Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80651) andor80


andor80
senior tag

Játszok 5000 hufal a nemzeti oltoközpont vakcina előfoglalásán.Meglátjuk...
Az állami oltás esélye mire én sorra kerülök optimista becslésem szerint agusztus....
Ahogy nézem viszoint a közértbe is kelleni fog a plasztikártya ahhoz viszont a viktátornak orosz vagy kínai mocskok vakcinájával kellene beoltani .Egyiket sem engedélyezte az EU!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#80652) ubyegon2 válasza andor80 (#80651) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én jobban bízom a Nemzetközi Oltóközpontban. ;) Ha Te a nemzetit szeretnéd.....

(#80653) andor80 válasza ubyegon2 (#80652) üzenetére


andor80
senior tag

Ironia..Azért volt a játszok 5000 stb....
De mindegy :D

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#80654) Lauda válasza andor80 (#80651) üzenetére


Lauda
félisten

Az állami oltás esélye mire én sorra kerülök optimista becslésem szerint agusztus...

Ezzel szemben a magánköltségen való oltást mikorra becsülöd?

(#80655) S e t h válasza Kékes525 (#80614) üzenetére


S e t h
nagyúr

Majdnem.
Szegedi adatok.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#80656) yuing válasza #22743424 (#80650) üzenetére


yuing
őstag

Értem, köszi az infót.

(#80657) #22743424 válasza S e t h (#80655) üzenetére


#22743424
törölt tag

Szerintem az 86 vagy 87 tele volt amikor nagyon hideg és sok sok hó is volt. :)

(#80658) Csatravi válasza agyarka (#80546) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ilyen az amikor elmebetegekre bízzák a járványkezelést.

Kórház gégészeti osztályáról jelentkeztek a nővérek az oltásra. Elhajtották őket hogy már lezárult az eü dolgozók oltása. Regisztráljanak és majd kapnak a korosztályuknak megfelelően. A háziorvost is elhajtották a beosztottjával együtt.
Csak azt nem értem mi az hogy lejárt az eü oltási kampány? Egyetlen rendelkezésben sincs időpont korlát.

(#80659) daneel_hu válasza Asbee (#80639) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Még mindig csak 5 újrafertőződés történt a világon ? :U"

Nem tudjuk mennyi, de tömeges újrafertőzöttség még nincs.

(#80660) Ringman válasza Csatravi (#80658) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez komoly?

mert viccnek durva.

mondjuk kb ekkora hozzáértésre és rugalmasságra lehetett várni.

[ Szerkesztve ]

(#80661) lacos001 válasza #20749568 (#80649) üzenetére


lacos001
senior tag

Akkor hajrá nép...

"Németország most már az idővel is versenyfutásba kerül, és megfelelő stratégiát kell kidolgozni a helyzet kezelésére. Egyes szakértők az úgynevezett „No Covid” stratégiáját javasolják, melynek alapján egészen addig nem lenne enyhítés, ameddig a 10 000 főre eső napi fertőzöttek száma 10 alá nem csökken."

"A szerdai döntés, miszerint meghosszabbítják a német lezárásokat, bátor tettnek minősülnek ebben a politikai környezetben, és előrevetítik, hogy a vezetés a No Covid stratégia mentén próbálja innentől kezelni a járványt. A nagy kérdés már csak az, hogyan sikerül kitartani mindezt a kulcsfontosságú választások idején."



(#80662) Csatravi válasza Ringman (#80660) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ha vicc lenne akkor rakok 300 db vigyorit utána.

(#80663) lacafaca válasza #22743424 (#80657) üzenetére


lacafaca
őstag

sosefeledem :) hárman voltunk reggel középsuliban az osztályban, a sok bejáró mind otthon ragadt

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80664) daneel_hu válasza lacafaca (#80663) üzenetére


daneel_hu
addikt

1987.
Nem tudtuk kinyitni a bejárati ajtót a sok hó miatt.
Az iskolákba nem tudtak felmenni a menzás kocsik. :D

[ Szerkesztve ]

