Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80951) natë


natë
nagyúr

Kicsit kezd tele lenni a tököm a nonstop maszkból itthon. 11. napomon vagyok. Fertőzöm még? Ha nem fognak karantén végén tesztelni, ki fogja megmondani? :U

(#80952) Parci válasza natë (#80951) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs saját szobád? ott vedd le.

amúgy pacsi, most mi is maszkozunk :(, pedig talán nem is korona. a kicsi mára atom ledöglött, rossz ránézni, szalad a láz. a nagy meg kezdi szétszedni a lakást unalmában.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80953) natë válasza Parci (#80952) üzenetére


natë
nagyúr

nincs :(

(#80954) Parci válasza natë (#80953) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, az szopó, akkor illik hordani :(
részvétem!

na és hogy vagy?

(folyosóra, teraszra, ilyesmire nem tudsz kimenni? ott vedd le és legalább szellőzöl kicsit)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80955) mozso válasza Parci (#80952) üzenetére


mozso
senior tag

:-( gyors gyógyulást!

(#80956) daneel_hu válasza Sir Pocok (#80943) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Felejtős, csak krónikus beteg 60 felettiek fogják kapni egyelőre.... (Moderna Pfizer)"

Akkor részemről nyasgem...
A szputnyikot akarom, vagy a fenti kettőt. Többit az k***a élet, hogy nem adatom be magamnak vagy a családomnak. :)

(#80957) natë válasza Parci (#80954) üzenetére


natë
nagyúr

Semmi étvágyam, ha eszem, hányingerem van. Fogytam egy csomót. Édes szag, íz van az orromban, torkomban, egyébként a szaglás már majdnem visszajött.
Más tünetem nincs.

(#80958) Parci válasza natë (#80957) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindenképp enni kéne, kis alma, dió, kenyér, esetleg sajt. és inni, sokat.

jobbulást, kitartás!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80959) daneel_hu válasza natë (#80957) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez a II. fázis.
Jó nagy szopás. :(
Gyógyulj!

Ha nem is eszel elegendő mennyiséget – nem lehet, én sem tudtam –, akkor tanulj a példámból, legalább folyadékot igyál. Napi 3 litert. (nem vicc!)

[ Szerkesztve ]

(#80960) natë válasza daneel_hu (#80959) üzenetére


natë
nagyúr

Az mit jelent? Ne ijesztgess.

(#80961) Parci válasza daneel_hu (#80959) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg ne ijesztgesd, ijedős, és nincs olyan rosszul, messze nem volt annyira padlón, mint te!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80962) Z.É.T. válasza natë (#80960) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nyugi, vannak átfedések, de ~100 fertőzött alapján mondom, hogy alig van két egyforma lefolyás.
Amit Parci is sokat emleget: pihenés, fekvés, akkor is, amikor éppen erősnek érzed magad és a minimum 2, de inkább 3 liter víz/tea is fontos.
És nyugalom, amennyire megoldható.

(#80963) daneel_hu válasza Parci (#80961) üzenetére


daneel_hu
addikt

Miért, mióta tart a buli nála?
Több mint 10 napja, nem?
Akkor ez nem rövid covid.

(#80964) natë válasza daneel_hu (#80963) üzenetére


natë
nagyúr

3 napig volt lázam. Nem köhögök kb. 3 napja.
Annyi a tünetem, amit leírtam.

(#80965) Sir Pocok válasza Lauda (#80950) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Telex 2021.02.13.

A 74–90 éves korosztály Pfizer-vakcinát kap a háziorvosoknál.
A 18–59 éves krónikus betegeket az AstraZeneca vakcinájával kezdték el oltani szintén a háziorvosok.
Budapesten kétezer-nyolcszáz 60–74 év közötti, egészséges ember kaphat orosz Szputnyik V vakcinát az oltópontokon, mert ezt a vakcinát nem kaphatják 60 feletti krónikus betegek.

Szerk:

Ebből következik, hogy a 60-74 év közötti korosztály is Pfizer/Moderna fog kapni. Más nem tudnak.

Kínait nem fognak kronikus betegeknek adni, hiszen nincs érdemi eredmény ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#80966) Floyd80 válasza Rage47 (#80942) üzenetére


Floyd80
addikt

Jön még! Sőt, Cecil kiszámolta valahogy, hogy hány embernek.

