Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Intruder2k5 válasza Goblin12 (#17999) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tartományt adsz meg a forward részben? Esetleg egy screenshot?

[ Szerkesztve ]

(#18002) gduck válasza tomp (#17992) üzenetére


gduck
addikt

Amúgy ennél 1000x idegesítőbb, hogy HD csatornán nem lehet normálisan visszatekerni! Most is meg akarok nézni újra egy akciót, de legszívesebben belevágnám ezt a szar távkapcsolót a TV-be :W :DDD

(#18003) Gubek-Einste válasza gduck (#18002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam semmilyen gond nincsen a HD csatornán való visszatekeréssel, nálad mi a gond?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18004) gduck válasza Gubek-Einste (#18003) üzenetére


gduck
addikt

Akkor lehet hogy csak a PHILIPS HD szar? Visszafelé tekerek, a kép áll, majd egyszer csak kb -3.. -5 perc :)

[ Szerkesztve ]

(#18005) blakey


blakey
titán

Oda szerelőt kell hívni. Minden további nélkül vissza lehet tekerni a HD adókat, nagyon sokat használom. :)

Akkor lehet, hogy a box-szal van valami.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18006) gduck válasza blakey (#18005) üzenetére


gduck
addikt

Isten ments! Még elviszi a PHILIPS-et :DDD

(#18007) Intruder2k5 válasza gduck (#18006) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha ilyen jól működik, akkor nem kár érte... :)

(#18008) adika4444 válasza zsambek (#17996) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

Így már én is jártam, szerelő kijött egy mozdulattal a rack-ban kicserélte a modem tápját, azóta is jó, a régi bedöglött... Szerencsére nekünk is gyorsan, hatékonyan segített az ügyfélszolgálat.

üdv, adika4444

(#18009) zsambek válasza adika4444 (#18008) üzenetére


zsambek
aktív tag

Szia!

mate3553 A modem tápja volt nekem a kábel, bocsi a félreértésért :D
Emlékszem, még anno, amikor FiberNet volt nálunk. Volt, hogy egy szerelésért 4-5 napot kellett várni. Szerencsére ez már 2 napra csökkent, ha kértem volna :)

(#18010) Mate válasza zsambek (#18009) üzenetére


Mate
nagyúr

Ja, hogy a táp döglött be. Így már világos a dolog :D

Azt hittem a koaxnak kéne melegnek lennie, vagy az UTP kábelnek :D

(#18011) czanga


czanga
őstag

Sziasztok!

Megkaptam énis a modem cseréről szóló értesítést. Láttam, hogy vagy Sisco , vagy számomra ismeretlen márkájú modemet postáznak ki részemre.
Két kérdésem lenne. :)

1, Lehet azt tudni valahonnan, hogy ki milyet kap?

2, mik a tapasztalatok, milyenek a wifi képességeik ezeknek a modem-eknek?

(#18012) Goblin12 válasza Intruder2k5 (#18001) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

igen tartomány, de már rájöttem a hibára, tegnap óta IPv6-os címem van és nincs többet IPv4-es címem, és 6 IP-nél nem lehet tartományt feloldani, hanem muszáj egyesével, és akkor nem írja ki a hibát. Legalábbis ezt olvastam, most meg is próbálom. :K

(#18013) Mate válasza czanga (#18011) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen, Technicolort fogsz kapni.

A wifije meglepően erős, ahhoz képest, hogy nincs antennája. Alap igényekre tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#18014) Gubek-Einste válasza Goblin12 (#18012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogy kaptál IPv6-os címet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18015) Goblin12 válasza Gubek-Einste (#18014) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

azt elfelejtettem leírni, hogy Ausztriában lakom, és itt van UPC-m, és itt már IPv6-os címem van. CMD-ben ipconfig se ír sehol sem IPv4-es címet, a legtöbb portforwarding test a neten is már az IPv6-os címemet írja, de nem működnek ezek a checkerek még IPv6-al.

test-ipv6.hu ugyan itt még ír egy IPv4-es címet de ez igazából sehol nem találom, se a modemben se sehol. végeredmény 10/10

A port forwarding meg továbbra sem működik, szerintem várnom kell egy sofware updatet a modemre, hogy az is működjön. . .

