Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56001) Kékes525 válasza szabi__memo (#55990) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez igaz. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56002) Soulfly842


Soulfly842
addikt

/portfolio/

(#56003) FіkuszKukіsz válasza fatal` (#55987) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Csak az amatőr csapatsport.

Romanes eunt domus

(#56005) Ringman válasza Kékes525 (#56000) üzenetére


Ringman
nagyúr

várjuk meg a közlönyt, de [link]
Ezek a következők lesznek:
este 8 és hajnal 5 óra között kijárái tilalom lesz. Felmentést csak a munkába járás, hazatérés és rendkívüli eset jelenthet.
az éttermek bezárnak, csak házhoz szállítás lehet, üzemi étkezdék viszont nyitva lehetnek
az üzletek, fodrászok kisüzemi szolgálatók 19-kor bezárnak
szállodák csak üzleti célból fogadhatnak vendégeket, turistákat nem fogadhatnak.
általános rendezvénytilalom lép életbe
családi és magán összejöveteleken legfeljebb10-10 fő vehet részt
esküvőket csak lakodalom nélkül lehet megtartani, temetéseken pedig legfeljebb 50-en vehetnek részt.
sportmérkőzéseket zárt kapuk mögött lehet megrendezni,
szabad téren egyéni sportolás megengedett lesz, de az amatőr csapatsport tilos
a szabadidős létesítményeket, fedett uszodák, színházak, múzeumok, állatkertek zárva lesznek
felsőoktatás csak online formában mehet és a felsőoktatási kollégiumokat is be kell zárni.
középiskolákban digitális oktatásra kell áttérni,
az általános iskolák, óvodák 14 év alattiak számára nyitva maradnak.
kórházi dolgozókat, iskolai tanárokat, óvónőket és bölcsődei dolgozókat hetente célzottan tesztelni kell.

(#56006) Parci válasza Ringman (#55967) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, ez már komoly. ennyit arról, hogy lesz-e mikor lesz zárva. holnaptól. és most nem kijárási korlátozás, hanem tilalom. márton-napra életbe is lép, happy fuckin' nameday!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56007) Ringman válasza #20749568 (#56004) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#56008) Parci válasza natë (#55980) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hinném, mert felmarja a garatod, ahol aztán azonnal benyalsz minden vackot.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56009) andor80


andor80
senior tag

Jézusom megint mi ez a felelőtlen kapkodás?...

Egy átlagos hétfői közért 6 kor kilométeres sor mi lesz itt?...

Ez az egész kijárási egy vicc így.
Mindent kellett volna zárni két hétre
Én nem hiszem ,hogy este 8 és reggel 6 között van van csak fent álmából a vírus...
Ezzel ujabb gócpontok leszenek(közértek)
Ráadáúl amit el akart kerülni gazdaság rogyást ő maga idézi elő az átgondolatlan félelmeből való cselekvéssel a vikike...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#56010) Soulfly842 válasza #20749568 (#56004) üzenetére


Soulfly842
addikt

több szektort támogatnak, azt is elmondta, de összefoglalókban még nem szerepel.

pl. szállásfoglalásokat 80%-ban megtérítik a szállásadóknak az elköv 30 napra (amég az új korlátozások is érvényesek)

50%-ban pl. éttermeknek kifizetik a béreket (amennyiben nem mondanak fel senkinek)

stb-stb.

de valószínűleg lesznek még finomítások.

(#56011) natë válasza Kékes525 (#55985) üzenetére


natë
nagyúr

3 éve szedem...Hozzá lehet sajnos szokni és akkor nem hat.

[ Szerkesztve ]

(#56012) Parci válasza #20749568 (#56004) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

erről dumálunk hónapok óta, hogy mi itthon kemények vagyunk és mindkét kezünkbe harapunk bunyó előtt!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56013) Parci válasza andor80 (#56009) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nehéz a kedvedre tenni. azért most hazazavarnak sok százezer iskolást. esti bulikának is annyi. meg egy csomó mindennek.

szerintem ez első blikkre egy ésszerű csomag, kérdés, hogy időben jött-e ahhoz, hogy megússzuk a teljes lockdownt. láthatóan most engedik a kórházakat megtelni, szóval még nem biztos, hogy nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56014) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Az meglepett egyébként, hogy még a belföldi turizmust is lelőtték teljesen (csak üzleti célú száll. foglalás lehetséges) :( Nagy lehet a baj.

