Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55001) Angelina87 válasza #22743424 (#54998) üzenetére


Angelina87
tag

Minden város megléphetné, amíg a kormány nem vezet be érdemi szigorításokat, vezessenek be a városok.... állampolgárok..!!
Egyébként... azok után amit most kapunk segítséget, .... el kellene felejtenie mindenkinek karácsonykor a boltba szaladni vásárolni több százezer forintos ajándékokat!!! Azért szívesen megnézném... az eredményét :)- jó kis maradj otthon kampány lenne :)
Csak mint ebben sem, semmiben sincs összefogás.., de ez már talán nem is ez a téma..

" A világon vendég vagyok."

(#55002) Ezekiell válasza Asbee (#54999) üzenetére


Ezekiell
veterán

A google translate nagyon jól működik lengyelről magyarra, tessék ;)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55003) #22743424 válasza Angelina87 (#55001) üzenetére


#22743424
törölt tag

Szerintem hamarosan bevezetik országosan. :)

(#55004) DS39 válasza Angelina87 (#55001) üzenetére


DS39
nagyúr

Ez a karácsonyi vásárolós időszak mindenhol komoly gond lesz. Tovább fogja rontani a helyzetet.

(#55005) daneel_hu válasza Kékes525 (#54988) üzenetére


daneel_hu
addikt

2006 októberében bestiális módon elvertek békés tüntetőket, járókelőket, a demokrácia nevezetű valami beleállt a földbe. Teljesen mindegy ki és mire adott parancsot, a felelősség az akkori miniszterelnöké volt.
3 évvel később mondatta le a saját pártja (amikor már leköpdösték az utcán!), és nem új választást írtak ki egy ilyen kormányválság folytán, hanem átjátszották a poziciót egy külsős figurának. Ez is példátlan eset egy bármilyen európai demokrációkban azóta is.

Jelenleg egy világméretű járványban ülünk benne, amelyben vagy jól kezelik az ügyeiket, vagy nem. De semmiképpen nem lehet azt mondani, hogy szándékosan emberéleteket nyomorítanának meg karhatalmi segítséggel. Nem is lehet összehasonlítani a kettőt.

(#55006) Asbee válasza Ezekiell (#55002) üzenetére


Asbee
veterán

Köszi. Így már látható, semmi bizonyítás csak megmagyarázás.

(#55007) zsolt_64 válasza lacos001 (#54996) üzenetére


zsolt_64
senior tag

[link] ez a cikk
Lengyelül van , és darabokra szedi a fake videót, végigolvastam, de nem akarom lefordítani,...
"Tymbark jabłko-śliwka-gruszka" Tymbark márkájú alma-szilva-körte üdítő

[ Szerkesztve ]

(#55008) Wn2tl válasza #16729600 (#54986) üzenetére


Wn2tl
tag

"Az egyén nem a globális adatokban nyaral/létezik, hanem lokálisan specifikusban."

Csakhogy hazafelé mikor jöttél remélhetőleg nem mentél be egy pihenőhelyre sem, mert azok a pontok egészségügyi katasztrófa helyszínek egyébként.

(#55009) Drizzt válasza daneel_hu (#55000) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ugyanez az adat tegnapról mára +300-zal változott. +750 nincs attól olyan messze. Nagyon remélem, hogy nem lesz meg. De azért teljesen elképzelhetetlennek se tűnik. Egy hónapja +150 körül volt ez a szám. Két esetben lehet elkerülni: ha elérjük addig a platót, vagy ha azért nem fog már a kórházba kerülők aránya nőni, mert egyszerűen nem lesz hova és/vagy kinek bevinni embereket.

I am having fun staying poor.

(#55010) Ezekiell válasza Asbee (#55006) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mert milyen bizonyítást várnál?

