Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#98001) gergo5991 válasza lev258 (#97999) üzenetére


gergo5991
őstag

a nyomtatványt amit adtak az adott értékre azt irta hogy épp a korai fázisban vok, ezért nem értem, mert akk antigénnek is pozitivnak kéne lennie.

(#98002) lev258 válasza fatal` (#98000) üzenetére


lev258
veterán

Ez akár igaz is lehet. Jó lenne tudni, voltak-e tünetei és mikor.
Nálam 3 hét telt el: mindkettőből volt még, főleg IgG-ből.
gergo5991: Az antitest mennyiségéből még nem lehet ilyet kijelenteni, legfeljebb akkor, ha a tendencia is látszik. Mennyi volt a konkrét érték?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#98003) Cartevo


Cartevo
őstag

Brutál a hindu görbe. Csak 1 bagolyfajtát tudtam rá mondani (uhu).

(#98004) gergo5991 válasza lev258 (#98002) üzenetére


gergo5991
őstag

Hetente jarok antigen tesztre. Ha jol ertelmezem amit irtok, akkor legalabb 1x pozitiv kellett volna hogy legyen az antigen teszt, ha most az lgM pozitiv. Csak azert mentem el erre az antitest tesztre mert februar vegen voltak tuneteim (izulet izom fajdalom egesz testen, hoemelkedes), de akkor se voltam pozitiv. Arra szamitottam hogy covid utani antitesteim lesznek, ezert mentem a tesztelesre, de ez most sokkolt hogy az jott ki hogy pozitiv vagyok. Semmi tunetem nincs (remelem igy is marad).

[ Szerkesztve ]

(#98005) lev258 válasza gergo5991 (#98004) üzenetére


lev258
veterán

Ez így érdekes.
Februári esetet írsz. Általában az IgM sokkal gyorsabban csökken le (és hamarabb kezd termelődni), mint az IgG.
Érdemes lenne megismételni az antitest tesztet.
Ha tényleg hetente végzel antigén tesztet, akkor meg ki kellett volna buknia, ha esetleg újra elkaptad (még ha téved is 1-2 alkalommal a teszt, máskor biztosan jól működik).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#98006) Ricardo válasza Cartevo (#98003) üzenetére


Ricardo
félisten

Zárnak is szépen a fővárosban, és meghirdették a négynapos oltási fesztivált.

(#98007) lacos001 válasza lacos001 (#97938) üzenetére


lacos001
senior tag

Ugye ugye ugye.... [link]

"Rechte für Geimpfte:-.....Der Nachweis der Schutzimpfung ist in einen Impfausweis oder einer Impfbescheinigung zu dokumentieren. Geimpfte müssen sich aber weiter an die bestehenden Abstandsregeln und die Maskenpflicht halten."
Értelmes dolgok ezek na...

Most esett le ti milyen 165ről irkáltatok itt ma...
Írtam feleségnek éppen játszótéren vannak, készüljünk az iskola bezárására. Elküldött anyukámhoz/ba. :DDD

"Schulen: Präsenzunterricht ist nur dann möglich, wenn alle Schülerinnen und Schüler mindestens zwei Mal pro Woche getestet werden können - allerdings nur bis zu einer Sieben-Tage-Inzidenz von 165. Sollte der Wert darüber klettern, müssen Schulen schließen und auf Distanzunterricht wechseln. Im ursprünglichen Entwurf war ein Schwellenwert von 200 genannt worden."

Ma pont elérte a 165,3at. Szerdán elfogadják. Bumm, pikkpakk zár minden.
Valahogyan ez nem tud összerakódni a fejemben, hogy mi fog történni szerda után...
Viccország, viccvilág.

[ Szerkesztve ]

(#98008) Cartevo válasza Ricardo (#98006) üzenetére


Cartevo
őstag

Ez a mondat szólhatna Budapestről és a hajógyári szigetről.

(#98010) lacos001 válasza #20749568 (#98009) üzenetére


lacos001
senior tag

Jobban már nem lehet cifrázni.
Itt nálunk egyik héten az osztály fele, 9 gyerek megy H-Sz-P napokon. Reggelente otthon teszt, szűlő aláirja, minden fasza.
Természetesen a 3 napos heteken pénteken nem kell tesztelni, mert csak 2 jár hetente.
Következő héten K-Cs. Most ezen vagyunk.
Kisasszony akar menni, hát menjen. Amig mi teszteljük és nem vadidegen, de ezt már irtam...

