Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) #72042496 válasza ArthurShelby (#64998) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tegnap megnézegettem, de még a media card-ról behozott HD adások minősége is eléggé szór (van amelyik meglepően szép, van amelyiket simán SD-nek gondolnám), az SD pedig inkább gyatra mai szemmel már. Nálam a jelszint is eléggé határérték közeli, mindenestre el tudom képzelni, hogy az analóg meg aztán tényleg nehezen élvezhető.

Köszolgálati csatornákra én az ingyenes MyTV-vel is teszek egy próbát, mert amúgy is a stream felé akarok mozdulni.

[ Szerkesztve ]

(#65002) kabelmania27 válasza urbanjozsi (#64993) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg a letöltési és feltöltési értékeket.
DeFranco: Kb 26 dvb-c csatorna kódolatlanul jön.

[ Szerkesztve ]

(#65003) nicu71 válasza DeFranco (#64997) üzenetére


nicu71
addikt

a jel minőségét és erősségét a tv tudja mérni,samu tvken az öndiagnosztika menüpontban.Csatlakoznék az előttem szolokhoz,ha már van FHD tv-d akkor ne büntesd magad analóg adással :(

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#65004) hardverlog válasza DeFranco (#65000) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Őszintén megvallva nehezen értem, hogy ennyire ne találjon valaki megfelelő tartalmat a UPC csomagjaiban...van egy rakat sport adó, még több ismeretterjesztő adó, valamint hírcsatornák, zenecsatornák, film csatornák...érdekes.

(#65005) DeFranco válasza nicu71 (#65003) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lg-n nem tudod hogy hol van ez az opció véletlenül?

@hardverlog: az internet korában a hagyományos eszed amit kapsz tv adást meghaladottnak tartom főleg reklámokkal megspékelve, de arra még azt mondom hogy OK. viszont ha kinyitok egy programfüzetet vagy TV újságot és előre nézek egy heti programot nem nagyon találok olyat amit magamtól megnéznék és nem csak azért azt venném elő, mert a választékban ez a legkevésbé érdektelen. néznék viszont pl. német tv csatornákat, pro7, rtl, sat1 és társai egyrészt nyelvtanulási okból másrészt mert azokon a tartalom is lényegesen minőségibb mint a magyaron (amikor egy spektrum/natgeo is raktárnyitogatós meg gyerekmodellmutogatós műsorral van tele amikor nem teleshop van éppen? csillagászat, természetfilm, tudomány meg alig, hagyjuk már). ez viszont olyan felárral lenne nézhető a 390 forintos opcióra pakolt nyolcezer forintos ballaszt miatt ami nekem nem éri meg.

nincs ezzel gond, ma már egyszer leírtam más ügyben hogy privát különbejáratú bolondokházám van, nem erőltetem rá senkire, de nekem erre így nincs igényem. próbálkozom, Isten a tanúm, mióta megvan az új tévé, feszt kapcsolgatom hogy van-e valahol valami jó műsor de max. a standuposoknál állok meg a comedyn. erre meg feleslegesnek érzem többet fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#65006) hardverlog válasza kabelmania27 (#65002) üzenetére


hardverlog
aktív tag

analóg csomaggal nem kap HD adót szerintem

(#65008) DeFranco válasza kabelmania27 (#65007) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm, ezt (ezeket) én hogy tudnám elérni?

(egyébként azt sem tudom, hogy jól hangoltam-e be a tévét, a csatorna üzemmódot az antenna/kábel/műholdvevő módok közül a kábel-re állítottam, és az itt található táblázatból beállítgattam a 2. oszlopban szereplő csatornaszámok szerint: pl. M4 az S8-ra. az S nálam nem S volt, de ahol bejött az M4 oda tettem)

[ Szerkesztve ]

(#65009) urbanjozsi válasza kabelmania27 (#65002) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Üdv!
Erre gondolsz?

:B

(#65010) hardverlog válasza kabelmania27 (#65007) üzenetére


hardverlog
aktív tag

nekem led tv nem talál HD adót abban a szobában, ahol analóg csomagom van, de akkor este megnézem újra...

(#65011) nicu71 válasza DeFranco (#65005) üzenetére


nicu71
addikt

info gomb talán?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#65012) kabelmania27 válasza urbanjozsi (#65009) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen erre, értékek rendben vannak. Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e Fam/Attenuator feliratú osztó bekötve. Előfordul, hogy nem a bejövő kábel vagy az in-be ezért nézd meg melyik kimenet hova van kötve.
hardverlog: Ha szemcsések az adások lehet gyenge a jel, nézd meg a modem értékeket+a fent leírt dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#65013) hardverlog válasza kabelmania27 (#65012) üzenetére


hardverlog
aktív tag

a nappaliban szuper a kép a hd csomaggal...lehetséges ettől független, hogy a másik szobába az analóg meg rossz jel lenne?

