Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17001) radi8tor válasza t72killer (#17000) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vírusok jönnek-mennek. Azt kéne memorizálni, hogy nem a vírustól kell félni, hanem saját magunkat fejleszteni. Akár az immunrendszert, de akinél ez nem megoldható (idősek) oktatni őket a helyes maszk használatra és higiéniára.

⭐ Stella

(#17002) t72killer válasza pilóta (#16999) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, bele is szerkesztettem: amíg a bolygó többi része nem végzett, addig É-Koreai/Szaúdi/Izraeli szintű határzár.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17003) pilóta válasza t72killer (#17002) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor lenne nagyságrendileg négymilliárd éhenhalt, káosz, anarchia, lázadások stb., amit még ki tudsz találni...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17004) Memmaao válasza cappa72 (#16976) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem csak a magyar állampolgárok! Steven Dick ott van a listán! 37 éves ffi, alkoholos májbetegség.

#Graphics: miért magas a halálozási adat?? 1 hónapja , hogy igazoltan itt van (szerintem kb 8 hete már biztos), ahhoz képest nagyon is alacsony a halálozási adat.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#17005) Ádám16 válasza t72killer (#17000) üzenetére


Ádám16
addikt

Nem vagy tisztában a gazdasági vonatkozásaival ennek. Élelmiszer, gyógyszer, gyógyászati eszköz kell, betegeket (más betegséggel) el kell látni, szerintem a munkák max 5%-ban végezhetőek otthonról világszinten, boltba le kell menni élelmiszerért, bolthálözat dolgozókkal kell.
Nem tud megállni az élet. Nem is kell megállnia.

Viszont én erősen a görbelapítás ellen vagyok az eleje óta. Amíg azzal tudjuk fenntartani a kórházak telítetlenségét, hogy tönkretesszük az összes egyéb ágazatot, emberéleteket követelve (hosszútávon főleg), addig nem látom értelmét. Kövezzetek meg, de én így gondolom. Brutális leírni, de megteszem: inkább most 10.000, mint később 300.000 (hasraütésszerű számok).

(#17006) Parci válasza emvy (#16993) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaaa, akkor az jelen esetben nem sokat mond (in the grand scheme of thingz tök mindegy, hogy éppen hányan pozitívak)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17007) 8th válasza sittes79 (#16938) üzenetére


8th
addikt

Nélküli???

(#17008) adalbert1 válasza Sir Pocok (#16981) üzenetére


adalbert1
veterán

Most így hirtelen 2 adatot találtam, ezek szerint a magyarországi Audi gyár tavaly gyártott majdnem 165k gépjárművet és majdnem 2 millió motort.
A másik cikk szerint itthon eladtak kb. 700 itthon gyártott Audit - csak pár kisebb modellt gyártanak itthon, de nem hinném, hogy nagyobb modellekből is annyit eladtak volna, hogy jóval 1000 fölé menjenek (és a 165k legyártott autóhoz és a 2 millió motorhoz képest ez kb. semmi szerintem).

A Suzuki viszont olyan 180k körül tervezett gyártani itthon (hirtelen csak egy origo linket találtam), és a fentebbi eladási listán az első 2 autó itthon gyártott Suzuki, 20k feletti eladott darabszámmal, tehát őket jobban érinti az itthoni kereslet bezuhanása.

Persze az várható, hogy amíg ez az egész tart, addig vélhetően kevesebben fognak autót vásárolni (habár az autós topikban is van, aki most cserélte le az autóját), de a magyar kereslet visszaesése miatt szerintem egy Audi esetében max. az értékesítő hálózat aggódhat, a gyárnál jobban számít a külföldi kereslet (ami vélhetően szintén visszaesik valamennyire).

Amúgy meg arra tippelnék, hogy aki itthon megengedheti magának, hogy kitoljon a szalonból egy új Audit, annak a rétegnek kisebb része munkavállaló, mint a Suzuki vásárlóknak (vagy ha az, akkor valószínűleg jóval magasabb a jövedelme), és vélhetően sokkal több tartalékkal is rendelkezik.

