Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#96001) Croft-21 válasza radi8tor (#95989) üzenetére


Croft-21
őstag

Hát ez az, hogy én a vidéki címemmel regisztràltam decemberben, mert azon az oldalon a lakcímet kellett megadni. Nem volt olyan opció, hogy tartózkodás cím/levelezési cím. Nemrég volt hír róla, hogy aki szeretne a címen változtatni, az írhat emailt a neak-nak. Én írtam is kb egy hónapja és kértem, hogy a megadott lakcímem helyett a budapesti tartózkodási címemet írják be. Vissza írtak, hogy át írták a címet a budapestire. Ezek után nem értem, hogy miért a vidéki háziorvosom hívott ma fel az oltás miatt, hogy menjek haza jövő héten. Azt mondta rajta vagyok a listáján.

(#96002) Micsurin válasza MaxxDamage (#95998) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A vakcina maga a vírus

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD
Hát tudod azért te most tudtad 10 perc alatt überelni laca 1 éves munkásságát.

laca én azt mondom mondjá le itt az ideje megjött az utód és ő sokkal komolyabban tolja a dolgokat. :D :P

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#96003) Ezekiell válasza MaxxDamage (#95998) üzenetére


Ezekiell
veterán

Dehogy, a vakcina maga az 5g irányította mikrochip!!

A Föld lapos, apukádnak pedig jobbulast :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#96004) Ringman válasza MaxxDamage (#95991) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#96005) BalanceR válasza MaxxDamage (#95991) üzenetére


BalanceR
addikt

Hol kapta a vakcinát?
Háziorvosi rendelő? Vagy Oltópont?
Sanszos, hogy az oltás napján, szedte össze sorbanállás, várakozás, oltás közben, sajnos az oltás helyszíne jellemzően gócponttá alakult jópár helyen, és erre rájön, hogy Magyarországon még mindig 10-ből 8 ember szarul hordja a maszkot.
Jellemzően orvosi maszkot használnak, éppen, hogy az arcra rakva, oldalt, felül meg nyitva az aranykapu...
Ilyen helyen minimum ffp2, szorosan azt arcra igazítva, a fém orrnyereg-csipeszt helyesen pozícionálva.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#96006) Lauda válasza MaxxDamage (#95998) üzenetére


Lauda
félisten

(#96007) MaxxDamage válasza BalanceR (#96005) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

+ többiek.
Köszi!

Kórházi oltópont.
Várakozás elvileg nem volt. Időpontra mentek. (Muterral)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#96008) BalanceR válasza MaxxDamage (#96007) üzenetére


BalanceR
addikt

Hát az ismerősi körömből mindenki várakozott akkor is ha időpontra ment , jobb esetben 15 perc, rosszabb esetben 3 órát, ráadásul az oltottakat még fél óráig ültetik , megfigyelik, hogy van e allergiás reakció, egy légtérben 15-20 ember. Ilyenkor sokan nekiállnak telefonálni, inni lehúzott maszkkal. Elég, ha csak egy tünetmentes fertőző, és az utána következő 10-20 embert simán lefertőzi

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#96009) LanyUs válasza snecizero (#95999) üzenetére


LanyUs
senior tag

Te jó ég! Hétfőn megyek! :Y A gyerekek apa nélkül fognak felnőni! Visszamondom és ezúton hálás vagyok Neked :R

