Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127001) kabelmania27 válasza PeL (#126998) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha több szolgáltatással van gond lehet külső hálózati probléma van, ha nem javul jelentsd be a problémát.
Mivel a feltöltéssel van probléma nézd meg milyenek a modemértékek.

[ Szerkesztve ]

(#127002) #54625216 válasza gduck (#126996) üzenetére


#54625216
törölt tag

A fast.com 200-250 között mozog jelenleg.
Ugyanakkor tegnap tesztként letöltöttem torrenttel egy ubuntu iso-t és az 54MB/s-el jött.
A Steam letöltés is oké, átlag 60MB/s.
Ezzel szemben ugyanaz az ubuntu iso ha valamelyik mirrorról töltöm nem jön le gyorsabban 3MB/s-nél.
Pl. magyar mirrorok:
[link] 1-2MBs
[link] 1MBs
És ez általában jellemző bármire, amit a browserben linkre kattintva próbálok leszedni.
Azt nem tudom eldönteni ilyenkor, hogy a szerver limitálja a letöltési sebességet, vagy esetleg a voda.
Ezért lenne szükségem egy olyan http linkre, ahonnan konkrét file-t lehet letölteni és más voda előfizetőnél elfogadható sebességgel jön, mert akkor kizárhatnám, hogy a szerver oldalon van a szűk keresztmetszet.

(#127003) kabelmania27 válasza #54625216 (#127002) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Töröld ki a böngészőből az előzményeket és a sütiket, esetleg indítsál el karbantartó programot a gépen wiseregistry, ccleaner, vagy spyboot.
Ha megírod a modem jelszint értékeket meg tudnánk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.
Amennyiben leírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.
1270-es számon kapcsoltasd ki az ipv6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#127004) PeL válasza kabelmania27 (#127001) üzenetére


PeL
addikt

El lehet már érni az ügyfélszolgálatot? Mert ha még mindig 1+ órás várakozási idők vannak mire kapcsolnak valakit, akkor inkább meg sem próbálom.

(#127005) LouiS22 válasza PeL (#127004) üzenetére


LouiS22
veterán

akkor a problémád sem lesz megoldva...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#127006) #54625216 válasza kabelmania27 (#127003) üzenetére


#54625216
törölt tag

A modem jelszint érték és az osztó típusa befolyásolja, hogy egy adott szerverrről mennyivel lehet letölteni, ha egyébként egy másikon meg rendben van a sebesség?
Úgy értem a modem jelszint nem addig érdekes csak, hogy a voda szerverig megfelelő-e a tempó? Mert ha a speedtest.net-ben cél szerverként a vodát állítom be, akkor rendben van a sebesség, és a steam, epic games, torrent letöltés is gyors, csak a webről letöltés tűnik lassúnak.
(Az ipv6 kikapcsolása folyamatban van, beszereléskor megpróbálták bridge módba rakni a modemet, csak valami belső adminisztrációs kavarás miatt nem sikerült. Az első modem hibás volt, de a szerelő már beregisztrálta, majd ki kellett cserélnie, de a rendszer nem engedte neki az újat regisztrálni, itt szenvedtek vele vagy 3 órát és az eredmény az lett, hogy egyelőre nem működik bridge mód, amíg le nem zárják a bejelentő lapot, ami valamiért nem ment nekik. Ugyanezért a vezetékes telefont sem sikerült beindítaniuk, csak azon nem pörgök, mivel eleve csak a csomagkedvezmény miatt van.)

(#127007) PeL válasza LouiS22 (#127005) üzenetére


PeL
addikt

Rápróbáltam, most azonnal kapcsoltak. Elvileg holnap küldenek is ki embert hogy ránézzenek, az ügyfélszolgálatos csaj azt mondta a média boxok logjában láthatóak a hibák

[ Szerkesztve ]

(#127008) LouiS22 válasza PeL (#127007) üzenetére


LouiS22
veterán

:C

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#127009) coolabácsi válasza #54625216 (#127002) üzenetére


coolabácsi
tag

Az első linkről nekem ~70MBs, a másodikról 30MBs.

(#127010) Adams84 válasza #54625216 (#127006) üzenetére


Adams84
tag

A gépedre telepített szoftverek (pl. tűzfal, vírusirtó, anti-spyware), esetleg elavult driverek is okozhatják az alacsony/ingadozó sebességet.
Érdemes ezeket kikapcsolni, frissíteni.
Egy csökkentett üzemmódban történő tesztelés is segíthet megtalálni a probléma okát (ha úgy megfelelően működik, akkor a te oldaladon keresendő a hiba oka).

