Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61001) F.E.K.. válasza Ezekiell (#60996) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Hordasz szemüveget? Ha igen, akkor tudod hogy normál esetben is gond ősztől tavaszig a szemüveg amikor melegebb helyre lépsz be. Például tömegközlekedési eszközök, bolt, stb. Maszkban ez annyit módosul hogy már az utcán se látsz a párától. (Maszk nélkül pár perc után megszűnik a pára).

Persze levehetem a szemüveget, akkor nem parásodik... viszont akkor meg amiatt nem látok mert nincs rajtam szemüveg :(

Parci: igyekszem nem nagyon mászkálni eleve, például amikor tehetem gyalogolok a tömegközlekedés helyett, de ez valóban önzőség, vállalom. (Viszont nem járok buliba, mecsre, kocsmába, stb.)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#61002) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Szomszéd doki fül-orr-gégész itt Budán... együtt dolgoztunk most a kertben, de nem ez a lényeg.

"Sok vírus van.... izé, van influenza, van covid... egyik sem jobb mint a másik." :D
Azért felvilágosítottam, hogy rajtam átment és életemben ilyen szarul még nem voltam.
Láttam rajta, hogy meglepődik. :( :D
Amúgy 70 éves, tehát nem most kezdte.

(#61003) fatal` válasza Sir Pocok (#60844) üzenetére


fatal`
titán

Pont ezért írta, hogy szégyen, hogy Majka videóit kb. 10-100x annyian nézik...

(#61004) Stanlee válasza F.E.K.. (#61001) üzenetére


Stanlee
őstag

En szivesen veszek mindennemu tanacsot, hogy szemuvegeskent hogyan lehet paramentesulni szabadban, tomegkozlekedesen. En is hasonlo problemaval szembesulok mint te, ugyhogy nem vagy egyedul.

Aki annyit ir/mond, hogy vannak foglalkozasaok, amikben maszk + szemuveg komboban elvannak az emberek, az nem szemuveges. Mivel ha lenne szemuvege, es parasodna az a kva szemuveg nagyjabol mindenhol, akkor tanacsot adna, hogy mit csinalj a para ellen.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#61005) Csatravi válasza Stanlee (#61004) üzenetére


Csatravi
senior tag

[link] a link csak egy példa
Nem szemüvegre fejlesztették de van kívülre eső ellen belülre pára ellen.

(#61006) Kékes525


Kékes525
félisten

Na, találtam egy hitelesebb pollentérképet, ami friss.

[Pollenhelyzet] , [Polleninformációk ]

Mindenki nyugodjon le, nincs veszély. : D

A légszennyezettség: [Légszennyezettség]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#61007) Ezekiell válasza F.E.K.. (#61001) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen, hordok (bár nem folyamatosan). A feleségem is hord, ő mondjuk napi 8+ órában maszkot is a laborban + egyéb elég kellemetlen PPEt, és ő is megoldja, ő se panaszkodik, mert megérti a fontosságát.

Ha felfelé jön ki a levegő, akkor szarul hordod a maszkot/szar maszkot hordasz. Van ilyen, válts maszkot, ami jobban illik az arc/orrformádra, hogy lenn jöjjön ki a levegő inkább, mint fenn. Felfelé a 0 rés a kívánatos (epidemiológiai szempontból is, mert a felfelé kifújt levegőben tovább lebegnek a cuccok, mint a lefelé kifújtban).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#61008) agyarka válasza bigdady (#60940) üzenetére


agyarka
aktív tag

A volt szót akkor lehet használni egy orvosra, ha meghalt, vagy a hatóság elvette a diplomáját. A magyar jogszabályok előírják az orvosok/ gyógyszerészek tudásának folyamatos aktualizálását.70 vagy 75 éves kor felett már nem kell további krediteket gyűjteni, nekik már nem jár le az engedélyük. A fiatalabbaknak ha lejárt akkor nem teljes értékűen gyakorolhatják a szakmájukat ( csak maguknak illetve közvetlen. családtagnak irhatnak receptet, patikában nem lehet vezető) . A korlátozás megszűnik amint az előírt kreditpontokat újból megszerzi. A kredit nélküli időnek nincs határa, nem okoz jogvesztést ( mint pl az államvizsga nélkül töltött idő, vagy régebben a nyelvvizsga hiányában elvesztett államvizsga).
Ezt azzal is elismerik, hogy az így eltöltött idő is beleszámít az arany, vas.... diplomába.

