Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) kabelmania27 válasza Egorov (#3000) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper:)
Modem jelszinted milyen most?

(#3002) Egorov válasza kabelmania27 (#3001) üzenetére


Egorov
aktív tag

Nem változott szinte semmit.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#3003) aram01


aram01
nagyúr

hali srácok lenne egy kérdésem:
10/1-es a netem emeltetném 25/1,5-re de a modem miatt parázok ez egy scientific atlanta vajon elbánik vele?
köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3004) kabelmania27 válasza aram01 (#3003) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A webstar modem 30megabitig bírja:)

(#3005) aram01 válasza kabelmania27 (#3004) üzenetére


aram01
nagyúr

oké akkor emelhetem? nincs kedvem új modemet venni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3006) club1 válasza aram01 (#3005) üzenetére


club1
veterán

A modemet felénk a szolgáltató a szolgáltatás részeként biztosítja...

(#3007) aram01 válasza club1 (#3006) üzenetére


aram01
nagyúr

ha új belépő vagy csak akkor,vagy tévednék?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3008) HofiZoli válasza aram01 (#3007) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Tévedsz. Ha a szolgáltatásod drágább, nagyobb, újabb eszközt kíván a szolgáltató bérmentesen cseréli.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#3009) aram01 válasza HofiZoli (#3008) üzenetére


aram01
nagyúr

kiderül,megrendeltem a nagyobbat

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3010) Jim74 válasza aram01 (#3009) üzenetére


Jim74
nagyúr

Tuti, hogy ingyen cserélik. Én 25-ről 50-esre váltottam tavaly ősszel és simán cserélték a modemet. Annyit kellett csak tennem, hogy hónom alá csaptam a régit, bevittem az ügyfélszolgálatra és kaptam az újat.

(#3011) aram01 válasza Jim74 (#3010) üzenetére


aram01
nagyúr

hívtak az elöbb ezen a modemen megy még a 25-ös,30 ig bírja,mondjuk cumira szaladtam a 3hónapig ingyenes 50-el :D
vajon kicserélik igy is?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3012) Gubek-Einste válasza aram01 (#3011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3013) aram01 válasza Gubek-Einste (#3012) üzenetére


aram01
nagyúr

oké hétfőn kiderítem,mondjuk már nincs meg a doboza sem csak a modem meg az adapter az gáz?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3014) Gubek-Einste válasza aram01 (#3013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg meg kellene, hogy lenne de amikor nálam cseréltek modemet akkor a technikus meglepődött, hogy minden meg van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3015) club1 válasza aram01 (#3011) üzenetére


club1
veterán

Meglévő előfizetőknek a DS3-as modemre való váltáskor adminisztrációs (vagy valami hasonlónak hívják) díjat kell fizetni. Szerintem a 3 hónapra ezért nem érdemes új modemet kérni, a régi simán ki tudja szolgálni a 30 Mbps-ot (az 50-et nem).

(#3016) Gubek-Einste válasza club1 (#3015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Stabilabb lehet a kapcsolat ha ED3-as modem van használva, szerintem a UPC át fog állni előbb-utóbb arra, hogy mindenkinek ED3-as modemet fog adni.
Ha nem tudja biztosítani a UPC az 50 Mbps-et akkor az előfizető kártérítésre lenne jogosult de ezt szerintem nem kockáztatja meg így ki fogja adni az ED3-as modemet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3017) club1 válasza Gubek-Einste (#3016) üzenetére


club1
veterán

Csakhogy az előfizető 30 Mbps-os netre fizet elő, meg az ajándék 3 hónapra járó 50 Mbps-os net garantált értéke is jóval a DS2-es rendszeren belül van.
Lényeg a lényeg, hogy én is most váltottam 25 Mbps-ra, nekem is felajánlották a 3 hónap 50 Mbps-ot, de a DS3-as modem adminisztrációs díját nem kívántam fizetni mert a meglévő DS2-es modemmel tökéletesen meg vagyok elégedve, és a távmenedzsment munkáimhoz bőven elég a 25/1.5 Mbps. A különbözetet inkább sörre költöm... :D

(#3018) csaknehairok válasza club1 (#3015) üzenetére


csaknehairok
csendes tag

Ez nem azon múlik,hogy kérsz e új modemet vagy nem,hanem azon,hogy az ajándék három hónapot az üzletkötő ráírja e a munkalapra,mert ha igen,akkor a technikusnak cserélnie kell.(mellesleg a 3-as új modemek a 8 csatornával a zajosodó hálózaton stabilabban működnek)

