Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64001) Stanlee válasza Parci (#63994) üzenetére


Stanlee
őstag

Egy hiteles phase III es EUs engedelyezes utan en az orosszal is megszuratnam magam.

Amugy az oroszok szerintem ott toltak el, hogy nem csinaltak rendes nemzetkozileg felugyelt phase III-at a vakcinara.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#64002) Csatravi válasza pjen (#63999) üzenetére


Csatravi
senior tag

"hogy az ózon a fémeknek nem igazán árt"

Mivel a háztartásban ritka az a fémfelület ami ne lenne fedve bevonattal így nagyrészt ez nem lehet probléma. Egyedül a horganyzott felület ami jobban kitett az oxidációnak az ózon mint.

(#64003) pjen válasza Csatravi (#64002) üzenetére


pjen
félisten

Azért lágyacél,öntöttvas és galván acél szerintem van egy lakásban nem kevés.

(#64004) Reggie0 válasza Csatravi (#63813) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt nem tudom, hogy az egeszsegugyben mi a szokas, en nem sok munkaszerzodest lattam, amiben nincs benne.

(#64006) pjen válasza Đusty (#64005) üzenetére


pjen
félisten

Kérdés mennyi az az idő.Pár órát beválalok ha egyébként hatásos.

(#64007) Reggie0 válasza pjen (#64006) üzenetére


Reggie0
félisten

Vegulis tok normalis jelenseg az oltasoknal, miert is kene aggodni miatta :)

(#64008) FrezeR válasza Đusty (#64005) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ez egy augusztusi cikk, azért azóta változhattak a dolgok. Akkor még a többi oltásnak is voltak komolyabb mellékhatásai, ami miatt le is álltak a teszteléssel emlékeim szerint.

(#64009) daneel_hu válasza Đusty (#64005) üzenetére


daneel_hu
addikt

Összetéveszti a hónaljba adott érzéstelenítéssel. :O

(#64010) pjen válasza Reggie0 (#64007) üzenetére


pjen
félisten

A lószérum se volt kutya a seregben.

(#64011) Đusty


Đusty
őstag

Túl sok választásunk amúgy sem lesz, az itthoni kínálat tuti, hogy nem a pfizert és a modernat fogja tartalmazni.

(#64012) ubyegon2 válasza Đusty (#64011) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem értek hozzá, de ami messze van és minusz 70 fokon kell tárolni, az eleve hátrányból indul. Németeknél már egy ideje építik ehhez a log hátteret, de nálunk elképzelhetetlen ez.

(#64010) pjen

Ló, kutya, sereg egyetlen rövid mondatban. :D Mi az a lószérum?

[ Szerkesztve ]

(#64013) Reggie0 válasza pjen (#64010) üzenetére


Reggie0
félisten

Az milyen gyartmany es milyen betegsegek ellen volt? Az tudom, hogy agyhartya gyulladas volt az egyik, de hogy meg mire volt jo, azt nem, bcg amire tippelek.

#64011 Đusty : Szerintem jobb is, mert en azt sem hinnem el itthon, ha azt allitanak, hogy a Pfitzert helyesen taroltak.

#64012 ubyegon2:A bevonulasnal adott vedooltas.

[ Szerkesztve ]

(#64014) pjen válasza Reggie0 (#64013) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudok róla igazán ķözelebbit,gondolom azért hívták így, mert valamelyik komponensét ló vérsavóból készítették.Volt olyan ujonc aki még egy hét múlva is lázas volt.egyébként egy oltás a karba.

(#64015) ubyegon2 válasza Reggie0 (#64013) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A bevonulasnal adott vedooltas.

Valami rémlett régi időkre utaló elbeszélésekből....saját bevonulásomra nem emlékszem túlzottan. Max annyira, hogy aznap haza akartak küldeni, mintha érezték volna, mi lesz. ;]

(#64014) pjen

Szerintem a lórugás miatt volt az a neve. Mármint annak hatására gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#64016) Reggie0 válasza pjen (#64014) üzenetére


Reggie0
félisten

En ugy tudom azert igy hivjak a szlengben, mert akkora lorugas volt, hogy egy lo is belehalna.

