Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71951) ArthurShelby válasza viktorhu (#71950) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"A biztonsági kifogás annyi volt ellene, hogy le tudnák lőni az internet-elérést támadással"
Ez csak modem módban, router módban neccesebb.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71952) PioDVD válasza viktorhu (#71950) üzenetére


PioDVD
senior tag

Nem itteni konkrét felvetésre írtam a biztonságot, hanem úgy általában. Biztos van jobb ilyen téren és van, aki háklis erre. Én nem, mert se ilyen cuccom, se ilyen tudásom.

(#71953) woodworm válasza ArthurShelby (#71951) üzenetére


woodworm
veterán

Mindkét módban működik a ddos támadás.

(#71954) #19482368 válasza woodworm (#71953) üzenetére


#19482368
törölt tag

És ha saját eszközt rak be az ember, azon is működni fog. Így gyakorlatilag ebből a szempontból megközelítve teljesen mindegy milyen eszköz hozza létre a kapcsolatot.

Lakossági szinten gyakorlatilag nem is tud védekezni az ember, illetve csak egy módon, kikapcsolja. És internyet lesz. De ha azon van a TV, Telefon, akkor még ki se tudja kapcsolni. illetve ki tudja, csak akkor még Tv-t se tud nézni a család. És ismerve az ügyfélszolgálatos emberek korlátozott lehetőségeit, szegény előfizető meg kénytelen elviselni, mert nincs más opciója. Azaz teljes körűen ki van szolgáltatva. :(

[ Szerkesztve ]

(#71955) woodworm válasza #19482368 (#71954) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem nem ugyanarról beszélünk. A puma 6 chipset hibája miatt minimális erőfeszítéssel ki lehet ütni az eszközt.

(#71956) ArthurShelby válasza woodworm (#71953) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De ha a cb router módban van, akkor nemcsak a modem rész hal meg, hanem a router rész is, ami már biztonságilag nem ugyanaz.
Ha saját routert használsz, akkor legalább a belső háló védelme nincs veszélyben, csak az internet elérés.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71957) #19482368 válasza woodworm (#71955) üzenetére


#19482368
törölt tag

Valahol sejtettem hogy ebbe az irányba megy a beszélgetés.
De az igazság az, hogy bizonyos értelembe mindegy minek a hibája. Persze, értem én hogy könnyebb. Van rá kicsi programocska is, amit bárki letölthet, és eszetlenül nyomkodhat .....
De ha komoly a támadás, akkor puma ide, oda, teljesen mindegy. Ha vesz egy Asus, Tp-link, vagy bármi mást, ugyan úgy meg lehet fektetni, csak az nem puma hibája, hanem másé. Ugyan úgy lehet kellemetlen perceket okozni a másiknak. Persze attól még a C.B gyártási hibás, de ha valaminek mindegy milyen módban van, mert kihasználható, sebezhető. Akkor minden, mindegy nem? Hiszen úgyse tud a felhasználó mit kezdeni egy ilyen esetben.

Másfelől meg, láttam én már upc média-box-ról, vagy minek hívja a UPC csatlakozási kérelmeket más előfizetőhöz. :D

[ Szerkesztve ]

(#71958) ArthurShelby válasza #19482368 (#71957) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Azért arányok, és mértékek is léteznek.
"az eszköz nagyjából 370-380 KB/s sávszélességű adatforgalomtól (5000 pps) azonnal szörnyethal"[link]
Azért ezt ne hasonlítsuk már egy többgépes botnetes ddos támadáshoz.

A probléma a CB-xal annyi, hogy bizonyos alkatrészeket alulméreteztek benne.
" A problémát valószínűleg a chipset alacsony teljesítménye okozza"

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71959) viktorhu válasza ArthurShelby (#71958) üzenetére


viktorhu
veterán

Gondolom tudjátok linkelni a már előfordult esetekről szóló cikkek tömegét is, ahol akár több száz forintos kiadással mobilnetet kellett backupként használniuk a felhasználóknak. Én még mindig azt mondom, hogy ez egy elméleti veszély, miközben néhány órás területi szolgáltatás-kiesés egy évben többször is előfordul a UPC-nél, szóval ahol a folyamatos netkapcsolat fontos, ott már megvan a backup megoldás.

