Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115001) LouiS22 válasza kezo0 (#114995) üzenetére


LouiS22
veterán

Ennél azért lényegesen egyszerűbb megoldás egy powerline adapter.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#115002) pjen válasza asdf_ (#115000) üzenetére


pjen
félisten

Na Várjál a Tv adásnak nem sok köze volt és van a WIFI hez. A Tv ugyanúgy a koaxon jön mint eddig a NET csak "kicsomózza", de 48 órát megy nélküle is. Ha olvasgatsz és nem csak itt FB n is láthatod igy szerzett magának rengeteg problémát a voda. Most az élő adás is bizonytalan+ a felvételek például egy ciscóval beton stabilok voltak. Vissza léptünk a VHS előtti időkbe. Nem elég, hogy nem vehetek fel amit akarok, még elég sokszor hol az eleje, hol a vége hiányzik, esetleg félúton megáll. Lehet, hogy jó penne ez a rendszer, ha egy 150 éves próba után vezették volna be.

(#115003) kezo0 válasza LouiS22 (#115001) üzenetére


kezo0
addikt

Persze, csak van akinél az nem vagy alig működik, mert pl. nincs azonos körön a két, egymástól távoli helyiségben levő dugalj, vagy csak korlátozottan megy át a jel, mivel nincs szabad dugalj, és csak elosztóba dughatók be az adapterek stb. Szóval az sem fenékig tejfel, ha nem tökéletesek hozzá a feltételek. És nem utolsó sorban, egy ilyen adapter-párost többnyire meg kell vásárolni, ha nem fekszik a szekrény mélyén, egy régebbi, még működő, de használatból kivont routere meg esetleg többeknek lehet, hozzám hasonlóan. Nekem ez a megoldás egyetlen fillér extra kiadást nem igényelt.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#115004) Inhouse válasza kezo0 (#114995) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem minden Wifi-s router tud Wifi-ről LAN-ra továbbítani sőt, inkább ez a kevesebb. Ezt inkább az AP-k tudják alapból.

Üdv Inhouse

(#115005) kezo0 válasza Inhouse (#115004) üzenetére


kezo0
addikt

Nem is állítottam, hogy minden router tudja ezt. De akinél van olyan, amelyik tudja, annál ez egy megoldás lehet. Ennyit állítottam, nem többet. Itt általában a powerline-t szokták ajánlgatni, ha valaki nem akar vagy tud vezetéket húzni, kábelcsatornázni, falat fúrni. Én pedig leírtam egy másik lehetséges megoldást a problémára – ami természetesen csak akkor működik, ha megfelelő feltételek állnak rendelkezésre.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#115006) Csabi1984 válasza kezo0 (#114998) üzenetére


Csabi1984
addikt

Én próbáltam rákötni AVR-re de hol elment a kép, hol visszajött de a hang az ment :D Lehet, hogy HDMI forrás beállítás kérdése lett volna de így maradt a TV-be dugva direkt módon.

(#115007) kezo0 válasza Csabi1984 (#115006) üzenetére


kezo0
addikt

Ez lehet, hogy HDCP-probléma. Nálam a tévén kétféle HDCP-beállítás között lehet választani, az egyik beállításnál rendesen van képe + hangja a boxnak, a másik állásban viszont folyamatosan elmegy majd visszajön a kép és a hang. (És ez már a Cisco box esetében is így volt. Sőt, annál az sem volt mindegy, hogy az AVR melyik bemenetére volt kötve, mert a Cisco nem szerette a HDCP 2.2-t, csak az 1.4-et, és ebből a szempontból is vannak különbségek az AVR-em egyes bemenetei között.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#115010) pjen válasza #72445440 (#115008) üzenetére


pjen
félisten

Nem is WIFI kéne bele hanem modem, mint a cisco ban volt.

(#115011) tudos4 válasza MiZo1990 (#114993) üzenetére


tudos4
tag

De igen vario lenne. Pontosabban HD Plus vario.

