Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72601) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, anyám tévé-net-telefon előfizetéséhez kb. 1 éve kapott connectboxot, ahogy olvastam az IPv6 miatt nem találtam a routerben port forwardingot. És valóban, online üsziben egy alkalommal átállíthatnám IPv4-re, de kérdés, kell-e. Neki eddig a v6-tal semmi problémája nem volt, nekem csak távoli asztal miatt kellett volna PF. IPv6 esetén egyáltalán kellene? Átengedi a router? Sajnos most nem tudom kipróbálni, ezért kellene valami biztos infó. :R

Alapvetően a fejlődés mellett vagyok, így egyértelműen elavult technológiát nem szeretek bypassolni, csak ha nincs más megoldás.
Ha az én döntésem lenne, már minden IPv6-on csüngne, és nem lenne 10 alatti windows, de szerencsére nem én döntök :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72602) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Ma újraindítottam a horizon boxot ééééés új frissítés talált. Az "Ok" gombra előugró menü kicsit átalakult és mintha gyorsabb is lenne. Szóval lehet csináltak valamit ebből a szarkupacból :U

(#72603) fokukac válasza golfvariant (#72602) üzenetére


fokukac
nagyúr

nekem minden éjjel bekapcsol olyan 3 óra körül, szinte bevilágítva a szobát.
Azt hittem, olyankor frissít.
Általában 10 perc után visszamegy aludni, és csak néha fagy bele, és akkor úgy marad, míg nem áramtalanítom....

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#72604) Rage47


Rage47
veterán

Új csomagom van, megszereztem az új modemet is, viszont a honlapon még a régi csomag van. Mikor kapcsolják át az újra? Ha látják a rendszerben az új modemet? VAgy ha leadtam a régit? 17-én kötöttem.

[ Szerkesztve ]

(#72605) Yipman1 válasza golfvariant (#72602) üzenetére


Yipman1
csendes tag

Hali. Köszi az infót, frissítettem én is :)

(#72606) blakey válasza Rage47 (#72604) üzenetére


blakey
félisten

honlapon még a régi csomag van - idő kell neki
Ha látják a rendszerben az új modemet? -. regisztrálás után az fog megjelenni
VAgy ha leadtam a régit? - én nem adtam le csak a médiaboxot. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72607) PioDVD válasza PioDVD (#72537) üzenetére


PioDVD
senior tag

Na, ma hívtak is. Érezték vagy olvasták. :)

Akartam 1 plusz kártyát, plusz a gold helyett premium tv-t, de úgy voltam vele, nem sürgős, nem akarok fizetni érte, majd úgyis hívnak. Ma hívtak, mi lenne fontos? Mondom telefon be sincs dugva. Akkor tv? Esetleg. :) Erre kérdezi, eddig 1 tv volt, van-e több? Igen. Akkor az eddigi 8400 ft helyett 8500 ft-ért tudna ajánlani plusz 1 kártyát, a tv csomag premiumra változna, meg még 2 valami hbo second vonal csatorna, érdekel-e? Kicsit gondolkodtam, aztán elfogadtam. :) Még az elején mondtam, hogy myprime meg még valami csomagom van, de nem érdekel amúgy. A hölgy mondta a végén, hogy ha az nem érdekel, akkor azt nem hosszabbítja meg, marad az ára 2x500 ft, ha lejár a régi hűség, lemondhatom, úgyhogy végül 1 ezressel olcsóbb is lesz a több. Tényleg rendes volt, eszembe sem jutott ez, simán hozzácsaphatta volna az új szerződéshez is.

Egy dolgot lehetett volna cigánykodni, a meglévő box cseréje kártyára 2500 pénz, azt még talán kisírhattam volna, ha tovább kéretem magam, de nem vagyok telhetetlen.

(#72608) blakey válasza PioDVD (#72607) üzenetére


blakey
félisten

Ha hívod a 1221-et és a lemondást kéred jobb ajánlatot kaptál volna, nekem 9e a 3 TV kártyával, TV Prémium+Filmbox+300-as net+NonstopM. MyPrime jár hozzá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72609) F-ECT$ válasza blakey (#72608) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez nem mindenhol van így, versenytárs függő a dolog.

Dive ever, work never.

(#72610) tomp válasza golfvariant (#72602) üzenetére


tomp
félisten

Azért remélem a vodafone le fogja húzni ezt a csokoládéval leöntött, kókusszal megszórt kupacot a retyón...

(#72611) PioDVD válasza blakey (#72608) üzenetére


PioDVD
senior tag

Valamivel olcsóbb vagy (nekem 500-as a net), de az a telefon nekem gyakorlatilag kihasználhatatlan - vezetékes számot max. hivatalos ügyben hívok, mobilt meg mobilról olcsóbban).
És mint írtam, nekem korrekt volt az ajánlat, így nem hajtom a maximumot, amit más megkapott.