(#96010) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#92763) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Június 8-ára még ráhúzok 5 hetet. Introvertáltnak lenni jó, a pandémia által bizonyítva. Tehát Júliusban lesz az - annak is kb az idusán - amikor már úgy megyek ki, hogy az oltási védettség maximumon van, és természetesen a beadott második dózis AstraZeneca oltás mellett szedem az Eurovit Oliva-D Forte-t továbbra is, valamint az Aspirin Protect-et. Emellett még gondoskodom több más vitamin beviteléről is. Már a COVID-19 előtt is bukósisakban láttak csak egy évvel is, télen-nyáron egyaránt, mert vagy E-robogóval, vagy rollerrel közlekedtem, az is ad némi védettséget, és a maszkjaim is. Mindazonáltal 100%-os védelem nincs, és fertőtlenítek valamint mosok is, de ha az utcára megyek (majd) motoros/biciklis kesztyűben teszem télen-nyáron, utóbbi esetben csak gyárilag az ujjak résznél nyitott, egyébként zártban... és innentől kezdve csak arra kell kint figyelnem, hogy ne csapjon el a kamion. A világvége túlélőinek archetípusa vagyok egyesek szerint, én csak magamat szerényen olyannak tartom, aki látta a végső állomásnak az összes részét, és igyekszem a réseket a pajzson megszüntetni. Ma bevásároltam megint házhozszállítással, jelenleg a hűtési kapacitás körülbelül 90-95%-os telítettséget mutat. A második klíma felszerelése eredetileg június 8-ára volt tervezve, de inkább nem rizikózom, inkább a nappali felé nyitva hagyom az ajtómat, két nyarat kihúztam már így egyedül és 24 fok volt. Ebből egy nyár, a 2019-es teljesen COVID-19 mentes volt, akkor kellett volna a második klímát felszereltetni. Most annyi a különbség, hogy nem egyedül vagyok... De egyelőre ha nem cseng le addig a harmadik hullám, nem csökken jelentős mértékben a megbetegedések, és az elhalálozások száma, akkor nem kockáztatok. Megfőni sem fogok a nyáron 🙂
Aki teheti maradjon otthon, dolgozzon otthonról, és rendeljen házhozszállítással utánpótlást. Az ivóvizet forralja fel, de inkább igyon ásványvizet. Kenyeret meg süssön magának kenyérsütőgéppel. Igen, tudom, hogy nem olcsó játék ez, de az embernek az élete a tét, és még akkor is hozzá kell tennem, hogy aki megengedheti magának! Az otthoni testmozgás pedig alap!

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#96011) Sub-S válasza Ricardo (#96000) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nyilván csak trollkodik vele, ne nézzétek már ennyire butának.

[ Szerkesztve ]

(#96012) snecizero válasza LanyUs (#96009) üzenetére


snecizero
senior tag

Nagyon szívesen ! :DDD Amúgy engem is ezzel oltottak. Két hét múlva megyek a másik adagért. Ha az első nem ölt meg akkor a második biztosan betalál ! :D

Azért a viccet félretéve sajnálatos ha tényleg van egy két ember aki a vakcina miatt hal meg.
Azért megy oltásra a szerencsétlen hogy elkerülje a halált a covid miatt. Azt puff ezt dobja neki a gép. Nagy katyvasz ez az egész oltás és a vírus együtt. Nagyon tele van már vele a hócipőm az egésszel. A vírus meg a mutáció akkor ezek az oltási anomáliák. Vagy lehet hogy kicsit depis vagyok ?! :DDD

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#96013) Rage47 válasza Croft-21 (#95985) üzenetére


Rage47
veterán

Én is írtam még régebben a NEAK-nak pont emiatt, de nekem nem válaszoltak. De mindegy is, mert a háziorvos később hívott, hogy rajta vagyok a listáján és nemsokára számítsak a hívására. Tudja, hogy Pesten vagyok, ezért előbb szól majd, hogy haza tudjak utazni vidékre.
Szóval csinálhatsz bármit, a háziorvosod kapja a listát, ő diszpécsel. Beszélhetnek itt adatbázisokról stb., de tulajdonképpen nem változtattak semmit. :D

(#96014) LanyUs válasza snecizero (#96012) üzenetére


LanyUs
senior tag

Láttad, hogy kettő féle van? Szputnyik V és lehetett választani Szputnyik V nano -> én ezt a nanorobotos verziót kérem. Wifin lehet őket irányítani és a testem gyenge pontjait tudom Velük javíttatni, teljesítményt pedig kimaxolni. Na jó befejeztem :)

Persze, hogy az, írtam nemrég néhány "érdekes" esetet. Azóta se tudok róla többet, de már nem is érdekelnek az okok. Itt vagyok egy nagy létszámú vállalatnál, csak idő kérdése mikor kapjuk el...

