Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#60000) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ilyenkor jönne jól ha lehetne saját eszközt használni, tied lett a 60000-es hsz.

[ Szerkesztve ]

(#60002) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#60001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen, meg ugye felszámolnak ki tudja, 10-20 ezer forintot egy eszközért, holott lehet 200 forintból javítható, de ugye szét nem szedheted, szervizbe nem viheted, csak fizesd ki.

(#60003) pjen válasza poli27 (#59997) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nincs az a bíróság ahol ez megállna.Mondjuk engem nem érint,a lakás biztosításban villám iár is szerepel.

(#60004) gduck válasza poli27 (#59997) üzenetére


gduck
addikt

Nem gondolom, hogy egy látszólag nem szétszerelt, rossz eszközt elkezdene a UPC elemezni miért is romlott el ;) Ilyenről én még nem hallottam. Az előfizető meg ne hangoztassa, mi történt vagy mi történhetett ;)

(#60005) kezo0 válasza gduck (#60004) üzenetére


kezo0
addikt

Így van, csak annyit kell jelezni, hogy elromlott. Se kép, se hang, ennyi. Ezer ok lehet, amiért nem működik, és nem fogják vizsgálgatni, hogy mi történt vele. Díjmentesen ki fogják cserélni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#60006) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez egyedi esetben oké, de ha valahol mondjuk kap egy nagyobb villámcsapást a koax, vagy akár az elektromos hálózat, és a környéken mondjuk 10-20 előfizetőnél is tönkremennek cuccok, az gyanús lehet. Vagy mondjuk egy előfizetőnél azonos időben megy tönkre 1-2 box és a modem is.

(#60007) tomp válasza kabelmania27 (#59999) üzenetére


tomp
félisten

Sőt koaxon is szépen bemehet a delej. Anno még a 30Mbites max net idejében egy vihar alatt a koaxon kapott egy jó kis sokkot a modem. Túlélte de alig tudtam életet lehelni a cuccba.

(#60008) ztsoft


ztsoft
őstag

Nálatok megy rendesen a Viasat3? Hang nincs, kép hol van, hol nincs. Nyelvet nem lehet váltani.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60009) ztsoft válasza ztsoft (#60008) üzenetére


ztsoft
őstag

A box újraindítás megoldotta, de még most is csattog néha a hang, lehet melege van. :D

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#60010) Just486 válasza Intruder2k5 (#60006) üzenetére


Just486
senior tag

Pláne, hogy látják mikor volt utoljára online a holmi, azaz ha vihar után visszaviszed nehéz amögé bújni (ha kérdezik), hogy már előtte is szar volt.

That unconquered country we call the future.

(#60011) TeeJay válasza poli27 (#59997) üzenetére


TeeJay
félisten

no para mert pár éve szülők nem voltak otthon nyáron
be volt dugva minden és a szomszéd ház előtti villanyoszlopba csapott gömbvillám aztán kb. a fél falunak meghaltak az eszközök de még a UPC-s erősítő is meg pár helyen a szűrők is...

nálunk elvitte az akkori EPC ED2.0 modemet, elvitte a routert, hordozható vezetékes telefont, számítógépet kompletten, a másik helyen lévő sima vezetékes telefont is plusz mindkét T-home SAT TV STB-ot (gondolom a tányéron lévő fej is kapott a villámból)

UPC cserélte mert úgysem tudtak rá mit mondani meg kb. az utcában mindenkinek modem csere volt emlékeim szerint, plusz erősítőt is cserélhettek meg még kitudja hányszor járhattak vissza mert örökké leszakadtak a modemek és szintezni kellett nekik minden helyen ilyen eszközöket

amúgy is
ki az a hülye aki nyáron minden nap ki be csavarja a modemen az F csatlakozót meg áramtalanít mindent...
azóta a faluban mindenhol lecserélte az ÉMÁSZ az oszlopokat és most már szigetelt rézkábel megy az új oszlopokon aztán mondtam szülőknek valszeg abba már kevésbé fog belevágni a villám
a 20kV-os betápon ami meg a falu déli részéről jón ha becsap az úgyis leföldel vagy valami védelem tuti van rajta hogy ne süsse meg a 20kV --> 0,4kV trafókat

