Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30001) Kékes525


Kékes525
félisten

Ez viszont jó hír: [Jelentősen csökkent Budapesten a vírus mennyisége a szennyvízben]

Ez azt mutatja, hogy Budapesten, ahol a legtöbb a koronavírusos beteg, jelentősen csökkent a fertőzők száma. Azaz, legalább egy-két hétig nem fog jelentősen növekedni a COVID-19 betegek száma.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30002) Meggyi001 válasza Kékes525 (#30000) üzenetére

30000...áááá lemaradtam :W :)

https://gamergep.hu/

(#30003) Lauda


Lauda
félisten

ÚJ FUNKCIÓVAL BŐVÜL A GOOGLE TÉRKÉP A KORONAVÍRUS KAPCSÁN

Új funkciót kapott a Google Térkép, melynek azok vehetik hasznát, akik külföldre utaznak. A térkép jelöli, hol vannak ellenőrzőpontok, illetve milyen követelményekkel kell számolnunk az utunk során, de arról is értesülhetünk, hogy mennyire forgalmas az az állomás, mely felé éppen tartunk - adja hírül a Travel and Leisure.

FORRÁS: JAN VAŠEK/PIXABAY.COM
A tömegközlekedésre vonatkozó szabályok és a közlekedési eszközök zsúfoltságáról szóló információk 13 országban lesznek elérhetők, többek között az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban, Mexikóban, Indiában, Franciaországban és Spanyolországban, vagyis azokon a helyeken, ahol a helyi közlekedési hatóságok részt vesznek a kezdeményezésben.
A felhasználók statisztikákat is láthatnak arról, mikor szoktak a legforgalmasabbak lenni az állomások, de a valós idejű adatokat is megnézhetik, és összehasonlíthatják az átlagokkal.
Egyes országokban az egészségügyi központokkal kapcsolatos információk is láthatók lesznek, például, hogy lehet-e náluk tesztelteni. Először Indonéziában, Izraelben, a Fülöp-szigeteken, Dél-Koreában és az Egyesült Államokban tervezik bevezetni ezt a funkciót.
A Google egyébként még a járvány idején készített felmérést arról, hogyan változtatta meg az emberek mozgási mintázatait a karantén.

[ Szerkesztve ]

(#30004) ncc1701


ncc1701
veterán

Voltam hentesnél reggel, hoztam argentín hátszínt. Számoltam, 10-ből 3 emberen volt maszk, már a henteseken sincs. Természetesen én is a zsebemben hagytam.

(#30005) Kékes525 válasza ncc1701 (#30004) üzenetére


Kékes525
félisten

"Természetesen én is a zsebemben hagytam."

Gratulálok! Te biztosan nem vagy fertőző, hisz ha az lennél tudnád. :U

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30006) radi8tor válasza Kékes525 (#30005) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Komolyan egész nyáron ezt fogod reagálni minden maszkmentes HSZ-re?

⭐ Stella

(#30007) Stanlee válasza ncc1701 (#30004) üzenetére


Stanlee
őstag

Vegre kezdunk visszaterni a normalitasba.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30008) Kékes525 válasza radi8tor (#30006) üzenetére


Kékes525
félisten

Valószínűleg belehalt volna arra az 5 percre felvenni a maszkot. Ráadásul ezzel dicsekszik. Habár a járvány elmúlt, de a járványveszély nem. :U

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30009) Lauda


Lauda
félisten

Én már megkérdezem mindenhol (a kisebb helyeken), hogy tényleg kötelező-e. Fele csak legyint, nincs senkin. Intersparban le is vettem, mert konrétan nem éreztem magam jól benne. Szerintem nemsokára eltörlik.

(#30010) ollie válasza syberia (#29991) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Brazil elnök még talán most is tagadja a vírus létét, nem támogatja a karantént, a maszkviselést, a hívői tömegével mennek ki kiállni mellette az utcára (kvázi békemenet, mindenféle védelem nélkül), és még lehetne sorolni.

