Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) ArthurShelby válasza gduck (#63000) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Áh, félre értelmeztem teejay-t. Azt hittem van egy tuti infója a upc-ről.
Egyébként jól teteted a tudatlant, vagy nekem esett nagyon nehezen le.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#63002) qnadam válasza gduck (#63000) üzenetére


qnadam
veterán

az ed 3.1 is azzal jár, hogy az optika közelebb kerül az előfizetőhöz, szóval nem teljesen érdektelen a dolog.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#63003) WarGame


WarGame
csendes tag

Sziasztok!

Sok kinlódás után mivel sem a smart tv sem az xbox de még a tablet se volt hajlandó kommunikálni a connect boxxal,így vettem egy Cisco routert,gigabites és a wifi 300mbit.

Modem mód átállitás megtörtént,szokásos kábelezés is,viszont sebesség mérésnél bukta van.Wifi alig csordogál 20-30 mbit között és kábelen is csak 140mbit jön át(240Mbit az előfizetés).Vissza minden egy gyors mérés erejéig.Wifi 60mbit(ezen nem lepődök meg),kábelen jön a 240.

Ismét bridge mód,kábelezés és az értékek nem nagyon változnak.

A tablet ,tv és xbox is boldogul most már,viszont sokkal lassabb lett a net.

Erre tud valaki valamilyen megoldást?Nagyon hálás lennék.

Üdv!

(#63004) qnadam válasza WarGame (#63003) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem segíteni fog ha megmondod, milyen routert vettél.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#63005) WarGame válasza qnadam (#63004) üzenetére


WarGame
csendes tag

cisco linksys wrt320n

Üdv!

(#63006) qnadam válasza WarGame (#63005) üzenetére


qnadam
veterán

az ennyit tud

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#63007) WarGame válasza qnadam (#63006) üzenetére


WarGame
csendes tag

Huhh érdekes.Nem gondoltam volna.Másik eszközzel kiküszöbölhető a hiba?Vagyis van rá lehetőség hogy bridge módban másik routerrel megkapjam a 240et és esetleg a wifi is gyorsul?

Üdv!

(#63008) qnadam válasza WarGame (#63007) üzenetére


qnadam
veterán

persze, a connect box is egy modem + ac router egybeépítve.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#63009) kabelmania27 válasza WarGame (#63003) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyenek a modem jelszint értékek?

(#63010) WarGame válasza kabelmania27 (#63009) üzenetére


WarGame
csendes tag

Most nem tudom sajnos már megnézni mert akkor vissza kell a kábelt dugnom az asszony pedig használja a gépet ami a modemnél van,de holnap futok egy kört ismét vele és meg fogom nézni.

Üdv!

(#63011) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Na lemondtam az új szerződést. Milyen furcsa, hogy egész addig felét hozta sávszélben de most lemondás után megint megy rendesen fél óra leforgása alatt. :D

(#63012) kabelmania27 válasza F_Zolee (#63011) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Érdekes.
WarGame: Rendben.

(#63013) F_Zolee válasza kabelmania27 (#63012) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az. Szerintem ezt direkt korlátozzák, mert akkor túlterhelt lenne a környék ha mindenkinél működne 95%osan kb.

(#63014) student


student
őstag

üdv
ma vettem észre, 30/3-as hüség nélküli netem megemelték 120/10-re. Tudja ennek valaki az okát? nekem erre nincs szükségem, remélem nem növelnek a havi díjon :F

[ Szerkesztve ]

(#63015) kabelmania27 válasza student (#63014) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
30-as csomag helyett változatlan havidíjon 120Mbit van, legkisebb csomagot már csak új előfizetés keretében digitális jólét alapcsomagra jogosultak vehetik igénybe.

F_Zolee: Egy ed3 letöltési csatorna kb 50Mbites sávszélességet tud, lehet a környéken többen váltottak 500-asra.

[ Szerkesztve ]

(#63016) student válasza kabelmania27 (#63015) üzenetére


student
őstag

köszi a választ

(#63017) TeeJay válasza gduck (#62996) üzenetére


TeeJay
félisten

éppen arra írtam hogy a NG-PON2 már jövőre indul és úgy tervezték hogy jóval olcsóbb legyen mint a GPON...
ezért írtam hogy ED3.1-et meg még sehol nem látni, hír is alig van róla szóval nem csoda hogy várnak a kábelszolgáltatók is, és ha van egy csepp eszük nem is fognak már rá váltani
mivel egy ilyen NG-PON2-t olcsóbb lesz kiépíteni aztán pedig üzemeltetni aztán főleg olcsóbb lesz
és kapásból 40/10gigabitet nyújt, később meg 80/20-at is akár ja és ezt 32 végpont felé nem 100 meg 200 felé mint koaxon

