Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) gorkmc


gorkmc
tag

Tegnap láttam "előnyét" az új műsoradat szolgáltatónak. Gondoltam felveszem az esti NFL meccseket. A C8-on este 20h-kor benyomtam a Rec gombot. A felvétel végének reggel 6 órát írt ki. Nem értettem miért. Aztán láttam, hogy a Guide szerint 20h-tól reggel 6h-ig Műsorzárás c. műsor volt. Korábban ott volt 20-24h közt a C8 részletes műsora és fel lehetett venni csak a meccset.
Utána meg akartam nézni, hogy a Sport2-n kik lesznek az esti NFL meccs résztvevői. Leírás alapján: "Csapatsport 11. hét.". Róluk eddig még nem hallottam...
Köszönöm a váltást. Biztos bennem van a hiba amiért még ezt nem látom be: "Ügyfeleink magasabb szintű kiszolgálása érdekében szükségessé vált a Műsorújság adatszolgáltatójának cseréje" :W

[ Szerkesztve ]

(#27002) taip válasza gorkmc (#27001) üzenetére


taip
senior tag

Ja, már én is tapasztaltam "fejlődést". :(

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#27003) MaCS_70 válasza taip (#27002) üzenetére


MaCS_70
félisten

Furcsa, de nálam még minden rendben van, C8-ról ugyan nem tudok, de a Sportx-en úgy néztem az éjjeli NFL-meccset, hogy a Guide írta, hogy kik játszanak.
Egyébként Törökvész - lehet, hogy fokozatos az átállás?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27004) v.attis


v.attis
őstag

Hi!
3 set top boxot kaptam nemrég. A padláson van négyfele osztva a bejövő --> 3 tévé és a net.
Minden boxon a jelerősség olyan 50-60%. A tévékkel nincs gond, de a médiatár nagyon szaggat. Illetve a discovery tárja, mert leginkább azt nézném. Érdekes, hogy a rendszer teszt le sem fut ezen a csatornán, hanem a médiatár tesztelése közben kikapcsol a box és úgy is marad. Az m1-en meg végigfut.
Ezek a dolgok rendben vannak?

(#27005) kabelmania27 válasza v.attis (#27004) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg mennyi a feltöltési erősség: Menü 1789 többször le.
Milyen osztóval van elosztva a koax?

[ Szerkesztve ]

(#27006) v.attis válasza kabelmania27 (#27005) üzenetére


v.attis
őstag

43dBmV - már ha jót néztem.

Valami átlagos kinézetű splitter van fent, már rég felkerült, több éve, de a szerelő megnézte és jónak találta. Az összes csatlakozót kicserélte ilyen krimpelősre. A padláson és lent a házban a tévéknél egyaránt.

(#27007) kabelmania27 válasza v.attis (#27006) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jót néztél, 43-as érték tökéletes érték. Nézd meg a modem jelszint értékeket.

(#27008) v.attis válasza kabelmania27 (#27007) üzenetére


v.attis
őstag

[ Szerkesztve ]

(#27009) v.attis válasza v.attis (#27008) üzenetére


v.attis
őstag

Ez meg lemaradt.

(#27010) kabelmania27 válasza v.attis (#27008) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, rendben vannak az értékek elég jelet kap a box.

(#27011) v.attis válasza kabelmania27 (#27010) üzenetére


v.attis
őstag

Akkor ez a szolgáltatás ennyit tud?

Illetve még annyit, hogy a boxba nem megy Lan kábel a routerből, csak a koax!

(#27012) kabelmania27 válasza v.attis (#27011) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tud többet is, lehet a környéken túlterheltek a frekik.

[ Szerkesztve ]

(#27013) Zitronensaft válasza v.attis (#27011) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Videotárral lehetnek gondok egyes területeken,folyamatos kapacitásbővítés zajlik a háttérben. Előbb utóbb mindenkinél megjavul.
Boxba ne is dugj lan kábelt,semmi értelme,az usb és a lan csati nem működik.

(#27014) club1 válasza kabelmania27 (#27012) üzenetére


club1
veterán

Ezen besírtam.
Tudom, hogy valamilyen rejtélyes okból imádod a UPC-t, de ez mindent űberel...

(#27015) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Akinél belassult a net annak nem aktíválták most a Wi-Free-t? Mert múlt héten nekem is volt ilyen gondom és mint kiderült a Wi-Free volt a hiba forrása, deaktiváltatás után minden a régi lett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27016) CallaoW válasza club1 (#27014) üzenetére


CallaoW
tag

Vagy csak ért valamihez amihez te nem...Ahogy olvastam nem csak UPC -s fórumokon van tisztában a jelveszteség lehetséges okaival.

(#27017) club1 válasza CallaoW (#27016) üzenetére


club1
veterán

Amit minden bizonyára a túlterhelt frekvenciák okoznak.

(#27018) poli27 válasza club1 (#27017) üzenetére


poli27
veterán

Jha ez a nap beszólása volt :DD Túlterhelt frekik lol :DDD

(#27019) szab.tam válasza kabelmania27 (#27005) üzenetére


szab.tam
nagyúr

bocs a hülye kérdésért, de tényelg érdekel.

logikus hibakeresési kizárás metódus alapján kérdezed az értékeket.
100-ból hány olyat találtál kb, akinek ez volt a probléma forrása?

