Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134251) gduck válasza cocka (#134248) üzenetére


gduck
addikt

Még mindig kevesebbet fizetek, mint 2009-ben. Pedig akkor sokkal többet ért a pénz és a NET is sokkal lassabb volt. :DDD De hozhatnék ezer más példát, mi mennyibe került régen és milyen méregdrága most. Szóval nem csoda, hogy emelnek. :(

[ Szerkesztve ]

(#134252) MiZo1990 válasza gduck (#134251) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Meg nem is jótékonysági gyülekezet és nem puszira adják a szolgáltatást bármennyire is ezt szeretnék páran...

(#134253) kapasz


kapasz
tag

Ha üzletben intézem a szerződéshosszabbítást, akkor is jár a 14 napos elállás? (Arra gondoltam, hátha elhozhatom "szereld magad" opcióval az Arrist a gigabites nethez.)

(#134254) xDiESEL92


xDiESEL92
csendes tag

Sziasztok,

Kb. 3-4 hete váltottam gigabites netre az 500-asról.
Azóta azt tapasztalom, minden multis játéknál 15-20 percenként van egy 1-2 másodperces hálózati dadogás. Csomagvesztés, ping felugrik magasra, majd szépen visszaáll és utána megint élvezhető. Minden multis játéknál tapasztalni. Néha 1-2 percenként többször is, de jellemzően ez a 15-20 perc. A modem bridge módban van, próbáltam másik routerrel, kábelen a routerre kötve. Kértem router módba az Arrist, ott is csinálja WiFi-n valamint kábelen is. Természetesen a központban nem látnak semmi szakadást és a jelszintek is rendben vannak. (@kabelmania27 többször is megnézte) Mi lehet a probléma? hogyan lehet orvosolni? A fekete CB-nél (500mbit) nem tapasztaltam ilyen hibát.

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#134255) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Tévéboxon az audio kimenetnél a Dolby Audio mit takar? Van olyan csatorna, ami 5.1-ben adja a hangját, pl. filmeknél? Vagy semmi jelentősége nincs a kimenet választásnak?

(#134256) kapasz válasza xDiESEL92 (#134254) üzenetére


kapasz
tag

Hát ez rémisztően hangzik.

Ubeeról váltva épp át akarom ugrani a Puma 6-os dobozokat, a gigabites nethez járó Puma 7-es Arrist vettem célba, hátha ott nincsen ilyen, erre tessék...

(#134257) ledgeri válasza kapasz (#134256) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Cserébe rántott a csomagváltás?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#134258) cocka válasza kapasz (#134256) üzenetére


cocka
veterán

Miért akarsz mindenáron megszabadulni a régi modemtől?

(#134259) Tomix24 válasza xDiESEL92 (#134254) üzenetére


Tomix24
addikt

Gyárizd le, ha nem javúl kérj technikust, és jelezd hogy 15-20 percenként kábelen gond van, vizsgálják meg a házba bejövő jelet, és modemcsere lehetőségét. (Főleg az utóbbit mert 500-as netnél ezt nem érezted)

(#134260) kapasz válasza cocka (#134258) üzenetére


kapasz
tag

Nem mindenáron, de kezd kevés lenni a 10 Mbit feltöltés.

[ Szerkesztve ]

(#134261) kapasz válasza ledgeri (#134257) üzenetére


kapasz
tag

Igen. Sajnos az Ubeere nem kapcsolnak nagyobb csomagot. Kevés a 10 Mbit upload felhőbe mentéskor.

(#134262) xDiESEL92 válasza Tomix24 (#134259) üzenetére


xDiESEL92
csendes tag

Szia!

Próbáltam gyári beállításokat (10mp-ig nyomtam a resetet).

Utána újraindult, az full reset volt, vagy csak ilyen soft reset, ami lényegiben inkább csak egy újraindítás?

Válaszodat előre is köszönöm!