[ Szerkesztve ]

***

(#30011) Floyd80


Floyd80
addikt

https://edition.cnn.com/2020/06/12/health/coronavirus-mutations-scripps-gene/index.html

Ez megint ellentmond a WHO-nak. "Az új koronavírusban eddig látott mutációk nem befolyásolják a fejlesztés alatt álló oltások hatékonyságát. A WHO szerint a mutációk nem tették könnyebben átvihetővé, és a vírus sem okozott nagyobb valószínűséggel súlyos betegséget."

"Sometime in the middle of January, there was a change that allowed the virus to become more infectious. It doesn't mean it's more lethal," Haseltine said. "It makes it about 10 times more infectious."

"It began spreading in Europe in early February, and when introduced to new regions it rapidly becomes the dominant form," they wrote.

"This virus is going to respond to whatever we do to control it. We make a drug, it is going to resist it. We make a vaccine, it is going to try to get around it. We stay at home, it is going to figure out how to hang around longer."

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#30012) ncc1701 válasza Kékes525 (#30005) üzenetére


ncc1701
veterán

Itthon csak matematikai esélyed van elkapni, töredék százalék. Amíg nem jársz kórházba/öregek otthonára, addig gyakorlatilag nulla eséllyel kaphatod el.

(#30013) Floyd80 válasza ollie (#30010) üzenetére


Floyd80
addikt

Egy kis mass grave ásás napi 8 órában jót tenne neki.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#30014) ncc1701 válasza Stanlee (#30007) üzenetére


ncc1701
veterán

Igen, én is örülök neki. Ennek a kötelező egymás elkerülésének komoly, és hosszú távú mentális hatásai lesznek.

(#30015) ncc1701 válasza Kékes525 (#30008) üzenetére


ncc1701
veterán

A számok alapján itthon még járvány veszély sem volt igazán. Járvány meg sosem volt. Legalábbis fura az a járvány, amiben az átlag alatti az elhalálozások száma. :)

[ Szerkesztve ]

(#30016) ncc1701 válasza Floyd80 (#30013) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem biztos, egy pici bobcat elég jó játék felnőttnek is. Próbáld ki. :)

(#30017) Kékes525 válasza ncc1701 (#30012) üzenetére


Kékes525
félisten

Mikor fogod megtudni, hogy ismét tényleg veszélyes lett? Nagyjából két héttel azután, mint amikor már veszélyesen elszaporodott, mert csak akkor lehet látni a betegségek felszaporodásából. Ezért veszélyes nagyon.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30018) bopeti98 válasza ncc1701 (#30004) üzenetére


bopeti98
őstag

Vonatokon pl 1-2 emberen szoktam csak helyesen viselt maszkot látni.
A többségen nincs, vagy az állán hordja. Mondjuk nyilván egy több órás vonat úton nem is elvárható, hogy végig maszkban legyen az ember.
Egyedül, ahol még mindig sok emberen látok maszkot, a BKK-s járatok, de már azokon is kezd lazulni a fegyelem.

(#30019) VinoRosso válasza ncc1701 (#30012) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ezzel a felfogással az a baj, hogy akkor is így fogod gondolni amikor megváltozik a helyzet.

Ha úgy gondolod, hogy majd akkor felveszed a maszkot, amikor jól láthatóan terjed a betegség akkor már késő lesz.

Az óvintézkedések a proaktív megelőzést szolgálják és nem a reaktív kezelését a problémának.

Olyan ez, mint a bejárati ajtóban a zár. Ha akkor akarod feltenni amikor látod, hogy be akarnak törni, akkor már késő.

(#30020) Kékes525 válasza VinoRosso (#30019) üzenetére


Kékes525
félisten

"Olyan ez, mint a bejárati ajtóban a zár. Ha akkor akarod feltenni amikor látod, hogy be akarnak törni, akkor már késő."

+1 Nagyon jó hasonlat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30021) ncc1701 válasza Kékes525 (#30017) üzenetére


ncc1701
veterán

Aha, akkor még a robbanást várod. Mikor indult az enyhítés? Mi is történt azóta? Semmi.

