Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Szembe szomszéd barátom panaszkodik, hogy nagyon lassúnak érzi a netjét, ellenőrzésnél (speedtest, upc sebességmérő) 1Mbit környéki, de inkább alatti letöltési sebességet mér...persze tegnap még jó volt helyzet van (letöltési csatornák frissítve lettek, illetve connectbox újra lett indítva)

Itt vannak a connectboxból kinyert jelszintek


TV előfizuja is van horizongo box-al

ÜF tudja csak megoldani vagy a hideg verte telibe a rendszert?

Természetesen nálam (ugyanarról az oszlopról jön hozzám a kábel) nincs semmi sebességi gond, 120/10 27ms ping-et mérek

read-only mode on the forum

(#64002) ArthurShelby válasza AtHoS (#64001) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az első 7 letöltési csatornán az SNR (Signal Noise Ratio, magyarán jel-zaj arány) túl alacsony. Annak 30-32 felett kéne lenni minimum.
Szerintem valahol szétcsúszhatott/sérülhetett a (koax) kábel, kilazulhatott a (koax) csatlakozó, ugyanis én zajbetörésre gyanakszom (ha eddig jó volt).
De nem én vagyok a szaki, kabelmani27 a tudja/érti a legjobban.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#64003) AtHoS válasza ArthurShelby (#64002) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Első kanyarban én is azt javasoltam, hogy nézze át az osztókat, de ezt csak holnap délután tudja majd megnézni. Volt eső tegnap errefelé, így még bevizesedés is előfordulhat...talán

szerk.
Illetve ma délután (már elmúlt éjfél...)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#64004) #78121280


#78121280
törölt tag

04:51 perckor megérkezetek Hódmezővásárhelyre is a UPC szolgáltatásai :)

(#64005) student


student
őstag

az mitől lehet hogy vezetéken jön 120/10, de wifin nem megy 50/10 fölé a modem mellett ülve se? upc től kapott modemet használom wifi szórásra is.

[ Szerkesztve ]

(#64006) pjen válasza student (#64005) üzenetére


pjen
félisten

Lehet amin méred, az nem tud többet. :)

(#64007) student válasza pjen (#64006) üzenetére


student
őstag

2notin és 1mobilon próbáltam

(#64008) F-ECT$ válasza student (#64005) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem az 500/20 megy telefonon (S7) is 250/20-at. (Connect box.)

(Lehet, hogy 1 eszközre nem oszt nagyobb sávszélt, mint a max fele :F )

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#64009) pjen válasza student (#64007) üzenetére


pjen
félisten

Most én is kipróbáltam,120 as net3 méter, 52Mb,...P9Lite 2017.A WIFI-t nem garantálják sehol.Vezetéken 125.

(#64010) kali válasza F-ECT$ (#64008) üzenetére


kali
legenda

Az S7 mennyit ír ki a wifi kapcsolat sebességére?
Amennyiben csak 433 Mbps, úgy a telefon a dupláját is tudná, ahhoz viszont a Connect Box AC 80 MHz képessége kell(ene).

(#64011) pinnacle válasza pinnacle (#63938) üzenetére


pinnacle
nagyúr

UPC-nél azt mondták, ha az ügyfél kéri akkor fúrót, UTP kábelt is hoznak. 1500Ft a kiszállási díj. Ez lett végül.

Most látom, hogy Internet belépési díjnak hívják. XIII. kerületben nem számolták fel, igaz ott fúrni sem kell.

[ Szerkesztve ]

(#64012) kabelmania27 válasza student (#64005) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kapcsold ki az energiatakarékos wmm-et, összefoglalóban linkelt programmal keress szabad csatornát.

(#64013) nicu71 válasza kabelmania27 (#64012) üzenetére


nicu71
addikt

én sehol sem találom ezt a wmm funkciót,csak kiváncsiságból nézném meg hogy áll nálam ,de a CB menüjében ilyen nincs /magyar nyelvre van állitva :F

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#64014) kabelmania27 válasza nicu71 (#64013) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ubee és a Tc modemekben van ilyen lehetőség.