(#17009) Parci válasza Ádám16 (#17005) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, csak a hasraütésszerű számok nullát érnek.

ha elengeded, akkor lehet, hogy rögtön behúzol 300 ezret (ugye olyan hely NINCS, ahol berobbant ÉS tovább engedték).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17010) pilóta válasza Parci (#17006) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én azt nem értem, hogy miért nem csinálnak hetente egy reprezentatív tesztelést mindenhol. Nem nagy költség, elég lenne 1000 fő, az már 95%-ban pontos, a lényeg látszik. Három hét alatt már lehetne következtetéseket levonni a jövőre nézve és tudni dolgokat, nem csak találgatni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17011) Parci válasza pilóta (#17010) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most kéne ráadásul, mert az antitestek sem lesznek ott örökké

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17012) Ezekiell válasza Ádám16 (#17005) üzenetére


Ezekiell
veterán

Egyrészt a számok tök fikciók, amiket írtál, senki se tudja, mi lenne, ha szabadon engednénk a vírust. Másrészt nagyon becsülendő a "haljon meg akit elvisz a vírus" hozzáállás - azzal a feltétellel, hogy akkor az illető összes idős/rizikófaktoros rokonát/ismerősét ugyan vigye már el a járvány, ha ennyire tud dobálózni életekkel. (Természetesen nem kívánom, hogy valóban elvigye a járvány akár csak 1 távoli ismerősödet is)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17013) #95561216 válasza pilóta (#17003) üzenetére


#95561216
törölt tag

Egyrészt ez túlzás, másrészt mióta a mi felelősségünk?

(#17014) pilóta válasza #95561216 (#17013) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ezt most nem értem. Mi a mi felelősségünk?
Arról volt szó, hogy mindenkit elzárunk 2-3 hónapra. Ki fog vetni, aratni? Ki fogja feldolgozni? Ki ad enni az állatoknak és gondozza őket? Ki fog gyógyszert gyártani? Ki fogja eljuttatni az emberekhez az élelmiszert és gyógyszert? Eleve még elméletileg is lehetetlen megoldani, gyakorlatban meg fel sem merülhet...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17015) #22743424


#22743424
törölt tag

Koronavírus gyorstesztek - Érdemes? [link]

(#17016) t72killer válasza Ádám16 (#17005) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eléggé hasra lett ütve annál a 300ezernél. Nehogymár egy alapvetően élelmiszertermelő országban éhenhaljon 300e ember... Felkötni meg ne legyen annyira hülye, hogy felköti magát, ennyi. A II. vh-ban volt nagyságrendileg ennyi civil áldozat, pedig ott lőtték-bombázták-gázkamrába vitték a népet nem csak az ellátás volt necces.

#17003: felmerül egy elméleti kérdés: beindul egy ugyanígy terjedő, a MERS-hez hasonló 30% körüli halálozási rátájú variáns. Azaz világszintű terjedésnél számíthatunk jószándékkal is 1-2Mrd halottra (csak közvetlen a kórtól, azt már nem számoljuk, hogy a halott orvos ugye a császármetszést se fogja elvégezni...). Akkor pörgessük a gazdaságot, mert valaki betippelte, hogy a mókuskerék leállásával instant felköti magát 4Mrd ember?

#17014: értelemszerűen szigorú szabályok mellett bele kell tenni a józan észt: a kombájnt, traktort vezető, a malom elektronikáját kezelő, a pék, a kamionos, stb-stb még normál munkakörülmények között se egymás hegyén-hátán dolgoznak. 5perc alatt kidolgozható nekik egy munkarutin, hogy ellássák a feladataikat és mindenki asztalára kerüljön friss kenyér.
Viszont most ott tartunk, hogy még a zsúfolt tömegközlekedés is jár, a szomszédban pedig ha jól hallottam házibuliztak min. 6-8an.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17017) #95561216 válasza pilóta (#17014) üzenetére


#95561216
törölt tag

"Mi a mi felelősségünk?"

Elsősorban a 10 millió magyar állampolgár, másodsorban az EU 450 millió polgára.

"Ki ad enni az állatoknak és gondozza őket? Ki fog gyógyszert gyártani? Ki fogja eljuttatni az emberekhez az élelmiszert és gyógyszert? Eleve még elméletileg is lehetetlen megoldani, gyakorlatban meg fel sem merülhet..."

Ha csak a kifogásokat keresed, akkor tényleg nem lehet. Területi alapon kell felosztani az országot, átjárás csak "hypoban fürdetés után". Aki mozog, mert nélkülözhetetlen a munkája, azokra kell összpontosítani a tesztelést.

(#17019) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Scientists Compare Novel Coronavirus with SARS and MERS Viruses

Én régen azt gondoltam, hogy a mutálódás enyhít egy víruscsaládon, ehhez képest a későbbi MERS lényegesen veszélyesebb a SARS-CoV1-nél. A CoV2 még csak hagyján...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17020) Polllen


Polllen
nagyúr

Járványgörbe "szabályozás".