itt a UPC kábele föld alatt megy csak a pár hozzászólással előbbi nagy UPC szekrény kap áramot a most már szigetelt kábelekről az oszlopról
bízok benne most már nem fog bevágni a villám és nincs kihúzva a modem meg az STB-sem
csak az áramból szokták ha tényleg otthon vannak és kegyetlen nagy villámlás lenne

amúgy a légkábeles UPC területeken van nagyobb para mert halom csatlakozó lóg az oszlopokon, bárhova be tud vágni a delej :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60012) floatr válasza vargalex (#59996) üzenetére


floatr
veterán

Köszi a választ, de nagyon tehetetlennek éreztem magam. Most rátaláltam a Zonomi-ra, aminek van ingyenes szolgáltatása, de még fizetősen is elég olcsó. Amellett megbízhatónak mondják, mert saját szervereket szórt szét a nagyvilágban.

(#60013) vargalex válasza floatr (#60012) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A Zonomi egy DNS hosting, te eddig dinamikus DNS szolgáltatóról beszéltél. Utóbbi pl.: ipdns.hu, chageip.com, freedns.afraid.org, no-ip.com, stb.
Kicsit bővebben a ddns-ről.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#60014) floatr válasza vargalex (#60013) üzenetére


floatr
veterán

LINK
Bár nem vagyok aduász a témában, így bármi segítség jól jön, ezekből nekem az jön le, hogy ha detektálom a változást, akkor egyből tudom update-elni egy mezei script segítségével, amit ő mint szolgáltató egyből le is kezel a max 24 órás várakozás nélkül.
Szal mondjuk egy óránkénti cron job megnézi, hogy mi a cím
dig +short myip.opendns.com @resolver1.opendns.com
majd összeveti egy általam tárolt értékkel, és az nem stimmel, akkor csak egy curl hívás, és máris él az új resolution. Kétségtelen, hogy mezítlábas megoldás egy okosabb router ddns megoldásához képest, de első körben ez jutott az eszembe.

(#60015) vargalex válasza floatr (#60014) üzenetére


vargalex
félisten

Nem annyira mezítlábas megoldás, mert pl. OpenWrt esetén nagyon hasonlóan csinálja egy script. Csak default-ban 10 percenként ellenőriz, illetve 72 óránként force-ol egy update-ot. Illetve természetesen interface up-ra azonnal frissít.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#60016) eames


eames
tag

Sziasztok!

Nemrég váltottunk 30Mbit/s-ről 120Mbit/s-re, viszont a letöltési sebesség maradt a régi, max 3,6 Mb/s wifin. Ügyfélszolgálat a csatornákon próbált állítgatni, de nem sok javulást ért el. Valakinek volt hasonló problémája? Próbálkoztam én is, így a router jelenleg 2.4Ghz manuális csatornára van állítva, 40Mhz-n. Így 10 Mb/s is meg van, de ennél többnek kéne lennie.

(#60017) unicumnext válasza eames (#60016) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Szia!

Volt már róla szó itt többször is, wifin keresztül nem mérünk sebességet, mivel az a környezetei adotságok miatt mindíg alacsonyabb mint kábelen keresztül. Próbáld ki kábelen.

Üdv: Next

(#60018) kabelmania27 válasza eames (#60016) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Energiatakarékos wmm-et kapcsold ki, próbálj meg másik csatornát, összefoglalóban linkelt program segíthet.
Lehet a kliens eszköz wifi adaptere nem tudja a 40Mhz-et.
Vezetékesen megvan a 120Mbit?

[ Szerkesztve ]

(#60021) Simba86 válasza kezo0 (#59827) üzenetére


Simba86
senior tag

Nekem így néz ki jelenleg. Tavaly még 13at fizettem, aztán az egyedi ajánlat az lett, hogy 1700-zal fizetek kevesebbet és mellé felajánlották a 3 gigás mobilnetet stick-kel.

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#60022) expander


expander
senior tag

Udv ujra itt (sajnos) :D

olyannal mar talalkozott valaki, hogy tv adas nincs, de epg (?, tehat alul ami mutatja, hogy hanyas csatorna, es eppen mi megy rajta) az van ?