Müller Cecília elmondta, ezen a héten további 50 ezer ember oltására alkalmas orosz fejlesztésű Szputnyik V, valamint 102 960 adag Pfizer-oltóanyagot várnak, utóbbit 51 480 ember kaphatja majd meg.

„Nagyon fontos mindannyiunk számára a hatásosság és a biztonságosság, ezt a két fő szempontot követjük minden újabb vakcina bevezetésekor” - hangsúlyozta.
A kínai vakcináról szólva a tisztifőorvos közölte: ez a védőoltás egy régi, bevált és ismert technológia, tartalmazza a teljes vírust elölt, inaktivált formában, így betegséget nem tud okozni, ugyanakkor kiváltja a teljes immunreakciót.

Hozzátette: a kínai oltást azért is várják, mert sokkal egyszerűbben kezelhető, mint más hasonló vakcinák, átlagos hűtőszekrényben, 2-8 fokos hőmérsékleten, hosszú ideig tárolható. És Tesco-s jégakkuval viheti a háziorvos! :DDD

Megjegyezte: a kedden érkező vakcina ráadásul - ismereteik szerint - egyadagos fecskendőbe töltött, tűvel ellátott kiszerelésben fog érkezni, ezért a beadása is rendkívül egyszerű lesz.
Ezért olyan drága, steril kínai tűvel jön!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#80967) Parci válasza daneel_hu (#80963) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem ilyen egybites a covid, hogy rövid vagy hosszú, és a hosszú covid eleve más: az a lefolyása utáni 5, de inkább 12 héttel fennmaradó tünetek (akinél van ilyen).

az, hogy valakinél maga a betegség sokáig tart, normális, egy szaros adenovírussal el tudunk birkózni másfél hónapig olykor.

nate teljesen időben van még, csak enni kell és sokat inni. ha nem megy sok kaja, kevés, de tápanyagdús kaja kell. pici dió, alma, sajt, kenyérke.

a 10. nap után elkezdi kipucolni a vírust a szervezet, de attól még sokáig lehetsz nem jól. amíg a tendencia javuló, no para!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80968) Lauda válasza Sir Pocok (#80965) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi. Ebből nem következik az, hogy a 60 év alatti, nem krónikus betegek nem kaphatnak nyugati vakcinát.

[ Szerkesztve ]

(#80969) Parci válasza Lauda (#80968) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kaphatnak - ha jut nekik. de az csak akkor lesz, amikor mindenki más megkapta, aki amúgy is inkább azt kaphat :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80970) Asbee válasza Parci (#80967) üzenetére


Asbee
veterán

A 10 nap után is simán jöhet a szövődmény. Nem egy példát tudnék mondani. Legutóbb karantén lejárta után pár nappal, tüdő bal oldal kuka... Fiatal gyerek. Minden rosszindulat nélkül, ne legyünk már orvosok, kutatók, tudósok....

(#80971) Parci válasza Asbee (#80970) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

néha azt érzem, hogy emberek direkt kötekednek. fogalmam sincs, hogy mi vitt rá a kommented megírására, de nettó okoskodás csak. igen, bármikor felülfertőződhetsz. jellemzően azért, ha egyre jobban vagy, akkor nem kuka épp a tüdőd. :U

(de persze a covid alattomos cucc, ezzel együtt ne most kezdj riogatni, amikor itt egy ijedt, de gyógyuló user, és eddig az egyik élharcosa voltál az antiriogatásnak. ha majd szarul lesz, elmegy a kórházba. ha meg tanácsot szeretnél adni, hogy menjen el kivizsgáltatni magát, tedd azt.)

talán az lehet a különbség, hogy én az éles helyzetben tényleg nem rettegek és abból indulok ki, hogy elkapod, lebetegszel, meggyógyulsz. nate saját bevallása szerint egyre jobban van. ha meg félremegy valami közben, azt érezni fogja, hogy gyógyulnia kéne, már jobban volt, de mégis gáz van. ja, és ott a pulzoximétere, a fél tüdőt nehéz nem észrevenni.