Érdekes elgondolás, bár szerintem kivitelezhetetlen. A cikkben előkerül az egyik kedvenc itteni téma is. Kell-e tesztelni?

Más - koronavírus kisokos
https://koronavirus-kisokos.eu/

Szerintem mehetne a tudnivalóba a linkek közé.

"A Kozák Eszter, Mokos Judit és Zámbó Boglárka biológusok által jegyzett és szerkesztett oldal orvosi témájú anyagainak szakmai lektora Somogyi Éva kardiológus, aneszteziológus és Várdi Katalin pulmonológus." - qubit

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17021) PitLee válasza Polllen (#16766) üzenetére


PitLee
őstag

Nem.
A legtöbb öregek otthonában az idősek nem lófrálnak szabadon a vak világba, hanem bent töltik el az idejüket, teljes ellátással, így igen kis eséllyel szedik össze a vírust.

Akik viszont kijárnak azok az ápolók, személyzet, akiknek családja megint x irányba elmozog,
+ az időseket látogató felelőtlen családtagok szintúgy és így egy idő után garantált a fertőzés az öregek otthonában.

A megoldás az első fuvallatra karantén az idősek otthonára és sajnos a személyzetnek nincs hazajárás.

https://nepszava.hu/3071943_megbeszeltuk-osszepakoltunk-bekoltoztunk-hat-idosotthoni-gondozono-komoly-aldozatvallalasa

(#17022) t72killer válasza PitLee (#17021) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Látogatól tudtommal már hetek óta nincsenek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17023) Polllen válasza PitLee (#17021) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezért kellene őket szűrni. :U Más eszközeivel könnyű verni a csalánt... ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17025) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ma átléptük a 100k halottat, ennyit a január-februári becslésemről. :( Mi is visszatértünk a növekedő pályára [link], nem túl jók a kilátások...

Buliban hasznos! =]

(#17026) Micsurin válasza Parci (#16978) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Másfél év... LOL. :DDD :DDD

Ha ezt 6-8 hónapnál tovább akarják húzni akkor a vírus lesz a legkisebb problémánk... ideje lenne a gazdasági következményeket is mérlegelni és levetíteni a magunk pici életére akkor talán érthetőbb lenne nem az lesz a nagy probléma, hogy kesztyűben és maszkban kell majd venni a szalámit hanem lesz e stabilan miből venni. Mert #stayathome fasza csak ha kibacnak másik állást se fogsz találni mert #stayathome... :DD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#17027) PitLee válasza Polllen (#17023) üzenetére


PitLee
őstag

Lappangási idő , teszt hatékonysági százalék, teszt vétele és kiértékelése közötti idő.

Azt nem tudtam, a látogatási tilalom az egy jó döntés volt, de sajnos a hazajáró alkalmazottak miatt, csak idő kérdése volt mikor következik be.

Van már olyan megbízható teszt, ami a lappangási idő elején kimutatja a fertőzöttséget exhas 90% fölötti bizonyossággal, mindezt pl 30 perc alatt, hogy az ápolókat még melóba állás előtt leteszteljék ?

(#17028) ollie válasza PitLee (#17027) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A gyorsteszek olyan 80%-ban hatékonyak (a jobbak), és nem is 30 perc alatt adnak eredményt.

Egyébként az idősotthonokból rendszeresen szállítanak kórházba (oda-vissza) ott lakókat, és simán lehet, hogy valamelyik idős a kórházban kapta el (vagy szállítás közben) valakitől, akár egészségügyi személyzettől is. Szóval nem csak az ott dolgozók vihették be.

[ Szerkesztve ]

***

(#17029) PitLee válasza ollie (#17028) üzenetére


PitLee
őstag

Ez is igaz.
Nem tudom milyen megoldás lett volna az igaz, talán ha valahogy sikerült volna elhelyezni ö-ket családoknál, hogy ne egy helyen lettek volna, nem egyszerű.