(#80666) S e t h válasza #22743424 (#80657) üzenetére


S e t h
nagyúr

A 87 esélyesebb lenne, mert valóban nagyot szólt, de ott sem volt a napi maximum hőmérséklet -20 fok körül nem egy, hanem 14 napig. Ilyen Magyarországon a mért adatok történetében nem lehetett.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#80667) lacafaca válasza Ringman (#80665) üzenetére


lacafaca
őstag

az is érdekes adat, van 20 fölötti eüs ismim, közülük egy sem oltatott :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80668) Csatravi válasza Ringman (#80665) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ugye voltak azok akik megfertőződtek. Hiába járt már le akár 3 hónap vagy még több,
már / még nem kapnak. Voltak a hezitálók akik most mégis úgy gondolták hogy ők is kérik. Hát kérjék csak. Kérni lehet ......
Szerintem már úgy működik, hogy kampány van így az oltás is az alá van rendelve. Minden korosztályból gyorsan oltani kell mert az szépen fog hangzani, hogy minden korosztályt oltottunk. Közben a hírek szerint még a 70 év fölöttiekkel sem végeztek. Össze-vissza hívogatják be az embereket. Elég ha a háziorvosi riportokat megnézi az ember a tv-ben.

(#80669) ubyegon2 válasza andor80 (#80653) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ironia..Azért volt a játszok 5000 stb....

oóó...nohát ez tőled merőben szokatlan, inkább a vérfőbírós akasszukfelmagasra20évre szövegedről vagy ismeretes. :D Mi történt, hogy ma senkit nem akarsz felnégyeltetni?

(#80670) Cyrin válasza yuing (#80645) üzenetére


Cyrin
addikt

én se, ne is zaklassanak!

(#80671) Stanlee válasza lacos001 (#80661) üzenetére


Stanlee
őstag

Mar irtam korabban, hogy a no-covid hivok vannak a tanacsadoi korokben. Drosten, Brinkmann Merkelnel nyomul, de Söder is sikeresen rakja ki azokat a tanacsadoit, akik nem az altala elkepzelt jarvanykezelesi modszert tamogatajak.

Most 35 a celszam, par het mulva majd a 10 lesz az uj 50. Meg szerencse, hogy valasztasi ev van. Nemsokara megbuntetheted Krecsmannt. Szerintem tok vicces, hogy pont a valasztasi hetvege elott fognak donteni a tovabbi helyzetkezelesrol, majd lesz nemulass, mert ez nem az elmult 5 evrol fog szolni, hanem a mostani helyzetkezelesrol.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#80672) Asbee válasza daneel_hu (#80659) üzenetére


Asbee
veterán

Ha nem tudjuk, honnan tudod? :) Amúgy az szerintem sincs.

(#80673) Drizzt válasza Asbee (#80672) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[Van egy efféle tracker] Megbízhatóságát nem ismerem. Ettől azért biztosan jóval több valós újrafertőződés van.

I am having fun staying poor.

(#80674) Parci válasza Memmaao (#80636) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sejtem. ma sokkal jobban lett hirtelen, szerencsére. az öccse gyanús, nem rakom messzire a prednisolont estére. és remélhetőleg mi nem leszünk sokkal rosszabbul pár napon belül. :DDD (kop-kop)

azért reménykedem, hogy parainfluenza inkább

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80675) Csatravi válasza S e t h (#80666) üzenetére


Csatravi
senior tag

Sok hőmérsékleti érték nem kerül bele az adatbázisba mert nem volt éppen lejelentve, hogy pld Juli néni a tanyáján '83-ban közel -30 fokot mért.
Egy kis érdekesség
"Ma reggel a Bükk-fennsíkon található egyik töbörben döbbenetes érték született, -35,5°C-ig hűlt a levegő!."

[ Szerkesztve ]

(#80676) andor80 válasza ubyegon2 (#80669) üzenetére


andor80
senior tag

Nagyon gyengén szólogatsz ma be sok volt a kannás kedves kalózka!Ha csak ennyit tudsz kíméld meg tőle a topikot mert idáig érezni a az "illatát".... az erőlködésednek.... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#80677) FrezeR


FrezeR
senior tag

Dagad a botrány Németországban, miközben Merkel már a harmadik hullámról beszél

"Miközben a német kormány tegnap meghosszabbította a korlátozásokat, a kancellár pedig már a harmadik hullámtól tart, jókora botrány borzolja a kedélyeket. Egy tényfeltáró cikk szerint ugyanis a belügyminisztérium a korlátozások igazolása érdekében nyomást gyakorolt a tudósokra, akik tippeket is adtak arra, hogyan lehet "sokkolni" a társadalmat. Ellenzéki képviselők vizsgálatot követelnek az ügyben."