(#71960) #19482368 válasza ArthurShelby (#71958) üzenetére


#19482368
törölt tag

Most őszintén, ha fenn áll nálad a probléma. Érdekel téged hogy minek a hibája? Érdekel téged, hogy hülye gyerek szórakozik, vagy botnet támadás áldozata lettél? Baromira nem fog érdekelni, csak a megoldás, ami nincs lakossági szinten. Nem az a kérdés, hogy lehetsz biztonságban, mert a válasz sehogy. A kérdés az, hogyan csökkentheted. A UPC esetében, gyakorlatilag sehogy, illetve megfogod és kikapcsolod a C.B-ot.
Másfelől, ha a C.B átrakod modem módba, és van hozzá TV-előfizetésed, szerinted mennyire cuppanak rá a Mediabox-ra? :D Pont ezt írtam az imént, hogy láttam már Mediabox-ról indított támadásokat, csatlakozási kísérleteket. Persze lehet mondani az legyen a UPC feladat, és a C.B sebezhetőségek megszüntetése nem az ő feladata lenne? De addig amíg ezt nem oldja meg normálisan a UPC, teljesen mindegy milyen módban van a C.B mert felhasználói szemszögből nézve, mindenféle képen áldozat. Tehát, akár maradhat a C.B router módban is, mert talán valamivel jobb a helyzet.

(#71961) woodworm válasza #19482368 (#71960) üzenetére


woodworm
veterán

Azon felhasználói hülyeség kivételével, hogy saját router esetén is közvetlenül a cb-re csatlakoztatja a boxokat, hogyan támadható könnyebben a hb modem-módban, mint router-módban?

(#71962) ArthurShelby válasza #19482368 (#71960) üzenetére


ArthurShelby
addikt

1. "Most őszintén, ha fenn áll nálad a probléma."
Van CB-m (azt kaptam), de cisco-t használok helyette (beszereztem egyet).

2. "Érdekel téged hogy minek a hibája? Érdekel téged, hogy hülye gyerek szórakozik, vagy botnet támadás áldozata lettél?"
Egy szórakozó hülye gyereknek egész más céljai vannak, mint annak aki botnet támadás alá helyez, szóval igen, érdekel.

3. "Baromira nem fog érdekelni, csak a megoldás, ami nincs lakossági szinten."
Beszerzel egy másik modemet, és a hülye gyerek kilőve, már csak a botnet maradt.

4. "Másfelől, ha a C.B átrakod modem módba, és van hozzá TV-előfizetésed, szerinted mennyire cuppanak rá a Mediabox-ra?"
Ha valaki átteszi modem módba a CB-t, az automatikusan azt is jelenti, hogy saját routert is rak mögé (idő volt mire leesett, hogy nálad ez nem egyértelmű), és arra köti a médiaboxot. Másrészt a tv adás koaxon keresztül jön, a médiaboxhoz csak az interaktív tartalmak miatt kell net kábel.

5."Nem az a kérdés, hogy lehetsz biztonságban, mert a válasz sehogy. A kérdés az, hogyan csökkentheted."
Pont rávilágítottál a lényegre, mert ha nem CB van, akkor a hülye gyerek kilőve. Ha CB van, de modem módban, és mögötte saját router, akkor meg belső hálód védve van a hülye gyerek elől, és csak az internet elérésed tudja elvágni.

@viktorhu
Minden elméleti veszély, ami még nem történt meg, ha meg megtörténik, akkor már késő. Ha mással megtörténik, akkor is csak elméleti veszély marad, mivel veled még nem történt meg.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71963) #19482368 válasza woodworm (#71961) üzenetére


#19482368
törölt tag

Minden ami az internetre csatlakozik támadható, kompromittálható.
Mi a könnyebb, mi a nehezebb? Nem a támadó felkészültségén múlik véletlen? Dehogynem.
Ha valaki elszánt, az hidd el, megfogja találni a módját, mint ahogy eddig is sajnos nagyon sok eseten megtalálták. Eszközöktől, üzemmódoktól függetlenül. Hogy kinek mi a nehezebb, könnyebb, erre még te magad se tudsz válaszolni, mert egyén függő.