(#17030) Kékes525 válasza [CS]Blade2 (#16955) üzenetére


Kékes525
félisten

"A kínai számokra még osztották az észt, hogy Kína szarul kezeli a járványt"

Azért, mert így van. Rettenetesen rosszul kezelte. A Járvány kezdetekkor legalább 1 hónapig tudomást sem vett róla. Az emberek milliói pedig vitték a vírust Kínán belül és kívül. Kína a világ legsűrűbben lakott és legtöbb embert tartalmazó országa és mégis olyan "jó" számokat produkál? Most már visszaálltak rendes, üzemszerű működésre és nincs második hullám??? Előzőleg a lakosság 60-70% megfertőződött? Ha igen, akkor csak ennyi beteg volt és haláleset? Van aki ezt elhiszi, látván, hogy a világ többi részében milyen számokat produkálnak? Na, ne! Aki ezt elhiszi, ráadásul úgy, hogy egy kommunista rezsimről van szó, az... :(

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17031) Kékes525 válasza pilóta (#17010) üzenetére


Kékes525
félisten

Miből gondolod, hogy nem csinálják? A kormány minden fontosabb intézkedése előtt közvélemény kutatást végez, ez a piar kormányzás alapfeltétele. Csal a vírusnál ne tenné?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17032) Kékes525 válasza radi8tor (#17001) üzenetére


Kékes525
félisten

Az immunrendszert nem lehet célzottan erősíteni. Ami a legjobban erősítheti az az egészséges életmód (nagyon röviden: mentálhigiéné, aktív életmód (mozgás, sport), egészséges táplálkozás). De ez Magyarországon... :(

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17033) Corleone33 válasza Ádám16 (#17005) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Nem is szabadna megállnia mert abba döglenénk bele mindannyian gazdaságilag ><

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#17034) Kékes525 válasza Corleone33 (#17033) üzenetére


Kékes525
félisten

Már már részben megállt 2-3 hete.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17035) emre válasza #95561216 (#16967) üzenetére


emre
veterán

Ha balfasz akkor nem az a lényeg hogy balos, jobbos liberális vagy soros.

Egyébként a személyes véleményem az hogy az sem igaz amit kérdeznek. A témában nagyon kevés releváns, nem a politikai hangulatkeltés, véleményformálás szándékával megírt cikk született.

Mindegyik politikai erő az egész világon a saját hasznára akarja felhasználni ezt a helyzetet, mivel gyakorlatilag az van hogy sem megállítani, sem felszámolni nem lehet. Viszont megfelelő kommunikációval időt lehet nyerni és el lehet tüntetni a konkurenciát. Ez zajlik most.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#17036) kk75


kk75
tag

"A természet kizsákmányolása egyenesen vezetett a koronavírus-járvány kitöréséhez"

[Teljes Cikk]

Megjegyzésem a fentiekhez : Az emberiség csak akkor figyel oda, ha valami kizökkenti a megszokott (mohó, vak és süket) életmódjából.

[ Szerkesztve ]

Dominion (Uralom) film a nagyüzemi állattartás kegyetlenségére hívja fel a figyelmet : https://www.dominionmovement.com/watch

(#17037) Kékes525 válasza emre (#17035) üzenetére


Kékes525
félisten

"Mindegyik politikai erő az egész világon a saját hasznára akarja felhasználni ezt a helyzetet, mivel gyakorlatilag az van hogy sem megállítani, sem felszámolni nem lehet."

Igaz, de nagyon nem mindegy a mértéke és az, hogy ténylegesen, a politikai marketing mellett, mennyi tesz meg a járvány helyes kezeléséért.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17038) Kékes525 válasza kk75 (#17036) üzenetére


Kékes525
félisten

"A koronavírus-járvány egyetlen pozitív hatása a környezetre nehezedő nyomás, a szennyezés csökkenése."

Most, de ha vége lesz bepótoljuk, sőt!

"Ugyanakkor már maga a betegség megjelenése is egyenes következménye az emberiség természetet kizsákmányoló életmódjának."

Azért ennyire direkt kapcsolat szerintem nincs. Egyedül az utazások lényeges könnyebbsége az ami elősegítette a járvány terjedését.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17039) emre válasza Kékes525 (#17037) üzenetére


emre
veterán

Na jó, itt az iskolák, óvodák bezárásán és a kereskedelmi illetve a vendéglátó egységek nyitvatartási korlátozásán kívül milyen érdemi intézkedés született? Majd jönnek maszkok, meg lélegeztető gépek, persze...mert urai vagyunk a helyzetnek.

Szerintem semmilyen. Ami van is csak látszat, hogy úgy tűnjön mintha foglalkoznának a dologgal.
Csak tüneti kezelés (mert jelenleg nincs más megoldás, és ezért nem is tesztelnek) és egyoldalú kommunikáció zajlik, hogy a T. választópolgároknak úgy tűnjön hogy urai vagyunk a helyzetnek. De igazából itt nincs mit uralni. Ki kell húzni, de ezt ugye nem lehet közölni a nagyérdeművel. Közben meg az ambuláns jellegű ellátás szinte szünetel. Ennek vajon milyen hatásai lesznek? Mert mindenki csak a turizmus és a vendéglátóipar bedőlése miatt aggódik.

