Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) kezo0 válasza Zitronensaft (#54998) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, köszi, erre gondoltam. Rémlett, hogy sok ujj kell hozzá. :)
De akkor ez nem ugyanaz, mint a menüben nyomni egy gyári visszaállítást?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#55002) KuZo


KuZo
tag

Sziasztok!

Karácsonyra újítottam egy Jam Symphony WiFi hangfalat, amit nem tudok a UPC connect box-hoz (Sw: CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-1-NOSH) csatlakoztatni. Előző hetekben tökéletesen működött egy Synology routeren (szintén UPC hálózat) és mivel itthon van Invitel (ZTE ZXHN H168N) hálózat is, azon is csont nélkül csatlakozik. Van valami trükk az új Connect Box (Compal CH7465LG-LC modem/router) használatakor? Van olyan WiFi eszköz, amit nem támogat? Minden ötletet szívesen veszek..köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#55003) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Na, most már olyan rossz nalunk Fóton a net, hogy gyanitom az upc vissza is vette a garantal sebessegre, mert napok ota 63 mega a letoltes, amire meg soha nem volt pelda az evek alatt....
Sokadjara is ott tartunk, hogy reseteljem a modemet....!!!
Eddig mindig ugrottak a weblapok, most gyozom kivarni.....

(#55004) kevinium válasza Lac-coo (#55003) üzenetére


kevinium
aktív tag

Csomagvesztést nézném meg, és feltennék egy saját dns-cache programot, mondjuk bind és azt állítanám be dns-nek... (A bind-be meg beállítanám a szolgáltatóét, meg más dns-szervereket is round-robin-ban)

Mert ha 63-mbiten nem ugranak a weblapok, akkor ott dns feloldási hiba szokott lenni, az meg csomagvesztés miatt szar, vagy túlterhelés miatt, de az ritkább...)

(#55005) Lac-coo válasza kevinium (#55004) üzenetére


Lac-coo
őstag

Hat ez nekem igy kinai, mindenesetre soha nem volt bajom vele evekig, most egy par hete ilyen. Sajat routeremre is kesleltetve kapcsolodik :)
Elvileg holnap felhivnak, talan kuldenek valami embert mert igy ez hasznalhatatlan sajnos.

(#55006) shev7 válasza MadMancs (#54999) üzenetére


shev7
veterán

epp azt kerestem, hogy milyen set-top boxot tudok betenni a horizon helyere, de akkor lehet erdemes lesz varnom kicsit :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#55007) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Csomagveszteségem nincs, pingeltem ggogle szervert jó sokáig , ott nem jelez veszteséget.
a sebesség érdekes, UPc oldalán a mérés rendre 60/20 megát még, speedtest pedig 230/20 -at .Ez jelent valamit? Természetesen csináltam vagy 10-10 mérést, mind így alakult ...

(#55008) kevinium válasza Lac-coo (#55007) üzenetére


kevinium
aktív tag

Ha lassú az oldalak betöltése akkor a "Page Speed Monitor"-ral (ez például firefoxhoz) megméri az oldalbetöltést... És akkor látszik, hogy a dns-lookup mennyi ideig tart (nálam 0ms mivel saját dns cache-m van, és az itcafe benne volt a gyorsítótárban.), mennyi ideig tart az oldalletöltés (tcp request, tcp response) nálam 361ms. De ha kábellel lennék, akkor valószínűleg gyorsabb lenne. És a tényleges feldolgozás... Processing. Elég régi gépem van, erre nincs más mentség... :D

De a lényeg az, hogy ezzel meg tudod nézni, hogy miért "gondolkodnak" neked a weboldalak, ha nem vagy elégedett a sebességgel...

(#55009) Lac-coo válasza kevinium (#55008) üzenetére


Lac-coo
őstag

köszi !

Hát ez pl elég lassan jött be, ezt csinálja mikor elemében van ...:( Ez sima facebook ....

[ Szerkesztve ]

(#55010) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapjog az 50Mbites internet Kanadában

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55011) Zitronensaft válasza kezo0 (#55001) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nem árt tunyacsàpnak lenni hozzá. ☺ annyiban mindenképpen más,hogy ez akkor is elérhető,ha bootloop-ba került az eszköz. Tehát a menüből elérhetetlen.. Ami azért előfordul cisco boxoknál néha.

(#55012) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Heh, csoda tortent, elismerte UPC , hogy valoban lassu , illetve valami gond van a nettel, holnap kijonnek megnezni :)

(#55013) Storms


Storms
őstag

Üdv
Ezek az értékek rendben vannak? Mert sokszor sokáig gondolkodik pl.: a Firefox mire egy-egy oldalt elkezd betölteni.