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55011) #16729600 válasza Wn2tl (#55008) üzenetére


#16729600
törölt tag

ahham, lesmároltam a pihenőhelyen az összes ott parkolót :D
Ám nekem volt ilyenem határátlépésnél. Te is dobsz fel egyet ide, amit tömegközlekedés, vagy a vásárlásod után csináltattál? ( ha már az e.ü katasztrófa helyszínek szóba kerültek )

(#55012) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok, létezik ilyen is hogy nem érkezett be a teszt lelet és még egy tesztet csináltatnak?
Ma így járt anyám hétfőn tesztelték, nem jött meg eddig se, és ma hivták ujra teszt lesz mert nem találják! ez már a vicc kategória :(((

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#55013) Drizzt válasza zolokas (#55012) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ahol emberek dolgoznak, mindig van hibalehetőség. Ettől függetlenül sajnálom, s remélem akkor legalább az új tesztet alaposan előresorolják. :(

I am having fun staying poor.

(#55014) zsolt_64 válasza #16729600 (#55011) üzenetére


zsolt_64
senior tag

legalább jó bőr volt a Szabina ?

(#55015) zolokas válasza Drizzt (#55013) üzenetére


zolokas
aktív tag

Hiába ez szivatás már rég tul lennék rajta, mivel 1 hónapja topzódunk itthon nem engednek dolgozni aztán semmi tünet és már volt 1 negativ teszt, héten vége lett volna azt megint ujra!!!!! Az egész magyar egészségügy egy vicckategória. övön aluli!

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#55016) t72killer válasza Csatravi (#54992) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fantörpikus. "használat" alatt ugye nem kötelező oltást értenek? Az is kötelező, ha a 25éves mégnemtudrólavárandós jucikára idősotthonban dolgozóként a munkáltató/állam tukmálja rá.

Tesztelt, bizonyított, stb oltásoknál ezzel semmi bajom, de ez egyelőre egy random kotyvalék, máskülönben már túl lennénk az engedélyezésen.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#55017) zsolt_64 válasza zolokas (#55012) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Elvesztette, összekeverték , rátaposott véletlenül.. stb , vagy a laborban történt valami...
nem feledd el holtfáradt emberek vonszolják magukat egyik helyről a másikra...

(#55018) #16729600 válasza zsolt_64 (#55014) üzenetére


#16729600
törölt tag

Fogalmam sincs.Sátrak, szkafanderes mintavevők a kórház parkolójában. Szabina nem vált meg az inkognitójától :)

(#55019) zolokas válasza zsolt_64 (#55017) üzenetére


zolokas
aktív tag

ez egy melodráma ami a világba megy, nagy semmi pánikeltés meg megfélemlités, influenza az meg jön tul lehet élni sok vitamin meg inmunerősítövel!

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#55020) Wn2tl válasza #16729600 (#55011) üzenetére


Wn2tl
tag

Hiába van olyan plecsnid, ha az utazás közben a forró zónában kapod el és napokkal utána jelentkezik, amikor már itthon vagy. Ha jól értelmezem a teszted még ott kint csinálták.

(#55021) zsolt_64 válasza #16729600 (#55018) üzenetére


zsolt_64
senior tag

akkor az nem is a Szabina volt. lehet hogy a szkafander alatt bajuszt viselt...

(#55022) #16729600 válasza Wn2tl (#55020) üzenetére


#16729600
törölt tag

Forró zóna?? Nem kevered te a parkoló pihenőhelyeket Csernobillal? :D

(#55023) Wn2tl válasza #16729600 (#55022) üzenetére


Wn2tl
tag

De lehet keverem, nincs sok különbség. :DDD

(#55024) #16729600 válasza Wn2tl (#55023) üzenetére


#16729600
törölt tag

Akkor ezt le is zárhatjuk, gondolom nem okoz gondot linkelned valamit, ami a parkoló pihenőhelyek virnyákos veszélyességét állapitják meg.( bulvár is jó lesz ebben az esetben ) ;)

[ Szerkesztve ]

(#55025) zsolt_64 válasza #16729600 (#55022) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Mivel körömszakadtáig véded a mundér becsületét leírok neked 1 lehetséges forgatókönyvet:

1. A nyaralás búcsúbuliján beszeded a vírust.
2. a határon beléd hatol a Szabina (egy mintavaő pálcával :D )
3. Mivel a PCR teszt a szervezet által termelt antitestet mutatja ki, negatív lesz, mivel nem volt még ideje a szevezetednek ellenanyagot termelni.
4. hazahozod a vírust. Nálad 3 darab hapcival lefut, közben 10 embert megfertőzől és nem is tudsz róla.

