Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#111001) BalanceR válasza lacafaca (#110998) üzenetére


BalanceR
addikt

Logika? Milyen logika szerint van a lefelé, felfelé és fordítva?
Vagy ez valami új hit?
A laposföld a multé, éljenek az iránytagadók! :DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#111002) lacafaca válasza t72killer (#110999) üzenetére


lacafaca
őstag

nem is mondta a cicus, hogy egy tankossal él együtt ;]

mondtam már, vagy én vagyok fordítva bekötve, vagy ti...nekem pl a szemetes is lenn van a földön, nem ragasztottam a plafonra :DDD de tudom, ez ma már irracionális gondolkodásmód...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111003) t72killer válasza lacafaca (#111002) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ragasztani?? Nálatok nem ismerik a reverz-gravitációs plafont?!?!

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111004) kuk@c válasza BalanceR (#110995) üzenetére


kuk@c
tag

Oltott vs. oltatlan témához:

- Alacsonyabb esély a megfertőződésre: de fertőzhet!
- Fertőződés esetén alacsonyabb vírus szórás: de szórja!
- Fertőződés esetén kisebb esély a súlyos lefolyásra: az esélye ugyanúgy meg van erre
- Súlyos lefolyás esetén kisebb esély a halálra: dettó

Engem ami kifejezetten irritál, az a hátrányos megkülönböztetés ha nem oltatod magad.

Aki felveszi a szurikat ugynúgy elkaphatja, ugyanúgy fertőzhet, sőt mivel oltott nem is annyira vigyáz.
Kérdezem én: minek félnek ennyire az oltatlanoktól akik be vanna oltva és "védettek"? :D
Nincs mitől tartaniuk.. Elvileg... Vagy mégis?
Miért kell megkülönböztetés?

Aki nem akarja felvenni az oltást, az a saját döntése, az is ha ettől baja lesz. Ő döntött így!
Aki meg fél, oltassa be magát. Nem egyformák az emberek.

És akkor ezekután jönnek a logikátlan idióta intézkedések: pl. amit valamelyik ált. iskolákban bevezettek:
A szőlők, csak maszkban mehetnek be... :F :C
Ja, de az ott dolgozóknak nem kell! :D
A gyerekek órán, szünetben egymás nyakában, aztán mennek haza. Találkoznak szülőkkel, nagyszülőkkel, aztán másnap megint suli. Ott nem adják át egymásnak persze.
De a szülő ha bemegy vegyen fel maszkot! :R
Logikus nem?

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#111005) t72killer válasza kuk@c (#111004) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Oltottként mondom, hogy a hátrányos megkülönböztetésnek a jelenlegi oltásokkal abszolút semmi értelme. Ha lenne egy pánkoronavírus csodavakcina, ami 90% fölött gátolná a variánsok továbbadását IS, akkor mondom ok, akinek az van, ne kelljen maszk, teszt, karantén, stb. De most úgy néz ki, hogy a tipikus oltott populáció (természetesen nem én, aki SKF-csapágygolyókkal erősített, pán-viagrisztikus nedűt kaptam :P ) "duplaoltása", amire plecsnit kap, még a megbetegedéstől is csak hellyel-közzel védi meg, uis 4+hónapja kapta, béna (túl gyors) adagolásban belőve. És mint tudjuk a túl elhamarkodott belövés az élet más területein se hozza meg az elvárt eredményt, itt sem.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111006) lacafaca válasza t72killer (#111003) üzenetére


lacafaca
őstag

hülékedsz? itt még a gulyás meg a kondás végigszaratja a főutcát reggel-este, ha egy autó elmegy, akkor a gyerekek visítva futnak utána...milyen antiizéről hadoválsz itt :U :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111007) BalanceR válasza kuk@c (#111004) üzenetére


BalanceR
addikt

Még mindig ezek a legjobb fegyverek a covid ellen, akár a pohár félig üres feléd nézed, akár a félig telit.
A leírt tényeket lehet elbagatelizálni, meg szarnak, hatékonytalannak, emiatt feleslegesnek titulálni, de mondj jobbat, hatékonyabbat, biztonságosabbat, és megcsináljuk, plusz kapsz egy Nobel díjat is.