(#64015) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Üdv!
Egy kérdés: meglévő tv előfizetés mellé mennyiért adnak UPC Mediacard-ot második előfizetésként?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#64016) nicu71 válasza the.odzsy (#64015) üzenetére


nicu71
addikt

499 ft ,nekem két kártya van,a másodiknak a havidija kerül ennyibe ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#64017) dzoli87


dzoli87
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy a Horizon HD mediabox-nak kell valamilyen portot nyitni, mert nálam au upnp ki van kapcsolva?!
Köszi!
:R

(#64018) Floyd80 válasza F-ECT$ (#64008) üzenetére


Floyd80
addikt

Nekem is 500/20 van, Connect Box Huawei P9-cel 272/22őt csinált tegnap (egy méterre tőle), P10 meg 290-et is, de többnyire csak 150 körül. 2.4-en viszont nagyon gyenge a CB, laptopra 50-60-at küld, a két telón meg 20-40, próbáltam minden csatornán.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#64019) the.odzsy válasza nicu71 (#64016) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Kösz. És milyen csomaggal?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#64020) nicu71 válasza the.odzsy (#64019) üzenetére


nicu71
addikt

digital bronze /alias happy home2/

Apropó,az a sok tematikus digitális rádió az csak a Gold csomaghoz jár? :(

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#64021) the.odzsy válasza nicu71 (#64020) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

kösz :R

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#64022) Gubek-Einste válasza nicu71 (#64020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64023) Keem1


Keem1
addikt

Úgy látom, a UPC beállt arra, hogy havonta szar a net pár napig.
Ez most, november

Előzmény:
október | szeptember

Más is tapasztalt problémát?

(#64024) kali válasza Keem1 (#64023) üzenetére


kali
legenda

Én összeteszem akkor a két kezem, mert 1.5 év alatt nem igazán észleltem problémát, illetve most nem olyan régen egy nagyon rövid ideig igen, de mint utóbb kiderült, akkor állították át a 30-as netet 120-asra, így nem panaszkodok azért sem.

(#64025) atos30


atos30
aktív tag

Üdv! Friss UPC lettem.Hódmezővásárhely.
Nem kértem csak internetet tőlük és most látom a MyUPC-ben , hogy van valami Nonstop S vezetékes telefon bekapcsolva nekem havi 100 Huf-ért. Én ilyet nem kértem. Mehetek reklamálni :(
Az internet sebessége össze-vissza változik, 250-es a net, de vezetékesen is átlag 50-60 néha megugrik 200-210-re. Wifin mégszarabb a helyzet. 5 GHZ-en hozza a sebességet, ha közvetlen mellette van a telefonom. 2 méterre már 170, 10 m-re 30-50 Mbps.
A fehér connect box-ot kaptam. Bekapcsolás után pár percel az állapot jelző ledek az elején kialszanak és csak alul világit a kis csík. Ez valami feature vagy bug?

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#64026) Watercolour válasza atos30 (#64025) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Mehetek reklamálni
Az ügyfélszolgálat fos. Idővel megszokod.

Az internet sebessége össze-vissza változik, 250-es a net, de vezetékesen is átlag 50-60 néha megugrik 200-210-re.
A FP 240-es csomag garantált letöltési sávszélessége 60 Mbit/sec. Ha ezt nem hozza vezetéken, lehet reklamálni.

Wifin mégszarabb a helyzet. 5 GHZ-en hozza a sebességet, ha közvetlen mellette van a telefonom. 2 méterre már 170, 10 m-re 30-50 Mbps.
A wifi olyan, amilyen. Mivel nagyon sokmindentől függ a teljesítménye, ezért arra nem vállal garanciát senki.

A fehér connect box-ot kaptam.
Részvétem. Sajnos már mindenki azt kapja.

Bekapcsolás után pár percel az állapot jelző ledek az elején kialszanak és csak alul világit a kis csík. Ez valami feature vagy bug?
Feature. Enyémen sem világítanak.

(#64027) atos30 válasza Watercolour (#64026) üzenetére


atos30
aktív tag

Ez így azért 2017 végén elég siralmas. Pozitívum a 2 hónap ajándék.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#64028) Toth_Jani válasza atos30 (#64025) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nekem is tegnap kapcsolták be (Kertváros), én egy digitál bronz +500 Fiberpower + telefon csomagra fizettem elő ami 500 forinttal olcsóbb mint a régi szolgáltató 20 Mbps +64 digitális TV + 7 HD adás csomagja volt.
A Net a Speedtest szerint 530/22, a CB elején a LED úgy jó ha kialszik, sötétben azért még így is produkálja az éjjeli fényt, és nem karácsonyfa ez. :)
Én most egy Redmi Note 4-et használok annak a maximális adatátvitele 2,4-en=75 Mbps, 5Ghz-en=150 Mbps ez ennyit tud, Rootolással a rendszerfájlok módosításával és speciális Routerrel, állítólag 300 körüli tempóra is képes, na de eddig meg úgyis csak 20 Mbps volt és akkor sem zavart.

