Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) bozsozso válasza kabelmania27 (#25994) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm nem akarom használni. Sőt a modemmel is meg vagyok elégedve, de egyszer biztos rám kényszerítik a cserét.

(#26002) BoneDragon


BoneDragon
veterán

A számlájukon szokták jelölni a hűségidőt?

[ Szerkesztve ]

(#26003) kabelmania27 válasza bozsozso (#26001) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés.
BoneDragon: Hűség lejárta közlik a lejárati időt, 1221-en megmondják mikor jár le. Felfelé bármikor tudsz módosítani.

(#26004) BoneDragon válasza kabelmania27 (#26003) üzenetére


BoneDragon
veterán

Weboldalukon nem tudom megnézni? Ha nem akkor várhatok hétfőig...

(#26005) Intruder2k5 válasza BoneDragon (#26004) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg tudod nézni, a szolgáltatásaim menüben ott van minden típusnál külön-külön!

(#26006) kabelmania27 válasza BoneDragon (#26004) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

De, Intruder2k5 leírta.

(#26007) BoneDragon válasza Intruder2k5 (#26005) üzenetére


BoneDragon
veterán

Jaj nincs már hűségem, köszönöm a segítséget! :R

(#26008) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

olyan lakásba ahol már volt upc bekötve minden gond nélkül megrendelhetem a szereld magad csomagot neten keresztül, igaz? és csak becsattogok valamelyik ügyfélszolgálatra, összerakom otthon és már hasít is. nyugtassatok meg kérlek, hogy így van :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26009) Intruder2k5 válasza bandus (#26008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Azt nem tudom, hogy ügyfélszolgálaton átveheted-e, ebben nem vagyok biztos, sőt inkább azt mondanám, hogy nem, de majd valaki ezt megerősíti, vagy megcáfolja még! Nekem ezt legalábbis eddig sosem ajánlották fel, az eszközöket mindig postán küldték ki...

Ha a kábelezés nem lett szétbarmolva az előző kikötéskor, és nem 35 éves koaxok vannak bent, akkor természetesen ráköthető most is!

(#26010) Csabusman18 válasza bandus (#26008) üzenetére


Csabusman18
tag

Én vittem magammal a régit és az új cuccal haza, szerelés. Csak az aktiválásra kell figyelni, hogy meg legyen.

(#26011) kabelmania27 válasza bandus (#26008) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen működik, ismerős megkapta ügyfélszolgálaton a modemet és a boxot.

[ Szerkesztve ]

(#26012) club1 válasza paulikg (#25999) üzenetére


club1
veterán

Köszönöm!

Egyszer azt is megérhetnénk, hogy pontos frekvenciatáblázatokat szerepeltet ez a cég a weboldalain. :(((

(#26013) Tido válasza bandus (#26008) üzenetére


Tido
aktív tag

Ügyfélszolgálaton általában nem szokott lenni csomag. Legtöbb esetben raktárból szállítják postával.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#26014) tomp válasza riki (#25996) üzenetére


tomp
félisten

Na akkor ma megpróbálom megint. Tegnap én sem találtam sehol.
Modemen folyamatosan villog a Wifi LED az aktiválás óta.

(#26015) DS39 válasza tomp (#26014) üzenetére


DS39
nagyúr

ugye? akkor ez a Free cucc zavarja meg az EPC3925-ös modemeket, nálam két napja ezt csinálja. (jeleztem már feléjük a netes hibajelentésben, még nem érkezett rá válasz)

ideiglenes megoldást találtam rá: [link]

amúgy én a riki által említett telefonos menüpontra nem leltem rá, volt olyan hogy internetes kiegészítő szolgáltatások, de ott csak rizsa van a smartguard-ról, meg az ingyenes wifi opcióról.

[ Szerkesztve ]

(#26016) Mate


Mate
nagyúr

Ma direkt néztem, hogy belvárosban mennyire van jelen a wi-free. Hát csalódás. Semmire se fogok vele menni.

Most már csak azon gondolkodom, hogy lemondjam vagy sem. Ubee wifije kb. lábtörlőnkig megy el, úgyhogy postáson kívül más úgy se tudná használni.

(#26017) kabelmania27 válasza BoneDragon (#26007) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1221 lemondás gomb esetén kapsz ügyfélmegtartót
mate3553: Mond le.

[ Szerkesztve ]

(#26018) CallaoW válasza bandus (#26008) üzenetére


CallaoW
tag

Kétféleképpen kaphatod meg vagy üszin odaadják vagy futár viszi ki (nem egyenlő a technikussal).Azonban ilyen esetbe még pár napot várnod kell,amíg a háttértechnikus megcsinálja,hogy menjen jel be a házba/lakásba.A napot rendelésnél megmondják aznap 8-20:00 között mehet bármikor és onnantól használhatod.

