Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57001) philoxenia válasza daneel_hu (#56996) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Rabosítani csak valakit lehet...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57002) Sir Pocok válasza philoxenia (#56988) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Mivel önkiszolgáló ott nem tehet semmit. Ez true.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#57003) Kékes525


Kékes525
félisten

[Vírusellenes terápiás lehetőségek a Covid-19-fertőzés kezelésére - MTÜ 2020]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57004) philoxenia válasza Rive (#57000) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem feltétlenül. De itt most törvényekről beszélünk, hogy mit tesznek lehetővé. Nem azt kérdeztem, hogy milyen törvénytelen módszerek léteznek. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57005) Soulfly842 válasza Sir Pocok (#56999) üzenetére


Soulfly842
addikt

Értem, de azt nem tagadhatja meg, hogy akkor én is beírjak a vásárlók könyvébe és sok szeretettel állást foglaljak a tevékenységéről.

Ilyenkor abban a másodpercben kitáncol a badarsága elől.

Nem kockáztatja meg, hogy a vezető/tulajdonos elé menjen, neki plusz adminitsztárciója, kötelezettsége, stb-stb-stb legyen.

Ha nem kérhet semmit, akkor ő nem is tagadhatja meg a kiszolgálást.

[ Szerkesztve ]

(#57006) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Megint eljutottunk a jogok vannak, kötelességek nincsenek gondolkodáshoz, jólvan. Gratula skacok.

Ha nem szolgál ki, akkor nem szolgál ki, szíve joga. Te meg írhatsz a panaszkönyvbe, szíved joga. Ennyi. Az meg kötelességed, hogy betartsd a kijárási tilalmat, és oldd meg, hogy ne 00:30kor tankolj.... Gondolom nem valami hihetetlen vészhelyzet miatt fogyott el pont akkor a benzin, lehetett volna 1-2 nappal korábban is tankolni akár. Persze akkor nehezebb lenne hőbörögni.

Tessék már megérteni, hogy szar az élet mindenkinek, és rohadt kényelmetlen lesz a következő 1-2-sok hónap, de ez van, el kell fogadni, itt egy rohadt pandémia.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#57007) Sir Pocok válasza Soulfly842 (#57005) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nyilván a gyakorlat és az elmélet más. Én csak azt mondom, ha akarja megteheti...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#57008) Lauda válasza Sir Pocok (#56999) üzenetére


Lauda
félisten

Igaziból nem tagadhatja meg, mert erre nincsen semmilyen alapja.

(#57009) FіkuszKukіsz válasza Sir Pocok (#56999) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Gondolom ezt a kút tulaja is támogatná. :F

Romanes eunt domus

(#57010) Soulfly842 válasza Ezekiell (#57006) üzenetére


Soulfly842
addikt

Részemről nem ez volt a kontextus előterében.

Hanem azt, hogy a kereskedelemben, az éjszaka nyitvatartható 'egységek' jogai kapcsán is biztos lesznek tudatos félremagyarázások (lásd benzinkutas), de az megint más kérdés, hogy neki mihez van joga, mihez nincs.

Még ha igazolással rendelkezek adott esetben, akkor se hagynék ilyen visszaélési 'terepet' senkinek. Ez nem a 'kötelességek nincsenek rész'.

#5700942Sir Pocok

Ennek a logikának a mentén mondtam egyből a vásárlók könyvét. :) Érted, alanyunk összezizzen elgondolkodik, hogy vájjá má' ez nem lesz így jó! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57011) Nagymelák válasza Ringman (#56998) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Ha éppen betölt az oldal itt található a munkáltatói igazolás.

[link]

vagy innen [link]

[ Szerkesztve ]

(#57012) daneel_hu válasza Lauda (#56989) üzenetére


daneel_hu
addikt

Öcsém nagy bringás - versenyeken is indul -, ha engem kérdezel egyből látszik, hogy egy bringás helyváltoztatás céljából biciklizik avagy sporttevékenységet űz. :)
Persze lehet a rendeletbe belekötni, egyértelműen vannak gyengeségei. A rendőrök majd kapkodják a fejüket az biztos.

Mindenesetre ezt a "sporttevékenységet tiltunk", nem biztos hogy ilyen pandémiás időszakban ez szerencsés rendelet. A sport tényleg elég jó hatással van a szervezetre, aki akarja csinálja. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#57013) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Én a SPAR-ból indultam ki:

Tegnap előtt bement egy házaspár maszk nélkül.

Odasétált a biztonsági őr és közölte, hogy a kormányrendelet és az üzletszabályzat alapján nem áll módjukban a kiszolgálás, mert nem tartják be a szabályokat és ez üzletbezárást vonhat maga után.