[ Szerkesztve ]

(#127011) kabelmania27 válasza #54625216 (#127006) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megírod ezeket az információkat meg tudjuk írni, hogy jelszint probléma okozza-e az akadást. Amennyiben modem üzemmódban stabilabb lesz a netkapcsolat és szükséges a vezeték nélküli átvitel (modem üzemmódban az első három vezetéken csatlakoztatott eszköz kap ip címet) érdemes venni gigabites routert.

(#127012) gduck válasza kezo0 (#127000) üzenetére


gduck
addikt

Igen, mert ez az oldal azt mutatja, amit látni szeretnél :DDD

(#127013) gduck válasza #54625216 (#127002) üzenetére


gduck
addikt

Ha ezen az oldalon nem látod a gigabitet, akkor az valószínűleg azt jelenti, hogy a közvetlen környezetedben szűk a keresztmetszet. Azaz sok előfizető, kevés sávszél... Vagy valami műszaki probléma van nálad.

[ Szerkesztve ]

(#127014) Piftuka válasza Intruder2k5 (#126612) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha a 4ig nem képes egy frappáns új nevet találni a szolgáltatásnak, akkor én segítek nekik:

"InterNYET"

Ez a legtalálóbb elnevezés az utóbbi fél év tapasztalatai alapján. :P

"Aquila non captat muscas."

(#127015) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Lejár a hűségidőm pár nap múlva. 500-as netet ugye ne cseréljem Gigabitesre olvasva a fórumot. :DD

(#127016) Sanya válasza djsunstealer (#127015) üzenetére


Sanya
nagyúr

Semmi bajom vele.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#127017) zzola válasza Sanya (#127016) üzenetére


zzola
félisten

Nálam is rendben van, 0 szakadás, nincs lassulás...

(#127018) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Voda settopbox-án amit mondjuk egy HD basic csomaghoz igénylek olyan boxot kapok amin nézhető a netflix? Vagy ehhez valami drágább boxot kell igényelni külön esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#127019) zzola válasza Kroni1 (#127018) üzenetére


zzola
félisten

Igen, nézhető. Még dedikált gomb is van a távirányítón.

(#127020) albi99


albi99
csendes tag

Na, itt a legújabb. Most azt játssza (a korábbi hibák megléte mellett), hogy akár percenként többször is diszkonnektál-rekonnektál a net. Van egy kis progim, ami ezt figyeli és hangjelzést is ad róla. Csak ma eddig a 46. szakadásnál járok, amíg ezt megírtam, megint volt kettő. Egyelőre esélyem sincs időpontot egyeztetni, hogy kijöjjenek és az összes, hetek óta fennálló rohadt problémát megoldják, ahogy látom a kommentekből, amúgy se nagyon megy nekik, szóval tényleg muszáj lesz vállalnom a "felfordulást" és szolgáltatót váltani, de ez már nevetséges, amit csinálnak.

(#127021) PeL válasza albi99 (#127020) üzenetére


PeL
addikt

Hozzám elvileg ma jön ki a szerelő, a vicc az hogy látszólag helyreállt az egész, eddig legalábbis úgy néz ki. Viszont egész szombaton délelőttől egészen máig (még vasárnap éjjel is) sz@r volt az egész, a TV-n akadozott az adás minden csatornán, a net kb használhatatlan volt, lassan töltött be oldalakat, streameket sem lehetett nézni mert folyton megakadtak, nem lehetett semmilyen netes játékkal játszani mert össze vissza laggolt minden. Még éjszaka is. 1Mbit alatt volt a feltöltésem egész hétvégén. Most meg valami csoda folytán egy csapásra helyreállt minden. A letöltési késleltetésben még mindig vannak véletlenszerű 100-150ms kiugrások de érezhetően fürgébben nyitja az oldalakat mint eddig.

A technikus lehet hülyének fog nézni :U

(#127022) albi99 válasza PeL (#127021) üzenetére


albi99
csendes tag

Elvileg az elmúlt hetek, hónapok alapján tudott a probléma és rengetegen szenvednek hasonlókkal, de persze, azért alap, hogy hülyének fog nézni, ha épp nem áll fenn a probléma. Néha egy-egy napig tök jól viselkedik, aztán megint katasztrófába fullad az egész, minden oldal időtúllépéssel dobódik el, műsorvisszajátszást nem is emlékszem már, mikor ment utoljára rendesen, néha annyira nincs háló, hogy a netbankba se képes belépni, csak akkor, ha átváltok mobilnetre (telekom). Ha egyszer sikerül kikönyörögni ide valakit (egyszer már felültettek, hogy jönnek és persze b*sztak jönni), akkor vagy cseréljenek modemet, vagy firmware-t, akármit, de ha marad ez a probléma, akkor tényleg váltanom kell, mert mint sokan másoknak, nekem is fontos a megbízható és folyamatos net a munkámhoz. Tarts ki! A sebességgel amúgy nekem végig semmi gondom nem volt, az pöpec, de ezek a szakadások és időtúllépések őrjítőek

(#127023) petakpa1 válasza albi99 (#127020) üzenetére


petakpa1
őstag

Megosztod ezt a kis programot esetleg?

