Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) tommmm válasza tommmm (#65999) üzenetére


tommmm
újonc

Ééés megy is mostmár! :)

(#66002) kabelmania27 válasza tommmm (#65999) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Haladó beállítások menüpontban hálózat állapota menü után, letöltés és feltöltés füleken nézd meg az értékeket, lehet magas az adási ezért lassabbaan szinkronizál.

(#66003) gaben22


gaben22
senior tag

Helosztok, szüleim vidéken új szerődést kötöttek UPC-vel, cserébe emeltek nekik sebességet (mintha annyira kellene nekik :D). Kaptak új modemet, fater szerint régi modemet úgy emlékszik, telefonos lány azt mondta, vissza kellene adni, viszont nem érek rá a közeljövőben leutazni hozzájuk beconfigolni a cuccmákot. Nem tudjátok, mivan/mennyi az annyi, ha nem adjuk vissza a régit. Vagy épp az újat visszaadjuk "köszi nem kell" hibakóddal :D?

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#66004) Tombi válasza gaben22 (#66003) üzenetére


Tombi
senior tag

nagyon egyszerű, mikor kijön a szerelő régi modem eltüntet, de azért kéred nem töröltetni a rendszerből későbbi felhasználás végett (ha előkerülne :K )

(#66005) gaben22 válasza Tombi (#66004) üzenetére


gaben22
senior tag

postás hozta az új modemet, szerelő tudtommal nem fog menni

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#66006) ArthurShelby válasza kabelmania27 (#65979) üzenetére


ArthurShelby
addikt

És tényleg van.
Igaz ezzel a régi tv-vel csak az analógokat fogjuk, és fogalmam sincs hogy kéne behangolni/beállítani.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#66007) headhunter válasza woodworm (#65992) üzenetére


headhunter
addikt

Kérdés volt, nem kijelentés... (?)

Ebből következtettem:

1. A UPC Magyarország a 12 európai országban, valamint Dél-Amerikában jelen lévő Liberty Global, Inc. száz százalékos tulajdonú leányvállalata. [link]

2. Ziggo Owner : Vodafone (50%), Liberty Global (50%), [link]

(#66008) citkar válasza 4Grider (#65989) üzenetére


citkar
addikt

Asus ac56U routerem van.
Este filmnézés közben egyszer csak megoldották a problémát, mert a böngészőben korábban próbált és nem betöltött oldal, csak úgy "beugrott" és onnan minden más is működött, anélkül, hogy bármit is tettem volna.
Néhány óra után ezek szerint a UPC megjavította a hibáját.

Még jó, hogy nem bányásztam ki az elosztót :)
A korábbi tapasztalataim alapján lustultam, azaz eddigi problémáim mögött egy alkalommal volt az én eszközeimnél a gond, egy gagyi régi routernél, a többi (jóval több) alkalomnál a UPC-nél volt a gond.

[ Szerkesztve ]

(#66009) Storms


Storms
őstag

Üdv
Ubee evw3226-on kikapcsoltam az AMPDU-t és azóta nem lehet rácsatlakozni semmivel. Miért? Gondolom factory reset segít csak.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#66010) havast


havast
aktív tag

Üdv!

Esetleg valaki már IPv6-on van megírná nekem a UPC IPv6 DNS szervercímét? Csak v4 van fent az oldalukon..

Köszi előre is!

(#66011) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Kértem az ipv6-ról ipv4-re váltást a upc oldalán. Újraindulás után a wifi sebessége a harmadára esett... Mit lehet/kellene állítani a routeren, hogy újra meglegyen a tempó?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#66012) 4Grider válasza Polllen (#66011) üzenetére


4Grider
nagyúr

A kettőnek semmi köze egymáshoz.
Melyik szolgáltatói gw-t használod routerként?

(#66013) Polllen válasza 4Grider (#66012) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ubee modemet használok. Elég rég így volt ipv6-n és nem volt gond a sebességgel. Most a váltás óta nem az igazi.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#66014) Polllen válasza Polllen (#66013) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy újabb újraindítás helyreállította a sebességet... :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#66015) pozsipeti


pozsipeti
tag

Sziasztok.upc Mediacard-ot szeretnék igényelni a samsung UE40EH6030 típusú tv-hez szerintetek tudja fogadni? ugyanis az upc honlapján ami fenn van lista abban nincs benne.