(#64017) pjen válasza Reggie0 (#64016) üzenetére


pjen
félisten

Az is igaz lehet.Mindenesetre sokáig fájt.

(#64018) Ringman válasza FrezeR (#64008) üzenetére


Ringman
nagyúr

az a baj, hogy a nyugati országokban ilyenkor leállnak a teszteléssel, a szovjeteknél meg páran kiesnek az ablakon, aztán utána minden a legnagyobb rendben.

(#64019) Reggie0 válasza pjen (#64017) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem most a Prevenar 13 volt kenylemetlenebb a szokasos oltasoknal, elso ejszaka nem tudtam rendesen aludni, mert allandoan felebredtem, ha rafordultam. De azert a benulastol messze van az is.

[ Szerkesztve ]

(#64020) pjen válasza Reggie0 (#64019) üzenetére


pjen
félisten

Azt mire kaptad?

(#64021) perempe


perempe
addikt

(#64022) zsolt_64 válasza ubyegon2 (#64012) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Olvastam valahol 1 cikket és a -70 fok az erősen biztonsági , annak a fele is elég, és dolgoznak valamilyen szárazjeges megoldáson...
(de akkor meg a repülőgépes szállítás bonyolódik)
de minden vakcina sima hűtőben is eláll pár napig.
Szóval csak megoldják ezt is , maga a vakcina fejlesztése azért több gógyit kívánt.
De biztos nem lesz eccerű.. "egy logisztikai rémálom lesz"

[ Szerkesztve ]

(#64023) fatal` válasza FrezeR (#64008) üzenetére


fatal`
titán

Nem volt komolyabb mellékhatásuk. A tesztelések azért álltak le, mert megfertőződött néhány tesztalany (volt, aki meghalt), de mindegyikről kiderült, hogy a kontrollcsoportban volt és placebot kapott.

#64022 zsolt_64: Az mRNS vakcina nem áll el sima hűtőben.

[ Szerkesztve ]

(#64024) ubyegon2 válasza zsolt_64 (#64022) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem tudom, ebben a rádióműsorban mondta az ember, hogy van, aminek -70, de van amelyiknek csak -20 kell, nagyon nem mindegy logisztikai szempontból, de ezen kívűl még elég sok befolyásoló tényező van. Nálunk ugye majd politikai szempontok alapján dől el. De a koma egyértelműen azt mondta, hogy semmi okunk aggódni az orosz vakcina miatt.

(#64025) Reggie0


Reggie0
félisten

Ugy tunik a MOK fejer megyei szervezete megoldja az orvosok osszes gondjat: [link]

(#64026) zsolt_64 válasza ubyegon2 (#64024) üzenetére


zsolt_64
senior tag

[link] azt hiszem ezt olvastam... vagy nem :F mindenesetre nagyjából fedi a cikk amit olvastam ? :N :K
Mindenesetre bárcsak ott tartanánk hogy "melyiket ajánlja doktor úr ?"

[ Szerkesztve ]

(#64027) Jablocskov válasza daneel_hu (#63996) üzenetére


Jablocskov
tag

Ez nem így van, jelenleg csak egy vírus vektor alapú vakcina van engedélyezve az ebola vírus ellen. Maga az elv a hetvenes évek óta ismert, de gyakorlati tapasztalat az ilyen módon készült vakcinákkal nem sok van.

(#64028) #22743424 válasza zsolt_64 (#64026) üzenetére


#22743424
törölt tag

A Biontech/Pfizer is eltartható sima hűtőben 5 napig (2-8 fok között) Ha jól látom ez kimaradt a cikkből . :) Nesze neked Szputnyik V,nem alkalmazható ízületi gyulladás, porckopás, szénanátha, élelmiszerallergia fennállása esetén pff

(#64029) Kékes525 válasza Đusty (#64005) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem egyben téved Rusvai: " Rusvai Miklós ettől függetlenül jó döntésnek tartja, hogy Magyarország végül az angol vakcinát választotta, és nem például az oroszt."