****

free wifi vs. belassulás mizéria.
ha egyébként nem akarnátok letiltani, mert kéne a jelszó, amivel ti is tudtok majd gépészkedi, akkor lehet egy othoni próbát tenni.
2-3-4 napra húzzatok egy "alucsákót" a modemre. (kombi routerre.)
valahogy úgy, hogy szellőzni tudjon azért, de legyen leárnyékolva.
minden irányban.

és ha így is tapasztaltok lassulást, akkor ugye más a kiváltó ok.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#27020) tPedro_


tPedro_
őstag

Másnak is elszállt Újpesten a net?

(#27021) qnadam válasza tPedro_ (#27020) üzenetére


qnadam
veterán

igen. ds csatornát sem talál, üfsz természetesen elérhetetlen. tévé van, de a visszirányt igénylő dolgok nyilván halottak.
viszont amit figyelek egy ideje, hogy az ilyen többórás szétesések mindig éjfél után pár perccel kezdődnek... nem lehetne a hálót mondjuk inkább éjjel négykor szétrúgni, amikor kevesebben használják?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27022) tPedro_ válasza qnadam (#27021) üzenetére


tPedro_
őstag

Na akkor a gubanc nem nálam van, köszi. (TV amúgy is működik.)

(#27023) adika4444 válasza sushika (#26982) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Csatlakozok! XIII. kerületben kiváló, XIV. kerületben nem csatlakozik...

üdv, adika4444

(#27024) Zitronensaft válasza qnadam (#27021) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nem,mert így reggelig van idő csinálni. Ha 4kor állnak neki és valami gikszer adódik,nem biztos hogy 6-ig meg tudják oldani.

(#27025) v.attis


v.attis
őstag

Tegnap írtam nekik, ma reggelre itt is volt a wi-free jelszavam. Csak szólok...

(#27026) bogabi válasza szab.tam (#27019) üzenetére


bogabi
senior tag

...és ha így is tapasztaltok lassulást, akkor ugye más a kiváltó ok....

Azért ez nem ennyire egyszerű... ha leárnyékolod a routert, attól még - ha konfig baja van, vagy a firmware bugos pl. - ettől nem fog megjavulni. Másrészt hogyan fogod a saját WiFi-det használni ilyenkor?

Ha arra gyanakszol, hogy a Wi-Free okozza a hibát, 1221-en tiltasd le. Ha "megjavul", akkor 99% az a bűnös. Ha nem, akkor akár vissza is kapcsoltathatod, ha te is használni akarod a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#27027) _Csaba_ válasza adika4444 (#27023) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Lehetett olvasni hogy még nem mindenhol jó. 26.-ig mindenhol aktiválják úgy tudom.

(#27028) AkyyrA válasza _Csaba_ (#27027) üzenetére


AkyyrA
csendes tag

Nem 16 ról volt szó? :)

(#27029) gorkmc válasza MaCS_70 (#27003) üzenetére


gorkmc
tag

Este újra megnéztem a C8 műsorát 20-24h közti idősávra. A mobil applikáción és a webes műsorújságban ott látszik szépen minden műsor. A Guideban azonban csak "Műsorzárás (rajzfilm) 3+" szerepel. Tehát megvan nekik a műsor lista, csak be kéne emelni a médiabox guide-jába is.
Korábban nem 1 hétre előre lehetett látni a TV műsorokat a webes UPC TV Műsorújságban? Most pl. csütörtök 20h-tól nincsen semmi műsor. :F

(#27030) ripla


ripla
őstag

nálam is akadozik, kb. 2 napja. a honlapokat baromi lassan tölti, van, hogy fél percet is várnom kell.
ma pl., olyan 10 perccel ezelőtt, két alkalommal is elszállt a net, olyan 3 percre.
(nagykanizsa)

(#27031) dbocskai


dbocskai
tag

Zugló, 14ker.
Kábelen 120ból 130jön, wifin 50 a szomszéd szobából. Viszont az eddig 7-8mbps letöltési sebesség helyett nem tudom semmivel se 700k fölé zavarni torrenten, vpn-el 4mbps. Eddig minden jó volt, két napja van ez, mi történhetett?

(#27032) facan válasza dbocskai (#27031) üzenetére


facan
tag

Nézd meg a wifi csatornák kihasználtságát, lehet rátelepedett más is az általad eddig használt csatornára.

(#27033) dbocskai válasza facan (#27032) üzenetére


dbocskai
tag

De ez nem magyarázza azt, hogy vpn-en keresztül miért tudok "full speed"-en torrentezni.

(#27034) club1 válasza dbocskai (#27033) üzenetére


club1
veterán

Mondjuk ha normális mértékegységekkel teszed fel a kérdésed, akkor legalább értenénk a kérdésed. Konkrétan a 700 k az 700 kbps vagy 700 kB/s?