(#71964) woodworm válasza #19482368 (#71963) üzenetére


woodworm
veterán

Csak maszatolsz.
Indoklást kérek a megállapításodra, miért könnyebb támadni a H. Boxot (bármilyen eszközt), ha a CB modemként üzemel és a saját routerem van mögötte?

(#71965) #19482368 válasza ArthurShelby (#71962) üzenetére


#19482368
törölt tag

Egy szórakozó hülye gyereknek egész más céljai vannak, mint annak aki botnet támadás alá helyez, szóval igen, érdekel.
És vajon meg is tudod különböztetni, rögtön? Kétlem...

Beszerzel egy másik modemet, és a hülye gyerek kilőve, már csak a botnet maradt.
Ha az első modemen sikerrel járt, kapsz egy másikat, de azzal nincs kipipálva, hiszen ahogy az elő modemet kijátszotta, ugyan azzal a módszerrel a másik C.B is kijátssza. Hiszen semmi különbség nincs C.B és C.B között.

Ha valaki átteszi modem módba a CB-t, az automatikusan azt is jelenti, hogy saját routert is rak mögé (idő volt mire leesett, hogy nálad ez nem egyértelmű), és arra köti a médiaboxot.
Vagy nem, mint ahogy szerintem nagyon sok felhasználó esetében nem egyértelmű. Hogy nekem mi egyértelmű, mi nem, az már más kérdés. Ennyire talán nem kéne ....

Pont rávilágítottál a lényegre, mert ha nem CB van, akkor a hülye gyerek kilőve. Ha CB van, de modem módban, és mögötte saját router, akkor meg belső hálód védve van a hülye gyerek elől, és csak az internet elérésed tudja elvágni.
Hát, ez elég határozottan mondod, legyen igazad, de valójában sajna rosszul látod. De az már nagyon nem UPC probléma.

(#71966) #19482368 válasza woodworm (#71964) üzenetére


#19482368
törölt tag

Tőlem nem kapod meg a választ, olvass utána, és rájössz magad is.
Inkább elfogadom hogy, maszatolok...

[ Szerkesztve ]

(#71967) fsdb válasza #19482368 (#71965) üzenetére


fsdb
aktív tag

Lehet én értettem félre Legeleket, de mintha azt írta volna Cisco-ra cserélte le a kontárboxot, ami, szerintem, többünknél már a porfogó szerepét tölti be. Vargalex Hitronra cseréltette le, neki bejött. Nálam is ez volt " teljesen random néha újraindult (naponta akár többször is)" stb.. A puma miatt én rá sem próbáltam a Hitronra, nálam is Cisco.

Miért erőltetik most a Connect boxra cseréket? Írtátok Ausztria?, a Docsis 3.1 updatet. Hogy fog ez történni, ha ez lesz? 3.0-ás modemekkel kompatibilis, vagy ezek kilőve, ha nem lesz rájuk firmware update?

[ Szerkesztve ]

(#71968) viktorhu válasza ArthurShelby (#71962) üzenetére


viktorhu
veterán

Sokan dolgoznak a lehetőség reklámozásával azon, hogy megtörténjen, ez tény. De egyelőre nem igazolódott a veszély. Sokkal valósabb kockázat, hogy vihar vagy markológép vagy elrontott szoftver update miatt esik ki a szolgáltatás, és mégsem olvasunk állandóan erről a "biztonsági kockázatról", sőt, ide is interneten írják meg olyankor a felhasználók, hogy nincs netük, tehát ott van a backup megoldás mindenkinél, akinek kell.

(#71969) ArthurShelby válasza #19482368 (#71965) üzenetére


ArthurShelby
addikt

1. Nem az a lényeg, hogy meg tudom e különböztetni (és már megint pont rá tapintottál a lényegre, hogy ugyan azt durva botnetes ddos támadást tudom előidézni minimális sávszélességgel, egy pársoros szkripttel), hanem mik a céljai a támadónak.