Szerintem ez még korántsem eldöntött. [Az orosz vakcinát egy, a WHO által hitelesített laboratóriumban tesztelhetjük] , [Magyar orvosok Oroszországban is vizsgálhatják a koronavírus elleni vakcinát]
Ha az oroszról lemondtunk volna, akkor ezek a hírek nem lennének. Olyan is lehet, mint az influenza oltással is volt. Influenzából is volt 4 komponensű, de azt az egyszerű ember nem tudta beadatni magának. Megrendeljük a legjobb nyugati vakcinákat és az oroszt is és csak az orosz lesz kapható, csak azt tudjuk beadatni magunknak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64030) natë válasza Đusty (#64005) üzenetére


natë
nagyúr

Megszólaltatta a Bors. :D

(#64031) Parci válasza Jablocskov (#64027) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem kevered valamivel, a vektoros vakcinák elég régiek és "hagyományosak".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64032) Parci válasza Kékes525 (#64029) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyáltalán nem baj, hogy az összes vasat a tűzben tartják, ha... ha ez tényleg így van. nyilván politikai haszna van, ha hamarabb elő tudnak állni az orosszal, amiből "csak nekünk jutott első körben, mert lám-lám, milyen jóban vagyunk keleti barátainkkal", és épp ezért félő, hogy a két mrns-alapúért nem teszünk meg mindent, amit csak lehet.

de az orosz vakcina simán lehet végül jó is, és akkor nagyon helyes, hogy nem mondanak le róla 8 újságcikk miatt...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64033) Drizzt válasza Kékes525 (#64029) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A linkelt cikk augusztusi volt. Egyebkent teljesen mindegy, hogy milyen kommunikacio megy abbol a szempontbol, hogy az orosz vakcinak lathatoan nincsenek meg kesz kozel sem. Olyan szempontbol viszont kifejezetten karos, hogy alaassa az oltasokba vetett bizalmat ez a kormanyzati bullshit-storm, ami megy rola.

I am having fun staying poor.

(#64034) Ringman válasza Parci (#64032) üzenetére


Ringman
nagyúr

az orosz vakcina lehet jó, csak a phase3 trial eredményei kérdésesek:

NYT covid vaccine tracker
On Nov. 11, the Russian Direct Investment Fund announced preliminary evidence from their Phase 3 trial indicating that the vaccine is effective. Based on 20 cases of Covid-19 among the trial participants, Russian scientists estimated that the vaccine demonstrated 92 percent efficacy. On Nov. 24, the vaccine makers followed up with an analysis on 39 cases that pointed to the same efficacy rate. They also claimed that a preliminary analysis on some volunteers who had the vaccine for a longer period of time showed a 95 percent efficacy rate, but outside experts questioned that conclusion. As with the three other vaccines with announcements of Phase 3 efficacy — AstraZeneca, Moderna, and Pfizer — the Gamaleya Research Institute has yet to publish their latest findings in a peer-reviewed scientific journal.

---
majd a békemenet beadhatja magának, biztos jobban megbíznak ebben, mint imperialista oltásokban.

(#64035) daneel_hu válasza Ringman (#64018) üzenetére


daneel_hu
addikt

"az a baj, hogy a nyugati országokban ilyenkor leállnak a teszteléssel, a szovjeteknél meg páran kiesnek az ablakon, aztán utána minden a legnagyobb rendben."

:DD

(#64036) Parci válasza Ringman (#64034) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezért mondom, ha majd lesz rendesen ellenőrizhető, transzparens publikáció a 3. fázisról és a számok valósak lesznek benne :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64037) pjen válasza Parci (#64036) üzenetére


pjen
félisten

Ha igaz, India rendelt egy nagy adagot, legalábbis multkor azt olvastam.Ott meg lesz a harmadik fázis.