:U

(#80678) ubyegon2 válasza andor80 (#80676) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sorry, de esetedben nem a topik átlag színvonalához alkalmazkodtam, hanem kifejezetten a Te nívódat céloztam. Nem biztos, hogy sikerült, mert az enyémhez nem kellett fordítógép. ;]

Rendes tőled, hogy óvnád a topikot kettőnk párbeszédétől , de felemelő szösszeneteid emészthetetlen élményt okoznak a topiklakóknak és sajnos felejthetetlenek is egyben. Megérdemlik, ha itt lebzselnek! :D

sok volt a kannás kedves kalózka!

Ahogy azt már nálad megszokhattuk! Egészségedre! ;]

(#80679) lacos001 válasza Stanlee (#80671) üzenetére


lacos001
senior tag

Ha valaha lesz a nulla az új 50, akkor is ez lesz, mert "bármikor" jöhet még egy ilyen vmi. Kitalálják, azon nem kell izgulni. Belügy majd leszól...
Most a bácsi mással lesz elfoglalva. Mellrákos (hmm) lett a felesége, ez van porondon mindenhol...
Ha minden jól megy pár hét múlva nem leszek a tartományának a lakója, igy még annyira sem fog érdekelni, mint eddig.

Amúgy érdekes, hogy jön a nagy nap és hirtelen a mindenféle szarságok, amik a coviddal kapcsolatosak szinte kezdenek megszűnni.
Helyette a minden rendben lesz, szebb jövő, úgy lesz ahogy együtt megálmodjuk, stb dumákkal feliratozott politikus mellképek mindenhol... ;] Nevetséges

[ Szerkesztve ]

(#80680) Stanlee válasza lacos001 (#80679) üzenetére


Stanlee
őstag

Sikerult megvenni a telket vagy a hazat akkor?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#80682) lacos001 válasza Stanlee (#80680) üzenetére


lacos001
senior tag

Nnnnemmm... Nagyon röviden...

Notar, Gutachten, Rathaus bermuda 3szög esélytelen, hogy egymáshoz közeli időpontok legyenek. Eldöntöttük, hogy akkor pár hónapra Miete, még minden elrendeződik. 750x2 kmt ingázni minimum 8szor...nem járja. (sztem alul becsülöm :D )
Már van kiszemelt ház. Előre kifizetek fél évet aztán uccu neki. A jelentkezőket felül kell licitáljam, nem állok meg az aktuális havi+2kauciónál...ez van...

A telek és építkezés 8-12 hónap volt covid előtt, még minden kész a szerződéstől a küszöb első átlépéséig. Manapság 15-25 hónapra csúszik, így kilőve. Ezt nem várjuk ki. Nyilván 25 hó...
Sajnos (vagy nem sajnos, kinek mi...) Nem tudok építtetni. Telek volt hozzá, de viszakozt fújtam.

Marad a vétel. Nagyon max 10 éves, 130-150 (és plusz) nm, 5 szobás (nappali+4) garázsos, számunkra megfelelő elosztású házikót kell levadásszak a kinézett környéken.
Nem lesz egyszerű, de a folyamat megindult. Ha 0kms, az a legjobb. Vannak. (300K vételi árnál 40-50K plussz, ugye a költségekre...fasza...Vételnél! Épitkezésnél nincs. Újabb fasza...)
Egy árban van a 2 verzió (persze €t tekintve határ a csillagos ég), de sajnálom, hogy nem az lesz, amit 2020 nyarán beterveztünk... :(((

[ Szerkesztve ]

(#80683) zolivissza


zolivissza
aktív tag

Izraeli krumpli osztás 🥴

amor fati

(#80684) t72killer válasza Csatravi (#80675) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 90es években legalább egy télen mértünk békésben, nem is tanyán, sima faluszélen -28 -29 fokot, nem muszáj felmászni a bükkbe.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#80685) Stanlee válasza lacos001 (#80682) üzenetére


Stanlee
őstag

koszi, akkor kitartast.

Szeretem az ilyen hazakat, amik ilyen ocsoak. Nalunk telek nincs 500 ezer alatt :D

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#80686) t72killer válasza FrezeR (#80677) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

és még a konteósokat szidják-tiltják mindenütt... A coviddal az a baj, hogy simán igazak lehetnek elég meredek konteók is - szoftosabban megközelítve azt mindenesetre erősen valószínűnek tartom, hogy a szigorítások ütemezése, a szivatásokkal megcélzott embercsoportok kiválasztása elsősorban politikai+lobbi alapokon működik.