2. A másik modem, olyan modemet jelent, ami nem CB. (itt kicsit már kötekedést érzek, hogy ilyeneket is meg kell magyaráznom)

3. Ezen a fórumon, ebben a topikban az. Akinek meg nem az, az meg nem vitatkozik CB biztonsági problémával kapcsolatban, mivel a tudása hozzá nem elégséges.

4. De, ez upc probléma, mivel modemet csak ők adhatnak, én nem vehetek/használhatok akármilyet, csak upc-set (értető okokból, mivel akkor én hozzáférhetnék az ő rendszerükhöz).

@viktorhu
A legnagyobb probléma/veszély ott van, ahol router módban használják (valószínűleg a CB tulajok 95%-a). Modem módban csak az internet elérését blokkolható, viszont router módban a belső hálózatba is be tudnak menni. Kicsit olyan, mintha jelszó nélküli wifi-t használnának. Aztán hogy annak a "wifinek" a környékén jár e valaki, és mit csinál, az már csak elmélet.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71970) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#71969) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerk:
@Viktorhu
Értem én, hogy azt akarod mondani, hogy ez egy sokad rendű dolog, van ennél más fontosabb dolog is, mivel egyelőre nincs dokumentált támadás/eset.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71971) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Látom megint visszatértünk az örök témához. :(
Akkor már megkérdezném, van olyan örült aki autót vett?
Tudjátok hogy egy autót kb: 150-200 üzemóra után szervizbe kell vinni mert szétpotyoghat, de legalább olajat kell benne cserélni, ha ilyen sz@r akkor miért veszik meg az emberek?? :F

(#71972) #19482368 válasza ArthurShelby (#71969) üzenetére


#19482368
törölt tag

1. Nem az a lényeg, hogy meg tudom e különböztetni (és már megint pont rá tapintottál a lényegre, hogy ugyan azt durva botnetes ddos támadást tudom előidézni minimális sávszélességgel, egy pársoros szkripttel), hanem mik a céljai a támadónak.
Gyakorlatilag bármi, a másik fél bosszantása, a más előfizetéséről támadás indítása, letöltögetés, illegális tartalmak látogatása, megfigyelés, stb... ezer meg ezer ok lehet. Alapvetően sajnos széles a paletta, és egyén függő. De semmiesetre nem jó szándékú. És innentől kezdve meg pláne mindegy.

2. A másik modem, olyan modemet jelent, ami nem CB.
Na igen, tudomásom szerint hivatalosan csak C.B adnak. Minden egyéb forrásból beszerzett UPC eszköz beüzemelése, nem mindenki számára járható út. Tehát hivatalosan, a hibás C.B csak ugyan olyan típusú C.B-re cserélik. Ez a hivatalos álláspont, minden egyéb megoldás, már ....

3. Ezen a fórumon, ebben a topikban az. Akinek meg nem az, az meg nem vitatkozik CB biztonsági problémával kapcsolatban, mivel a tudása hozzá nem elégséges
Tisztázzuk. És most más oldalról közelítem meg. Egy felhasználónak nem kell rendelkezni informatika ismeretekkel. nem kell tudnia beüzemelni semmilyen hálózati eszközt. Erre vannak a szakemberek. Ebből élnek. Nekik a feladatuk, és nem a lakossági előfizetőknek. Egy lakossági előfizető hazamegy a munkából fáradtan és igénybe akarja venni azt a szolgáltatást amit megrendelt. Ha az valamilyen okból nem áll rendelkezésre, az ok jelen pillanatban teljesen mindegy. Akkor csalódott, lesz. Ha sokszor nem tudja igénybe venni, akkor előbb vagy utóbb más megoldás után fog nézni. Ez kellemetlen a szolgáltatónak, és kellemetlen az előfizetőnek. Tehát a szakértőknek kell megoldani a problémát, és nem az előfizetőnek.

