Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80601) Elemental válasza daneel_hu (#80566) üzenetére


Elemental
addikt

Áh, mi igazoltan átestünk, fél évig nem bsztatnak az oltással :)
Faterom is túl van rajta 69 évesen, sokkal enyhébb tünetekkel, mint mi. Nekünk is olyan volt, mint egy nagyon enyhe megfázás, faternak még annyi se.

(#80602) Cartevo válasza radi8tor (#80576) üzenetére


Cartevo
őstag

Veszettség ellen is, mert sokan nem tartanak távolságot.

(#80603) Parci válasza Elemental (#80601) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

király!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80604) Kékes525 válasza VÁMpír (#80600) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem tudok róla. Ehhez hasonló azonban van, de nagyon kevés. Ez a bamlanivimab. [EMMI: Új gyógymód a koronavírus okozta betegségek ellen]

"A Magyar Kormány és az amerikai Lilly gyógyszergyártó megállapodást írt alá több ezer magyar COVID-19 fertőzött beteg bamlanivimab antitest terápiával történő gyógyításáról."

"Az OGYÉI, alig egy hónappal az amerikai jóváhagyást követően, Európában első országként, 2020. december 12-én engedélyezte a bamlanivimab hatóanyagú gyógyszer magyarországi veszélyhelyzeti alkalmazását és ideiglenes beszerzését, így a magyar betegek már 2021. januárjának második felében hozzájuthatnak az antitest terápiához. A megállapodás értelmében több ezer adag ampulla érkezik Magyarországra 2021 első negyedévében. További mennyiségek beszerzése a magyar pandémiás helyzet és a Lilly gyártási kapacitásának függvényében alakul."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80605) mozso


mozso
senior tag

Angol variáns téma:
Csehek:
7 napos mozgóátlag új fertőzöttre: 7400
7 napos mozgóátlag halottra: 121 (csökkenő trend)

Szlovákok:
7 napos mozgóátlag új fertőzöttre: 2000
7 napos mozgóátlag halottra: 97 (emelkedik)

Osztrákok:
7 napos mozgóátlag új fertőzöttre: 1400
7 napos mozgóátlag halottra: 28 (csökkenő trend)

Magyarok:
7 napos mozgóátlag új fertőzöttre: 1400
7 napos mozgóátlag halottra: 88 (emelkedik)

Szerintem nálunk megint aluldetektálják az új fertőzöttek számát a halálozásból kiindulva.

Itt pedig az osztrák 0-14 éves korcsoport szárnyalása január 21-től, konstans lehagyja a többi korcsoportot.

(#80606) natë


natë
nagyúr

link

Szívás.

(#80607) Kékes525 válasza natë (#80606) üzenetére


Kékes525
félisten

Clickbait.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80608) natë válasza Kékes525 (#80607) üzenetére


natë
nagyúr

Ámen.

(#80609) Lauda válasza natë (#80606) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyit arról, hogy mennyit is ér a védettségi igazolvány például.

(#80610) lacafaca


lacafaca
őstag

Na mire kivantok ra? [kép] 😎😁 (kutya hideg van baszki)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80611) syberia válasza natë (#80606) üzenetére


syberia
veterán

Az lesz sajnos. [link] :(

https://howbad.info/

(#80612) natë válasza syberia (#80611) üzenetére


natë
nagyúr

Kész, topik zárható. Game over.

(#80613) daneel_hu válasza natë (#80612) üzenetére


daneel_hu
addikt

:D

4 ezidáig megerősített brazil eset van, ebből ez az egyik. (reinfection tracker szerint)
De pár hete volt itt linkelve olyan cikk ahol fél Manaus kihalt mert a lakosság újrafertőződött! :D :D :D
Aztán kiderült, hogy ezt csak tippelik.

Újrafertőződések vannak, eddig is voltak.
Tömeges újrafertőződésnek NINCS JELE eddig.

