Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44001) Stanlee válasza Floyd80 (#43997) üzenetére


Stanlee
őstag

Mar irtam rola vasarnap ide, az osztrak lampas rendszer 4 szint hatarozott meg, a NRW-s az 3-at akar.

Egyikben sem elsodleges a napi 100000 fore vetitett fertozottek szama, hanem mas faktorokkal egyutt akarjak a szint kialakitani.

En jonak talalom az osztrak rendszerben, hogy pl. nezik a szabad intenzivhelyek szamat, de olyan dolgokat is belevesznek, hogy mondjuk klaszterezhetoek-e a fertozottek (tehat az ugras azert van, mert csaladi osszejovetelen megfertozodtek 50-en, vagy felderitetlenul ossze-vissza fertozodnek az emberek), vagy helyileg jott elo, vagy utazas miatt behoztak (pl. nyaralok).

Persze ez igy nehezebben emesztheto es nem lehet csak a napi fertozottek szamara gyurni, de ha oszintek akarunk lenni, akkor nem is ez az egyetlen mutato, amire oda kellene figyelni.

A nemeteknel amugy nem lesz bevezetve, mert megmondta Merkel, hogy az 50 fo/100000 lakos fertozott az eleg. Es ennyi, a Mutti elbofogte magat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44002) proci985 válasza Stanlee (#43998) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hala egnek.

ha kell akkor beszelni kell haverokkal, aztan szuk korben, ellenorzott talalkozasi mintaju emberekkel meginni azt a korso sort, adott esetben grill kozben, szabadteren.

magan az Oktoberfesten nem voltam, de mas hasonlo helyzetekben csomoszor. nem realis, hogy ott menjen a tavolsagtartas normalisan.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44003) Ringman válasza Floyd80 (#43997) üzenetére


Ringman
nagyúr

nehéz visszalépni 10 év erőszakos központosítás után, így gyors lokális reagálás nem nagyon várható sajnos.
eleve megyénként(!) van csak bontás a fertőzöttekről (és a megyei tesztszám sincs közölve), az nem igazán segít ebben.

(#44004) Sdi


Sdi
addikt

Vajon a két ajánlat között az áron kívül mi lehet a különbség ? 1. 2.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#44005) lacafaca válasza Sdi (#44004) üzenetére


lacafaca
őstag

én csak a hasonlóságot látom: felejtsed el mindkettőt és keresődj normális oldalon, vagy inkább ali eus raktárral héten belül itt van ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44006) Ringman válasza Sdi (#44004) üzenetére


Ringman
nagyúr

a 2. gyanúsan olcsó.
vsz. más kínai gyárból származnak, az is lehet, hogy az egyik CE a másik "kínai CE"

(#44007) Sdi válasza lacafaca (#44005) üzenetére


Sdi
addikt

Nem akartam venni :) , csak ma érkezetek email-es hirdetésben. Kíváncsi voltam, hogy vajon mi indokolhatja az 5-6x-os árat, amikor a képek és leírások alapján ugyan olyan mindkettő. Lehet, hogy ekkora hasznot húz valaki a nehézségek idején ?

Ringman

Sajnos gyanítom, hogy a CE is "kínai CE"

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#44008) Ricardo válasza Floyd80 (#43994) üzenetére


Ricardo
félisten

"Egy mostani bokszoló nem lesz erősebb, mint egy 30-40 évvel ezelőtti, a mostani edzők sem találták fel a a spanyol viaszt, sőt másolják a régieket, senki nem szerez ütésállóságot, nem üt erősebben, nem lesznek jobb reflexei, egyensúlya, nem lesz gyorsabb, nem tud többet ütni menetenként, mert van cardio stb, alapjaiban ugyanúgy készülnek évtizedek óta és ugyanazokra a készségekre van szükség. "

A tornára is igaz hogy a tornás nem lett mozgékonyabb, hajlékonyabb, ügyesebb az elmúlt 30-40 évben mégis láttad a videót mennyit változott a sportág.

Visszatérve a boxhoz.

Én nem tartom ugyanolyannak ezt a stílust mint ezt . Mozgás, robbanékonyság, védelem szempontjából sem.

Az első videón hol vannak az elhajlások, a kettős fedezék.... stb?