(#26019) Peltár


Peltár
aktív tag

Szintén zenész! Wi-Free

Intruder25K Kolléga írta!

"Szóval a lényeg, hogy nincs ez MyUPC regisztrációhoz kötve szerintem! :)"

Szerintem sem. Ha akarod, ha nem aktiválják. Nem regisztráltam ,nem kértem, de cserébe nem is szóltak hogy aktiválták, nem is küldtek levelet.
Bridge módban vagyok, direkt ki volt kapcsolva a wi-fi mert saját rúter van mögötte.

Hát kedves UPC játszhatjuk így is a játékot. ;] Én is így fogom betartani a szabályokat e perctől kezdve.

Ahol a kedves ügyfél "azaz ÉN" is szeretné. Regisztrál, kap értesítést, aktiválják.Ott oké, De így sutyiban, visszakapcsolják a wi-fit pofátlanul. Hát így köszönöm NEM. :W :W :W :W :W :W :W :W

Az ötlet egyébként jó, ahol van értelme.Ha városban laknék, nem faluban, annak is a szélén, mellettem meg
T-Home szomszédok.

[ Szerkesztve ]

(#26020) pjen válasza Peltár (#26019) üzenetére


pjen
félisten

Ha falun lax,nem mindegy,esetleg mégis segithetnél ha valaki pont ott téved el.Neked nem lenne kevesebb.Csak ez megint olyan megdöglött a tehenem dögöljön meg a szomszédé is. :((

(#26021) Peltár válasza pjen (#26020) üzenetére


Peltár
aktív tag

Hát nem egészen, de hogy értsd.

Nem regisztráltam My UPC-re,
Nem kérdezték hogy szeretném e,
Nem szóltak hogy aktiválták,
Nem kérdezték hogy bekapcsolhatják e a wi-fit a Rúteren (Direkt ki van kapcsolva)
Nem küldtek jelszót hogy akkor én is használhassam.
Az itt lakóknak mindenkinek van internet.
A kerítésemnél már nincs térerő, ahol van egy pici az meg nem biztonságos mert a fő út mellett van. Éjjel-nappal forgalom. Max megdögleni lehet ha figyelmetlen vagy és netezni próbálsz. :((

+ most akkor a saját rúterem wi-fi-jét kapcsoljam ki hogy ne menjen kettő egymás mellett?

[ Szerkesztve ]

(#26022) tomp válasza DS39 (#26015) üzenetére


tomp
félisten

Hát én továbbra sem találom meg telefonon a megfelelő pontot.
Vajon neten miért nem lehet lemondani? :F

(#26023) pjen válasza Peltár (#26021) üzenetére


pjen
félisten

Akkor meg nem mindegy,viszont ha benne vagy,Neked esetleg még jól jöhet.egyébként páncélos környezetben átlag 10 15 jelszavas wifit lát a telóm,milyen jó lenne egy nyitott például egy mozimûsorhoz.

[ Szerkesztve ]

(#26024) Intruder2k5 válasza tomp (#26022) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert túl egyszerű lenne, és akkor sokkal többen mondanák le...

(#26025) pjen válasza tomp (#26022) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképpen mért baj az,hogy másnak úgy adhatsz valamit,hogy neked nem lesz kevesebb :F

(#26026) Peltár válasza pjen (#26023) üzenetére


Peltár
aktív tag

Nekem nem mind1. Mint írtam az ötlet jó, a megvalósítás menete minősíthetetlen számomra.
(Az én eszközeimen ne turkásszon senki sem a tudtom és engedélyem nélkül. Ha rajtam múlna nem is tudna.)

+ A jogi résznek is utána lehetne nézni nyugodtan. Nyílt hot-spot jogi következményei.

Én nem akarom engedélyezni, + nálam értelmetlen is, de az sem etikus ha én meg más sávszélességén élősködöm úgy hogy cserébe nem nyújtok semmit amit értelmesen használni lehetne.
+ Van mobil netem ha eltévednék. Ha meg kirándulok, van rendes GPS-em (+ Russa térképek) de a régi jól bevált turistatérkép sem hoz zavarba. :P

Nálam akkor 2 wifi megy + áram. zabálása. Az Ubee wi-fi je meg nem is stabil mint tudjuk, ezért vettem rútert.