[ Szerkesztve ]

TALAJ

(#66016) ztsoft válasza pozsipeti (#66015) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Az a lista egy vicc. Rákerestem a TV-mre (Panasonic TX-48AS640E), nincs a listában, de ha egy pontot teszek az "E" betű után (azaz, TX-48AS640E.), úgy már szerepel a listában. :Y
Még arra sem képesek, hogy helyesen írják be a típus számot!

Hogy a kérdésedre is adjak valamilyen választ, a Samsung PS51F5500 (2013-as modell) simán kezeli. Szerintem viszi a Tied is.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#66017) Toth_Jani válasza pozsipeti (#66015) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ha csatorna hangolásnál a menüben bent van a UPC akkor 100% hogy viszi, nekem LG 652-es van az sincs a listában, de minden tökéletes vele, ékezetek a helyén és minden amire be vagyok fizetve megvan.

(#66018) havast


havast
aktív tag

Erre esetleg valaki?

Aki IPv6-on van a router konfigból kifotózná nekem, vagy ilyesmi?

Hálás lennék.

Ha emellé esetleg kapnék egy ipconfig-ot parancssorból, az is segítség lenne! :R

[ Szerkesztve ]

(#66019) kabelmania27 válasza havast (#66018) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ipv6-os módban akadhatnak az oldalak ezért általában visszakérik az ipv4-et, ezért lehet hamarabb választ kapsz az ügyfélszolgálattól, írj nekik üzenetet.

[ Szerkesztve ]

(#66020) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
Nemreg kuldott a upc uj wifi boxot. Nektek sem megy az automatikus modemreg az oldalon?

(#66021) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

A FilmBox ilyen pocsék minőségben add? Mintha 1 x 1 cm-es kockákból állna a kép (főleg gyors mozgásnál). Arra gondoltam, hogy egy régi katasztrófa film ilyen minőségben van meg nekik, de nem, az ajánlók, a reklámok is ilyen minőségűek.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#66022) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, van-e köztetek olyan, aki elérte már az "extrém adathasználat"nak minősülő adatforgalmat, és ha igen, mi volt a retorzió?
A válaszokat előre is köszönöm!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#66023) ArthurShelby válasza vj0c1 (#66022) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Januárban majdnem megvolt az 1TB, de szerencsére nem szóltak. Általában nem kell ezzel törődni, csak ha olyan helyen vagy, ahol kicsi a sávszél, és sok előfizető osztozik rajta.

Már régen volt olyan, akinek volt ilyen, és a retorzió lassítás volt.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#66024) csabi63 válasza vj0c1 (#66022) üzenetére


csabi63
senior tag

Nem foglalkoznak velem.

(#66025) ates2


ates2
senior tag

Azért durva,hogy amiért most 13e Ft-ot fizetek (240 net, gold tv + hd meg telefon ) azt most UPC 9.4e ért adja. Ez kicsit nem [moderálva]? :W :o :((( :((

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#66026) net91 válasza ates2 (#66025) üzenetére


net91
senior tag

Van aki ezt 6 ezer forintért is megkapja.

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#66027) ates2 válasza net91 (#66026) üzenetére


ates2
senior tag

jaja néztem.sőt ismerősöm is ezt kapta 6.7k ért 1 év amit én 13 ért :O érdekes... 04.02 ig van hűség kíváncsi leszek utána mit adnak ha megint aláírok 1 évet. Engem pl soha nem hívtak fel maguktól,hogy adjanak valamit...

(#66028) kabelmania27 válasza ates2 (#66027) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jobb ajánlatot lehet kérni ha felhívod a 1221 lemondás gombot mintha ők hívnának.

(#66029) ates2 válasza kabelmania27 (#66028) üzenetére


ates2
senior tag

gondolom azért a hűség végét várjam meg ?! :U

(#66030) kabelmania27 válasza ates2 (#66029) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen mert akkor leszel jó alkupozícióban.

(#66031) ates2 válasza kabelmania27 (#66030) üzenetére


ates2
senior tag

Akkor 2hónap múlva visszatérek mert csak felbasz másnak milyen olcsón adják meg oldalukon is milyen olcsó :C :Y :R

(#66032) blakey válasza ates2 (#66031) üzenetére


blakey
félisten

Amikor olcsóbb volt az oldalukon a szolgáltatás az enyémnél akkor egyszerűen újra kötöttem online és meg is kaptam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66033) net91 válasza ates2 (#66029) üzenetére


net91
senior tag

Nekem még hat hónap van még hátra a hűségidőből és már hívtak.
Nem fogadtam el az ajánlatot, kértem hogy az árban még engedjenek.
Ha nem engednek, akkor irány a másik szolgáltató.