(#64038) snecy20


snecy20
veterán

Pár nap alatt körbe kérdeztem mindenkit akit tudtam ismeretségi körből, az orosz cuccot senki sem akarja bevállalni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#64039) Parci válasza pjen (#64037) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

attól függ, hogy hónapokat tud-e ott futni, mire nálunk elkezdik beadni. normális 3. fázis nélkül én nem adatnám be, pedig abszolút vakcina-párti vagyok.

snecy20: és ebből az következik, hogy..?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64040) snecy20 válasza Parci (#64039) üzenetére


snecy20
veterán

Semmi, annyi következik belőle csak hogy oltatni nem akarnak vele. :)
Illetve többekről tudom, hogy majd legfeljebb csak akkor, hogyha már lesz elég mintánk ahhoz, hogy teljesen biztonságosnak, mellékhatás-mentesnek legyen nyilvánítva.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#64042) Parci válasza snecy20 (#64040) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát igen, könnyen lehet, hogy visszaüt a ruszkikra ez a ruszki-módon intézett transzparencia (bár ugye ezt a fajta nyilvánosságot mi is magunkévá tettük, elég csak a járványkezelés adataira gondolni)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64043) Ringman válasza Parci (#64042) üzenetére


Ringman
nagyúr

bár ugye ezt a fajta nyilvánosságot mi is magunkévá tettük

A kórházak falai mögötti világ nagy része a nyilvánosság elől rejtve marad

Az Operatív Törzs még egyszer sem válaszolt a Telex kérdéseire, a kórházakba nem jutunk be, a mentőszolgálat nem reagál – a világjárvány közepén az egészségügyet tekintve a Telex tapasztalatai szerint a média tájékoztató funkciója Magyarországon erősen sérül.

(#64044) Csatravi


Csatravi
senior tag

5595 új fertőzött
7734 kórházban ápolt
666 lélegeztetőn
151 elhunyt

(#64045) Kékes525


Kékes525
félisten

A magyar járványhelyzetet mutatja az ábra. A hivatalos adatok alapján is világviszonylatban az egyik legrosszabb. Másodikok vagyunk e kétes ranglistán.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64046) daneel_hu válasza Ringman (#64043) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A kórházak falai mögötti világ nagy része a nyilvánosság elől rejtve marad"

Erősen kérdéses számomra, hogy a valóságnak milyen szegletét mutatnák ők be. :D
Az a baj az ilyesmivel, hogy a médiából így is ömlenek a negatív hírek a vírussal kapcsolatban, ha valaki elkapja ezt a fost, csak a lélegeztetőgép lebeg a szeme előtt. :(
Nem jó ez, semmiképpen...

Azokkal is egyetértek akik szerint az sem jó duma, hogy "mindenkit meg fogunk gyógyítani". Egyértelmű, ez is káros. De a valóság messze van attól is, hogy amennyiben bekerülsz a kórházba, meghalsz. Márpedig bizonyos cikkecskék ezt sugallják továbbra is.
Az emberben olyan fals kép alakulhat ki, hogy már a mentőautóban elpatkol. :U

(#64047) snecy20 válasza Parci (#64042) üzenetére


snecy20
veterán

Van némi félelem aziránt is, nehogy valami Krokodil (Dezomorfin)-féle cucc legyen az orosz vakcina.... :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#64048) Rive válasza daneel_hu (#64046) üzenetére


Rive
veterán

Hát, amilyennek a szituáció látszik a szivárgó hírek alapján (meg amilyennek látszik a lakossági hozzáállás klf. itt felbukkanó leírások alapján), igazából igen jót tenne most népességszinten egy derekas adag barna maci a naciba.

Persze, a legjobb valami tisztes tájékoztatás & felkészítés lett volna, pánik nélkül. De miután inkább a fejet leszeg, szaladás falig dicső stratégiája volt megjátszva, utolsó lehetőségként akkor talán ideje pánikolni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#64049) Kékes525


Kékes525
félisten

A pozitív tesztek aránya 62.54%:

Nyugodtan abba lehet hagyni a tesztelést. Nemcsak olcsóbb, de járványügyi szempontból is sokkal hatékonyabb, ha azonnal, minden tesztre jelentkezőt koronavírusossá nyilvánítanak, így azonnal ki lehet őket vonni a fertőzési láncból. Nem kell napokat várni az eredményre.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64050) snecy20 válasza Csatravi (#64044) üzenetére


snecy20
veterán

666 lélegeztetőn

Elég ördögi.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.