(#18016) mr.dana


mr.dana
aktív tag

[link]Üdv mindenkinek !
Kaptam a UPC -től 1 wireless router -t ( meg ha jól látom ez a modem is egyben ) ..
Az lenne a kérdés , hogy most ezt érdemes nekem kicserélnem a mostani "felállás" helyett ..?? :F
most ugye 1 ilyen ilyen hagyományosabb talpánálló modem van és 1 TP-LINK wr 340 egyszerű kis ( kb 5000 huf volt ) router-rel vannak elosztva a dolgok .. PC - PS3-TV-és ugye a mobileszközök : - mobiltelefon-laptop-esetleg táblagéo ... minden normálisan működik ..
Nincs kedvem szétszedni az egészcuccot megmondom őszintén , most minden faxa , egyáltalán jobb lehet ez az új router ?? jó hát egy készülék lenne -odáig OK .. de valami konkrét előny ? sebesség ilyesmi ? ért ehhez valaki valamennyire ?
Ja ez az egység különben :
http://ugyfelszolgalat.upc.hu/app/answers/detail/a_id/528/~/ubee-evw3226-modem
na mindegy valamiért a tetején van ..
Köszi előre is !

[ Szerkesztve ]

(#18017) Mate válasza mr.dana (#18016) üzenetére


Mate
nagyúr

Modem-routert kaptál. Mindenképp cserélt ki, okkal küldték (Gondolom Docsis 2-es volt, azért küldték).

A modemet rakd be és max. nem használod routerként csak modemként és megmarad minden.

B verzió, hogy csak a modem/router marad.

Szerk: Most nézem, Ubee EVW3226 modemről nem is hallottam eddig. Ezt adnák most Technicolor helyett?

[ Szerkesztve ]

(#18018) mr.dana válasza Mate (#18017) üzenetére


mr.dana
aktív tag

akkor szerinted cseréljem ? az mit jelent hogy Docsis2 -es ? hát ha már kicserélem akkor router sem kell már szerintem , pont az lenne jó hogy 1 készülék .. legalábbis én nem látok más előnyt - hogy most melyik router a gyorsabb vagy ilyesmi ..? gondolom ami most van sem nagy szám .. ( a TP-LINK 340) de viszont korrekten műxik minden .. ezért is nincs kedvem hozzányúlni .. :F :R

(#18019) Mate válasza mr.dana (#18018) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen, a modemet cseréld ki. Több csatornán keresztül dolgozik, gyorsabb, stabilabb.

Az, hogy routerként használod-e vagy sem, az a te dolgod és döntésed.

A modemmel amit kaptál még nincs tapasztalat, ahogy néztem elsők közt kaptad meg. A menüje elvileg megegyezik a Technicolor modemmel, így beállítási segítséget fogsz tudni kapni.

(#18020) Intruder2k5 válasza mr.dana (#18018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez mindenképpen egy korszerűbb modem, több le, és feltöltési csatornát használ egy időben mint a régi, ezáltal lényegesen nagyobb sebességre is képes, illetve üzembiztosabbnak is mondható! Lehet most még gondolkodhatsz egy ideig a cserén, de aztán előbb-utóbb le lesz tiltva az ED2-es modemet, akkor meg úgyis kénytelen leszel cserélni!

(#18021) mr.dana válasza Mate (#18017) üzenetére


mr.dana
aktív tag

ezt !! most hozta a postás .. totál meglepődtem .. :Y

(#18022) mr.dana


mr.dana
aktív tag

OK !!! Köszönöm mindenkinek !!
Akkor csere ... :R :R

(#18023) HofiZoli válasza mr.dana (#18022) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ha beüzemelted, lécci oszd meg a tapasztalataidat. Esetleg néhány képet tölthetnél fel a menüről, érdekelne milyen cucc ez. Előre is köszi!

