Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) kabelmania27 válasza Dugos (#56997) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg elérhető-e a bridge mód, ha nem akkor 1221-en internethiba menüpontban kérd vissza az ipv4-et.
Modem értékek rendben vannak?

(#57002) Dugos válasza kabelmania27 (#57001) üzenetére


Dugos
tag

Szia!

Az üzemmódoknál csak a modem és a router mód elérhető, most router módban van, mivel lent is kell a wifi. A modem értékeket hol tudom ellenőrizni?

Köszönöm!

(#57003) kabelmania27 válasza Dugos (#57002) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Haladó beállítások alatt a hálózat alatt felfelé és lefelé menüpontokban.

(#57004) Dugos válasza kabelmania27 (#57003) üzenetére


Dugos
tag

Nem tudom ezek megfelelőnek számítanak-e.. :F
[kép]
[kép]
[kép]

(#57005) kabelmania27 válasza Dugos (#57004) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Megfelelőnek tűnnek. Mivel nem stabil a kapcsolat nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#57006) Dugos válasza kabelmania27 (#57005) üzenetére


Dugos
tag

Kettő ilyet látok, amiből az egyik kábel megy a CB-be, fam/attenuator felirítút nem láttam.

(#57007) kabelmania27 válasza Dugos (#57006) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, ha van üres kimenet akkor az egyiket iktasd ki és csak egy osztó legyen bekötve, ha nincs üres kimenet akkor az első osztóba legyen bekötve a modem.
Ha nem javul akkor 1221-en jelentsd be a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#57008) Gubek-Einste válasza szgaborsz (#56989) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hangsáv váltásnál sem jön elő az 5.1?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57009) Dugos válasza kabelmania27 (#57007) üzenetére


Dugos
tag

Rendben, köszönöm a segítséget!

(#57010) ztsoft


ztsoft
őstag

Újabb két év hűség, remélem nem lesz annyi gond, mint eddig volt. A csomag részletei:
Gold TV: 3100 Ft
120-as net: 2290 Ft
alap telefon: 500 Ft
+ tv: 890 Ft (hűség nélkül)
ePack: -500 Ft
össz: 6280 Ft

Lehet, hogy ennél még kedvezőbbet is ki lehetett volna harcolni, de már nem akartam annyit telefonálni.
Jön az Amiko box, UPC mediacard teszt, majd beszámolok róla.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#57011) pjen válasza ztsoft (#57010) üzenetére


pjen
félisten

Box ra kíváncs vagyok,akár priviben is. :R

(#57012) ztsoft válasza pjen (#57011) üzenetére


ztsoft
őstag

Arra én is, mert egy másik fórumon írták, hogy az új szoftverrel már a 4 betűs szolgáltatóéval is gondok vannak.
Majd közzé teszem a tapasztalataimat. Remélem menni fog.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#57013) szgaborsz válasza Gubek-Einste (#57008) üzenetére


szgaborsz
tag

Sajnos nem jön elő, csak a dolby digital 2.0 létezik.

(#57014) HopeckoR


HopeckoR
aktív tag

Sziasztok!
Kb 1 hete kötötték be hozzánk a UPC-t, de egyenlőre nem igazán vagyok megelégedve vele... (Gödöllő)
Időnként iszonyúan lassan töltenek be a weboldalak, DNS hibák vannak és ledobál innen-onnan, de azaz érdekes, hogy ilyenkor nem dob le mindenhonnan.
A fura, hogy a letöltési és a feltöltési sebesség rendben van és pl TeamSpeak pocket loss sem ír, de főként ez a program dobál le.
Erre valakinek ötlete? Más tapasztalt már náluk ilyet? (Nincs külön router csak a UPC által adott modem. Két gépen is ezt csinálja)

(#57015) Gubek-Einste válasza HopeckoR (#57014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen szolgáltatói eszköz van használatban?
Szolgáltatói vagy custom DNS-t használsz?
IPv4 vagy IPv6 módban van az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57016) ztsoft


ztsoft
őstag

Egy kérdésem lenne a mediacard-al kapcsolatban. Ez a lépés fontos a hangolásnál "A tévé vételi módnál válassza a kábelt, szolgáltatónak pedig a UPC-t!" (a szolgáltatóra gondolok)? Én csak sima keresést csináltam, így is megvan az összes csatorna.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#57017) kabelmania27 válasza ztsoft (#57016) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

UPC Digital menüpontnál előfordul, hogy nem lehet törölni ezért jobban jársz a sima kereséssel.