(#134263) xDiESEL92 válasza Tomix24 (#134259) üzenetére


xDiESEL92
csendes tag

Beszéltem a Vodafone ügyfélszolgálattal.
Természetesen minden jelet hibátlannak látnak és 11 500 Ft-os kiszállási költséget akarnak rámverni, ha kijön a technikus és nem talál hibát.
Nyilván nem fog gondolom 20-30 percet játszani a számítógépen, hogy lássa azt a 1-2 másodpercet teljes szakadást és packetloss-t.
Van esetleg más mód, valami jollyjoker, hogy mindenképp kijöjjenek és esetleg egy modemcserét ki tudjak küzeni? Mert ennek sok értelme nincs, hogy fizetem a drágább havi díjat, rosszabb szolgáltatást kapok, mint az 500mbps-nél és 11 500 Ft-ért hivogatom ki a technikust, aki nyilván 10 perc alatt megállapítja, hogy nincs semmi baj.

Bekötés utáni este már tapasztalható volt ez a fagyogatás. Gondolom 1 óra alatt betkötéstől számítva nem változtak úgy a jelszintek, hogy instabil legyen a net.

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#134264) mcll válasza xDiESEL92 (#134263) üzenetére


mcll
aktív tag

Egyik ismerősömnél ugyanez volt. Neki folyamatosan xar volt, videóra is vette, persze nem fogadták el, szerintük, onnan bentről nézve minden rendben van. Neki is mondták hogy kiküldhetnek tekit, de ha nem talál hibát, akkor 11500 pénz lesz. Bevállalta mivel tényleg folyamatosan xar volt. Teki kiment, és persze hogy akkor minden ok volt, sőt aznap nem is volt hiba. Másnapig, akkor megint xar lett. Utána srác felmondta az egészet mert elege lett. Kötbért is fizetett.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#134265) xDiESEL92 válasza mcll (#134264) üzenetére


xDiESEL92
csendes tag

Telekom 30mbps ADSL az alternativa, szóval nincs játéktér :(
Másoknak ötlet? :(

(#134266) garga01 válasza xDiESEL92 (#134263) üzenetére


garga01
senior tag

Esetleg kérj NMHH mérődobozt, azt kötelesek elfogadni hitelesnek szerintem.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#134267) xDiESEL92 válasza garga01 (#134266) üzenetére


xDiESEL92
csendes tag

Szia!

Az milyen sűrűn mér? mennyi az esély, hogy pont elkapja azt a pár másodpercet?

(#134268) Danibartha42 válasza xDiESEL92 (#134265) üzenetére


Danibartha42
csendes tag

Nálam ugyanez ,gigabites netet fizetek, előtte telekomnal voltam ott hibátlanul ment stabil volt a gigabites net.csak elköltöztem és itt csak vodafon lehet vagy 30mbps rezkabeles telekom. De a sebesség is lassú folyamatosan 150mbps letöltési sebesseg vagy az alatti a letöltés. Feltöltés meg 1-2 mbps , Es nem kezdenek vele semmit mert hibátlannak látják :) kijön a technikus nála is ugyanúgy szart mér de fingja nincs , hogy mi van. :W :C

[ Szerkesztve ]

(#134269) xDiESEL92 válasza Danibartha42 (#134268) üzenetére


xDiESEL92
csendes tag

Nálam a sebességek és a ping is rendben van. Egyedül óránként az a 3-5 alkalommal szakadok meg 2-3 másodpercre. De néha 1 perc alatt 3-4 alkalommal is bedadog 1-2 másodpercre az online játékoknál.

(#134270) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ügyben előre lépés: na az nincs, de legalább számláznak a fiúk továbbra is a semmire.

Annyiban vagyunk előrébb, hogy már az ügyvédünknek sem mi vagyunk az egyetlen esete, egy másik cég is hasonló cipőben jár: szerződés felmondva, eszköz leadva, a Voda számláz tovább. Nyilván ellentételezni az ezzel járó kellemetlenségeket nem szeretné magától. Kíváncsian várom mikor és mi lesz ennek a vége.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134271) vilmose33


vilmose33
őstag

Sziasztok
Eszköz garancia jegyét hol lehet letölteni?

A jövő most van

(#134272) pjen válasza vilmose33 (#134271) üzenetére


pjen
félisten

Már szinte semminek nincs külön gar jegye. Blokk vagy számla garos szinte minden. A számlan rajta vannak a garanciás feltételek.