az meg tény, hogy a 10. nap után az antitestek elkezdik kipucolni magát a vírust, így működik. ott viszont beindulhatnak másodlagos folyamatok (túlzott immunválasz és/vagy felülfertőződés), de azokat nehéz nem érezni, és ha érzed, cselekszel. és induljunk ki abból, hogy miért futna bele ebbe? te erre készülnél? én nem, nem ez a jellemző azért.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80972) Sir Pocok válasza Lauda (#80968) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Parci megválaszolta helyettem. Gyakorlatilag belátható hogy érdemi időn belül itt nem lesz az egészséges 60 alattiaknak nyugati vakcinája. :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#80973) t72killer válasza syberia (#80900) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Leesett a lépcsőn, amikor meteor csapódott a házba.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#80974) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Holnapra kezdődik a melegítés:

Szlávik János: A kínai vakcina biztonságos és hatékony

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#80975) t72killer válasza Sir Pocok (#80974) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mivel a Pfizer körül is vannak olyan sztorik, amik pl egy mezei MMR-nél fel sem merülnek, így ez elég relatív. Betippelhető, hogy sokkal rosszabb nem lesz a Pfizernél.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#80977) lacafaca válasza Ricardo (#80976) üzenetére


lacafaca
őstag

szlovénok meg épp az előző órákban vonultak le a határról...megunták :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80978) Asbee válasza Parci (#80971) üzenetére


Asbee
veterán

Én becsülöm a jóindulatodat, segíteni akarást, őszíntén mondom. De néha megint úgy vannak tényként kezelve dolgok, ahogy nem kéne, illetve megy a távgyógyítás. Volt amikor ilyen szóvá lett téve, hogy ne. Nyílván ne a halálára készüljön az ember, főleg 10 nap után, ha már javul, de hamis képet se alakítsunk ki, lehetnek még ilyenkor is gondok. Sőt sokaknál ez a kritikus választóvonal. Én amikor csak gyanúsan voltam az, felkészítettem magam erre is igen, hogy esetleg bedurvul. És ne fórumra írjam le a panaszaim, meg várjak szinte megoldást, hanem van háziorvosom, vagy ha kell nem félek bevitetni magam.
Ha hiszed ha nem, javulás után 11-ik naptól beindult egy erőteljes fulladás, fáradtság. 2 nap múlva, orvosi rendelőből 53-as szattal vitte be a mentő.

(#80979) Ricardo válasza lacafaca (#80977) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez a probléma. Mármint nem az, hogy a Szlovénok most lazítanak, hanem az, hogy semennyire sincs összehangolva. Az egyik lezár, visszaszorítja amennyire tudja, de cseszheti, mert amint lazít visszahurcibálják a szomszédból ahol pont a laza periódus volt. Még véletlenül sem egységesen csinálják. Aztán megy a rinya, hogy mennyi ideje van szívás.

Már egy szimpla oviban szerzett tapasztalattal is belátható, hogy ez nem működik. Te hiába tartod otthon és kúrálod kia taknyos gyerekedet, ha amint visszaengeded összeszedi valakitől aki pont akkor taknyos, és ennek ellenére ott van.

(#80980) natë válasza Asbee (#80978) üzenetére


natë
nagyúr

Szat 99, nem fulladok. Parci kérdezte, hogy vagyok, leírtam a tüneteket.
Semmilyen légúti tünetem nincs, csak a hülye szag az orromban, meg kaja után émelygés.
Ennyi. Már a szaglás is 90%-os.
Ha ezután romlani kezd az állapotom, biztosan hívok mentőt.

(#80981) lacafaca válasza Ricardo (#80979) üzenetére


lacafaca
őstag

mivel az emberiség a történelme során még soha semmiben nem tudott konszenzusra jutni, ebben sem fog...nincs ebben semmi meglepő. konklúzió: megértünk a pusztulásra :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80983) [CS]Blade2 válasza Sir Pocok (#80972) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Az egész téma lényege egy döntés.

Mindenki olyan oltást kap, amilyen akar, csak az idő a kérdés. Sokan azért fognak olyat választani, amilyet nem akarnának. Valószínűleg várni a legrosszabb döntés.

Mindenki ki tudja számítani - igaz elég pontatlanul - , hogy kb. melyik gyártó anyagát mikor kaphatná meg, ha vár rá. Ismert, hogy kinél hány idősebb magyar van, kb. mi a sorrend, és melyik oltásból mennyi várható hetente vagy havonta a következő hónapokban.
Ismerjük a vírus elkapásának lehetséges kimeneteleit. Mindenki tudja, hogy személy szerint, hogy áll az egyes gyártók vakcináival. Pl.: jobban fél a kínai oltástól, mint a nyers, aktív vírustól.

