Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) [CS]Blade2 válasza kabelmania27 (#5000) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Új csomagot nem mondott. Digital Bronze TV-t adná továbbra is 4266Ft-ért.
De decemberig jó vagyok, aztán márciusban letelik a fiber120 és a fix180 is, aztán bemegyek, és meglátjuk, hogy mit lehet.

(#5002) HUNited


HUNited
senior tag

Sziasztok!

Hol tudom az adatforgalmamat ellenőrizni?
Hol tudom a külső SMTP-t engedélyezni?
Valami felhasználói nevet meg jelszót kér ez az átok, de nem enged be azzal, amit a profilomban megadtam!
http://www.upc.hu/ugyfelszolgalat/adatforgalom/ << Itt nem fogadja el (amúgy is be vagyok lépve) az itt ( https://service.upc.hu/my_upc/ ) működő felhasználói nevem és jelszavam, regisztráció linket meg nem látok...

(#5003) HUNited válasza Intruder2k5 (#4962) üzenetére


HUNited
senior tag

Mi lehet a felhasználói név, és jelszó?

(#5004) kabelmania27 válasza [CS]Blade2 (#5001) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Úgy jobb lesz ha lejár mindegyik szolgáltatásnál a hűségnyilatkozat.

(#5005) hesszan válasza DeFranco (#4999) üzenetére


hesszan
aktív tag

Én is remélem hogy így lesz, de sajnos a lehetőség ott van az ÁSZF-ben. (mint írtam nem mondtam okét a 3250 1éven keresztülre, várok hátha mondanak jobbat, illetve akkor is aláirhatom ha megemelik)
Tavaly is első hívásban mondták marad a havidíj 1évig és kész. nemet mondtam
másodikban mondták hogy félévig fél áron. Erre mondtam hogy OK
Sajnos nálam nincs digi mint opció (egyébként ott lennék ár/sebesség alapján)

(#5000) kabelmania27
"A számlán írni fogják a következő hónaptól mennyi lesz a havidíj."

na ezt nem tudtam, :R köszi
És valóban a 10.06-oson van rajta: (bár ez most töltöttem a dijnetről, ezért nem láttam)
Tisztelt Előfizetőnk! Tájékoztatjuk, hogy az Ön határozott idejű szerződése hamarosan lejár, és előfizetése a következő időpontoktól határozatlan időtartalmú szerződés alapján folytatódik. Szolgáltatását a határozott idő lejártát követően a korábbi kedvezményes havidíjak mellett biztosítjuk, mely kedvezmény visszavonásig érvényes. A kedvezmény visszavonása esetén a havidíjban történő változásokról a számlalevélen tájékoztatni fogjuk.
Fiber Power 25 lejárati ideje: 2012.11.02.

Nah akkor hátradőlök, és várok egy jobb ajánlatra. Egyébként kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a 11.06-12.06 közöttin, mert itt még csak 4napot tudnának emelni, de a következőt már teljes hónapot. (remélem megmarad)
+ megvárom lesz-e az itt pletykált sávszél emelés (fel vagy letöltési irányba)
+ megvárom mi lesz az említett kábel/közmű díjjal

Sungdurung

(#5006) Criton


Criton
veterán

Nos, csináltam újabb méréséket, de most úgy, hogy már konnektoron keresztül megy a net.
Szerintetek milyen?

Power Level és Signal to Noise Ratio értékek milyenek?

A tv-re annyit mondtak, hogy most egy "no-name" hd box van kint, ami annyira nem tudja jól a hd illetve a digitális dolgokat, ezzel nem tudnak mit csinálni. Vettem egy Inakustik HDMI kábelt hozzá, de a szerelő annyit mondott, hogy cseréltessem le a mostani boxomat egy felvevős Cisco vagy Philips hd boxra, mert azokkal tuti nem lesz bajom, na meg a tv-t állítsam be rendesen... erről vélemény...már a felvevős boxról?

Rakott az elosztó és a tv közötti koaxra valami jelszűrőt, mert túl sok jelet kapott:F:F:F

(#5007) Criton


Criton
veterán

dupla sry

[ Szerkesztve ]

(#5008) kabelmania27 válasza Criton (#5006) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, a csillapítót úgy lehet felismerni hogy szám van ráírva pl 6db vagy 3db vagy 10db, vagy a kettes splitter box ágába tették be vagy a boxnál az F csatlakozó és az apa dugó között van.