(#134273) vilmose33 válasza pjen (#134272) üzenetére


vilmose33
őstag

Köszönöm, úgy emlékszem mikor voltam bent az ügyfélszolgálaton azt mondták én is le tudom tölteni, csak már nem emlékszem hol.

A jövő most van

(#134274) zozimoto


zozimoto
aktív tag

Üdv.
Kaon v mi médiaboxom van. Optikai kábel lel van összekötve egy külső hangszóró és a távirányítóval nem lehet a hangot állítani.

"...az enyémre az van írva hogy sivatagi sas 0.50"

(#134275) LÁZ


LÁZ
addikt

no, bp13 vezetékes net kuka, máshol mi a stájsz?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#134276) pjen válasza LÁZ (#134275) üzenetére


pjen
félisten

17. ben nincs gond.

(#134277) ledgeri válasza kapasz (#134261) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R Én ma felhívtam őket, hogy miért kell cserélni... Azt kaptam, hogy azért, mert a régi már elavult, kivezetik, és ha cserélni kellene nincs lehetőség ugyanilyenre... Nem akartam már a logikát megbontani azzal, hogy minek cserélni most, hogy ha akkor is lehetne, ha baja van....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#134278) cocka válasza ledgeri (#134277) üzenetére


cocka
veterán

a régi már elavult

Ez nem indok, hanem kifogás. Egy kifogástalanul működő eszköz cseréjét erőltetik egy hardveresen szarra. Tudtommal a Compal is meg az Arris is szar. Mindkét eszköz kapcsán lehetett számtalan netes problémáról olvasni itt az elmúlt években. ÉÉÉÉÉÉrdekes módon valahogy a régi modemesek nem sűrűn panaszkodtak a netre. (én sem) Ha csak az nem volt ok a panaszra, hogy kis sebességeket adnak.

kivezetik

Bevezetni mikor fognak OPTIKÁT mindenhova?

és ha cserélni kellene nincs lehetőség ugyanilyenre...

Erről sem az ügyfelek tehetnek.

minek cserélni most, hogy ha akkor is lehetne, ha baja van....

Mert a régiekre nem tudják távolról telepíteni a frissebb firmware-t (nyilván beépített kémszoftverrel).
Ezekkel a frissebb fw-kkel is örökké csak a baj van. Ha más nem is történik, automatikusan visszadobják szerencsétlen ügyfeleket IPv6-ra meg router módba. Mindezt miért? Hogy az ügyfélszolgáknak legyen létjogosultsága. Mert valami agyhalott a lehetőséget is elvette az ügyfelektől, hogy szoftveresen MAGUKNAK visszaállíthassák. Újabban már wifi csatornát sem engednek változtatni. (nyilván más kérdés, hogy nem a HGW-ről kéne wifizni)

Amúgy tényleg mindhárom vezetékes szolgáltatásukat figyelembe véve, nekem csak a TV-vel szokott lenni bajom. A másik kettővel ha 2-3 évente előfordul valami központi anomália, akkor sokat mondok.

[ Szerkesztve ]

(#134279) ledgeri válasza cocka (#134278) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Majd kikérdezem a szerelőt is ;] , de egyébként ja-ja-ja mindenre!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#134280) cocka válasza ledgeri (#134279) üzenetére


cocka
veterán

Mármint az optika bevezetéséről vagy arról, hogy miért ipari hulladékokat osztogatnak HGW címszóval? :DDD

(#134281) vg válasza cocka (#134278) üzenetére


vg
addikt

Alapvetően igazad lenne, de az én tapasztalatom a következő; soksok évig Cisco 3212 modemem volt, aztán kb egy éve olcsó 1000-net mellé lecserélték Arris-ra. Kezdetektől router módban van, nem szakad, nem akad, pont úgy megy mint a Cisco akár hetekig. Egy apró kellemetlenség van, mivel én minden este áramtalanítom minden eszközöm és másnap amikor bekapcsolom néha a routerrel csak 100-as netet szinkronizál, akkor újra indítom a routert és 1000-es lesz. Azt könnyen lehet látni, hogy vörösen villog a Arris hátulján a led, nem zölden. A piros 100, a zöld az 1000. Mondjuk néha észre se veszem, hogy 100-as, vagy 1000-es net van, de ez mindegy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.