Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134751) v.attis válasza maglew (#134749) üzenetére


v.attis
őstag

Médiakártya epg-t tud csak szerintem, mondjuk nekem ez elég is.
Tévétől is függ, hogy be tudod-e állítani a kedvenceket, nekem 3 tévém van, 3 médiakártya, ebből kettő tudja a kedvenceket.

(#134752) erh75


erh75
tag

Sziasztok!

Van egy Internet 300 + TV Comfort + Nonstop S csomagunk. Ebből a telefont és a TV szolgáltatást fel szeretném mondani mivel nem használjuk. Jelenleg 8587Ft fizetünk. Felmondás után mi alapján fogják meghatározni az Internet 300 árát ?
Köszönöm előre is.

(#134753) ledgeri válasza erh75 (#134752) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szerintem hacsak nem fix csomag az egész... amit nem lehet bontani, vagy
csak a hátramaradó számlán is részletezett töredék maradhat,
át fognak kötni 250-es vagy 500-as netre, mert csak azok a csomagok a kiadhatóak...
Alapja, hogy 150-es csomagom volt, jobb árat kartam, és csak a 250-esre tudtak kötni, hűséggel...

Ha úgy is felmondós, akkor miután csak alapból érdeklődsz egy kört, hogy mi is lehet, átfordulhatsz asztalverősbe, hisz úgy is szolgáltatás felmodás lesz belőle, hogy jobb árat kapj!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#134754) falabu88 válasza erh75 (#134752) üzenetére


falabu88
aktív tag

Inkább egy teljes felmondással kezdenék a helyedben (akár a 1270-en), és említsd meg, hogy csak a netet használjátok. Valószínű fel fognak ajánlani egy ügyfélmegtartó csomagot először (6500ft körül van a legnagyobb tv csomag + 500-as net), majd ha ez se jó akkor egy kedvező internet havidíjat magában. :)

(#134755) ab13


ab13
lelkes újonc

Mai szamlalevelen volt olvashato
"Az ÁSZF és a Kiemelt Üzleti ÁSZF, 1. sz. Szolgáltatások leírása melléklet 1. sz. Csatornakiosztás függelékéből a Szolgáltató érdekkörén
kívül eső ok miatt kivezetésre kerül a Comedy Central Family műsorcsatorna, mivel a médiaszolgáltató tájékoztatása alapján a műsorcsatorna 2024. július 6-án megszűnik."

(#134756) vg válasza erh75 (#134752) üzenetére


vg
addikt

Az a helyzet hogy annyira be vannak szarva, mivel tömegek mondják le a tv-t és a vezetékes telefont (wtf ilyen még van?) és nem kapnak jog díjakat előfizetők után, hogy többért akarják majd adni a csak net-et tv nélkül... tehát majd a csak 300-as netre adnak egy 7.800 forintos ajánlatot, de ha megtartod a tv-t és a telefont, akkor úgy 6.500-re saccolom.

(#134757) v.attis válasza kabelmania27 (#134747) üzenetére


v.attis
őstag

Megint kezdődik az előzmény, új osztókkal, új modemmel.

Letöltés a csere után -2 -5 között volt, most -4 -6 között.

Feltöltés volt 5 csatornám, ha jól emlékszem 38-as értékekkel, most van 1 csatornám 57-es jelszint.

Elkezdett ritkán kockásodni a tv műsor, gondoltam ránézek.
Mi fene történik itt? És mit csináljak?
Nálam már nincs mit cserélni...

(#134758) pjen válasza v.attis (#134757) üzenetére


pjen
félisten

Szolgáltatót még cserélhetsz. :)

(#134759) v.attis válasza pjen (#134758) üzenetére


v.attis
őstag

Sajnos még nem. Vodán kívül a Telekom van az épületben, de annak is még csak a gerinchálózata, szolgáltatás még nem rendelhető.

(#134760) Tikakukac válasza pjen (#134758) üzenetére


Tikakukac
titán

Kiderült, költözik majd az iroda.

Az mekkora sztori lenne, ha csak Voda szolgáltatna ott is. Fel is mondanék :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134761) erh75 válasza falabu88 (#134754) üzenetére


erh75
tag

Felmondtam web-en keresztül, a kollégák 30 napon belül majd jelentkeznek :D

(#134762) kabelmania27 válasza v.attis (#134757) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem újraindítás után sem lesz több feltöltési csatorna?

(#134763) ledgeri válasza erh75 (#134761) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mindent? Legalább utánakérdeztél a mi lennére?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#134764) Farkassacred válasza pjen (#134732) üzenetére


Farkassacred
őstag

Szomszéd vette át a tévét.. :DD A magyar posta nem igazán tájékoztatott a kiszállítással kapcsolatban sajnos, rögtönöznöm kellett, de a futár így is gyorsabb volt nálam..
Egy jó szomszédot meg kell becsülni..