[ Szerkesztve ]

(#61009) ubyegon2 válasza Parci (#60987) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ma kerestem először rá erre az FFP2-es maszkra, ott olyanok voltak, amit linkeltem. Tavasz óta covid ügyileg erre a topikra támaszkodtam, már a való életen kívül, itt magyarázta el valaki(vagy linkelte) a maszkok közötti különbségeket. Mondjuk egyértelműen az én hibám, de néhány dolgot hihetőnek véltem a topikban elhangzottakból. A maszk téma is ilyen volt. ;)

Amúgy köszi az infóbővítést, valami értelmesebb FFP2 maszkot tényleg beszerzek most már, mert ez a sebészmaszk elmászik a fejemen mindig, gondolom a macsós borosta is akadályozza kicsit.

Kicsit már kezdek aggódni, mert azt is innen tudom, hogy a folyamatos tüsszögés és orrfolyás az tuti nem covid....... :Y

Nnnna tovább olvasva a hsz-eket, látom bonyolódik ez a maszk kérdés tovább.

[ Szerkesztve ]

(#61010) bigdady válasza ubyegon2 (#61009) üzenetére


bigdady
nagyúr

(#61011) Ezekiell válasza bigdady (#61010) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez pont tegnap jött meg nekem - kifejezetten nagy méretű, de jól formázható (merevítés van benne orrnyeregnél), jól arcra illik. Kis fejekre nem ajánlanám (pl átlag női fejre tuti h túl nagy), de ezek kívül fasza cucc!

Kössz @Parci az ajánlást!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#61012) Parci válasza F.E.K.. (#61001) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos tényleg gond, ami maszkunk nekünk van, mindegyikkel párásodik a szemüveg. játszani kell a fémszállal az orrnál, mert azért lehet javítani rajta.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61013) bigdady válasza Ezekiell (#61011) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen kis női fejre kicsit nagy de a gyerek tökéletes gyerekre

(#61014) Sir Pocok válasza fatal` (#61003) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen most visszanéztem.

@Lauda: Bocsi, benéztem.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#61015) andor80 válasza Ringman (#60997) üzenetére


andor80
senior tag

Brutális.És egyre több a virustagadó buta.
Egyre több maszknélküli rosszúl hordott maszkos ember mindenhol.
Sokkal keményebben kellene ezen alakok ellen fellépni mert óriási bajt okoznak..

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#61016) Parci válasza Ezekiell (#61011) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem is tudtam, hogy mások is beleugrottak még.

amúgy feleségemre is túl nagy, ő a gyerek verzióját hordja, az pont jó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61017) Sir Pocok válasza tom_tol (#60986) üzenetére


Sir Pocok
őstag

FB-n ráírtam múltkor mert volt kérdésem, nem sokkal később válaszolt, is korrekt faszi, lehet, hogy megkérdem a pontos szakterületét.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#61018) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, most jövök a teszt állomásról. Már a gyors tesztem is pozitív lett. Szóval indul a 10 nap elkülönítés az egész családnak. :W

Érdekes, valaki azt mondta,hogy vérből nézik a gyorstesztet, de orrból vették azt is.

Nagyon kedvesek voltak. A nő úgy mondta,hogy pozitív vagyok, hogy már majdnem én álltam neki őt vigasztalni, hogy nyugodjon meg. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61019) fatal` válasza V.Stryker (#61018) üzenetére


fatal`
titán

"Érdekes, valaki azt mondta,hogy vérből nézik a gyorstesztet, de orrból vették azt is."
Ez az antigén teszt.

A vérből az antitest tesztet veszik, ami azt mutatja, hogy már átestél a fertőzésen (vagy jónéhány napja fertőzött vagy és már termel antitestet a szervezeted).

(#61020) ubyegon2 válasza bigdady (#61010) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, ez a zorrós álarc amúgy jónak néz ki. Megnézve a női modell álla alatt mennyire érdekesen eláll......elég fura. No mindegy, gondoltam kiválasztom a méretet, de csak egy méret van. De mit válasszanak azok, akiknek nagyarca van!? :DD

(#61021) Stanlee

Borotvahabbal kened a szemügédet párásodás ellen? Gél is jó gondolom, ha nem direktbe rányomom. Most, hogy jön a hideg idő, dupla szar szemügéseknek, ha bemennek melegebb területre.