Illetve ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#55014) #54715584 válasza Storms (#55013) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem tudom az értékek jó-e, de nálam pont most volt ilyen eset, hogy FF 10mp alatt töltött be bármilyen oldalt. Modem + router újraindítás megoldotta a dolgot.

(#55015) Gubek-Einste válasza Storms (#55013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55016) kabelmania27 válasza Storms (#55013) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#55017) kezo0 válasza Zitronensaft (#55011) üzenetére


kezo0
addikt

Na, hát tegnap épp be sem akart kapcsolni... Áramtalanítás után meg jött újra a számolás, de egyelőre még elindult, amikor a végére ért ennek:

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#55018) Spancho


Spancho
őstag

Na srácok eljött az én időm.
31.-én jár le a hűség ,amit drágábban akartak meghosszabbítani.
Szerintetek ma már hívhatom a upc-t a lemondás miatt ?
(Hátha felajánlják azt az ügyfélmegtartó akármit)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#55019) pjen válasza Spancho (#55018) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Én ugyanígy jártam,csak nekem január 14 el jár le a hűségem.Ha most meghosszabbítom és elsejével olcsóbb lesz a net akkor rosszul járok?Esetleg az áfa csökkentés rám is vonatkozna?

(#55020) khorvat válasza Spancho (#55018) üzenetére


khorvat
senior tag

Pontosan!
Telefonos ÜSZ és ott lemondás menüpont, legyél elszánt és határozott 99% a siker!

pjen
ÁFA csökkentést az állam adja, azt a szolgáltatók csak továbbhárítják. Tehát a nettó árra szerződől és a bruttó árat fizeted, ami most csökkenni fog!

(#55021) Spancho


Spancho
őstag

Sikerűlt :)

11xxx valamennyi volt eddig ,2-3 hete 15.000 ft körüli ajánlatot kaptam ha maradok még 2 évet.
Most meg kijött minden boxokkal együtt 8120-ra.
És még új modemet is kapok.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#55022) pluhi


pluhi
tag

Üdv!

Belenyúltam a jóba így az ünnepekre. Tárnokon gyak. használhatatlan a net két hete. legalábbis az idő nagy részében az. Downstream csatornákon leesik az SNR először 27-30dB köré (ha normális, 40-41dB), majd elkezdi eldobálni a csatornákat egymás után, a végén már mindegyik elhal. Bejelentem a hibát, átrágjuk magunkat a mantrán (routervanemodemetindiccsadújra látomjelszintszarhelyszínihiba megyazember). Persze még aznap hívnak, hogy központi hiba volt ez (ki hitte volna), elhárították. 1-2 napig okés is, aztán ugyanez elölről, új bejelentés, megint mantra a szerencsétlennel, a múltkori hiba el lett hárítva, látja a rendszerben. (Nagy szart lett elhárítva, el lett lőve a node vagy valami haldokló erősítő, x idő után összefossa magát megint.) Ez helyszíni hiba lesz, megyazember. Mondom neki, hogy ez már párszor központi hiba lett, sose ért ide az ember. De, ez tuti helyszíni, látja, szar a jelszint. Jól van b+, küldjed, úgyis hívtok még aznap, hogy központi hiba volt, de minek vitatkozzak már.
Rokonnál, Tárnok másik végén ugyanez, csak ott TV is van meg telefon, hasonló beszélgetések zajlanak, oda se érnek ki a szerelők sose. Ebből arra következtetek, hogy egész Tárnokon tré van, de valahogy mégse halad az ügy.
Kérdés, hogy érdemes-e fogyasztóvédelemmel felvenni a kapcsolatot, van-e bármi foganatja, vagy csak fingreszelés. Illetve UPC-nél lehet-e valahogy feljebb tolni a dolgot, hivatalos panasz vagy mittomén.

[ Szerkesztve ]

(#55023) 4Grider válasza pluhi (#55022) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az utat végig kell járni, mert a szolgáltatónak is vannak jogai, nem csak az előfizetőknek. A legfontosabb, hogy minden egyes esetről legyen feljegyzésed (legalább arról, hogy pontosan mikor hívtad őket). Ha a hibaelhárítás 72 órán belül megtörtént, akkor a szolgáltatónak nincs további kötelezettsége a bejelentéssel kapcsolatban. Új bejelentéssel újra indul a 72 óra. Viszont héten belüli újabb probléma esetén fel kell vetni a kötbérigényt, hivatkozva az előző kiesésekre és az így használhatatlanná vált szolgáltatásra. Ha ezt elutasítják (immáron írásban) akkor fordulhatsz az NMHH-hoz.

(#55024) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Nalam ma volt szerelo, lecserelt nehany csatlakozot, meg egy elosztot, ettol a sebessegem visszatert 60-rol 240-re, de a net akadozott mint a csuda tovabbra is, modemcsere oldotta meg ...

(#55025) havri1


havri1
félisten

Hi!