A gazdasági intézkedésekről meg ez a véleményem: „Ugyanaz van, mint a Gyurcsány-kormány idején: duma és porhintés” – cégek értékelték a mentőcsomagot

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#17040) gergobaby válasza Ádám16 (#17005) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Igen, csak amelyik ország megpróbálta így felfogni, hogy jó hát lesz ami lesz, eltemetjük az emberek 1%-át aztán az élet megy tovább, azt közösen megutálták. Pedig igazából ez lenne a legegyszerűbb, aztán nyárra túllennénk az egészen, kicsit felpörögne a temetkezés, ennyi.
Nem kéne munkahelyeknek megszűnnie, családoknak csőd szélére kerülni.

(#17041) Kékes525 válasza emre (#17039) üzenetére


Kékes525
félisten

"mert jelenleg nincs más megoldás, és ezért nem is tesztelnek"

Ez hatalmas tévedés. Ez a propaganda. A sok teszteknek nagyon nagy jelentősége lenne, különösen azokon a helyeken, amelyeken nagyon sok ember találkozhat, amelyeken sok embernek átadódhat. Nagyon sok ilyen van. Néhány: a teljes egészségügy és nemcsak a koronavírusosokat ápolok között. Posta, postások, hivatalok, aki ügyfeleket fogadnak, gyógyszertárak, bolti eladók, pénztárosok, stb., stb. Ezenkívül a felismert fertőzöttek kontaktjait tesztelve, azokat házi karanténba kényszeríteni, természetesen ellenőrizve a karantén betartását. Így már a második hullámnál, az előbbieket betartva, megnyitható lenne a gazdaság, csökkenthető a kijárási korlátozás.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17042) kisfurko válasza Parci (#17006) üzenetére


kisfurko
senior tag

Hát, nem tudom. Ha folyamatosan tesztelnek, elvégzik a reprezentatív tesztet, akkor látszik, hogy mennyi éppen pozitív van. A ténylegesen teszteltek egy idő után meggyógyulnak, ezt a számot lehet vezetni. Arra biztosan jó, hogy durván tudjad, 10% vagy 60%. Azt kéne még tudni, hogy a "tünetmenteseknél" mennyi ideig mutatható ki a vírus (meddig fertőznek).
Kíváncsi vagyok, mik lesznek a következő lépések. Elvileg április végén lesz antitestes szűrés, ha jól értettem a múltkor.

(#17043) bigdady válasza kisfurko (#17042) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez kéne. Késői antitest szűrés. Ha oké menj a dolgodra végre.
Meg amúgy is. Öregek vagy betegek meg maradjanak otthon még jó ideig

[ Szerkesztve ]

(#17044) Kékes525 válasza bigdady (#17043) üzenetére


Kékes525
félisten

Önmagában ez édeskevés. Lásd: [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17045) emre válasza Kékes525 (#17041) üzenetére


emre
veterán

Egyetértek, de itt az első lépés is hiányzik, pedig ezt 4-5 lépésben előre gondolkodva lehetne ténylegesen kontrollálni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#17046) pilóta válasza Kékes525 (#17031) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem közvélemény kutatásról beszélek, hanem tesztelésről...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17047) kisfurko válasza gergobaby (#17040) üzenetére


kisfurko
senior tag

Kíváncsi vagyok, ha valamelyik hozzátartozód melletted fulladna meg, mert a kórházban elfogyott a hely, akkor is ilyen laza lennél-e...

(#17048) Kékes525 válasza emre (#17045) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos Magyarországon nem a járvány kezelése folyik, hanem a járvány felhasználása politikai haszonszerzésre. Tudom ez másutt is megvan, de közel sem ilyen mértékben.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17049) Corleone33 válasza gergobaby (#17040) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Őszintén kívánom hogy ne legyen egyetlen családtagod sem azok között akiket eltemetnek a vírus miatt.

Tudod, könnyű okosnak lenni ameddig nem vagy "olyan közel" érintve a dolog által, nem beszélve arról hogy akár még Te is kerülhetsz intenzívre a vírus miatt. Szóval csak óvatosan az ilyen könnyelmű kijelentésekkel

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#17050) Kékes525 válasza pilóta (#17046) üzenetére


Kékes525
félisten

Pontosan erre válaszoltam. Elképzelhető hogy van reprezentatív teszt, de egészen más célból.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.