[ Szerkesztve ]

(#3019) aram01 válasza csaknehairok (#3018) üzenetére


aram01
nagyúr

itt csak "feljebb kapcsolják" akkor nem biztos hogy lesz adatlap :F
amúgy sokszor ledobál játék közben is,nem tudom hogy erre hivatkozhatok e hogy sokszor megszakad a kapcsolat

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3020) csaknehairok válasza aram01 (#3019) üzenetére


csaknehairok
csendes tag

Ha te módosítasz 10/1-ről 25/1.5-re,akkor 50/5-öt járhat neked 3 hónapig,és ha te azt mondod élsz ezzel,akkor 3-as modemet kapsz.A modemet self installba lecseréled magadnak,beviszed a régit tartozékokkal,és hozod ki az újat helyette,és akkor nincs 2500 ft eszközcseredíj.Csak ne felejtsd el megkeresni a internetes felhasználónevedet és jelszavadat.Járj utána,mert megéri a stabilabb modem.(bár a 3 hónap plusz teljesítmény lehet csak újaknak jár? )

[ Szerkesztve ]

(#3021) Gubek-Einste válasza csaknehairok (#3020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor is jár ha alacsonyabb csomagról váltasz felfelé.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3022) aram01 válasza csaknehairok (#3020) üzenetére


aram01
nagyúr

na bekapcsolták ma :30/1,5

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3023) kabelmania27 válasza aram01 (#3022) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper:)

(#3024) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Tegnap tájékoztattak a UPC-től, hogy két héten belül rá lehet kötni a hálózatukra. Digital bronze TV és 25/1.5 netet tervezek rendelni. Igaz csak egy TV van, de meg köszönném, ha adnátok néhány tanácsot amire a bekötésnél (vezetékelés) figyelni kell.

(#3025) kabelmania27 válasza hucsikoi (#3024) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mielőtt elengeded a szerelőt nézd végig, hogy az összes előfizetett csatorna működik e.
Ilyen szimmetrikus kettes osztót kérjél a technikustól, feleslegesen nem érdemes a jelerősséget fojtani. Ennek az osztónak egy irányban vannak az out kivezetései, könnyebb a kábelt elvezetni mint a leágazónál, ahol a tap és az out ellentétes irányban vannak.
Azért fontos, hogy ne legyen feleslegesen lefojtva a jelerősség, mert a digitális adások nem egy frekin jönnek, ezek a frekiknek nem egyforma a jelerősségük.
Ha nagyon lecsökken a boxnál a jelerősség az adott frekin lévő adások nem fognak bejönni.
192.168.100.1 címen lehet elérni a modem oldalát, nézd meg bekötés után.

(#3026) hucsikoi válasza kabelmania27 (#3025) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Köszönöm a gyors választ. Igaz egyelőre, csak egy TV-m van, de sosem lehet tudni. Bekötéskor érdemes már úgy vezetékelni, hogy egy esetleges másik TV-t is figyelembe veszek?

(#3027) kabelmania27 válasza hucsikoi (#3026) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Felesleges osztást toldást nem szabad beiktatni, csak ha már megvan a második tévé.
A kettes osztót ki lehet cserélni bármikor hármasra és már van is lehetőség második tévén nézni az adásokat:)

(#3028) hucsikoi válasza kabelmania27 (#3027) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Köszönöm. Arra gondoltam, hogy mivel nem drága előre meg veszem az osztót az a biztos. A kábel végén lévő csatlakozók között van minőségi különbség? Mert, ha igen akkor abból is jó minőségűt tennék.

[ Szerkesztve ]

(#3029) janihunk


janihunk
senior tag

Sziasztok elvileg májusban indul be nálunk a UPC mivel megvette a RubiCom hálózatát. Véleményt szeretnék kérni tőletek hogy mit várhatok majd az internetüktől meg a TV-adásokról is kellene infó.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3030) kabelmania27 válasza janihunk (#3029) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tavaly albérletben 15/1 net volt, szerintem tökéletesen működött.
Tévé szolgáltatással sincs szerintem semmi probléma, jó csatornakiosztásuk van, digitálison szép éles az adás, ha a kábelezésed a lakában rendben van és felesleges osztásokkal nem fojtod a jelerősséget tökéletesen fog működni.:)

[ Szerkesztve ]

