Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) sublett válasza adika4444 (#43000) üzenetére


sublett
tag

Megtörtént, reset, most a sebesség "már" 30 mb/sec. Ha ismét leromlik kábelen kell mérnem, ha akkor is rossz akkor eszköz, ha kábelen jó, akkor routert kell beiktatnom (azért ez is elég érdekes így...)

(#43002) 4Grider válasza sublett (#43001) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha csak wifi-n van vele problémád, az elég sok okra is visszavezethető (visszaolvasol és a fórum összefoglalót elolvasod). Ha az ott leírtak után is lassú a wifi, akkor kapcsoltasd ki a wi-free-t, ha utána is gond van, akkor a saját wifi adapterednél néznék körül. Nem véletlen, hogy kábelen szavatolják az ígért sebességet...

(#43003) Llew


Llew
senior tag

Most nézem vissza a számlákat, hogy a hűség idő nélküli Fiber 30-as netemre októberben ráemeltek 140 Ft-ot (3559->3699). Aztán a napokban felhívtak, hogy két év hűségért 3390-ért adnak nekem Fiber 120-ast. Elfogadtam, megjött a visszaigazolás a adatlap, amiben benne van a 120-as net 3390-ért meg egy Telefon - Nonstop S 500 Ft-ért amiről nem volt szó, nincs semmi szükségem rá, meg készülékem sincs.
Kérdés, hogy ezt ki tudom-e szedetni a net mellől? A telefonos ügyintéző említett egy 14 napos lemondási határidőt, de ezt nem találom, mert az is felmerült bennem, hogy lehet inkább maradni kéne a hűség nélküliségnél. Bőven elvagyok a 30-as nettel is, és legalább egy éve hűség nélkül vagyok, kb 2-300 ft-ot emeltek a korábbi hűsége idős árhoz képest.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#43004) kabelmania27 válasza Llew (#43003) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Írd le részletesen a upconline@upc.hu címre a problémát ügyfélszámmal vagy munkaidőben hívd fel a 1221-et.
celf: Vodafone hálózaton szolgáltat a UPC.

[ Szerkesztve ]

(#43005) Uthenger válasza celf (#42998) üzenetére


Uthenger
aktív tag

A voda halozatat hasznalja.
Ha a vodanak van normalis 3g lefedettsege a telefonod altal ismert frekiken, akkor rendben fog mukodni.
Ha a voda is hianyos v. szakadozva mukodik, akkor ezzel is az lesz.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#43006) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

Most szeretnék előfizetni Digital Bronze-ra, de én mediacard-al szeretném használni. Az lenne a kérdésem, hogy az összes TV alkalmas erre, amelyiken van CI+ interface és támogatja a DVB-C szabványt?

Konkrétan erről a TV-ről lenne szó: LG 49LF632V

Sajnos a UPC listájában nem találtam a megrendelés résznél.. :S

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#43007) canniball válasza Hoorus (#43006) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha megfelel a paramétereknek, akkor 99 százalék, hogy menni fog. Nekem egy "régi" Samu C530-am van, azzal is működik.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43008) 4Grider válasza Hoorus (#43006) üzenetére


4Grider
nagyúr

Furcsa lenne, ha ebben a tv-ben nem működne a médiakártya. Amivel maximum gondod lehet, az az EPG ékezetes karakter kezelése. Viszont az országok között váltva, az is megoldható.

(#43009) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

Ha személyesen megyek be a UPC-hez megrendelni a TV előfizetést, akkor kell valamit fizetni a helyszínen? Azt tudom, hogy online rendelve nincs belépési díj, de nekem elég sürgősen szükségem lenne a mediacardra :))

Köszii

(#43010) kabelmania27 válasza Hoorus (#43009) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nem, havidíjat majd számlázzák.
adika4444: Tied a 43000-as hsz.

[ Szerkesztve ]

(#43011) blakey


blakey
félisten

2 hónap után ilyen választ kaptam a Horizon Go hibára:
"Tisztelt Ügyfelünk!

A Horizon GO szolgáltatásunkban található tartalmakat érintő problémával kapcsolatban szeretnénk tájékoztatni az alábbiakról. Az észrevételét illetékes szakterületeink felé korábban továbbítottuk, a vizsgálat időigényes, valamint nem látható előre, mennyi időt fog még igénybe venni.
Az előfizetésénél nyitott hibajegyét a rendszerünkben technikai okokból lezárjuk, de a probléma elhárítását folytatjuk.

A szolgáltatást ?úgy, ahogy van/ úgy ahogy elérhető? alapon nyújtjuk, a szolgáltatás minőségéért és elérhetőségéért semmilyen esetben nem vállalunk felelősséget, vagy garanciát. A szolgáltatásra nem alkalmazandók a magyarországi elektronikus hírközlési szabályok, sem a vezetékes műsorterjesztési szolgáltatásra vonatkozó előfizetői szerződés egyes rendelkezései.