(#134765) pjen válasza Farkassacred (#134764) üzenetére


pjen
félisten

Hát csak az a biztos ami már elmúlt. En két éve karácsonykor valamilyen akció keretében kaptam tőlük egy 32" os tv t. Nekem is mondták, csak személyesen vehetem át. Aztán hozta a futár, megkérdezte a nevem, a kezembe nyomta a tv t. Alá se kellett írni.

(#134766) falabu88 válasza erh75 (#134761) üzenetére


falabu88
aktív tag

Telefonon pár perces procedúra lett volna, és már meg is van az új szerződés.. :) Még nem késő, mert addig is csak ketyeg a drága havidíj..

(#134767) v.attis válasza kabelmania27 (#134762) üzenetére


v.attis
őstag

Nem. A tévé nem akad, de a modem értékek és csatorna mennyiség ugyanaz. Mondjuk a feltöltési sebesség megvan, a letöltés sem olyan gáz.
Holnap újra hívom őket, csak, hogy érezzék a törődést. :))

[ Szerkesztve ]

(#134768) kabelmania27 válasza v.attis (#134767) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet zajbetörés van a környéken vagy gond van az erősítővel.

(#134769) v.attis válasza kabelmania27 (#134768) üzenetére


v.attis
őstag

Biztos, hogy van műszaki gond, szerintem semmit nem fejlesztettek a környéken mióta megvették a UPC-t.
Engem csak az mérgel fel, hogy havonta valami össze fossa magát: vagy a tv, vagy a net, vagy mindkettő. Utána főzöm a kávét a szerelőnek, mert hozzám kijönnek tízszer is, de a hálózat többi elemét a kutya meg nem nézi...
Mindehhez hozzájárul, hogy a Digi optikán kb egy éve megy a városban, de a Telekom is elkezdett szolgáltatni. Rengetegen át is mentek, tehát a Voda hálózata tehermentesül. Mégis sz@r.

(#134770) pjen válasza v.attis (#134769) üzenetére


pjen
félisten

Akkor már nem is fog fejleszteni. ONE lesz a voda digi páros a digi optikáján. Legalábbis minden digis és vodás szerelő ezt mondja és logikus ia, hiszen egy a tulaj.

(#134771) maglew


maglew
aktív tag

Mobilos kérdés lehet?
Mennyire lehet megfelelő az új 5Mb/s szélessávú mobil internet?
Nem akad rajta a netflix?
Mi értelme ezzel szivatni az ügyfeleket amikor mondjuk a Telekom 40Mbit/s-el nyomja a mobil netet? Érti ezt valaki???

(#134772) v.attis válasza maglew (#134771) üzenetére


v.attis
őstag

Full HD adatfolyam sávszélessége 8-10 Mbit/sec, szóval kevés lesz.
Azt nem tudom, esetleg valami tömörítést alkalmaznak-e mobilon való megtekintésnél, hátha valaki megmondja....

(#134773) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Sziasztok!

Compal CH7465VF modemen van lehetőség átnevezni a 2,4 és 5 GHz hálózatokat, hogy eldönthető legyen, melyikre csatlakozom?
Egy Asus router esetében külön van a kettő és az 5 GHz-re csatlakozva jelentősen gyorsabb értelemszerűen.

Ha jól látom a beállítások között csak kikapcsolni lehet egyiket másikat, különböző neveket megadni nem. Más is így látja?

(#134774) kabelmania27 válasza leikomessi (#134773) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem fw frissítés óta sajnos erre már nincs lehetőség ezért érdemes venni gigabites routert így a modemet modem üzemmódban tudod használni, amennyiben a modem oldalán nem találod a modem üzemmódot 1270-es számon kapcsoltasd ki az ipv6-ot. Ha megírod, hogy milyenek a modem jelszint értékek meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.

(#134775) leikomessi válasza kabelmania27 (#134774) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors választ. A problémám, hogy a lakás modemtől legtávolabbi pontján gyenge a jel még 5 GHz-en is.
A modem melletti szobában: -36 -39 dBm,
a modemtől legtávolabbi szobában: -66 -71 dBm közötti értékeket mérek.

Beüzemeltem egy ASUS routert AP módban, így már a legtávolabbi szobában, ami most a legközelebbi az új routerhez mérek -36 -45 dBm közötti értékeket. Ez már elég korrekt sebességet is hoz.
Szerintem két wifi sugárzóra szükség van, mert egy nem fedi le megfelelően a teljes lakást, és kábelezve is úgy van, hogy a négy sarkában van szinte mindegyik végpont.