Az tömeges vakcinációra, és korlátozásokra pedig továbbra is azért van szükség,hogy ne b@$$za szét egy villámgyorsan felívelő hullám a Magyarországon híresen alapból is túlterhelt, elhanyagolt EÜ-t.
Gondolj bele. Az a fertőzött mennyiség ami vakcinával, korlátozásokkal ,maszkokkal... kb fél év alatt menne át az EÜ-n, a fentiek nélkül kb kevesebb, mint egy hónap alatt borulna rá.
De ha ez neked bonyolult, fogj egy kicsi tölcsért, (ami az EÜ), tedd egy 20 literes palack szájára, és zúdítsd bele egy 20 literes vödörből a vizet (ami az emberek élete) 10 másodperc alatt. Ami kifolyik az elveszett, akit nem tudnak megfelelően ellátni az halott .
Aztán ismételd meg úgy ,hogy óvatosan öntöd, van rá hatvan másodperced.
Így is megy mellé is, de lényegesen kevesebb.
A maszkokkal, korlátozásokkal vakcinákkal időt nyerünk.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#111008) t72killer válasza lacafaca (#111006) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pedig be kéne vezetnetek, nagyon tuti amikor a tehenekből felfelé potyog a... :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111009) Ricardo


Ricardo
félisten

Idézlek. A lényeget kiemelem.

" Alacsonyabb esély a megfertőződésre: de fertőzhet!
- Fertőződés esetén alacsonyabb vírus szórás: de szórja!
- Fertőződés esetén kisebb esély a súlyos lefolyásra: az esélye ugyanúgy meg van erre
- Súlyos lefolyás esetén kisebb esély a halálra: dettó"

Ezután közvetlenül

"Aki felveszi a szurikat ugynúgy elkaphatja, ugyanúgy fertőzhet"
Saját magadnak mondasz ellent. :U

A hozzászólás elején kifejted, hogy kisebbaz az esély a fertőződésre, a terjesztésre(szórás), a súlyos lefolyásra, és a halálra.

A következő mondatban meg kijelented, hogy ugyanúgy elkapja és fertőz.

Nem ugyanúgy, hanem kisebb eséllyel. Ez nagyon nem mindegy.

(#111010) kwzatz válasza BalanceR (#111001) üzenetére


kwzatz
őstag

Vajon rájön-e BalanceR a rejtély megoldására? Vajon hány hsz kell majd neki ehhez? Kér hozzá segítséget, átnyálaz-e pár "peer-reviewed study-t" vagy képes az önálló gondolkodásra és az "óriási talány" megfejtésére? A folytatásban kiderül... ;]

[ Szerkesztve ]

(#111011) kuk@c válasza Ricardo (#111009) üzenetére


kuk@c
tag

Nagyon este volt már Nálad, nem látod hogy kinek írtam válaszként és hogy Ő mit írt.
Mielőtt belekötsz valakibe, olvass vissza kicsit és "lőn világosság".

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#111012) Ricardo válasza kuk@c (#111011) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem használtál idézőjelet, ebből adódott a félreértés. Én meg valóban nem olvastam vissza.

(#111013) BalanceR válasza kuk@c (#111011) üzenetére


BalanceR
addikt

A komment idézet mivoltától függetlenül jogos az érvelés, hogy az "ugyanúgy" nem állja meg a helyét.
PL: az "aki bekapcsolt biztonsági övvel karambolozik, az is meghalhat a balesetben" nem azonos a "aki bekapcsolt biztonsági övvel karambolozik, az ugyanúgy meghalhat a balesetben" mivel az ugyanúgy, az kontextusában azt jelentené, hogy ugyan akkora eséllyel, mint aki nincs bekötve, ez pedig egyértelműen nem helytálló.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#111014) FrezeR


FrezeR
senior tag

A Lancet orvosi lap lehozott egy érdekes cikket az oltásokkal kapcsolatban.

"A légúti fertőzést okozó vírusok ellen kifejlesztett, izomba adott oltóanyagok - mivel a légutak nyálkahártyához kapcsolódó immunválaszt kikerülik - nem tudnak sterilizáló, azaz a fertőzést teljesen megakadályozó immunitást kialakítani. Ez nem vakcianellenesség, ez az immunrendszer légúti fertőzések ellen adott sajátos válasza miatti tény. Amit ma már a világ legnevesebb orvosi lapjainak egyike - ami még egyszer, nem igazán nevezhető sem vírus-, sem oltástagadónak - a Lancet tényként közöl (ld. https://bit.ly/3tMYCVa).