További információkat talál a Horizon GO-ról alábbi oldalainkon:
http://ugyfelszolgalat.upc.hu/app/answers/detail/a_id/765
https://www.upc.hu/televizio/premium-digitalis-szolgaltatasok/horizon-go/
https://www.horizon.tv/hu_hu/use-policy.html

Köszönjük türelmét és megértését.

Bármely további kérdésével kapcsolatban keressen bennünket bizalommal. Munkatársaimmal együtt szívesen fogadjuk a megkeresését a www.upc.hu/email oldalunkon vagy a 1221-es számon.

Tisztelettel:

UPC Internet HelpDesk"

A lényeg, hogy nem tudják a hiba okát vagy nem értenek hozzá :), 1 hétig iOS-szen jól működött, most megint eltűntek a HD csatornák, egy jó jel azért van benne, hogy foglalkoznak a témával és egyelőre nem adták fel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43012) #99546112


#99546112
törölt tag

Ugyanezt kaptam reggel... Magyarul: van app, de mégsincs. XD Nem értem hogy miért csinalnak ilyen alkalmazást ha üzemeltetni se tudják ill. normálisan megírni. Nálam megint eltűnt minden, sztem rájöttek hogy valami nagy gáz van vele, aztán majd vagy ráfeküdnek a témára mostmár ericcsonékkal, vagy úgy maradt. Vicces amúgy, még csatornából se lehet nézni mindet, csak ha upc-s wifin van az ember, vagy júpící mobillal 😂 Kicsit erőltetettnek érzem azt is.

(#43013) SybenX válasza #99546112 (#43012) üzenetére


SybenX
őstag

Ma nagyon meglepődtem,de nálam működik a horizon go telefonon és pc-n is vodafonos mobilnettel :Y
Eddig azt hittem,csak upc-s nettel működik.Egyébként azért mobilnetről vagyok most mert dél óta se net se tv nincs...Nem tudom mi lehet.Már másfél éve nem volt ilyen leállás mint most.Más nyíregyházi lakos tapasztalt ilyet?

(#43014) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Már régen jártam erre sajnos (pedig kedvenc topik), mostanában így alakulnak az értékek és minden ok. (240/20 stabilan megvan általában...Gold csomag is ok...)
Volt esetleg pár hónapja valami változás, új tv csatorna, vagy ilyesmi? Amiért érdemes lenne újrahangolni a tv-ket? Igazából csak a HD csatornák érdekelnek, arról nincs infó, hogy bővülni fog-e a jövőben?
Elnézést, de alig van időm mostanában informálódni. :R


[ Szerkesztve ]

(#43015) csabi63 válasza ΞΔGLΞ (#43014) üzenetére


csabi63
senior tag

HD csatorna nem került be régóta. SD-t kaptunk néhányat: Galaxy, Sláger TV, Food Network, Fine Living. Az én nézőpontomból ez mind szemét. (Elnézést azoktól, akiknek ezek álmai csatornái.)
Bővítésről nem tudok. Az RTL3 HD csomag tárgyalás alatt van, de már egy éve. Abban van a Film+ HD, RTL II HD és a Cool HD. Érdeklődésre (FOX, DoQ HD, AMC HD) nem tudtak információval szolgálni.

(#43016) adika4444 válasza kabelmania27 (#43010) üzenetére


adika4444
addikt

nekem ezt a szerencsét hozta a szakállas:D;]

üdv, adika4444

(#43017) ΞΔGLΞ válasza csabi63 (#43015) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kösz az infót Cimbora, számomra is gagyi kategóriák, emiatt nem lesz újrahangolás. :R

(#43018) kabelmania27 válasza ΞΔGLΞ (#43014) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek :)
adika4444: :D

(#43019) Gubek-Einste válasza csabi63 (#43015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A néhány új Discovery (SD és HD) csatorna sem lenne rossz ha bekerülne de más dokumentum csatorna is jöhetne akár SD, akár HD felbontásban.
Nekem nagy szív fájdalmam, hogy nincsen RTL3HD :O

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43020) defybrillato válasza kabelmania27 (#42982) üzenetére


defybrillato
csendes tag

Hát, ez érdekes. Egy ismerőstől kölcsönkértem a UPC-s, digitális STB-jét, hogy azzal kipróbáljam, hogy tényleg jön-e a digitális jel a kábelen.

Jött is egy csomó adó, de látszólag pont azok nem, amelyek elvileg kódolatlanok lennének. Például a Sport1 HD bejött, a sima Sport1 nem. Nála mindkettő látszik.

Amikor kivettem a kódkártyáját, semmi nem látszott.