[ Szerkesztve ]

(#96015) lacafaca válasza Micsurin (#96002) üzenetére


lacafaca
őstag

4km-re lakik tőlem...most beszíttátok ;] :DDD ...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#96016) BalanceR válasza LanyUs (#96014) üzenetére


BalanceR
addikt

A nano verziót nem javaslom, régi 3.9es linux kernel van rajta, és abban még nincs 5g, elavult technológiát csak nem akarsz? Oké OTA frissítéssel még javítanak rajta, de billgéc nem tud a füledbe suttogni, mint a Pfizer esetén :))

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#96017) Ricardo válasza Sub-S (#96011) üzenetére


Ricardo
félisten

Olvastam itt már annyi mindent, hogy az sem lep meg, ha komolyan gondolja. Csak azért titkon reménykedik az ember hogy megvolt már az a szint ami alá nem meg a topik, de aztán jön egy lendületes versenyző, és eloszlatja a reményt. :U

(#96018) MaxxDamage válasza lacafaca (#96015) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ennyi ! :))
Na jó, nem a morált akartam itt rontani, de az ember már nem tudja mit gondoljon...inkabb csendben is maradok.
Remélem ti jól vagytok!
Mindenkinek jó egészséget! :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#96019) GoodSpeed válasza Sub-S (#96011) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Optimista vagy :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#96020) ivana válasza LanyUs (#96014) üzenetére


ivana
Ármester

Szputnyik V és lehetett választani Szputnyik V nano Az előbbi hátizsák, az utóbbi már csak karóra méretű ;]

(#96021) t72killer válasza snecizero (#96012) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az is lehet, hogy a 4 eset nem a vakcina miatt történt, vagy csak 2 történt a vakcina miatt: a legnagyobb baj, hogy nincs rendesen kivizsgálva. Mert ha pl a vakcina miatt van, az nyilván összefügg egyéb faktorokkal és ha ezek kiderülnek, az egyéb faktorok fennállása alapján lehet az érintett rétegeket védeni.

Kapcsolódik: A magyar AstraZeneca-rejtély: külföldön veszélyeztetettnek számítanak a fiatalok, nálunk viszont csakis őket szabad oltani az oxfordi vakcinával

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#96022) knorbi90


knorbi90
csendes tag

Srácok hétfőn megyünk feleségemmel oltásra, oroszt kapunk mindketten.
Van valami javaslat előtte utána esetleg? Mindketten 31 évesek vagyunk, nem tudunk alapbetegségről, illetve én augmentinre allergiás vagyok, ez okozhat gondot?
Köszi!

(#96023) Soulfly842 válasza LanyUs (#96009) üzenetére


Soulfly842
addikt

#96012snecizero

Egyébként ilyen esetszámok, ha nem sokkal nagyobbak mindegyiknél voltak (igen még Pfizernél is), s vigyáltgatták őket, majd rájöttek, h. nem úgy vót-a, más miatt halt meg. Szputnyikból már nem kevesett lőttek el világ szerte... ha turpiság lenne az már kiderült volna.

Még mindig jobb, mint ez (az elmút 4-5 napból 'néhány' eset, de olyat, aki csak elhízott volt, vagy csak vérnyomás gondja volt olyat is rengeteget lehetne linkelni):

[link]

Pont írtam a másik topikba, hogy nekem egy 41 éves ismerősöm, akinek csak elhízás volt - nem is láttam, h. bekerült volna pedig ő lélegztető gépen halt meg 3-4 nap után (márc vége). Így jegyzett esetnek kellene lennie

[ Szerkesztve ]

(#96024) Angelina87


Angelina87
tag

helló,

Bárki bármilyen ellenpéldát hoz... sőt, hivatalosan visszavont vakcinákra hivatkoznak, itt akkor is lesz néhány tag, aki azt mondja-nem baj, menjél, oltasd magad,és rajta marad a napellenző.

Sokszor pedig az orvosokba vetett nagy bizalom is okozhat rengeteg problémát... :)
Általában a tőzsdén sem azok nyernek hatalmasat, akik a tömeggel mennek, óbégatva utánuk!!!

Bízzunk benne, hogy azért a vakcinák 95%-a nem okoz semmiféle problémát. De nekem ma is megerősítette két ismerősöm, hogy oltottakkal van tele a kórház....
De hallottam olyan történetet is, hogy idős ember bement a háziorvoshoz, h oltasson:
Uram, egészsége rendben van? Persze rendben van, igaz kicsit fáj a fejem, fáj a hátam, szúr a mellkasom, de biztos a korom miatt van már..
Természetesen kértek azonnal tesztet, és koronás az illető!

