Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#76001) Kékes525 válasza Floyd80 (#75992) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha Pfizerre Sinopharm-t kapnak az véd Sorostól és Brüsszeltől is! :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#76002) lacafaca válasza Ezekiell (#75998) üzenetére


lacafaca
őstag

nem vennék a számba kétes eredetű ételt és nem fogyasztok se alkoholt, se vízen kívűl "szomjoltót", így a lázadás ezen formáját kihagyom, viszont az egész életem ennek fényében zajlik, így nincs szükségem pótcselekvésekre etéren ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#76003) Ezekiell válasza #20749568 (#76000) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hajrá. Szíved joga (mondjuk akkor a bírságok után se hisztizni). Ettől még az ilyen embereket nem szabadsagharcosnak tartom, hanem le se írom minek.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#76004) pjen


pjen
félisten

Hirstart:Eperjes Károly másodszor is elkapta a korona vírust.Ennyit a védettségről.+sokkal súlyosabb tünetek.Most még be is akarja oltatni magát, elég optimista.

[ Szerkesztve ]

(#76006) lacafaca válasza Parci (#75999) üzenetére


lacafaca
őstag

megnyugodhatsz amiatt is, az eu orbán kottájából játszik :DDD
ha itt elfogadják, pár hét és az eu-s polgárok is élvezhetik a mandarin feliratok tanulmányozásának lehetőségét az ampullákon ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#76007) Parci válasza lacafaca (#76006) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet politikai oka is, hogy az eu nem siet elfogadni

millió dolog lehet, az biztos, hogy ahhoz, hogy kérjek egy oltást, én ragaszkodom ahhoz, hogy tényleg tudni lehessen, hogy biztonságos és hatásos (érted, beadom, örülök, aztán megmakkanok kovidba ugyanúgy, mert nem véd)

más úgy oltat, ahogy csak akar

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#76008) Z.É.T. válasza lacafaca (#75985) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szar duma, ennél jobban a saját bőrömön már csak akkor tapasztalhatnám, ha a legközelebbi 5 hozzátartozóm közül halna valaki szó szerint éhen, vagy covidban.
(egyik sem teljesen kizárt, de azért utóbbira nagyobb az esély, mert nálunk úgy bővül a "közös kassza" áldozatvállalóinak száma, ahogy azt a helyzet megkívánja)
Minden kritika jogos, ahol aránytalanul gáncsoltak el ágazatot és nem segítenek. És most nem a kettővel kevesebbszer tudok nyaralni témán problémázókról beszélek. Sajnos-szerencsére nem kóstoltunk bele egy bergamói néhány hétbe, sokaknak csak az lenne az IFA/ZIL/KAMAZ/KRAZ.
És halkan megkérdezném, hogy ki a tököm-káposztám örömködik?

Ez az egymás elleni harc a legfeleslegesebb, mert nagyjából mindannyian ugyanazt szeretnénk: mielőbb legyen vége!
Az értelmetlen korlátozások és az értelmetlen lázadozás pont ugyanolyan fals, két különböző oldal (politikai és egyéni hülye) baromsága.

[ Szerkesztve ]

(#76009) Ezekiell válasza #20749568 (#76005) üzenetére


Ezekiell
veterán

Te hangoztatod hogy az emberek önzök, és ettől nem fognak eltérni - akkor nem kell háborogni. Ezt mondod mindig is, nem?

A tulajdonos is önzőségből nyit ki - nagy különbség, hogy az én önzőségem nem segít terjeszteni egy pandémiát, az övé igen.

És már megint sikerül rossz irány háborogni: nem az járványügyi intézkedéseket kell fikázni, hanem a kormány "segélycsomagját", de persze sokkal egyszerűbb egybitesen az előbbit szidni. (nem te vagy egybites, ezt mind tudjuk, szóval ezen ne kapd fel a vizet, nem rólad van szó :) )

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#76010) t72killer válasza Floyd80 (#75980) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A törökök ezekszt megkapták ingyen, talán még 1-2 politikai kártyával is :DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#76012) bopeti98 válasza #20749568 (#76000) üzenetére


bopeti98
őstag

A fodrászokat alapból nagy hülyeség volt szerintem bezárni.
Nem mindenki tudja otthon vágni/vágatni valakivel a haját, és hát azért az sem mindenkinek opció, hogy ha hónapokig nincs levágva (főleg ha az ember dolgozni is jár rendesen). Szóval egy újabb teljesen értelmetlen intézkedés.