[ Szerkesztve ]

(#115012) mappa1262 válasza kezo0 (#115003) üzenetére


mappa1262
újonc

Vodafone tv médiaboxom van. Másik szobába is szeretnék egy boxot, ahol nincs net és koaxkábel. TP-LINK Deco M4 Mesh Wifi rendszerről kapna a box UTP kábelen netet. Az ügyfélszolgálat szerint a neten kívül még koax is szükséges, hogy működjön a box. Ez valóban csak így működik?

(#115013) kabelmania27 válasza mappa1262 (#115012) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, mert a dvb-c csatornák jelét a box koax kábelen keresztül kapja.

(#115014) tudos4 válasza MiZo1990 (#114993) üzenetére


tudos4
tag

Telekom is szolgáltat a városba, az utcánkban van optika is kiépítve(láttam a fekete dobozt pont szembe velünk az oszlopon, meg amikor megkérdeztem megerősítették hogy szolgáltatnak a címünkön), valószinűleg a telekom hálózatát használja a vodafon is.

[ Szerkesztve ]

(#115015) Csabi1984 válasza kezo0 (#115007) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia biztos valami beállítás kérdése tv részéről. Az erősítőm 2.2 HDCP kompatibilis vagy mi a szösszenet :D Nekem is az a jelenség volt amit írtál elment a kép és visszajött ezért direktbe tettem a tv-be Philips Ambilight 43PUS 7855/12

(#115016) MiZo1990 válasza tudos4 (#115014) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Ebben az esetben ("vario" csomag) nincs DVB-C, mert a Telekom hálózatán sincs. Csak Vodafone TV használható és teljesen internet alapon működik, az élő adás is így jön.
Mediacard vagy KAON (SCART-os) box nem elérhető ilyen helyeken, ezért nincs is hálózati/területi kód sem.

(#115017) tudos4 válasza MiZo1990 (#115016) üzenetére


tudos4
tag

Hmm, és az ish4d0w által felvázolt megoldás nem működik? Az ott leírtak szerint ezek fejállomás azonosítók nem régiókódok és nem feltétlenül baj ha nincs benne a település neve. Bár ahogy leírtad, kaon boxot nem biztos hogy tudok így igényelni. A #114990 számú hozzászólásra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#115018) tudos4 válasza MiZo1990 (#115016) üzenetére


tudos4
tag

De ahogy írtad nincs dvb-c szóval hiába is adnának,egyáltalán nem lehetne működésre birní a tv-t kaon boxal?

(#115019) M5Norbi válasza M5Norbi (#114964) üzenetére


M5Norbi
őstag

Nos kérem fejlemény történt a mai napon :)

Úgy korrekt ha a pozitív dolgokat is leírom. Délelőtt telefonáltak hogy akkor jönnének ásni/kábelt behúzni/ cserélni stb.
Szüleim pont nem voltak otthon de igyekeztek haza (11körül) és kis idő múlva meg is érkeztek, mázli hogy volt a faluban más dolguk is. És immár át is van húzva a kábel. Itt is volt némi mázli mert ép volt a földben a cső és át tudták húzni a vagy 30m-re lévő doboztól.
Még egy szerelőnek kell jönnie hogy bekösse egészen a tv-hez.
Nos nyilván így ünnepeknél ez lehet 1 nap de akár 2 hét is.

De akkor is legalább a nehezebb rész megoldva :))

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#115020) kezo0 válasza Csabi1984 (#115015) üzenetére


kezo0
addikt

Ja, ezt mondom, hogy akkor érdemes a tévé beállításai között szétnézni HDCP-ügyben. Nekem Pana van, nem ismerem a Philipseket.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#115021) tudos4 válasza MiZo1990 (#115016) üzenetére


tudos4
tag

Gondolom lehet így akkor marad majd egy hdmi-scart átalakítós megoldás mert új tv-t nem szeretnénk venni amíg a mostani el nem romlik.

