Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80151) Parci válasza bigdady (#80150) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vagy beszálltam, de tudtam hogy 3 perc múlva kiszállok, így arra a kis időre le sem vettem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80152) Z.É.T. válasza #20749568 (#80146) üzenetére


Z.É.T.
őstag

"1 év alatt nem sikerült semmilyen stratégiát"

Európában nem - talán a finnek és norvégok tűrhetően abszolválták - közben pl Új-Zélandon a havercsajszi 10-30 ezres koncertre jár.

Nem, az EU szerintem is megbukott, de ne is hasonlítgassuk egymáshoz az országokat, térségeket.
Amelyik ország a második hullám alatt világátlag feletti halálozást produkált (amiből következik a nagyszámú fertőzöttség) amiatt fogunk sz0pni, amennyiben.
Nem a lockdown rossz, hanem amelyik ország rosszul csinálja.
Abban egyetértek veled, hogy Németország és Magyarország is ezek közé tartozik.
Mindkettő egyszerre akart egy jó estét és szűznek is maradni.

De most őszintén, ismered már a politika válaszait a járványgörbékre, szerinted, ha durván romlik a helyzet, akkor enyhíteni fognak?
Akkor naiv is vagy.

Ha a nyitni vágyóknak lenne elég agya (nincs), akkor mától nem csak a szabályokat tartanák be, hanem amit csak tudnak azon felül is és talán jóval hamarabb lehetne nyitni.
Csak úgy tűnik, hogy már késő, vagy legalábbis nagyon pengeélen táncol a sztori.

Hogy a nyitáspárti tanulni fog ebből?
Kétlem, helyette majd hőbörög, gyújtogat és katalizálja a saját sanyarú helyzetét.

Á, mindegy, csak rávettél pár sorra :D

[ Szerkesztve ]

(#80153) Lauda válasza updog (#80147) üzenetére


Lauda
félisten

Fotelforradalmár, aki itt éli ki magát, felelősség és következmények nélkül tolva az agymenéseit. Ja és mint német, aki a magyar bérekért a kisujját sem mozdítja, leszarja mi történik máshol, nekik legyen oltás és németország induljon el, más nem számít. Mindezt egy magyar fórumon nyomatva.

[ Szerkesztve ]

(#80154) ubyegon2 válasza Parci (#80137) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

sajna elég sokan kp-nek veszik, amiket írtok itt

Látóasszonyként előre láttam a reakciódat, azért a fenti mondatot leírtam újra, hátha átmegy és nem csak az érzékenykedés marad meg benned! Nem kritikaként említem, csak Te is ilyen vagy! ;) Ha fenti mondat igaz, akkor megáll a felelőtlenség ténye is erősen, ha fáj ez nektek, ha nem. (ez pedig most is építő jellegű kritika volt)

(#80155) t72killer válasza radi8tor (#80071) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Orvosi okokból, vagy csak azért amiért maszkot se akartak a közönséges gyalogon látni tavaly márciusban?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#80158) Parci válasza ubyegon2 (#80154) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de ezzel nekem nincs dolgom. nevetséges is volna, ha lenne, ergo nem beszélgethetnék a járványról szabadon, mert "minden szavamnak súlya van". hagyjuk már! egyelőre a mutációk nem voltak igazán veszélyesek a vakcinára. de egyébként ez változhat, és változik is. azt is mondják sokan, én is, hogy amíg ennyi emberben tud terjedni a vírus, gyorsul a mutációja is.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210211/baj-van-egyre-ellenallobb-a-vakcinakkal-szemben-a-brit-mutacio-ami-mar-magyarorszagon-is-jelen-van-469320

lényeg a lényeg, a véleményem a véleményem, nem vagyok felelős senki lelki összeomlásáért, mert korábban azt írtam, hogy a vakcina örök életet és joker kártyát ad mindenkinek, aztán mégsem.

felnőttek vagytok. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80159) Parci válasza #20749568 (#80156) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálunk mellesleg romlik, nem is olyan lassan

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80161) Parci válasza #20749568 (#80160) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem azért mondtam, hogy meghasson, hanem, hogy lásd, hogy miért nem lesz nyitás

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80162) Lauda válasza #20749568 (#80157) üzenetére


Lauda
félisten

Mint észrevehetted, nem neked szólt a komment.

(#80163) [CS]Blade2 válasza Lauda (#80109) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Kerülő úton beoltathatja-e magát bárki nem állami intézet segítségével?

Az említett magán egészségügyi szolgáltató, a Nemzetközi Oltóközpont kft. ellen folyik egy fogyasztóvédelmi vizsgálat éppen azért, mert jelenleg csak állami oltás lehetséges. Ez az oltóközpont pedig már tavaly szedett be pénzt vakcinára az emberektől, de még egyetlen darabot sem tudott beszerezni.