Mikor egy oltás a fertőzést nem képes megakadályozni, inkább az immunrendszer állapotától függően a betegséglefolyást csillapítja, az olyan cikkek, minthogy "Candace, aki maga is felvette az oltást, de az oltatlanok miatt megfertőződött és meghalt" nemcsak az immunizálás alapismereteinek teljes hiányát mutatja, de a történelem legsötétebb időszakait is idézi. Goebbels, Sztálin és Rákosi elégedetten csettint. Hova jutottunk? És hova is tartunk?"

Prevention of host-to-host transmission by SARS-CoV-2 vaccines

A nő esete

(#111015) t72killer válasza FrezeR (#111014) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, az amcsik oltott szemmel is igencsak eltúlozzák a vaxxer propagandát - amivel csak az antivaxxer oldal alá adják a lovat. Egyrészt a márciusban kapott rohamoltás után ennyi idővel már kb egyáltalán nem oltott, másrészt ezernyi hivatalos, fővonalbeli bizonyíték is van már rá, hogy az oltottak közel ugyanolyan valószínűséggel fogják terjeszteni a kórt, mint az oltatlanok. Ha már csak 10 oltatlan ember lesz USA-ban valami alaszkai szigeten, akkor is őket fogják hibáztatni?

A Lancet és bármilyen tudományos folyóirat semmit sem "közöl tényként", a tudomány nem egy dogma, hanem a megfigyelések tükrében folyamatosan változik. Most úgy tűnik ezt mérték, nekem is logikusabbnak tűnik a nyálkahártyás védelem erősítése. mindenesetre a hátországot sem árt bevédelni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111016) FrezeR válasza t72killer (#111015) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ami kezd ijesztővé válni és még mindig nem sokan hiszik el az, hogy az oltatlanság lassan egyenértékűvé válik valami súlyos bűnnel. Ami pedig félelmetes az erre hozott intézkedések, amelyek kezdenek beszivárogni a hétköznapokba. Ma hallottam azt hiszem a szlovákoknál már tankolni sem engednek ha nem vagy beoltva. Tankolni, felfogjuk ezt? Kezdünk egyre mélyebbre süllyedni ebben a témában, de hol van a határ? :U

Amit tavaly vagy az azt megelőző évben csak konteóként mondogattak és ki lettek nevetve, hogy ha nem veszel fel oltást kizárnak a társadalomból az kezd valósággá válni. És egyszerűen nem hiszem el, hogy az embereket ez nem zavarja és nem látják merre haladunk. De rá fognak döbbenni, csak nehogy késő legyen. Kell védekezni, menteni akit lehet a jó megoldásokkal, de ez már nagyon nem az a szint ami normális lenne.

(#111018) BalanceR válasza #46372352 (#111017) üzenetére


BalanceR
addikt

Édes istemem....
A cikkben is ott a megjegyzés:
"A szerző emellett figyelmeztet, hogy
fontos tudomásul vennünk, hogy a súlyos megbetegedés számottevően ritkább az oltottak, mint az oltatlanok között."
Szóval a vakcina működik. Pont.
+
"a 40 és 79 év közötti korosztályban a kétszer oltottak között jóval magasabb a fertőzöttek száma......"
- írja a cikk.

A legjobban átoltott pont ez a korcsoport.

Ha van 1000 ember, aminek a 85%-a beoltott, akkor van 850 oltottunk, és 150 oltatlanunk.
Ha az oltottak csak 10%-a fertőződik meg az máris 85 ember.
Ha az oltatlanok 50%-a megfertőzőik, az csak 75 ember…
85 > 75 = borzalamas, hogy az oltottak között több a fertőzött...
Lehet kiabálni, hogy nem hatékony a vakcina, mert több az oltott fertőzött, mint az oltatlan a ~85%-os átoltottság mellett…. :W

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#111019) t72killer válasza FrezeR (#111016) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ma hallottam azt hiszem a szlovákoknál már tankolni sem engednek ha nem vagy beoltva."