4. De, ez upc probléma, mivel modemet csak ők adhatnak, én nem vehetek/használhatok akármilyet, csak upc-set (értető okokból, mivel akkor én hozzáférhetnék az ő rendszerükhöz).
Így van, éppen ezért kerülő utak nélkül kell megoldani a problémát, anélkül hogy változtatnák a kihelyezett eszköz üzemmódon. Nem, az nem megoldás hogy vegyél magadnak egyet, ez a szolgáltató részéről a felelősség alóli kibújás. Mert abban a pillanatban hogy te a saját eszközödet helyezed üzembe, a UPC felteszi a kezét, és azt mondja, ja ez a te eszközöd, ehhez semmi közünk. Így a felelősség azé, aki üzembe helyezte. Na már most addig nincs baj, amíg nem talál meg valami beteg elme. Ha viszont baj van, és te a saját eszközödet helyezed üzembe, a felelősség az előfizetőé. Ha a UPC C.B, akkor viszont a UPC a felelős. Tehát elvárható, hogy a C.B ne legyenek kihasználható hibák, illetve ha utólag ez kiderül, akkor minden elkövessen annak érdekében hogy a problémát megszüntessék, ha ez javíthatatlan, megoldhatatlan, akkor más eszközt kell biztosítani az előfizető részére. És megoldani a problémát, nem a szőnyeg alá seperni.

(#71973) fsdb válasza #19482368 (#71972) üzenetére


fsdb
aktív tag

Az a baj ezzel, hogy design hibának néz ki, nagyon bevásároltak belőle, több éve húzódik már, és attól amit leírtál nem változik semmi.

(#71974) #19482368 válasza fsdb (#71973) üzenetére


#19482368
törölt tag

Az a baj ezzel, hogy design hibának néz ki, nagyon bevásároltak belőle,
Ok, de erről a felhasználók, előfizetők nem tehetnek. Mégis ők ennek az áldozatai.

több éve húzódik már,
Ez senkit nem vigasztal, max megunja és más megoldást keres a probléma megoldására. Ez viszont nem jelenti azt, hogy a szolgáltató jól jönne ki belőle. Főleg, ha ügyfélvesztés van emiatt.

és attól amit leírtál nem változik semmi.
Igen, ez így van. Talán pont ez a probléma, hogy soha nem történik semmi, annak ellenére hogy megvannak a problémák, továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#71975) fsdb válasza #19482368 (#71974) üzenetére


fsdb
aktív tag

Azzal, hogy itt leírják mivel járhatnak az ilyen problémák, akár az átlag felhasználóknak is, az ne legyen már baj. Amikor az ember jelenti a problémát, és rájön, hogy nem történik semmi, vagy lenyeli, vagy ügyfélvesztés van emiatt, vagy esetleg megunja, és más megoldást keres a probléma megoldására, amire itt esetleg választ kaphat. Még ha nem is ez a hivatalos út, én ezt sem érzem problémának.

(#71976) #19482368 válasza fsdb (#71975) üzenetére


#19482368
törölt tag

Valamit félre értettél, az nem baj, hogy itt valaki leírja. Miért lenne baj? A baj az, hogy valójában nincs normális megoldás. Csak a melyik ujjam harapjam elv. Ami nem megoldás. Akiknek meg illene tenni valamit a probléma megoldására, és itt nem fél megoldásokra gondolok, azok meg nem tesznek semmit. Ez pedig maga a szolgáltató. Ha ő nem oldja meg, akkor az előfizető mit csináljon? De miért nem biztosít a UPC ügyfeleknek pl FRITZ! Box 6591, vagy ha van újabb kiadás akkor azt. FRITZ! Box is támogatja a DOCSIS 3.1 -et. Akár plusz összegért, és azt mondja hogy ok, de akkor ennyibe kerül. mint egyszeri díj. És máris sok előfizetőnek megoldódna a problémája. Tehát megoldás lenne, csak éppen ....

