Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Soulfly842


Soulfly842
addikt

A korona vírus eddig elsősorban ázsiában okzott problémát, Dél-koreában jelenleg 602 diagnosztizált beteg van (rövid idő alatt 160 új beteget diagnosztizáltak). Olaszországban viszont most elindult a láncreakció.

Jelen állás szerint az lehet Olaszország Európában, mint Wuhan kínában. Az egész európai fertőzéslánc elindulhat innen. Tegnap délutáni adatok szerint több, mint 40 fertőzöttet tartottak nyilván, az is lehetséges, hogy a mai-holnapi napon ez a szám megtöbbszöröződik.

Erre utalnak a jelek is. Két tartományt lezártak gyakorlatilag, idő előtt lefújták a Velencei karnevált (euórpai emberek tömege volt jelen és itt is kimutattak két fertőzést). és már 10 város van teljes blokkád alatt (reggeli hírek szerint még csak kettő volt..). És valószínűsíthető az, hogy többek között Milano is teljes teljes lezárás alá kerül.

Mindez úgy indult(?), hogy későn diagnosztizáltak egy-két esetet, az orvosokat megfertőzte és tömegesen terjedni kezdett. A lappangási idő miatt több mint valószínű, hogy a lappangási idő alatt sokszoródni fog a szám.

Mi a véleményetek, hol ennek a vége?
Már Milánóban is arra készülnek, hogy leállhat a város
[link]

Koronavírus: újabb halott és 160 új beteg Dél-Koreában
[link]

Jelzi a bajt, hogy sorra elmaradtak a sport események, a milanoi divathét nézők nélkül zajlott és teljes a készültésg. Koronavírusos beteget a svájci határnál is diagnosztizáltak.

szerk: hoppá... most nézem....

A legfrissebb statisztikák szerint már több, mint 135 azonosított beteg van a két halálos áldozaton túl olaszországban.... és a lappangási idő miatt sem lesz feltehetőleg már megállás... elég, ha egy-egy fertőzött ott volt egy-egy olasz bajnokin pl... vagy a velencei karneválon... ahol hatványozottan megnő a továbbfertőzés esélye:

Élő statisztikák (youtube):

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Január 20 -ig egyébként így nézett ki a koronavírus terjedése a nagyvilágban... néhány eset volt csak európában, de pár héten belül más lesz ennek a térképnek a 'szinezete'.,... :(

[link]

(#3) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Szerk: több téma született már ez ügyben, ami a hardverárakra vonatkozott, vagy a Barcelonai MWC-re..., de átfogó téma eddig nem volt.

Logot fejtegetés is indult korábban:

5 perces túlélési gyorstalpaló logout formájában:
[link]

A sorponii kosárlabdaklub kéri a szurkolókat, hogy semmilyen körülmények között ne induljanak el a soron következő európaliga meccsükre...

[link]

Ma négy olasz bajnokit labdarúgó meccset halasztottak el, s elnézve a fertőzések számát, lehet az olasz csapatok se fognak kiutazni már a soron következő EL, BL meccsekre....

(A torino hazai meccsét is elhalasztották pl), így esélyes, hogy a Juventus játékosai se utaznak majd a BL meccsre...

[ Szerkesztve ]

(#4) Meggyi001

Vagyok...

https://gamergep.hu/

(#5) samujózsi


samujózsi
tag

Grammar nazi on: az a címbeli világ, nem nagyvilág? :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#6) Soulfly842 válasza samujózsi (#5) üzenetére


Soulfly842
addikt

Majd téged olvasva egy mod javítja :P :D

(#7) Stylerr


Stylerr
addikt

Jelen!

(#8) samujózsi


samujózsi
tag

Azon töprengek egy ideje, mennyi lehet a vírusgazdák száma?
Akiket betegként tartanak nyilván, azok már komolyabb tüneteket produkálnak. Vajon törvényszerű, hogy aki elkapja, az nagyon beteg lesz? Vagy rengetegen megússzák jóformán tünetmentesen, csak fertőznek, ahogy pl az influenza esetén?
A kérdés persze költői, hiszen aki csak némi náthára emlékeztető betegséggel vészeli át, arról a statisztikák valószínűleg nem tudnak.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#9) Meggyi001 válasza samujózsi (#8) üzenetére

Ahogy olvastam sajnos mindenki komoly lázas lesz. Tüdőgyulladás lesz konkrétan.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#10) Soulfly842 válasza samujózsi (#8) üzenetére


Soulfly842
addikt

Eleve: a lappangási idő egy héten túli is lehet.

A lappangási időben hány embert fertőzhetnek meg?

Jelen esetben is azzal indul(hatot)t a lavina, hogy az orvosok későn ismerték fel, ez alatt ők érintkeztek másokkal, családtagokkal, ismerősökkel, stb. Az sem megoldás miatt, ha pl. a repteken lázat mérnek. A lapangási idő alatt így nem kiszűrhető.

