Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72401) 4Grider válasza Rage47 (#72399) üzenetére


4Grider
nagyúr

3 hónapig nem kötnek ugyanoda szerződést.
Natúr hívd fel őket, válaszd a lemondás gombot és panaszold el, hogy ez így neked drága. Mindjárt lesz egy jobb ajánlatuk.

(#72402) riccsa6 válasza adika4444 (#72398) üzenetére


riccsa6
újonc

Szia!
Köszönöm a választ. A Google DNS-t nem tudtam még beállítani, mert 2 percenként behal az egész. Ipv4-re van állítva, MyUPC nem is engedi átállítani. A ping-re a választ csatoltam, illetve a CB beállításainál a port forwarding-ban van egy "error_translate" rész.

(#72403) Rage47 válasza 4Grider (#72401) üzenetére


Rage47
veterán

:R

(#72404) Sanyaaa26 válasza 4Grider (#72397) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Az a baj, az sem megoldható hogy veszel egy márkás drágább készüléket, és regisztráltatod náluk.
Én speciel már alig várom hogy valami használható szolgáltató legyen rajtuk kívül, voltam digis, semmi gond nem volt velük, sajnos itt nálunk nincs, amint lesz valami már adom is vissza ezt a szemetet csak úgy csörömpöl.

[ Szerkesztve ]

(#72405) 4Grider válasza Sanyaaa26 (#72404) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bridge üzemmódban - mivel nem kell NAT-olnia és helyi lan/wlan terhe is lekerül róla - megbízhatóbb, bár ott sem árt néha újraindítani. Itt az a gond, hogy az előfizetők nagy része - részben a UPC által folytatott reklámkampányok hatására - meg van róla győződve, hogy egy teljes értékű routert kap a szolgáltatótól, amikor egy CB-t helyeznek el nála.

(#72406) Sanyaaa26 válasza 4Grider (#72405) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Mármint ha átrakom modem üzemmódba?

(#72407) blakey válasza Sanyaaa26 (#72404) üzenetére


blakey
félisten

Miért kéne bármit is regisztrálni? Modem módba teszed és veszel egy jó routert, minden gondod megoldódik és többet tud mint bármelyik szolgáltatói eszköz bármelyik szolgáltatónál.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72408) #19482368 válasza Sanyaaa26 (#72406) üzenetére


#19482368
törölt tag

Talán mert az lenne a normális, és nem az ami

(#72409) F-ECT$ válasza Miska0330 (#72400) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi, én is erre jutottam. A Telekomot is megkérdeztem, annak is elég jó az ajánlata, de most nincs kedvem végigszenvedni egy szolgáltató váltást.

Dive ever, work never.

(#72410) Sanyaaa26 válasza blakey (#72407) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Egy másik gyártótól származó kábelmodemre gondoltam....

(#72411) blakey válasza Sanyaaa26 (#72410) üzenetére


blakey
félisten

És azzal mit szeretnél? Nem működik a dolog, de még rosszabbak, volt dolgom T-s eszközökkel, azokat még modem módba sem tudod tenni, Diginél is érdekes eszközöket adnak, mint írták, bedöltök a hiper-szuper reklámnak, nélküle nem is tudnátok a sok hibáról, mert eleve modemként használnátok. Minden szolgáltatónál érdemes saját routert használni, ezt nem lehet elégszer hangsúlyozni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72412) F-ECT$ válasza blakey (#72411) üzenetére


F-ECT$
titán

Sajnos nem minden hibát javít az, ha modem módba teszed.

Btw nálam bőven elég routerként is a CB, pedig elég sok eszköz akaszkodik rá.

Dive ever, work never.

(#72413) blakey válasza F-ECT$ (#72412) üzenetére


blakey
félisten

3 hete teszi a dolgát. Soha, semmi nem fog minden hibát javítani, de hibás eszközök, hibás helyek mindig és bárhol lehetnek. Olyan nincs, hogy hibátlan. Pl. nekem bottal sem kéne IPTV és a Digis szolgáltatás sem szimpatikus, persze ha az lenne nálam és nem lenne gondom akkor azzal is bőven meglennék, a UPC sem a világ teteje de eddig 3 lakásban hibátlanul teljesít, soha nem volt gond a 20 év alatt (talán 18 éve UPC). Mivel itthonról dolgozom így létszükség a betonstabil net, és eddig (kopp-kopp) minden hibátlanul működik, nekem ennél több nem kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72414) thomas77


thomas77
senior tag

A hajnali 4 órai modem újraindítgatást elfelejthetné a upc.
Amikor újraindul a modem egy pillanatra becsönget a mechanikai művek tárcsás telefonom...

