Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31001) t72killer válasza koronacsakra (#30991) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezért kár volt (újra?) regisztrálni...

#31000: nyilván nem a vuhan-i piacon fejlődött ki a virnyák, valaki odavitte.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31004) Ezekiell válasza koronacsakra (#31002) üzenetére


Ezekiell
veterán

Kezdesz átcsúszni rágalmazásba ezzel a lefizetett dologgal. Vagy hozz valami bizonyítékot, hogy Merkely le van fizetve és hazudik, vagy hagyd abba.

Simán csak hagyd abba jobban belegondolva.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31005) Parci válasza koronacsakra (#31003) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

értem. tehát trollkodsz. semmi gond.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31007) #22743424


#22743424
törölt tag

Na ehhez mit szóltok?
Megdöbbentő eredményre jutottak a kutatók: már tavaly tavasszal Barcelonában volt az új koronavírus [link] :) Remélem lesz erről majd több információ is. Ez most borít mindent amit eddig tudtunk illetve tudtak.

(#31008) #22743424 válasza #22743424 (#31007) üzenetére


#22743424
törölt tag

Most látom, hogy a másik topikba már belinkelte egy fótumtag. :)

(#31009) VinoRosso válasza #22743424 (#31007) üzenetére


VinoRosso
veterán

A másik topicban épp most írtam le a véleményem, ha ki nem törlik addigra mire valaki elolvassa...

(#31010) syberia válasza #22743424 (#31007) üzenetére


syberia
veterán

The Bats of Barcelona

A denevérek a hibásak. Ott is! :P

https://howbad.info/

(#31011) #22743424


#22743424
törölt tag

Most néztem ahová elküldték a vizsgálati eredményeket ott ez fogad https://www.medrxiv.org/
"Caution: Preprints are preliminary reports of work that have not been certified by peer review. They should not be relied on to guide clinical practice or health-related behavior and should not be reported in news media as established information"

(#31012) t72killer válasza #22743424 (#31007) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ide is írom a kételyeimet-kérdéseket:
Éppenséggel elképzelhető, hogy volt egy enyhe/enyhébb variáns, ami nagy RNS-darabokban azonos a mostani covid-dal. Ha már egyszer a kezükben van, nézzék meg jól, mit találtak...

Kérdés, mit néz a teszt? Mert ha kell neki x db gén, a többi változhat, akkor lehet h vmi mezei náthát fogtak korona helyett...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31013) syberia válasza syberia (#21854) üzenetére


syberia
veterán

Az élet néha érdekes meglepetésekkel szolgál. :D

Én már 2 hónappal ezelőtt ugyanerre gyanakodtam, és esküszöm hogy nem leveleztem a brazil doktornővel erről a témáról! :DDD
A Nobel díjat pedig csomagautomatába kérem, fő a távolságtartás!

https://howbad.info/

(#31014) perempe válasza #22743424 (#31007) üzenetére


perempe
addikt

game changer.

vissza az élsportolókra:
16 pozitív a tesztelt 302 NBA játékos közül

* Brahms: 4. szimfónia *

(#31016) Kékes525 válasza Lauda (#30971) üzenetére


Kékes525
félisten

"Szerintem nem lesznek már ilyen zárások később."

A lezárások legtöbb esetben csak akkor szükségesek, ha a járványvédekezés valami miatt nem hatékony. Ha megfelelően irányítják és az emberek is nagyrészt betartják akkor nem lesz rá szükség. Alapfeltétel, hogy a politikusok hallgassanak a szakértőkre. Magyarországon is a szakértők tudják a dolgukat. Például [Virológia Pécs]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31017) ncc1701


ncc1701
veterán

Készül az új metallica album.

A banda tagjai egyébként áprilisban azt mondták, kihasználják a koronavírus-járvány miatt bevezetett kijárási korlátozásokat, és az extra időnek köszönhetően már javában készült az új albumuk.

Ha ez igaz, és jó album lesz, akkor megérte az egész hacacáré. :)

(#31018) ncc1701 válasza Kékes525 (#31016) üzenetére


ncc1701
veterán

Ugyan a magyar full birka, de azt azért látja, h lezártak, sokan tönkrementek, és állam bá nem segített (szemben a környező országokkal). Azon kívül azt is megtapasztalta, h ebben a rettenetes vírus járványban gyakorlatilag senki nem ismer senkit, akinek baja lett volna.
Innen összerakhatod, h még egyszer nem tudnak leállítani mindent, mert belefosnak az emberek.