Internet, tv a masik szobaban tokeletesen mukodik, a nappaliban, viszont ez a helyzet. musor nincs, csak fekete kepernyo, de kap a box jelet, mert jol irja az idot, es a musort is, csak pont a lenyeg hianyzik :F

(#60023) kabelmania27 válasza expander (#60022) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Lehet központi hiba van.
Menü 1789 gomb után nyomd meg többször a le gombokat kifogja írni az értékeket majd megint egy le gomb után a többit, utána kilépés back gomb.

[ Szerkesztve ]

(#60024) expander válasza kabelmania27 (#60023) üzenetére


expander
senior tag

a haloszobaban nincs kozponti hiba ? ;] :U

minoseg: 57,61,67,70,75,80,80,100,100
erossegnel egy 25% van, a tobbi 35-50 kozott

[ Szerkesztve ]

(#60025) Intruder2k5 válasza expander (#60024) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én kivenném belőle a kártyát, a helyét kifújkálni, a kártyát megtörölgetni, majd egy gyári visszaállítást a box-nak, ha úgy sem megy, akkor 1221.

(#60026) kabelmania27 válasza expander (#60024) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet a két szoba között nem splitter hanem tap osztóval van elosztva a koax és a nagyobb csillapítású kimeneten van a hálószoba, nyáron csökken a bejövő jelerősség, csináld meg amit Intruder2k5 írt ha nem javul a helyzet 1221-en jelentsd be tévéhibát bentről látják az értékeket ha gond van küldenek technikust.
25%-os jelerősségnél akadhatnak az adások de a többinek jónak kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#60027) expander válasza kabelmania27 (#60026) üzenetére


expander
senior tag

miutan masodszor aramtalanitottam utana jo lett... nem ertem, de inkabb nem is akarom tudni :D

ksozonom a segitseget :R

(#60028) woryz


woryz
senior tag

Lehet, hogy rossz helyen vagyok, de mit jelent az előfizetéseknél a ZONE01 (eszköztár > speciális beállítások > előfizetések > díjcsomag neve)? A számlán sem szerepel ilyen. Próbáltam keresni a neten, de semmi értelmeset nem találtam eddig...
Hogy lehet a nem előfizetett csatornákat kikapcsolni, mert eléggé frusztrál, hogy léptetéskor az össze HBO-t végig kell léptessem?

Doboz: Horizon HD mediabox :)

Más:
Továbbá ez a "csoda" már többszöri csere (harmadik dobozunk ez már) után is "elfelejti" a beállított időt, visszaáll rendes idő - 2óra. Ilyenkor csak hang van. Tápból ki, vissza, utána műxik. Régebben csak készenléti helyzetben csinálta, mostanában már bekapcsolt állapotban is... Ilyet látott már valaki, vagy csak nálam van valami csillagállásbeli gond. :)

(#60029) Scale válasza kabelmania27 (#59972) üzenetére


Scale
őstag

A modem értékeket hol tudom megnézni amiket irtal?
A koax meg a falból jön egyből bele a modembe.

(#60030) kabelmania27 válasza Scale (#60029) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen belépsz admin párossal a modembe kapcsolat menüpont alatt felfelé és lefelé értékeket nézd meg.

(#60031) Lomax


Lomax
csendes újonc

Sziasztok,

pár hónapja volt problémám a kb félpercenkénti csomag kimaradás, illetve 3000ms körüli érték (ami egy online játéknál már a szakadással ér fel). Kábelmánia megoldotta, csillapítót kivettem elosztónál és ez elvágta a probléma forrását.
Ma azonban ismét előjött a gond. UPC-t feleslegesen hívom, mindent jónak fognak találni.
Megnéznétek a képeken látható értékek megfelelőek-e?

(#60032) kabelmania27 válasza Lomax (#60031) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ezek az értékek rendben vannak.
Modemújraindítás nem segít?
Próbáld meg bridge módban vezetékes kapcsolattal kikapcsolt wi-freevel.

[ Szerkesztve ]

(#60033) Lomax válasza kabelmania27 (#60032) üzenetére


Lomax
csendes újonc

Szia,

Ahogy jött a hiba úgy egyből áramtalanítottam kb negyed órára. Reset nem volt. Kb 20 perc pingelés után 10 szakadás és kb 10db 2000 ms feletti érték volt.
Ahogy a kimaradozás jött, átváltottam az 5G-s wi-fi ről kábelre. A fenti pingelés már a "kábeles" nettel volt.