[ Szerkesztve ]

(#76013) lacafaca válasza Z.É.T. (#76008) üzenetére


lacafaca
őstag

remélem azért abban egyetértünk, hogy nem a kkv teljes megsemmisítése tesz pontot a történetre ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#76014) Coyot válasza lacafaca (#75985) üzenetére


Coyot
őstag

Miből gondolod hogy nem érzem a bőrömön? Megmondta a varázsgömböd ezt is, csak megint tévedett mi...

Hozzáteszem itt midneki a más faszával veri te vagy a legnagyobb más faszával csalán verő kérlek, hamár csak személyeskedésekre fussa az uj topicrendben. Lázadás meg konteó hegyek a káposztáskertből meg szépen végignéznéd, ugye? :D

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#76015) Floyd80 válasza FіkuszKukіsz (#75996) üzenetére


Floyd80
addikt

Ezek a kínaiak, akkor ez a kettő a gyártó: Sinovac és Sinopharm? És utóbbiból még senki nem rendelt csak mi?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#76016) lacafaca válasza #20749568 (#76011) üzenetére


lacafaca
őstag

a cociális érzékenység már rég kihalt...fölöslegesen várod el a mai teljesítmény és fizetési kényszerbe hajszolt társadalmaktól. persze jól hangzó lózungok puffogtatása megy ezerrel, de csakis önös érdekekből, amint a tettek mezejére kell lépni, csak a föltartott kéz marad...mára már családokon belül sem ördögtől való az egymás eltaposása

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#76017) lacafaca válasza Coyot (#76014) üzenetére


lacafaca
őstag

láthatóan semmit nem értesz belőlem a laposföldezős szemüveged mögül, így kénytelen vagyok ezekután ignorálni minden hozzám intézett posztodat ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#76018) FіkuszKukіsz válasza Floyd80 (#76015) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ott van a linken
[link]

Bahrain,China,Egypt,Jordan,Seychelles,United Arab Emirates

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#76019) fatal` válasza Floyd80 (#76015) üzenetére


fatal`
titán

(#76020) Coyot válasza lacafaca (#76017) üzenetére


Coyot
őstag

Nagyon elszomorítasz, ja nem :DD
De még egy megjegyzés nem én beszéltem most sem sületlenséget és én a továbbiakban is jelezni fogom ezt, ha érdekel ha nem.

Max veszel prémiumot, legalább lesz ételme ;)

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#76021) Ricardo válasza #20749568 (#76011) üzenetére


Ricardo
félisten

" azzal tiltakozik a kormányhoz akinek kezdenie kell majd ezzel valamit. "

Fog is. Ha páran nyitnak csak, akkor kimegy a hatóság, és a helyszinen intézkedik. Ha sokan akkor a csendesebb megoldás lehetséges. Bemegy majd próbavásárolni pár civil ruhás , (ahogy a navosok szoktak), megeszik, megisszák amit vásároltak, majd távoznak. Blokkot megtartják. Majd érkezik a levél, hogy ekkor és ekkor nyitva tartott, annak ellenére hogy ez tilva volt, x napon belül tessék befizetni a csekken lévő összeget.

Ez nem biztos hogy így lesz, de egy lehetséges forgatókönyv.

(#76022) [CS]Blade2 válasza Parci (#75993) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Olyan magyar emberek is vannak, akik abban reménykednek, hogy a kínai oltás rossz, és a magyar kormány és miniszterelnök beadatja magának, és akkor valamiben nekik rossz lesz. Extrémebb verzió, hogy más halálában reménykednek. Ezt próbáld felfogni, hogy minek kell elkattania egy emberben, hogy ilyenné váljon. Vannak problémák, a szórakozásból élcelődés legyen a legkisebb probléma a világon.

(#76024) Parci válasza [CS]Blade2 (#76022) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát én nem azt mondtam, hogy súlyosabb gond, mint az éhezés és a jövedelmi egyenlőtlenség, hanem azt, hogy ezek itten topikok, én itten egy moderátor vagyok, oszt zavar ez-az. mindegy, az új homokozóban keményebbség van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#76025) lacafaca válasza Coyot (#76020) üzenetére


lacafaca
őstag

itt garantáltan nem fogsz találkozni velem ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#76026) #86564352 válasza Floyd80 (#76015) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#76027) Coyot válasza lacafaca (#76025) üzenetére


Coyot
őstag

Nem én akarlak téged kerülni nyuszó.