(#71977) fsdb válasza #19482368 (#71976) üzenetére


fsdb
aktív tag

Azért, hogy normális szolgáltatást kapjak, ha lehet ne kelljen már külön fizetnem. Nem tudom, hogy volt a CB-vel, gondolom leadták a megrendelést, aztán jöhetett, hogy valami nem stimmel. Belefektethettek egy csomót és ott állhat nekik rakáson. Betonbiztos sima egyszerű modemek miért nem jók? Ha kell bele router, wifi, wifree, meg akármi, akkor legyen komolyabb valami plusz összegért, de az akkor legyen normálisan letesztelve, megcsinálva. Ha az sem elég, ott az alapmodem és old meg saját eszközzel. Nem az, hogy low cost összedobok valamit, rájövök, hogy hulladék, ezután meg rásózom mindenki nyakára, és várom Uri Gellert, hogy majd helyrehozza....

[ Szerkesztve ]

(#71978) #19482368 válasza fsdb (#71977) üzenetére


#19482368
törölt tag

Azért, hogy normális szolgáltatást kapjak, ha lehet ne kelljen már külön fizetnem.
Egyetértek.
Nem tudom, hogy volt a CB-vel, gondolom leadták a megrendelést, aztán jöhetett, hogy valami nem stimmel. Belefektethettek egy csomót és ott állhat nekik rakáson.
Volt olyan ügyfél az elején akinek alapban nem járt arra a csomagra, ( kapaszkodj meg ) Plusz fizetett érte, hogy lecseréljék az akkor eszközt. A többi stimmel, illetve szorgalmasan azt adják minden előfizetőnek.
akkor legyen komolyabb valami plusz összegért, de az akkor legyen normálisan letesztelve, megcsinálva.
Erre írtam, mint opció a fritz! box-ot. Hogy miért nem rugalmasabbak. Pedig több szempontból jobban megfelelne a felhasználóknak, és nagy valószínűséggel nem kellene szolgáltatói eszköz után, plusz eszközt vásárolni, mert több szolgáltatást ad, mert stabilabb, mert biztonságosabb.
Ha az sem elég, ott az alapmodem és old meg saját eszközzel.
Jelen pillanatban, ez van. És ez nem megoldás, csak szar lapátolás.
Nem az, hogy low cost összedobok valamit, rájövök, hogy hulladék, ezután meg rásózom mindenki nyakára, és várom Uri gellert, hogy majd helyrehozza....
Pont ez a probléma, hogy így kezelik a problémát, illetve nem kezelik. A megoldás rugalmasabb szemlélet, és elégedettebbek lennének az ügyfelek. Azaz kevésbé cincognának az egerek. De hát... A gyakorlat sajna nem azt mutatja, hogy bármi is történni fog. Tehát az egerek cincognak, és van, lesz köztük aki tovább áll.
A UPC hozzálássa ha elmegy egy ügyfél, nem baj van másik. :D Az ügyfelek már csak ilyenek. :D És minden megy tovább, ahogy eddig. :(

[ Szerkesztve ]

(#71979) pjen válasza #19482368 (#71978) üzenetére


pjen
félisten

Azért azt is nézd,itt 20-30 ember folyamatosan mondja,hogy sz@r,százezer gond nélkül használja,például én is,és még sokan.

(#71980) woodworm válasza #19482368 (#71978) üzenetére


woodworm
veterán

A Fritz! Boxot ugyanúgy érinti a puma chipset hibája, mint az azzal szerelt többi készüléket. A 6590 puma6, a 6591 puma7.

(#71981) fsdb válasza pjen (#71979) üzenetére


fsdb
aktív tag

Ismerek pár embert aki nincs felhőtlenül megelégedve, csak épp nem jár ide.

(#71982) #19482368 válasza woodworm (#71980) üzenetére


#19482368
törölt tag

Nem néztem utána, megmondom őszintén. Csak hirtelen rá kerestem. És tudom hogy ők is gyártanak kábel modemet. De van még pár gyártó. Szóval választék lenne a piacon mint megoldási opció.

(#71983) pjen válasza fsdb (#71981) üzenetére


pjen
félisten

Én is,ezzel nincs gond,viszont rengeteget ismerek aki elégedett.Nálam például a Wifi sokkal jobb mint a cisco volt,és még sose támadott meg senki.