(#115022) MiZo1990 válasza tudos4 (#115018) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Nincs fejállomás sem, így kód sincs.
Teljesen internet alapon megy a TV ilyen helyeken, ebből kifolyólag csak Vodafone TV-t tudnak adni (amin csak HDMI kimenet van).
A bekötés úgy történik, hogy a telekomos szerelő behúzza a lakásba a koax vagy optikai kábelt, ami a Telekomé. Ő elmegy és jön majd a Voda saját embere, aki pedig beüzelei a routert és boxo(ka)t.

Lehet próbálkozni HDMI->SCART átalakítóval, de borzalmas lesz az élmény, a szövegeket nem nagyon fogod tudni elolvasni a menüben, a műsorok leírásánál. Ez egy 4k box, nem CRT TV-khez lett tervezve (bár be lehet állítani 576p-re is).

[ Szerkesztve ]

(#115023) tudos4 válasza MiZo1990 (#115022) üzenetére


tudos4
tag

Akkor szerintem a végére értünk, átalakítós megoldás lesz. A TV semmiképp se lesz lecserélve amíg el nem romlik, együtt kell majd élni vele addig is. Végűl az HD Plus vario + Net L vario csomag mellett döntöttünk a lakásban van koax kiépítve a modemnek és a box-nak is, és úgy tudom az 500 -as net esetén nem muszáj az optikát bekötni még elég a koax is hozzá. De ha pl én azt mondom szeretnék optikát akkor azt be fogják húzni a lakásba?

(#115024) tudos4 válasza MiZo1990 (#115022) üzenetére


tudos4
tag

Ha fontos,most egy helyi-járási szolgáltatónál vagyunk (latsat kft) úgy tudom már 20-30 éve szóval a koaxot valószínüleg még ők húzták be.

[ Szerkesztve ]

(#115025) gregory91 válasza pjen (#114901) üzenetére


gregory91
senior tag

Ehhez csak annyit fűznék értelemszerűen: Akkor nincs net ha olyan szűrő van ami tegyük fel 360-450 Mhz-et szűr és a net 370-390-410-430-450 Mhz-en jönne.
A visszirány szűrő tudtommal csak a készülék által generált zajt szűri ki(pl hangolás esetén).
Emlékszem mikor nálunk egy antenna két készüléket látott el és mikor az egyik készüléken hangolást végeztünk el,a másikon olyan fehér zaj(hangyás kép) jelent meg.
UI: Ezen a sávszűrőn elgondolkoztam: Páran írták hogy a kódolás drága(gondolom időigényes),miért nem oldják meg hogy a csatornákat sávokban rendezik(130-480 TV 490-700 internet).A előfizetők elé egy sávszűrőt beépíteni és nem lenne ez a jogi harc a médiaszolgáltatókkal.És ezt a kódolásos dolgot el lehetne felejteni....

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#115026) MiZo1990 válasza tudos4 (#115024) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Ez nem fontos, lehet a meglévő koax sem kell, hiszen minden netre lesz kötve.
Azt nem tudom, hogy ott optika vagy koax a Telekom hálózata, de azzal mennek be a lakásba, arra kerül a router és onnan LAN kábel megy a Vodafone TV-hez is.

(#115027) pjen válasza gregory91 (#115025) üzenetére


pjen
félisten

Vagy lenne egy csomag mint a DIGI nél és pár fizetős csati. De UPC rendszer kiválóan müködött, nem igaz, hogy nincsenek a piacon hasonló tudású hardverek. Tényleg a VHS előtti állapotok vannak.Külön pénzt ķérnek a felvevős boxért, de a felvételnek hol az eleje, hol a vége hiányzik. Indok csúszik a műsor, mi közöm hozzá oldják meg énnkifizettem a felvétel lehetőségét, a hibátlan lehetőséget.