(#80614) Kékes525 válasza lacafaca (#80610) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nem hideg, hanem az évszaknak megfelelő idő, csak elszoktunk tőle. 1982-ben 2 hétig nappal -20 fok volt Szegeden. Na, az volt a hideg.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80615) Z.É.T. válasza lacafaca (#80610) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Jöhet sorban az összesből :N

[ Szerkesztve ]

(#80616) daneel_hu válasza lacafaca (#80610) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mindre.
:R

(#80617) lacafaca válasza Kékes525 (#80614) üzenetére


lacafaca
őstag

Hidd el hideg van acsorogni..egyeltalan nem vagyok fazos sot kifejezetten birom a hidget :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80618) Parci válasza lacafaca (#80610) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csalamádénk az van zseni, épp ilyen. a nagy zöld zacsi jobbról a második helyen (talán a tegnap megénekelt csírákkal) jöhetne :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80619) lacafaca válasza Parci (#80618) üzenetére


lacafaca
őstag

Vegyes friss zoccsegmix... :D (rukkola, mizuna, romaisali, fejessali, retek, cekla, spenot, reszelt repa)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80621) Csókolom válasza natë (#80612) üzenetére


Csókolom
tag

2022:
new Game
Play...

(#80622) Parci válasza lacafaca (#80619) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, és hogy jut el ide a büdipesti agglomerációba? :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80623) Parci válasza #20749568 (#80620) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

unreal!
("you have entered a restricted area!", majd szirénák on)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80624) lacafaca válasza Parci (#80622) üzenetére


lacafaca
őstag

Mindent is megoldok ha nagyon akarok...meg a cimed sem kell, ma azt is tudom :DDD :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80625) Tom1939


Tom1939
őstag

Nem nagyon találtam rá megbízható adatot, számít bármit is hogy mennyire pozitív az IgG része az antitest vizsgálatnak? Ugye 1,4 a pozitivitás határérték, de hogy milyen intervallum a "normális" arról nem találok semmit. Itt éppen egy 15,6 lenne az érdeklődés központjában :)

(#80626) Parci válasza lacafaca (#80624) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem nagy ügy egy cégregiszterből kitúrni

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80627) Parci válasza Tom1939 (#80625) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az eléggé pozitív. de léteznek ilyen 200-as értékek is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80628) Z.É.T. válasza #20749568 (#80620) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Az elmélet tök oké, de ki fog naponta pálcikát nyelni?

(#80630) lacafaca válasza Parci (#80626) üzenetére


lacafaca
őstag

Nemhat...plane egy laposfoldesnek ;] Meg akartalak lepni par hete aztan elvetettem az otletet, feltem nem fogadnad szivesen... :B

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80631) gergo5991 válasza mozso (#80605) üzenetére


gergo5991
őstag

[link]
nem értem miért csak az pcr teszt eredményei tüntetik fel a hivatalos weboldalon / statisztikákban, mikor itt a képen is látható, hogy 2330 pcr mellé még 2924 antigén is pozitiv lett, szóval a napi 2000res átlag közelebb van a 5500 hoz

(#80632) zilazil válasza Tom1939 (#80625) üzenetére


zilazil
senior tag

Ammenyire ismerőstől tudom, az átesetteknél nagy a szórás, az oltottaknál a 7-800-as érték az átlagos, akiket úgy oltottak kétszer hogy észrevétlenül átment rajtuk, azoknál ilyen tízezres számok is előfordulhatnak.

(#80633) Stanlee válasza Stanlee (#80562) üzenetére


Stanlee
őstag

Valaszolok sajat magamnak :D

Totális tesztelés és széteső kormányzás Szlovákiában - valami hasonlo cikkre gondoltam.

"a demoralizált, a magyarországinál egyébként jóval szigorúbb korlátozások (például a bevásárlóközpontok, fodrászatok sem lehetnek nyitva) miatt feszült lakosság ott kerüli ki az intézkedéseket, ahol csak tudja.

Sorozatosan sértik meg a járványügyi szabályokat: csoportos házibulikat tartanak a járvány miatt olcsó Airbnb-s lakásokban, mi több, nem tartják be a fertőzés miatti karantént sem (Szlovákiában aki vírusfertőzött, karantén alatt is mehet élelmiszerüzletbe). Mivel az államnak nincs kapacitása az intézkedések betartásának felügyeletére, mindez súlyos következményekkel jár."

Ez egy jo valasz arra, hogy papiron szigoruak a szabalyok, de igazabol mindenki tesz ra es az allam meg nem ellenoriz. Nem lepodnek meg, ha a cseheknel is pont ugyanez lenne.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#80635) Tom1939 válasza Parci (#80627) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát mondjuk megmondani biztosra nem tudnám mikor történhetett. Utóbbi félévben kétszer volt kis megfázás szerű (egyszer 37,3 másodszor semmi hőváltozással). Mind a kétszer hetekig Home office de már én éreztem magam lógósnak(tesztet állambácsitól erre nem kapsz). Szaglás és ízvesztést sem vettem észre (mondjuk a kicsit rosszabb lett dolgot hogy detektálja az ember...), de pár hete fantom szagot és ízt érzek (legjobban arra emlékeztet amikor a ragasztó elengedett az egyik hidamnál régen), lehet hogy most "épül" vissza normális szintre. Ezért csináltattam tesztet (jelen idő és IgM negatív, ezért gondolom hogy inkább az októberi "kör" nem a január eleji). [Ez] kb jól leírja, majd felhívok egy fül orr gégészetet hogy most türelem vagy kell valami kezelés.