Mindenki ugyanabban a csónakban evez, előbb-utóbb valahogy dönteni kell. A nehézség, hogy nincs legjobb megoldás, és bármi is legyen a személyes döntés, az visszafordíthatatlan.
Lesznek, akik rosszul döntenek, és ráb..nak valamelyik vakcinával, vagy várnak egy másik gyártóéra, és ráb..nak a vírussal, belerokkannak vagy meghalnak. A utolsót kivéve marhára bánni is fogják, hogy rosszul döntöttek.

A döntést szinte lottóvá változtatja, hogy a nyers vírus elkapása esetén bekerülsz a giga lottóba. Van már 103 éves gyógyult, míg egy 18 éves gyerek úgy volt vele, hogy, ha egy 103 éves meggyógyult, akkor nekem még tüneteim sem lesznek. Simán belehalt a gyerek.
Nem látjuk előre, hogy személy szerint kinek milyen lenne a lefolyása.

Szerintem a regisztrációt is ez hátráltatja, aztán vannak magyar emberek, akik a magyarok ellen, Magyarország ellen vannak, valamint sokan teljesen leblokkoltak a döntés miatt. A legjobbat akarnák, de az nincs vagy nem tudható, így várnak,
nem veszik észre, hogy a várás az egyik legnagyobb kérdés, gond, valamint sokan irreálisan sokat terveznek várni, vagy soha nem fognak tudni dönteni, akár rosszul, akár jól. [több tapasztalat, ismeret kellene nekik a döntéshez, olyan, amit sosem fogunk megkapni. Pl.: előre, hogy mennyire lenne beteg, ha elkapná a nyers vírust.]

[ Szerkesztve ]

(#80984) Fire/SOUL/CD válasza lacafaca (#80977) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze, és azt kiabálták, hogy "occó, occó"... :DDD

Mi is lassan kiültetjük ám a a palántákat...(Én is láttam a szép kis palántákat) :K

Bocs, hogy nem voltam, de a "helyi böllér" nem volt elérhető, ezért, Én, az IT-s, újra kellett gyakorolnom a gyerekkori "foglalkozásomat", a böllérkedést... Kényszervágás meg minden IS volt... :R

UI: 1 hete nem olvastam/láttam stb sehol(direkt nem), hogy mi van a Covid-al... Szvsz retek terjed... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#80985) lacafaca válasza Fire/SOUL/CD (#80984) üzenetére


lacafaca
őstag

👨‍🌾👍

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#80986) Fire/SOUL/CD válasza Asbee (#80978) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

+1 :K

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#80987) Ricardo válasza #20749568 (#80982) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem nagyon van miről beszélni.

[link]

"OKONJO-IWEALA KORÁBBAN NIGÉRIA PÉNZÜGYMINISZTERE IS VOLT, ÉS 25 ÉVEN ÁT DOLGOZOTT A VILÁGBANKNAK."

Bocsa csupa nagy betűért, a cikkben is így volt.

Szóval csak kíváncsiságból.
Az egészségügyi világszervezetet miért egy gazdasági szakember vezeti?

Várom azt a napot amikor a világbank élére mondjuk egy geológos kerül. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80988) Ezekiell válasza Ricardo (#80987) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mert a topmenedzserek nem igazán hoznak szakmai döntéseket, ők egy szervezetet irányítanak, amihez MBA, gazdasági meg hasonló végzettségek kellenek.

Persze a legjobb az MBA-t végzett szakember menedzser, de ez sajnos elég ritka.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#80989) Fire/SOUL/CD válasza Ricardo (#80987) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

E' mi? :F

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#80990) kutyek válasza Ricardo (#80987) üzenetére


kutyek
senior tag

Még egy kávé rendel!
(WTO<>WHO)

(#80991) Parci válasza Asbee (#80978) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

odáig oké, hogy legyen tisztában vele, hogy rossz/peches esetben lehet, hogy lesz még vele dolga. de a srác ijedős, parás, szerintem elsősorban nyugodjon meg és pihenjen. ha beüt a gebasz, az orvosnak szóljon, ez így van -- de remélhetőleg ennyi esze tényleg mindenkinek van.