[ Szerkesztve ]

(#57018) ztsoft válasza kabelmania27 (#57017) üzenetére


ztsoft
őstag

De a sima keresésnél nincs település kód. Vagy ez is felesleges?
Most indítottam egy szolgáltatói keresés, meglátjuk így kártya nélkül miket enged.

Szerk: Kártya nélkül simán megy a törlés, rendezés.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#57019) kabelmania27 válasza ztsoft (#57018) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kártya nélkül is minden adást meg kell találni, független hogy kódolt vagy kódolatlan.
Annyi a különbség, hogy UPC-s kereséssel ugyanaz a csatornasorrend lesz mint a boxokon és frissül a lista, kikapcsolt auto frissítéssel is bekerül az új adás a beállított frekiken, új muxot viszont meg kell keresni amit pl LG tévénél csak teljes újrakereséssel lehet.

[ Szerkesztve ]

(#57020) kabelmania27 válasza ztsoft (#57018) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Felesleges mert végigmegy az egész tartományon, míg a UPC menüpontban a kód alapján megy végig.
Kártyával úgy lehet rendezni, hogy rámegyek az egyik programra megnyomom a mozgatást utána kéri az új programhelyet és a kettőt megcseréli.

[ Szerkesztve ]

(#57021) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok. Jól sejtem hogy itt valami gebasz van? Upc szerint minden oké. De szerintem annyira nem hogy 24 órából kb 2 órát ha van net, az is általában éjjel. Amúgy : Operiontal_not_ranged, Internet hozzáférés: tiltott log pedig T4 ( néha T3) time out.


Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#57022) kabelmania27 válasza MadMancs (#57021) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Igen, jól sejted, magas az adási érték és csak egy csatorna megy, ez biztos nincs rendben, azért nincs kapcsolat mert a modem leesik a hálózatról, jelentsd be újra.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és ha valahol látsz Fam/Attenuator feliratú csillapítót vedd ki.

[ Szerkesztve ]

(#57023) MadMancs válasza kabelmania27 (#57022) üzenetére


MadMancs
veterán

Köszönöm, bejelentettem. Bár upc hölgyike szerint ez jó merthogy működik ( igen véletlen épp). Hétfőn jön szerelő, de hozzátette hogy 2500 pénz ha a hiba nálam van. Nincs osztó toldo szűrő. Oszlopról egyből HGW be ( Ubee) megy a kábel.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#57024) norberto_th


norberto_th
aktív tag

De jó, megszűnik a upc phone app...bárnem volt egy szuper app, de néha jól jött amikor fel kellett hívni a upc-t akkor jó volt, szerezhetek egy vezetékes telót..

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#57025) kabelmania27 válasza MadMancs (#57023) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.Nézd meg a koax kábel F csatlakozója nem lazult-e ki, több teendőd nincs, nem nálad lesz hiba.
Majd írd le a fejleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#57026) ArthurShelby válasza norberto_th (#57024) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mi?? Ezt hol hallottad, olvastad?
Igaz, hogy kb nem is használom, de egy tök jó ötlet. Már most sem rossz, de még kicsit fejlesztik, és tökéletes lenne, bár így sincs nagyon bajom vele (igaz alig használom, mert mobilon is ingyen hívok mindenkit, de ha külföldön leszek nyáron, akkor jön ki a haszna számomra).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57027) ztsoft válasza norberto_th (#57024) üzenetére


ztsoft
őstag

Erre vonatkozó információt nem találtam sem az fb, sem az oldalukon, de még a Play áruházban sem.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#57028) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Legyen elég hogy tudom :B

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#57029) HopeckoR válasza Gubek-Einste (#57015) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

A UPC ezt a fehér csodát adta nekünk, Talán Connect Box de a pontos nevét nem tudom

Igen a gyári DNS-t használjuk és IPv4 van beállítva, de most például teljesen jól működik.
Az érdekesség az, hogy nagyon úgy néz ki, hogy nálunk lesz itthon valami gond, mert nagyon azt tapasztaljuk, hogy a korábban említett hibák akkor jönnek elő amikor mind a két gép aktív és használjuk is mind a kettőn a netet. (torrent meg ilyenek nem mennek). De ezt most délután akarom tesztelni, hogy ez valóban így van e vagy csak véletlen egybeesés volt..