(#31019) Ricardo válasza ncc1701 (#31018) üzenetére


Ricardo
félisten

Akkor fosnak bele ha megtehetik.

(#31020) perempe válasza VinoRosso (#31015) üzenetére


perempe
addikt

hosszabb reklámízű, de nekiállok.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#31021) ban77di válasza VinoRosso (#30989) üzenetére


ban77di
csendes tag

Maszk műtétkor indokolt, de boltba nem járunk nyílt sebbel. Sapkát, műtőruhát, kesztyűt, papucsot/lábzsákot szerencsére nem kell minden vásárlás előtt felvenni.

(#31022) Ricardo válasza ban77di (#31021) üzenetére


Ricardo
félisten

A kép lényege, hogy megcáfolja azt, hogy a sima orvosi maszk nem jó semmire. Ha egy műtét alatt megfelelő védelmet nyújt, az ellen hogy az orvos, és a személyzet szájából orrából kórokozó jusson a nyílt sebbe, akkor talán vásárláskor is alkalmas arra, hogy a viselője nyálát orrváladékát megfogja.

(#31023) Drizzt válasza ban77di (#31021) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nyilt legutakkal a tudo fele ellenben igen. Szoval teljesen indokolt az oda bejuto, meg onnan kijuto levegot minel jobban szurni.

I am having fun staying poor.

(#31024) ban77di válasza Drizzt (#31023) üzenetére


ban77di
csendes tag

Mennyi a reális esélye annak hogy egy egészséges immunrendszert így meg lehet fertőzni jelen körülmények között? Szerintem nem sok. Autóversenyzők is hordanak sisakot/védőruhát, ha autóba ülünk mi mégse öltözünk be, pedig meg lehetne könnyen indokolni hogy mennyivel biztonságosabb lenne.

(#31025) Drizzt válasza ban77di (#31024) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ahol jelentosen elterjedt a fertozes, ott nagyon magas. Lasd Usa. Itt szerencsere nem ez a helyzet, de sajnos barmikor jelentosen romolhat a nagy lazulasok kovetkezteben. Pl. itt is van, aki teljesen ep egeszseggel 37 evesen elhunyt a koronavirustol. Szoval az esely csak azert alacsony mert keves az aktiv fertozott. De nagyon konnyen hatalmas szivas es nagy veszrly lehet ebbol. Gondolom a neme husgyarakban se oreg lerobbant emberek dolgoztak foleg. Megis valqmi 25%-os fertozottseg remlik, nagyon rovid ido alatt.

I am having fun staying poor.

(#31026) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"már a karanténelőírás június végi első felülvizsgálatának idejére mentességet kaphatnak azok, akik olyan országokból érkeznek, amelyekben a fertőződési ráta "legalább olyan alacsony", mint Nagy-Britanniában."[link]

Izé, úgy kb egész Európa?

Más: jól nézem, h usa tegnap 47e új fertőzöttet hozott össze? Váljék egészségükre... Elég morbid ilyenkor "enyhítésről" beszélni náluk. Nagyon remélem Európa nem cseszi el és nem kell újra karanténban kuksolni hónapokig.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31027) Hieronymus válasza ban77di (#31024) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Mennyi a reális esélye annak hogy egy egészséges immunrendszert így meg lehet fertőzni jelen körülmények között?"

Az immunrendszernek nincs köze a fertőzés esélyéhez. Akkor lesz jelentősége, ha a vírus már bejutott az emberbe. Mennyire hatékony. Mennyire teljesít túl, allergiás reakciókat kiváltva.

Azt lehet mondani, hogy egy egészséges - életerős ember, sokkal könnyebben küzdi le a fertőzést.

De alkalmas körülmények között, 100%-os a fertőzés esélye. Korra, nemre és egészségi állapottól függetlenül be következik a fertőzés vírussal teli aeroszolos levegőt belélegezve.