Úgyhogy, amit itt sokan feltételeznek, hogy az oltópont az tulajdonképpeni gócpont, az abszolút így is lehet, és akkor még nem beszéltünk a tünetmentes terjesztőkről.

Csak az a gond, hogy oltsunk-oltsunk mint a hülyék, minél gyorsabban, mert mi legyünk az elsők,..... De közben nincs előteszt, nincs corona teszt, hogy nem-e ráoltunk.... stb,,stb

Ez az illető, is annyi szerencséje volt, h nem oltópontra ment, hanem háziorvoshoz.., mert az legalább kikérdezgette...

De elsők leszünk, ha más nem a halálozásban is!!

Összességében gyomorforgató ez az egész eljárás, úgy ahogy van! :)

" A világon vendég vagyok."

(#96025) Soulfly842 válasza Angelina87 (#96024) üzenetére


Soulfly842
addikt

Általános hisztérián kívül lényegi mondandót és kauzalistást/konzekvens tartalmat nem visel magán ez a hozzászólás. :(

Mondd csak, ezeknek a személyeknek mindegyikénél igaz az, hogy a második oltás után volt 3 héttel, amikor elkapta? (lappangási időt is figyelembe véve)

[ Szerkesztve ]

(#96026) pjen válasza Ricardo (#96000) üzenetére


pjen
félisten

Az 5G, az maga a vìrus.

(#96027) t72killer válasza Soulfly842 (#96025) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdéssel válaszolnék: hogy állunk a 80 felettiek immunizálásával (hányan vannak túl a 2.dózis+2hetes időn)? A mai halálozási adatokat nézve, csupán a legelső oldalon 10+ 80év felettit látok. Ezek vajon mind/90%-ban oltatlanok voltak vagy 1.dózis+2hétnél korábban kapták el :F? Már hónapok óta megy az oltás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#96028) Stanlee válasza knorbi90 (#96022) üzenetére


Stanlee
őstag

En elotte javasolnek egy kiados szexet, hogy az oltas utani esetleges komplikaciok miatt nehogy ingerlekenyebb legyel, ha asszonypajtasnak nem lesz kedve.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#96029) Soulfly842 válasza t72killer (#96027) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az időseknél szerintem sokaknak nem volt az egyszerű a regisztráció, vagy a kiküldött papírt küldte vissza. Nem is olyan régen még 7x felettiekre olyan 50% volt az első oltás is. Most már nagyon szépen haladun (6x-ekre sokkal magasabb volt! ez gondolom nem véletlen, jobban megtudták oldani maguknak!!) Magasabb korosztályra valahogy nehezebb volt összehozni a számokat. (hozzáteszem, most már ez is nagyon szépen áll, a napokban valaki linkelt a komoly covid topikba egy korosztályonkénti oltottságot mutató grafikont, amin szépen visszkövethető volt, az is, hogy még az elmúlt időkben is ment az oltásuk)

(#96030) Amur válasza snecizero (#95999) üzenetére


Amur
addikt

Azért ezt a részt se felejtsük el:
"A halálesetek szív-, tüdő- vagy vércukorbetegséggel kapcsolatosak voltak, és lehet, hogy a Szputnyik V. okozta őket, de az is lehet, hogy nem. A kapcsolatot az oltás és a halálesetek között vizsgálni kellene."
Az ilyenekkel már tele a padlás.. lassan nincs olyan vakcina amiről nem írt volna valami ilyet a sajtó..
Az hogy emberek halnak meg, ez teljesen "normális" dolog. Olyanok is akiket beoltottak, olyanok is akiket nem. Azért mert valakit beoltanak, még nem kap valami "isteni védelmet" ami megvédi minden rossztól, betegségtől! Amíg ezek az esetek nincsenek kivizsgálva, addig csak rossz sajtó..(vajon miért..küszöbön az EU engedélyeztetés..jön egy újabb versenytárs a "nyugati" és "EU-s" vakcináknak..AZ-nál is elég erős volt szerintem az a tény hogy Brexit..)
De ha ki lesznek vizsgálva,mint az AZ-nál, és azt látjuk hogy kb. kisebb az esély rá mint a lottó ötösre, akkor meg lehet mérlegelni hogy pl. én aki kereskedelemben dolgozom, és arra az esély hogy elkapom a munkám során még az idén 2x(tavaly októberben már megvolt) kb. 100%, de legyen 50, arra hogy valamit okoz nálam az orosz medve shotja meg mondjuk 1 a millióhoz, akkor nincs több kérdés szerintem!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#96031) Ringman válasza Soulfly842 (#96029) üzenetére