(#71984) fsdb válasza #19482368 (#71978) üzenetére


fsdb
aktív tag

Szerintem nem adnak alapmodemet, nincs ez, hogy: kérnék egy modemet, köszönöm nem, saját router megy utána. Ez van: tessék itt egy CB kikapcsolhatod benne a wifit.
Pjen:
Új optikai kábel, naponta többször ledobott. PS4-el rendszeresn nyűglődik haver.
Meg mikor gond van villog a zöld nyilacska.
Tedd össze a két kezed és örülj, hogy nálad nem szórakozik.

[ Szerkesztve ]

(#71985) #19482368 válasza pjen (#71979) üzenetére


#19482368
törölt tag

Azért ez nem egészen így van, sajnos.

fsdb
A wifit is. Sajna ez van, és nem is várható elfogadható megoldás, jelen pillanatban. :(

[ Szerkesztve ]

(#71986) pjen válasza #19482368 (#71985) üzenetére


pjen
félisten

Tudom,hogy nekem sincs igazam,de ide elég sokan irkálnak,mégsem ír senki arról,hogy Őt konkrétan megtámadták,bármilyen formában.

(#71987) 4Grider válasza pjen (#71986) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerinted a felhasználók hány százaléka jön rá, hogy megtámadták? A többség ha rájön, hogy lehalt a net, újraindítja a dobozát, és netezik tovább.

(#71988) #19482368 válasza pjen (#71986) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ez egy nagyon érdekes, mondat.
Ha a felhasználók nem foglalkoznak az IT-eszközeivel, akkor nagy valószínűséggel nem értenek hozzá. És valójában nem is kell hogy értsen hozzá. Ezzel nincs semmi baj. De akkor honnan tudja, hogy megtámadták, vagy nem? Max azt írja le, amit tapasztal. És még csak az se biztos, hogy ebbe a topikba. Mert mit tapasztal, hogy vírusos lett a gépe, nagyon pörög a ventilátor. Akadozik időnként az internet, stb.... Ezek mind apró jelek arra, hogy valami nincs rendben. Az ok természetesen lehet bármi. Hogy pontosan mi a probléma az esetek 90% nem deríti fel senki. Csak tüneti kezelés van. Tehát nagyon kevesen veszik a fáradságot, hogy a lehető leg alaposabban feltérképezze magát a problémát. És probléma orientáltan keresse a megoldást. Pl vírusos lett a gépem, de azt senki nem keresi, hogy hogyan. Csak jönnek a személyeskedő megjegyzések hogy biztos ..... De mi van ha nem? Tudod, és főleg napjainkban meglehetősen elég sok mindenről kiderül, hogy komoly biztonsági problémák vannak. Nem csak lakossági szinten, hanem olyan környezetekben is, ahol lényegesen komolyabb infrastruktúra van kiépítve.
Kicsit elkanyarodok, és azt mondom, nézd meg a A hálózat csapdájában című filmet. Akkor mesének, tűnt, napjainkra eljutottunk oda, hogy a mese, időnként bizonyos embereknél valósággá válik. Persze lehet mondani erre is sok mindent. De attól, még a problémák megmaradnak, vannak, léteznek. És közel se biztos, hogy észre veszi az ember. Nos ami azt illeti, napjainkban a biztonsági beszámolók meglehetősen vészjóslóak, és sajna egyre több próféta aggálya, valósággá növi ki magát. Nyilván aki nem érzi, hogy rá ez vonatkozna mert nem érzékeli, természetesen lényegesen pozitívabban látja a dolgokat. Alapvetően nincs ezzel semmi baj, de attól, még létezik. Nyilván ezt is, mint mindent ki lehet sarkítani, mert .... Vissza kanyarodva jelen esetben a UPC-hez, nyilván kevesen érzékelik a problémákat, és legyünk őszinték, mindenki igyekszik pozitívan kezelni. Hogy biztos már megint a szolgáltatónál van a probléma. És ha nem? És ha magával a kihelyezett eszközökkel? Végül is tulajdonképpen UPC probléma, amit előszeretettel hárítanak el, a lakosság felé. Mert ha már kapok egy eszközt, és rá vagyok kényszerítve hogy azt használjam, akkor akár lehetne jó is nem? Annak mi értelme van, hogy kapsz egy dobozt, és doboz után vegyél egy másik dobozt, azért hogy az igényeidet meg tud valósítani, mindezt a lehető legbiztonságosabban. Lássuk, be, ez egyáltalán ügyfél-centrikus megoldás.