Má' nem

(#76028) [CS]Blade2 válasza #86564352 (#76026) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Itt még nem írja, de elvileg már 14 vagy az összes EU ország érdeklődik, nem csak MO és Szerbia:
"a magyar kormány előrehaladott tárgyalásokat folytat, néhány órán belül 14 európai ország jelentkezett a kínai gyártónál. "Mostanra valószínűleg egész Európa Kínában áll sorban, ismét" - jegyezte meg. Az államtitkár azt mondta: a külügyminisztériumban is "égtek a vonalak", európai politikusok kérdezték, "mi ez", és miért nem tudnak róla."
Menczer

(#76029) Asbee válasza pjen (#76004) üzenetére


Asbee
veterán

Egyre több felől hallani az újrafertőződéseket. Ez megint olyan tudományosan, elviekben jól hangzik, hogy ilyen-olyan sokáig védve vagy ha elkaptad, a gyakorlat meg kezdi felülírni. Aztán lehet ez már valamelyik mutáns...
Remélem az oltásoknál azért tényleg kialakul jó ideig egy masszív védettség, bár beszélnek itt is mindenfélét. Év végére mire mindenkinek jut, bízzunk benne, már ebben is sokkal többet fogunk tudni.

[ Szerkesztve ]

(#76030) , válasza daneel_hu (#75909) üzenetére


,
addikt

Feltéve, ha tényleg keményen elkapja az embert a betegség. Mert azért nem mindenkinek vannak súlyos tünetei a covidosok között sem. Az én ismeretségi körömben legalábbis eddig mindenki nagyon könnyen megúszta, enyhe influenzás tünetek voltak a legkomolyabbak, vagy még annyi se. Ha nem lett volna pozitív a tesztjük, ők maguk se hitték volna el, hogy ez volt a rettegett koronavírus. Remélhetőleg hosszabb távon se lesz egyiküknek sem semmi problémája abból, hogy átestek a fertőzésen. (Hozzáteszem, lehetséges, hogy akár én magam is átestem rajta a tudtom nélkül, mert ilyen 1-2 napos fejfájás vagy izületi fájdalom volt nekem is, annál komolyabb tüneteik meg nekik sem voltak a koruk/meglévő betegségeik ellenére sem.)

(#76031) lacafaca válasza Coyot (#76027) üzenetére


lacafaca
őstag

csak segítettem, hogy ne kelljen foglalkoznod az agymenéseimmel...árt az egészségnek ha idegbe teszed magad, pláne fölöslegesen;) (bocs, de nejem van már 30 éve :P )

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#76032) Jablocskov válasza [CS]Blade2 (#76028) üzenetére


Jablocskov
tag

Ez így teljesen hihetően hangzik, főleg Menczer szájából. Az európai politikusok nyilván mind teljesen hülyék, de mi szerencsére utat mutatunk nekik.

(#76033) Coyot válasza lacafaca (#76031) üzenetére


Coyot
őstag

ne feltézelezd hogy bármilyen érzelmi ingást bárkiből kiváltasz. ha hülyeségeket írsz előferdülhet, hogy nem értek egyet, és leírom miért hülyeség, ha akrasz refelktálhatsz rá érdemben, ha nem tudsz jön ez a thread amit így kérek hogy valami modi minden hsz-ével együtt töröljön, mert érdemtelen az is ahogy ezt kezeled.

szeretet és béke a káposztáskertbe is ám! :D

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#76034) Parci válasza Asbee (#76029) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

súlyosabb második kört is? (jellemzően)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#76035) Corleone33 válasza #20749568 (#76023) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Miben támogassák őket? hogy szarjunk bele a járványügyi védelembe és vígan fertőzzünk körbe mindenkit?

Én megértem hogy mindenkinek szar most, de járványhelyzetben ezzel csak magunkat rúgjuk tökön még jobban.

Mégegyszer megismétlem: a járvány nem politikafüggő, de ha az a céljuk hogy széthordják a fertőzést még jobban akkor sok hajrá, azzal nagyon megmutatják a kormánynak hogy mi fán terem a vendéglátás :(((

nem a tiltakozással van a gond szerintem, semmint azzal hogy járványhelyzetben a járványügyi szabályok tudatos megszegésére hívjuk fel az embereket.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#76036) FіkuszKukіsz válasza #86564352 (#76026) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

köszi, e szerint még dokumentációval is rendelkezik. Valaki aki ért hozzá, megnézné! úgy látom 60 felett is teszteltek.