Itt már nem lesz kitaláció, bezárnak azt ennyi.
Gyerek meg megint nyivákol itthon, hogy miért nem mehet. Múltkor is megmutogattam a nagyok fotóit neki, mondtam, hogy őket szidjad.

Még mindig 1.200km tőlünk autóval Stockholm... :DDD

(#98012) Stanlee válasza lacos001 (#98007) üzenetére


Stanlee
őstag

De most oszinten, honnan a csocsbol vettek, hogy pont 165-nel van a nagy vizvalaszto? Miert volt 2 hete meg 200 a hatar? Miert pont 21-rol 22 orara emeltek a kijarasi tilalmat?

Amugy meg igy nem lehet egy eletet elni, hogy nem tudod, mi lesz az incidensszam holnap, es mit szabad / nem szabad csinalni holnap...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#98013) lacos001 válasza Stanlee (#98012) üzenetére


lacos001
senior tag

Teljesen mindegy mi miért történik, be kell állni a sorba és tapsolni, mivel igy mentenek meg minket. Ne keressük a hibákat, nincsenek. Szolidárisnak kell lenni és megértőnek.
Fogom is be a pofám...Megtértem :DDD
Mióta elindult ez az egész volt elfogadható indokuk bármivel kapcsolatban is?...

#98011 tőled is kérdezem!
Az a Weimári bírósági "döntés"?
Hallani nem hallani róla sehol, csakis az "idióták"nak kikiáltott emberek között és csatornáikon foglalkoznak ezzel.
Annyira nem ástam bele magam...Bár bármi is az, a vének a fölött állnak, szóval...

(#98014) Avicularia


Avicularia
veterán

Úgy látom holnapra meglesz az ezüstérem :U :(
Azért ez nem semmi.

(#98016) lacafaca


lacafaca
őstag

#10124 Z.É.T.
:R :R

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#98017) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Asszony regisztrált. :D

(#98018) lacos001 válasza #20749568 (#98015) üzenetére


lacos001
senior tag

Van vmi 170 akárvalahány oldal bírósági döntés, hogy miért is nem lehet a kölyköket szivatni a baromságokkal.
Nagyon sok értelmeset nem is találni.. [link]
Azt tudom, olvastam, hogy országosan is ki akarják terjeszteni ezt a döntést.
Nyilván keresik a buktatókat, hogy ne történjen meg. Itt is utalnak erre...

#98019 Olvastam itt a városi face csopiban is, hogy erre hivatkozva lehet menni rinyálni mindenkinek. Kétlem...
Nyilván az országos kiterjesztést ezért szeretnék elérni. Hagyjuk is...

#98017 Tinderre? :D (bocs, ezt nem tudtam kihagyni :R )

[ Szerkesztve ]

(#98020) Micsurin válasza Avicularia (#98014) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Attól azért komolyabb, hogy kevesebb mint feleannyi igazolt fertőzöttből tudtunk közel azonos sum halálozást produkálni. Sokat elmond a hazai tesztelésről. :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#98021) Stanlee válasza lacos001 (#98018) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem jelentette fel az ugyeszseg a birot, aki ezt a dontest hozta?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#98022) perempe


perempe
addikt

Most beszéltem Németországban dolgozó gyermekorvos ismerőssel, rákérdeztem a terápiára náluk:
Remdesivir - elején jó, később sok haszna nincs!
antibiotikum
szteroid
folyadékháztartás
só-vízháztartás

Megnyugtatott, hogy a lánya, aki kint ment férjhez, nem lett újra beteg, nyáron betegedhettek meg. A lány enyhe tünetekkel vészelte át (pár nap fejfájás), a srác vmivel 'tünetesebb' volt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#98023) ubyegon2 válasza lacafaca (#98016) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

B+ Laca, most már ezt az idiótaságot fogod űzni, hogy a másik topikot olvasod és ide linkelve fogsz gratulálgatni az ottani hozzászólásokhoz? Az OK, hogy minden sz*rt ideirkálsz ezerszer, de legalább ezt ne csináld! Vagy olvasgass ott és ne szólj hozzá vagy szólj hozzá, de ne itt válaszolgass az ottani hsz-ekre! :W Agyam eldobom komolyan, kezdek félni, hogy neked már erre nem lenne meg a lehetőséged. :(

(#98024) Wn2tl válasza Avicularia (#98014) üzenetére


Wn2tl
tag

Milyen ezüstérem? Mire írod?