Ringman
nagyúr

Mo-t kell kiválasztani és itt a hetekre lebontott adat az életkoreloszlásról: [link]

minden eu-s tagállamra kiterjedően: [link]
Mo-n:
+80: 64%
70-79: 72%
60-69: 56%
50-59: 34%

(#96032) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#96029) üzenetére


Soulfly842
addikt

Egyébként Ringman is linkelt régebben egy kimutatást, h. 6x-esekkel jobban állunk beoltottsági százalékban, mint a 7x, 8x-esekkel.

Ez a fenti okra is visszavezethető, illetve ne felejtsük el, hogy demográfiailag az 5x 6x-esekkel sokkal többen vannak Mo-n, s mégis sokkal kisebb volt százalékosan a 7x, 8x-esek beoltottsága. Ez is egyfelől megerősíti feltehetőleg a gyanúmat, illetve azt se felejtsük el, hogy a sérülékenyebb immunrendszert egy ilyen terjedési mutató mellett jobban megtalálja a koronavírus, s valószínűbb a súlyos lefolyás is, mint pl. ősszel.

(#96033) Soulfly842 válasza Ringman (#96031) üzenetére


Soulfly842
addikt

jaja, tudtam, hogy te voltál az, aki ezt mindig linkeli :D Te vagy a témában a szakértő :D

Meg is előztél egy gondolattal, mielőtt hivatkoztam volna rád :D

Emlékszel nem is olyan régen ejtettünk arról szót, hogy a 7x, 8x-ben le voltunk maradva.

Ahhoz képest már sokat javult is a helyzet.

(#96034) t72killer válasza Soulfly842 (#96029) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így érthető:R, 50% még bőven ki tud adni csúnya számokat:( Azt mondjuk megfigyeltem, hogy lejjebb tolódott a halálozási korfa már így is.

#96031: :R, hát ez még sovány, és ez első dózis, a leginkább privilegizált csoportnál.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#96035) -Skylake- válasza MaxxDamage (#95998) üzenetére


-Skylake-
addikt

Baszki nagyon kemeny :S latom egyebkent az alairasodban, hogy LG V50-et hasznalsz. Nem lehet, hogy emiatt lett beteg apud ? Marmint megkapta az alvo virust ugye multheten es mikor neked tegnap feldobott egy tinder matchet a telefonod akkor az 5G aktivalta a virust ? Mindegy is , apudnak jobbulast, telefonod MINDENKEPP csereld valami 4G-re , persze jol hangzik a gyors letoltes de ha az egesz csaladodban , mindenkiben aktivalja a vakcinat akkor nyilvan nem eri meg. Sok egyebet nem tehetsz, moss kezet gyakran meg ne hagyd hogy valaki raeroltessen a maszkra, de ha megis (pl a rendor) neki semmikepp ne kezd el magyarazni, ugysem erti, de ha otthon epitesz egy Faraday kalitkat abban nem tudjak aktivalni ugysem a maszkos nano-fergeket, plusz ott 5G-n a vakcinat sem. En biztos ami biztos atallnek egyebkent abakuszra, egyszeruen feleslegesen nagy kockazat ebben a vilagban barmi olyat hasznalni amihez bill gecnek koze van (felteszem neked nem kell ezt kifejtenem, a tobbiek meg ugysem ertik). Szoval dobd a windowst a geprol , illetve az sem hatrany ha a haz oldalarol is dobod, a sok tudatlan itt ejjel nappal szelloztet mer a nyunyoka azt mondja, aztan majd jol rabasznak mikor bemegy a chemtrail az ablakon... Jo eltereles ez a virus amugy a chemtrailrol, ezt konnyu belatni. Utazni se lehet sehova, aztan tegnap is lattam a csikot az egen, hagyjukmar...