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#18024) mr.dana válasza mr.dana (#18022) üzenetére


mr.dana
aktív tag

Jaa... és még egy , hogy cseréljem szerintetek ?? kapcsoljak ki mindent gondolom - szétszed / összedug - aztán indítom .. vagy így "menetközben" hogy kell ?? gondolom az első verzió .. :F

(#18025) Intruder2k5 válasza HofiZoli (#18023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Firmware ugyanaz benne, mint a TC-ben...
http://ugyfelszolgalat.upc.hu

mr.dana
Nem tudom a minden alatt mit értesz, de nem feltétlenül kell a klienseket lelőni, ha kihúzod a régi modemet, routert, majd ezt bedugod a helyére, akkor mennie kell! Értelemszerűen egy beállítás azért kell neki, WiFi titkosítás, stb...

[ Szerkesztve ]

(#18026) HofiZoli válasza Intruder2k5 (#18025) üzenetére


HofiZoli
senior tag

akkor még mindig jobb a cisco-m ;)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#18027) mr.dana válasza Intruder2k5 (#18025) üzenetére


mr.dana
aktív tag

OK ! Köszi ! :R

(#18028) Intruder2k5 válasza mr.dana (#18027) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen!

Azt nézd már meg légyszíves, mert erre gondolom többen kíváncsiak lesznek, hogy a bridged mód megvan-e, elérhető-e a menüjében?

(#18029) mr.dana válasza Intruder2k5 (#18028) üzenetére


mr.dana
aktív tag

OK ! megnézem , egyenlőre kicseréltem csak , most próbálok valami menüt keresni .. most még nem kellett semmit állítanom - megy magától .. de ugye kábellel - most megnézem wifi -ről is.. :R

(#18030) mr.dana válasza mr.dana (#18029) üzenetére


mr.dana
aktív tag

igen ott van - választható - router mód
- bridge mód

ez mi különben ? gondolom híd mód , de mit jelentenek ? nekem melyik kell ? :F

(#18031) Intruder2k5 válasza mr.dana (#18030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remek, köszönjük az infót!

(#18032) adika4444 válasza mr.dana (#18030) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

Én is köszi az infót!
Attól függ...
Ha ezt szeretnéd routerként is használni, akkor router mode.
Abban az esedben, hogy ha viszont a publikus IP-det szeretnéd használni a routeren, avagy esetleg a 3 ezközödön a 3 public IP-det, akkor tedd britge-be...
Egyszerűen. Ha Britge-ben van, akkor olyan lesz, mint a régi modemed...

üdv, adika4444

(#18033) Salex1


Salex1
senior tag

Adott egy UPC box és egy 16:9-es tv, hdmi-n összekötve. Mit kellene tennem, hogy automatikusan váltson a tv a 4:3 és a 16:9 között? A tv-n a felbontás "eredeti"re van allitva , a box pedig a tv beállításoknál 16:9-re (bár tök mindegy melyiket választom). A regi box-al így ment, de miota cseréltek hd-re, azóta nem tudom rávenni. A hdmi-lenne a gond? Regen sima scart-on volt összekötve.

(#18034) Intruder2k5 válasza adika4444 (#18032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyszerűen. Ha Britge-ben van, akkor olyan lesz, mint a régi modemed...

Kivéve, hogy a WiFi-t külön le kell tiltani benne, mert ezekben a UPC.s kütyükben a WiFi is bridge módba vált, és bizony egy telefon is kap publikus IP címet!

(#18035) Mate válasza Salex1 (#18033) üzenetére


Mate
nagyúr

Miért kéne bármit is 4:3-ra váltania?