[ Szerkesztve ]

(#26027) DS39 válasza tomp (#26022) üzenetére


DS39
nagyúr

mert köcsögök. bezzeg hetente egyszer jön vmi spam a mail címemre, erről se értesítés, se jelszó nem jött.
engem önmagában nem zavarna, mert ha nem vagyok itthon úgy is kikapcsolom a modemet, de ha nem javítják meg a kompatibilitást az Cisco EPC3925-ös modemmel, akkor én kikapcsoltatom. (kapnak 1 hetet)
lehet hülyeség, de engem zavar, hogy folyton villog, mert így nem tudom, hogy azért villog-e mert épp vki lopja használja a netem, vagy azért mert hibásan működik. (btw nem tudom, hogy hosszútávon káros-e ez az eszköznek, hogy folyton villog, és gyorsabban, mint normál használat mellett)

[ Szerkesztve ]

(#26028) Intruder2k5 válasza DS39 (#26027) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tehát ha jól értem, azért akarsz szerződést bontani, mert (rosszul?) villog egy LED a HGW-n? Ez tényleg nem semmi! :)

Sorry, félreértettem, azt hittem az egészet kikapcsoltatod! :)

[ Szerkesztve ]

(#26029) kaszaf válasza Peltár (#26026) üzenetére


kaszaf
aktív tag

"Az én eszközeimen ne turkásszon senki sem a tudtom és engedélyem nélkül. Ha rajtam múlna nem is tudna."

Szerintem nem a tiéd a modem, te csak használod.

(#26030) DS39 válasza Intruder2k5 (#26028) üzenetére


DS39
nagyúr

nem szerződést akarok bontani, egy önkényesen bekapcsolt szolgáltatást kikapcsolni maximum.

(#26031) pjen válasza Peltár (#26026) üzenetére


pjen
félisten

Azért ha körül nézel ez tőlünk nyugatra egész jól tud működni.A lényeg az ,hogy önzetlenül segítesz.

(#26032) Intruder2k5 válasza kaszaf (#26029) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez valóban így van, viszont a szolgáltatás árával nyilván megfizeted az eszköz bérletét is, így jó lenne ha legalább egy emailt küldenének az ilyen akciókról előre, és nem utólag, arról már nem is beszélve, hogy fordítva etikusabb lenne a történet, tehát...

1. Értesítő email az új szolgáltatás lehetőségéről!
2. Ha akarsz regisztrálsz...
3. Ha regisztráltál, akkor aktiválják a szolgáltatást!

Erről beszéltem már százszor, és száz helyen, hogy soha az életben nem hagynám ki a körből a saját routerem, még akkor sem, ha HGW-m lenne, és nem modemem, mert hiába bármilyen jelszó, a szolgáltatótól akkor és az túr bele az egész LAN hálózatodba (nem csak a HGW-be) aki akar, ha nincs egy olyan saját tűzfalad, amit csak Te felügyelsz!

Még jó is, hogy nincs engedélyezve rajtuk az USB port, mert a UPC szerintem kiajánlaná a rádugott HDD tárhelyét is a közösbe! :)

[ Szerkesztve ]

(#26033) kaszaf válasza Intruder2k5 (#26032) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szerintem kicsit túlreagáljátok a dolgot. Akinek nem tetszik lemondja és kész.
Meglátásom szerint ez egy hasznos plusz szolgáltatás ingyen.

A Hdd kiajánlás jó ötlet, támogatom! :D

[ Szerkesztve ]

(#26034) Intruder2k5 válasza kaszaf (#26033) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen! Már látom a bittorrent halálát, mikor a UPC új megoldásával házról házra járva szinte bármilyen tartalomhoz hozzáférsz, és Te is megoszthatsz bármit másokkal, rengeteg, szinte végtelen rendelkezésre álló tárhelyre feltöltve azt!

Mit nekünk Dead drop...?!

[ Szerkesztve ]

(#26035) Mate válasza kaszaf (#26033) üzenetére


Mate
nagyúr

Nincs ez túlreagálva.

Egy pozitív és jó dolgot megint sikerült elcseszve meglépniük.

Miből állt volna kiküldeni a rohadt emaileket, hogy hahó parasztok, nézzétek mit hoztunk nektek boldogvölgyébe!

(#26036) Peltár


Peltár
aktív tag

Lemondás Wi-fi (#25996) riki válasza DS39 (#25966) üzenetére

Hát én ezt találtam és itt mondtam le valamit: 1221.

4. Önkiszolgáló ügyfélszolgálat (mert a kezelők túlterheltek) :W
2. Ajándék szolgáltatások lemondása.

Itt az éppen aktuális ajándék szolgáltatás mellett (amit nem akartam lemondani +60Mbit/s) lehet választani az

Egyéb ajándék szolgáltatások lemondása. Itt volt a Wi-fi ami eddig nem látszott a + szolgáltatások között. (webes ügyintézés)

1 gomb ha lemondom, lemondtam 72 óra az aktiválás ami kb= 2 hét a saját tapasztalatok szerint.

DE elképzelhető hogy a wi-fis Ubee modem wi-fis lehetőségét lehet lemondani itt, ami egyenlő egy nem Wi-fis modem cseréjére. De szerintem nincs az az Isten hogy kapjak egy nem Wi-fis normális modemet ez helyett. ;] :P

(#26037) taip


taip
senior tag

Sziasztok, légyszi segítsetek.