és ez egy lehetséges forgatókönyv, hacsak nem csináltattál 4 nappal később még 1 tesztet ami szintén negatív lett
Részemről lezárva...

[ Szerkesztve ]

(#55026) Wn2tl válasza #16729600 (#55024) üzenetére


Wn2tl
tag

Legyen igazad én viszont még nem kaptam el a koronát. Az viszont engem igazol, hogy valamit nagyon jól csinálok. :C

(#55027) #16729600 válasza zsolt_64 (#55025) üzenetére


#16729600
törölt tag

És nálad milyen forgatókönyvek vannak a zéró teszteddel ?? Bírom ezt a fajta világvédő küldetéstudatot nulla teszttel.

(#55028) zsolt_64 válasza Wn2tl (#55026) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Mi is elkövettünk minden lehetségest mégis itt ülünk a karanténban. Sajnos mostmár csak a full izoláció segítene. ha kiteszed a lábad a lakásból akkor annyi

(#55029) Gsx-rr válasza Gaben360 (#54997) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Es mar napra pontosan tudjak! :)

(#55030) #16729600 válasza Wn2tl (#55026) üzenetére


#16729600
törölt tag

Minden bizonnyal jutalmazza a sors azt sok alapigazságot, amit ide írkáltál pld pihenőhely témában , zéró forrással. :)

(#55031) zsolt_64 válasza #16729600 (#55027) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Például olyan forgatókönyv hogy én lemondtam az idei nyaralásról... pedig voltak terveim

[ Szerkesztve ]

(#55032) cappa72 válasza daneel_hu (#54744) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem ma délutáni alvás utánra tűnt el a szaglás.
Szokásos kézfertőtlenítés (alkoholos) után beleszagoltam a kezembe. megrökönyödésemre nem éreztem a szokásos szesz-szagot.
Na akkor: ecet. Éreztem, hogy maró, de nem volt szaga.

Ízlelés egyelőre bírja.

Viszont nem vagyok igazolt játékos, lehet, hogy csak megfáztam, vagy orrmelléküreg-gyulladásom van (2 évente elő szokott jönni)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#55033) Ricardo válasza #16729600 (#55027) üzenetére


Ricardo
félisten

Tehát volál nyaralni negatív lett a teszted. Hurrá. Nem kaptad el nyaralás alatt. Ettől függetlenül nem volt okos dolog idén elutazni .
Autópályán is át lehet szaladni, hogy nem ütnek el, és utána hangoztatni, hogy nézd átszaladtam és nem ütöttek el. Ettől még nem okos dolog autópályán átszaladni.

(#55034) #16729600 válasza Ricardo (#55033) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igen, nagyon buta dolog volt egy járványdúlta országból elmenni egy vírusmentes szigetre :D

[ Szerkesztve ]

(#55035) Kékes525 válasza zsolt_64 (#55025) üzenetére


Kékes525
félisten

" Mivel a PCR teszt a szervezet által termelt antitestet mutatja ki, negatív lesz, mivel nem volt még ideje a szevezetednek ellenanyagot termelni."

:N A PCR teszt a vírus örökítő anyagát (RNS-ét) mutatja ki, a fertőzés után már rövid időn belül, ha a vírus elkezd szaporodni.

Az antitesteket a szerológiai tesztekkel mutatják ki. Ezek főleg arra adnak választ (IgG) hogy volt e már fertőzésed. Lehet, hogy kevered az IgM kimutatással, ami valóban a fertőzést mutatja, de később mint a PCR teszt. Az IgM kimutatása is szerológiai teszt.