ED3.0-ról 3.1-re váltani is baromi drága lesz és mivel még sehol nincs 3.1 így marha drágák lesznek az eszközök is, már ha egyáltalán eljut oda hogy végre valaki tömegesen fogja gyártani olcsón
aztán ha netán mégis fejlesztenek rá továbbra is tele lesz aktív eszközökkel aminek ugyanúgy áram kell, meg ugyanúgy optikai szál és cserébe 10/2gigabit amit tud aztán pá

nem véletlenül ér már most százszor többet egy GPON mint egy ED3.0 hálózat

persze a Liberty lehet van annyira kábelfan hogy csakazértis majd 3.1-re fejlesztenek PON helyett
jelen állás szerint optikai rendszernél ki is hagyják a 10G GPON-t mert felesleges hiszen itt a következő sokkal jobb NG-PON2 ;)

mellesleg ha tudnád a 29-es körzetben UPC-nek is van optikai hálózata
csak azt faszántosan visszabutítják az előfizetőnél koax-ra majd a koaxra teszik a HGW-t meg a STB-ot
ahelyet hogy a GPON-on máris tolnák a netet meg a DVB-C-t simán :U

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#63018) kabelmania27 válasza TeeJay (#63017) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

29-es körzetben az előfizetők régóta várták a fiberpower csomagokat, ezzel a fejlesztéssel jobb ár/érték arányú szolgáltatásra lehet előfizetni és a gyakorlatban meg is van a kínált sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#63019) TeeJay válasza kabelmania27 (#63018) üzenetére


TeeJay
félisten

ja csak ha a Liberty nem lenne koax fan a 29-es körzetben lenne már GPON és olyan 1000-es csomaggal tolhatnák hogy bekönnyeznek...
ráadásul olyan DVB-C lehetne STB nélkül hogy ihaj
meg korlátlan ingyen telefon is...

ehelyett kapnak vagon eszközt meg jó kis áramfogyasztást, és ugyanúgy koaxos csomagot fizetnek egy házig tartó optikai hálózaton :U
UPC-nél az 500-as csomag elég marketing holott ha elfelejtették volna már a koax-ot lenne GPON amin nemhogy 500 de még 1000-es csomag is vígan hasítana :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#63020) kabelmania27 válasza TeeJay (#63019) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Korábban pont azt nehezményezték a 29-es körzet előfizetői, hogy nincsenek normál UPC netcsomagok, nincs videótár, ezzel a fejlesztéssel megvalósult. Több eszköznél is van előny, pl ha a hgw-vel gond van attól még lehet nézni a tévét. Magasabb áramfogyasztásra lehet kapcsolós elosztóba kötni az eszközöket topikba többen lekapcsoljuk éjszakára a modemet/boxot.

[ Szerkesztve ]

(#63021) TeeJay válasza kabelmania27 (#63020) üzenetére


TeeJay
félisten

Rendben van nem szóltam, ha az előfizetőknek ez kell akkor PON helyett legyen csak ED3.1 majd :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#63022) gduck válasza TeeJay (#63017) üzenetére


gduck
addikt

"mellesleg ha tudnád a 29-es körzetben:"

Tisztában vagyok vele mi van a 29-es körzetben ;) De ez pont azt erősíti amit mondtam: a UPC-nek esze ágában sincs optikai végpontot adni az előfizetőnek! Hiába olcsó az optika, kizárt dolognak tartom hogy az "elmaradott" országokban (Liberty Global szerint ez Szlovákia, Magyarország és Románia) felszámolná a koax hálózatát a UPC ;)

[ Szerkesztve ]

(#63023) tlala


tlala
addikt

Sziasztok,

új vagyok, most tervezek rendelni, jelenleg úgy állok, hogy 500-ast.
Érdemes arra szerződni? Mennyi az 500-as konkrét sebessége mostanában?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#63024) qnadam válasza gduck (#63022) üzenetére


qnadam
veterán

azóta is csodálom a 29-es körzet megoldását, hogy bejön az optika, azt átalakítják koaxra, és ezek után jön a kábelmodem...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#63025) MK VII válasza tlala (#63023) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Többen panaszkodnak az 500-as netre, hogy nem hozza a sebességet.
Én személy szerint teljesen meg vagyok vele elégedve. Nálunk mindig jön full gázzal a net.
A modem amit adnak azzal viszont nincs minden rendben... Modem módban érdemes használni egy saját routert rákötve.. Illetve érdemes még majd visszaállíttatnod IPv6-ról IPv4-re a modemet, illetve a wi-free-t kikapcsoltatni...