(#3031) Gubek-Einste válasza janihunk (#3029) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam minden kiválóan működik, nincsen gondom a szolgáltatással.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3032) janihunk válasza kabelmania27 (#3030) üzenetére


janihunk
senior tag

Hát jelenleg T net meg tv-van. De mivel ezt jövőhéten szerintem megszüntetem mert már drága így elvisznek mindent. Kábel is az övék. Jelenleg 3 tv-n van a T. És am az ényleg igaz ami az oldalukon van hogy 66xxFT az 50/5 net? Ha emellé még rendelek egy alap tv csomagot is az úgy mibe lesz kb?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3033) kabelmania27 válasza janihunk (#3032) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Analóg start 1550
analóg bronze 2300
Én a bronze-ot javaslom, benne van a három ismeretterjesztő csatorna, Comedy, Filmmúzeum, Viva, Story4!
Itt tudod megnézni a csatornakiosztást.
Most akció van a 50/5net 4 580 Ft 3hónapig 120/10es netet fogsz kapni:)

(#3034) Gubek-Einste válasza janihunk (#3032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyenlőre a Rubicom-os területeken még nem rendelhető a UPC-s csomagok, csak május elsejétől veszi át a területeket a UPC és utána még (lehet, hogy) fejleszteni kell ahhoz, hogy menjen minden csomag.
Mostanság már inkább a digitális csomagokat preferálják, természetesen továbbra is nézni tudod majd az analóg adásokat annyi tévén amennyin csak akarod.
Digital Bronz mellé analóg Bronz jár, Digital Gold mellé analóg Silver-t kapsz, analóg Silver-re már nem lehet előfizetni, csak az eddig előfizetők kapják + akiknek van Digital Gold-juk.
Au 50/5 net jelenleg 4580 HUF. Annyiba fog kerülni mennyibe a net + tv csomag, UPC-nál nincsen olyan, hogy ha egyszerre több szolgáltatást is rendelsz akkor ad kedvezményt. Régen még volt ilyen de annak is már több éve.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3035) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#3034) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

kb 2006-2008körül volt, emlékszem az albérletbe chello light-ot szerettem volna beköttetni, hűség nélkül elég drága lett volna, ezért panonos mobilnet csomagot használtam.

[ Szerkesztve ]

(#3036) janihunk válasza Gubek-Einste (#3034) üzenetére


janihunk
senior tag

Elvileg már most fejlesztik mivel a póznán lógó emberek mondták már hogy a UPC miat vannak erre. Hát nagyon remélem hogy máj 1 indul és akkor már kötik is be mert így is 1 hónapig nem lesz se net se tv.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3037) Gubek-Einste válasza janihunk (#3036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen nem tudom, hogy egy-egy adott utcában milyen a hálózat.
Szerintem május elején még biztosan nem lesz lehetőség rendelni, kell várni néhány napot amíg feltöltik a rendszerbe a Rubicom-os címeket és elindulhat az értékesítés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3038) janihunk válasza Gubek-Einste (#3037) üzenetére


janihunk
senior tag

Ez nem is lenne baj végül is, csak legyen jó, ne szakadjon meg és a többi..

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3039) kabelmania27 válasza janihunk (#3038) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jó lesz:)
UPC nem csak beszél a fejlesztésekről, hanem fejleszt is.
Nem az Invitelhez fogsz kerülni, hanem a UPC-hez.
Én a Fibernettől az Invitelhez kerültem, azzal mutatkoztak be hogy kivették a nézhető adókat.
Beszélnek fejlesztésről, előfizetői igények figyelembevételéről, valóságban meg egy nézhetetlen kiosztást alakítottak ki, azóta több házon lehet látni különböző tányéros szolgáltatók parabola antennáit.

[ Szerkesztve ]

(#3040) Gubek-Einste válasza janihunk (#3038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha minden rendben (általában így van) akkor nincsenek szakadozások és egyéb hasonló dolgok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3041) szelidorzo válasza janihunk (#3038) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Nem jársz rosszul a váltással. A UPC átvette a fibernetes területet, és azzal kezdte, hogy a boxok kiszállításával egy időben kissé rendbe kapták az elhanyagolt hálózatot. Ahol kellett erősítőt, kábelt cseréltek az utcákban, rendesen beszintezték a jelet. A szolgáltatóváltást kifejezetten jól megszervezték, a jelzett dátumok előtt kint voltak a szükséges eszközök, STB, modem, csak le kellett cserélni adott napon és működött minden. Jobb TV minőséget és klasszisokkal jobb netet kapok, mint anno fibernetesként. Nem jelentek hetente hibát, nagyon elvétve van szakadás. Mondjuk kissé zsúfolt a terület, mert hétvégente a 120, csak 60-70 mega. Fölfelé a 10 mindig meg van. A UPC-nek igazából ha a minőséget, sebességet árat is figyelembe vesszük, akkor a digi az ellenfele.