Nallam az csak céges VPN használata esetén tűnt eddig fel a netszakadozas, de mostmár mintha okostv-n filmnézés közben is csinálná... :(.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#127024) 963


963
újonc

Üdv

CH7465VF tipusú vodafon routert valahogy lehet konfigrálni, hogy offlineban is működjön a hálózat?
A probléma ha megszakad az internet akkor a hálózatban lévő számítógépek NEM látják egymást,
Talán fix belső ip cim beállítása megoldaná?

Hátha volt valakinek hasonló problémája.

Kösz

(#127025) PeL válasza albi99 (#127022) üzenetére


PeL
addikt

Volt kint szerelő, de nem csinált semmit mert állítólag a szomszédos épületeknél volt gerinckábel szakadás meg beázás, elvileg pont a kijövetele előtt cserélték ki. Meglátjuk jó lesz e, azt mondta ha lesznek további problémák szóljunk be újra.

(#127026) kabelmania27 válasza 963 (#127024) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
1270-es számon kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
Ha megírod a modemértékeket meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.
Amennyiben modem üzemmódban használnád a modemet saját gigabites routerrel kiesés esetén is stabil lenne a lan kapcsolat.
Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség és lehet-e javítani az értékeken.

(#127027) kabelmania27 válasza PeL (#127025) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Feltöltéssel volt gond ami utalhatott zajbetörésre.
Változtat a modemértékek?

[ Szerkesztve ]

(#127028) albi99 válasza petakpa1 (#127023) üzenetére


albi99
csendes tag

Internet Connection Monitor. Chrome kiegészítő, ingyenes ;)

(#127029) petakpa1 válasza albi99 (#127028) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi, de én Firefox-s vagyok, majd rákeresek hátha arra is van valami hasonló...

Szerencsére megy Edge-ben is, úgyhogy azzal fogom használni :).

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#127030) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok!
Úgy látom több eszközöm is IPv6 címet kapott ráadásul a routerben elveszett minden korábbi átirányítás a routerben. Évek óta ment a ddns, most meg nem érek el semmit kintről. Korábban kértem hogy ne legyek nat mögött, most akkor ez is ugrott, vagy valahogy meg lehet oldani csak nekem nem sikerül?
Nincs saját modem csak a vodás.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#127031) C0d3r válasza szabi__memo (#127030) üzenetére


C0d3r
addikt

Ügyfélszolgálaton (1270) kérd, hogy kapcsolják vissza az IPv4-et. Néha "bepróbálkoznak" ilyen visszaállítással.

(#127032) szabi__memo válasza C0d3r (#127031) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszi. Amúgy van jónak látszó külső IPv4 is (89.134.*.*) de mégsem érek el semmit. Mi ennek az oka? Mert így még ezért gyanús nekem, hogy mennie kéne.

(#127033) woodworm válasza szabi__memo (#127032) üzenetére


woodworm
veterán

Egy ip-ből nem látod, hogy az "jó" vagy "rossz". Ha bejelentkezel a hgw admin felületére, akkor az ott látott ipv4-es címnek egyeznie kell a kívülről láthatóval. De azonnali árulkodó jel lehet, ha a hgw-nek van ipv6-os címe is.

(#127034) szabi__memo válasza woodworm (#127033) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Korábban pont ilyen címek mentek és most is ezt tudom lekérdezmi. De igazad van, az admin felülettel nem egyezik mivel ott nincs is IPv4 :R

(#127035) tomp


tomp
félisten

Ha már VodaTV...
Előfizettem a YettelTV-re.... Ez megeszi reggelire a VodaTV-t...
AndroidTV-n appot elindítva azonnal indul az élő stream. Csatornaváltás gyors. Korábbi műsor indítása azonnali. Tekerés előre hátra semmi várakozás.
Egy mobilszolgáltató fényévekkel jobb TV platformot rakott össze mint egy TV szolgáltató... :DD

(#127036) Kroni1 válasza tomp (#127035) üzenetére


Kroni1
veterán

És amugy ezt mobilos yettel előfizuval adják vagy hogy?!?

(#127037) tomp válasza Kroni1 (#127036) üzenetére


tomp
félisten

OtthonNet vagy OtthonNet Pro kell hozzá vagy bármilyen számlás hang alapú tarifa.
Vannak még kényelmetlenségek az AndroidTV-s appban de már így is fényévekkel jobb.