Ezt mindenféleképpen ajánlom elolvasni, ha tisztában akarsz lenni a tesztelések fajtáival és azzal, hogy mit mutatnak ki, hogyan mutatják ki és az eredmények mit jelentenek: [Minden, amit az új koronavírus laborvizsgálatairól tudni érdemes]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55036) Ricardo válasza #16729600 (#55034) üzenetére


Ricardo
félisten

Maga az utazgatás. De ez be is bizonyosodott.

(#55037) #16729600 válasza Ricardo (#55036) üzenetére


#16729600
törölt tag

Maga az utazgatás :F Ezmiezmár? Pihenőhely? Mezei cickányok harapása? Kabócák a szigeten? Vagy mi? Közeli kisváros belföldön és vásárlás az OBI--ban? Vagy az már nem utazgatás? Ne tegyetek már tönkre :D

(#55038) Lauda válasza Wn2tl (#55026) üzenetére


Lauda
félisten

Jó vicc. Aztán honnan tudod, hogy nem kaptad még el és nem fertőztél tovább 10 embert?

(#55039) zsolt_64 válasza Kékes525 (#55035) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Mea culpa tényleg elírtam, majd átolvasom, tényleg érdemes tisztába lenni a dolgokkal.
Ettől függetlenül a felvázolt forgatókönyv még lehetséges...

Mindenkinek: most már tényleg szinte lehetetlen a védekezés, bárhol elkaphatod akármit is csinálsz bármilyen jól...
és igen , lehet hogy elkaptad tegnap, 2 hete , 1 hónapja ... , átment rajad(3 hapcival) és tudtodon kívül fertőztél....

[ Szerkesztve ]

(#55040) Csatravi


Csatravi
senior tag

Egri belgyógyász: nem kerülhetjük el a tragédiát, ha nem zárnak be az iskolák
Orbán pedig megmondta, hogy ki akarja húzni az iskolabezárást a téli iskolaszünetig.
Az majdnem 7 hét. Mi lesz itt addig ?!

(#55041) Ajándékok válasza daneel_hu (#55005) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Orbán azt mondja, van elég gyógyszer, ágy, személyzet. Ha elhiszem, akkor:
A hivatalos halottaknak csak kb 20%-a jön lélegeztető gépről.
Ha 20% gyorsan, tünetek nélkül hal meg (nincs idő gépre tenni), akkor is még 60%-nak szüksége lenne lélegeztetésre, de nem kapja meg. Meghalnak, mert Orbán így akarja.
Ha a betegek időben kapnának gyógyszert, 80%-al csökkenne a betegség súlyossá válásának esélye. Ötöd részére eshetne a halottak száma. De meghalnak, mert Orbán így akarja.

Kíváncsi vagyok, a járvány végére az Orbán klán hány tagja hal meg covid-ban? Hányan nem kapnak gyógyszert? Hányan nem kerülnek lélegeztető gépre?
Hiszen rang, pénz, hatalom nem befolyásolja a kezelés minőségét :F
Egy demokráciában.

Mióta rosszabb pár gyújtogatót akár túlzott erőszakkal megállítani, mint a vezetett embereket tudatosan megölni?

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#55042) Ricardo válasza #16729600 (#55037) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt elengedem. Nem fogod megérteni, mert nem akarod megérteni.

(#55043) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

franciák ma is nyomnak egy +800-as kört :(, a lengyelek +445, olaszok szintén. ma is rekord lehet. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55044) Snoop-y válasza #16729600 (#55037) üzenetére


Snoop-y
veterán

Gondolom nem egy hazmat suit-ban utaztal. Barhogy csavarod aki utazgat orszagokon at az a felelotlen kategoriaba tartozik.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#55045) Wn2tl válasza Lauda (#55038) üzenetére


Wn2tl
tag

"Aztán honnan tudod, hogy nem kaptad még el"

Sehonnan, de gyanítom. Abba a felelősségteljes 98%-os rétegbe tartozom, aki még tiszta. Valószínű közre játszik az a dologban, hogy a magyarországi borzasztó közállapotok ellenére a környezetemben még nem volt egyetlen koronás sem! (Valakinek teszt is volt.) A kormány jelenlegi aknamunkájának ismeretében ez hatalmas nagy teljesítmény: Mindezt HO nélkül.