Téma szokott lenni kb. hetente. Ahogy sejtettem, ezek valszeg csak beszedik a pénzt, hogy nálunk legyen.

(#80164) Z.É.T. válasza #20749568 (#80156) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Tényleg nincs türelmem telón hosszan reagálni, annyit még, újra, hogy részhalmazzal továbbra is egyetértek, de arra, hogy a béna/korrupt politika rosszul dolgozott, nekem nem az a válaszom, hogy akkor csináljuk még rosszabbul.

Boris KHJ Johnson már felfogta, mindenki más is felfogná, aki pozícióba kerülne és tolna 2-3 olyan hónapot, amit te elfogadhatónak találsz.
Egyszerűen nonszensz, mert figyelmen kívül hagy minden tényt, ami bizinyítja, hogy utána a jelenleginél is sokkal rosszabb jönne.

Mellesleg ez is egy tök felesleges thread a sok közül.
Maximum mindkettőnkre hárman-hárman bólogatnak, elolvassa 100 passzív tag és nem változik semmi.
A politikus a pecsenyét sütögeti, nem hallgat a szakemberre, a kocsma/konditerem-párti hőbörög tovább, közben a virnyák boldogan szaporodva, mutálódva járja örömtáncát.
Shitstorm.

(#80165) Lauda


Lauda
félisten

Amúgy az az érdekes, hogy az emberek ezt az újabb nemzeti konzultációs marhaságot is beveszik. Legalábbis ezt tapasztalom a környezetemben. Egyre többször jut eszembe az üvegtigris népszerű jelenete: Itt mindenki hülye itt mindenki :U

[ Szerkesztve ]

(#80166) ubyegon2 válasza Parci (#80158) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tökéletesen értelek egyébként, de nem mindenki kezeli felnőttként, ha így mondjuk, az itt kapott információkat és erre ha tetszik, ha nem, bizony ráerősít a HÁZIGAZDA rang is, gondolom!

Lelki összeomlást mindenkinek magának kell kivédenie, ezt tényleg nem Te okozod, jelen esetben persze, mert például a 30 napos túlméretezett nekem kiosztott banánnal okozhattál volna akár lelki defektusokat is. :D

(én speciel nem aggódom az oltás miatt, mivel nagyon messze van és már perelik is a Nemzetközi Oltóközpontot, ahol majd kaphatnám, szóval nyugodt vagyok, olyannyira, hogy ma már részlegesen jakuzziztam is)

(#80167) Z.É.T. válasza Lauda (#80165) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Baráti chaten ez az opció lett a legnépszerűbb, arról, hogy mit fognak kérdezni a konzultációban:

Melyiket választaná az alábbiak közül:
a.) inkább sokáig legyünk még bezárva és várjuk meg, míg brüsszel szerez elegendő nyugati vakcinát
b.) inkább Magyarország kormánya szerezzen be minél több kínai, orosz és török vakcinát, hogy a lehető leghamarabb nyitni lehessen

Done

[ Szerkesztve ]

(#80168) ubyegon2 válasza [CS]Blade2 (#80163) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ahogy sejtettem, ezek valszeg csak beszedik a pénzt, hogy nálunk legyen.

5000 ft.- regisztrációs díjat szednek, amit visszakapsz, ha megtudván az oltás tipusát és árát, mégsem szeretnéd megkapni azt! Le is van írva, hogy nem tudják, mikor fognak rendelkezni bármilyen vakcinával is, nincs zsákbamiau.

Amúgy a teszt meg 15000.- volt náluk minap 19500.- helyett.

[ Szerkesztve ]

(#80171) Z.É.T. válasza #20749568 (#80169) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szerintem nem a nyitást kezdte el, hanem a mutyizott vakcinák elfogadottságának kikényszerítését, de majd meglátjuk.

Az mindenképp ezt sugallja számomra, hogy a kormányközeli szakemberek harmadik hullám kezdetéről és romló tendenciákról nyilatkozhatnak. (Szlávik, Müller, stb)

(#80172) Z.É.T. válasza #20749568 (#80170) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Körbeértünk a Möbius-szalagon, kezdődhet egy új kör :D

(#80173) Parci válasza #20749568 (#80169) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát szeretné nagyon, abban biztos lehetsz. de napi 100 halott a görbe minimumán és gyorsulva növő új fertőzöttek... szóval nincs igazán mozgástér. persze lehet, hogy ő bevállalja, hogy páran meghalunk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80176) [CS]Blade2 válasza ubyegon2 (#80168) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Csak lehet, hogy tudják, hogy mondjuk 2-3 évig még biztos, hogy nem kapnak egyetlen adagot sem, és ennek tudatában beszedik a pénzt. Még olyan sokáig fog mindenki kizárólag országoknak gyártani, hogy még nem látszik, hogy közben nem-e változik a helyzet, akár még több 10 évig is maradhat full állami a dolog.