Safety and immunogenicity of an inactivated SARS-CoV-2 vaccine, BBIBP-CorV: a randomised, double-blind, placebo-controlled, phase 1/2 trial

Romanes eunt domus

(#76037) Ezekiell válasza #20749568 (#76011) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én nagyon is szolidáris vagyok, házhoz rendelek csapolt sört, elvitelre rendelek éttermekből, stb - szóval ha mindenki ennyire lenne szolidáris, nem lenne bajuk. (ahol meg nincs ilyen lehetőség, arról nem én tehetek...)

De az nem szolidaritás, hogy önkényesen felülbírálok járványügyi utasításokat. Vannak közöttük szarok? Naná. Attól még nincs jogod felülbírálni neked se, nekem se, a boltosnak se, a kocsmárosnak se. Ha az éppen kinyitott kocsmában jóízű sörözgetés közben megfertőződik valaki, és megdöglik, akkor ki vállalja a felelősséget? Mert gondolom a vendégek/kocsmáros kezét széttárva fog elsunyulni a picsába (és majd jön az ultimate érv, az "egyéni felelősség" - hát az is egyéni felelősség, hogy nem nyitod ki a boltod/kocsmád ha tilos)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#76038) Corleone33 válasza Ezekiell (#76037) üzenetére


Corleone33
aktív tag

és legfőképpen nem nagyon visz át bármifajta üzenetet.

A kormánynak viszont sikeresen adnak egy fasza kis potenciális támadási felületet, hogy majd lehessen kire mutogatni király tv-ben hogy "hát mi mindent megpróbáltunk, de bezzeg ezek a felelőtlen vendéglátósok".

Ezt csak így mellesleg jegyzem meg, mivel szemmel láthatóan a "tiltakozás" szervezői ezt rohadtul nem gondolták végig.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#76039) Kékes525 válasza FіkuszKukіsz (#76036) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, az 1/2-es fázisban. A 3 fázisról nincs dokumentáció. A 3 fázisnál az 59 alattiak már kész van állítólag, csak dokumentáció nincs, az 59 felettiek vizsgálata pedig még most készül a 3. fázisban.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#76041) Asbee válasza Parci (#76034) üzenetére


Asbee
veterán

Két olyanról is tudok igen. A tünet súlyosabb volt de nem súlyos, vagy kritikus.

(#76042) bigdady válasza [CS]Blade2 (#75934) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mi az a covid extra halott és az egyéb extra halott? :U

(#76043) Corleone33 válasza #20749568 (#76040) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Járványhelyzetben ezt felelőtlenségnek hívják (hogy kevésbé finomabb jelzőket ne használjak).

Más országban is lezárták a vendéglátós helyeket, szóval ez nem magyar találmány (jó, persze most órákig lehetne vitatkozni arról hogy máshol az állam ad-e vagy sem támogatást a vendéglátósoknak, de ebbe most ne menjünk bele)

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#76045) perempe válasza pjen (#76004) üzenetére


perempe
addikt

Antraxot is reklámozna, ha arra kérnék.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#76046) Ezekiell válasza #20749568 (#76044) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nekik pedig ez a leghatásosabb tiltakozási eszközük

Az autóbombák hatásosabbak. Just sayin'...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#76047) Corleone33 válasza #20749568 (#76044) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Ezt oda-vissza lehetne játszani hogy ők mit járultak hozzá a járványhelyzetben a többiek segítéségére (tisztelet a kivételeknek, pl azoknak akik az orvosoknak szállítottak ki kaját és miegyéb)

Az a bizonyos ajtó mindkét irányba lendül, valamint van egy bizonyos entitás amit úgy hívnak hogy KORMÁNY. Szerintem elsősorban az ő felelősségük lenne segítőcsomagot nyújtani a bajba jutott iparágaknak.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#76048) bopeti98 válasza #20749568 (#76023) üzenetére


bopeti98
őstag

Nyilván nem reprezentatív, de Facebookon a hasonló hírek alatt többségben vannak azok, akik támogatnának egy ilyen kinyitást. Egyre több és több embernek van tele a töke az egésszel.
Ha nem lesz belátható időn belül tömeges oltás, akkor itt nyárra szerintem már tényleg nulla fegyelem lesz a korlátozások tekintetében.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.