(#5009) Criton válasza kabelmania27 (#5008) üzenetére


Criton
veterán

Sajnos azt pont nem látom, de az F csatlakozó és a koax kábel közé rakták ami közvetlen a F csatlakozó és a tv között van, a modem és az F csatlakozó kábel közé nem nyúltak.

A boxról mi a vélemény? Szerintetek is jobb lehet, ha kicserélem Cisco vagy Philipsre? A szerelők is látták a "pixeledést" de már a UPC menüjében is látható, itt mondták ugye a másik boxot, hdmi kábelt (ami cserélve lett), valamint a tv beállítását (kontraszt meg ilyenek)

Az Inakustik HDMI egyébként milyen? Eladó szerint jó, persze ő nem fog mást mondani, de meg is érte az árát rendesen...

Ez a D-Link konnektoros dolog meg teljesen jó, így nincs szükség a WiFi-re :R

[ Szerkesztve ]

(#5010) kabelmania27 válasza Criton (#5009) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha lefényképezed meg lehetne mondani hogy az csillapító e.
Ha jól látom a mérést gigabites a konnektoros lan adapter, esztétikusabb így mint utp kábeleket kerülgetni.

[ Szerkesztve ]

(#5011) Criton válasza kabelmania27 (#5010) üzenetére


Criton
veterán

Gigabites igen :)

Nos akkor leírom, mert sajnos most semmi olyan nincs itt amivel tudok képet csinálni.
Bejön a lakásba 1db koax kábel, azon van egy kettes elosztó amin két koax kábel van. Az egyik megy a media boxba a másik meg a cisco 3925-be. Az a koax ami az elosztóról megy a média boxba ott tettek az elosztóra rá valamit, hogy csillapítsák a jelet, és igazából arra kötötték rá azt a koax kábelt ami megy a médiaboxba.

(#5012) kabelmania27 válasza Criton (#5011) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A kettes osztó box ágáról vedd ki a csillapítást hátha segítene.

[ Szerkesztve ]

(#5013) Criton válasza kabelmania27 (#5012) üzenetére


Criton
veterán

azt ugye pont azért rakták be mert sok jelet vagy mit kapott, a megadott érték felett.
Nem lett jobb vagy rosszabb a tv minősége sajnos, hogy berakták.

(#5014) kabelmania27 válasza Criton (#5013) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Próbáld ki hogy milyen csillapító nélkül.

(#5015) Criton válasza kabelmania27 (#5014) üzenetére


Criton
veterán

csillapító nélkül sem volt jobb, azt ma rakták be egyébként

(#5016) Criton válasza kabelmania27 (#5014) üzenetére


Criton
veterán

és maga a box csere szerinted nem oldaná meg a problémát amit a szerelők mondtak?

(#5017) kabelmania27 válasza Criton (#5016) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehetséges.

(#5018) Criton válasza kabelmania27 (#5017) üzenetére


Criton
veterán

megpróbálhatom a szűrőt levenni, de szerintem sokat nem segítene, mert ugye azért rakták fel, mert nekem nem volt megfelelő a minősége, meg a jel is erős volt, de sajnos ezután sem lett jobb vagy rosszabb a minőség..hdmi kábel sem oldotta meg a hibát, egy kis tv állítással egy kis javulást eltudtam most érni de nem sok.

(#5019) kabelmania27 válasza Criton (#5018) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

60%os jelerősséggel nem kell csillapítani a jelet, ha minden freki erőssége 100lenne mondanám hogy hagyd bent

(#5020) Criton válasza kabelmania27 (#5019) üzenetére


Criton
veterán

60? a tv-ben nem néztem most mennyi

(#5021) Criton válasza kabelmania27 (#5019) üzenetére


Criton
veterán

A tv frekvenciavizsgálata alapján az alább eredmények jöttek:

TSID
8 Minőség : 100% Erősség: 67%
1 Minőség: 65% Erősség: 82%
2 Minőség: 100% Erősség: 67%
3 Minőség: 63% Erősség: 80%
4 Minőség: 67% Erősség: 80%
5 Minőség: 66% Erősség: 82%
6 Minőség: 100% Erősség: 71%
7 Minőség: 72% Erősség: 58%
9 Minőség: 76% Erősség: 81%
10 Minőség: 100% Erősség: 78%
11 Minőség: 60% Erősség: 79%
12 Minőség: 65% Erősség: 61%
13 Minőség: 71% Erősség: 73%
14 Minőség: 61% Erősség: 81%
15 Minőség: 100% Erősség: 78%
16 Minőség: 100% Erősség: 82%

Ezek rossz értékek? A 60% hogyan jött ki? Mert ha 60% akkor ott még valami mindig nem nagyon stimmel, nem?