[ Módosította: Parci ]

(#61021) Stanlee válasza Csatravi (#61005) üzenetére


Stanlee
őstag

kossz, de maradok akkor az olcsobb borotvahabos megoldasnal, az ugyanilyen hatassal rendelkezik es nem kell kulon megvenni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#61022) V.Stryker válasza fatal` (#61019) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi a kiigazítást.

Meglátom a dokim mit mond hétfőn. Remélem azt mondja,hogy nem kell másik teszt és 10 nap után ha volt 3 tünetmentes napom, akkor húzhatok a dolgomra.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61023) Csatravi válasza ubyegon2 (#61020) üzenetére


Csatravi
senior tag

2 méretben van.
[link]

(#61024) daneel_hu válasza V.Stryker (#61018) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jobbulást!

(#61025) ubyegon2 válasza Csatravi (#61023) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Oóó köszi, nem böngésztem tovább az imént kapott linken. :B Most már látom olyan oldal ez, mint mondjuk a Cropps. :K Egy ilyen zorrósat csak rendelek.

(#61011) Ezekiell

Neked melyik méret jött? Azért kérdem, mert nekem fele akkora arcom sincs, annál akkor kisebb méretet rendelek. ;]

(#61022) V.Stryker

Jobbulást és ide ne olvass be innentól 10 napig, mert pszichésen ártalmas! ;)

[ Szerkesztve ]

(#61026) Asbee válasza V.Stryker (#61022) üzenetére


Asbee
veterán

Nem kell másik. Ha a mentős gyorsteszt pozitív, onnantól kezdve 11-ik napon szabad vagy. Ha negatív a mentős gyorsteszt, akkor pcr. Jobbulást.

[ Szerkesztve ]

(#61027) Parci válasza V.Stryker (#61022) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobbulást, pihenj ezerrel!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61028) Stanlee válasza ubyegon2 (#61020) üzenetére


Stanlee
őstag

Asszoynpajtasnak van valami borotvahabja (kifujod, eloszor kis potty es magatol behabosodik, nem gel), abbol szoktam neha a szemuvegre tolni. A hatasa nem tul jo - mint ahogy a panaszkodasombol le lehet szurni. De a furdoszobaban a tukor paramentesitesere is ezt hasznaljuk nagyobb sikerrel. Regebben amig volt auto abban is hasznaltam a legolcsobb borotvahabot, erzesre csokkent a parasodas, dehat lehet, hogy csak bebeszeltem magamnak.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#61029) bigdady válasza Csatravi (#61023) üzenetére


bigdady
nagyúr

Melyik a másik méret? A fekete rám jó a fehér meg asszonyra nagy

(#61030) KRoli92


KRoli92
tag

Sziasztok!

Édesanyámnak pozitív lett a gyorsteszt a szűrőállomáson. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben mire lehet számítani? Komolyabb tünetei nincsenek, levegőt kap, szaglása az már nem nagyon van, de se láz, hőemelkedés sincs mindig. Köhög, hasmenése van, gyomra fáj, fejfájás van neki. 10 napig ugye nem mehet ki, gondolom majd 10 nap után meg kell ismételni a tesztet, de addig fog valami gyógyszert kapni? Szteroid, meg valami kínai gyógyszert szoktak adni ahogy hallottam.Illetve tüdő ct-re el kell mennie valószínűleg, vagy 10 napig sehova? Köszi a segítséget előre is.

Még annyival kiegészíteném, hogy az első hullámnál többszőr volt tüdőgyulladása, többször volt betegállományban, röntgen felvételeket csináltak, de tesztet akkor nem voltak hajlandóak csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#61031) Parci válasza bigdady (#61029) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak felnőtt és gyerek méret van

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61032) V.Stryker válasza KRoli92 (#61030) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szerintem ha nincs komoly tünete, láz, köhögés ilyesmi, akkor otthon dekkolás lesz, mint nekem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61033) andor80 válasza F.E.K.. (#61001) üzenetére


andor80
senior tag

Teli a net szemüghez való maszk ajánlattal ami nem fog párásodni...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#61034) Asbee válasza KRoli92 (#61030) üzenetére


Asbee
veterán

Nincs már jó ideje teszt ismétlés. 11 napon szabad.