szerk: Zilazil (80632), ez az erősíti meg bennem hogy kell az oltás ha sorra kerülök. Most éppen azon filózok hogy nem szeretnék a körzeti orvosnál ezzel az infóval még hátrébb kerülni a sorban :)

[ Szerkesztve ]

(#80636) Memmaao válasza Parci (#80541) üzenetére


Memmaao
addikt

Sajnos ez simán lehet Covid, ott nincs makroszkoposan semmi eltérés.

My name is Bond, James... Dean.

(#80637) Z.É.T. válasza #20749568 (#80634) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Önmagában a túltolás - szerintem - nem létezik, csak a tájékoztatás minőségéhez, megbízhatóságához arányulva.

Sokkal inkább látom azt, hogy a politikai-gazdasági céloknak nagyjából megfelelő a kommunikáció, nem a valóságnak, ahol meg nagyon lazítanának - szigorítanának, ott elbaltáztázták és túlzottan elbizonytalanították az embereket.
Sehogysejó.

(#80638) zilazil válasza Tom1939 (#80635) üzenetére


zilazil
senior tag

Jelenleg azon is gondolkodnak, hogy aki átesett rajta, annak elég lehetne egy emlékeztető oltás is. [link]

(#80639) Asbee válasza Kékes525 (#80607) üzenetére


Asbee
veterán

Még mindig csak 5 újrafertőződés történt a világon ? :U

(#80641) Tom1939 válasza zilazil (#80638) üzenetére


Tom1939
őstag

Igen ezt láttam, de itt inkább vakcina spórolást érzek. Mondjuk sajna nulla szakmai tudásom van arra hogy megítéljem és az internet/sajtó/kormányok ebben nem fognak segíteni (azaz majd mindenki tippel, a tudomány sem tudja még biztosan, és érdekek mentén is megy a terelgetés).

(#80642) radi8tor válasza Asbee (#80639) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Se több se kevesebb.

⭐ Stella

(#80643) Z.É.T. válasza #20749568 (#80640) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Többségével ismét egyetértek, a tölcsérrel nem.
Az epidemiológia nem tölcsér, hanem bordaterpesz. Bizonyos műtéteknél szükséges és életet ment, simán vállalod, ha tudod miért kell.
Természetesen érzéstelenítés/altatás nélkül a sarki fűszeresnek nem engeded magadon próbálgatni.

(#80645) yuing


yuing
őstag

Sziasztok!

Akik nem pipálták be a második opciót az oltásra való regisztrálás során, kapták már valami úton értesítést, tájékoztatást?
Szüleim az elsők között regisztráltak, de ezidáig semmi.

(#80646) Z.É.T. válasza #20749568 (#80644) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ezeket értem, de én csak annyit mondtam, hogy aki a mindenegyben blogon tájékozódik, annak a maszkviselés is aránytalanul nagy áldozat - SZÁÁJKOSÁÁR! - míg például Új-Zélandon elmondták, hogy "figyi, most durván bezárunk, de ettől hamarabb túl leszünk rajta" és a többség "tapsolva elfogadta", aztán pár hét/hónap után visszatérhettek a normális kerékvágáshoz közelítő útbordába.
Bizalom, tájékoztatás, mindjárt nagyobb tölcsér fért le.
A többi részemről most nem volt téma.

(#80648) Z.É.T. válasza #20749568 (#80647) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Természetesen.
Érzéstelenítés/altatás = segítség/támogatás.

(#80650) #22743424 válasza yuing (#80645) üzenetére


#22743424
törölt tag

Szia, majd a háziorvos fogja hívni őket ha sorra kerülnek és ha lesz megfelelő vakcina a részükre.
Én is egy pipás voltam és emailben semmilyen visszajelzést nem kaptam csak a háziorvos hívott, hogy mivel regisztráltam magam másnap mehetek oltásra. Édesanyám akit beregisztráltam 75 éves krónikus beteg a mai napig nem kapott semmi visszajelzést se email se háziorvos álltal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.