(#72415) blakey válasza thomas77 (#72414) üzenetére


blakey
félisten

:F :Y hajnal 4 órai újraindulás?
Ha van is ilyen szerencsére nálam semmi zavaró jelenség nincs.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72416) kabelmania27 válasza thomas77 (#72414) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben éjszakára áramtalanítod a modemet nem fog megcsörrenni vagy cseréld újabbra a telefont.
Milyenek a modemértékek?

[ Szerkesztve ]

(#72417) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Box csere megtörtént, jelerősség még az alsó határ, a pingek még mindig az EKG-ra emlékeztetnek, de mégsem 2000ms mint volt, modem üzemmódban vagyok.

(#72418) Toth_Jani válasza Rage47 (#72399) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ez teljesen terület függő, én 5300-at fizetek a Happy Home Comfort csomagért (500-as net + TV +Telefon), miközben az új belépőknek 4800-ért adják teli van a postaláda a szórólapjukkal.

(#72419) polonic


polonic
félisten

Ezek az értékek jók CB-nél?

(#72420) adika4444 válasza riccsa6 (#72402) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ez csomagvesztéses, szóval fura, hogy hogy megy ilyenkor a Discord. Vedd vissza próbából a torrent sebességét. A másik hibát passzolom, de amúgy is jobb lenne modem módban saját routerrel a CB:)

üdv, adika4444

(#72421) thomas77 válasza kabelmania27 (#72416) üzenetére


thomas77
senior tag

Pont ezért nem áramtalanítom, mert akkor 5-kor csöngetne be, amikor rendesen felkelek. A feleségem meg még alszik olyankor.
Amúgy nem gyakori a jelenség. Az elmúlt 2-3 héten volt 1x-2x hasonló, de nem hajnali 4-kor.
Viszont lehet, hogy döglődik a modemem. Valamelyik nap a wifi nem akart menni benne. Kb 1 órán keresztül indítgattam újra, mire egyszer csak jó lett. A wifi része új kora óta bizonytalan. Újraindulás után gyakran nem ment megfelelően. Ilyenkor többszöri újraindítás oldotta meg a dolgot. Egyébkén ubee modemem van.
A telefont meg nem akarom lecserélni. Igazi retro cucc. Még újonnan vettem hoszonvalahány éve. Van a lakásban GE meg hívószámkijelzős Panasonic telefon is. De a régi tárcsásat szeretem a legjobban.

(#72422) Schaf


Schaf
tag

Sziasztok!

Hátha valaki tud segíteni nekem vagy találkozott már ezzal a problémával.

Egy androidos tv-boxon használom a Horizon go-t, HDMI kimenettel. Minden tökéletesen működött egészen eddig, azonban a legutóbbi frissítés után a kép minősége kb. a 90-es éveket idézte.

Először a box problémájára gondoltam, mivel egy újabb tipuson probáltam, és a régebbi boxomon semmi gond nem volt a képpel.

Némi keresgélés és próbálgatás után azonban rájöttem hogy a UPC Néhány héttel/hónappal ezelőtt valamit újított a szoftveren.

A szoftver jelölésében megjelent egy “prod” kiegészítés és a probléma ezzel a verzióval jelentkezik.

Ha régebbi, mentett apk verziót telepítek amely nem tartalmazza még ezt a taget, minden tökéletes, gyönyörűen működik mindkét box, HD minőségűek az adások, csupán időnként figyelmeztet hogy az alkalmazást frissíteni kell.

Erős a gyanúm, hogy ezt nem tudom túlságosan sokáig eljátszani mert előbb utóbb biztosan kénytelen leszek frissíteni a szoftvert.

találkozott már valaki ezzel a problémával, tudja hogy mi okozza van-e ötlete vagy megoldása hogy a frissebb verziókkal se legyen probléma?