(#44009) lacafaca válasza Sdi (#44007) üzenetére


lacafaca
őstag

KN95 (FFP2 szintű*) professzionális szájmaszk
A kép illusztráció
két eléggé beszédes sor a linkből...kerülendő

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44010) Floyd80 válasza Ringman (#44003) üzenetére


Floyd80
addikt

Nézd meg, a németeknél szerintem már márciusban ment ez a dashboard, ahol minden tanyára vonatkozóan láthattad az adatokat. Jó persze sok ország el van maradva a közlés hatékonyságával, de valahol itt kezdődik a transzparencia.

https://experience.arcgis.com/experience/478220a4c454480e823b17327b2bf1d4

"Nehéz visszalépni 10 év erőszakos központosítás után, így gyors lokális reagálás nem nagyon várható sajnos", főleg úgy, ha elviszik az orvosokat és egyéb személyzetet a fejed fölül. :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#44011) Floyd80 válasza Ricardo (#44008) üzenetére


Floyd80
addikt

Jó, a 20-as 30-as évekből azért lehet mókás videókat találni bármilyen sportágból, de azért már akkor is voltak komoly fickók (ezektől sem kértem volna pofont), akik ma is megállnák a helyüket. Más világ volt, volt, hogy pár naponta bokszoltak, sokszor összevissza súlycsoportokban.

Amit te kifogásolsz, hát, amikor a maffia kezdett komolyabban rátelepedni a profi bokszra és egyre több pénzt láttak benne, akkor tényleg volt valami minőségi ugrás, kifinomultabb bunyósok (Ray Robinson pl.) jelentek meg, akkor kezdett igazán profivá válni a sportág. De az 1960-2020 közötti időszakban már nincs olyan fejlődés (technikai), ami miatt azt lehetne mondani, hogy pl. Saul Alvarez így megy úgy elverné Durant, Klitschko Alit stb.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#44012) lacafaca


lacafaca
őstag

aki nem hisz abban amiben nem akar, tessék:

pár perce kattintottam a lentebbi maszkos linkre, meg is jött az ajánlat személyre szabva :DDD a nagy testvér mindent is lát :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44013) bigdady válasza lacafaca (#44012) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez tuti eredeti ce tanúsitványos ;]

(#44014) lacafaca


lacafaca
őstag

tuti :DDD rá is rabolok egy ezres kötegre, egy hónap múlva ezeöccá ;]

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44015) Floyd80 válasza lacafaca (#44014) üzenetére


Floyd80
addikt

Lehet itt is beindult a refurbished piac. :DDD

https://444.hu/2020/09/25/345-ezer-eladasra-szant-hasznalt-ovszert-foglaltak-le-a-vietnami-rendorok

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#44016) Lauda válasza Floyd80 (#44015) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD Zárlat alatt jól jöhet, ha akciós. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44017) lacafaca válasza Lauda (#44016) üzenetére


lacafaca
őstag

zárlat alatt nem lesz rá szükséged, marcsa nem igényli :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44018) Parci válasza lacafaca (#44017) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

úriember akkor is végigjárja a teljes ösvényt, nem vágja le a kanyart! :DDD

(aztán meg zárjuk ezt a mellékszálat, mert törölve leszünk!!!)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44019) BalanceR válasza Floyd80 (#44015) üzenetére


BalanceR
addikt

Oké, lehet röhögni, hogy a Vietek újrahasznosítják az óvszert, de mi meg megválasztottuk a tartalmát miniszterelnöknek...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#44020) Ringman válasza lacafaca (#44005) üzenetére


Ringman
nagyúr

linket tudsz írni, ahol tényleg CE minősítésű KN95 maszkot árulnak?
szelep nélküli OK.

[ Szerkesztve ]

(#44021) Jablocskov


Jablocskov
tag

Nyáron ellustultak a politikusok, most ennek a levét isszuk

Érdemes elolvasni a szerző tavasszal és nyáron írt cikkét is, nem kell virológusnak lenni ahhoz, hogy "lássuk a jövőt", elég hozzá a józan ész is.

(#44022) lacafaca válasza Ringman (#44020) üzenetére


lacafaca
őstag

[link] de van egy halom másik is
itt ki tudod választani csehből a szállítást

beírod a keresőbe (már ali oldalán) amit akarsz-keresés, fölmész a címhez és utánadobod ezt: &shipFromCountry=cz és mindenféle keresésre eus boltokat dob föl (nem mindenre találsz), lapozni már bonyibb, de általában az első oldalnál nem is kell tovább menni

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44023) r859


r859
csendes tag

Szembejött egy fura történet, emberünk pozitív tesztet produkált majd a 10 napos karantén lejártak előtt a háziorvos kiírta egy újabb tesztre. A második tesztje szintén pozitív lett, de mivel tünetmentes legalább 3 napja és az eredeti 10 napos karanténja lejárt, mehet dolgozni. Ezt hogy?