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#57030) Gubek-Einste válasza HopeckoR (#57029) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelszintek rendben vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57031) kabelmania27 válasza HopeckoR (#57029) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemújraindítás után nem javul? Nézd meg nincsenek-e kilazulva az F csatlakozók.
Próbáld meg bridge módban kikapcsolt wi-freevel.

[ Szerkesztve ]

(#57032) salapp válasza o.gaby (#56910) üzenetére


salapp
addikt

Nekem androidos fullos tv-boxon van horizonnál naponta párszor olyan, hogy vezetékes nettel, 140-150-es sávszél mellett homokórázik, pixelesedik, kiírja, hogy instabil a netkapcsolat.
A nettel nehezen hiszem, hogy baj lenne, tuti a horizon szolgáltatás girnyóskodik.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57033) 4Grider válasza salapp (#57032) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az nem cél, hogy te 2., 3., ne adj isten 4. tv-n Horizon Go-val nézd a tv adásokat tökéletes minőségben és stabilitással. A 2.-3. médiakártya/box havonta 890/1550 Ft/tv bevételt jelent a UPC-nek, a Horizon Go pedig csak kiadás.

(#57034) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#57030) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Feltöltési csatornából nincs neki kevés?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57035) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#57034) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vannak olyan területek ahol kevesebb us freki van.

(#57036) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#57034) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem mindenhol van annyi mint máshol.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57037) salapp válasza 4Grider (#57033) üzenetére


salapp
addikt

Ja, jogos. Mondjuk, ha adok egy szolgáltatást, akkor az ne legyen xar. Tudom, nagy elvárás.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#57038) Carlos73


Carlos73
csendes tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Ma reggel automatikusan frissült a böngészőm (Mozilla) és azóta nem tudom használni a Horizon Go szolgáltatást. Belépés után folyton a Silverlight-ot kéri telepíteni, ami ugyebár már régóta a gépemen van, hiszen akkor eddig sem tudtam volna nézni a TV adásokat. Ennek ellenére letöröltem a Silverlight-ot és újratelepítettem, de semmi sem változott. Valaki tapasztalt már hasonlót? Mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#57039) pjen válasza Carlos73 (#57038) üzenetére


pjen
félisten

Ha win 10 van a gépeden van app.Ha win7, akkor operát használj,jobb is mint a tűzróka.

(#57040) HopeckoR válasza kabelmania27 (#57031) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Nem, sajnos az újraindítás sem segített, de most tök jól működik, remélem így marad... :D
Nemrég fejeztem be az újrakábelezést, mert a régi szolgáltató kábeleit most tüntettem el, szóval majd kiderül.

(#57041) cigam válasza Carlos73 (#57038) üzenetére


cigam
félisten

Már csak az ESR verzió támogatja az NPAPI-t ami a silverlight-hoz is kell.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#57042) Greenbook


Greenbook
tag

Némi tanácsra lenne szükségem tőletek.

Ahová költöztem jelen pillanatban ( tervezés alatt sincsen a digi ) csak az UPC szolgáltatása érhető el.
Az UPC oldalán a lakcímemet beírva a kapott ajánlat némileg bicskanyitogató.
A városunkban ( DIGI,INVITEL ) lefedett területen lévő címet megadva némileg emberibb az ár.
Kivitelezhető-e, hogy ismerős címére, baráti áron lévő területen, ahol nincsen élő UPC szolgáltatás előfizetek, majd pedig költözést bejelentve a saját címemre átkérem a szolgáltatást.
Változna-e az ár az aláírt hűség ellenére?
Köszönet!