Egyébként olyan terület, ahol nincs más vezetés szolgáltatás.

(#72612) blakey válasza PioDVD (#72611) üzenetére


blakey
félisten

14,6e helyett kaptam ezt az árat. 500-as netet akartak adni de nem kell, nincs értelme, majd ha a feltöltés magasabb lesz. Telefon meg jó ha van, nem kér enni és minden vonalas ingyenes.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72613) sabrinho válasza sabrinho (#72331) üzenetére


sabrinho
tag

Megjött, megcsinálta. A kártyákat nem frissítette a központ. Igazából ezért nem kellett volna várni egy percet sem, telefonon keresztül lehetett volna kérni, hogy indítsák el...

(#72614) Rage47


Rage47
veterán

Connect Box beszerelve. A wifi módban 60Mbps-t mértem, elég lol. Kikapcsoltam a wifi módot és a TPLink routeremen keresztül már jön az 500Mbps. Pedig úgy reklámozzák, hogy szupergyors net az egész házban stb.
Amúgy jó ez az új modem, sokkal gyorsabb már a böngészés is és nem az 500Mbps miatt, mert az előző 240 is elég sztem.

[ Szerkesztve ]

(#72615) kali válasza Rage47 (#72614) üzenetére


kali
legenda

Gyors az a CB wifi is (sőt!), csak a megfelelő frekvenciát...stb. kell használni.

(#72616) tomp válasza Rage47 (#72614) üzenetére


tomp
félisten

Ha nem 2,4GHz-en "n" sávot használnál hanem 5GHz ac-t akkor mérnél több száz mbitet is wifin. :)
Én az asztali media playert ac-n használom aminek csak 1antennája van így "csak" 250Mbit megy wifin.

(#72617) degec


degec
senior tag

Srácok !

Sanszos lehet az, hogy az új Prémium tv csomaghoz fog majd netalántántán jönni a Spíler2 ? ;]

(#72618) Rage47 válasza kali (#72615) üzenetére


Rage47
veterán

ja lehet 2.4-en ment alapból amire csatlakoztam. akkor nem szóltam, ha nálatok jó :)

(#72619) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

nem tudjátok véletlenül, hogy lehet-e egy lakcímen több UPC előfizetés?

előre is köszönöm

(#72620) 4Grider válasza eastsider (#72619) üzenetére


4Grider
nagyúr

Lehet, csak akciósan nem. Az akciós feltételek ui. kizárják.

(#72621) derm


derm
csendes tag

Sziasztok, kifogott rajtam a port forwarding, és nem tudok rájönni, hogy mi a baja :W
EW3226-os connect box, beírom a nekem osztott IP-t (192.168.0.2), és a port range-t, amire mindig annyit válaszol, hogy "Port:12446 failed;". Van esetleg tipp, hogy mi lehet a baj?

(#72622) kali válasza Rage47 (#72618) üzenetére


kali
legenda

Nálam nem jó, mert EVW3226 van bridge módban és mögötte a saját korrekt routerem, de elég sok helyen állítottam már be CB-t és tolja rendesen a sebességet 5 GHz AC-n, ha van hozzá megfelelő ellenoldal, jól beállításra kerül minden és a környezeti tényezők is úgy akarják.

(#72623) LouiS22 válasza degec (#72617) üzenetére


LouiS22
veterán

Hát, biztosan nem alapcsomagos csatorna lesz, ha majd egyszer lesz.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#72624) mattheus


mattheus
őstag

Korábban (jó pár hsz-el) írtam annak kapcsán, hogy szeretném a UPC-s Connect Box elé egy másik routert betenni. Műszakilag, pontosabban beállítások terén nem vagyok a toppon, így még mindig félek meglépni, azonban egyre inkább úgy érzem, hogy szükség lesz rá, mivel

- WiFi lefedettség / sebesség az nem a legjobb
- Gran Turismo Sport Online versenyeken egyre több olyan hibába futok bele, hogy nem tudok elindulni a futamokon, pedig nem változott semmi a konfigurációban, azon kívül, hogy a klímám "okos" lett és kapott WiFi-s adaptert......

Kérhetek esetleg valakitől privát üzenetben vagy akár telefonon ezzel kapcsolatos segítséget ?
Mire kell figyelni, kell-e Port forwardinggal foglalkoznom stb.

Változhat-e ezzel a jelenlegi NAT Type 2 besorolásom?

Tényleg nem szeretnék csacska kérdésekkel bombázni a fórumot, ezért gondoltam, hogy szűkebb körben egyszerűbb lenne, lehetne.

Köszönöm!