A boxnak elment a hangja és nem tudtam visszahozni, gondoltam újra indítom. Kikapcsoltam hátul, 1 perc múlva vissza, azóta nem bír visszakapcsolni, a kijelzőn az van, hogy "InIt" vagy 15-20 perce.

Van valami ötlet, hogy életre tudjam kelteni? Utálnám, ha szerelőre kéne várni napokig plusz elveszíteném a felvételeket. Cisco HD box.

Köszi.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#26038) pjen válasza Mate (#26035) üzenetére


pjen
félisten

És ha már ők elcsesztek egy pozitív és jó dolgot,nekünk is el kell :F

taip:hívd fel a 1221 et,kapsz segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#26039) Peltár válasza kaszaf (#26033) üzenetére


Peltár
aktív tag

Már megbocsáss! De elméleti síkon! :U

Nincs egy 18-20 év körüli lányod, aki facér? Ajánlanám a szolgáltatásaimat, INGYEN, ha nem tetszik ( nem élvezte)
az első szolgáltatás után lemondhatja! Vegyük úgy, már voltam nálatok és sír a lányod, én meg erre azt mondom nem kell túlreagálni, lemondja azt holnap már nem is jövök, illetve 72 óra a lemondási idő. Tehát még három napig fog sírni. :B A lányod meg majd meséli hogy apa idejött egy bácsi, pedig nem is kértem és ingyen megd.., de a jó hír hogy lemondhatom és már csak 3x nem lesz jó.
:Y

(#26040) Intruder2k5 válasza Peltár (#26039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Naaa... Ezt azért így ne! Szerintem!

(#26041) pjen válasza Peltár (#26039) üzenetére


pjen
félisten

Picit azért bunkó vagy.

(#26042) Peltár válasza Intruder2k5 (#26034) üzenetére


Peltár
aktív tag

Na ez tetszik! De az ügyes letöltőkre (profi torrentezőkre ) szükség lesz mindig. Nemsokára ott vagyok előttetek, remélem a NAS már meg van osztva.!!! Kellenek a friss Linux disztrók ;)

(#26043) Mate válasza pjen (#26038) üzenetére


Mate
nagyúr

Mi? Ki akar itt bármit is elcseszni? :F

(#26044) Peltár válasza pjen (#26041) üzenetére


Peltár
aktív tag

Pjen! Elfogadom! De igyekeztem tényleg hogy picit legyek csak az. :U

Ezért próbáltam jelezni hogy elméleti síkon!!!!!!! Tehát nem real!!! :R

De gyakorlatilag az UPC ma ezt tette velem. Nem élveztem. Ez is egyfajta erőszak!
(Bár én hölgyekkel soha nem erőszakoskodom, azt nem illik + abban nincs semmi jó nekem !!)

[ Szerkesztve ]

(#26045) Storms válasza Peltár (#26044) üzenetére


Storms
őstag

Elfelejtett Wi-Free jelszót hol tudom kérni? 1221-et hiába hivom... [link] Most akkor melyiket nyomjam 1-es vagy 4-es?? kell beszélni valakivel vagy úgy is lehet?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#26046) pjen válasza Peltár (#26044) üzenetére


pjen
félisten

Tudod,csak elméleti síkon,veled nem is szeretnék egy társaságban lenni egy ilyen akcióban.

Mate3553:ha vissza olvasol szinte csak negatív hozzá állás van,bár szerintem a nagy többség kíváncsi és csendben örül.

[ Szerkesztve ]

(#26047) Intruder2k5 válasza Storms (#26045) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát eddig még nem sokan felejtették el tegnap óta a jelszavukat, Neked sikerült elsőnek tudtommal! Itt a fórumon legalábbis biztosan...

(#26048) Peltár válasza Storms (#26045) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia! Én lemondani akartam az Wi-free -t

"hangos menüjében" nem tudom hogy mi ez. Értelmetlenül van megfogalmazva az UPC által.

Én itt próbálkoztam: [link]

De ismétlem én a lemondással , nem pedig az elfelejtett jelszóval!!!

(#26049) Peltár válasza pjen (#26046) üzenetére


Peltár
aktív tag

Én ezt tiszteletben is tartom, van választási lehetőséged, biztos vagyok benne hogy vagy annyira intelligens hogy megfontoltan, a körülményeidet mérlegelve hoztad eme döntést.

Nekem a valóságban nem adatott meg a választási lehetőség!

(#26050) Intruder2k5 válasza pjen (#26046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem a nagy többség még mit sem tud arról, hogy a UPC aktivált egy új, nyílt WiFi AP-t az általa használt HGW-n!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.