A net sebesség nagyban függ attól ,hogy merre laksz, mennyien használják a hálózatot...
A lényeg, hogy 14 napig visszamondhatod az előfizetést, ha nem tetszik szóval vágj bele nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#63026) tlala válasza MK VII (#63025) üzenetére


tlala
addikt

Köszi, saját routert tervezek használni, gigás Xiaomi 3G-t.
Remélem nem csak a 14 napos próbaidőre lesz 500-as.
Köszönöm, hogy válaszoltál egy újoncnak!

[ Szerkesztve ]

(#63027) headhunter válasza tlala (#63023) üzenetére


headhunter
addikt

(#63028) Watercolour válasza tlala (#63023) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Szia,

személyes tapasztalataim:
- az idő nagyrészében padlógázzal vagy közel padlógázzal megy az 500/22, bár mások tapasztalata alapján ez erősen terület- és szerencsefüggő.
- ha nincsen probléma a kapcsolattal, stabil is, bár a modemet érdemes újraindítani néhány naponta akkor is, ha modem módban használod.
- a Connect Boxban Puma 6 chip van, ami némileg problémás.
- ha elhúzódó, nehezebben diagnosztizálható hibád van (például véletlenszerű packetloss hullámok), készülj fel néhány hónap háborúzásra, hogy megszereljék.

[ Szerkesztve ]

(#63029) TeeJay válasza qnadam (#63024) üzenetére


TeeJay
félisten

túl jó volt az optika aztán vissza kellett butítani koax-ra ED3.0-ra :D
igaz így kell ONT, kell miniCMTS kel HGW meg STB is
biztos megéri minden egyes előfizető UPC-nek akkora hasznot hoznak ennyi kirakott eszköz mellett
hogy ihaj :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#63030) golfvariant válasza MK VII (#63025) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Miért kell IPv6-ről IPv4-re állítani a modemet?

(#63031) MK VII válasza golfvariant (#63030) üzenetére


MK VII
veterán

Online játékoknál jön elő a hiba, miszerint netszakadozások mikrolaggok voltak. A ping az egekig felugrott pillanatokra.
Különben ezzel van tele a topik kb 2 hete... Olvass vissza egy két oldalt, ha gondolod.

(#63032) Watercolour válasza golfvariant (#63030) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Ha jól rémlik, nem maga az IPv6 a probléma, hanem a UPC IPv6 implementációja.
A DS-Lite miatt, ha átállítanak IPv6-ra, publikus IPv4-es címet nem fogsz kapni, hanem egy CGNAT mögötti privát IPv4 címet kapsz, amit IPv6 felett tunneleznek hozzád. A tunnelben kisebb lesz az MTU, mint a natív IPv4 kapcsolaton, ami egy halom alkalmazásnál problémákat okoz.

(Javítsatok ki, ha tévedek.)

(#63031) MK VII
A latency spikeokat a Connect Box Puma 6 chipsetjének hibája okozza, ami független az IPv6-tól. Nem azzal kevered?

[ Szerkesztve ]

(#63033) erkxt


erkxt
tag

Sziasztok. 3 db Horizon médiaboxot kaptunk és mind a három ugyan azt a hibát produkálja. Magától random időben elmegy a kép. A tv kiírja, hogy nincs jel, de a médiabox meg megy. kikapcs bekapcs után se megy mindig, ilyenkor a bekapcsgomb sokáig nyomásával teljes újraindítást követöen egy darabig újra megy. Szerintetek telefonáljak vagy várjak frissítésre? Az egyik boxon a filmcsatornák se jönnek be. Ott egyszerüen 30 csatornát ugrik a box. Vagy ha mondjuk a HBO ra nyomok azt írja látogassak el a weboldalra az előfizetéshez. Közben a másik kettön meg simán megy.

(#63034) kabelmania27 válasza erkxt (#63033) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Ha leírnád a modem jelszint értékeket kilehetne számolni, hogy a bejövő jelerősség rendben van-e.

(#63035) MK VII válasza Watercolour (#63032) üzenetére


MK VII
veterán

De igazad van... Valamiért arra emlékszem, hogy az megoldja a ping problémát.

(#63036) erkxt


erkxt
tag

Hát százalékosan nem írja ki. jel erősség low és medium közt. A minőség low és high között ugrál. 😊

(#63037) erkxt


erkxt
tag

én csak egy 3mas spliter elosztót találtam.

(#63038) kabelmania27 válasza erkxt (#63037) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, nézd meg hány dB-s csillapítás van a kimenetekre írva és melyikre milyen eszköz van kötve, illeve az in-be legyen a bejövő kábel.

(#63039) Watercolour válasza MK VII (#63035) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Sajnos nem. A pingprobléma beállításfüggetlen, valószínűleg hardverhiba.