(#44024) Ringman válasza lacafaca (#44022) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi!

(#44025) lacafaca válasza Ringman (#44024) üzenetére


lacafaca
őstag

szívesen! én ezt rendeltem még júliusba, spanyolból jött 8nap alatt itt volt, meg kínából még hozzá egy 100as csomag betétet...ez is tökéletes és kényelmes, meg mindegyikünknek van külön és nem keverjük színkódolva személyenként :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44026) bigdady válasza r859 (#44023) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tényleg fura. Lehet a pozitív ha nem mutat tüneteket akkor 14 nap után nem fertőz?

(#44027) Rage47 válasza r859 (#44023) üzenetére


Rage47
veterán

van ilyen. vagy a teszt szar?
portugal ismerosom nyaron 5 hetig volt pozitiv de kb 1 hetig volt igazan beteg. 5 hetig nem engedtek dolgozni, eü dolgozo

(#44028) lacafaca válasza bigdady (#44026) üzenetére


lacafaca
őstag

[link] volt sógorom neveltlánya...természetesen ő és a lány annya negatívként azóta is vígan éli életét (körzet allianzos góréi), szóval ne csodálkozz semmin...egy háztartásban élnek amúgy, anna otthon lábadozik barátjával, aki ugyancsak pozitív mai napig...szóval vannak itt kérdőjelek bőséggel ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44029) BalanceR válasza lacafaca (#44028) üzenetére


BalanceR
addikt

Érdekes...
Nem lehetséges olyan, hogy a szervezet termel ugyan antitestet, de nem eleget és így egyszer a Vírus, egyszer az immunrendszer van kis előnyben, beáll valamiféle "balansz" ezért mindig bejelez a PCR?

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#44030) fatal` válasza Rage47 (#44027) üzenetére


fatal`
titán

A teszt nem szar, csak PCR teszt mennyiséget nem mér, ezáltal fertőzőképességet sem. Elképzelhető, hogy már rég nem fertőz, csak jelen van még a vírus genomja a szervezetében. Mivel ezt nem lehet tudni, ezért nem engedték dolgozni, pláne eü dolgozó esetében ez szerintem teljesen normális.

(#44031) r859 válasza Rage47 (#44027) üzenetére


r859
csendes tag

Ezért nem értem, itt, pozitív tesztet produkált az illető, utána a 8. napon csináltatnak vele még egy tesztet (hogy miért az is jó kérdés), ami szintén pozitív, de nem indul újra a 10 nap karantén, hanem az első teszthez számított 10. napon szabad ember, ami, mint tudjuk a második teszthez képest még csak a 2. nap. Hab a tortán, hogy ezután, akivel a munkahelyen érintkezik egyből kontaktnak számít, mert egy biztos pozitív társaságában van?

[ Szerkesztve ]

(#44032) lacafaca válasza BalanceR (#44029) üzenetére


lacafaca
őstag

tudja sas...nem vagyok biológus, viszont még egy eset volt, legjobb barátom lánya szintén aug végén hazahozta egyetemista, feleség kidőlt, 1hét köhögés meg gyengeség-láz, az ember meg fél! tüdővel semmi (baleset 10éve + napi 2doboz cigi addig, kamionos volt elötte) igaz mai napig a házba csak aludni jár be, egész nap jön-megy autónepper a lelkem...szóval na..vannak érdekességek

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44033) Csatravi válasza Ringman (#44024) üzenetére


Csatravi
senior tag

Hozzá kell tenni, hogy egyik sem rendelkezik CE minősítéssel a linkeltek közül.

[ Szerkesztve ]

(#44034) lacafaca válasza Csatravi (#44033) üzenetére


lacafaca
őstag

nem mindegy? de legalább olcsó...ha biztosra szeretnél menni, itt kell nézelődni, minden más csak önámítás tudom mi a difi egy papirszar, meg egy betétes között, amikor permetezek és sem egy papírt tolok az arcomba, van spec szűrőpatronos ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44035) Rage47 válasza fatal` (#44030) üzenetére


Rage47
veterán

:R

(#44036) Csatravi válasza lacafaca (#44034) üzenetére


Csatravi
senior tag

Mit is kérdeztek?
"linket tudsz írni, ahol tényleg CE minősítésű KN95 maszkot árulnak?"
Szóval....