http://csatlakozok.atw.hu

(#57043) Lomax


Lomax
csendes újonc

Sziasztok,

Az elmúlt 3 hétben állandósult -egy igaz minimálisnak mondható- csomagvesztési probléma. Ez az általános használat során (böngészés, letöltés...) nem is érezhető, illetve a UPC ügyfélszolgálatán sem. Azonban egy MMORPG játéknál szakadást, laggot okoz, a játszhatatlanság a jó szó rá sajnos.
Azóta 3 modem csere történt, természetesen az nem változtatott a dolgon. Körülbelül minden percben kapok egy request time out-ot a upc.hu-t pingelve.Van hogy akár 2-3 ilyen is van egy percen belül, vagy egy 3000-4000 ms körüli érték. A többi viszonylag jónak mondható 17-25 ms értéken belül mozog.
Olvastam a fórumot, megnéztem a modem/router (connect box) jellemzőit, beállításait. Jelerősség és egyéb dolgok rendben.
A UPC az ÁSZF-ben sem említi a csomagvesztést, így igazából a technikus kollega segíteni akarása dönt arról, hogy mit kíván, vagy akar segíteni. Tegnap kaptam egy ígéretet arra, hogy jövő hét elején megpróbálják kimérni, hogy a fejállomástól a lakásig találnak e bármilyen jelet, ami okozhatja a problémámat.
Amiért írok, az az hogy megkérdezzem, találkoztatok e ilyen, vagy hasonló esettel és van e rá megoldás.
Előre is köszönöm a válasz/oka/t.

Üdv.:
én

(#57044) Watercolour válasza Greenbook (#57042) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Tudtommal a hűség lényege, hogy a szolgáltatónak garantálnia kell az árat a hűségidő végéig (kivéve persze amikor nem, lásd a TV2 és RTL áthárított műsordíjait).
Röviden végiggondolva működhet a dolog, de szerintem ezt senki sem fogja tudni megmondani biztosra.

(#57045) ArthurShelby válasza pjen (#57039) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Sajnos az 52-es firefox már nem támogatja a microsoft silverlight-ot.
Szóval vagy downgrade-lsz az 51-esre, vagy ha van win10-ed ott van alkalmazás rá, vagy másik böngészőt használsz (aminek van silverlight támogatása, pl: esr firefox, opera)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57046) ArthurShelby válasza Lomax (#57043) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Kíváncsi vagyok a fejleményekre. Amiről pingelsz, az kábellel van a routerhez csatlakoztatva?
Nekem is van ilyen problémám, csak wifin :DDD

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57047) ArthurShelby válasza Greenbook (#57042) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezen már én is gondolkoztam, de szerintem működhet a dolog. Csak a barátodhoz is be kell jelentkezni (lakcímkártya).
De szerintem upc irodában, vagy telefonon érdeklődj, ők azért pontosabb infót tudnak mondani neked.
Ahogy látom a havidíj kedvezmény 2 dologból áll:
1. Jó helyen laksz, ahol sok a upc versenytársa, és a versenytársak olcsón, minőséget szolgáltatnak (szóval pl a t-com réz kábellel nem minősül versenytársnak).
2. Már volt 1 (itt kisebb a kedvezmény), vagy 2vagy annál több év előfizetésed a upc-nél.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57048) pjen válasza ArthurShelby (#57045) üzenetére


pjen
félisten

Ezt biztos nekem szántad?

(#57049) kabelmania27 válasza Greenbook (#57042) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azt megtudod csinálni, hogy hűség nélkül rendelsz és utána pár hónappal áthelyezés aztán 1221 lemondás gomb után kérsz ügyfélmegtartót, de azt is megcsinálhatod, hogy 1221-es számon megrendelés menüpontban kérsz egy ajánlatot, ha megemlíted a konkurenciát lehet kapsz speciális csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#57050) Lomax válasza ArthurShelby (#57046) üzenetére


Lomax
csendes újonc

Szia,

Kábellel csatlakozok már rá azóta hogy a gond van, mivel a UPC csak kábeles történeteket garantálja. Ezzel együtt persze próbálom minden módon. Wi-fin is kábelen is csomagvesztés van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.