Ez erősen rémhírszagú, van hozzá forrás?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111020) lacafaca válasza FrezeR (#111016) üzenetére


lacafaca
őstag

erre is már egy éve terelem a figyelmet, de ez itt a kutyát nem érdekli...sőt. evvan...ez nekik teljesen természetes. el fog jönni az idő, amikor emiatt mélységesen szégyellni fogják magukat (már aki föl tudja fogni, milyen szekeret taszigál éppenséggel)...reméljük azért a csillagosztással várnak még egy picit és a gázkamrák alapköveit sem tették még le :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111021) kwzatz válasza BalanceR (#111018) üzenetére


kwzatz
őstag

Szép volt ismét, amit előadtál a hipotetikus számaiddal, de lehet érdemes lenne ránézni a cikkben hivatkozott linkre előtte, mert hogy ott vannak a konkrét adatok. És az a büdös nagy helyzet, hogy 100.000 főre lebontva is magasabbak a számok a 40-79 éves korosztályban a kétszer oltottaknál, mint az oltatlanoknál, tehát arányaiban több a fertőzött köztük, nem csak abszolút értékben. Kellemetlen. (gyaníthatóan köze lehet a természetes immunitáshoz azon oltatlanok esetén, akik korábban átestek a betegségen - esélyes, hogy ez a jövőben tovább tolódik ilyen irányban, ahogy a vakcinák hatása folyamatosan múlik, az oltatlanok között pedig egyre többen esnek át a betegségen)

[ Szerkesztve ]

(#111022) FrezeR válasza t72killer (#111019) üzenetére


FrezeR
senior tag

Sajnos van és elnézést kérek, nem jól emlékeztem tehát Szlovénia.

"Felhívjuk a Szlovéniába utazó magyar állampolgárok figyelmét arra, hogy 2021. szeptember 15-étől Szlovéniában a szolgáltatásokat és a közösségi közlekedést is kizárólag a védettségi feltételek (beoltott/fertőzésen igazoltan átesett/negatív teszteredmény) esetén lehet igénybe venni. A benzinkutaknál a tankolás megkezdése előtt kell bemutatni a Covid-igazolásokat. Részletes tájékoztatás a 4.) pontban található"

Forrás

(#111023) FrezeR válasza lacafaca (#111020) üzenetére


FrezeR
senior tag

Igen tudom, mindenki hülyének volt nézve, aki erről beszélt már akkor amikor még szóba sem került, aztán egyre több minden valósággá válik. Ezért mondtam lehet védekezni, lehet gyógyítani, megelőzni, de ez már túlmegy egy határon és ez nem lesz jobb, sőt.

Én elhiszem, hogy aki az oltást felveszi azt ez majd nem érdekli, de legyünk már kicsit figyelmesebbek egymással, mert ez itt már nem erről fog szólni, hanem az elnyomásról. Túlnyomórészt egészséges embereket fognak ezzel a társadalom szélére szorítani, ami nem jó út akármilyen vírushelyzet is van a világban. :U Nekem ne mondja senki, hogy ezt nem lehetne emberségesebben megoldani. Nem akarják, ez a helyzet.

(#111024) kwzatz válasza kwzatz (#111021) üzenetére


kwzatz
őstag

Még ehhez annyit, hogy már most írom előre - abból kiindulva, hogy ha én a vakcinabizniszben érdekelt lennék, mit tennék -, hogy ezt nyilván majd kozmetikázni kell idővel. Ha eljön az a pont, amikor a hasonló statisztikákban azon kétszer oltottakat, akik már 6+ (4-9+ is lehet, nyilván nem tudhatom előre, melyik érték lesz) hónappal korábban kapták a 2. oltásukat, immáron oltatlanként fogják feltüntetni, akkor mélységesen remélem, hogy nem lesz senki annyira szélsőségesen ostoba, hogy erre bólogatni fog. (persze valószínűleg hiába reménykedek ilyenben :DDD )

Abszolút el tudom képzelni ezt a szcenáriót. (valami olyan magyarázat mentén, hogy "hát már nem lehet oltottnak tekinteni őket az eltelt idő miatt, ezért logikus, hogy oltatlanként szerepeljenek" - miközben pont hogy hasznos lenne látni/összehasonlítani a statisztikákat a valóban oltatlanok és a 6 hónapnál régebben oltottak között)

(#111025) lacafaca válasza kwzatz (#111024) üzenetére


lacafaca
őstag

ne reménykedj, sajnos de :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111026) lacafaca


lacafaca
őstag

ezen beszarsz [link/btvidi] :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111027) radi8tor válasza lacafaca (#111026) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