(#61036) andor80 válasza KRoli92 (#61030) üzenetére


andor80
senior tag

Kizárt megmondasni a lefolyását.
Mindenkinél más.
Véroxigén mérőt vegyetek ha rosszabodik a helyzet az elméletileg megmutatja kell e mentő.De egyébként ha ezek a tünetek rosszabbodnak netán nem szünnek akkor is érdemes mentőt háziorvost hívni.
Amíg nincs rosszabul a mama addig a szokásos topikban leírt láz fájdalomcsillapítokat szedheti ha nem allergiás vagy tiltott tőle az egészége miatt.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#61037) lacafaca


lacafaca
őstag

húb+ :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#61038) Csatravi válasza bigdady (#61029) üzenetére


Csatravi
senior tag

[link]
A fekete vagy fehér az a felnőtt méret
A barackvirág vagy kék szín a gyerek méret

(#61039) Parci válasza KRoli92 (#61030) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amíg nincs rosszul és otthon van, azt a gyógyszer kapja, amit adtok neki/ad magának. háziorvos mit mondott? ha rosszul van és mentőt hív és beveszik a kórházba, akkor ott ellátják.

leírom, amiket szoktak ajánlani, akik mernek ajánlani, de fórumról közben meg nem gyógyítunk, szóval a háziorvossal kellene konzultálni!!! ez csak egy relatíve kockázatmentes, kórházakban is használt gyógyszerekből álló lista arra az esetre, ha totál nem érhető el:

nagy kockázata nincs:
- d3 vitamin mindenképp! (akár napi 10000 NE a betegség alatt)
- cink mindenképp! (akár napi 50 mg a betegség alatt)
- c vitamin napi 1000-2000 mg
- esetleg allergodil orrspray napi 2x 1-1 fújás (vizsgálat alatt van a hatóanyagának hatásossága koronavírus ellen, laborban nagyon hatásos)
- esetleg ambroxol köptető 2x30 mg 5 napig

orvosi konzultáció szükséges!!!!!!!!:
- ha nincs baja az aspirintől (ezt fontos tudni!!), akkor napi 1 aspirin protect 100 mg. de ez vérzékenységet okozhat az arra érzékenyeknél, főleg a gyomorban egy idő után. (viszont a covid meg pici trombózisokat, ami ellen vérhigítóként működik, ezen felül lázat is csillapít valamelyest)

"valami szteroid és valami kínai gyógyszer" az abszolút kórház kategória, az előbbi az immun-túlműködés ellen van, az utóbbira csak tippjeim vannak, de ilyesmit úgy sem kapna gyógyszertárban csak úgy, kórházban fog vagy sehol.

.

és ami elég fontos volna: legyen nálatok véroxigénszint-mérő (pulzoximéter, Spo2-mérő), és ha elindul lefelé az oxigénje, hívjatok mentőt és ragaszkodjatok hozzá, hogy bevigyék (lehet mondani, hogy már megy le az oxigénje). 6-7e ft-tól vannak ilyen ujjra csíptethetők, azok is jók, de ha van a családban garmin okosóra, vagy modernebb samsung galaxy s9 és későbbi teló, azokon is van. 95-100% között szokott lenni ülve, nyugalmi állapotban a konkrét mérőtől és embertől függetlenül. ha elindul lefelé és már stabilan 92-93% vagy alatta van, mentő!

amíg nincs pulzoximéter, addig is érdemes figyelni a pulzust és a percenkénti levegővételek számát időnként. nyugalmi állapotban ez utóbbi 15-16 maximum, ha ő már 25x vesz levegőt, az is a bajt jelzi.

a háziorvosi protokollnak is ez a sarokpontja, hogy az oxigénje rendben van-e. ha igen, akkor belefér az is, hogy jó vacakul legyen. ha nem, akkor hiába van egész jól, azonnal be kell menni! amikor elindult már lefelé az oxigén, sokszor órák alatt jöhet egy összeomlás, az otthon kezelhetetlen!

jobbulást neki, te meg folyamatosan maszkozz otthon és lehetőleg ne legyetek egy légtérben "semennyit".