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#72423) ztsoft válasza Schaf (#72422) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

találkozott már valaki ezzel a problémával, tudja hogy mi okozza van-e ötlete vagy megoldása hogy a frissebb verziókkal se legyen probléma?

Volt már párszor, hogy valamit félre fejlesztettek az alkalmazásban, de ezt csak a fejlesztők tudják orvosolni. A Horizon Go-nál (a Play áruházban) is le kellene írnod a hibát, hátha segít a fejlesztőknek.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#72424) kabelmania27 válasza polonic (#72419) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.

(#72425) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok,

Nekem fél éve kb UPC 500Mbit netem van Dunaharasztiban (sajnos nem optikai), de a sebesség az maximum 110 Mbit volt eddig. A Connect Box wifijét kikapcsoltattam és modemként funkcionál, egy ASUS RT-AC52U szórja a dual band netet a házban. Az online játékok időnként akadoznak, speedtest szerint olyan 80 Mbit letöltési sebesség van, a latency 14ms körül szokott lenni. A kérdés az lenne, hogy tudnám kideríteni, hogy nálam ( a router, stb) van a gond, vagy a szolgáltatás nem hozza a papírformát?
Ezelőtt Telekom volt (optikai), betonstabil internettel (120Mbit és mindig hozta), ott viszont a TV-szolgáltatást nem csíptem.
Sajnálnám visszahozni a Telekomot, mert a UPC-nek meg a TV-je sokkal jobb, tehát jobb lenne valami megoldást találni erre.
Köszi!

(#72426) kabelmania27 válasza HellGreg (#72425) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem üzemmódban saját router nélkül vezetékes kapcsolattal nézd meg milyen a letöltési sebesség.
Milyenek a modem értékek?

(#72427) HellGreg válasza kabelmania27 (#72426) üzenetére


HellGreg
őstag

Modem értékek alatt mit kell érteni? Hogy tudom kideríteni?

(#72428) kabelmania27 válasza HellGreg (#72427) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem értékek alatt a jelszint értékeket kell érteni.
192.168.100.1 címen belépsz a modembe, utána a haladó beállítások/hálózat állapota menüponton belül a letöltési és feltöltési füleken lévő értékeket kellene bemásolnod.

[ Szerkesztve ]

(#72429) pjen válasza Schaf (#72422) üzenetére


pjen
félisten

Örülj,hogy egyáltalán megy,nekem androidos tv-boxon folyamatosan azt írja:külsö képernyő nem támogatott.

(#72430) HellGreg válasza kabelmania27 (#72428) üzenetére


HellGreg
őstag

Ezeket?

Letöltés:
[kép]

Feltöltés:
[kép]

(#72431) kabelmania27 válasza HellGreg (#72430) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, ezeket. Értékek rendben vannak, nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#72432) vckzs


vckzs
csendes újonc

Sziasztok.
Sikerult belepnem a horizon go-ra. Minden csatorna bejon kiveve a spiler tv. Azt irja hogy szerzoi jogi vedelem miatt a program lejatszasa nem lehetseges.
Emiatt kotottem upc-t hogy tudjam nezni a spilert telefonon is...
Tudtok errol valamit?

(#72433) blakey válasza pjen (#72429) üzenetére


blakey
félisten

Mindegyik androidos boxomon megy, van most is belőle 5, mindegyiken megy. Android TV OS-nél lehetnek érdekességek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72434) Kicsirics77 válasza vckzs (#72432) üzenetére


Kicsirics77
veterán

lehet csak a műsor van letiltva nem a csatorna,nálam sem megy de mondjuk nekem nem is opció az ilyesmi.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#72435) NoOne1976 válasza vckzs (#72432) üzenetére


NoOne1976
őstag

Vannak olyan események, amik nem nézhetőek online :(

(#72436) vckzs válasza NoOne1976 (#72435) üzenetére


vckzs
csendes újonc

Sajnos egesznap nem megy barmilyen esemeny van. Egy hete csinalja ezt...