(#9) Meggyi001

Legalábbis úgy gondolják. lehet van akinél gyengébb a lefolyás, de azokat nem is diagnosztizálják. Nekem is lemegy egy influenza több esetben 1 nap enyhébb tünettel.

Eleve, amiben elbizonytalanodtam: a lappangási idő alatt mennyi a továbbfertőzés esélye?

[ Szerkesztve ]

(#11) samujózsi válasza Meggyi001 (#9) üzenetére


samujózsi
tag

De ezt honnan lehet tudni? Aki szinte tünetmentes, az orvoshoz sem megy. Jó, a karanténban lévőkre talán lehet alapozni, ott nincs "kicsit beteg", ha bármi tünete van, értesülnek róla az egészségügyisek.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#12) Soulfly842 válasza samujózsi (#11) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igen, jelen esetben is erősebb tüneteket értelmeztek félre kezdetben az olasz orvosok... akkor az enyhébbel mit kezdtek volna? :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Soulfly842


Soulfly842
addikt

A külügyminisztérium azt javasolja, mindenki mérlegeljen mielőtt Észak-Olaszországba utazna
[link]

Ha Milano és Padova környékét hermatikusan lezárták, akkor a két nagyvárost még miért nem? Szerintetek? Túl nagy lenne a káosz, ha azonnal? vagy mi az oka?

A kérdéses városokba a repülőjáratokat egyébként szerintem törölni kellene. Jellemző, hogy ilyenkor már amikor sokkal nagyobb a baj, s más ország is feltehetőleg ottani utazó miatt diagnosztizál esetet - csak akkor teszik meg.

Egyébként több nagyváros is hasonló sorsra kerülhetne... pl. Torino-ban sem rendezték már meg az olasz bajnokikat. közel van Torino is a fertőzött részekhez.

[ Szerkesztve ]

(#15) t72killer válasza Soulfly842 (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt nem értem. Hóttziher, hogy a fertőzöttek közül többen jártak Milánóban, sőt az ismeretlen eredet mellett simán lehet, h onnan kapták el. Ott vannak a munkahelyek, bevásárlóközpontok, mindenféle nyomorogjunkegyütt-cseréljükkikórokozóinkat anyámkínja.

Milánó meg egész európával össze van kötve, vonatok viszik ezerszámra a 8-10órás út alatt szuperül víruspreparált utasokat a kontinens különböző nagyvárosaiba.

A ma esti olasz szám egyébként 157/26/3, és már több tartományban is van beteg. A Milánó közvetlen közelében lévő svájci és osztrák területek hatóságai lapítanak mint sz.r a fűben.

Nekünk ugye az olasz helyzet tűnik legvészesebbnek, de a távolabbi Iránt sem érdemes figyelmen kívül hagyni: náluk ugyebár nagy béke és nyugalom honolt egész addig, amíg nem kezdtek el hullani az emberek, a második halálesetnél ismerték be, hogy egyáltalán járt náluk a kórokozó - mára már 8 halottnál tartanak, ami ismerve a kínai statisztikákat, többszáz valódi fertőzöttet sejtet.

A nagyvilágban minden felé szétmászkáló kínaiak vihettek még szuvenírt Afrikába és egyéb, kevésbbé csekkolt helyekre.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) Micsurin válasza t72killer (#15) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A vonatközlekedést már befagyasztották az osztrákok.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#17) Soulfly842 válasza Micsurin (#16) üzenetére


Soulfly842
addikt

Arra készül mindenki, hogy a határokat is lezárhatják

[link]

(#18) Soulfly842


Soulfly842
addikt

(#19) t72killer válasza Soulfly842 (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A karantén már csak ilyen.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) freeknight válasza t72killer (#15) üzenetére


freeknight
őstag

Plusz ugye Facebookon többen írták az olasz hírek alatt magyarok, hogy most jöttek vissza a velencei karneválról és paráznak, mi lesz. Az ilyen tömegrendezvények gyönyörű melegágyai egy járványnak, az egész világon szét tud szaladni egy ilyen helyről.
Ezért sem értem a WHO-t, miért töketlenkednek és miért nem hirdetik ki a pandémiát. Most van a riói karnevál is, ott is ki tudja, hány kínai, olasz, vagy koreai fertőzte végig az embereket.

