Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72490) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Van egy Compal márkájú Connect Box-os modemem. A jelenlegi csomagom 500 Mbps, ami vezetékes kapcsolat esetén megközelíthető (400-500 Mbps), míg vezeték nélküli módban jellemzően 60-70 Mbps (talán csak 1-2 alkalommal sikerült 200-300 MBps-t mérnem, mikor 1-2 méteren belül voltam.

Mivel sem a sebességgel, sem a megfelelő WiFi jelerősséggel nem igazán vagyok megelégedve, elkezdtem gondolkodni azon, hogy egy másik routert kötnék rá, tehermentesítve / "megszüntetve" a jelenlegit, bízva abban, hogy vezeték nélküli módban jobb lefedettséget és sebességet kapok.

A beállítások menüpontban találtam olyan opciót, hogy Modem / Router mód. Feltételezem nekem a Modem mód kell, így akkor a Connect box jelenlegi szerepét teljes mértékben az új router fogja átvenni. Ezt jól gondolom ?

Van esetleg ebben további buktató amiről érdemes tudnom? Van ezzel kapcsolatban valahol beállítási segédlet ?

Jelenleg az időm többségében online Szimulátor versenyeken is indulok, ahol minimum NAS 2-es kapcsolattal kell rendelkeznem. Ebben a felállásban ez nem lesz rosszabb? Mire kell odafigyelnem ?

Köszönöm előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.