(#5022) kabelmania27 válasza Criton (#5021) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Láttam már 35% jelerősséget is de a minőség 100%volt.
Minőség a lényeg, digitális műholdvételnél volt hogy 50%volt a jelerősség de a minőség 80-100körül, 50% alatti erősségnél megszakadt, kockásodott.
Nézd meg ha kiveszed a csillapítót milyen lesz a jelszint, látok egy 58 és egy 61%erősségű frekit.
Ha a gyenge jelminőséges freki pont a hd adáshoz tartozik okozhat szakadást.
Érdekes, hogy a minőség kb ugyan akkora erősségnél jelentősen különbözik 63-100%
Box áramtalanítás nem segít?
Lehet, hogy box hiba lesz.
Ismerősnél kettes és hármas osztó után 80%a jelerősség, nincs probléma.
Műszerrel nézte meg hogy túl erős a jel?

[ Szerkesztve ]

(#5023) Criton válasza kabelmania27 (#5022) üzenetére


Criton
veterán

Hoztak egy új boxot, letöltötték a friss szoftvert ugyan az.
Valamit olyan kütyüt hozott ami a másiknak nem volt (kihúzta a boxból a koaxot és rádugta arra amit hozott), és áll. kevés szerelőnek van a UPC-nél, igen, ketten voltak itt :)

De ahogy látom, a netet ez nem befolyásolja vagy? Valami olyasmit is mondott a szerelő, hogy ha a házban sok a rossz/régi tv akkor a az is ronthat a házban lévő minőségen, mert közösségi és nem egyéni a tv...

Próbáljam meg mérni egy box áramtalanítás után?

[ Szerkesztve ]

(#5024) Criton válasza Criton (#5023) üzenetére


Criton
veterán

áramtalanítás után néhol a minőség javult és az erősség romlott, és ugyan ez fordítva.
De eget verő javulás nem nagyon lett...

[ Szerkesztve ]

(#5025) Criton válasza kabelmania27 (#5019) üzenetére


Criton
veterán

próbáljak meg akkor szűrő nélkül egy tesztet?

(#5026) kabelmania27 válasza Criton (#5025) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, nézd meg csillapító nélkül milyen a jelszint.

(#5027) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! 50 / 5 Mbit/s 4580 Ft-os internet csomag érdekelne! az lenne a kérdésem,hogy torrenten mennyi a letöltés és feltöltés sebessége?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#5028) Intruder2k5 válasza Casanova* (#5027) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

50/5! Milyen meglepő igaz? :)

De tényleg annyi, ezt hozza torrenten is...

(#5029) Casanova* válasza Intruder2k5 (#5028) üzenetére


Casanova*
veterán

ne viccelj már!! ;] torrentnél a sebesség más ,mint a sebességtesztnél. akkor úgy kérdezem mennyi kB/s-el töltök le és fel torrenten?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#5030) Intruder2k5 válasza Casanova* (#5029) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, egy kicsit valóban más, mert sebességteszten nekem szokott lenni 5,1-5,2 upload, torrenten viszont csak 630-640K/sec körül alakul, ami éppen csak eléri az 5Mbps-t, tehát egy tizeddel valóban kevesebb! :)

Lefelé nem tudok nyilatkozni a max sebességről, mert én routerrel torrentezek (mármint a routeren fut a torrent kliens), és az nem képes 50Mbps sebességre, meg aztán amúgy sem vagyok egy ideges típus, és rá is ér egész éjjel tölteni, szóval be is van korlátozva rendesen! Mondjuk felfelé is, csak azt volt már, amikor kipróbáltam...

[ Szerkesztve ]

(#5031) Casanova* válasza Intruder2k5 (#5030) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi! letöltés nagyon jónak tűnik,de a feltöltés elég karcsú :((( nem igazán torrentezésre való net csomag. rubicom volt a legjobb! torrenten 6 mb le / 3 mb fel + alap TV kábel kb. 6000 ft-ért. sajnos upc felvásárolta rubicomot. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#5032) Criton válasza Intruder2k5 (#5030) üzenetére


Criton
veterán

torrentes router? egy ilyen lehet engem is érdekelne :)

[ Szerkesztve ]

(#5033) Intruder2k5 válasza Casanova* (#5031) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ezt is erősen limitálom, többnyire 100K/sec amin megy éjjel-nappal maximálisan, nekem ez több, mint elég! Szerintem egy itthoni szolgáltatásra ez tökéletes, aki ipari méretekben akar torrentezni, az meg béreljen seed-szervert!