(#115028) tudos4 válasza MiZo1990 (#115026) üzenetére


tudos4
tag

Szerintem optika, megerősítették, képet is tudok küldeni ha kell, bár elég rossz a minősége. De akkor ezt majd jobb náluk megérdeklődni. Az hogy kell e koax, lehet legalábbis a telepítési útmutatóban bekötik de lehet elég egy utp kábel is pl modemre kötve, vagy routere mert abból sajátot szeretnék majd használni.

[ Szerkesztve ]

(#115029) tudos4 válasza MiZo1990 (#115026) üzenetére


tudos4
tag

De úgy érzem mostmár megvagyunk, köszönöm a segítséget.

(#115030) MiZo1990 válasza tudos4 (#115029) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Nem hiszem, hogy a koaxra szükség lesz.
Igazán nincs mit! :)

(#115031) rodi81


rodi81
tag

Sziasztok! Samsung tv smart távirányítója nem ismeri fel a Vodafone mediabox-ot,nem lehet vele irányítani. Visszaolvasva láttam,hogy ez valami szoftver frissítéstől tűnt el.Ez igaz?Valami megoldás nincs rá?

(#115032) gduck válasza kezo0 (#114995) üzenetére


gduck
addikt

Ez természetesen jó megoldás! Viszont nekem továbbra is az a "hitvallásom", hogy helyhez kötött eszköznek KÁBELES kapcsolat dukál ;)

(#115033) villifog válasza gduck (#115032) üzenetére


villifog
tag

Akkor nem vagy egyedül, én teljes mértékben egyetértek veled. Már nem olyan fiatalon nem igazán az okostelefon mérete ideális számomra, így inkább az asztali számítógépet preferálom. Mindent inkább kábeles (UTP) kapcsolaton keresztül használunk. még a pincébe is van egy leállás (esetleg ha az optika ideér), akkor az ONT majd nem a meleg padlásra, vagy a lakásba, hanem a hűvösebb pincébe fog kerülni, illetve odáig be is van csövezve, nem lesz túl nehéz odarakni, villany is van. Illetve a még onnan a WIFI is használható lenne, de úgy is inkább vezetékesen használunk mindent.

(#115034) Toth_Jani válasza pjen (#115027) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mert nincs lehetőség a boxnál ráhagyást beállítani, a felvétel elejére és a végére ??
(A TV szoftvere ezt tudja.)
Vagy esetleg az is megoldás lenne hogy felhívod az adott csatornát hogy te fizetsz a kábelszolgáltatónak és ha nem kezdik pontosan akkor fizessenek neked kártérítést.
Javasolnám hogy először a királyi M1 csatornánál próbálkozz. :)

[ Szerkesztve ]

(#115035) pjen válasza Toth_Jani (#115034) üzenetére


pjen
félisten

Azt értem, de akkor miért is a reklám felveheti, visszanézheti. Egyébként én a vodával vagyok szerződésben, neki fizetek + pénzt. A csatornával boxolja le ö.

(#115036) cocka válasza kezo0 (#114999) üzenetére


cocka
veterán

Nem kell. Elég csak az egyiken. Eddig mindig csak a fogadó routeren aktiváltam a WDS-t. De már a wifi hálózatok szkennelésekor is látszott, hogy valami gebasz van a C7-essel, mert vagy felismert vagy 20-at vagy csak 3-at vagy egyet se. Mondom ez korábban nem volt ilyen instabil. Ennek az AP-nek meg akkora antennái vannak, hogy az utcáról is vette a jelet. Legalábbis a cégnév amit kiírt nem házon belül van, hanem tudtommal valami önkormányzati fenntartású. :DD

És a másodlagos router ilyenkor nem is szór wifit, csak vezetékes netet ad ki a LAN-portjain.

Igen ez a tp-linkes terminológiában a "kliens mód".