(#72625) 4Grider válasza mattheus (#72624) üzenetére


4Grider
nagyúr

A fórumozásnak nem a privát a lényege, a fórum pont attól az ami, hogy kérdések/válaszok vannak benne.
Elé nem tudsz saját routert rakni, maximum mögé.
Ha nem NAT-olsz a saját routerrel is, vagy csak azzal NAT-olsz (tehát a fos szolgáltatói eszközt bridge módba teszed), nem fog megváltozni semmilyen besorolásod.

(#72626) eastsider válasza 4Grider (#72620) üzenetére


eastsider
nagyúr

tudok vajon oda költöztetni előfizetést? alapból van ott UPC előfizetés, és nem szeretném lemondani azt sem, és amelyiket költöztetném azt sem

[ Szerkesztve ]

(#72627) zolee001 válasza eastsider (#72626) üzenetére


zolee001
őstag

1221 telefonszám tárcsázása sokat segit az ügyön

(#72628) degec válasza LouiS22 (#72623) üzenetére


degec
senior tag

200ft al kell többet fizessek a prémiumért :) ehehe..kaptam olyan infót helyi offline upc irodás jóembertől szomszédomtól, hogy ezt a Spíler2 őt csak mantrázzák mert mantrázniuk kell hivatalból, de igazából sok esélyt nem látnak erre így belülről nézve az upc-t, így 10 éve az upcnél dolgozva...szal én hiszek neki de azért bízom benne hogy lesz..

(#72629) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok !

Ma tapasztaltam, hogy a TV box panaszkodik hogy nincs belekötve kábel, elég ritkán használjuk így nem tudom mikor sértődött meg de pár napja az internet is nagyon szakadozott, aztán ma ráértem és a 3DSS2 osztón, felcseréltem a kimeneteket és lám elindult a box csak nagyon szétesős a kép, kettő ilyen elosztó van nálunk, Oszlop-> 3DSS2 -1> egyenesen a TVbe -2> 3DSS2 -1> Horizon box -2> connect box
Első osztó után a TV kifogástalan, ugyan az a csatorna a 2. osztó után darabos és csak az egyik kimenetén van TV vagy internet a másikon semmi, ebből gondolom hogy a 2. elosztó csere érett :U

Jelenleg :
Oszlop-> 3DSS2 -1> egyenesen a TVbe -2> connect box
így most van internet meg legalább a sima csatornákkal TV de szeretném megtudni hogy jók e ezek az értékek vagy a másik elosztót is érdemes lenne e kicserélni? Egyébként nekem kell cserélni vagy fel kell hívni őket és ők hoznak? Érdemes ilyennel panaszkodni vagy felszámolnak valami kiszállást, egyebet?

Köszönöm előre is a segítséget és tanácsokat ! :R



http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#72630) HXY


HXY
addikt

Ma reggel óta a UPC Wi-Free nekem már megint nem megy Budapesten.
Máshol mi a helyzet?

(#72631) zolee001 válasza HXY (#72630) üzenetére


zolee001
őstag

Ugy néz ki megint behallt,nekem sem megy

(#72632) kezo0 válasza HXY (#72630) üzenetére


kezo0
addikt

Országos hiba, írta a UPC a facebookon.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#72633) gduck válasza ThodEE (#72629) üzenetére


gduck
addikt

Ha jól látom a neten, akkor az osztó mindkét ágán -4,1 a veszteség, tehát mindegy hová dugod. Szerintem azért még nézzed át a kábeleket, de ez szerelő lesz, mert nagyon vacak a jelszint :(

(#72634) ThodEE válasza gduck (#72633) üzenetére


ThodEE
őstag

2018 május 16.-ai a telepítés, tehát nem túl régi :(
Felmászok holnap a padlásra megnézni a kábelt de nem hiszem hogy megrágták az egerek :N
Köszi, telefonálok velük :R

Szerdán jön a technikus :C

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#72635) eastsider válasza zolee001 (#72627) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi, megoldódott. de nem lehet egy lakcímre kettőt kötni

(#72636) TeeJay


TeeJay
félisten

nem követtem pár hónapig a topikot
még mindig ezt a csoda Connect Box-ot tolják orrba szájba?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#72637) Intruder2k5 válasza TeeJay (#72636) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen.

(#72638) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!
Megkeresett a UPC ügyfélszolgálata, "portfólió váltásról" beszélt,
összefoglalva amiket mondott:
- a 120-as netem helyett 150 lesz, mert az lesz a minimum amit szolgáltatnak,
- digital gold + Európa csomagom valami más néven lesz (ez nem jut eszembe), de beépül az EU csomag,
- nem változna semmi csak a portfólió váltás miatt +300-400 Ft-al drágulna a havidíj - ezeket mondta.

Meg ajánlgatta a 300-as ill. 500-as netet CB-al, mert az milyen jó

Amikor kérdeztem, hogy ha a meglévő elifizetésemen csak a csomag neve változik akkor miért kell árat emelni, nem tudott konkrétumot mondani, csak kitért a válasz elől.