(#72437) blakey válasza vckzs (#72436) üzenetére


blakey
félisten

Ha mindig ilyen akkor jelezd a 1221-en, hétvégén néztem egy meccset, nem volt gond. Számítógépen is próbáld ki, mondjuk ne most, mert most védett tartalom megy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72438) 4Grider válasza vckzs (#72432) üzenetére


4Grider
nagyúr

Lehet olyan szerzői jogi korlátozás is, hogy csak hálózaton belül nézheted a streamet. Ha így van, akkor mobilneten csak akkor szabad működnie, ha az UPC mobilnet. Ha jól rémlik a Viasat3 is ilyen.

(#72439) woodworm válasza HellGreg (#72425) üzenetére


woodworm
veterán

Az egy fast ethernet router, ebből adódóan a 110 Mbit is csak mérési pontatlanság, nem képes ~94 Mbitnél többet routolni wan-lan/wlan irányban. Az 500-as upc előfizetéshez hwnat támogatású gigabites router szükséges.

(#72440) pjen válasza vckzs (#72436) üzenetére


pjen
félisten

Most néztem UPC neten megy a Spiler telón.Sőt voda neten is megy.

[ Szerkesztve ]

(#72441) blakey válasza pjen (#72440) üzenetére


blakey
félisten

Előzö műsor nem ment, a mostani megy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72442) pjen válasza blakey (#72433) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy Cromecast boxom,nem megy rajta,és telóról sem tudom TV re tükrözni.Már nem is érdekel,ahol eddig kellett volna,oda lett DIGI.

(#72443) blakey válasza pjen (#72442) üzenetére


blakey
félisten

Simán app-ből indítom de Airplayen is hibátlanul átmegy, más módszert nem próbáltam, mert nincs értelme.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72444) HellGreg válasza woodworm (#72439) üzenetére


HellGreg
őstag

Tudnál esetleg linkelni egyet kettőt, milyet érdemes venni? Persze a megfizethetőbb kategóriából :)

(#72445) blakey válasza HellGreg (#72444) üzenetére


blakey
félisten

Asus N18U ha elég a 2,4GHz, Asus AC66U_B1 ha kell az AC-s wifi, további hasonló kérdéseket a "Milyen routert vegyek" topiklban tegyél fel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72446) kabelmania27 válasza HellGreg (#72444) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

ITT segítenek a választásban.

(#72447) HellGreg válasza kabelmania27 (#72431) üzenetére


HellGreg
őstag

Teleste 3dss2 az elosztó, mást nem láttam bekötve.

Egyébként kiváncsiságból kábellel is rákötöttem egy laptopot a routerre, és semmivel nem mért gyorsabbat a speedtest, mint wifin keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#72448) kabelmania27 válasza HellGreg (#72447) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg, hogy megvan-e a gigabites lankapcsolat.
Az egy jófajta kettes osztó. Nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók az osztónál és a modemnél.

[ Szerkesztve ]

(#72449) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!
Digis vagyok (már vagy 12 éve), soha nem gondolkoztam, hogy váltsak szolgáltatót, de a napokban járt nálunk egy UPC-s üzletkötő és egy nagyon korrekt ajánlatot adott. Nagyobb netem lenne,műsorfelvétel+visszanézés, a telefon meg nem érdekel a Diginél sincs most bekötve. Árban szinte ugyanannyi lenne, de most, hogy visszaolvastam kb 5 oldalt eléggé elszomorított, hogy se a Horizon box, se a Connect box nem muzsikál úgy ahogy kéne. Ma keresne fel ismét az üzletkötő, hogy szerződjünk e vagy sem, de ezek alapján így eszembe sem jut, hogy váltsak. Egyébként Miskolc. És 200 Ft-al lenne több a havidíj.

 IPhone 11, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#72450) kali válasza Frontiner (#72449) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Connect Box nála nincs (Ubee EVW3226 van évek óta, bridge módban hibátlanul teszi a dolgát), viszont Horizon HD Mediabox van és nincs azzal különösebb gond - ellenkező esetben már kártyára váltottunk volna, de úgy kár lenne a visszanéző funkcióért.
Évekig voltam DIGI előfizető is, a TV szolgáltatással sokkal több gond (kiesés) volt ott, mint bármelyik másik szolgáltatónál.
Nem mellesleg, elérhető itt a DIGI, a Flip és a Telekom (utóbbi kettő optikán) is, esetemben ez is jelent valamit, hogy UPC előfizetés van bekötve.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.