(#56015) Angelina87 válasza Soulfly842 (#56010) üzenetére


Angelina87
tag

Helló,
,,pl. szállásfoglalásokat 80%-ban megtérítik a szállásadóknak az elköv 30 napra (amég az új korlátozások is érvényesek)"
Senki meg ne haragadjon de ez nem támogatás, hiszen már a szállodák utolsókat rúgták bezárás előtt. legalábbis sokan.. és akkor fizeti vissza, ha megtartja a szálloda a dolgozóit... hát nagyon sok nem fogja megtartani.

Ebből nem sok segítséget érez majd az átlagdolgozó... mehet a hivatalba segélyért :(

" A világon vendég vagyok."

(#56016) Soulfly842 válasza Angelina87 (#56015) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ebben igazat kell adnom. Tűzoltás egy többemeletes társasháznál úgy, hogy egy vödör vízzel nem tudod átlépni a bejárati ajtó küszöbét az utcafrontról. :(

(#56017) aprokaroka87 válasza andor80 (#56009) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Sokszor leírtam már.
Jelenleg nincs vagy lehetőség, hanem csak az és az opció.

Boltban kötelező maszkot viselni...

Itt már rég nem az a kérdés hogy van-e értelme a dolognak.

(#56018) Kékes525 válasza Soulfly842 (#56002) üzenetére


Kékes525
félisten

A foci az sport esemény? :F :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56019) DarkByte válasza pjen (#55976) üzenetére


DarkByte
addikt

Szerintem engedd el. Az úgy sem fog megállni. De így már egy zárt kör ez a rész, nézők nem lesznek legalább, játékosoknak meg szívük rajtuk. Na meg ugye ott tudnak tesztelni sűrűbben, van pénz lóvéra.

Ellenben huh, érdekes hogy szombaton én is ugye leálltam a sporttal önálló döntésre, erre két napra rá meg hivatalos lett. Lehet lottózni kellene? Mondjuk nekem a 100 halott / nap volt a threshold ami után úgy gondoltam rá lesznek kényszerítve. Úgy tűnik így is lett, csak volt egy kis lag a döntéshozásban.

Amúgy még ugye a rendkívül jogrend elfogadásától függ az egész, szóval azt még azért megvárnám a parlament mit lép erre. Bár szerintem muszáj lesz elfogadniuk, akármennyire is csípi a szemüket (amit megértek amúgy).

(#56021) Kékes525 válasza Parci (#56006) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem ezzel már elkéstünk, de meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56022) bigdady válasza Ringman (#56005) üzenetére


bigdady
nagyúr

Közlönyt? Még holnap el kell fogadni az országgyűlésnek

(#56023) Kékes525 válasza bigdady (#56022) üzenetére


Kékes525
félisten

Már elfogadta holnap. Az igeragozás pontos.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56024) Soulfly842 válasza Kékes525 (#56018) üzenetére


Soulfly842
addikt

Azért megközelítőleg sem ilyen szigorúan...
általános gyülekezési és rendezvénytilalom...
éttermek, turizmus, szállodák, edzőtermek, múzeumok, színházak, stb. teljes KO.
(a beszállítóiknak is)

Mi számít gyülekezési tilalomnak? pl. zöldségpiaccal mi lesz?

zártkapus minden meccs.

Nem lehet lagzi..csak templomi, vagy polgári ott is max a testvér és a szülő lehet jelen.

Iskolák 8. felett teljes körűen bezárnak.
Tanárok, bölcsődei dajka stb hetenete teszt.

20:00 lett az éjfél helyett (ez azért durván pánikoltatni fogja a népet... )

Ilyen helyzetben a cégeken, az üzleti életen is teljes kétségbeesés lesz úrrá... :(

Ez az egész már így is egy sokk hatás lesz a cégeknek (KKV szektor sok szereplőjével tárgyalok, sajnos nem lesz ez egyszerű most... senkinek... már csak a kétségbeesés miatt is, hogy bármikor innen már még tovább lendülhet ez az egész)

(#56025) Ringman válasza #20749568 (#56020) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát elvileg 2010-ben pont ez történt, a "Forradalom A Szavazófülkében" (rövidítését mindenkinek a képzeletére bízom)

(#56026) szabi__memo válasza Kékes525 (#56023) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:))

(#56027) Ringman válasza bigdady (#56022) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez csak formaság.