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#66034) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Tudnátok segíteni, valaki ért hozzá?

Belett regelve a connect box készülék és vannak vele problémák:
-Hálózati diagnosztika: Hiba található az otthoni hálózatban - Vezetékes kapcsolatok ellenőrzésénél (4-ből 1 hiba)
-Haladó beállítások-Vezeték nélküli-Biztonság: Vezeték nélküli mac szűrés/engedélyezve, eszköz hozzáadása-mac cím és név beírva, eszköz hozzáadása-listában kipipálás és módosítások alkalmazása, alkalmazta, a beállítások frissítésre kerültek, majd Csatlakozott eszközök-frissítés-eredmény-nincs csatlakozott eszköz. mi ???

(#66035) kabelmania27 válasza Ice&Lime (#66034) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Első hiba lehet azért van mert valamelyik eszköz 10/100lanos
Előfordul, hogy szolgáltatói hgw-n nem tökéletes a mac cím szűrés funkció.

(#66036) Ice&Lime válasza kabelmania27 (#66035) üzenetére


Ice&Lime
veterán

1. És az magyarul mit jelent? Az hiba vagy nem akkor? Az előző modem+routher tökéletes volt az eszközökön mind.

2.Ez is mit jelent magyarul? Azt, hogy ezzel az új wifimodemcsodával nem lehet csatlakoztatni eszözöket wifin keresztül? mert most csak kábelen megy a net. Beállítok egy eszközt, sikeresen beállítja, majd nincs a listában semmi, olyan, mintha sikeresen csinált volna egy nagy semmit. Ez komoly? így hogy használjuk a netet, vagy hívni kell külön egy szakembert, vagy átmenni más szolgáltatóhoz, hogy működjön minden ahogy kell? A 10 éves tplink mindent tud, amit kell, 10 éves.

[ Szerkesztve ]

(#66037) kabelmania27 válasza Ice&Lime (#66036) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megvan a sebesség akkor nem kell vele foglalkozni.
Nézd meg a haladó beállítás/hálózat állapota utána letöltési és feltöltési füleket.

(#66038) Ice&Lime válasza kabelmania27 (#66037) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Tudnál majd segíteni a 2.pontban?

(#66039) fokukac


fokukac
nagyúr

Sziasztok.
Ha a Connect boxot átrakom modem módba, akkor az normális, hogy a Horizon box visszajátszó funkciója továbbra is működik, ha továbbra is a modembe van dugva, és nem a router-be? Véletlenül úgy maradt a kábel, és működik, amin meglepődtem; azt hittem, modem módban csak egy jelet ad ki mondjuk a LAN1-en a routernek, azt hittem, hogy ilyenkor a switch-funkció megszűnik, a többi LAN dugalj nem lesz aktív. LEgalábbis így képzeltem. De működik a régi módon is.

Bár végül is örülök, mert így nem kell hosszabb kábel.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#66040) kabelmania27 válasza fokukac (#66039) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Normális.
Ice&Lime: Nézd meg a vezeték nélküli beállításoknál manuálisan válassz ki egy csatornát tudsz-e csatlakozni, gyári beállítás az automatikus, előfordul hogy az adott csatornán nem tudsz csatlakozni már az eszköz nem támogatja vagy többen használják ugyanazt, téma összefoglalóban linkelt programmal tudsz keresni szabad csatornát, illetve a linket videókban találsz információt a beállításokkal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#66041) Ice&Lime válasza kabelmania27 (#66040) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A "nagyszerű" ebben az egészben az, hogy úgy néz ki a dolog, hogy egy átlagfelhasználó nem tudja felhasználni az eszközt, "nagyszerű". Esetleg létezik valami leírás konkrétan ebben a témában konkrét segédlettel upc vagy más oldalakon?, ha már ott nincsen persze.. Vagy valami linuxos kódsor halmaz kell hozzá, amit egy átlagember "minden nap" használ vagy valami extra szintű tanfolyam kellene még hozzá? Mellékelt útmutatón miért nincs ilyen illetve valahol a faq-ban azért benne van, vagy szolgáltatót kell váltani emiatt? És akkor még "egyszerű a beállítása", tényleg......