Ha nem kaszálnának plusz egy ezrest a HDMI kimenetes boxért havonta (ezért nagyon haragszom rájuk, mert a scart csatlakozón analóg a jel nem digitális, bármennyire is digitálisnak hívják a csomagot), ha végre biztosítanák, hogy elég legyen kártya a TV-zéshez box nélkül, akkor azt mondom annyival jobb mint a digi, amennyivel többe kerül.

A tré csoport jó, jó, de drága, a fibernet drága és gyalázatos volt, az invitel ADSL-je gagyi, üvegszálat huzigálnak, és kínálják, de azt sem tudják milyen szolgáltatást árulnak, az ügyfélszolgálatuk, számlázásuk, üzletkötőik kritikán aluliak. Ne bánkód, hogy rubicomosból UPC-s lettél.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#3042) kabelmania27 válasza szelidorzo (#3041) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Invitelnek a csatornakiosztása is kritikán aluli...

(#3043) pinnacle válasza szelidorzo (#3041) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A +1000 Ft-ért, a HD csatornákat is kérheted. Nekem csak külön kérésre aktiválták a Pace HD-n. Délelőtt azt mondták, hogy a boxot is cserélni kell a HD csatornákhoz, délután visszaszóltam, hogy a fórumon mondták ezen is megy a HD, ezután már nem kellett cserélni. Azért én is jobban örülnék, ha nem kellene box.

[ Szerkesztve ]

(#3044) janihunk válasza szelidorzo (#3041) üzenetére


janihunk
senior tag

A T-com nál vagyok, de szerintem sem fogom megbánni a váltást. Csak az lesz szenvedés hogy 1 hóig nem lesz net. Egy ideig meg nem lesz terhelt a hálózat mivel a falunkban mindenkinek szinte T-s nete van, az meg ugye megint másik kábelen jön nálunk. Szerintem a falu 80% azt sem tudja hogy lesz UPC, én sem tudnám ha haverom nem kérdez rá az oszlopon lógó emberre. Az meg hogy egy hónapig nem lesz netem azért van mert a T most emelt havidíjat és küldött egy papírt hogy ha nem tetszik felmondhatom a szolgáltatást, ami meg pont jól jön mivel még hűségben vagyunk. Így meg elvileg nem kell szerződés bontás után díjat fizetnem. Am a UPC mennyire változtat árakat? Mert a T már 3 hónap alatt 2x emelt és lassan 11K a 13/1 netük 40 valahány tv csatornával.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3045) janihunk válasza janihunk (#3044) üzenetére


janihunk
senior tag

Most nézem hogy elég gyér a UPC csatornakínálata. Szerintetek olyan lehetséges hogy a t-hom tv megmarad de a UPC net meg jön?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3046) kabelmania27 válasza janihunk (#3045) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sattv vagy kábeltévé-van a t-től?

[ Szerkesztve ]

(#3047) janihunk válasza kabelmania27 (#3046) üzenetére


janihunk
senior tag

Sat családi, de azt is most nézem hogy 3600ft (2 év hűségen vagyunk) havonta ha nincs más t cucc. +még a két beltéri.

[ Szerkesztve ]

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3048) kabelmania27 válasza janihunk (#3047) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A mostani rubicomos analóg kiosztás lesz UPC-nél is, pár változás lesz.
Vannak csomagok is.
Vigyél mindent az UPC-hez, egyszerűbb ha egy számlán jön minden, van e számla lehetőség, ha van Shell smart kártyád minden számla után kapsz 5pontot.

[ Szerkesztve ]

(#3049) janihunk válasza kabelmania27 (#3048) üzenetére


janihunk
senior tag

Hmm úgy is megyek majd be a városba aztán benézek hozzájuk hát ha tudnak már valamit. A T nél is van valami aranykártya 865 pontunk van. Nem tudom mire jó.

[ Szerkesztve ]

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3050) kabelmania27 válasza janihunk (#3049) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A pontokat levásárolhatod vagy leeheted a mekiben:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.