Ment a hőbörgés és aztán kimentek.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#57014) Gsx-rr válasza DS39 (#56950) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ne megyen mar ennyire ,hulye, hogy olyan dolgot kerjenek rajta szamon amihez semmi koze es joga meg annyira sincs.
Jo ,hogy nem Pcr tesztet kert!

Sir Pocok: az jo mert akkor fizetnem se kellett volna. Gondolom a penzt el se fogadhatja.
Milyen uzletszabalyzat?
Le van ez valahol irva? Azt ketlem!

[ Szerkesztve ]

(#57015) Lauda válasza Sir Pocok (#57013) üzenetére


Lauda
félisten

A maszk téma egy dolog és a kijárási tilalom egy másik.

(#57016) Soulfly842 válasza daneel_hu (#57012) üzenetére


Soulfly842
addikt

Há' de az amatőr sport is engedélyezett. Tehát, ha ma kezdtem, akkor az is ér...

Node, biciklivel kell menni az omv kútra vásárolni? :DDD

"Mindenesetre ezt a "sporttevékenységet tiltunk", nem biztos hogy ilyen pandémiás időszakban ez szerencsés rendelet. A sport tényleg elég jó hatással van a szervezetre, aki akarja csinálja. Szerintem."

Az egyéni amatőr sport engedélyezett szabadtéren, csak a csoportos nem.

[ Szerkesztve ]

(#57017) lacafaca


lacafaca
őstag

hányszor elsiklatok egy posztban lényeges szavak fölött...a tankolást nem tudta elindítani, ezért bement, hogy wtf :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#57018) FіkuszKukіsz válasza Sir Pocok (#57013) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Jav én is :)

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#57019) Rive válasza philoxenia (#57004) üzenetére


Rive
veterán

Hát, például azt, hogy szándékosan félrevezesd a rendőröket vagy megtagadd a személyazonosságod igazolását tudtommal kapásból nem teszik lehetővé a törvények, mégis erről megy a fantáziálás ezerrel.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#57020) Sir Pocok válasza FіkuszKukіsz (#57018) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Elbasztam javítva.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#57021) Soulfly842 válasza Sir Pocok (#57013) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igen, de ez egy látható, ellenőrizhető dolog, aminek a betarttatására nekik is kötelezettségük, felelőségük van. De arra, hogy a kijárási korlátozás során jogosult személy-e az, aki náluk vásárol/tankol - erre nincs rendelet. Ennek az ellenőrizésére a rendőrség, s talán még logikalag a honvédség szerepel (a technikai lehetőséget mintha olvastam volna a közlönybe, hogy akár a honvédség szerepe is előkerülhet, ha a helyzet úgy kívánja)

(#57022) Elektrosokk válasza Ringman (#56998) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Barátnőmnek is kötetlen de már megvan az igazolása.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#57023) Lauda válasza daneel_hu (#57012) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ez nem belekötés, ezek teljesen hétköznapi dolgok. Eleve baromság, hogy nem sétálhatok egyedül mondjuk este kilenckor a friss levegőn, mikor kb senkivel sem szoktam találkozni. Ugyanez bicózáskor. Erre most már majd még menjek maszkban este hétkor teszem azt, ha a helyi atyaúristen úgy rendeli ki a közterületeket.

Nem tiltják a sportot. ;) Egyetértek, szüksége van erre (is) a szervezetnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#57024) Gsx-rr válasza lacafaca (#57017) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem mentem be. Szoltam a kint allo kutkezelonek aki amugy tok normalis volt es o is ertetlenul allt a kollegaja kerese elott.
Bement elinditottak a kutat ami amugy az ejfeli zaras miatt meg nem volt aktiv.
Es o tolmacsolta,hogy a kollegaja keri az igazolast.
Tankoltam es bementem fizetni es rakerdeztem,hogy mi alapjan uzente nekem,hogy mutassak igazolast.
Termeszetesen rendelkeztem vele, igy szerintem jogosan akar megvarhattam volna egy rendori intezkedest is.

[ Szerkesztve ]

(#57025) philoxenia válasza Ezekiell (#57006) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Előfeltevések alapján nem érdemes vitatkozni, mert ha jól tudom, ez a szalmabáb érvelés.

Az meg kötelességed, hogy betartsd a kijárási tilalmat, és oldd meg, hogy ne 00:30kor tankolj.... Gondolom nem valami hihetetlen vészhelyzet miatt fogyott el pont akkor a benzin, lehetett volna 1-2 nappal korábban is tankolni akár.

Honnan tudod, hogy hol volt, mit csinált, mennyit vezetett előtte, milyen kúton tankolhat milyen kocsival? Lehet futár, céges kocsival például

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57026) daneel_hu válasza Soulfly842 (#57016) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Há' de az amatőr sport is engedélyezett. Tehát, ha ma kezdtem, akkor az is ér..."