(#115037) snetch


snetch
csendes tag

Sziasztok! Vodafone mediabox-om nem kapcsol be, pirosan villog a led elől folyamatosan. Kihúzom, visszadugom, ugyanaz. Ötlet?

(#115038) cocka válasza LouiS22 (#115001) üzenetére


cocka
veterán

Ó hát hogyne. Millió egyéb kritériumnak kéne megfelelni, ami pl. a kezo által említett két routeres vagy az általam említett 1 router - 1 access pointos megoldásnál szóba se jön.

Kezdjük ott, hogy kapásból két szabadon álló konnektorba kell dugni, melyeknek azonos fázison kell lenni. A leírás szerint nem javasolt elosztóba dugni, mert romolhat a sebesség, szakadozhat a kapcsolat. Plusz nálam pl. kéne a főroutertől egy kb. 5 méteres kábel, ami eljut az ominózus konnektorig, plusz az egy dolog, hogy a villásdugós rész mögött van egy foglalat is, hogy használni tudd az adott konnektort, viszont az úgy már kiáll és ha pont elé van tolva valami, amit nem akarsz emiatt rendszeresen elmozgatni vagy elmozdítva hagyni, akkor máris bukó.

Plusz akkor a másik szobában szintén megint kábelezni kéne, oda is kéne kb. 5 méter, tehát valójában 1 méter kábel helyett plusz 2×5 méter plusz 2 lefoglalt konnektor és egy rakat bizonytalanság, hogy működik-e stabilan. Mert a nem szabadon állón kívül már csak elosztósok vannak, nyilván a vodkabox közelében is elosztós van.

(#115039) cocka válasza kezo0 (#115003) üzenetére


cocka
veterán

de használatból kivont routere meg esetleg többeknek lehet, hozzám hasonlóan.

Igen, én is ezt javasoltam már jóval korábban többeknek, amikor ment a hőzöngés, hogy csak egy fránya lan port van a boxon.

Nekem valahogy már az istennek sem akart működni a WDS-sel stabilan, plusz azon a routeren beamforming sincs, tehát mondjuk úgy, hogy nekem ugyan kellett rá költeni, de megérte, mert így pl. mifis netet is tudok ethernetes jellé konvertálni.

Inhouse:

Nem minden Wifi-s router tud Wifi-ről LAN-ra továbbítani sőt, inkább ez a kevesebb.

Sok tp-linken van WDS, az tudná, de ha dobálja a wifi jelet, akkor tényleg egyszerűbb még konfigolás szempontjából is egy AP.

(#115040) cocka válasza #72445440 (#115008) üzenetére


cocka
veterán

OK, akkor azt állítom (több tp-link routert látva-használva), hogy a tp-linkekben nincs media range funkció. Ez a hogyan osszunk tovább wifi jelet vezetékesre típusú sztori tp-link routerek esetén WDS-sel megy. Nekem legalábbis ment, csak amikor felépült a kapcsolat még a főrouter közelében is megszakadt, pedig csak odébb tettem a C7-et kb. 30 centivel. És hopp máris megszakadt. Mondom akkor itt valami gebasz van a wifi antennákkal.

Csak én a DHCP offolás miatt se szerettem. Bár itt valaki írta, hogy nem kell kikapcsolni a DHCP-t... OK csak akkor a WDS nem működik.

A media bridge kb. ezt jelentheti, ilyet szerencsére sok router tud.

De legalábbis az access pointok biztosan.

Márpedig ha lenne benne ilyen opció akkor joggal reklamálhatnál hogy nem működik.

Ismerve azt, hogy mennyi mindenen óhajtanak spórolni simán el tudom képzelni, hogy a leghulladékabb 2.4-es antennát tennék bele.

(#115041) cocka válasza pjen (#115010) üzenetére


cocka
veterán

Igen mondjuk ez nem lenne hátrány, még a csak ethernet alapú adásnál sem. Ugyanakkor így mindig muszáj lenne a koax kábelt is rácsatlakoztatni, hogy mindent is tudjon a netről szedni.