[ Szerkesztve ]

(#66042) 4Grider válasza Ice&Lime (#66041) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ne haragudj a szolgáltatóra amiatt, hogy ad neked ingyenesen egy eszközt, amihez nem ártana egy kicsit érteni...
Ha vennél magadnak egy routert, annak beállításához is kellene érteni, hogy az eszközeiddel biztonságosan internetezhess. Hülyebiztos (ne vedd magadra!) eszköz nem létezik.

(#66043) woodworm válasza Ice&Lime (#66041) üzenetére


woodworm
veterán

Ne mac szűrést állíts be, hozzáértő számára nem túl nagy akadály, hanem normális erősségű jelszót használj.
Volt egy routerem, amiben pont fordítva működött a szűrés (allow, deny), talán egy tp-link.

[ Szerkesztve ]

(#66044) Ice&Lime válasza woodworm (#66043) üzenetére


Ice&Lime
veterán

erősz szintű a jelszó, ami bevan állítva, ez most komoly volt segítség-megoldásra?..

(#66042) 4Grider:ez segítség volt?

Most úgy néz ki, hogy csak egy laptopon megy a net, az is csak kábelen keresztül, viszont van rajta kívül még 3 eszköz, amihez kéne a wifi kapcsolat.

Egyikőtök sem ad konkrét segítséget, amit lehetne használni ahhoz, hogy működésre belehessen állítani a készüléket. Akkor minek ez a topik?

[ Szerkesztve ]

(#66045) Apaxp válasza Ice&Lime (#66044) üzenetére


Apaxp
senior tag

Első körben kapcsold ki a mac szűrést. Utána lépj ki a beállításokból és áramtalanítással indítsd újra a boxot.
Újraindítás után wifi-s géppel próbálj a hálózatra csatlakozni. Ha nem megy box reset.

Ja és a topic feltételez annyit hogy első körben nem állítgatunk mindent össze-vissza. A gyári beállításokkal beüzemeljük, és ha működik akkor finomítunk.

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#66046) #79864832 válasza Ice&Lime (#66036) üzenetére


#79864832
törölt tag

Nem ártana elmenteni a beállítást....

[ Szerkesztve ]

(#66047) vg válasza ates2 (#66025) üzenetére


vg
addikt

Nekem két hónap múlva jár le a 11e forintos net+tv hűség, amiből a tv megy a lecsóba. Iszonyat sok évente közel 80.000 forint olyan tv adókra, amiben 10 perceként 5 perc reklám van. Remélem le tudom mondani a tv-t úgy, hogy megmaradjon a 2,5e forintos 120 net. Mellé veszek hbogo-t, más nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#66048) ilias


ilias
tag

Ha be vagyok lépve, akkor ezek a csomagok vannak:

Ha nem vagyok belépve, akkor pedig ezek:

Írtam nekik mail-t, mivel közeleg a hűség vége. Még nem mondhatnak semmit (mivel április elején jár le), de elvileg 4 rugó körül csökkenhet a havidíjam, ami nem kevés, tekintettel a számomra nyújtott szolgáltatásokra. Persze mellékeltem a Digi ajánlatát. Simán lerománozta őket az ügyfélszolgálatos. :-) Míg ők amerikaiak. :))

[ Szerkesztve ]

(#66049) kabelmania27 válasza ilias (#66048) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek jó ajánlatok.

[ Szerkesztve ]

(#66050) ilias válasza kabelmania27 (#66049) üzenetére


ilias
tag

Csak nem értem, hogy miért van két fajta lista.

A MIX4 jól hangzik, csak valami hasonlót akarna most nekem adni ennyiért, mint régi ügyfelüknek "kedvezményes áron".

Ezt küldtem nekik:

DIGINet
1000* (FTTH)
MAXIMÁLIS SÁVSZÉLESSÉG:
1000 / 200 Mbit/s
GARANTÁLT SÁVSZÉLESSÉG:
300 / 50 Mbit/s
1 780 Ft/hó

DIGITV
99 digitális csatorna
28 HD csatorna
Csatornalista
2 640 Ft/hó

HBO SUPER MAXPAK
ÚJ ÉS MEGLÉVŐ KÁBELES ÉS MŰHOLDAS ELŐFIZETŐINK RÉSZÉRE
HBO, HBO2, HBO3, CINEMAX
2 590 Ft/hó
+ HBO GO SZOLGÁLTATÁS

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.