(#80177) Lauda válasza #20749568 (#80169) üzenetére


Lauda
félisten

Semmi becsmérlő nem volt abban, amit írtam. Te magad írtad le ezeket, visszakereshető. Az pedig, hogy felelősség és következmények nélkül tolod az agymenéseid, az tény. Az ilyeneket hívjuk fotelforradalmároknak.

[ Szerkesztve ]

(#80178) lacafaca válasza Parci (#80173) üzenetére


lacafaca
őstag

#1518 ha deficited van belü, nincsen mit... [kép]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80179) attiati válasza Parci (#80107) üzenetére


attiati
veterán

"picit kevésbé számít, hogy a legtutibbat kapod-e."

Olyan szempontból sem számít, hogy a sokadik emlékeztető oltáshoz találni kell annyi adenovírus típust?
Úgy jön át nekem, hogy lassabban reagálva lehet kiegészítő oltást fejleszteni a vektorvakcinákhoz, mint az mRNS-hez. (Plusz a gyártásban is lassabban lehet reagálni az előállítás biológiai folyamata miatt. Szemben az mRNS kémiai előállításával).

Nem vagyok ápdét:
Mennyi időn belül lehet másik típusú oltással oltani?
Például ma AZ. Mikor mehet a Pfizer?

Rage47: látom megelőztél :)

[ Szerkesztve ]

(#80180) Parci válasza lacafaca (#80178) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát van az ún. átlagember agya, ott már tényleg nem tud kárt okozni!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80182) Parci válasza attiati (#80179) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a gyártónak számít, persze. könnyen lehet, hogy épp emiatt megy is a kukába az adenovírus hordozós technika, akkorát buknak ezen azok, akik erre tettek. de legalábbis a korona elhozza az mrns vakcinák fénykorát, az tuti.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80183) Z.É.T. válasza #20749568 (#80175) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ilyenkor bárhogy próbálnád tagadni, egyértelműen trollkodsz. (én ritkán használom ezt a kifejezést)
Mert annyira nem tűnsz ostobának, hogy ezt komolyan gondold, csupán egy szélsőséges gondolkodást viszel el önmaga parodizálásáig.

[ Szerkesztve ]

(#80184) attiati válasza Parci (#80182) üzenetére


attiati
veterán

Naoké, de akkor mégiscsak számít, hogy mivel indítasz. Főleg a második kérdéskörrel együtt nézve:

Kaphatsz e x hónap múlva másik típust. És ha igen, akkor x=?

(#80186) Parci válasza attiati (#80184) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem kaphatsz, mert alapvetően ugyanarra a tüskefehérjére immunizálnak és csak a beviteli mód különbözik. emlékeztető eleve akkor kell, amikor az a tüskefehérje (vagy más target) már annyit változott, hogy nem ismeri fel a szervezet, és paraszti ésszel :DDD azt gondolnám, hogy akkor mindegy is, hogy a régit hogyan vitted be. hogy x=mennyi, az jó kérdés, szerintem bármilyen kicsi lehet, mert a vakcina célpontok különbözősége számít (bár az is igaz, hogy idővel gyengül az immunválasz azonos targetre is).

de most tényleg csak okoskodtam, nem tudom. remélem nem kell minden kommentemhez odaírnom ezt majd, különben egon megubizik :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80187) andor80 válasza Lauda (#80177) üzenetére


andor80
senior tag

Topik eleje óta ezt mondom .IKEA csak neki szállítja a foteleket..Jó látni ,hogy kb mindenki elkezdte látni a nagy lázádó szabadságharcának erdményeit a kipukkant pukilufikat ;] :R

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#80189) Asbee válasza andor80 (#80187) üzenetére


Asbee
veterán

Vicces ezt pont tőled olvani. Te ugyanekkora harcos vagy, csak a másik oldalon állsz. Látva a kirohanásaid. A csorda szellem is jól működik, a másikat egymásnak szapulni, persze neki címezni már nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#80190) attiati válasza Z.É.T. (#80152) üzenetére


attiati
veterán

"Á, mindegy, csak rávettél pár sorra"

Mi lett volna, ha pár oldalt tervezel írni? :D

(#80191) ubyegon2 válasza [CS]Blade2 (#80176) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

mondjuk 2-3 évig még biztos, hogy nem kapnak egyetlen adagot sem, és ennek tudatában beszedik a pénzt.