(#27035) dbocskai válasza club1 (#27034) üzenetére


dbocskai
tag

Tehát a tisztánlátás végett, 700kb/s-t kapok p2p forgalmon, (most épp valamiért csak 300-at), az eddigi 7-8mb/s helyett.

[ Szerkesztve ]

(#27036) qnadam válasza dbocskai (#27035) üzenetére


qnadam
veterán

kb/s vagy kB/s?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27037) club1 válasza dbocskai (#27035) üzenetére


club1
veterán

Ha szolgáltatói korlátozásra gondolsz, próbáld meg ezt letölteni:
http://releases.ubuntu.com/trusty/ubuntu-14.04-desktop-amd64.iso.torrent

(#27038) _Csaba_ válasza dbocskai (#27035) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Lehet elérted a havi 300Gb-ot és korlátozták..

(#27039) Amur


Amur
addikt

Nekem most dobta be a postás ezt a wi-free modemet.
Ha jól olvasgattam vissza akkor ne siessem még el a beüzemelését?
Valamint érdekel hogy a mostani wi-fim egy tp-link 15mb/s-es azt akkor kukázhatom mert ezt "kell" használnom?
Amatör vagyok a szeren, nem egészen világos mit kell tennem.
Valószínüleg be tudom üzemelni, teljesen nem vagyok analfabéta csak nem értem a szükségességét ha müködik a régi modemem és nekem eleve van wi-fim?
Tud valamit az új modem(nagyobb sebesség stb, más szabvány stb..) amik szükséges egy későbbi feljesztéséhez a UPC-nek? semmilyen infót nem kaptam mellé, csak egy beüzemelési utmutatót...

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#27040) dbocskai válasza _Csaba_ (#27038) üzenetére


dbocskai
tag

Tudtommal akkor teljes forgalmat korlátoznak, nem csak p2p-t, de kb lehetetlen, hogy elérjem, amennyit itthon vagyok (nem szomszéd se tud rácsatlakozni)

(#27041) club1 válasza Amur (#27039) üzenetére


club1
veterán

Akkor kell az új eszközt beüzemelned, ha a régi nem működik. Előbb betenni csak akkor van értelme, ha 50 Mbps feletti letöltési sebességű csomagod van, de csak régi DS2-es modemed, vagy ha szakadozik a neted.
A régi routered is tudod emellett használni, ha bridge módba teszed az új eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#27042) Amur válasza club1 (#27041) üzenetére


Amur
addikt

Köszi. Közben utánaolvastam mi is ez a wi-free.
Semmit nem tudtam róla. Ennyit a UPC marketingjéről.
Ez a közösségi internet kezdeményezés tetszik, de biztos vagyok benne hogy nem biztonságos..
Hiába különíti el a két hálózatot egymástól(az én privát és a "közösségi" oldalát).
Nem bízom benne, egyenlőre marad a régi modem(2 éve kaptam).

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#27043) kabelmania27 válasza Amur (#27042) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen típusú a régi modem?

(#27044) Amur válasza kabelmania27 (#27043) üzenetére


Amur
addikt

Webstar felirat áll az előlapján.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#27045) facan válasza _Csaba_ (#27038) üzenetére


facan
tag

Nem tudok arról hogy az elmúlt bő 3 évben bárkit is "korlátoztak" volna. A p2p forgalmat pedig tudtommal nem szűri/korlátozza a UPC. (én nagyjából 3,5 éve vagyok UPC előfizető)
A 300GB-os 3 havi forgalmi átlag elérésére vonatkozó korlátozás mindent érint mert akkor az ÁSZF szerint a teljes sávszélességet korlátoznák maximálisan 90%-os mértékben. Minden letöltés/feltöltés lelassulna nem csak a p2p forgalom....
(azaz legrosszabb esetben pl FP60 esetén a letöltési sebesség 6mbit körül, a feltöltési 600kbit körül lenne)

(#27046) kungzi válasza facan (#27045) üzenetére


kungzi
veterán

tuti nem korlátoznak, nekem a havi 3-4TB mindig megvan :DD

(#27047) kabelmania27 válasza Amur (#27044) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Webstar csak egy le és feltöltési frekit használ, új modem már ed3 as azaz 8/4-et használ így stabilabb a net ezért érdemes kicserélni wi-free szolgáltatást kikapcsoltathatod, egy idő után már nem fog menni a webstar.

[ Szerkesztve ]

(#27048) club1 válasza kabelmania27 (#27047) üzenetére


club1
veterán

Miért is nem fog menni a webstar? Központilag lelövik ezeket a modemeket? Mert az Eurodocsis 3 lefelé (2 felé) tudtommal kompatibilis...

(#27049) kabelmania27 válasza club1 (#27048) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Valaki írta hogy a mellékelt levélben leírták hogy bizonyos dátumtól a régi modemmel nem lesz net.
corvette: Előbb kimaradt hogy ha stabil a kapcsolat ráérsz a cserével.

[ Szerkesztve ]

(#27050) club1 válasza kabelmania27 (#27049) üzenetére


club1
veterán

Szerencsére én még nem kaptam itt Büdöspesten ilyen levelet. Azaz nem lesz az olyan hamar...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.