(#65014) kabelmania27 válasza hardverlog (#65013) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehetséges pl ha tap osztó 8dB tap kimenetére van kötve az a szoba, de az is hogy régebbi tévéknél csak dvb-t tuner van de a menüben digitális keresést ír.

[ Szerkesztve ]

(#65015) urbanjozsi válasza kabelmania27 (#65012) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

flomatik it1w-8
IN: lakásba bejövő kábel
OUT: tv-hez menő kábel
a harmadik kimenet megy a routerhez

[ Szerkesztve ]

(#65016) hardverlog válasza kabelmania27 (#65014) üzenetére


hardverlog
aktív tag

a nappaliban van egy fal, nevezzük udvari falnak, ahol bejön egy vezeték a lakásba az megy routerbe és kapja a lakás a wifi netet+vezetékes telefont

a nappaliban lévő azon fal, mely szomszédos a másik szobával (nevezzük B falnak) adja ki a nappaliba és a másik szobának közvetlen a tv kábelt...

nem tudom ebből meg tudtad-e fejteni :)

(#65017) kabelmania27 válasza urbanjozsi (#65015) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bejövő jól van bekötve, ez a modem nem igazán szereti a tapkimenetet kísérleti jelleggel cseréld meg a két kimenetet, ha javul akkor egy kettes splitter tipusú osztóval jobban járnál, összefoglalóban levannak írva a kritériumok.
hardverlog: Annyit értek belőle, hogy külön van a két bejövő koax, ha a net is UPC-nél van.

[ Szerkesztve ]

(#65018) DeFranco válasza kabelmania27 (#65017) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ebben esetleg tudnál segíteni?

(#65019) kabelmania27 válasza DeFranco (#65018) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen az S8-az analóg vételre utal, előfordul hogy a tévé másnak jelzi ki az adott csatornát pl panasonic ch99-et ír ki.

(#65020) DeFranco válasza kabelmania27 (#65019) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és abban tudsz segíteni, hogy ezt a "kiterjesztett digitális vételt" én hogy tudom elérni? próbáltam erről valamit találni az upc oldalán mióta linkelted ezt guglizom, de nem találtam meg hogy ezt én hogyan is állíthatom be magamnak a tv-n.

(#65021) kabelmania27 válasza DeFranco (#65020) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

El kell indítani egy digitális keresést, elvileg minden tévé tud digitális adást keresni ahogy analógot.

(#65022) urbanjozsi válasza kabelmania27 (#65017) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Sajnos nem változott..........
Na majd a technikus kolléga megmondja....... ;) :)
Az ugyfélszolgálat szerint minden jó....... Kérdeztem tőlük, hogy ha a 240-et tudta stabilan a régi router, akkor most 500-nál miért is az Én eszközeimben lenne a hiba? Akkor is legalább a 240-t el kéne hogy érje?!
De 180 fölé nem nagyon megy......
Ügyfélszolgálatos kollegina válasza: 500-as csomag esetén 100/5 a garantált, tehát a 180 bőven jó :W
Még jó hogy ezt nem személyesen mondta el............

(#65023) DeFranco válasza kabelmania27 (#65021) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm, megpróbálom otthon. a másik ("S8-as") részt azért kérdeztem, hogy nem-e véletlenül eleve azt találtam meg :D

nem túl bőbeszédű a használati, de először tesztelem akkor hogy találok-e digitális keresés opciót. köszönöm.

(#65024): igen, közben beszivárogtam oda is :R

[ Szerkesztve ]

(#65024) kabelmania27 válasza urbanjozsi (#65022) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor visszacserélheted előtte nézd meg a tévén rendben vannak-e az adások. Ha még 14napon belül vagy akkor elállási jogra hivatkozva kérd vissza a régi csomagot. Sajnos a max csomagban előfordulhat ez a jelenség ha sok 500-as előfizető van a környéken.
DeFranco: Nagyobb tévégyártóknak van külön topik a házimozi csoportban, ott biztos tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#65025) #78121280 válasza Toth_Jani (#64990) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nekem -522 túlfizetést mutat :D Nem tudom ez, hogy jött nekik össze, hiszen még a díjmentes időszak tart. :D

(#65026) #78121280 válasza urbanjozsi (#64993) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nekem ezt akkor írja, ha a Horizon Mediabox is be van dugva az egyik Lan csatlakozóba, ha kihúzom és újra lefuttatom a tesztet akkor nincs hiba!