A sebészeti maszk nem véd jellegű kijelentések nincsenek teljesen megalapozva. A nagyobb folyadékcseppeket addig szűrik, amíg át nem nedvesednek. Egy telibe köhögés 100% vírusmennyiségéhez képest a csökkentett vírusmennyiség kedvezőbb betegség lefolyást biztosíthat.
Nem mindegy, hogy lélegeztetőgép lesz a megoldás vagy csak néhány napi rossz közérzet. Nem mindegy mennyi ideje van az immunrendszernek megtalálni a vírus elleni optimális megoldást.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31028) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Azért az elég szomorú, hogy így pár hónappal a járvány kitörése után is ott tartunk, hogy azt kell magyarázni, hogy miért jó és fontos a maszk. :(

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31029) pjen válasza Ezekiell (#31028) üzenetére


pjen
félisten

A járvány már rég itt volt mikor még minden szakértő bőszen hirdette,hogy nem kell maszk.Most mért is higgyem el amit mondanak.

(#31030) Lauda válasza #22743424 (#31007) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a linket! Ez egyre érdekesebb. ;)

(#31031) Stanlee válasza Drizzt (#31025) üzenetére


Stanlee
őstag

A fertozottseg nem egyenlo azzal, hogy olyan szinten megbetegit a virus, hogy korhazba kerulnel, utana pedig intenzivre kerulsz, majd meghalsz.

A nemet Tönnies-nel sem 1500 ember kerult korhazba, hanem az 1500 fertozottbol 30, ebbol 8 van intenziven, es 2 lelegeztetogepen (link). Ez kb. 2%-os korhazba kerulest jelent es intenzivre is csak 0,5% kerult.

Amugy a Tönnies esete is mutatja, hogy mig Europaban rengeteg mas helyen is mukodik vagohid, onnan nem kapunk hireket, hogy tomeges fertozesek lennenek. Tehat meg kell vizsgalni, hogy a nemet gyarban miert lett ez a fertozes, lehet, hogy nem is maga a vagohid az, ami ezt okozta, hanem az, amilyen korulmenyek kozott a vendegmunkasok elnek a gyaron kivul.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31032) Ezekiell válasza pjen (#31029) üzenetére


Ezekiell
veterán

Orvoshoz se menj mostantól, mert pár éve még teljesen máshogy kezeltek X betegséget - nyilván miért hinnél nekik most. :U

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31033) radi8tor válasza Ezekiell (#31032) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#31034) Stanlee válasza pjen (#31029) üzenetére


Stanlee
őstag

A WHO-nak es a tobbi "szakertonek" iszonyatosan xar volt a kommunikacioja a maszk eseteben. Volt olyan orszag (pl. Dania), akik mar az elejen hivatalosan azt kommunikaltak, hogy a maszk hordasa hatasos lehet a vedekezesben. De mivel nincs eleg maszk raktaron, hogy mindenkinek legyen + az egeszsegugy is megfelelo ellatasban reszesuljon, igy nem tettek kotezelove.

A jo kommunikacio az lett volna, hogy a maszk, sal barmi szaj+orr eltakaras hatasos lehet, de nincs eleg maszk, prioritas az egeszsegugyben dolgozok ellatasa, aki maszkot akar, az varrjon maganak, huzzon a fejere egy gatyat, tokmindegy, de ne az orvosi maszkokat vasaroljak fel panikszeruen, mint ahogy azt tettek a kezfertotlenitovel, vagy a WC-papir, liszt, teszta, eleszto eseten.

Amugy ez a politika hibaja, hogy ilyen donteseket nem tud gyorsan meghozni. Nalunk Nemetorszagban a maszkhordast a fertozesek lecsengesekor tettek ajanlotta, ertsd kb 2 honap utan, az AFA csokkentest meg kb. 2 nap alatt megszavaztak. Ausztria teljesen maskepp reagalt, ott az elejen kihirdettek, hogy maszk kotelezo, most teljesen mashol vannak a vedekezesben, igaz AFA-t sem csokkentettek.