⭐ Stella

(#111028) lacafaca válasza radi8tor (#111027) üzenetére


lacafaca
őstag

kösz...így legalább zét is meg tudja nézni :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#111029) BalanceR válasza kwzatz (#111021) üzenetére


BalanceR
addikt

Látom, nem érted.... :W
Hogy ne nekem kelljen magyarázni, megteszi helyettem Colin Angus a sheffieldi egyetem kutatója hogy miben téved Robert Peston - Újságjró
BTW, dobd már be egy xlsx-be, hogy te miből mit számoltál, és hogyan...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#111030) lacos001


lacos001
senior tag

Őőő Schuldigung...
Jányom szombaton délután hivatalos egy szülinapi partira, ami egy jóóónagyfasza játszóházban lesz megtartva. Természetesen ilyen-olyan dolgokat be kell tartani a rettenet miatt, ezért gondoltam kukucskálok az oldalukon...Erre némi furcsaságot látok...*

-Geimpft – Personen mit Nachweis der vollständigen Schutzimpfung (papír, hogy totálisan szét vagy szúrva és kialakult benned már minden földi jó)

*-Genesen – Personen mit Genesenen Nachweis, nicht älter als 6 Monat (papír, hogy voltál beteg, 6 hónapnál nem régebbi)

-Getestet – PCR Test maximal 48 Stunden gültig (érted úgyis)
-PoC- Antigen-Schnelltest maximal 24 Stunden gültig (ezt is érted...)

Gondolom erre van valami válasz?!?!4!?44!
Én ilyenről még nem is hallottam wtf
(Természetesen menjen a f****m ugye..., hiába maradhatnak a meghívott kölykök szülei is. Anyja elég ha marad :D )

A jövőben felfedezendő mutációra/mutációkra van már lövet?

(#111031) Csókolom válasza lacos001 (#111030) üzenetére


Csókolom
tag

elvileg nem lehet gond, mert a lanyod ugyis csinal hetente 2x tesztet a suliban ahova jar...-ez is tetszik, hogy a kisgyerekeket kenyszeritette a politika a hetente 2x-i tesztelesre, mert mert ök tudnak ellenalni. Pedig nekik nem is art ellenben az idösebbekkel -akik allitolag be vannak oltva -aki meg nem, magara vessen :U -de ezert ne a gyerek tesztelgessen hetente ketszer. Hihetetlen

[ Szerkesztve ]

(#111032) t72killer válasza Csókolom (#111031) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Pedig nekik nem is art"

Brain damage found in paediatric long covid cases

Israel: 11% of children who recover from coronavirus suffer from Long Covid

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111033) kwzatz válasza BalanceR (#111029) üzenetére


kwzatz
őstag

Az lehet a gond, hogy ilyen sokat vered a fejed a falba, de leírom még egyszer:
Ott van a cikkben - amire reagáltál - a link, ami ahhoz vezet, ami alapján az indexes cikket megírták. Ott van benne egy táblázatocska, amiből számolni sem kell, mert már megtették. Ez a táblázatocska tájékoztat arról, hogy a 40-79 évesek között 100.000 főre nézve magasabb a fertőzöttek száma a duplán oltottak között, mint az oltatlanok között. Colin Angusnak gondolom ezért szóltak oda, hogy csináljon már valamit - egyébként gyanítom, hogy te is most kerestél vért izzadva valamit, ami a korábban linkelt dolognak valami kifacsart módon igyekszik ellentmondani, mert hát eddig hasonlóról sem volt szó, a hipotetikus számokkal dobálózásod ezt példaértékűen bizonyítja -, mert ez így nem oké, ekkor jött ez az ONS-NIMS fingreszelés, amiről sem te, sem én nem fogjuk tudni eldönteni, hogy mi a helyes. (Főleg mert az általad linkelt cikk is kiemeli, hogy mindkettő pontatlan, oops...)
Egyébként már nem ez az első ilyen táblázat - nem emlékszem már, talán Izraelről láttam hasonló adatot -, amiben eléggé negligálható a különbség oltatlanok és kétszer oltottak között a különböző korosztályokban fertőződés szempontjából. Lehet mondani, hogy az oltottaknak jobb esélyei vannak a súlyos megbetegedések, kórházba kerülés tekintetében, én ezt nem is vitattam (egyelőre legalábbis ezt mutatják a statisztikák).
Csak ezt az "oltatlanok járványa", "oltatlanok terjesztik" ostobaságot kellene elengedni, mert mára gyakorlatilag teljesen nyilvánvalóvá volt, hogy ez ilyen formában nem igaz.
Itt megint egy ember kapaszkodik valamibe elkeseredetten, és egy valaki van, aki "nem érti", és az te vagy. Ismét. Sokadjára.