(#65027) urbanjozsi válasza kabelmania27 (#65024) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Köszi a segítséged! :R
Megvárjuk mit mond a technikus kolléga. Még 1 nap telt csak el, így még határidőn belül vagyunk :)

Roli27; mindjárt meglesem :)

[ Szerkesztve ]

(#65028) #78121280 válasza urbanjozsi (#65027) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ha kihúztad, utána várj egy picit. :)

(#65029) banana_joe


banana_joe
tag

sziasztok,

horizon go-t ha TV-n használjátok nektek is 'keretbe' teszi a képet? eddig teljesen jó volt teljes képernyőn tudtam nézni az adást, talán a legutóbbi frissítés óta van ez.
maga az alkalmazás full képernyőn van csak ha elindítok egy adást akkor csinálja ezt.

PSN: bananosjoe84

(#65030) csabi63 válasza banana_joe (#65029) üzenetére


csabi63
senior tag

Ja, ez megint valami fejlesztés lehet. :)
Visszaraktam az előző verziót, azzal nincs gyászkeret.

(#65031) banana_joe válasza csabi63 (#65030) üzenetére


banana_joe
tag

androidon how to? :U :U

PSN: bananosjoe84

(#65032) urbanjozsi válasza #78121280 (#65028) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Nekem úgy is írja.... :)

Mondjuk ebbe a "szuperszónikus" horizon go boxban a műsorvisszanéző sem működik....... :D

(#65033) #78121280 válasza urbanjozsi (#65032) üzenetére


#78121280
törölt tag

Akkor passz. :)

(#65034) pjen válasza DeFranco (#65005) üzenetére


pjen
félisten

Európa csomag?

(#65035) Madycsa válasza urbanjozsi (#64993) üzenetére


Madycsa
tag

Nekünk tegnap cserélték. :U Megbízható Cisco modemet elvitték. :O Kaptunk CB-t. :o Azóta a stabilitás, sebesség nem az igazi. :(

(#65036) urbanjozsi válasza Madycsa (#65035) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Csúcskészülékek ezek................... :W
A régi hd-s boxon simán mükszik a műsorvisszanézés!
A zsír új horizon go-n nem megy, ami ugye a CB-ből kapná az internetet hozzá...........
Tehát a ma kihozott két készülékből egyik sem jó :F

(#65037) headhunter válasza headhunter (#64913) üzenetére


headhunter
addikt

Megjött a számla, tudnak számolni a UPC-nél is... :U (Ft-ra egyezik...)

(#65038) csabi63 válasza banana_joe (#65031) üzenetére


csabi63
senior tag

Letörlöd, és felrakod ezt. Végül Play Store-ban kiveszed a pipát az automata frissítésből, nehogy sumákban visszategye az újat.

(#65039) Ledi


Ledi
aktív tag

urbanjozsi A vissszanézőhöz csak indítsd újra a boxot. Ha bejött a tv adás adj neki fél percet és megjelenik a visszamutató "nyilacska".

Egyébként nekem mostanában a felvétel nem akar összejönni. :((( Akár epg-ből akár REC gombot megmyomva indítom a rögzítést.A merevlemez működik, a felvétel listán megjelennek a műsorok, de a lejátszás vagy nem indul el (se kép, se hang) vagy 1x elindul, de legközelebb már nem. Ezt egyébként random módon csinálja.
Saját vinyóm van Maxtor M3 típusú 500 gigás. Más is találkozott ezzel a problémával?
Rendkívül idegesítő tud lenni, hogy egy ilyen 1 tuneres vacak erre sem képes.

(#65040) mikk2000 válasza mikk2000 (#64970) üzenetére


mikk2000
őstag

Sziasztok, box összekötve a tv-vel. Amit nem értek, hogy miért 1280x felbontást ír a tv hdmi-re? A box nem full hd?

Másik, de ez off, a valamilyen samsung lapostv-n egyedül nem férek hozzá a hátoldali csatlakozókhoz, csak ami oldalt van. Oldalt vagy egy hdmi 3 nevű. A gond az hogy ha a tv távirányítóján a tv gombot nyomom meg, akkor értelemszerűen eltűnik a box képe, és semmi sem jelenik meg hiszen az antenna kábel a boxba van dugva. Na ezután a hdmi 3-ra visszajutni jópár gombnyomás a távirányítón, menüből, vagy a source gomb nyomogatása. Egyszerűbben nem lehet visszajutni a hdmi3-ra? Tudom hogy a tv pontos típusa nélkül nem egyszerű kérdés...