(#30022) Parci válasza ncc1701 (#30012) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez tényleg így van. persze nem törvényszerű, hogy örökre így is lesz. de reméljük!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30023) ncc1701 válasza VinoRosso (#30019) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem érdekel a zár, mert nem tartok itthon értéket. :)

(#30024) Lauda válasza ncc1701 (#30021) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ezután sem lesz semmi iit.

(#30025) ncc1701 válasza Lauda (#30024) üzenetére


ncc1701
veterán

Amíg külföldről be nem jön sok beteg, addig igen, én nem számítok változásra, sőt, inkább lassú csökkenésre. Maszk viselés ide, vagy oda, nincs jelentősége, az emberek nagy része már most sem hordja, vagy csak az állán van.

[ Szerkesztve ]

(#30026) t72killer válasza Kékes525 (#29999) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a Brazilokra és USA-ra is hasonló időbeni lefutásra tippelünk, mint pl UK-re, akkor nem járunk nagyon messze a globális tetőzéstől. Ezalapján (a Brazil felfutó szakasz Májusban volt, a brit Márciusban, brit csúcs Ápr. közepe ("t+1.5 hónap", ami Brazil esetben kb most van).

A világszerte elburjánzott tüncikézési hullám viszont teljesen új helyzetet teremthet, egyrészt a még messze nem átfertőzött, de a járványt visszaszorító, sűrűn lakott területeken indulhat be egy újabb hullám, másrészt eddig érintetlen, vidéki területre hordhatják szét lelkes tüntetők. Ennek az új hullámnak láthatjuk most a legelejét, kérdés, lesz-e folytatás.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30027) Kékes525 válasza ncc1701 (#30021) üzenetére


Kékes525
félisten

"Aha, akkor még a robbanást várod."

Talán te várod, mert nem védekezel.

"Mi is történt azóta? Semmi."

Hányszor ütött el az autó amikor átmentél az úttesten? Minden nap többször, vagy egyszer sem? Akkor miért nézel szét, mielőtt lelépsz a járdáról?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30028) VinoRosso válasza ncc1701 (#30023) üzenetére


VinoRosso
veterán

Szíved joga. Mindenki jó valamire, ha másra nem elrettentő példának. :)

(#30029) ncc1701 válasza Kékes525 (#30027) üzenetére


ncc1701
veterán

Én védekezem. Tizen éves korom óta sportolok, tisztán kajálok, minden nap szedek egy marék vitamint, erősíem magam, és az immun rendszerem. Számomra ez a legfőbb védelem, nem egy textil darab, amin a vírus eleve átszalad, mert ötvened-század akkora, mint az amit képes kiszűrni. Kb mint amikor egy szitába finganál. Ami meg ér valamit, abban meg levegőt nem kapsz.

(#30030) hramon94 válasza ncc1701 (#30023) üzenetére


hramon94
tag

Ha már hasonlatokat akarunk mondani akkor az emberek maszk hordása is olyan mintha lenne zár az ajtóba csak kívülről benne lenne a kulcs. Ha kilóg az orruk a maszk alól akkor mit ér? ;] Nálunk Mohácson 10/9 ember így hordja.

(#30031) Parci válasza Lauda (#30024) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az őszi vírusszezon, teliben futó isiovival még kérdőjeles lesz azért, de szerintem is lehetünk óvatosan optimisták. ettől függetlenül tartjuk, hogy ritkán vásárolunk, lehetőleg gyorsan, addig felvesszük a maszkot, mossuk a kezünket rendesen, és mondjuk kerülni fogjuk a tömeget. de ez csupa olyasmi (a maszkot leszámítva), ami egyébként is így esik jól :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30032) Kékes525 válasza ncc1701 (#30029) üzenetére


Kékes525
félisten

"Én védekezem. Tizen éves korom óta sportolok, tisztán kajálok, minden nap szedek egy marék vitamint, erősíem magam, és az immun rendszerem. "