A media box az utp-n vagy koax-on csatlakozik?
Anyósoméknál upgrade lenne, de ha UTP-n megy a delej a box-hoz, akkor gáz, húzni kellene.
:R

havri

(#55026) tomp válasza havri1 (#55025) üzenetére


tomp
félisten

Mindegyik box alapvető bemenete a koax. Azon megy maga a tv adás.
A Horizon boxnál a videótár/műsorvisszanézőhöz kell az utp. De nem kötelező az utp. Viszont akkor ezek a szolgáltatások nem fognak működni.
Régi Pace vagy Cisco boxnál a koaxról veszi a saját "internet" elérést. Azoknál csak koax kell és megy minden.

(#55027) havri1 válasza tomp (#55026) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, akkor megrendelem.

havri

(#55028) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csoda történt! A mai nap folyamán végre valahára megjelentek a külső hálózatosok a UPC-től (pontosabban a One Telecom-tól), és átnézték a hálózatot. Kiderült, hogy az előttünk lévő villanyoszlopon egy "nem odavaló" osztó volt felszerelve, illetve két oszloppal lejjebb el volt törve a kábel az erősítőnél. Ezeket megcsinálták, olyan jelszintek vannak, amik itt még soha nem voltak, közel 10dBmV-vel javult a helyzet, és a visszirány is 40dBmV körül van. Ez már modem restart utáni érték, tehát valós.

Már több éve rendszeresen panaszkodtam nekik erre, de mindig csak hozzám küldték ki a technikust, aki rendszerint lecserélte a csatlakozókat, osztókat, és azzal távozott, hogy majd bejelenti a külső hálózati hibát, mert gyenge a bejövő jel. Persze a külső hálózatosok sosem jöttek. Aztán egyszer, úgy ~2 évvel ezelőtt kijött valaki, aki felmászott néhány oszlopra a környéken, de Ő annyit mondott, hogy nem lehet többet állítani az erősítőkön, mert mind maxon megy. Kb. egy hete aztán írtam újra UPC-nek, hogy néhány digitális adás olykor nézhetetlen, kockásodik, recseg, stb., de hozzám már ne küldjenek senkit, mert lassan elfogynak a koax kábelek a sok csatlakozócserétől, és az ígért külső hálózatos azóta sincs sehol. Oldják meg, állítsák be a hálózatot! Úgy néz ki hatásos volt a levél, végre valahára normális a jelszint.

(#55029) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#55028) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jól néznek ki az értékek, nyáron sem kell szakadástól tartanod :)

(#55030) tomp


tomp
félisten

Ez történt velünk 2016-ban!
A csúcsszuper jövőboxról a Horizon boxról semmi. Csak a Vimeo Tv Appsnál írják a Horizon HD boxot. De konkrétan Horizon HD box nincs a a 2016-os "csúcs dolgok" leírásban.
Ezzel végleg beismerték, hogy ezt a boxos dolgot inkább "meg sem történt" dolognak veszik. :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#55031) shev7 válasza tomp (#55030) üzenetére


shev7
veterán

Ma beszeltem veluk, de azt mondtak nekem, hogy nem cserelik, mindenki Horizon-t kap...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#55032) szabogabor10 válasza tomp (#55030) üzenetére


szabogabor10
veterán

Na ez tényleg tekinthető egy teljes beismerésnek.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#55033) tomp válasza shev7 (#55031) üzenetére


tomp
félisten

Ha "lecseszi" az ügyfél a szolgáltatót akkor ellenkezés nélkül adnak régi boxot is ami jobb. De szerencsére vannak olyan ügyintézők akik kérés nélkül eleve a régi boxot adják.

(#55034) shev7 válasza tomp (#55033) üzenetére


shev7
veterán

telefonon vagy szemelyesen van erre nagyobb esely? :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#55035) tomp válasza shev7 (#55034) üzenetére


tomp
félisten

Mind2.
Természetesen van olyan ügyintéző aki fényezni fogja akkor is a boxot és nem enged.

(#55036) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Nem tudom, ez mennyire tartozik ide nem tudom hova írjam. Nagy cs 1.6 rajongó vagyok, de neten akad a játék, nem tudom mitől. Firefox van megnyitva sok lappal, torrent nem megy a háttérben.
Laptopról, wifiről játszom, ilyen sebességgel[link]
Ha offline játszom nem akad, a gépem sem gyenge (főleg nem ehhez :D) (3230M, 8gb ram)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#55037) kevinium válasza ArthurShelby (#55036) üzenetére


kevinium
aktív tag

Nem jó a link...

(#55038) ArthurShelby válasza kevinium (#55037) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Bocsánat!
Pótlom :) [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#55039) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#55036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábel próbáltad már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55040) donmackó válasza ArthurShelby (#55036) üzenetére


donmackó
őstag

Milyen wifi chip van a laposban, és milyen szabványon csatlakozik? Nekem gyanús hogy csak maximum G-s lehet a csatlakozás.

