031) Csatravi válasza radi8tor (#69009) üzenetére


Csatravi
senior tag

OFF!!

Ó, hát hamar lecsaptak a nagy vétózási bohózat utána az ölünkbe hulló lóvéra. Kb mint a gyöngytyúk a t@konyra.
"Magyarország az elsők között teszi elérhetővé a vállalkozásoknak az új, 2021-27-es uniós fejlesztési időszak forrásait."
2022 választásokig még rohadt sok lóvét fognak lenyúlni mert hátha nem ők kerülnek vissza a bársonyszékbe.

(#69032) Csatravi válasza Jablocskov (#69002) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nincs ebben semmi különös (már). A temetések száma nem tud olyan mértékben nőni (talán inkább csökken is) mint amilyen mértékben az elhalálozások száma nőtt.(elég durván)
Máshol meg régóta nem használt temetkezési hűtőkamrát nyitottak meg a feltorlódás miatt.

(#69033) zolisx4 válasza Stanlee (#69030) üzenetére


zolisx4
őstag

Értem mire gondoltál,csak az én saját véleményem az oltásról amit írtam,.

Szerintem nagy részünk be oltatja magát,itt akik a topikban vannak .
Igen ezt olvastam én is hogy Svájc valamin problémázott most meg már szinte oltanak,de nem tudok mit mondani erre,ehhez nem értek,.
Csak akkor szoktam írni mikor kérdésem van, vagy olyan a téma ami nem tudományos hanem egyéb és hozzá tudok szólni. :K

Meg ugye ha a tudományos dolgokat nem értem,rá kérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#69034) Parci válasza lacafaca (#69028) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, akkor dedikáltan neked, amúgy mindenkinek.

ugye anyám orvos (aneszteziológus eredetileg, aztán nephrológus), valamint most ment nyugdíjba. beszélgettem vele ma az oltásról (pfizer), azt mondta, hogy gondolkodott rajta egy kicsit, de az a lényeg, hogy amint lehet, beadatja. ez valószínűleg pár hét múlva esedékes is lesz.

a 4 anafilaxiás sokkról csak annyit mondott, hogy emberek komolyan azt hiszik, hogy más oltásoknál nincs ilyen?

egy ember került intenzívre, több százezer beoltottból, ugyanakkor koronafertőzésbe meg 1% körül belehal, intenzívet meg még többen járnak meg. ez a már beoltottakból is több ezer ember lenne, ezzel szemben áll ez az egy eset, és ő is meggyógyult hamar. pontosan ugyanazt mondta, ami itt a topikban is többször elhangzott: mindenki mérlegeljen, 40 éves kor alatt, alapbetegségek és elhízás nélkül nem kell rohanni érte (nem is tudnál), ugyanakkor 60 fölött meg nyugodtan lehet/érdemes.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69035) zolisx4 válasza Parci (#69034) üzenetére


zolisx4
őstag

Na ezt szeretem,mikor nem 5 link meg nem tudom micsoda,le írtad édesanyád véleményét.
Köszi a fontos információt,emberi nyelvre lefordítva :R

(#69036) tom_tol válasza Parci (#69034) üzenetére


tom_tol
addikt

és mi van 40-60 között ? olyanok nincsenek is

(#69037) lacafaca válasza Parci (#69034) üzenetére


lacafaca
őstag

nekem hiába dedikálod, tudod jól mi a hozzáállásom a szurkáláshoz, persze, aki eddig is oltatta magát, ne tartsa pont most vissza a késztetést, ha ez megnyugtatja...eddig sem oltattam, ezután sem fogok és nem a tűtől való félelmem, vagy akármilyen mellékhatások miatt...aki amiatt nem oltat és közben zombivá aggódja magát, az meg egy hülye csak simán, ha ki akarnának írtani bennünket, nem így csinálnák, ilyen béna vírussal :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#69038) Parci válasza tom_tol (#69036) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazán kitűnő ütemérzékkel választod meg, hogy mibe köss bele :O ;]

próbáld meg kikövetkeztetni. segítek: az a nehezebben eldönthető zóna, méginkább egyéni veszélyeztetettség alapján kell mérlegelni, de nem érdemes azt sem elfelejteni, hogy úgy sem kapsz vakcinát per pillanat, csak lóf.szt a seggedbe, szóval kár izgulni. :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69039) Parci válasza lacafaca (#69037) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, aki a szándékolt mellékhatásoktól fél, az tényleg hülye, de aki a nem szándékolttól, az csak realista/óvatos. viszont minden esetben oda kell tenni mellé a megfertőződés mellékhatásait, mindenkinek magára megtippelve, ismerve a saját körülményeit, paramétereit.