Ovatosan, csak ovatosan, en mar visszasirom azt az idot amikor berettyoujfalubol vittek el mezitlabas ciganyokat az ufok, ezerszer inkabb egy andromeda oda-vissza mint gondolatiranyitos 5g oltas...

NYISD KI A SZEMED ES LASS

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#96036) Soulfly842 válasza t72killer (#96034) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igen, elég megnézni abból a durván 4 napból amiről durván screenshotokat csináltam (a teljesség igénye nélkül!)... :( (komoly covid).

Mindent elmond és egyre lentebb tolódik.

A járvány matematikusok kőkeményen ki lettek erre használva! Hogy kiszámolják azt, hogy az idősebb korosztályban a brit mutáció ellenére, ha kevesebben halnak meg, akkor a többlet mennyivel tolható át a fiatalabb korosztyálra (értsd: mennyivel lehet nyitottabb az ország, mennyivel működhet jobban a gazdaság), a lekommunikálhatóság mértékeit figyelembe véve.

Eddig nem lett bedova, hogy más miatt halt meg valaki, akkor is koronavírusként tartják számon, de amikor már érezték, hogy ez az egy fogás van rajtuk, s ezt kimaxolják amennyire lehet az átoltottság jegyében - akkor elővették ezt az ütőkártyát is.

(#96037) Ringman válasza Soulfly842 (#96033) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, de az látszik a heti jelentéseknél, hogy van ahol a regisztráció korlátait feszegetjük. (ergo ezen majd változtatni kell valahogyan, ha nem lesz kit oltani a háziorvosoknak, akkor az asszisztens majd körbetelefonálhat, stb)

a múlt heti adat meg a várandós/szoptatós anyák és a tanárok miatt torzítani fog.

szerk:
szakértő, na persze. :)
csak szoktam figyelni, hogy a tájékoztatón elhangzott számok mindig a regisztráltakra vetített adatok (pl. ma a 80% feletti adat), nem a teljes korfára.

[ Szerkesztve ]

(#96038) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Engedjétek meg, lenne egy kérdésem.
Az tényleg igaz, hogy csak annak kell karanténba lenni, aki beteg (koronás) ?
Erről van hivatalos írás is állítólag (aki mondta, azt is mondta, le van írva, olvassak utána...de hol?) /egy okos családtag aki háztartásbeli/ azt mondta pár napig nem megy sehova és ha nem lesz beteg akkor megy ahogy eddig, mindenhova.... :F

Köszi a segítséget és linket! :R
/megerősítés vagy cáfolat/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#96039) -Skylake- válasza MaxxDamage (#96038) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem. Annak kell karanténban lennie aki egy háztartás valakivel aki pozitív. Tehát ha együtt lakik mama-papa-anya-apa meg 6 kölyök, akkor ha mamika köhint egyet akkor karantén mind a 10 ember. Én ugyan így voltam karanténban, egy háztartásban élek olyanokkal akik pozitívak lettek márc.07 , így nekem ugyan úgy hatósági karantén volt márc 18.ig , amiről hivatalos határozatot is küldtek amit megkaptam én, a lakhelyemen működő rendőrkapitányság , a belügyminisztérium , a lakhelyem önkormányzata , a háziorvosom és az irattár. Illetve jött is ki a rendőrség csekkolni, hogy mindenki a helyén van e.