(#56028) Ezekiell válasza Kékes525 (#56021) üzenetére


Ezekiell
veterán

Első lépésnek ez jó. Meglátjuk, mire lesz elég, reméljük, nem kell több korlátozás. Ez így tényleg elég durva, különösen gazdasági csomag nélkül. Az éttermek/szállodák most mennek csődbe (mert ez nem 30 nap lesz, azt remélem mindenki tudja, ez hónapokig fog tartani vszeg)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#56029) Sped válasza Parci (#56006) üzenetére


Sped
aktív tag

Hát nem tudom ki olyan kurva boldog ettől, de én teljesen magam alatt vagyok. Képtelenek egy normális egészségügyet működtetni, ezért inkább az embereket zárják be. Remélem forradalom lesz és buknak. Ezt nem tehetik meg bassza meg, ez nem Kína. :((( :((( :(((

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#56030) Xuja


Xuja
kezdő

A kocsmák is bezárnak? Arra miért nem tér ki külön?

(#56031) Ringman válasza Sped (#56029) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez nem az eü-ellátórendszeren múlik, az sehol sincs ekkora teherre méretezve.

(#56032) aprokaroka87 válasza Sped (#56029) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

10 millió esélyes emberre hogyan méretezed az egészség ügyet?

(#56033) Soulfly842 válasza Sped (#56029) üzenetére


Soulfly842
addikt

Figy, nálunk sokkal nagyobb országok, gazdaságilag ezerszer tehetősebbek sem tudtak mit tenni... nézd meg pl. Belgiumot. Ez már nem ezen múlik (ott pl. minden, nem létfontosságú üzlet bezárt és nem egy országban van már ettől durvább is).

Trump is belevezette kamikaze módon USA-t a zsákutcába, de ott 100E feletti napi esetszámmal pl. még durvább lesz ott ezt gatyába rázni.

(#56034) Ezekiell válasza Xuja (#56030) üzenetére


Ezekiell
veterán

Bezárnak, tuti.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#56035) andor80


andor80
senior tag

Általános rendezvény tilalom: Gondolom ez bulikat ,falunapokat stb érint

Magánrendezvény 10 főig.Valaki ezt megtudja erősíteni jogilag:
Zenekarral próbálhatunk vajon hétvégén délelőtt 5 en?
Köszi.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#56036) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Ma érdemes lesz megnézni a 'törzsi tanács' ülését is.

Ott vszínűleg hangoznak el többlet infók is.

#56035andor

Ha nincs több, mint 10 ember jelen, akkor elvileg igen - ez alapján.

ha nem írják ki pl. azt, hogy max 2 háztartás stb (valahol, valamelyik országban pl. ilyen megkötés is van).
a közlöny lesz a tuti, de mondom, érdemes lesz nézni a 'törzsi tanácsot' is.

[ Szerkesztve ]

(#56037) Kékes525 válasza Soulfly842 (#56024) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazad van, ezért is töröltem, módosítottam a hozzászólásomat. Viszont szerintem elkésett.

Ezekiell

Igazad van, ehhez gazdasági csomag kellene.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56038) t72killer válasza Soulfly842 (#56002) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"14év alatt nem terjed a vírus"...

A lakodalmasdit mondjuk már szeptemberben tiltani kellett volna, 3 ismerősöm is lagziban kapta el.

#56029: persze igaz, hogy szétlopták a magyar EÜ-t, de mutass egy eü-rendszert a világon, ami kibír egy full szabadjára eresztett covidot úgy, hogy a normál vakbeles, epeköves, stb betegeket is ellátja.

Nem, nem vagyok boldog semmilyen korlátozástól, de ha a nyafizzunkamaszktól, nemzárhatbeanyálkeverősbölcsimerhátpíz, ameccseknekmennikell, szóselehetalagzivisszafogásáról, stb szakkörök miatt eljutottunk ide. Annyi baj van, hogy ez a mostani járványszinten kb légyfing, szeptemberben még lett volna valami értelme ilyen szinttel indítani az őszt - amellett, hogy a 14év alatti iskolásoknál egy sor valós intézkedést foganatosítanak. Nem tették, most eszik amit főztek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56039) Fred23 válasza Sped (#56029) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem is erősen túltolták, eszembe is jutott a 'csúti fáraó anyukája, mikor olvastam az újabb korlátozásokról.
Pedig nem mondom, hogy ne lenne szükség egy kis szigorításra, de ez bőven túlzás. Kib@sznak millió emberrel, mert eddig hülyén kezelték a szitut, és beszűkültek a lehetőségek. Persze a haverok úgyis kárpótolva lesznek, mindenki más meg oldja meg, ahogy tudja.