Azt sem tudom, hova tegye az ember, hogy az alkalmasint igen vastag többletktg-re kényszerített utazni kénytelen emberek (ld 1750 fontos brit hotelkarantén!!) semmi kártérítést nem kapnak a máskor egyébként minden szirszart segélyező államtól.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#80687) S e t h válasza Csatravi (#80675) üzenetére


S e t h
nagyúr

Magyarország klimatikus viszonyai az elmúlt 110 évben mért adatok alapján nem tettek lehetővé olyan anomáliát ami szerint két héten át - 20 fokos hőmérsékleti csúcs volt a nappali órákban.
Ilyen még az éjszakai minimumok között sem volt, nemhogy éjszaka.
A töbrös mérés egy szorgalmas amatőr csapat munkája és a 80-as években erről még azt sem tudták mi fán terem és manapság sem fogadják el hivatalos eredményként, Szegedet egy töbörrel összevetni olyan, mintha engem covidos tüdővel neveznének az olimpiára vmelyik úszószámban.
Másrészt igen fura lenne ha a napfény városa mellett egy tanyán nappal huzamosabb időn keresztül -20 fokok lettek volna, amikor Szegeden pl. -8 volt a legalacsonyabb tmax, és mindezt esetleg magyarázni egy olyan egyedi mikroklímával, hogy az ország más részén, mondjuk egy fagyzugos északkeleten fel sem jegyeztek semmilyen extrém adatot, mert ez csak Szeged környékén volt kiugró érték.
De gondolom abban egyetértünk, hogy amikor Szegen -20 fokok repkednek nappal, akkor máshol a -25 fokok sem lennének ritkák, éjjel meg stabilan -30 fok alá süllyedne a hőmérő higanyszála.
Tele lennének az archívumok ekkora extremitással, de nincsenek.
Az általad linkelt adatsorban sehol sem találom az eredetileg hivatkozott 1982-es évszámot.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#80688) Stanlee válasza t72killer (#80686) üzenetére


Stanlee
őstag

Es ez csak az, amit ki tudtak perelni beloluk. Furcsa mod par nap alatt ezt az anyagot osszedobta nekik az RKI, de olyan alap dolgokat nem sikerult atvinni, hogy egysegesen jelentsenek a Gesundheitsamt-ok, vagy legyen strategia a masodik hullamra, vagy az oktatast hogyan kellene csinalni a nyari szunet utan, de arra se, hogy az oregeket hogyan kellene vedeni. Furcsa mod nem volt honapokig frissitett pandemia esetere szolo cselekvesi terve az orszagnak, de a Horstinak ezt gyorsan megirtak.

Nem lennek meglepve, ha a fiokban lenne valahol anyag arrol, hogy nem lesz eleg oltoanyag es mit kell tolni a mediaban, hogy a nep ne lazadjon fel (mondjuk valamikor julius korul ezt mar tudhattak), de mar szerintem az is ki van talalva, hogy a mutacio utan mi lesz a kovetkezo dolog, amivel mindenkit befenyitenek es a zarast eladjak nekunk.

Annyira fincsi volt olvasni az RKI napi jelenteseben, hogy a kinai tavaszi varians utan most az angol terjed, de nem tudnak pontos adatokat adni, mert csak januarban kezdtek szekventalni. Az mondjuk senkit nem zavar, hogy a kinaibol a spanyol valtozat terjedt el Europaban, majd abbol lett az angol is. De amig a nepet ez nem zavarja, barmit el lehet nekik adni. Es meg mindig nincsenek igazan jol ertelmezheto szamok a mutans valtozatokra (igy 2 honap utan), de most a mutans ami miatt mindenki fel.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#80689) S e t h válasza andor80 (#80676) üzenetére


S e t h
nagyúr

Úgy látom neked továbbra is igen sok minden el van nézve, gondolom azért, mert a helyesírásod alapján filodendron vagy és ezáltal is színesebb a topik látogatói köre.

Szerk:
megnéztem a blogodat. Elnézést kérek a növényektől.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#80690) Cyrin


Cyrin
addikt

Abba is gondoljatok bele, hogy télen ilyen időben mennyivel könnyebb betartatni a korlátozásokat, de mi lesz tavasszal, akkor mindenki kifele akar majd menni, nem lehet korlátozni majd őket. A harmadik hullám és ez komoly ellentmondás.