Release the cable hounds!

(#55041) Gubek-Einste válasza donmackó (#55040) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kell ahhoz G-s kapcsolat, elég ha csak a kapcsolódási link sebesség alacsony.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55042) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt a CS-s gondot inkább ITT legyen folytatva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55043) Szabopeter19


Szabopeter19
csendes újonc

Sziasztok! Most költöztem egy lakásba, és a régiből el hoztam a modemet, illetve a tv-vel együtt a mediacard-ot is. A net az olyan 40/10-es itt (a másikba 120/50?? volt), a tv-t pedig hiába hangolom a cirka 60 csatiból jó ha 15-20 bejön. Ami az érdekesség, hogy a UPC-nél nem jelentettem be a költözést még, illetve az előző lakó itt hátralékot hagyott ergo ki kéne lennie kötve a szolgáltatásnak, de még sincs. Van valakinek tippje hogy a tv hogy lehetne működésre bírni? Köszi előre is! :R

(#55044) 4Grider válasza Szabopeter19 (#55043) üzenetére


4Grider
nagyúr

Netnek ugyanannyinak kell lennie, mert a modemhez beállított a sávszélesség. Jelszintek rendben vannak?
Gondolom van fenn szűrő. Akkor pedig nem fogsz látni annyi tv-t (még digitálisan sem), mint ahol nincs fenn. A szűrő ellen a hivatalos út a lehetőséged.

(#55045) kabelmania27 válasza Szabopeter19 (#55043) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
1221-en jelentsd be a költözést.

(#55046) Zitronensaft válasza Szabopeter19 (#55043) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Esetleg az új helyen más a régiókód,mint a régin..ha más településre költöztél. Az is tud olyat csinálni,hogy sok adó nincs. De inkább szűrő lesz..

(#55047) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok,
1000 éve upc előfizető vagyok, TV, (mostmár vezetékes telefon is) és 120-as internet. Annak idején nem kaptam wifis routert, hanem a cisco EPC3212-est hozták ki a régit lecserélni, és Én vettem mellé egy TP-LINK N600-as wifi routert, amivel a lakáson belülre szóróm a jelet laptopnak, okostelefonoknak.
Most beújítottam egy wifis táblagépet, amit itthon gond nélkül használok, de eszembe jutott a UPC wi-free is, amit házon kívül számtalan helyen igénybe is tudnék venni....

A 1221-en jeleztem, hogy szeretném a wifi opciót aktiválni, de a MY UPC nem engedi, lévén, hogy nem wifi képes a kábelmodemem. Tájékoztattak, hogy cserét kérhetek az új wifi képes kábelmodemre, de egyszeri 5000 Ft-os modemcsere költséget felszámolnak. (Ha új előfizető lennék, vagy a jelenlegi sávszélességet bővíteném, akkor ezt elengednék...)
Van hasonló ügyben tapasztalata valakinek? Érdemes levelet írnom az ügyfélszolgálatnak?
Ha pl. a meglévő modemem meghibásodna, akkor is csak pénzért cserélnék ki a wifi képesre?

(#55048) mlinus


mlinus
őstag

hitront érdemes cserélni erre a connect boxra? most hosszabbítottam hűséget, gondolom kérhetem...
utolsó FW frissítés óta picit furán viselkedik a router része, a bridge mód kapcsoló meg már el is tűnt. :DDD

(#55049) kabelmania27 válasza gonger (#55047) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha jól működik akkor 3212-es cisco modemet nem érdemes lecserélni hgw-re, mert a sima modem stabilabb, attól még hogy nem hgw van nálad használhatod a wi-freet, ettől független írhatsz az ügyfélszolgálatnak.
Ezt a modemet akkor cserélik ha technikusnál nincs, ez egy stabil megbízható modem.
mlinus: Ha nincs bridge mód akkor hívd fel a 1221-et és kérd vissza az ipv4-et, nem biztos hogy modem probléma van.

[ Szerkesztve ]

(#55050) Sanya válasza gonger (#55047) üzenetére


Sanya
nagyúr

Felhívod őket, és kéred a szolgáltatáslemondást. Ott elmondod, hogy a t-home megkeresett, s te wifis modemet szeretnél, 120-as netet, tv-t, esetleg telefont, de régi ügyfélként ez az 5000 szarul érintett. A thomenál ugyanezt olcsóbban, wifis modemmel, kiszállási díj nélkül megcsinálják, úgyhogy te azt a szar cisco-t lerakod a házatok elé, és oda dugja fel az upc, ahova én gondolom. Ha ezt így elmondod, lesz wifis modemed ingyen. Mondjuk nem biztos, hogy azok stabilabban.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.