A többi ember pedig le van sz@rva (A sebészeti maszk elsősorban másokat véd!). OK, megértelek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30033) Stanlee válasza ncc1701 (#30021) üzenetére


Stanlee
őstag

Itt nalunk a lazitas 6. hetebe lepunk. Nulla, semmi, zero. Volt egy-ket superspreader eset, es? Arrol irnak, ahol meg nem tortenik semmi, arrol nem irnak. Aki rettegni akar, az rettegjen, en nem akarok, nem ebola virus ez.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30034) Kékes525 válasza Stanlee (#30033) üzenetére


Kékes525
félisten

Az okos ember más kárából tanul. A buta ember semmiből.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30035) t72killer válasza Parci (#30031) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én mindenesetre ha most lesz egy kis járványszünet, bevásárolok maszkokból. Annál is inkább, mert poros melóhoz is kéne. Egyébként a szelepes "önvédelmi" verziókat elvileg szmogos légkör szűrésére találták ki, azért is nagy divat K-Ázsiában/Kínában. Őszintén egy-egy BKV busz indulása után se ártana vagy 3 rétegnyit felvenni...

#30032: +tartalékokkal is rendelkezik a kolléga, pl lába is kettő van, aggodalomra semmi ok:)):R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30036) Ajándékok válasza ncc1701 (#30004) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ha a nyáj immunitás nem is, a csorda szellem már beindult.

#30006 radi8tor
Mivel nem törlitek a szabályszegéssel dicsekvő hsz-t.... (Ez nem lenne kötelező?)

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#30037) VinoRosso válasza ncc1701 (#30029) üzenetére


VinoRosso
veterán

+hramon94:

A tisztánlátás végett:

A maszk nem téged véd. A maszk másokat véd tőled. Arra való, hogyha valaki fertőzött az ne tudja terjeszteni a vírust.

Ha valaki azt a példát mutatja mások fele, hogy nem hordja, azzal a vírus terjedését segíti elő azáltal, hogy azt a hamis képzetet kelti, hogy nincs kockázata a maszk elhagyásának, és ezt mások követik. Holott a kockázat valós, csak nem abban van, hogy most azonnal bajod esik, hanem abban, hogy amikor majd szükség lenne rá, akkor nem lesz fent.

Ha valaki nem hordja, azzal hozzájárul a rossz beidegződés terjedéséhez és így végső soron ahhoz is, hogy majd a távolabbi jövőben megfertőződjön. Hiszen akitől elkapja azon majd nem lesz maszk, és lehet éppen azért nem lesz rajta, mert azt látta másoktól, hogy ők sem hordják.

(#30038) windlord válasza ncc1701 (#30029) üzenetére


windlord
őstag

De vajon hányszor lett leírva, hogy az a kurv@ maszk tőled védi a többi embert...

Nálunk a bölcsibe a gyerekeknek adtak ajándékba kisméretű maszkokat.
A 3,5 éves fiam maszk nélkül nem megy be a boltba, mert felfogta, hogy ezzel véd másokat .

Amúgy mi nem rettegunk. De azt a minimumot amit kérnek, betartjuk.

Mellette sportolók, relatíve tisztán étkezünk és szedek vitamint. Nem parazok tőle.

Nem vagyok egy önző ember, hogy csak a magam kényelmet nézzem.

Pont leszarom, vagyis próbálom nem észrevenni, ha a többi ember nem hordja normálisan a maszkját.
Meg is van róluk a véleményem.

Tőlünk kérik, megtesszük.
Napi 15 perc kb.

[ Szerkesztve ]

(#30039) pjen válasza Ajándékok (#30036) üzenetére


pjen
félisten

Nem dicsekszik a szabály szegéssel,csak leírja a tényeket.Tesco fodrászat,senkin sincs maszk.Ha ezeket a hozzászólásokat törölnék az olyan lenne mintha a homokba dugnánk a fejünket.