(#98025) Micsurin válasza Wn2tl (#98024) üzenetére


Micsurin
nagyúr

1 millió fő / halálozási mutatóra írta szerintem, és most nem a napira. :N

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#98026) Đusty válasza Wn2tl (#98024) üzenetére


Đusty
addikt

gondolom [erre]

(#98027) Wn2tl válasza daneel_hu (#98017) üzenetére


Wn2tl
tag

LoL kisebb csoda az előzmények ismeretében. :)
Én ismerőseim egy része akkor se regelne, ha maga Gődény buzdítaná őket a fészen.

(#98028) Wn2tl válasza Đusty (#98026) üzenetére


Wn2tl
tag

Köszi. :(

(#98029) lacafaca válasza ubyegon2 (#98023) üzenetére


lacafaca
őstag

nem csinálok szart a számból, megmondtam nem fogok oda írni :P amúgy meg (látom nem esett le), csakis okulásként csináltam, szivárog azért a káposztalé oda is és a keményvonalasok is rá tudnak szokni a jófélére :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#98030) Alpi. válasza perempe (#97929) üzenetére


Alpi.
addikt

Most jutottam el, hogy megnézzem a linkelt videot. Rendhagyó beszélgetés, nagyon tetszett !
A társalgási / vitakultúra miatt is érdemes megnézni ! Komolyan mondom üdítő a sok ripacskodás után ! Le a kalappal mindkét meghívott és a műsorvezető előtt is, szívesen hallgattam volna még.
Köszönöm, hogy belinkelted ! :R

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#98031) ubyegon2 válasza lacafaca (#98029) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

nem csinálok szart a számból, megmondtam nem fogok oda írni

OK Laca, de képeket meg smiléket rakhatsz be, akkor még nem írtál! :K

amúgy meg (látom nem esett le), csakis okulásként csináltam

Figyelj koma, az itteni topik Összefoglalójában ott vannak a komoly topikok linkelve, ha valaki ingerenciát érez arra, hogy ott is olvasson, akkor odamegy. De!!! Ha valaki nem akar ottani rémségeket olvasgatni élete fennmaradó szakaszán, az nem megy oda. Te viszont ahelyett, hogy felnőttként eldöntve odamész és olvasgatsz, ehelyett időnként ide is belinkelgeted az ottani hozzászólásokat.

Nyugtass meg, hogy érted, mi ezzel a gond, csak szarsz bele, mert az komoly baj lenne, ha nem is értenéd, miért írom le most ezeket. :K

(#98032) lacafaca válasza ubyegon2 (#98031) üzenetére


lacafaca
őstag

Nyugtass meg, hogy érted, mi ezzel a gond, csak szarsz bele ;)

már ismerhetnél ennyire :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#98033) tope


tope
addikt

Cégesen hirdetik hogy kérünk e kínai vakcinát.
Jó a kínai? Vagy inkább várjak, hátha hívnak alapból másra a sima regisztráción keresztül.

(#98034) Asbee válasza perempe (#98022) üzenetére


Asbee
veterán

Ezek ugyanúgy megvannak nálunk is

(#98036) Sdi válasza tope (#98033) üzenetére


Sdi
addikt

Nincs baj a Kínaival, csak a hatásfokát vizsgálják, de mivel majdnem egész keletet leoltották vele, nagy problémája nem lehet és véd. Te tudod, hogy szükségesnek tartasz-e mást. Én Astrat kaptam, de csak júniusban kapom a következőt. Kínival ez gyorsabb. Én azt is elfogadtam volna.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#98037) lacafaca válasza #20749568 (#98035) üzenetére


lacafaca
őstag

az nem én lennék :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#98038) perempe válasza Alpi. (#98030) üzenetére


perempe
addikt

+1

* Brahms: 4. szimfónia *

(#98039) nobela válasza tope (#98033) üzenetére


nobela
senior tag

"Cégesen hirdetik hogy kérünk e kínai vakcinát."