Nem könnyű kettéválasztani a kettőt. (pl tenisz esetében)
10 éves korom óta nyomatom, évente kétszer csapatbajnokin részt veszek, ez 1-1 hónap verseny hétvégenként. Erre fel kell készülni.

Igazolt amatőr versenyző vagyok, de profi korosztályos versenyzőkkel is gyakran edzek, főleg 14 éves korosztállyal. (nekik is jó, hogy felnőtt ütőerővel találkoznak, nekem is jó mert azért jól bírják a pályán)
Most akkor ezt hova tennéd? :)

Tavasszal minden önkormányzati üzemeltetésű klub (a mienk is) bezárt, mehettem a Gubacsi Zsófi klubjába. A bérleteket nem tudtuk lejárni, akkor megígérték, hogy majd beszámítják, azóta is számolják. :(

Ha engem kérdezel, a sportot nem basztatnám. Persze vannak nagy kockázatú helyek, pl edződtermek.

(#57027) radi8tor válasza daneel_hu (#57012) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lásd Majka, ő is focizás közben kapta el.
Amúgy nem a sporttevékenység van tiltva, hanem a csoportos sporttevékenység.

⭐ Stella

(#57028) radi8tor válasza Gsx-rr (#57024) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen jó a cégvezetők élete. :D

⭐ Stella

(#57029) Gsx-rr válasza Ezekiell (#57006) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kepzeld egesz ejjel kint tartozkodhatok, legyen mar megengedve akkor tankoljak amikor akarok. Nem ezert vannak ejjel nyitva,hogy hasznalhassam a szolgaltatast?

Radi8ator: Orulunk,hogy meg egyelore van mit csinalni.
Amugy a korlatozas miatt kb 50 szazalekkal azonnal csokken a bevetel es lett 8 munkanelkulink.

[ Szerkesztve ]

(#57030) t72killer válasza philoxenia (#56991) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bármelyik fogorvos megteszi a maradványokból, ha van korábbi rtg...

;]

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57031) philoxenia válasza Rive (#57019) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt most hogy? Akkor ha valaki megszegi a törvényt, mondjuk embert öl, onnantól kezdve a hatóságnak sem kell betartani a törvényeket? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57032) lacafaca válasza Gsx-rr (#57024) üzenetére


lacafaca
őstag

de akkor a lényeg ez volt...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#57033) Soulfly842 válasza Rive (#57000) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ha ok nélkül igazoltatni akarnak már akkor is bevihetnek a rendőrségre, ha nem tudod igazolni magad.

[ Szerkesztve ]

(#57034) philoxenia válasza t72killer (#57030) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudtommal az összes fogászati röntgennel nem rendelkezik a rendőrség... Nincs olyan adatbázis szerintem. Amúgy is ezt élő ember azonosítására nem lehet alkalmazni.
De amúgy ne térjünk el a tárgytól. Hol van az leírva a rendeletben, hogy azonosítás céljából a maszk eltávolítható. Szvsz. bele kellett volna írni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57035) philoxenia válasza Soulfly842 (#57033) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De hogyan igazolod magad maszkban? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57036) radi8tor válasza philoxenia (#57035) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kérdezd meg tőlük. [link]

⭐ Stella

(#57037) Rive válasza philoxenia (#57035) üzenetére


Rive
veterán

Az hol az ő gondjuk :F :P

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#57038) lacafaca válasza philoxenia (#57031) üzenetére


lacafaca
őstag

úgy csinálsz, mintha nem az előző rendszerben nevelkedtél volna :D tudod ebben sem sokat változtak a dolgok, mint ahogy a politikában sem, itt is ott is még azok a reflekszek és genetikai vérvonal él ma is...a liberalizmus maszkja mögé bújva. amint elkezdesz a jogaidat lebegtetve keménykedni, le fog hullni az álarc és előbújik a 3/3-as vérvonal ;) bebasznak a kocsiba,, bevisznek és el fogod vállalni azt is, amit nem akarsz kinn a nagy szabadságban, mert van az a pont, ahol lehull ez a liberális álarc

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#57039) philoxenia válasza radi8tor (#57036) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ők csak végrehajtják a rendeletet. Kérdezd meg Te tőlük.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57040) Soulfly842 válasza philoxenia (#57035) üzenetére


Soulfly842
addikt

Egyelőre ez a közterületen történő maszkhasználat túl van lihegve.