Mert ugye arra itt senki nem gondolt, hogy ha elment a net, régi box esetén vállat vontam, néztem tovább, mert a visszanéző és az élő adás is koaxról jött. És az esetek túlnyomó részében amikor elment a net, a tévéadással semmmi probléma nem volt. Sőt igazából a fordítottja volt a figyelmeztető jel: ha nincs tévéadás, akkor net sincs. Ha viszont most megy el a net, akkor se visszanéző, se tekergetés, semmi sehova plusz akár a koaxról is elmehet egy idő után az adás a nagra update hiánya miatt.

(#115042) pjen válasza cocka (#115041) üzenetére


pjen
félisten

Ráadásul a lakások túlnyomó részében a koax ki van építve, ellantétben az UTP től.

(#115043) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok! Hogy kell aktiváló kódhoz jutni Vodafonnál az RTL most szolgáltatáshoz?

(#115044) pjen válasza HellGreg (#115043) üzenetére


pjen
félisten

Szoktak küldeni spontán, én például multhéten kaptam. Hívd a 1270 et.

(#115045) MiZo1990 válasza snetch (#115037) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Áramtalanítsd és úgy helyezd ismét áram alá, hogy folyamatosan nyomod a 'Service" gombot az oldalán. Pár másodperc után meg kell jelenjen a Voda embléma és a frissítési képernyő, ha mondjuk egy perc után sincs semmi, akkor sajnos meghalt és 1270-en tudsz kérni cserét.

(#115046) gduck válasza cocka (#115041) üzenetére


gduck
addikt

"régi box esetén vállat vontam, néztem tovább, mert a visszanéző és az élő adás is koaxról jött."

Ami szintén a netet használta :) Ha modemnek nem volt net, valószínűleg a boxban lévő modemnek se volt. Nem?

Továbbra se értem miért idegenkedik mindenki az Ördög eszközétől, a félelmetes UTP kábeltől :D :D

[ Szerkesztve ]

(#115047) cocka válasza gduck (#115046) üzenetére


cocka
veterán

Hát ez a furcsa, hogy nem mivel a 10. akármi kezdetű box IP-kből látszik, hogy az egész visszanézős sztori egy belső hálózaton megy, amit nem különösebben hatott meg, ha éppen nem volt net.

Szerintem teljesen ésszerű és elfogadható érv, hogy az ember nem akar 10-20 méter UTP-t feleslegesen, ha megoldható másképp is.

Viszont ugye miután a vodkabox UTP kábel nélkül létezni sem tud és a netet a külön modemtől kapja, ha nincs neted, nem lesz tévéadásod se. Vagy esetleg csak az lesz és semmi más.

(#115048) cof válasza gduck (#115046) üzenetére


cof
veterán

Mondjuk én sem. Nálam ugyan Digi van de kiépítettem az itthoni IPTV hálózatot, mert több lehetőség van egy LAN-ban mint a koax-ban. Távoli vezérlés, felvételek időzítése, visszanézés, stb... UTP még vékonyabb és jobban hajlíthatóbb is mint a koax.

Mondjuk annyiból könnyebben vagyok, hogy nem a kuka szolgáltatói dobozt kell néznem a saját korlátaival, hanem Kodi alatt TV-zek és ott nemigen vannak határok.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#115049) petakpa1 válasza cof (#115048) üzenetére


petakpa1
őstag

És milyen hardverekbol áll a PVR szervered? Jöhet privatba is? Én minimalkoltsegu szervert epitettem egyenlőre, de gondolkodom a továbbfejlesztésen...

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#115050) gregory91 válasza cof (#115048) üzenetére


gregory91
senior tag

"UTP még vékonyabb és jobban hajlíthatóbb is mint a koax."
És emiatt jobban el is törik....

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.