Úgyhogy nem , ez nem ilyen szabadon választott , ha egy háztartás akkor mindenki marad a seggén ameddig hivatalosan le nem jár a karantén , ami mindenkire ugyan úgy vonatkozik aki ott lakik.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#96040) MaxxDamage válasza -Skylake- (#96039) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, köszi. Erről van bármi hivatalos info/link/doku?
Állítólag már nem így van...az mondta aki azt is amit az előbb leírtam erről. :U
Én úgy tudom ahogy írtad. Kapura nem rakott ki senki semmit, szembe szomszéd, azok is 60/65+ korúak és pár napja koronás, ott sincs kapun semmi (karantén) tábla.
Dokit felhívtam, táppénzre vett mától és ennyi. Nem mondott semmit.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#96041) Wn2tl


Wn2tl
tag

Na hát bekövetkezett a lehetetlen...engem is elkapott az ékszíj.
3 nap múlva oltakozok pfizerrel. :P

(#96042) t72killer válasza Soulfly842 (#96036) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem továbbra se világos egyébként, hogy a GDP derekát, mondjuk 80%-át adó iparágakból mennyi áll a kormányzati zárlatnak köszönhetően. Turizmus érthetően, de annak egyébként is komoly mínuszai lennének a külföldiek (=nettó nemzetgazdasági bevétel) elmaradása miatt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#96043) Stanlee válasza Wn2tl (#96041) üzenetére


Stanlee
őstag

Most ültetik beléd a vájröszt :D

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#96044) Amur válasza MaxxDamage (#96040) üzenetére


Amur
addikt

Kapura, ajtóra már régen nem raknak ki semmit. Hogy kapacitáshiány vagy GDPR utólagos átértelmezése, azt nem tudom.
Viszont az hogy egy háztartásban élőnek karantén, az tuti!
Hivatalos infót biztos dob neked a google vagy a koronavirus.gov.hu-n kell szétnézni, sajnos transzparens infó kis hazánkban nem evidens még ilyen témában sem.De nem tartom túl valószínünek hogy ezen pont a brit variáns kapcsán változtattak, ami jóval fertözőbb, és komplett családokat fertőz végig.(de magyarországon persze nem minden evidens..)
De nagyon egyszerű, édesapád kérdezd meg hogy feltették-e neki a kérdést hogy kivel él egy háztartásban. Mert a kollégámat még arról is megkérdezték hogy kik voltak azok a személyek a munkahelyén akivel az elmúlt egy hétben több mint 3 órát töltött 1,5 méternél közelebb, egy légtérben(vagy valami hasonló megfogalmazásban)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#96045) Mersant_le válasza MaxxDamage (#96040) üzenetére


Mersant_le
csendes tag

a kapura mar regota nem raknak semmit, de attol fuggetlenul mindenkinek otthon kell maradnia a seggen! ezt egyebkent el is mondjak a telefonban, es kuldenek 1 pdf. dokumentumot.

[kép]

(#96046) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Miért nem megy házhoz az orvos oltani?
Ő tudja mire kell vigyázni, hogy ne fertőzzön és nem is lenne sokkal lassabb. Annyival biztosan nem, ahányan elkerülnék a oltóhelyeken - a többiektől - elkapott covid-ot.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#96047) Stanlee


Stanlee
őstag

Már a Janssen cuccát is vizsgálják a thrombózis miatt.

PRAC investigating thromboembolic events after vaccination with COVID-19 Vaccine Janssen

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#96048) Soulfly842 válasza Ajándékok (#96046) üzenetére


Soulfly842
addikt

Valószínűsíted, hogy ha az embereket kellene kutatnia, utazgatni mindegyikhez egyessével, bekérezkedni, kényszerített kávét elutasítani, stb-stb, akkor hatékonyabb lenne az oltási szám, mintha bemennek az emberek egy oltásért? Amellett, hogy folyamatosan hívják telefonon, e-maileket küldenie, embereket felkutatnia, hogy a médiafabrikálás után kinek melyik oltás lesz a jó?

Ezt te sem gondolod komolyan.

(#96049) Ereshkigal válasza MaxxDamage (#96040) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Feleségem egy hét betegeskedés után tudott pozitív tesztet produkálni, nekem két napra rá negatív lett a gyorstesztem, majd a pcr is. Kutyát nem érdekelte, nekem is 10 nap karantén. Piros papírt nem tesznek ki, emailben elküldték, nyomtassam ki és tegyem ki magamnak. Egyébként pörög az ügyintézés, hatodikai kelttel jött hetedikén levél, hogy elsejétől tizedikéig karanténban vagyok. Rohadtul unom már, lassan három hete itthon, úgy, hogy semmi bajom.

(#96050) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Érdekes cikk:

A vakcinakoktél jelentheti majd az igazi kiutat?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.