(#18036) nyilasmisi


nyilasmisi
tag

Gödöllő-Szada-Őrbottyán-Vácrátót-on illetékes upc-s szerelőt keresnék.

Kérem privátban jelentkezzen.

Előre is köszönöm

(#18037) Salex1 válasza Mate (#18035) üzenetére


Salex1
senior tag

Pl a jimjam-en a mesek egy resze 4:3-as és azokat most szetnyújtja...

(#18038) Mate válasza nyilasmisi (#18036) üzenetére


Mate
nagyúr

Illetékes szerelőt UPC-től tudsz "rendelni", maszekba nem. Sima kábelezést meg bárki csinál neked.

Ha meg műholdhoz kell, akkor másik topic.

Intruder2k5: Amióta gép osztogatja nekik a címeket, teljes káosz van.

Hozzánk múltkor 13. kerből jött egy szerelő. Kerületbe bejövő úton szembetalálkozott egy másik szerelővel, aki meg 13. kerbe ment....

Ja és 10-re címet dobott a szerelőnek, úgy, hogy 13-tól dolgozott.

[ Szerkesztve ]

(#18039) Intruder2k5 válasza nyilasmisi (#18036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ilyen nincs, hogy illetékes UPC-s szerelő! Nálam is volt már olyan szerelő, aki mondta is, hogy alig talált ide, mert Ő valahol Hatvan környékén dolgozik egyébként, de sokat nem tudott tenni, kiküldték, jönni kellett!

(#18040) Mate


Mate
nagyúr

Rákérdeztem UPC-nél, hogy új modemmel lehet-e egyszerre használni 2,4 és 5 GHz-et, de nem...

[ Szerkesztve ]

(#18041) nyilasmisi válasza Intruder2k5 (#18039) üzenetére


nyilasmisi
tag

Akkor inkább olyanra gondolok, aki szokott erre szerelni.

(#18042) Mate válasza nyilasmisi (#18041) üzenetére


Mate
nagyúr

De mit akarsz csináltatni pontosan?

(#18043) Intruder2k5 válasza Mate (#18042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kivetetni 5000-ért a notv szűrőt! :)

(#18044) Mate válasza Intruder2k5 (#18043) üzenetére


Mate
nagyúr

Tipp vagy megírta pm-ben? :D

(#18045) Intruder2k5 válasza Mate (#18044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ááá, csak én tippeltem! :)

(#18046) Mate válasza Intruder2k5 (#18045) üzenetére


Mate
nagyúr

Az jó, mert én is ezt tippeltem, csak 3K-val :D

(#18047) Intruder2k5 válasza Mate (#18046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aztán lehet csak egy kávéval kínálná meg... :)

(#18048) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért az kicsit kínos, hogy pont egy informatikával foglalkozó cég, egy állítólag neves internetszolgáltató, a UPC, nem enged az előfizetői jelszóba különleges karaktert írni, csak kis és nagy betűket, valamint számokat lehet használni! Nevetséges... És akkor még ezek papolnak a biztonságról?

Jaa, és miután megváltoztattam, azt mondja, hogy "beállításait mentettük, a módosítások 24 órán belül életbe lépnek"! Mi van??? Majd reggel jön az ügyeletes és átírja? :)

[ Szerkesztve ]

(#18049) nyilasmisi válasza Mate (#18042) üzenetére


nyilasmisi
tag

Még nincs bekötve semmi!

Kérdés lett volna, hogy lehet-e csak modemet kérni, mert ha nem és csak a fullgagyi Technicolort adják, akkor inkább be se köttetem.
Ez lett volna a kérdés, mert az ügyfélszolgálaton nyilván fogamuk sincs mi lehet/van kint a valóságban.

(#18050) Mate válasza nyilasmisi (#18049) üzenetére


Mate
nagyúr

Csak technicolor illetve az új típusú van. Letiltod és csak modemként használod. Semmi gagyiság nem lesz benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.