(#5034) Casanova* válasza Intruder2k5 (#5033) üzenetére


Casanova*
veterán

igazad van, nekem teljesen megfelel ez! csak mondom a rubicom nagyon jó volt! gyors és stabil volt.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#5035) Intruder2k5 válasza Criton (#5032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó dolog! Energiatakarékos, csendes, és a torrentezésen kívül másra is jó... Pl.: saját FTP és webszervered is lehet rajta, DLNA szervernek is megteszi, ha van erre képes médialejátszód, LAN-on filemegosztásra Samba szerverként is működik, forgalmat számol, stb... Van sok olyan típus, ami alkalmas erre, lehet válogatni bőven, a pénztárcád méretétől függően... Használtban már 5000Ft körül is van ilyen vas, bár ezek már elég régiek, amúgy meg a határ a csillagos ég! Azt persze tudni kell, hogy ez mindenképpen kompromisszumokkal jár, ami leginkább az adatok másolását érinti a routerre kötött HDD és PC-k közt, mert a router erőforrásai csak korlátozott teljesítményre adnak lehetőséget, sokan meg azt várják, hogy majd önti az adatokat mint egy sok tízezres NAS, vagy Home Server! Cserébe viszont bárhonnan elindíthatsz egy torrentet, mondjuk melóból, és mire hazaérsz, már ott van letöltve a cucc, illetve éjjel nappal seed-ben tartja azt!

(#5036) Intruder2k5 válasza Casanova* (#5034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk az tény, hogy lejjebb adni nehéz, ha gyorsabbhoz voltál szokva! Felénk sokáig 8M/512K DSL volt a nyerő, csak másfél éve jöttem vissza a Rubihoz 16/2-es csomagba, és ebből lett ugyebár az 50/5! Bár régen voltam már kábelnetes, még TvNet és kezdeti RubiCom időkbe, de akkor errefelé gyalázat volt amit szolgáltattak, mert az ígért 768K UP-ból csak ~300 körül tudtak teljesíteni! Vártam vagy fél évet, meg vagy 5 kiszállást, de sosem csinálták meg, én ekkor mentem át Invitelhez, mert ott legalább 400-420K volt az UP, és akkoriban még jobb áron is volt! Arról nem is beszélve, hogy a kábelnet volt amikor egy-két hetet(!!!) is állt, mert nem tudták eldönteni egymás közt, hogy a kábelTV társaság mint a hálózat tulajdonosa, vagy az internetszolgáltató cég a hibás, és mindketten egymásra mutogattak, nekem meg nem volt netem! Na meg a fél falunak ugyanígy...

Na szóval, csak azért írtam ezt le, hogy erre már az 50/5 is komoly eredmény! Bár lenne 120 is, de igényem nincs rá, sőt mondtam is, ha a 25-ös csomagnak lenne 2,5 UP-ja, akkor az is elég lenne! De azt sajnos elszabták, gondolom szándékosan...

[ Szerkesztve ]

(#5037) Criton válasza kabelmania27 (#5026) üzenetére


Criton
veterán

úgy ráhúzta a szerelő, hogy nem tudom lecsavarni... 12es kulcs kéne, de az meg pont nincs itthon :P
Ezek a kábelek egyébként a gyűrődést mennyire bírják? Törhet esetleg? Holnap szerezek egy 12-es kulcsot és leveszem... van egyébként amivel a jel szerinted javítható?

(#5038) kebel válasza DeFranco (#4953) üzenetére


kebel
csendes tag

Én október 25-én érdeklődtem náluk és ezt a választ adták:

"A fogyasztóvédelmi törvény 2012. július 29-én hatályba lépett rendelkezése kizárólag a közszolgáltatási tevékenységet végző vállalkozások számára tiltotta meg a csekkdíj alkalmazását. A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság megállapítása szerint pedig jelenleg egyik távközlési szolgáltató sem végez közszolgáltatási tevékenységet, így ez a törvényi rendelkezés nem vonatkozik rájuk."

(#5039) DeFranco válasza kebel (#5038) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm, ez fontos infó. És a levélben az is benne volt, hogy akkor végül is alkalmazni is fogják-e?

(#5040) Criton


Criton
veterán

Hétfőn hoznak egy felvevős boxot, kíváncsi vagyok...