[ Szerkesztve ]

(#64029) sixpak


sixpak
nagyúr

Hello.
Létezik még wifi nélküli modem a upc-nél?
Egy nagyon régi Cisco van nálam, ha cserélni kényszerülök, akkor lehet ugyanilyet vagy hasonlót kérni?
Másik: 120/10 csomagom van jó régóta, viszont lassan egy hete nem igazán van normális internet, a le/feltöltés nem igazán érdekel (bár az is össze vissza megy, tegnap többször mértem 0,04 feltöltést) viszont az online játékok játszhatatlanok, pedig a ping rendben van.
Régebben már volt ilyenem, de nem vicces felhívni őket, hogy nem tudok játszani, mert szar a net.
Ránéznek, le/feltöltés megy (már amikor), minden rendben.
Hogyan tudnám otthon kiszűrni, hogy mi a hiba.
Múltkor amikor ott volt a szaki, valami jelszinteket nézett a gépen, de már nem emlékszem hogyan.
Lehet amiatt van, hogy mindenkinek megemelték 120-ra és nem bírja a rendszerük?
Ha így van, akkor emiatt tudok szerződést bontani?
Bár nem célom, több mint 10 éve használom, talán 2-3x volt problémám.
Szóval valami olyan módszer kellene, amivel tudok mérni és megmutatni nekik, hogy ez egy fos, valamit csináljanak.
Köszi.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#64030) canniball válasza sixpak (#64029) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam nemrég döglött meg a (nem wifis) Cisco tápja, mikor jött a technikus kérdeztem van-e nála táp de azt mondta azt már nem cseréli(k), ilyenkor automatikusan a csodamodemet szerelik be.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64031) kabelmania27 válasza sixpak (#64029) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
192.168.100.1 címen tudod megnézni az értékeket.

(#64032) sixpak válasza canniball (#64030) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi....hát ez nem jó hír, jót még nem hallottam a csodamodemről, mondjuk én saját routert használok, gondolom akkor mindegy.

Kábelmania27: köszi, este csekkolom, aztán felhívom őket....bár most tudtam meg, hogy a 1221 nem ingyenes
szám, vicces lesz 40-50 percig hallgatni a zenét, meg a "minden ügyintézőnk foglalt" szöveget. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#64033) canniball válasza sixpak (#64032) üzenetére


canniball
nagyúr

Csodamodem = Connect Box.

A saját router nem gond (én is azt használok), a CB is tud csak modem módban működni, kb. 1,5 perc alatt átállítható.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64034) kabelmania27 válasza sixpak (#64032) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Előfordul, hogy bizonyos időszakban túlterhelt a telefonos ügyfélszolgálat.
Azt tudod csinálni, hogy a hardveraprón keresel ilyen modemet ha korábban UPC hálózatban működött lehet tudod regisztrálni. 500-as csomag alatt használhatsz cisco modemet.

[ Szerkesztve ]

(#64035) 4Grider válasza canniball (#64030) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam is megdöglött a táp vagy három évvel ezelőtt, ezért inkább vettem hozzá egy kompatibilis, de kicsit erősebb tápot. Azóta is működik (kopp-kopp).

(#64036) canniball válasza 4Grider (#64035) üzenetére


canniball
nagyúr

Én kicseréltettem de azzal sem volt szerencsém, ennél több utánajárást nekem nem ért a dolog.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64037) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Én speciel nem adtam le az Fekte dobozt :), azt hiszem Ubee típusu, vagyis megbeszéltük hogy bedobom a postán a UPC pakjába, de aztán kiment a fejemből. Remélem nem fogják majd egyszer kiszámlázni :D

Ha valakinek szüksége lenne rá akkor térítés mentesen Bp-en belül átadom :)

(#64038) Watercolour válasza sixpak (#64032) üzenetére


Watercolour
aktív tag

én saját routert használok, gondolom akkor mindegy.