amúgy a legtávolabb áll tőlem, hogy téged akarjalak konvertálni (tengerbe hugyozás vízszint emelése céljából tipikus esete ;]), egyszerűen csak be akartam írni az első kézből származó infót, hogy egy képben lévő orvos hogyan áll hozzá a "kísérleti nyúl" témához. amúgy nyáron még azt mondta, hogy nem kell elsők között lenni, szóval gondolom a pfizer cuccot meggyőzőnek tartja.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69040) Ricardo válasza tom_tol (#69036) üzenetére


Ricardo
félisten

"és mi van 40-60 között ?"

20 év ;)

(#69041) lacafaca válasza Parci (#69039) üzenetére


lacafaca
őstag

mifelénk sivatagba a homok :D
azé add át nacsasszonynak, ne akarjon ebbe a csodás és kiszámíthatóan igaz országban első lenni az m1-en bemutatva :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#69042) Parci válasza lacafaca (#69041) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a gyógyszert azért nem ez a csodás és kiszámíthatóan igaz ország "kutyulta". és úgy sem lesz első.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69043) Kékes525 válasza tom_tol (#69036) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem nem nehéz a döntés. Ez egy olyan betegség, ami ellen NINCS gyógyszer, mint például a baktériumok ellen az antibiotikumok. Azaz, ha nem oltatod be magad, akkor olyan mint biztonsági öv nélkül autózni, vagy bukósisak nélkül motorozni. Ha elkapod kockáztatsz.

Másrészt ha összehasonlítom a vakcina lehetséges mellékhatásait a koronavírus hatásaival, akkor azt látom, hogy több nagyságrenddel súlyosabb a koronavírus.

Másrészt mire Te oltásra kerülnél addigra már több 10 vagy 100 milliós tapasztalat lesz és látni fogod, hogy míg ugyanannyi koronavírusos beteg közül hányan voltak súlyos betegek és hányan haltak meg, addig az oltástól senki nem hal meg és csak néhány ember kap anafilaxiás sokkot, akit a helyszínen azonnal meggyógyítanak. A többi legfeljebb egy kis bőrpirral, helyi izomfájdalommal, esetleg fejfájással néha kis lázzal megússza. Ami ráadásul gyógyszerrel megszüntethető.

Persze ha félsz egy kis szuritól, vagy szereted az izgalmat, az orosz rulettet, akkor NE oltasd be magad.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69044) lacafaca válasza Parci (#69042) üzenetére


lacafaca
őstag

az átmatricázás fellegvárában biztos ez? :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#69045) Reggie0 válasza vandor01 (#68993) üzenetére


Reggie0
félisten

Hogy melyik otlast valassza a sok kozul.

(#69046) Kékes525 válasza lacafaca (#69037) üzenetére


Kékes525
félisten

A vakcina mellékhatásairól ne beszélj, mert az a koronavírus hatásainak tükrében nevetséges. A szuritól való félelem az más, de szerintem nem vagy gyerek, a félelem legyőzhető. Amúgy már ennél sokkal nehezebb dolgokat is átéltél. Gondolom kaptál már injekciót, húzhattak ki fogadat is.

Különben nem igazán értelek. Ide jársz a topikba, nyilván azért, mert tartasz a koronavírustól és ezért szeretnél valamit megtudni róla. Nem hiszem, hogy csak beszélgetni akarsz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#69047) lacafaca válasza Kékes525 (#69046) üzenetére


lacafaca
őstag

ööö :U ittál?
ezek szerint eddig totál nem jött le, miért vagyok itt...akkor mindegy is már :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#69048) Micsurin válasza Kékes525 (#69043) üzenetére


Micsurin
nagyúr

bukósisak nélkül motorozni

Abban az esetben csak szimplán nagyon hülye vagy. 90-100-nál egy májusi csere olyat vág az orcádra nyitott plexinél is, hogy besz*rsz. Tapasztalat. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#69050) Stanlee válasza Parci (#69038) üzenetére


Stanlee
őstag

:DD igen, 40 alatt lophaszt kapunk csak. De ehhez mar hozzaszoktam.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.