(#21) Meggyi001

11:00 sajtótájékoztató az M1-en.

https://gamergep.hu/

(#22) Rive


Rive
veterán

OK, akkor ide is

A mindenféle világvége-felkészülés helyett pill. a leghasznosabb valszeg egy tüdőgyuszi elleni védőoltás beszerzése. Nem a vírus ellen véd, hanem extrában beszerzett baktériumos tüdőgyuszi ellen javítja a túlélési esélyeket. Ötven év felett és krónikus betegségek esetén amúgy is ajánlott - és ebben az új sz@rban leginkább pont az oltásnál ajánlott csoportok szoktak halni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#23) Meggyi001 válasza Rive (#22) üzenetére

Váá, mik vannak, nem is tudtam. Köszi!

Szerk: ja most nézem, linkelted a másik csoportban is.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#24) samujózsi válasza Meggyi001 (#21) üzenetére


samujózsi
tag

Miről?
És te hol hallottál róla?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#25) Meggyi001 válasza samujózsi (#24) üzenetére

A kialakult helyzetről és a védekezésről. Há most mondták az m1-en nemrég.

https://gamergep.hu/

(#26) samujózsi válasza Meggyi001 (#25) üzenetére


samujózsi
tag

Ja, hogy te azt folyamatosan nézed? :F
Kösz, inkább kihagyom. Azt hittem, történt valami.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#27) Soulfly842


Soulfly842
addikt

[link]

215-t is elérte a diagnosztizált esetek száma.... :Y A halottak száma 4.

Elképzelhető elnézve az ívet, hogy a tegnapi adat mára többszöröse lesz...

És még ki tudja, hogy hányan hozták magukkal európa szerte....

Nézzétek meg a görbét az olasz esetekre!!!

Nagyon durva, ez is egy bizonyíték, hogy az olaszok nem csak trehányul kezelték, hanem későn is vették észre, későn fújták le a velencei karnevált, túl sokan elutaztak addig, stb-stb...

Ilyen durva az induló görbe sehol sem volt.... és ez nem véletlen... :(((

(#28) villamos


villamos
őstag

Közeledik
Ne ess pánikba, moss gyakran kezet!
:DDD

A lényeg, távolságot tartani, szájba, szembe nem nyulkálni, gyakori kézmosás szappannal, legalább 20 másodpercig (a szappanos víz zsíroldó, "megöli" a vírust)

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#29) Micsurin válasza Soulfly842 (#27) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Bele se akarok gondolni itthon mi lehetne ebből.... :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#30) Soulfly842 válasza Micsurin (#29) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem kizárt, hogy napokon belül megtudjuk.

Rengetegen Velencei karneválra, milanóba (olcsó repjegyek) is ingáznak egy-egy napra, vagy akár többre... (Debrecenből, Bp-ről).

(#31) Micsurin válasza Soulfly842 (#30) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem venném zokon ha nem... 250-300 fős előadó vicces lesz utána. Időzített bomba....

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#32) Soulfly842 válasza Meggyi001 (#21) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az index is közvetíti a facebookon.

Még mindig tart. Szerintem azért megy előzetesen is a nyugtatás mert innen borítékolható, hogy Eu szinten elterjed.

[link]

(#33) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Egyébként a gyutacsot begyújtották. Tényleg első gondolat azonnal jussak haza... Hátha a családot is megfertőzőm, annyira magyar mentalitás... :DD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34) #22743424 válasza villamos (#28) üzenetére


#22743424
törölt tag

Oké én megpróbálom de sztem furcsán fognak rám nézni ha odamegyek az utcán valakihez csak azért, hogy megmossam a kezét.

Más: Nem semmi, ahogy a japánok is szélnek eresztettek mindenkit a hajórol most meg kiderült nem is egy fertőzött van a hazaengedettek között :((

(#35) Soulfly842 válasza #22743424 (#34) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ja, az is érdekes, hogy a hazaérkezőket Bp-n ill. Debrecenben mérik, hogy lázas-e, de könyörgöm, akár hét is lehet a lappangási idő.... :U :F

ja és a legjobb:

"Az első olyan gép, amelynek utasainál már alkalmazzák az intézkedést, hétfőről keddre virradó éjjel érkezik majd Debrecenbe."
[link]

(#33) Micsurin

Kedvenc mondatom:

"Fel is hívtuk, nagyon megköszönték, hogy bejelentkeztünk, mint kiderült, sokadik Olaszországból hazatérő turistaként, de a tesztnek semmi értelme a lappangási időszakban, arra pedig ezek után nincs jó válasz, hogy jó ötlet-e bemenni egy 500 fős céghez dolgozni hétfőn."

WTF? :)

A legtöbben meg fel sem hívják a számot, nem hogy tanácsot kérjenek...