[ Szerkesztve ]

(#111034) Csókolom válasza t72killer (#111032) üzenetére


Csókolom
tag

az egeszseges gyermekeknek nagyon közel a 100%-hoz nem lesz komoly eletveszelyes allapota ettöl ...- mondjuk ugy, hogy a tarsadalom korsztalyai közül nekik art a legkevesbe :) -es ök vannak ennek ellenere hetente ketszeri kötelezö tesztelesre vezenyelve No-ban. Igy erzed ezt a keptelenseget, a politika keptelenseget

[ Szerkesztve ]

(#111035) t72killer válasza Csókolom (#111034) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

11% long, tehát 11% beteg vmi mással :F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111036) Csókolom válasza t72killer (#111035) üzenetére


Csókolom
tag

a politikusokat a long covid nem erdekelte, ök intezkedni akartak es felmertek, hogy egy hetente 2x-i teszteles a felnött es idös lakossagnal nem menne at. Ugyhogy elöirtak a gyerekeknek. Pedig az aggodo szülö allitolag be van oltva -de ez sem szamit. Intezkedes kellett

(#111037) Reggie0 válasza Csókolom (#111034) üzenetére


Reggie0
félisten

Bizony. Ha nem halalos akkor nem gond. Mit nekunk a maradando szaglasvesztes vagy az allandosult alvaszavar, az nem szamit, csak kenyeskednek akik ezt nem szeretnek.

[ Szerkesztve ]

(#111038) t72killer válasza Csókolom (#111036) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, nagyjából ez a helyzet. Ha a politikus felfogta volna, mi az a long, akkor az olaszok tavaly februárban kb legéppuskázzák a covid-partizóikat.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111039) Reggie0 válasza FrezeR (#111022) üzenetére


Reggie0
félisten

Tehat mint kiderult nem kell oltas a tankolashoz, eleg a negativ teszt is. Latod, nem kotelezo az oltas alapveto dolgokhoz.

(#111040) Csókolom válasza Reggie0 (#111037) üzenetére


Csókolom
tag

a maradando szaglasvesztesröl is kiderül, hogy nehany het utan visszajön, csak az erintettek ezt elfelejtik beleirni oda, ahol beszamoltak az elveszteseröl -ez igy megy

(#111041) Reggie0 válasza Csókolom (#111040) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyaltalan nem. Ismerek olyat, akinek egy eve nem allt helyre, csak reszlegesen.

(#111042) Z.É.T. válasza Csókolom (#111040) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Hatalmas tévedésben vagy.
20 feletti 6 hónapnál tovább tartó longost ismerek, többségük szarabbul van 6-8 hónappal később, mint a 2.-4. hónap között.

[ Szerkesztve ]

(#111043) Csókolom válasza Reggie0 (#111041) üzenetére


Csókolom
tag

en pedig csak olyanokat ismerek, akiknek visszajött a szaglasuk nehany het utan.
Nagy baj van itt a mai ember nem kepes mar tudomasulvenni, hogy vannak betegsegek -es legszivesebben mindenkit beoltananak. De kik hagytak az egeszsegügyet leepülni?
Ertem, tehat nincs jo egeszsegügyi ellatas, meg szar a keresztmetszet, keveset tudnak ellatni, ezert lehetöleg minden betegseg ellen legyen a fövöben kötelezö egy oltas? Ez a helyes ut?

[ Szerkesztve ]

(#111044) t72killer válasza Csókolom (#111040) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mielőtt ilyen marhaságokat írsz, legalább keress rá a 2 topikban, van bőven ex-covidos.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111045) lacos001 válasza Csókolom (#111031) üzenetére


lacos001
senior tag

Jajj hát akkor vmi rosszul jött le...Ásziszed izgulok is vmi miatt? Dehogyis...
Itt egyetlen egy dolog van, ami lényeges, h a 6 hónapnál régebben bekövetkezett megfertőződés az már nincs is?
Ez az amire nem tudok mit reagálni...Ezer kérdés...
Húöcsém, ez az egész már annyira "valódi/igazi" pofám leszakad. Igaz szolidarítunk, meg a társadalom, a nép..