egyébként nem írtam tényként, hogy garantáltan, tutira innentől minden pipa. azt írtam, hogy ne aggódjon, folyamatosan javult az állapota, és amíg javul, miért aggódna? ha romlik, akkor majd aggódik, de induljon ki abból, hogy nem fog romlani. én is szeretnék abból kiindulni, ha majd utolér, hogy elkapom, kifekszem, meggyógyulok. :K

alapvetően igyekszem pontosan fogalmazni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80992) Parci válasza natë (#80980) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

innen tipikusan két esetben romolhatna (kuriózumokat hagyjuk):
- valami bakteriális felülfertőződés jellemzően a légutakban
- ha az immunrendszered túlpörög
az első egy elhúzódó köhögés, váladék, hurut, a másik mentő. mindkettőnek elég nyilvánvaló jelei lennének. de nem lesznek, kifeküdted a 10 napot, most kikúrják az antitestek a holdig a kínai gedvát belőled, aztán szép lassan regenerálódsz, majd felveszed lezseren a FUCK C.VID! pólódat és kijössz a fényre!! ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80993) Parci válasza [CS]Blade2 (#80983) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"aztán vannak magyar emberek, akik a magyarok ellen, Magyarország ellen vannak"

a lipsik! lipernyákok!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80994) gergo5991


gergo5991
őstag

mikor legutóbb irtam, azóta folyamatosan jelen van az éjszakai izzadás, picit testhő emelkedés jelentkezett 37.00, plusz fáj minden izületem, főleg a hátam derekam vállam mellkasom fáj, fázok, egy kisebb hasmenés, légzés nem jelent gondot, zöld takony + kattog a fülem. Akartam ma menni covid tesztre, de sokan voltak hát hazajöttem. Lehet még most megnézem mennyien vanna a sorban fél 11 ig van tesztelés, aztán kiderül hogy covid vagy nem covid.

[ Szerkesztve ]

(#80995) Ricardo válasza kutyek (#80990) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt benéztem :B

(#80996) Ricardo válasza Parci (#80993) üzenetére


Ricardo
félisten

Kik azok a lipsik? A Liperálisok? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80997) bigdady válasza daneel_hu (#80956) üzenetére


bigdady
nagyúr

Aszrával mi a baj?

(#80998) ubyegon2 válasza Parci (#80993) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért olyan jó nekünk, hogy ártunk és ormányunk, de főleg miniszteroid elnökünk itt van nekünk megóvólag! :K Mi is lenne velünk nélküle......

Azért látom, még tudod tartani a harcvonalat! Kitartást mindenkinek, éljen szálhasú. Aktív covidosunk szerintem tényleg abba fog belenyúvadni, hogy olvassa a topikot. :N

(#80980) natë

Tudom, hogy nem könnyű, de pár napra nem tudsz elhúzni jó messzire ettől a topiktól? Különben még pár nap és saját magadat fogod eltemetni egy virágcserép földbe! Neked is kitartás és akkor jön a jobbulás. Utána majd írhatod a következő etapnak a 10. nap körül, hogy most jön még igazán a java......nehogy már az is jól érezze magát! Nem fogja amúgy se, de biztos a hóttuti. :D

[ Szerkesztve ]

(#80999) [CS]Blade2 válasza Parci (#80993) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én az oltástagadókra, vírustagadókra gondoltam, meg akik elbizonytalanítják az embereket, és attól nem tudnak dönteni, de úgy látszik, hogy inkább így kellett volna leírnom.
Regisztráljon vagy ne, kérjen oltást. Már ezt az első lépést sem tudják sokan megtenni, és akkor még nem választott stratégiát, hogy vár vagy rámegy a mielőbbi oltásra, stb.

szerk.: Egy munkatársam tegnap mondta, hogy ő már nem tudja, hogy mi igaz, mert eddig állandóan az oltásellenes infót kapta, most meg eltüntetik a telefonjáról, és az ellenkezőjét látja,
és most attól bizonytalanodott el, hogy mi van, ha gáz van, és mégis ott lenne a jó válasz.

[ Szerkesztve ]

(#81000) ubyegon2 válasza #20749568 (#80982) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Te is élsz még önkéntes száműzetésedben? Csend van, csak a müezzin éneke hangzik fel olykor a távolból......majd visszasírod még ezt a csendet, ha előkerülnek az aprónépek. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.