Most pl. lehetne hozni olyan dontest, hogy boltok, ettermek, munkahelyek szerelkezzenek fel automata kezfertotlenito adagoloval. Ez mar manapsag filleres cucc, WC-ben legyen egyszeru karos adagolo. Aki akarja, hasznalja, es nem csak a corona ellen jo, hanem influenza eseten is. De nem, mert ez plusz kiadas. En uzemeltetokent inkabb erre koltenek, mint hogy nincs bevetel, mert zarva van a bolt.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31035) Jablocskov válasza Ezekiell (#31028) üzenetére


Jablocskov
tag

Nálunk elég sok kínai diák van. Egyet sem látni maszk nélkül az utcán a járvány kezdete óta. Pedig az utcán nem kötelező hordani.

(#31036) t72killer válasza Ezekiell (#31028) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A CHO és a "#restelljükbevallanihogyjanuárbaneladtunkmindenmaszkotkínának" európai idióták jó munkát végeztek, hogy összezavarják az egyébként se nagy lumen lakosságot.

#31029: 1xerű: a "jó a maszk" és a "rossz a maszk" állításokból az egyik igaz. A józan eszet kéne követni: maszk=magadon hordott mini karantén, amivel mondjuk felezed a fertőzés esélyét/a fertőző ember mondjuk 10edére csökkenti annak az esélyét, hogy mást megfertőzzön.

#31033:+1, bár igen durva intézkedés volt a kórházsöprés, sztem kulcsszerepet játszott a magyar kitörés elkerülésében.

#31034: ++1!

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31037) Drizzt válasza Stanlee (#31031) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egyelore. Masreszt ha nem vagy benne abban az 1500-ban, akkor a 0.5%-ban sem leszel. Nekem ez az 1:200 esely sem egy fenyes kilatas. Plusz arrol se nagyon szokas beszelni, hogy azok az "enyhe" tunetek milyen kemenyek tudnak lenni.

I am having fun staying poor.

(#31038) #22743424


#22743424
törölt tag

Járvány: újabb gócpontok Európában [link]

(#31039) t72killer válasza #22743424 (#31038) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Spanyolországban is egyre több új esetet regisztrálnak elsősorban olyan vidékeken, ahol rengeteg az idénymunkás ilyenkor. Közülük nagyon sokan a szabad ég alatt alszanak, ami megszokott, de most nem engedik a hatóságok. Azért, hogy a látókörükben tartsák ezeket az embereket, ideiglenes szállást alakítanak ki számukra, és rendszeresen ellenőrzik, hogy egészségesek-e."

Gondolom ezek a szállások jó zsúfoltak :W.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31040) Stanlee válasza Drizzt (#31037) üzenetére


Stanlee
őstag

Mo-n korhazban kezelt betegek kozul evente kb. 15,5 ezer bakterialis fertozes van, amit a korhazban kapnak el, ebbol ca. 550-en meg is halnak (ez a hivatalos statisztika). Errol evente 1 cikk jelenik meg, alapvetoen senkit nem erdekel, pedig sokkal rosszabb a statisztika, mint a virusfertozes eseten.

De a legtobben amiatt sem aggodnak, hogy nagy valoszinuseggel valamilyen sziv- es errendszeri betegsegben, vagy rakban fognak meghalni. Ez a koronavirus valamiert mas, ettol vannak, akik jobban felnek, mint a raktol vagy egy Pseudomonas fertozestol.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31041) Lauda válasza Stanlee (#31040) üzenetére


Lauda
félisten

Dohányzás, pia, no mozgás, normális étkezés. Ezek következményei nem érdeklik. De a koronavírustól összeszarja magát. Na ezt én sem tudom megérteni. Amíg a felsoroltak egész biztosan viszik a halál felé a usert, addig a covidot vagy elkapja, vagy nem és vagy súlyos lesz nála, vagy tünetmentes. A biztos pusztulást tudomásul veszi, a vagy-tól meg kampecol idegileg. :F Aztán persze az ilyeneknek van a legnagyobb szája, hogy vegyél fel maszkot meg ne gyere 9,15-kor a gyógyszertárba, mert ez az ő idősávjuk (volt). Legszívesebben mondanám, hogy nézz már magadra ember. :W

[ Szerkesztve ]

(#31043) pjen válasza t72killer (#31036) üzenetére


pjen
félisten

Így igaz.A kórház söprés után a betegek otthon haltak meg.