(#56040) Soulfly842 válasza t72killer (#56038) üzenetére


Soulfly842
addikt

Rengetegszer mondta el az operatív törzs is, 'családi rendezvényen ferőződtek meg nagyobb számban'.

A környékemen rengeteg nyári fertőzésnél is már kiderült, hogy ez bizony a lagzi volt...

[ Szerkesztve ]

(#56041) Z.É.T. válasza Fred23 (#56039) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(szerintem meg ez is kevés, de leginkább késő)

(#56042) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#56043) Kékes525 válasza Ringman (#55967) üzenetére


Kékes525
félisten

"vajon a csütörtöki válogatott meccs "rendkívüli eset" lesz?"

Ha nem lesz zárt kapus, akkor lázadás lesz és sokkal kevesebben fogják betartani a rendelkezéseket.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56044) Ringman válasza Kékes525 (#56043) üzenetére


Ringman
nagyúr

amikor írtam, még nem jött ki a többpontos lista.
közben kiderült, hogy az lesz.

(#56045) zolisx4 válasza daneel_hu (#55848) üzenetére


zolisx4
őstag

Az egyik hölgy az 59 éves aki lélegeztetőn van a másik az velem egy idős 47 éves ő otthon gyógyulgat.

(#56046) Ateszpapa válasza Kékes525 (#56018) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nálunk csak szerencsejáték. :)

(#56047) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Nyáron hol volt a vírus?Egyre többször hallom ezt a kérdést.Ezek után úgy érzem még többször fogom hallani.
Nem szeretem a korlátozást, de ha már megléptek, akkor szerintem elkéstek vele két hónapot.

(#56048) t72killer válasza Soulfly842 (#56040) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SzVSz toronymagasan vezetnek az iskolák-ovik, csakhát gyereket a magyar eü max akkor tesztel, ha gépágyút nyomsz a fejéhez+focistanövendék a gyerek. És persze instant jön a rinyálás, hogy úristen, vigyáznom kell a saját gyerekemre - ahelyett, hogy a kormányt ütnék a szükséges finanszírozás kiperkálására. Nem, nincs 5millió érintett szülő az országban, legutóbbi infóim szerint vastagon fogy a népesség - és a pár db gyerek közül is vannak testvérpárok, olyanok, akiknél csak 1 szülő dolgozik és olyanok, akikre karantén után vigyázhat a nagyi. GONDOLKODNI kellett volna yachtozgatás helyett...

#56042: hálából küldenek majd egy hűtőkonténernyi érlelt denevért...

#56047: így van, ez a lista kb szeptember elején volt időszerű, most semmi hatása nem lesz, csak a vírus éri el lassan a népsűrűségből és egyéb társadalmi adottságokból származó természetes korlátait (!=nyájimmunitás).
Nyáron? Nyári szünet főleg a SZABADBAN töltve osztálylétszámnál egy nagyságrenddel kevesebb gyerkőccel, a szabadságolások-utazgatás miatt kevesebb lagzi, stb.

#56045: jobbulást:(. Én nem tudom, mit csinálnék azzal, aki egy közvetlen családtagomat lélegeztetőre küldi:(((

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56049) Fred23 válasza Z.É.T. (#56041) üzenetére


Fred23
nagyúr

Azért nem is jöttem ebbe a topikba a kezdetektől, mert tippre ide olyanok írnak, akik Hozzád hasonlóan gondolkodnak a témáról.

Azt meg nem szeretném, ha én lennék itt a topiknáci, amiért a gazdaság és az életmód védelmét is nagyon fontosnak tartom.

Asszem nem is jövök többet, 2 hsz bőven elég ide tőlem.

[ Szerkesztve ]

(#56050) zolisx4 válasza Parci (#55851) üzenetére


zolisx4
őstag

Mivel én is beteg vagyok,igy nem vagyok kételkedő,.
A másik mikor azt mondta az illető hogy minden oké náluk még akkor 2 napja nyitották ki a részleget náluk,ugye ezt nem tudhattam,és ezt ő sem mondta akkor,tegnap beszéltem vele,pár nap alatt tele lettek teljesen,itt a kórházakban eltérő lehet az orvosok létszáma,mivel eddig nem volt náluk kovid kezelés,nem is nagyon betegedett meg az ellátó személyzet.
Eddig haza jártak rendesen mint mindig,de elmondása szerint most fog változni mert kb aki elkapta az most lesz majd beteg,és ő is azt mondja nem tudja mi lesz.

A lényeg én tévedtem!!!! Pár rövid infó alapján raktam össze egy nem valós képet.
:R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.