Az érdekelne, hogy mást is kerestek így? Mi van ha nem fogadom el? Elméletileg nem emelhetnek árat?
Vagy alkudozni kellene?
Köszönöm!

Levi

(#72639) wjbhbdux válasza Levi123 (#72638) üzenetére


wjbhbdux
veterán

nyugodtan maradhatsz a régi csomagon. csak akkor lesz min. 150 ha új szerződést kötsz, amúgy szolgáltatnak ők 30-as csomagot is még..

/s

(#72640) TeeJay válasza Intruder2k5 (#72637) üzenetére


TeeJay
félisten

ráadásul akinek TC van annak továbbra is csak 5ezerért akarnak CB-t adni?
vagy már mindenkinek adnak hogy 16/8-as modem legyen mindenhol?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#72641) Intruder2k5 válasza TeeJay (#72640) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudom, de szerintem igen, vagyis 120-as illetve 240-es csomaghoz továbbra sem jár automatikusan és ingyenesen CB meglévő előfizetőknek. Valamikor volt erről egy árlista, azt hiszem a 240-eshez olcsóbb, a 120-ashoz drágább a csere, de pontos árat már nem tudok. Amúgy meg ha pontosan tudod, hogy bajok vannak vele, miért van rá szükséged? Valami gond van a TC-vel? Mondjuk arra szerintem már van esélyed, hogy ha hibát jelentesz be, és valóban cserésre ítélik a HGW-t, akkor már CB-t kapsz helyette. Ilyen esetben viszont nem számlázhatják ki, hiszen Te nem kérted a cserét, legalábbis nem CB-re, csak egy hibátlan működőképes darabra.

[ Szerkesztve ]

(#72642) Levi123 válasza wjbhbdux (#72639) üzenetére


Levi123
senior tag

köszi :R

Levi

(#72643) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha veszek egy saját felvevős boxot és kérek UPC től egy kártyát
a kettő működhet ?
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#72644) Gubek-Einste válasza DonThomasino (#72643) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen ha van a box-ban CI+ foglalat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72645) DonThomasino válasza Gubek-Einste (#72644) üzenetére


DonThomasino
veterán

Esetleg van valami ajánlott darab itt a topicban ?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#72646) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok,

nemtudom mi a menete így "tudatlanul" pedig bosszant:D
Máshoz megyek át mint net előfizető, van a myupc-n olyan lehetőség hogy név,lakcím és ügyfélszámmal kérheted azt hogy szüntessék meg a szolgáltatásodat, ez rende meg is történt, majd jött a válasz hogy sajnáljuk de foggalmunk sincs ki maga...adategyeztetünk mindenképpen mert így azt se tudjuk mit akar, a legjobb hogy 30napon belül intézik ha kiderül mi a kérésem/kérdésem, de tökre felhívnak majd kb 5napon belül ez ügyben.:)

Igen, ez jó, de pont erre van az online, ami azonnali ügyintézést von maga után, persze úgylátom csak szerintem.

Én értem hogy jó az időhúzás...csak akkor minek van online lemondási lehetőség?
Hajszín, politikai hovatartozás, nemi indentitás nemkéne?.....

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#72647) Gubek-Einste válasza Apollo_21 (#72646) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Online bejelentésre 30 napos eljárási idő van, illetve felhívnak, hogy egyeztessenek, főleg lemondásnál mert akkor még kedvező ajánlatot is tesznek, hogy maradjál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72648) Apollo_21 válasza Gubek-Einste (#72647) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nemtudtam. Mind1 letudva a dolog, elfáradtam a hozzám közel eső Upcbe, mondtam a dolgot, 10perc alatt megszüntettem:)

Bár szomorú vagyok hogy 15+ év hűség után ezt kellett tenni.
Velük kezdtem a netes barangolást:)
De akármikor jött ki jobb szolgáltatás vagy kisebb tarifa a régiek kárára sikerült csak....
Ott kellett könyörögöm múltkor is a fiber behozatalakor hogy ugyan már 10en éve vagyok ügyfél nemár h 15ér jön azóta is a kB 80as net.
Az újaknak meg dobálták sorra fillérekért a dupla_tripla akkora netet.
Valszeg maradi vagyok hogy úgy vélem a régi ügyfelek megérdemelten kaphatnának kedvezményt, de ezt nagyon sérelmezgető dolognak tartom.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#72649) ThodEE


ThodEE
őstag

Azt hiszem indokolt a technikus kihívása :DDD

1. menet
2. menet
:C

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#72650) Toth_Jani válasza ThodEE (#72649) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Az nem is rossz, 2000-ben bejártunk a helyi főiskolára mert ott már csúcs internet volt, éppen a tiédnek a fele,vagyis csak 1 Mbps.
Esetleg én is próbáljam meg, hátha javítanak rajta?
[Test1]
:D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.