(#30040) Stanlee válasza VinoRosso (#30037) üzenetére


Stanlee
őstag

De most akkor meddig hordjunk maszkot? Orokkevalosagig? Influenza idejen te hordtal maszkot, vagy hordatnal maszkot kotelezo jelleggel? Kinaiknal a maszkhordasnak van hagyomanya, aztan megis naluk indult be a fertozes.

Szerintem a maszkhordast nem akkor kell forszirozni, ha nincs semmi. Ha folyamatosan hordatod az emberekkel, akkor mivel nem latjak, hogy miert hordjak (a napi 20 fertozes miatt orszagos szinten?), akkor ez az eredmenye, nem fogjak tovabb hordani. A jo neveles az, hogy ha megint gyorsan no a fertozesszam es a halalesetek szama, akkor hordjuk, mert latod, hogy miert hordod.

Bakterialis fertozesektol nem feltek ennyire, nekem meg az a meglepo...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30041) windlord válasza Stanlee (#30040) üzenetére


windlord
őstag

Erre valók a szabalyok.
Értesítenek ha változik.
Addig tedd a dolgod.

(#30042) pjen válasza windlord (#30041) üzenetére


pjen
félisten

Azért ez nem teljesen igy működik.Csak egy picit nézz körül a való életben.

(#30043) windlord válasza pjen (#30042) üzenetére


windlord
őstag

Pontosan ezért nem működik a való életben.
Nincs aki betartassa és egyre kevesebben tartják be önhatalmúlag.

(Most, hogy szerintem is felesleges az egy másik dolog.)

Úgy sajnálkoznak egyesek a napi már perc maszk miatt, mintha 12 óra gyári munkát kellene lenyomni benne.

Gondolom a kézmosás is lecsökkent :)

[ Szerkesztve ]

(#30044) VinoRosso válasza Stanlee (#30040) üzenetére


VinoRosso
veterán

Mikor hordjunk maszkot?

Mondjuk világjárvány idején. Ez egy olyan kérdés, mint a mikor kezdjünk el felkészülni a télre, mikor tegyük fel a téli gumit, mikor vegyünk tüzifát, mikor kezdjünk el ajándékokat nézegetni karácsonyra.

Nyilván december 24-én délelőtt 11:59 perckor... ja nem.

(#30046) Kékes525 válasza Ringman (#30045) üzenetére


Kékes525
félisten

+1 Légy szíves tedd be a komoly topikba is, hogy könnyebb legyen megtalálni, ha kell.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30047) pjen válasza windlord (#30043) üzenetére


pjen
félisten

Nem szabad elfeledni,hogy ez a topik a való élet töredékét se fedi le.Én hordom ahol kötelező,Te is.Szemben áll veled a hentes 20 centire és nincs rajta,a gumison nincs,a fodrászon nincs,pedig ők akár szuper fertőzők is lehetnek.Tescóban végig mész a kasszák előtt az üzletsoron szinte senkin sincs.Az őr a Tesco alkalmazottja maszk nélkül nem enged be senkit.+Minden második ember az orrán hordja akin esetleg van.

(#30048) windlord válasza pjen (#30047) üzenetére


windlord
őstag

Erre írtam, hogy szabályokkal kell betartatni.

Ha idióta szabályokat hoznak, sőt, még be sem tartatják akkor jönnek a forradalmárok.

Itt tartunk.

(#30049) syberia válasza Ringman (#30045) üzenetére


syberia
veterán

Ha adott ország lakosságának legalább fele fegyelmezetten hordja a maszkot, akkor a fertőzési mértéke (R0 < 1) csökkenő tendenciát mutat.
[link]

(#30035) t72killer: Mozambiki ikaruszos csendélet? ;]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#30050) t72killer válasza Ringman (#30045) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1:R. A WHO meg húzzon a retekbe, hogy nem jött elő hasonló, HATÁROZOTT ajánlással JANUÁRBAN. Józan parasztot megkérdezve 10sec gondolkodás után megvan a konklúzió, hogy a takonnyal-tüsszögve terjedő kórt úgy lehet megállítani, hogy a taknyot-tüsszögést megfogjuk/hatósugarát drasztikusan lecsökkentjük.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.