(#134776) erh75 válasza ledgeri (#134763) üzenetére


erh75
tag

Nem mindent, csak a telefont és a tv-ét.

(#134777) FattyDove válasza leikomessi (#134773) üzenetére


FattyDove
őstag

Hogyne lehetne.

Advanced -> Security

(#134778) kabelmania27 válasza FattyDove (#134777) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a helyesbítést.

(#134779) kabelmania27 válasza leikomessi (#134775) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Esetleg próbáld meg FattyDove által írt menüpontban átnevezni a hálózatokat.
Ha megírod, hogy milyenek a modem jelszint értékek meg tudjuk írni, hogy kell-e szakadástól tartanod. Amennyiben leírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#134780) Tcsabi7811 válasza leikomessi (#134773) üzenetére


Tcsabi7811
csendes tag

Így...

[ Szerkesztve ]

(#134781) boborján2 válasza leikomessi (#134775) üzenetére


boborján2
tag

5ghz mindíg is gyengébb lesz mint a 2.4.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#134782) ledgeri válasza erh75 (#134776) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:C , és maradt a maradék korábbi ára, vagy valami változás lett abban is?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#134783) Wovbagger


Wovbagger
tag

Sziasztok,

a sztorim röviden annyi, hogy hosszú évek óta használom itthon a UPC hálózatát, és alapvetően nem volt vele gondom. Persze fordultak elő időszakos kiesések olykor, de mivel nem én üzemeltetem a 112-es segélyhívó vonalát, így nekem ennyi belefért. A mostani áremelésnél viszont összehúztam a szemöldököm egy kicsit, és bementem az ügyfélszolgálatra, hogy átmennék más szolgáltatóhoz, és így kaptam egy nagyobb csomagot olcsóbban, mindössze a modemet kellett kicserélnem, és leadnom a régit.
Ez a hét elején történt, és azóta van gondom a szolgáltatással. Egyelőre annyit tudtam kiszűrni, hogy ha a qbitorrent 4.6.4 fut, akkor elszállnak a pingjeim. Mikor ma hazajöttem, és tesztelni kezdtem mindössze egy PC-vel kapcsolódva a modemhez - CH7465VF - akkor a Google DNS-é hez - 8.8.8.8 - 6 és 12 ms közötti ping-eim voltak 8 ms-os átlaggal. Miután elindítottam a torrent alkalmazást lett két request timed outom, aztán egy 354 ms-os majd egy 48 ms-os pingem, a többi csomag 20 ms alatt volt.
Eközben viszont a torrenten sem történik semmi, a mai esti forgalmam 0 (nulla) bájt másfél óra alatt, és a kliens panaszkodik, hogy "nincsenek közvetlen kapcsolatok. Ez hálózat beállítási hibákra is utalhat", viszont én megesküdnék bármelyik Vodafone ügyfélszolgálatos életére, hogy nem állítottam át semmit múlt hét óta a kliensen.

Rákerestem a topicban a "torrent" kulcsszóra, és olvastam olyanokat, hogy "ragaszkodom az Ubee modemhez, mert ebben még nincsen latency spike és egyéb hibák torrentnél", és amennyire emlékszem nekem is ilyen uborka nevű modemem volt eddig. A többi válasz viszont egy kicsit magas volt nekem.
A kérdésem az, hogy merre induljak? Ha azt mondjátok, hogy a Bittorent topicba, akkor szívesen átfáradok oda, tanakodtam is, hogy hol kéne erről a témáról érdeklődnöm, de két helyen nem szerettem volna ugyanazt a kérdést feltenni.

(#134784) kabelmania27 válasza Wovbagger (#134783) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Amennyiben a modem oldalán nem találod a modem üzemmódot 1270-es számon kapcsoltasd ki az ipv6-ot. Ipv6 mód esetén nincs portforward menüpont a modem oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#134785) Wovbagger válasza kabelmania27 (#134784) üzenetére


Wovbagger
tag

Köszönöm a választ, és pláne a szerkesztést, mert így már kicsit jobban értem :R
Az Advanced settings > Security > Port forwarding menüpontban tudnék létrehozni new rule-t (de sosem csináltam még ilyet).

(#134786) kabelmania27 válasza Wovbagger (#134785) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben nem stabil az internetkapcsolat érdemes megnézni, hogy modem üzemmódban javul-e a helyzet, ilyenkor a modem újraindulás után első három vezetékes eszköz kap ipcímet.
Ha megírod, hogy milyenek a modem letöltési és feltöltési jelszint értékek a haladó beállítások, hálózat állapota menüpontban meg tudjuk írni, hogy kell-e szakadástól tartanod.