Honnan tudnának biztosat? Amúgy meg aki befizeti a reg díjat, teljesen tudatában van, hogy nincs konkrét időpont, mégis befizeti az összeget annak reményében, hogy ha majd lesz vakcina, hamar megkapja. Tegyük fel, hogy kényelmesen, egyedi időpontra érkezve szeretne oltatni és neki megér ennyit.

(#80188) Aweriot

Minap kiderült, hogy nem akarsz itt pártot alapítani, nem akarsz hazajönni szavazni sem(tudjuk mi az oka), most meg még fotöjcsegevara is lettél! Hát mit mondjak..... ;]

[ Szerkesztve ]

(#80192) attiati válasza Parci (#80186) üzenetére


attiati
veterán

"remélem nem kell minden kommentemhez odaírnom"

pedig már kész tényként kezelek mindent, amit írsz. Nem is tudom hogy mertem visszakérdezni ;]

(#80193) Lauda válasza #20749568 (#80181) üzenetére


Lauda
félisten

Itt írtad, amiket említettem: [link] [link] Persze te másként látod a világot, mint itt kb mindenki, szóval hiába mutatna rá az ember bármire, nem fog átmenni.

"beleszálltam a rohadt németbe"

Ezek a te szavaid. :)

Igen, eleget írtunk a témáról.

[ Szerkesztve ]

(#80194) [CS]Blade2 válasza attiati (#80184) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Múltkor betettem, egy szakit kérdeztek erről.

Ma kapsz valamit. Pl. Pfizert.
3 hét múlva kapod az ismétlőt, ekkor csak Pfizert kaphatsz, szóval nem lehet még Moderna-val sem megoldani.
X idő után szükség lehet emlékeztetőre. Ekkor kaphatsz bármelyikből, csak annyi, hogy, ha a Pfizerekre Pfizert kapsz, akkor valszeg csak 1 adagot kapsz,
míg bármi más esetén, pl. oroszt, akkor rá 3 hétre kell még egy oroszt kapnod.

Szóval a kérdés első fele: igen.

Az X-et nem ismerik. Már eleve nem is azt vizsgálják, hogy mi van, ha amit kaptál, már sz*rt sem ér, hanem, azt, hogy mennyi ideig véd, mikor kellene újra beadni.
Gondolom, mivel a védettség megléte számít, így, ha már nincs védettség vagy gyengén véd, akkor mehet is egy 3. adag.
Hogy lesz-e olyan, esetleg mind olyan-e, hogy véd, véd, de az alap mutáció ellen igazán, míg pl. a brit ellen nem vagy alig, és közben csinálnak egy új verziót, ami jó a brit ellen is, neked meg bent van már az 1.0-s, akkor lehet, hogy várnod kell, és lehet, hogy egy más gyártóét hamarabb kaphatod meg, mint ugyanattól a javított verziót.

(#80195) Wn2tl válasza ubyegon2 (#80122) üzenetére


Wn2tl
tag

"Anno páran kicsit szkeptikusan kérdeztük itt, hogy mit ér a vakcina a mutálódott vírussal szemben. "

Nem hülye kérdés pedig, mivel magyar állami szervek kerek-perec eleve nem tekintik védettnek azt aki oltást kapott. Nem is értem miért bohóckodnak a kártyával ennek fényében.

(#80196) natë


natë
nagyúr

A negatív tesztem után kapok én is covid igazolványt, vagy csak a szurisok?

(#80197) Z.É.T. válasza natë (#80196) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Valahol olvastam, hogy tervben van, igen.
Ami bekavarhat, az egy eredeti(hez közeli) fertőzés és idővel az új variánsok dominánssá válása, mert akkor csökkenHET, megszűnHET a védettség.
Kérdés, hogy szakmai, vagy politikai alapon döntenek majd erről.

(#80198) Parci válasza Wn2tl (#80195) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyáltalán nem hülye kérdés, ez lesz a fő kérdés most éveken át. de amikor ez anno itt téma volt, az kb. az első mutációs hírnél, hogy jajjajajj. akkor páran valóban nyugtatgattuk a népet, hogy nem eszik olyan forrón a kását. end of story.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80199) natë válasza Z.É.T. (#80197) üzenetére


natë
nagyúr

Nekem brit cuccom van (állítólag), menő vagyok.

(#80200) Z.É.T. válasza natë (#80199) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Na de mennyire menő, melyik brit?
A nyilvános béta, vagy a dél-afrikaira hasonlító v2.0?

(csak tipp: szerintem 3, vagy 6 hónapra nektek is lesz igazolás)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.