(#60034) kabelmania27 válasza Lomax (#60033) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Állítsd át a modemet bridge módba és kapcsoltasd ki a wi-freet.

[ Szerkesztve ]

(#60035) Lomax


Lomax
csendes újonc

wifree-t kilövettem az űrbe még márciusban, épp amiatt mert tanácsoltad, azóta sincs. A box most modem módban van, router kikapcsolva. De ez nem lesz megoldás, mert a gyekőceim és asszonykám is használja a wifit-t. Amúgy ezzel sem változott, ingadozik, talán visszaáll a normális menetbe.

(#60036) kabelmania27 válasza Lomax (#60035) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha kell wifi használd a saját routeredet.

(#60037) morefire válasza woryz (#60028) üzenetére


morefire
tag

ZONE01: Valószínű valami olyasmit jelent, hogy nem csak digital gold vagy digital bronz előfizetésed van, hanem valamilyen kiegészítő szolgáltatás is. (pl. filmbox)

Hogy lehet a nem előfizetett csatornákat kikapcsolni, mert eléggé frusztrál, hogy léptetéskor az össze HBO-t végig kell léptessem?

Be kell állítani a kedvenceket:
Eszköztár - Személyre szabás - Kedvenc csatornák (felhasználói kézikönyv: 47-48. oldal)

Ezután a műsör alatt nyomsz egy OK-t, és a "Böngészés a kedvencek között"-re nyomsz.

Donate: bit.ly/morefiredonate

(#60038) htc07


htc07
addikt

Sziasztok!

Horizon Go Win10 app-on, vannak gyorsbillentyűk pl. a full screenre?

Köszi,üdv

(#60039) Scale válasza kabelmania27 (#60030) üzenetére


Scale
őstag

Az értékek:

Az energiatakarékos wmm ki van kapcsolva, sima wmm be legyen kapcsolva?

(#60040) woryz válasza morefire (#60037) üzenetére


woryz
senior tag

Köszönöm!

(#60041) Scale válasza Lomax (#60035) üzenetére


Scale
őstag

Miért ajánlatod a wifreet kikapcsolni?

Bocsi a dupláért :U

[ Szerkesztve ]

(#60042) pjen válasza htc07 (#60038) üzenetére


pjen
félisten

Igen,most nyomkodtam.Nálam az"f"vált teljes képernyőre és az "ESC"vissza.Biztos van más is,próba cseresznye.

(#60043) 4Grider válasza Scale (#60041) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezek a szolgáltatói gateway-ek annyira gyengék hardveresen, hogy minden, nem feltétlenül szükséges szolgáltatás kikapcsolásával lehet csak őket stabilizálni.

(#60044) kabelmania27 válasza Scale (#60039) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sima wmm legyen bekapcsolva és nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#60045) Azie


Azie
őstag

Sziasztok! A következőre szeretnék megoldási javaslatot, hátha valaki már belefutott hasonlóba:

pastebin link

Köszi előre is!

[ Módosította: Intruder2k5 ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#60046) kabelmania27 válasza Azie (#60045) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg bridge módban vezetékes kapcsolattal kikapcsott wi-freevel, 192.168.100.1 címet, de inkább egy upc.hu-t pingelj.
Modem értékek rendben vannak?

(#60047) Gubek-Einste válasza Azie (#60045) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Legközelebb az ilyen log jellegű dolgot töltsd fel valahova és annak az elérhetőségét linkeld csak be!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60048) cigam válasza Azie (#60045) üzenetére


cigam
félisten

Wifi-n vagy kábelen? Más gép nincs a hálózatban amit tudnál pingelni?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#60049) Azie válasza cigam (#60048) üzenetére


Azie
őstag

wifin, nincs. :(

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#60050) Scale válasza kabelmania27 (#60044) üzenetére


Scale
őstag

Ezt hol kellene megnéznem? A falból jön egy kábel egyből bele a modembe, de a falból sokáig rejtve van és a beépített szekrény mögül jön.

Az értékek jók a képeken?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.