Ez normális?

(#43021) Gubek-Einste válasza defybrillato (#43020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azonos helyen laktok? Mert a frekvencia kiosztás területenként változhat és emiatt nem minden csatorna ott van ahol máshol.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43022) ΞΔGLΞ válasza Gubek-Einste (#43019) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az alap, ha lehet így nevezni,, vagy fő DISCOVERY csatornát minimum HD-ban kellene sugározniuk, nem gagyi SD-ben, mert az az SD-k között is a trágyább kategória sajnos. Ezért inkább azt a csatornát a mindig tv-nél nézem, ott ez kivételesen jobb minőség.

[ Szerkesztve ]

(#43023) Zitronensaft válasza #99546112 (#43012) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Hehe... valaki komolyan azt gondolja,hogy "ericssonék"-nak bármi köze van a horizon go app-hoz,vagy a szolgáltatáshoz?? Kb annyi mint a upc mobilhoz...
A felhasználási feltételekben meg benne van,hogy vannak adók amik csak a saját neten belül elérhetők..ez tisztán üzleti döntés,így olcsóbb a közvetítési díj..

(#43024) defybrillato válasza Gubek-Einste (#43021) üzenetére


defybrillato
csendes tag

Pár km-re egymástól

(#43025) 4Grider válasza defybrillato (#43020) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha notv szűrőd van, akkor normálisnak tűnik. Full kódolt mux-okat nincs értelme szűrőzni.

(#43026) Gubek-Einste válasza defybrillato (#43024) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De azonos az aktiválási kódotok?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43027) csabi63 válasza Gubek-Einste (#43019) üzenetére


csabi63
senior tag

Az új évre meglephetnének bennünket néhány minőségi csatornával. Mert ezek a legutóbb ránk tukmált életmódcsatornák nálam csak a listából kizárt adók tömkelegét szaporították. Gőzöm sincs mennyi adó jön a Digital Gold előfizuval, de én 28 kivételével az összes többit száműztem a csatornalistámból. Mondjuk nem tartozom az átlag nézők közé, ezt elismerem. Például nem nagyon nézek filmet, és messziről kerülöm a kereskedelmi csatornáinkat.

(#43028) mike1334


mike1334
veterán

Néztem ezt a "decemberben mi fizetjük a szórakozást" reklámot. Aztán beléptem a videótárba, és látom, hogy bizony ott van, hogy mennyi pénz egy film. Utánaolvastam és kiderült, hogy csak 40e ft-ig van ez az akció. Azt szeretném kérdezni, hogy van még más apró betűs kikötés? Bármilyen csomaggal megy, minden ami a kínálatban van? Digital gold csomagunk van 120-as fiber powerrel, meg vmilyen minimális telóval (azt nem is használjuk). Illetve számolja vhol, hogy mennyi van még hátra a 40e-ből, vagy jobb írni magunknak? Köszönöm!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#43029) 4Grider válasza mike1334 (#43028) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mint ahogy írták, neked kell számolni a kikölcsönzött filmek összértékét.
A myprime esetén nem kell nézned semmit.

(#43030) mike1334 válasza 4Grider (#43029) üzenetére


mike1334
veterán

Cselesek, nagyobb az esély, hogy "túlnézzen" a család, pláne, ha mindenki egymástól függetlenül néz filmet, és nem írkálják..mondjuk szavam se lehet, ingyér van :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#43031) Intruder2k5 válasza mike1334 (#43028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A weboldalon My UPC-be belépve a Szolgáltatásaim -> Digital Gold alatt van Videotár forgalom menü. Mivel én eddig nem vettem igénybe semmit (és nem is nagyon fogok), azt nem tudom, hogy árat is ír-e itt, de elvileg Műsor címe és Megtekintés dátuma oszlop van.

(#43032) mike1334 válasza Intruder2k5 (#43031) üzenetére


mike1334
veterán

Köszönöm neked is. Amúgy szabad tudni miért nem? Van az ajánlatban vmi huncutság, vagy csak simán pendriveról nézel, amit szeretnél?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#43033) Intruder2k5 válasza mike1334 (#43032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az okok közt nincs semmi apró betűs huncutság, egyszerűen csak nem hoz lázba a lehetőség, ha valami kell, akkor azt megnézem más forrásból.

Egyébként nézted, írja ott az árat?

[ Szerkesztve ]

(#43034) mike1334 válasza Intruder2k5 (#43033) üzenetére


mike1334
veterán

Még sose használtam én sem...meg nem is tudom be tudok e lépni..albérletben vagyunk, a tulaj nevére jön a számla, azon lehet rajta van vmilyen azonosító, meg ha kérnénk tuti megmondaná a jelszót, úgyis mi fizetjük a számlát.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#43035) Intruder2k5 válasza mike1334 (#43034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja értem, az más. Igazából ügyfélszám és anyja neve kell a belépéshez.