(#80691) Floyd80


Floyd80
addikt

Budapesten játssza európai kupameccsét a Tottenham is - 444

Hozunk mi mutációt, ha nincsen. :DDD Pool, Man City, miért nem hozzuk ide az egész PL-t.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#80692) lacos001 válasza Stanlee (#80685) üzenetére


lacos001
senior tag

Ha van ilyen cél, messzire kerülni kell a "nagynevű" helyeket.
Ami Münchennél vagy itt nálunk Svájctól 5kmre 1millió, az máshol 250K.
Bevételünk ugyanannyi havonta, mind1 hol élünk itt az országban. Szóval...
Emsland tetszetős, megyünk oda ;]
Na elég ebből a rettenetes offból

(#80693) Parci válasza S e t h (#80687) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugyan a meteorológus feleségem épp a kisebbet fekteti, de egyrészt megkérdezem, másrészt 99%, hogy igazad van

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80694) ubyegon2 válasza Parci (#80693) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

meteorológus feleségem

Ha nem titok, lehet tudni, neked hány feleséged van? :D

(#80689) S e t h

Én is megnéztem a blogjait, nagyon jók! :) (mivel nem közvetlenül kollégának címzem, így mást írni nem tartom helyénvalónak)

*****************************************

Koronavírusban pusztulhattak el a pakisztáni fehértigriskölyök

[ Szerkesztve ]

(#80695) Parci válasza ubyegon2 (#80694) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyről tudok, nem vagyok én rogántóni, de ha van plusz infód, ne tartsd magadban!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80696) ubyegon2 válasza Parci (#80695) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egy is elég amúgy, gondolom erre már rájöttél egy ideje. Azért kérdeztem rá ily nyíltan, mert a megfogalmazás többet sugallott! ...- autószerelő haverom, - a virágkötő húgom, ezek mind úgy hangzanak, hogy kihallatszik, van még belőlük valamennyi. Nem?

Gondolom tagadod, hogy földet vett volna a zasszony! :K
(különben meg lehetnél akár muszlám is, 32 felesleggel)

*****************************************************

A tanárok a frontvonalban dolgoznak, ötödük megfertőződött, de még csak nem is szerepelnek az oltási tervben

És? Nem feltétlenül kell ahhoz az oltási tervben szerepelni ám......(melegvízben szeretünk evezgetni.....)

No viccet félrenyelve, azért talán ezekkel a tanárokkal nem kéne így elbánni. :(

[ Szerkesztve ]

(#80697) Csatravi válasza S e t h (#80687) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Az általad linkelt adatsorban sehol sem találom az eredetileg hivatkozott 1982-es évszámot."

Érdekességként tettem be a linket. Mint ahogy az indexeset is.
Mint írtam sok minden nem került be az adatbázisba ezért azt ott nem is fogod megtalálni mivel oda csak a hivatalos mérőállomások és az amatőröktől származó adatok kerülnek be.
Ne felejtsd hogy rendszerváltás előtti időkről beszélünk amikor az amatőr hálózat szinte nulla volt a mostanihoz képest. Nem legendáról meg szóbeszédről írtam.

(#80698) Parci válasza ubyegon2 (#80696) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na de volt előtte egy határozott névelő is, de most már mindegy, közben találtam két másik feleséget :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80699) Floyd80


Floyd80
addikt

Nincs itt semmi látnivaló.


Kína adatokat tartott vissza a koronavírus eredetét vizsgáló WHO kutatóitól - 444

Dominic Dwyer mikrobiológus a Reuters, a Wall Street Journal és a New York Times újságíróinak azt nyilatkozta, hogy hiába kértek adatokat a kínai államtól, az megtagadta tőlük azoknak az egyes esetekre vonatkozó konkrét információk a kiadását, amelyek segíthették volna a Covid-19 járvány keletkezésének pontos rekonstruálását. A kínai hatóságok csak egy összefoglalót adtak át az első esetekről, nyers és kutatható egyedi adatokat nem.

Covid-19 pandemic: China 'refused to give data' to WHO team - BBC News

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#80700) S e t h válasza Parci (#80693) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi, érdekel a véleménye, vagy inkább a szakmai tapasztalata.
Ha már meteorológus, akkor egy friss poén. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.