(#31044) pjen válasza t72killer (#31036) üzenetére


pjen
félisten

Egyébként se értem ezt a hurrá optimizmust.Csak a szomszédba kell körülnézni.Ukrajnában 21000 igazolt fertőzött 650 halott.Nálunk nemegész ötezer fertőzött 550 halott.

(#31045) #22743424 válasza Lauda (#31030) üzenetére


#22743424
törölt tag

Érdekesnek érdekes csak ahol közzétették ott ez fogadja az embert amit a 31011 hsz-ben írtam.
"Vigyázat: Az nyomtatványok olyan előzetes jelentések a munkáról, amelyeket szakértői értékelés nem igazol. Nem szabad rájuk támaszkodni a klinikai gyakorlat vagy az egészséggel kapcsolatos kezelés irányításához, és nem szabad közzétenni a sajtóban mint megalapozott információt. "
Ez így egy nagy nulla, egyelőre. :)

(#31046) #86564352 válasza pjen (#31029) üzenetére


#86564352
törölt tag

Minden? Kizárt. Márciusban olvastam hongkongi, taiwani doktorok tanácsait a nyugati országoknak: tesztelés, maszk, távolságtartás. Lassabban az ilyen abszolút megfogalmazásokkal.

Stanlee: a "mezei" fertőzések terén elég rossz az EU-ban a magyar statisztika. Átlátszó vagy nem tudom melyik portálnak úgy kellett nyomozni az adatok után, emlékszem korábban linkeltem. Ezt már húsz éve is mondogatták az öregek "jaj csak ne kelljen befeküdni a kórházba" Viszont azok ellen a bakteriális fertőzések ellen lehet tenni, ha nem pusztulat a kórházi osztály, van elég felszerelése a nővéreknek és fertőtlenítővel takarítanak rendesen. Az új koronavírus más. A rákot és az érrendszeri betegséget ne keverd ide, mert az nem cseppfertőzéssel terjed, hogy egyszer rád köhög valaki. Mielőtt az autóbaleset statisztika is szóba kerülne, az se ér. 2009-es H1N1 lehetne normális párhuzam, viszont akkor viszonylag hamar lett oltás, inkább az erősebb fiatalok kapták el és nem kellett komolyabb intézkedéseket hozni.

Ezekiell: pedig gondolom itt többségében nem 80 éves asztmások fórumoznak, mégis ilyen napi nyafi nekik a boltban kötelező maszk félórára. Ájuldoznak szegények. Jelentem én ma is voltam bevásárolni maszkban és még élek! (az más kérdés adatok szerint elég lenne a távolságtartás is valószínűleg, hiszen nem maszkozó országok közt is vannak jó statisztikák, de ha egyszer most ez a szabály nem nyafogok miatta)

(#31047) Lauda válasza #86564352 (#31046) üzenetére


Lauda
félisten

Ha te nem fulladsz benne és ájuldozol, akkor nyilván más sem. ;)

(#31048) Ezekiell válasza Lauda (#31047) üzenetére


Ezekiell
veterán

Sztem a 10 millió ájuldozó országa lettünk, a nyavajgásból ítélve.

De ncc kolléga biztosan nem ájuldozik, hiszen ő superman fittséggel és immunrendszerrel bír, és lásd ő se hordja, sőt örül ha mások se hordják. Biztos ő is csak szegény sorozatájuldozókat tartja észben, és rájuk figyel. Meg a többi maszkot nem hordó is, ugye?

Az az egy rohadt nagy szerencsénk, hogy Magyarországon tényleg nem volt komoly járvány, különben esélyünk se lett volna. De ha lesz véletlen, mondjuk egy durvább 2. hullám (ne legyen), akkor rábaszunk.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31049) pjen válasza #86564352 (#31046) üzenetére


pjen
félisten

Én is voltam vásárolni az eladók felén nincs maszk,a vásárlók minimum fele is az orráról lehúzva viselte.

(#31050) Lauda válasza pjen (#31049) üzenetére


Lauda
félisten

Ha egyszer már nyithatnak a termálok is, akkor mi a töknek van előírva a maszk még mindig? Csak a szokásos agyatlanság megint. :W

Nem csodálom, hogy nem bírják a maszkot. Én sem nagyon bírom már, pedig nem 80 évesen fél tüdővel élek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.