(#63040) Gubek-Einste válasza Watercolour (#63039) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem valószínűleg, hanem biztosan.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63041) Geree válasza F_Zolee (#63013) üzenetére


Geree
senior tag

ez egybevág az én észervételeimmel is.

Hosszsas telefonálgatás után csak magyarázkodni tudtak, hogy ennyit bír, meg amúgy is csak 100mbps a garantált blabla.... :(((

én javasolnék egy olyan kezdeményezést, hogy akinek nem megy a szerződött sebességhez közeli értéken a net, nyisson egy hibajegyet. hátha történik valami a sokadik bejelentés után.

a friend in need is a friend indeed

(#63042) LouiS22 válasza Geree (#63041) üzenetére


LouiS22
veterán

Én éppen kábeltévével nyomasztom őket. Feltettem egy egyszerű kérdést: milyen bitrátával érkezik be adott csatornától a kép/hang és milyen bitrátával osztják tovább az előfizetőknek. Egy nap alatt a műszaki hiba volt a környékeden/elhárítottuk a hibát/nálad van hibáig jutottak. Pedig a kérdés nem változott, és nehezen hiszem el, hogy a 7 napja telepített mediacard/vadonatúj tévé combo, plusz a telepítéskor mért, tökéletesnek mondott értékek egy hét alatt leromlottak volna úgy, hogy a csatornák jelentős része (értsd: 99%a) tökéletes. NEm szeretem, ha teljesen hülyének néznek :(

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63043) ztsoft válasza LouiS22 (#63042) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

milyen bitrátával érkezik be adott csatornától a kép/hang és milyen bitrátával osztják tovább az előfizetőknek.
Az ilyen kérdésre még akkor sem fogsz normális választ kapni, ha a :W . Ez még akár üzleti titok is lehet.

NEm szeretem, ha teljesen hülyének néznek
Sajnos itt az előfizetéshez alapból jár ez a jog is.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#63044) F_Zolee válasza Geree (#63041) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nálam időben elhúzták a sebességet. :D De nem baj, mert ki sem használnám. Már tudom, hogy max a 240es csomag kell...

(#63045) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Ma nálam is bepróbálkoztak hűségre tereléssel de nem jött össze :(
Első: Délelőtt - Dolgoztam így mondtam, hogy meló után hívjanak délután.
Második: Délután 1 - Rendben jött a kért időpontban a hívás, néhány kérdés után megszakadt a vonal :W
Harmadik: Délután 2 - Ismételt hívás nem sokkal később, kérdések lemennek, kis türelem kérés az ajánlat megtételére, ismét szakadás :Y :W
Több hívás nem volt :((

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63046) Orgi válasza kabelmania27 (#62985) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi a segítségedet. Az előbb ment el a nagyon segítőkész szerelő, nem sikerült megoldani a problémát (bár azt az attunatort kicserélte 6-osra). Azt mondta, pár napja jelenkezik több helyen a környékemen (7. kerület) ilyen hiba, packet loss és a feltöltésem is csak 1 a 10 helyett (ezt én nem is észleltem), de nem nálam van helyileg a gond. Várjak türelemmel :)

(#63047) norberto_th


norberto_th
aktív tag

A vezetékes csomagoknál a telefon menüben, ez az 5500Ft-os csomag ez akkor minden létező mobil és vezetékes irányba korlátlan belföldön?! Létezik hogy ilyen jó árban van? Plussz készüléket is adnak?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#63048) Gubek-Einste válasza norberto_th (#63047) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg igen.
Készüléket nem adnak, azt neked kell venni, igaz vehetsz a UPC-től is ha akarsz de szerintem inkább nézzél szét máshol ha készülék is kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63049) Micha3l


Micha3l
tag

Sracok ennyire elkeseredve mar regen voltam, (bar ez legyen a legnagyobb bajom) hetfotol minden este kinlodas a TV nezes, szetesik a kep, a hang szaggat, az internet ping 40-50 a 11 hez kepest, a letoltesi sebesseg a beka feneke alatt.
Most megy a Rozalinda Jose Armandoval vagy mi a banat van ilyenkor? :O

Mindezt tetezi, hogy nem tudok belepni a MyUPC oldalra. Regisztracio ok, email megjon aktivaltuk.
Sikeres aktivalas, lepjen be. Nem enged be az email jelszo parossal akar mit is csinalok (biztos, hogy jo a kod).
Jelszo valtoztatas, ha mar maskepp nem megy.A regisztralt email cimre megjon az uj jelszo valtoztato email,link, megvaltoztat, sikeres. Majd szinten ugyan az, hogy nem enged be ezzel a koddal sem. :W

[ Szerkesztve ]

(#63050) Gubek-Einste válasza Micha3l (#63049) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Merre laksz?
MyUPC ügyben hívd a 1221-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.