Nem teljeskörű kiírás ez, hanem:

Maszkhasználat:
"10 000 főnél nagyobb lakónépességű település belterületén a települési önkormányzat által kijelölt közterületen, illetve nyilvános helyen, kivéve a sporttevékenység során, valamint a parkokban, illetve zöldterületeken,"

1, pl. benzinkút szabad tér:
Ez nem közterület, hanem a benzikút magánterülete

2, az önkormányzatok dönthetnek erről, hogy hol kell és hol nem. Miből adódik az előfeltevés, hogy mindenhol bevezetik? - mert kb. most így kezeli mindenki. Városokban általánosságban bevezetett maszkhasználati kötelezettség az nem valószínű szerintem.

Persze, attól függetlenül kitérhetett volna a rendelet erre is (mindjárt át is futom, hogy biztos nem szerepel-e benne valami kitétel).

(#57041) Nazo válasza philoxenia (#57035) üzenetére


Nazo
tag

"hogyan igazolod magad maszkban?" Igazolvánnyal, vagy az adataiddal (Születési, Anyja neve stb).
Ha ezt megtagadod akkor tényleg bevihetnek, ott meg már több eszköz van.
A maszkot ott meg szerintem pont semmi nem tiltja hogy levegyék rólad, mint ahogy ha a kezeddel próbálnád takarni az arcod a fotózáskor, akkor akár meg is bilincselhetnek.
Ha van ~10 éves útleveled, vagy újfajta személyid, akkor az újlenyomatod, és az arcod is megvan nekik. Használ a rendőrség amúgy már arcfelismerést azonosításhoz, tervek vannak rá hogy a jövőben kormányablakokba kerülő kiosk-ok is így fognak azonosítani a személyi igazolvány mellett.
Szóval óvatosan a rendőrökkel való menőzéssel mert meg lehet szívni rendesen ha olyat fog ki az ember. De ez már nagyon off.

(#57042) philoxenia válasza lacafaca (#57038) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Éppen ez baj, hogy mivel ott szocializálódtam, tegnap is egy 40m2 -es teremben voltunk oktatáson 28-an, ahol rajtam kívül csak a velem kb. egyidős egyik kollégán volt maszk...
Betartok minden törvényt, piroson átmenve, úton átszaladva lelkiismeret-furdalásom van/lesz. Azonban a betarthatatlan, "ha van rajta sapka" típusú kötekedést nagyon úúúútálom...
Itt most konkrétan azért kellett volna pontos rendelet. Pl. az alkoholszondás ellenőrzés idejére stb. engedélyezni/elrendelni a maszk eltávolítását. Anno se vertek meg a rendőrök, de akkor tudtad, mit nem szabad. Most jelenleg ha nincs rajtad maszk az a baj, ha nem veszed le, az a baj....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57043) lacafaca válasza philoxenia (#57042) üzenetére


lacafaca
őstag

ezért is csodálkozom, hogy lassan egy órája ezen pörögsz...tudod jól, a rendszer hogyan működik, engedd el a témát szerintem ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#57044) Ringman válasza Nagymelák (#57011) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, ez alapnak jó, csak újra kell szerkeszteni kb a felét, ha ev-ként magamnak írom meg.

Alkalmazottunk munkájára és jelenlétére számítunk az alábbi helyszínen:
ehelyett a saját munkámra számítok majd :DDD

Büntetőjogi felelősségem tudatában ezennel tanúsítom, hogy [xxx] cégünk/intézményünk alkalmazottja.
helyett leírhatom, hogy
Büntetőjogi felelősségem tudatában ezennel tanúsítom, hogy [xxx] főállású egyéni vállalkozó vagyok.

(#57045) lacafaca válasza Nazo (#57041) üzenetére


lacafaca
őstag

hogyan lenne meg...én nem tartottam rá igényt amikor csinálták ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#57046) philoxenia válasza Nazo (#57041) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem menőzésről van szó, hanem a rendeletről... Ha menőzni akarok majd a rendőrökkel, nem lesz esélyük ellenem, hidd el... De ezt még nem határoztam el. ;] A rendőrnek az a jó, ha egyértelmű a törvény ami alapján intézkedik. Nekem alapvetően a rendőrökkel csak pozitív tapasztalataim vannak, rokonszenvvel tekintek rájuk, segítem a munkájukat ahol tudom. De nem mindenki ilyen. Azok eszköztárát szeretném bemutatni, akik eleve utálják a rendőrt csak az egyenruha miatt is. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57047) Nagymelák válasza Ringman (#57044) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

A BM ennyire volt képes, lehet rövid volt az idő nekik. :)

(#57048) Ringman válasza Nagymelák (#57047) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja, elment az idő az alaptörvény és a választási törvény módosítására.

(#57049) Nimda válasza Ringman (#57044) üzenetére


Nimda
addikt

Vajon tartalmilag elfogadnak mást is, vagy szigorúan csak ezt? Mert a munkáltatóm tegnap kiadott egy saját megfogalmazásút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.