Ma az Aldiban fizetésemkor vki oda merészelt állni mellém elég közel, már felemelt hangon szólította is meg a nénit a kasszáserzsi, h húzzon a közelemből...
Ábstááánddháálteeeennn.....állat módon..Pff

Amúgy hétfő/szerda/péntek reggelén kell a mókuska orrában túrkálni egy kicsit. Kérdeztem tőle megnézi e vki? Azt mondta nem, akkor nem...
Van a folyosón egy karton a padlón, azt abba kell belehajítani. Gondolom vmikor meg repül vhová...
Szakadó esőbe is kiviszik őket, felváltva, elsőstől a negyedikesig mindet, mert ugye a maszkszünet. Oldja meg, h ne ázzon el.
4. osztályig libasor, 2méter, maszk, minden van a suli egész területén, kivéve mikor ül a helyén és kint megy a game.

Csiripelte az egyik tanárnéni, hogy osztályonként A és B csoport esélyes a későbbiekben, de még nem kaptak erről megerősítést, csakis annyit, hogy legyen megtervezve, ne hírtelen kelljen cselekedniük...Remélem megint a fasznak a rossz végére kerülünk...
Várjámá...Szeptember 26... :D

(#111046) BalanceR válasza kwzatz (#111033) üzenetére


BalanceR
addikt

Életem, te még mindig nem érted....
Szomorú.
Állítólag közgázon végeztél, de egy faék egyszerű táblázatot, faék levezetést nem tudsz értelmezni....
Tök mindegy hogy 1000.000000 100.000000 10.000000 vagy 100.000 emberre vetíted, ha az oltottak százalékos aránya többszöröse az oltatlanoknak , akkor a darabra mindig is több lesz az oltottak között a fertőzött akkor is, ha százalékosan jóval többen fertőződnek az oltatlanok.
Mudasd már meg akár az ITV-s cikkben lévő táblázatban, akár az uk.gov adatai alapján hol nem jön ki ez a matek?

Ezt 5 adatot add meg:
Lakosság száma 40-79-ig
Oltottak száma 40-79-ig
Oltatlanok száma 40-79-ig
Új ferőzöttek száma az oltottak között a 32. és 35. Hét között.
Új ferőzöttek száma az oltatlanok között a 32. és 35. Hét között.
Ki fog jönni, hogy darabra jóval többen fertőződtek az oltottak közül, százalékosan meg az oltatlanok közül.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#111047) Reggie0 válasza Csókolom (#111043) üzenetére


Reggie0
félisten

Latod, ezert erosebb a cafolat, mint par jol megvalogatott pelda.

(#111048) Csókolom válasza lacos001 (#111045) üzenetére


Csókolom
tag

Ma az Aldiban fizetésemkor vki oda merészelt állni mellém elég közel, már felemelt hangon szólította is meg a nénit a kasszáserzsi, h húzzon a közelemből...
Ábstááánddháálteeeennn.....állat módon..Pff
Ez nekem is volt, a Baumarkt-ban (BayWa Baumarkt), a penztaros ramszolt kb. 10 meterröl, hogy ne alljak olyan közel az elöttem allohoz. Ö ,az elöttem allo is csak nezett egy nagyot. En meg gondoltam, anyad, jo elöirast kaptal -es termeszetesen ezt az egeszet maszkban kepzeld el... :) -ja ertem mar, felvilagositottak itt a forumban, hogy biztos a long-covid miatt kell ez is

[ Szerkesztve ]

(#111049) Reggie0 válasza Csókolom (#111048) üzenetére


Reggie0
félisten

(#111050) lacafaca


lacafaca
őstag

mielőtt még túlhúznátok örömötökben, csak szólok: nincs mocskosabb a földön a földühített éhes emberállatnál...na így örömködjetek a dolgokon, amik alakulóban vannak...aztán amikor elkezdenek égni a plázák, boltok, majd a házaitok, na akkor fog mindenkinek leesni, hova juttattak bennünket. kódolva van a mostani történésekbe a polgárháború...csak gondoltam szólok ;) (persze jöhetnek a vigyorgós smilek, nem fog senki megvédeni, ha beüt a szarság)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.