(#65041) Gubek-Einste válasza mikk2000 (#65040) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A box beállításai között nézd meg milyen felbontás van beállítva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65042) banana_joe válasza csabi63 (#65038) üzenetére


banana_joe
tag

köszi, ujra minden faja :R

PSN: bananosjoe84

(#65043) nicu71 válasza #78121280 (#65026) üzenetére


nicu71
addikt

nekem a samsung TV-re is ezt irja ,meg a néha használt műholdvevő beltéri egységre is ,nem tud velük mit kezdeni :) de hogy a saját Horizon médiabox se szimpatikus neki az tényleg érdekes.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#65044) DeFranco válasza kabelmania27 (#65021) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szia!

Nos, elindítottam a digitális keresést, de sajnos nem jártam sikerrel. Dokumentáltam a folyamatot, meg szeretném kérdezni, látsz-e esetleg ezekből valamit, hogy mi lehet a gond, merre érdemes indulni.

Így néz ki a modemem, standbyban így ég a négy led (zöld kék kék zöld):

[link]

Az alap beállítások az alábbiak:

Főmenü [link]
Digitális szolgáltató [link]
Üzemmód [link]

A kézi analóg és digitális hangolás ablakai így néznek ki:

Analóg [link] - ezen be tudom pötyögtetni a csatornákat és sávot így van analóg adásom
Digitális [link] illetve [link], ha nem adom meg hogy UPC - ezzel nem tudok mit kezdeni nem tudom mit kellene beállítani

Az automata hangolásnál ahogy javasoltad, megpróbáltam a digitális csatornákat kerestetni, először kizárólagosan, ekkor nem jártam eredménnyel az alábbiak szerint:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Ha nem csak kizárólagosan a digitálisakat, hanem az analógokat is kerestetem (kiveszem a pipát) akkor megtalálja az analóg csatornákat, 26-ot:

[link]
[link]
[link]

Na és akkor itt állt meg a tudomány, vagy valamiért nem jön hozzám digitális jel vagy valami nem jó helyre van bekötve/állítva/fordítva.

Van valami ötleted?

[ Szerkesztve ]

(#65045) mikk2000 válasza Gubek-Einste (#65041) üzenetére


mikk2000
őstag

Megtaláltam, auto-ra állítva 576/720/1080 már a képfelbontás, csatornától függően, kösz. :)

A csatornákat hogy lehet frissíteni? Beállítások / hálózatkeresés menü? Mert mondjuk TV2 HD meg RTL HD mintha hiányoznának például.

(#65046) Intruder2k5 válasza DeFranco (#65044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg manuális kereséssel. [link] [link] [link] stb.

[ Szerkesztve ]

(#65047) DeFranco válasza Intruder2k5 (#65046) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszi, valami van, de nem az igazi még:

346000
64QAM
9600k/S

ezzel négy csatornát talál, egy olyat, hogy UPC code download meg HBO HBO2 és HBO3 ezekre persze képet nem ad.

reszerk: nézem ezeket is.

[ Szerkesztve ]

(#65048) Lazarski válasza Ledi (#65039) üzenetére


Lazarski
kezdő

Nálam is szokott vele gond lenni, de a ki-be kapcsolás megoldja (jobbat sajnos én sem tudok). Visszanézővel kapcsolatban csak annyit mondtak mikor jelentettem, hogy igen, tudnak róla, hogy mindenkinél lehal rendszeresen, de "nagyon bonyolult a hiba" (és egyébként is ingyenesen jár), szóval indítsam csak újra naponta. Ezt nem is kommentálnám. :D :C

(#65049) DeFranco válasza Intruder2k5 (#65046) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nagyon király, köszi, végül összeraktam a konkrét linkek alapján a szükséges infókat, teljes a siker, tök jó.

a maradék 3 csatornát ami nem volt benne a közös halmazban analógként melléhangoltam, sokkal jobb így a képminőség. nagyon szuper. köszi neked is, kabelmania27-nek is.

(#65050) v.attis


v.attis
őstag

Azt mivel magyarázzuk, hogy a CB egy 1m-es kábelen még tolja az 500 megát, de az 5m-esen közel fele eltűnik.
Mindkettő Belden Cat5e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.