(#5041) erdoke


erdoke
titán

Kicseréltem a routert, de nincs net. Mennyi időt kell várnom, amíg a MAC címe aktiválódik?

A legjobb aláírás a héten

(#5042) Intruder2k5 válasza erdoke (#5041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Áramtalanítsd a modemet, és a routert is! Várj 5-10 percet, aztán dugd vissza a modemet, és várd meg, még az elindul teljesen, felcsatlakozik, etc... Ezután dugd vissza a routert is, és akkor mennie kell neki!

(#5043) erdoke válasza Intruder2k5 (#5042) üzenetére


erdoke
titán

Kösz, közben magukra/egymásra találtak beavatkozás nélkül, kb. 5 perccel a kérdés feltevése után (Murphy törvénye).
Mindkettő ki volt egyébként kapcsolva, mert átkábeleztem őket a szekrény tetejére. Arra is figyeltem, hogy előbb a modemet kapcsoljam be, de talán nem vártam eleget.
Kíváncsi leszek, észre lehet-e venni bármit az ac-s (1750-es) routerrel WiFi-n. Az már biztos, hogy a hatótávolsága lényegesen jobb. A jövőt tekintve bizonyára több lehetőséget rejt.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5044) Criton


Criton
veterán

Mint kiderült, az elektromos hálózatom nem a legjobb. A lakásban egy 16amperes a cucc, a villanyszerelő szerint nem ártana 32amper. Létezne, hogy emiatt rossz a upc tv minősége? A boxban ingadozik az áram?
Szerdán mondjuk kiderül, de gondoltam, megkérdezem :)

(#5045) kabelmania27 válasza Criton (#5044) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Attól függ milyen teljesítményű fogyasztók vannak a lakásban, sok lakásnak van 16A-s bekötése.

[ Szerkesztve ]

(#5046) Psych0 válasza Criton (#5044) üzenetére


Psych0
őstag

Szerintem lehetetlen. Ma már kapcsolóüzemű tápokról mennek az eszközök, amiknek mindegy, hogy 100-250V között épp mit kapnak a kimeneten stabil 12V lesz(amit ráadásul tovább konvertál a box magában).

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5047) g.gergo válasza Criton (#5044) üzenetére


g.gergo
senior tag

Véleményem szerint felesleges emeltetni az ampert, attól nem lesz jobb, és még a pénzt is kidobod. Milyen fogyasztók vannak a lakásban, h 32A-t javasol a szerelő? Még egy régi típusú, korszerűtlen légkondi sem vesz fel indításkor 16-20A-től többet. Sokkal többet érnél pl. azzal, hogy a kötődobozokba átnéznéd a kötések minőségét.

[ Szerkesztve ]

(#5048) HUNited


HUNited
senior tag

Sziasztok, lenne pár kérdésem, némelyiket már korábban is feltettem, de nem kaptam választ.

1. Hogyan tudom meg a WebStar modem belépési jelszavát?

2. Hogyan tudok regisztrálni a forgalom ellenőrző / beállító felületre? A live részre már regisztráltam, látom a szolgáltatásaim, stb, de a forgalmi részhez nem férek hozzá. ( http://www.upc.hu/ugyfelszolgalat/adatforgalom/ )

+1 új kérdés: Hogyan kell a telefont beállítani? Bedugtam egy készüléket, a line1 aljzatba, de nem világít az előlapon a lámpája. A line2-ben sem.

(#5049) Intruder2k5 válasza HUNited (#5048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Passz, sosem volt Webstar modemem!

2. Elvileg van vezeteknev.keresztnev@upcmail.hu emaíl címed, de jelszót mindenképpen az ügyfélszolgálat ad! Ide nem tudsz önállóan regisztrálni, hívd fel őket ha nem megy a belépés!

3. Telefonon semmi sem kell beállítani, annak működnie kell magától, ha van rá érvényes előfizetésed! Ha nem működik, szintén 1221, vagy megírhatod nekik mindezt weben is!

[ Szerkesztve ]

(#5050) kabelmania27 válasza HUNited (#5048) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Innen
Regisztrálni nem lehet, UPC-s felhasználó névvel vagy emailcímeddel és a hozzá tartozó jelszóval tudsz belépni.
Modem belépés:
http://192.168.100.1/_aslvl.asp
user: admin pass: W2402, utána ok, majd ugyanezeket beírod acces level maxérték ok, utána 192.168.100.1

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.