(#71989) pjen válasza #19482368 (#71988) üzenetére


pjen
félisten

hogy vírusos lett a gépe, nagyon pörög a ventilátor. Akadozik időnként az internet, stb.... Ezek mind apró jelek arra, hogy valami nincs rendben.Nekem előtte Cisco volt a viruson kivül minden megvolt azzal is.Ott sem derítette ki senki,hogy mi volt a gond.

Más:Van 2 Cisco DVR es boxom,nem mai darabok,a távirányítók szép lassan meghalnak.Beviszem az Árkádba,kicserélik.Szerintem egy felújítottra,hisz fólia nincs rajta.Hazahozom pont olyan mint a régi,gombok leragadnak.Hogy lehet ezt könnyen szétszedni,kitakarítani? :R

(#71990) pjen válasza 4Grider (#71987) üzenetére


pjen
félisten

A cisco ugyanúgy lehalt időnként,kihúztam a tápot,aztán vissza és ment tovább.

(#71991) 4Grider válasza pjen (#71990) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam több mint egy évig is ment a Cisco (3212). Akkor fagyogatott, amikor elkezdett az alultervezett tápja tönkremenni. Vettem rá egy egyedi (nagyobb teljesítményű) tápot, utána még 4-5 évig dolgozott nálam úgy, hogy csak áramszünet végekor indult újra.

(#71992) pjen válasza 4Grider (#71991) üzenetére


pjen
félisten

Meg nekem se állt,csak belassult nagyon.Kihúztam,bedugtam és megjavult.

(#71993) 4Grider válasza pjen (#71992) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha routoltál is vele ott logikus. Bridge módban nekem nem lassult egy év alatt sem.

(#71994) pjen válasza 4Grider (#71993) üzenetére


pjen
félisten

Gondolom azért volt,hogy használjam.A CB wifin messze jobb,legalábbis nálam.

(#71995) blakey


blakey
félisten

Na, nálam a csodabox és az új kártya, TV más működik, a box később lesz beüzemelve. Kiváncsi vagyok, hoy ennyire trágya? Modem módban lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71996) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

az új (horizon) médiabox elődjét (szintén hd-s) valahogy vissza lehet szerezni? Ez a horizon egy akkor használhatatlan valami...

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#71997) gduck válasza blakey (#71995) üzenetére


gduck
addikt

Nálam több hónapja megy modem módban probléma nélkül. Router módban szolgáltató hozzáfér, így már a tűzfal funkció erősen megkérdőjelezhető...

(#71998) gduck válasza code1005 (#71996) üzenetére


gduck
addikt

Sajnos nem. Pár hete volt a Vaterán egy HDD nélküli fillérekért, sajnos lemaradtam róla. Nálam van kettő, de mivel jelenleg ez a 10 éves box a UPC csúcsboxa, semmi pénzért nem válok meg tőlük :)

[ Szerkesztve ]

(#71999) code1005 válasza gduck (#71998) üzenetére


code1005
senior tag

Egyébként beüzemelhetőek?

Lehet ilyen volt... (a távirányítója tuti, mert az még mindig meg van)

plata o plomo

(#72000) gduck válasza code1005 (#71999) üzenetére


gduck
addikt

Ha a UPC ad bele kártyát és be is aktiválja, akkor igen. De ezt erősen kétlem, mivel elméletileg a box az Ő tulajdonuk és nem lehetne nálad...

Nem ez volt, annak nem volt meg a műanyag háza.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.