Sajnos nem mindegy. Hiába van a Connect Box modem módba kapcsolva, akkor is lényegesen magasabb rajta az átlagos latency, gyakoriak a latency kiugrások, és távolról halál egyszerűen DoSolható a modem. Infók itt.

(#64039) sixpak válasza Watercolour (#64038) üzenetére


sixpak
nagyúr

Azta!!!
Nagyon jó írás, köszönöm. :R
Még egy lépés, hogy szakítsak vekük....egy probléma van csak: ahogy nézem, felénk ők az egyetlen értelmes alternatíva, telekom 30megás lenne még, de az egy vicc, digi nincs, meg néhány helyi kisebb cég, mikrohullám etc...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#64040) Watercolour válasza sixpak (#64039) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Ezesetben talán a legjobb alternatíva keresni hardveraprón egy használt régebbi UPC-s modemet (Ubee, Cisco, Technicolor), valahogyan rávenni a UPC-t, hogy regisztrálja neked és modem módba kapcsolva, saját routerrel használni.
Ez nyilván erős kompromisszum, mert egyrészt limitálva leszel 240-es csomagig (ezek a modemek nem tudnak többet), másrészt ha baj van a modemmel, nem nagyon tudsz mit csinálni vele.

(#64041) sixpak válasza Watercolour (#64040) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi, egy régi Technicolor van otthon elfekvőben.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#64042) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!

Jelenleg építi ki a telekom nálunk az optikai hálózatot (elvileg az üfsz-uk szerint 2 Gbit képes lesz). Jövő februárban lesz átadva. Mennyire jelent ez majd alku pozíciót a upc-nél majd a jövőre lejáró hűségem szempontjából? Van rá esély hogy kicsikarjak valami jó ajánlatot? Idáig mindig a csomag árat fizettem, mert értelemes alternatíva nem volt.

Release the cable hounds!

(#64043) F-ECT$ válasza donmackó (#64042) üzenetére


F-ECT$
titán

Erős alku pozíció lesz. Nem annyira, mintha digi is lenne, de az alapnál jobb árat kapsz majd. (Csak ne hagyd, hogy előre behűségeltessenek a régi áron.)

Dive ever, work never.

(#64044) canniball válasza donmackó (#64042) üzenetére


canniball
nagyúr

"Idáig mindig a csomag árat fizettem, mert értelemes alternatíva nem volt."
Igazán értelmes alternatíva nálunk sincs (csak olyan amire nem feltétlenül szívesen váltanék), mégis tudtam velük alkudni...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64045) donmackó válasza canniball (#64044) üzenetére


donmackó
őstag

Idáig max 30/3 Mbit/s volt a többi szolgáltató általi max sávszélesség, és azok a csomagok a "régi 30-as" upc csomagnál drágábbak voltak (ezt ők is tudták).

Release the cable hounds!

(#64046) F-ECT$ válasza donmackó (#64045) üzenetére


F-ECT$
titán

Most miért fizetsz és mennyit?

Dive ever, work never.

(#64047) donmackó válasza F-ECT$ (#64046) üzenetére


donmackó
őstag

9700 a Trio M-ért (FP120 internet + digital bronze tv + nonstop s telefon + 2 db horizon box az ingyenes mellett).

Release the cable hounds!

(#64048) F-ECT$ válasza donmackó (#64047) üzenetére


F-ECT$
titán

Nálunk is csak telekom van, és én az FP500 + digital gold + hd + nonstop s-ért fizetek online 7200-at.

Dive ever, work never.

(#64049) nicu71 válasza atos30 (#64025) üzenetére


nicu71
addikt

szintén vásárhelyről,nekem egyelőre minden pöpec,de csakis azért mert már joelőre tájékozodtam a teendőkről.
Viszont a városban akik átááltak/talán 1-2 ezer fő a tegnapi induláskor/ ezt valószinűleg nem tették meg ,vagy egyéb technikai gondok akadtak,kb világháborús a helyzet ,el lehet képzelni :Y

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#64050) canniball válasza donmackó (#64045) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálunk is 30Mbps a max. az egyetlen konkurensnél (Invitel), viszont legalább elég jó áron (~4700Ft) adják a "trio" csomagot (cca. 100+30HD tv csatornával).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.