(#127038) gduck válasza tomp (#127035) üzenetére


gduck
addikt

"Egy mobilszolgáltató fényévekkel jobb TV platformot rakott össze mint egy TV szolgáltató..."

?????

Hát a Voda pont egy mobilszolgáltató :DDD

(#127039) cocka válasza tomp (#127035) üzenetére


cocka
veterán

Megnéztem a boxuk specifikációját.. hát az egy trágya. 2 giga ram, 8 giga tárhely, amiből gondolom a fele az oprendszer... semmit nem ér. USB portot írják, hogy van, de nem írják, hogy mire használható. Procija hulladék.

Aztán felvenni mennyit enged, visszanézni hány napig lehet?

(#127040) AnonymusX válasza cocka (#127039) üzenetére


AnonymusX
senior tag

30 nap, bármit és bármennyit fel lehet venni, nincs megkötés [link]
A boxot nem kötelező használni.

[ Szerkesztve ]

(#127041) woodworm válasza cocka (#127039) üzenetére


woodworm
veterán

Milyen boxról beszélsz?

(#127042) Ledi válasza kezo0 (#126979) üzenetére


Ledi
aktív tag

Szia!

Hozzám ma érkezett meg Vodaboxra a frissítés (6.1.9800.09gd(el)/6.1.9800.09980002 - 61.980.21), de a Felvételeknél nem változott semmi.

Csak annyiban, hogy ha a menüben a Felvételek a 3x3 menügombra megyek akkor az általad bemásolt 2. kép jelenik meg.

A Menüben ha lefelé megyek ugyanúgy megtalálható a Neked ajánlott a Lejátszási lista és az egy sorban található Felvételek.

Egyébként ez az időrendben rendezett felvételek korábban is megvoltak, ha az 1. képen a bal oldalon lévő kis négyzetre kattintottál.

(#127043) tomp válasza gduck (#127038) üzenetére


tomp
félisten

Az oké de vettek egy kábeles céget azaz azt gondolná az ember, hogy a hozzáértés megvan...

cocka
Egy teljesen alap AndroidTV van a boxon a YettelTV appal. Erre úgysem telepítesz semmit.
Amlogic S905X proci is elég hozzá.
Kipróbáltam a Ugoos boxomon. Amlogic S922XJ proci van benne. Úgy megy mint a villám.
Amúgy nem kötelező a box hozzá. Én se kértem.
Megrendeltem, hazajöttem és telepítettem a Shield TV Pro-ra és a Ugoos boxra az appot.

Korlátlan felvétel, 30napig lehet a felvételt megnézni. 7napra visszamenőleg lehet megnézni a műsort és a már lement műsort is be lehet rakni felvételbe.

Na valahogy így képzelem el a normális modern TV szolgáltatást. A VodaTV a tökéletes példa arra miként NE csináljuk...

(#127044) Ledi válasza cocka (#126991) üzenetére


Ledi
aktív tag

És ha itt belépsz az egyik sorozatba, akkor legalább ugyanaz a vízszintes menü jön be, mint eddig?

Igen.
Ugyanúgy tudsz vízszintesen mozogni a részek között. És az első részre ugrik amit ugye nem néztem meg. ;)

(#127045) cocka válasza woodworm (#127041) üzenetére


cocka
veterán

(#127046) tomp válasza cocka (#127045) üzenetére


tomp
félisten

Amúgy az üzletben kipróbáltam. Össze vissza nyomkodtam lépegettem összevissza de egyszer sem akadt meg.
A VodaTV boxot pár másodperc alatt ki lehet készíteni...
Amúgy ha Androidos eszközöd van akkor nem kötelező a box!

(#127047) woodworm válasza cocka (#127045) üzenetére


woodworm
veterán

Köszi! Mobilról nem jutottam el idáig.

(#127048) xDiESEL92


xDiESEL92
tag

Sziasztok,
Tudnátok segíteni, hogy mi a két DNS között a különbség? Mind a kettő a Vodafone-hoz tartozik de 195.184.xxx.xxx DNS feloldók gyorsabbak, mint a mostani default szerverek.
Használja bárki az elsőket? Miben különbözik?

Előre is köszönöm!
Marci

[ Szerkesztve ]

(#127049) cocka válasza tomp (#127046) üzenetére


cocka
veterán

Van, de nem Android TV-s, hanem csak sima OS-es.

(#127050) tomp válasza cocka (#127049) üzenetére


tomp
félisten

Arra is telepíthető. Eleve a "box" verzió is elérhető minden eszközre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.