(#43036) pjen válasza mike1334 (#43034) üzenetére


pjen
félisten

Nyugodan használd,ha fizetni kell azt először el kell fogadnod minden alkalommal,legalábbis nálam.Ki írja az árat és el kell fogadnom.Ha biztosra akarsz menni hivd az 1221 et.

(#43037) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok! Csomagváltást követően új modem+router kombót kaptam a UPC-nél (eddig csak modem volt). A probléma az, hogy hiába van megadva IP címnek 192.168.7.1, és az kezdő IP 7.10-nek, valamiért a Windows 192.168.100.4 IP-t adja nekem, minden esetben, statikus IP megadásakor pedig a DHCP engedélyezésének hiányát írja ki hibának. Nem lett semmi más átállítva a beállításokban, minden más hálózati eszköz gond nélkül működik, kivéve az én gépem. Milyen úton indulhatnék el? Bocsi, ha túlságosan amatőren fogalmaztam. :)

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#43038) Gubek-Einste válasza LilProphet90 (#43037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen eszközt kaptál pontosan?
Mik a beállítások a HGW-ben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43039) LilProphet90 válasza Gubek-Einste (#43038) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Technicolor TC7200 a típusa.
Ezek a helyi beállítások (remélem erre gondolsz):

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#43040) Intruder2k5 válasza LilProphet90 (#43039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#43041) Gyurka6 válasza Intruder2k5 (#43040) üzenetére


Gyurka6
őstag

Lehet, hogy pont ezért nem jó, a 7-es helyett 8-at használva?

Gyurka

(#43042) vrbst


vrbst
tag

Sziasztok!

Volna egy kis problemam a friss UPC elofizetesemhez kapott mediabox-szal. A korabban bevalt rendszert epitettem fel koltozes utan, de itt a DIGI nem elerheto, igy a UPC mellett dontottem. A UPS-s mediabox viszont okoz nemi fejtorest. A rendszer a kovetkezokeppen nez ki: A Pace HD mediabox analog hangkimenetere egy Onkyo erosito csatlakozik, a videojel pedig HDMI-n keresztul egy DELL monitorra, amire VGA kabelen keresztul egy PC is kotve van. A problema az, hogy ha a mediaboxhoz csatlakoztatva van a bejovo koax kabel, akkor a hang az erositon keresztul eleg hangosan bug, illetve a monitoron a VGA kep is vibral. Ha kihuzom a koax kabelt akkor az egesz jelenseg megszunik. Van valakinek otlete, hogy mi lehet a gond?

Elore is koszi!

(#43043) Intruder2k5 válasza vrbst (#43042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Venned kell egy földhurok leválasztót, és bekötni a koax kábelbe.

[ Szerkesztve ]

(#43044) LilProphet90 válasza Intruder2k5 (#43040) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Érdekes. Most a switchből átdugtam a gépet közvetlenül a routerre (8 eszköz van összesen, úgyhogy szükség van rá), egyelőre úgy tűnik működik, 192.168.7.1 alatt is. Csak azért furcsa, mert az előző D-Link router is ugyanígy volt bekötve és konfigurálva előzőleg, de nem volt semmi ilyen probléma. Mindenesetre köszönöm a segítséget!

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#43045) vrbst válasza Intruder2k5 (#43043) üzenetére


vrbst
tag

Koszonom, megprobalkozom vele! :R

(#43046) blakey válasza vrbst (#43045) üzenetére


blakey
félisten

Ezt ajánlom, mindegyik tv vagy box előtt ilyenem van, tökéletesen teszik a dolgukat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43047) gduck válasza SybenX (#43013) üzenetére


gduck
addikt

Csak egy tipp: a UPC a Vodafone hálózatát használja, így lehet hogy "saját" hálózatnak tekinti a Vodafonos hálózatot is :)

(#43048) defybrillato válasza Gubek-Einste (#43026) üzenetére


defybrillato
csendes tag

Hát, ez jó kérdés. Fogalmam sincs!

(#43049) defybrillato válasza 4Grider (#43025) üzenetére


defybrillato
csendes tag

Nem hiszem, hogy lenne notv szűrű, mert azon nem jönne át a sport1 hd, hiszen azt 618 Mhz-en sugározzák

(#43050) vops válasza kabelmania27 (#42999) üzenetére


vops
csendes tag

Megpróbáltam. Másik eszközön nagyjából jó a legfrissebb, illetve egy régebbin amin nem frissült (nincs összekapcsolva play -el), normális sebességgel reagál 512 MB RAM mellett is.

Szóval visszatérve, hol van valami archívum ahonnan le lehet tölteni a régebbi verziókat ? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.