(#44037) lacafaca válasza Csatravi (#44036) üzenetére


lacafaca
őstag

neked amúgy semmi nem jó, ami szerinted nem úgy van, fölöslegesen bizonygatok bármit nem is akarok, de nyugodtan linkelhetsz a fika helyett kínai oldalról olyant, ami ce-s...nekem elég ennyi is, majd eldönti neki ok-e, szerintem nagyfiú már:

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44038) Floyd80


Floyd80
addikt

Szlovákok és csehek is szükségállapotra készülnek.

A szükségállapot kihirdetését fogja javasolni a kormánynak Roman Prymula cseh egészségügyi miniszter – írja az MTI. A politikus hétfői nyilatkozata szerint ez az egyetlen módja annak, hogy megfékezzék az egyre terjedő koronavírus-járványt.

Szigorodnak októbertől a járványellenes intézkedések Szlovákiában, a kormány szerdán dönt a vészhelyzet ismételt kihirdetéséről – jelentette be Igor Matovic szlovák kormányfő a Központi Válságstáb ülése után a Markíza kereskedelmi televízióban, a koronavírus-fertőzöttek számának emelkedésére hivatkozva hétfőn.
---
Nálunk ugye pletykaszinten október eleje vagy Vitya szarik rája.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#44039) Csatravi válasza lacafaca (#44037) üzenetére


Csatravi
senior tag

Mutogathatod nekem ezt. Azt mutasd hogy hol van a maszkon? Ha nincs a maszkon rajta a minősítés akkor az nem minősített maszk. Rendeltem ugyanilyen lapot mutogatótól, aztán a maszkon nem volt semmi jelölés. Még a százas csomagban is minden egyes darabon rajta kell lennie a minősítésnek. Ha nincs rajta akkor az egy minősítés nélküli maszk.

(#44040) Csatravi válasza Floyd80 (#44038) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Nálunk ugye pletykaszinten október eleje vagy Vitya szarik rája."
Várjuk meg a hét végét :)

(#44041) lacafaca válasza Csatravi (#44039) üzenetére


lacafaca
őstag

rendelj egyet aztán megtudod ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44042) gergo5991 válasza Floyd80 (#44038) üzenetére


gergo5991
őstag

ma Matovic bejelentette nálunk, minden tömegrendezvény betiltásra került, éttermek asszem csak ablakon adhatnak ki, és este 10ig lehetnek csak nyitva a bárok.
Örülök is neki, mivel tömegrendezvényeken dolgozok, és amig az állam nem tiltja, addig a főnök nyomatja ezerrel, otthon bezárkózva, minket meg kiküldenek 4-500 ember közé, ahol a fele baszik az intézkedésekre.

[ Szerkesztve ]

(#44043) Csatravi válasza lacafaca (#44041) üzenetére


Csatravi
senior tag

Mivel előrébb írtam, hogy "Rendeltem ugyanilyen lapot mutogatótól, aztán a maszkon nem volt semmi jelölés." így eszembe sincs tovább kísérletezgetni.

(#44044) Floyd80 válasza gergo5991 (#44042) üzenetére


Floyd80
addikt

Pedig a szlovák számok eléggé "alacsonyak" még így is, vagy ott is hasonlóan tesztelnek, mint itt?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#44045) tisn válasza gergo5991 (#44042) üzenetére


tisn
addikt

igy meg nem lesz munkad elobb utobb
(haver hangmernok, lassan az ehenhalas szelen)

(#44046) bigdady válasza Csatravi (#44039) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mert arra nagyon nehéz rárakni egy kamut..

(#44047) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Magyar egészségügy: a szigetvári kórház megölt egy kétgyerekes anyukát. Covid-hoz nincs köze, viszont jól mutatja, mennyire vagyunk "felfegyverkezve"...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44048) lacafaca válasza Csatravi (#44043) üzenetére


lacafaca
őstag

akkor meg ne spórkodj, segítek neked is, én is ezt használom, amikor az egészségemre valóban veszélyes mixet nyomatom...kötelezően nekem megfelel a kínai vacak is ;)

#44046 ott a pont

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44049) gergo5991 válasza tisn (#44045) üzenetére


gergo5991
őstag

"elso hullám" idején az állam átvállalta a fizetés 70% át, ami nem lehet kevesebb mint a minimál bér, én meg úgyis minimált kapok, szóval nekem tök8 ilyen szempontból, amellett meg az államhoz tartozik a munkaköröm, szóval elengedni se nagyon fog.

[ Szerkesztve ]

(#44050) Rage47 válasza t72killer (#44047) üzenetére


Rage47
veterán

nem címkézték fel az üveget :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.