Ez milyen cég??

Nem kell cégnevet írni, de legalább a tevékenységi körre nagyon kíváncsi lennék. Nem hallottam róla hogy az állami elosztáson kívül lehetne oltáshoz jutni...

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#98040) perempe válasza Asbee (#98034) üzenetére


perempe
addikt

Nem tudom, hogy mindenki megkaphatja-e a Remdesivirt időben (gyors tesztelés).

* Brahms: 4. szimfónia *

(#98041) Asbee válasza perempe (#98040) üzenetére


Asbee
veterán

Valószínű sokszor nem. A speckó antibiotikum egyébként sokszor csak árt az időseknél. Szóval ez azért nem ilyen egyszerű mindenkinél, hogy menjen minden.

[ Szerkesztve ]

(#98042) Sped válasza nobela (#98039) üzenetére


Sped
aktív tag

Nálunk is kiszórtak 500 adagnyi AZ-t a cégnek, amire 370 kolléga jelentkezett is.
Bank, nem magyar.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#98043) Izland` válasza nobela (#98039) üzenetére


Izland`
tag

[link]

Például.

(#98044) Sdi válasza nobela (#98039) üzenetére


Sdi
addikt

Nem kell megkerülni az állami elosztást.

Persze, ha cég által Kínából vásárolt cuccról van szó, akkor kérdőjeleges a dolog :)

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#98045) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

FDA jelenlegi COVID gyógyszeres projektjei (ez nem vakcina hanem gyógyszerek)


The categories in this bar chart span a number of categories.

Antiviral drugs keep viruses from multiplying and are used to treat many viral infections (such as HIV, Herpes, Hepatitis C, and influenza).

Immunomodulators are aimed at tamping down the body’s own immune reaction to the virus, in cases where the body’s reaction basically goes overboard and starts attacking the patient’s own organs.

Neutralizing antibody therapies may help individuals fight the virus and include manufactured antibodies, animal-sourced antibody therapies, and blood-derived products such as convalescent plasma and hyperimmune globulin, which contain antibodies taken from people who have previously had COVID-19.

Cell therapy products include cellular immunotherapies and other types of both autologous and allogeneic cells, such as stem cells, and related products.
Gene therapy products seek to modify or manipulate the expression of a gene or to alter the biological properties of living cells for therapeutic use.

The diversity of therapeutic approaches being investigated is important because it rapidly expands our understanding of the effect of different categories of potential treatments.

Hamarosan annyi gyógyszer lesz a COVID-ra, hogy nem is lesz kérdés a vakcina használat....
Ez nagyon jó jel a mutánsokra nézve.

(Laca skippeld pls :P )

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#98046) lacafaca válasza Sir Pocok (#98045) üzenetére


lacafaca
őstag

megvárom a kovid elleni karácsonyi csengettyűt...na majd azt megkongatom :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#98047) Hi!King válasza nobela (#98039) üzenetére


Hi!King
őstag

Én hallottam ilyet, feleségem munkahelyének a másik telephelyén is mindenkit beoltanak, aki kéri. Tök mindegy milyen cég, az a lényeg, hogy a kormány kiemelt fontosságúnak sorolja be, ami simán lobbierő kérdése.

(#98048) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

300 ezren kaphatnak Sinopharmot jövő héten, bárki jelentkezhet

Kutya macska bárki mehet! :D

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#98049) tope válasza nobela (#98039) üzenetére


tope
addikt

Állami cég, de mint írják nem kell feltétlenül annak lennie.

(#98050) laszlohu


laszlohu
addikt

Megcsináltam a covid kalkulátort, az alábbi adatokat adtam meg :

adott 50 m2 - es helység
van benne 20 fő,
abból 1 Covid-os

azt írta a kalkulátor,
hogy ha 40 percig 1 térben vagy velük, akkor 75% - os a fertőzésveszély,
ha 80 percig, akkor 95%, hogy a többi is elkapja.

így az a logikus következtetés, ha most újra akarnák indítani pl. a diszkókat,
amiről még szó sincs,
akkor csak vakcinaigazolvánnyal lehetne belépni a rendezvényre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.