(#55046) Hieronymus válasza Kékes525 (#54846) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

'Szerintem is valami ilyesmi lehet, de a nyugtalanság, "lázadás" sohasem fokozatosan, előre kiszámítható módon történik. Nagyon hirtelen át tud fordulni a hangulat és akkor már nagyon nehéz lesz megnyugtatni a népet. Aztán ott vannak a szivárogtatók. Ezeket az adatokat nagyon sokan ismerik, az ismereteket a modern technika eszközeivel egymással pontosítani tudják és megoszthatják a néppel. Ez is megakadályozhatatlan."

Ezt értem csak ennek a "lázadásnak" a gyakorlati lefolyását nem látom.
Tüntetni fognak a további lezárásokért?
A kormány lemondása sem tudna a semmiből több ezer ápolót és orvost teremteni. Még a képzésükre sem lett volna elegendő ez a bő fél esztendő. Nyilván lehetett volna jobban csinálni. Mindig lehet jobban csinálni.
De csodát nem lehet tenni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#55047) BalanceR


BalanceR
addikt

Hát a jelenlegi helyzetben nem az a kérdés, hogy elkapjuk-e hanem hogy mikor...
Sajnos már túl vagyunk azon a ponton, ahol ki lehetne védeni, viszont a maszk, kézmosás, távolságtartás továbbra is fontos, mivel a vírusterhelés nagyon nem mindegy. Pláne azért nem mert ahogy haladunk az időben napról napra kevesebb az esélye, hogy ha esetleg durvábban fertőződünk, kapunk normális ellátást, nem egy fűtetlen kórházi folyosón helyeznek el ahol 10 nővér, 2 ápoló meg két szemész próbálja tartani a lelket 60-70 betegben, balkáni állapotok mellet.
A felkészülés még esetleg segíthet ( gyógyszerek beszerzése, hogy ne lázasan kelljen patikába menni, egy heti tartós élelmiszer, sok vitamin, meg gyümölcs, sok folyadék...)
Tudtok még olyan országot, ahol arányaiban hasonló eseszámt, halálozási ráta / 100000fő mellet olyan elbaszott védekezések vannak,mint nálunk?

Btw már a Lettek is léptek

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#55048) #16729600 válasza Snoop-y (#55044) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szerintem tedd hozzá, hogy szerinted. :) Továbbra is tartom: én neg. teszteredménnyel jöttem vissza. Ismert tétel voltam a virnyákos egyenletben a közegészségügyi hatóságoknak. Mindenki mással ellentétben, akik otthon maradtak : sötét lovak voltak fertőződöttségi szempontból. És ezek tények, ezen semmilyen előrecsomagolt retorikai panel nem változtat.

[ Szerkesztve ]

(#55049) Csatravi


Csatravi
senior tag

A sürgősségi orvostani társaság szerint hamarosan szükség lesz az etikai kódexre, ami segít eldönteni, kit mentsenek meg inkább, ha nincs elég kapacitás

"Ez nem egy távoli, pesszimista jövőkép, már most vannak olyan osztályok, ahol alkalmazni kellene a MOK etikai ajánlását
– fogalmazott Lovas András, a Kiskunhalasi Semmelweis Kórház Központi Aneszteziológiai és Intenzív Betegellátó Osztályának vezetője."

(#55050) Ajándékok válasza #16729600 (#55048) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

A teszted helyett arra kellene büszkének lenned, hogy 100%-osan betartottad a karantént.
Ja, azzal nem dicsekedhetsz, mert a kocsidban olajat akartál cserélni és legalább 2 helyre elmentél csak emiatt - pozitív teszt után.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.