[ Szerkesztve ]

(#134787) Wovbagger válasza kabelmania27 (#134786) üzenetére


Wovbagger
tag

Acquired Downstream Channel(Hz) 362000000 Locked
Ranged Upstream Channel(Hz) 40000000 Ranged
Provisioning State Online Operational

(a modem módos tippet köszönöm, eddig nem olvastam el, hogy Bridge Mode-ban csak a wifi routert vesztem el, de minden szabad LAN port használható)

(#134788) kabelmania27 válasza Wovbagger (#134787) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ebből a részből a következő hsz-ba kellene másolni a jelszint értékeket ahol Mhz és dBmV értékek vannak egymás alatt. Működnek a lan portok modem üzemmódban viszont egyszerre csak három eszköz kap ipcímet, ha egy negyediket szeretnél használni akkor megint újra kell indítani a modemet.

[ Szerkesztve ]

(#134789) leikomessi válasza kabelmania27 (#134779) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!
Sikerült átállítani, valahogy nem találtam magamtól, hogy hol kell.
Amit akartam azt megnéztem, 5 GHz-en sem jobb a sebesség a Voda modemre csatlakozva. Viszont így az AP módba kötött routerrel jónak látszik.

A modemen ezeket látom, ez lenne a kérdéses infó? A távolság okozta lassulást leszámítva amúgy nem tapasztalok negatívat.

(#134790) kabelmania27 válasza leikomessi (#134789) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek a letöltési értékek. A feltöltési értékeket is meg kellene nézni. Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség. Szolgáltatók nem garantálják a vezeték nélküli átvitelt, ezért érdemes lenne a saját routert router üzemmódban használni így a compal modemet modem üzemmódban használhatnád.

[ Szerkesztve ]

(#134791) Wovbagger válasza kabelmania27 (#134788) üzenetére


Wovbagger
tag

Nem gond, nem használok 3-nál több eszközt LAN-on keresztül... és most már megtaláltam a modem nyelvének átállítási lehetőségét is :K



(#134792) kabelmania27 válasza Wovbagger (#134791) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mivel a feltöltési értékek közel vannak az 50-hez meg kellene nézni, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító a modemnél vagy az osztónál.

(#134793) Wovbagger válasza kabelmania27 (#134792) üzenetére


Wovbagger
tag

Én csak ezt az eszközt látom a bejövő koax és a modembe bekötött koax között:

https://antennacentrum.hu/Hirschmann-VFC-0741-4-es-eloszto

(#134794) kabelmania27 válasza Wovbagger (#134793) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy jófajta osztó, rendben van a bejövő jelerősség, amennyiben háromnál kevesebb tv van a lakásban érdemes kisebbre cserélni az osztót, amennyiben három tv van és akad az internet érdemes az osztó helyére egy kettes és egy hármas osztót tenni (közéjük F összekötő), hogy javuljanak a modemértékek. Ellenőrizd, hogy az osztónál és a modemnél nincsenek-e kilazulva az F csatlakozók.

[ Szerkesztve ]

(#134795) Wovbagger válasza kabelmania27 (#134794) üzenetére


Wovbagger
tag

Egészen pontosan 0 darab tévé van a lakásban - amikor ez az osztó be lett szerelve, akkor a modemen kívül még 2 eszközbe kellett koaxot bekötni, csak azóta változott a helyzet. Az osztó és környéke legalább 5 éve nem volt piszkálva, de azért megnézem a csatlakozásokat.
Egyébként most lelőttem a torrent klienst, és így 6 és 19 ms közötti pingjeim vannak 8 ms-os átlaggal.

(#134796) kabelmania27 válasza Wovbagger (#134795) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Érdemes kivenni az osztót vagy ha nem ér el a modemig a bejövő kábel akkor tegyél helyére egy F toldót mert az üres kimenetek problémát okozhatnak, osztó nélkül feltöltési érték 40 körülire csökkenne így az értékek már messzebb lennének a tűréshatártól.

[ Szerkesztve ]

(#134797) Wovbagger válasza kabelmania27 (#134796) üzenetére


Wovbagger
tag

A kábel nem ér el a modemig, de attól tartok, hogy nincs itthon F toldóm, így ma este ezt nem fogom tudni megcsinálni. Mindenesetre köszönöm szépen a tanácsokat+ :R

(#134798) v.attis válasza kabelmania27 (#134796) üzenetére


v.attis
őstag

Az hogy lehet, hogy egyeseknél az ide feltöltött modem értékek plusz 4-5-6, nálam meg mínusz 4-5-6? Ekkora tűrés van benne?

Egy|bként hétfőn megint jön a szerelő, mivel a nem lakáson belüli hiba kivizsgálást csak ő tudja majd tovább jelezni. Feltöltési csatim továbbra sincs, letöltés este mínusz 3-4-5, napközben mínusz 5-6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.