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61040) ubyegon2 válasza Stanlee (#61028) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

kifujod, eloszor kis potty es magatol behabosodik, nem gel

Az is csak valamiféle gél akkor, de akkor kipróbálom a saját gélemet, utána meg valami Avonost, az később is gél marad csak kifehéredik. Figyelj, ha a pofalemezem nem párásodik borotválkozás után, csak jó lesz az optikára is. :K

(#61041) KRoli92 válasza andor80 (#61036) üzenetére


KRoli92
tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek. Sajnos van neki COPD tüdőbetegsége, lehet ez miatt háziorvos csináltatni fog ct-t vagy röntgent. Remélem ez a betegsége miatt nem lesz komolyabb tünete.

(#61042) lacafaca válasza Parci (#61039) üzenetére


lacafaca
őstag

igazán rittyenthetnél akár egy sima txt-t, földobod drive-odra, aztán kilinkeled ide az infosávba...csak egy ötlet ;)
(aztán bármikor tudod bővíteni ha úgy van)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#61043) Parci válasza Parci (#61039) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindenki másnak ezzel kapcsolatban: viszonylag ambivalens vagyok, hogy merjek-e bármit ajánlani másoknak. ez értelemszerűen az orvosok dolga, én is tudom.

de.

nem ő (vagy bárki) lenne az első ember a modern, xxi. szd-i mo-n, aki nem éri el az orvosát vagy ha el is éri, nem igazán köszöni meg, amit tőle kap. lehet olyan, aki úgy érzi, hogy magára maradt, de nem akarja teljesen tétlenül nézni, hogy mi történik.

egyik részről ott van, hogy nem játszunk orvost, a másik részről ott van, hogy ezekről többé-kevésbé tudni lehet, hogy használtak és használnak, ráadásul praktikusan kockázatmentesek. ha ajánlok, az a baj, ha nem, akkor meg engem gyötör a lelkiismeretem (rengeteg embernek fogalma sincs az egészről, semmi, amíg egyszer csak be nem üt a ménkű).

d3-vitamint, cinket, ambroxolt és azelasztint (allergodilt) még az orvos anyám is betárazott otthonra, meg pulzoximétert. pedig ő nem igazán van betojva ettől, "ez is csak egy vírus, ha elkapom, ki kell feküdni". (vérhigítót is, de az ő azért tudja megtenni, mert ért hozzá)

na, egy a lényeg, kéretik nem pofánrúgni azért, mert ajánlottam. azt is lehet, hogy nem ajánlunk semmit, senkinek, de nekem meg azzal vannak komoly lelkiismereti gondjaim, akkor inkább (harag nélkül, ha ez a köz döntése) magára hagynám a topikot.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61044) Csatravi válasza Stanlee (#61028) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem véletlen ajánlottam azt amit.(tapasztalat) A borotvahab az olcsósított de gagyi hatású megoldás. Ez elég beszédes videó
Ha van autód akkor párszor azt is át lehet vele kenni. Körbe az összes üveget és elég tartós hatású.

(#61045) Parci válasza lacafaca (#61042) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem az a baj, amikor legutóbb egyáltalán hangosan elmélkedni mertem erről, az épp ma visszatérő fórumtárs méretesen belém szállt. ha félreteszem a személyeskedő részét az akkori mondandójának és csak arra figyelek, hogy "nem ajánlunk gyógyszert, házigazdaként pláne nem", akkor ez egy valid vitapont, épp most írtam róla picit hosszabban.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61046) lacafaca válasza Parci (#61045) üzenetére


lacafaca
őstag

b+ te vagy a góré...ménem szarod le? :) (tanácsot adni nem bűn, vagy megfogadja valaki, vagy nem...)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#61047) tom_tol válasza Parci (#61043) üzenetére


tom_tol
addikt

nekem is "felírhatnál" valamit :DD

(#61048) Narxis válasza V.Stryker (#61018) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jobbulást, vigyázzatok magatokra! :(

Thanos was right.

(#61049) Parci válasza lacafaca (#61046) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, ez félig már orvosi tanács, erős határeset. alapesetben én is azt mondanám, hogy fragen sie ihren arzt...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61050) Parci válasza tom_tol (#61047) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

éreztél némi rést a pajzson és rögtön toltad a kommentet, mi? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.