[ Szerkesztve ]

(#36) Micsurin válasza Soulfly842 (#35) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Én csak azért tartok ettől a szartól mert faterom cukros, nem sok kedvem lenne hazacipelni de előadásokra stb meg be kell járni... :U

Ez a kupac fos amit idehaza EÜ-nek csúfolnak úgy fog beomlani mint a szél. 4 év alatt 4 kezelésen ( ágyék sérvműtét, altatás stb) nem vették észre, hogy apumnak az éhgyomori cukra 19-24 közt mozog... az állóképességének köszönheti, hogy szövődmények nélkül megúszta.
De az ország dübörög :DD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#37) #22743424 válasza Soulfly842 (#35) üzenetére


#22743424
törölt tag

Hát igen aki tünetmentes azt nem fogja meg a hőkamera :((
Amúgy itthon sem azt mondják, hogy nincs koronavírussal fertözött beteg ha nem, hogy nincs tudomásunk arról, hogy lenne. Ég és föld a különbség. Mindenesetre tesztelik a vakcinát reméljük minél hamarabb készen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#38) Micsurin válasza #22743424 (#37) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ugyan mit is tesztelnek? :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#39) alimanjanos


alimanjanos
újonc

Helló mindenki. Olasz helyzet: 220 / 5. A hozzáértők szerint holnapra emelkedik.

(#40) p76


p76
senior tag

A koronavírusost arról lehet felismerni hogy korona van a fején?
Kivéve Orbán Viktort?

Csak hogy oldjam egy kicsit a hangulatot. :R

(#41) Micsurin válasza p76 (#40) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Akkor ő lenne a nulladik beteg.... :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#42) #22743424 válasza Micsurin (#38) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem tudom erre a kérdésre sztem nagyon kevesen tudják a választ.
:) Érdekes, hogy éppen tegnap volt a Vírus című film az egyik adón :)

(#43) #16741888


#16741888
törölt tag

Akkor egy kicsit más néőpont :) Miért van az hogy valaki elkap minden szart valaki meg semmit?

[link]

Válasz a videóban... ha valakit mélyebben érdekel a téma akkor meg lehet nézni ezt a videót is a mikroorganizmusok működéséről: [link] Dr. Hercegh Andrea

Ha a pihent aggyal megérted hogy miért kapod el, és hogyan működik akkor nem fogod elkapni, ez ennyire egyszerű. :) Saját tapasztalatom a témában az hogy lassan 2 éve nem volt semmilyen légúti megbetegedésem (2 ősz, másfél tél) pedig előtte évente alap 2 2 hetes virusos fertőzés, nátha, megfázás, stb. => légúti megbetegedés 20 évig. Telet végigmotorozom, pizsamába sétálok ki az újságért stb.

Mindezt úgy hogy életem tekintélyes részében szedtem immunszupresszáns szert olyat amilyet a szervtranszplantosok kapnak hogy az immunrendszer ne lökje ki az új szervet. Soha nem erősítettem meg táplálékkiegészítőkkel az immunrendszeremet.

=> Szimpla önismeretből meg lehet ezt oldani... esélye nincs egy félelemtől mentes ember ""ellen"" a virusnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) Meggyi001 válasza #22743424 (#42) üzenetére

Meg a netflix januárban indította a vírusos sorotatát, ami arról szól, hogy hogyan reagálna a világ egy világjárványra. Januárban. Amit előtte 1 évvel kezdtek forgatni.

(#43) PumPi:
Haver. És most komolyan nem bántásból. Azt gondolod tényleg, hogy a világ 7 milliárd embere tud ugyanúgy élni mint te? Most komolyan? Más országok, más törvények, más szokások. Mind más és más világ. Más emberek, más továbbvitt minták, hitek, felfogásmód, életmód.....Ez nem így működik..

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#45) Micsurin válasza #16741888 (#43) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Telek végig motorozása nem most lesz probléma hanem 10 év múlva ha térdelni kéne. ;)

5 fok felett én is megyek nyugi... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#46) Micsurin


Micsurin
nagyúr

A tengerjárón dolgozó egyik magyar tesztje pozitív lett.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#47) samujózsi válasza Micsurin (#46) üzenetére


samujózsi
tag

Miután a hajón maradt, ennek kisebb jelentősége van, mintha itthon lenne.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#48) #16741888 válasza Meggyi001 (#44) üzenetére


#16741888
törölt tag

Amugy igen. :) Ez pont igy mukodik... ha beleasod magad akkor kb megerted hogy ha leejtesz valamit akkor az leesik mert gravitacio van... nem lepodsz meg meg nem gyartasz elmeleteket. Na ez ugyanigy mukodik. :) pontosan.

(#49) Meggyi001 válasza #16741888 (#48) üzenetére

Értem. Akkor átolvasom újra. Elvégre nyitott vagyok...(3 csajra legalábbis igen :K )

https://gamergep.hu/

(#50) Meggyi001

Hát, kijutott az olasz két tartományból: [link]

Ez meg valami élő adás, nem tudom, hogy mikor megy, most épp igen (ja, ismétlés is van): [link]

https://gamergep.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.