Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108001) sziszi-fuszi válasza cigam (#107997) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Pedig logikus, hogy miért csinálják. Azért ilyen foghíjas, mert így tudják megoldani, hogy jogosult vagy-e vagy sem az adott csatornát nézni. E szerint van rendezve elsődlegesen. Ha a UPC által megadott "'csatorna keresési kód"-dal vagy más néven a honlapon frekvencia keresés szöveggel megtalálható azonosítóval keresel, akkor lesz foghíjas. Ha simán a tévén "'teljes frekvencia kereséssel" akkor pedig egymás után, a frekvenciák szerint rendezheti a tévé. De ezt a tévé típusa befolyásolhatja, a gyártó szándéka szerint.

Mi alá kell írás?

(#108002) gduck válasza sziszi-fuszi (#108001) üzenetére


gduck
addikt

"Azért ilyen foghíjas, mert így tudják megoldani, hogy jogosult vagy-e vagy sem az adott csatornát nézni."

Ezt nem nagyon értem... Mi köze a szolgáltató box csatornaszámozásának a jogosultsághoz? Ez DIGITÁLIS rendszer, nem ANALÓG! ;)

[ Szerkesztve ]

(#108003) unravel válasza Csabi1984 (#107955) üzenetére


unravel
őstag

Szia, ugyanez van nekem is. Pénteken jön a műszakis kolléga. Lehet kinyirták a Horizontokat egy frissítéssel. :))

¯\_(ツ)_/¯

(#108004) Sanya válasza unravel (#108003) üzenetére


Sanya
nagyúr

azt a frissítést én nem raktam fel.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#108005) sziszi-fuszi válasza gduck (#108002) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Annyi, hogy nem csatornákat, hanem frekvencia tartományokat kódolnak, vagy nem kódolnak, és adnak jogosultságot hozzá vagy nem.

Mi alá kell írás?

(#108006) asdf_ válasza sziszi-fuszi (#108005) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, de ez a közszolgálati alapcsomagra vonatkozik, amit DVB-C-n kódolás nélkül lehet fogni, meg az eggyel felette levő analóg csomagra, amit sávszűrőznek oda kell a szünet a pakkok közé (de ennek lesz ugye vége szeptembertől), De aztán a többi csatornát már rakhatják egybe, tehát lehet egy digitális pakkban az HBO, egy felnőttcsatorna, meg a top csomag egyik csatornája, azokhoz egyenként mehet az engedélyezés.
(és lehet, hogy én értettem félre, de itt nem a frekikben levő foghíjakról volt szó, hanem hogy a 226-os csatornahely után miért a 250-es jön).

[ Szerkesztve ]

(#108007) cigam válasza asdf_ (#108006) üzenetére


cigam
félisten

Igen, a programsorszámokra kérdeztem rá.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#108008) sziszi-fuszi válasza asdf_ (#108006) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

De nem így működik műszakilag. Ezt kellene megérteni! A kódolás és a szűrés nem ugyanaz! Nem véletlenül vannak "csomagok" és nem csatornák. Próbálj meg utána olvasni, hogy miként is működik ez.

Mi alá kell írás?

(#108009) Csabi1984 válasza unravel (#108003) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekünk a Vodkafone Tv adta meg magát.

(#108010) blakey válasza tomp (#107989) üzenetére


blakey
titán

Nálam minden TV-n frissült, az igaz, hogy az átállás valamikor vasárnapról hétfőre történt és a két időzített TV nem kapcsolt be, gondolom az órák nem frissültek. Miután a TV-k be lettek kapcsolva és eltelt egy kis idő szépen frissültek az adók. Nálam is régi, UPC-kártyák vannak.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#108011) kabelmania27 válasza matolcsida (#107981) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A hármas csillapítót kiveheted.

(#108012) kabelmania27 válasza Janaboy (#107983) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Magasabb csatornákon és a d3.1-es csatornán gyengébb a jel.
Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy milyen a bejövő jelerősség és lehet-e javítani az értékeken.

(#108013) Bajusz2010 válasza cigam (#107995) üzenetére


Bajusz2010
tag

Az analógon is cseréltek. A TV a UPC kártyával az MTV1-et írja ki(korábban ez volt beállítva) és ezen a csatornán az ATV adása látható..

(#108014) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

A mi tévénk "kérésre" tud frissíteni, de nem azt csinálja, hogy ha az "RTL Klub" nevű csatorna átkerült máshová, akkor áthangolja magát, hanem azt, hogy ha az "RTK Klub" helyén most a "Jocky TV" jön, akkor átnevezi a csatornát... :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#108015) Floyd80 válasza kabelmania27 (#107943) üzenetére


Floyd80
addikt

Olyan nagy lelkesedést nem tapasztaltam a kábelezési részlegtől, egyszerűbb ha megcsinálja magának az ember.

Azt hittem a szobafalban lévő csövezett kábelt kicserélik, mert az a rossz és nem miattam. De, hogy ők falba nem nyúlnak, meg húzzam ki én, pedig valószínű az UPC húzta be ott is anno. Nehéz kihúzni egy 3-4 méternyi kábelt a tokjából?

Kaptam + sok méter kábelt a tv-hez amit dughatok az ágy mögé. :DDD Ja meg a bejövő, ami ideiglenesen jön be a felső ablakon, mert a régi rossz kábel be lett falazva, azt is oldjam meg én.

Igazából a kijövő emberkékkel nincs gond, bár össze-vissza értetlenkednek, hogy mit akarok, de ha úgy adják le azt a qrva munkalapot, hogy kábelcsere, akkor miért jön ki a kábeles úgy, hogy azt se tudja mi várja.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#108016) kabelmania27 válasza Floyd80 (#108015) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, van amikor jobb ha az ember magának megoldja a problémát.
Új építésű társasházban általában villanyszerelők szokták kiépíteni a koaxhálózatot és csak utána köt rá a szolgáltató, de ettől független kihúzhatták volna, csak befűző szál kell hozzá de ha nem rendelkeznek ezzel az eszközzel a régi és az új kábelt összekötve is behúzható ha nincs a falban sok kanyar. Régi építésű lakásnál felújításkor a villanyszerelő szokta behúzni a kábelt.
Azt tudod csinálni, hogy hívsz villanyszerelőt aki hajlandó kihúzni a kábelt és behúzni az újat, új F csatlakozót kell majd tenni a kábel végére, mert csatlakozó nélkül lehet csak behúzni, ahol le lett vakolva a bejövő kábel és nem csőben van ott lehet rombolni kell, de azt helyre lehet hozni mert létezik faljavító sziloplaszt ragasztó vagy ha valamelyik lakásban festő vagy burkoló dolgozik van megkéred, hogy javítsa ki a falat.

[ Szerkesztve ]

(#108017) ates2


ates2
senior tag

Átlag hány perc elérni őket telefonon ? 30 ? :D
Lehetetlen kb...
Csak ki akarnám deríteni,hogy tuti 1000-es netem van,mert olyan szépen koppan 500Mbiten mint atom.

(#108018) Janaboy válasza kabelmania27 (#108012) üzenetére


Janaboy
veterán

Ilyet rakott fel a srác:

És ha jól lattam a 4.0dbesen van a modem.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#108019) DIEGO15 válasza DIEGO15 (#107867) üzenetére


DIEGO15
őstag

DHCP-vel együtt szépen megy a Pi-hole DNS szerverként szolgáltatói routerrel.

Közben látom, hogy erre már mások is rájöttek :D

(#108020) gduck válasza sziszi-fuszi (#108008) üzenetére


gduck
addikt

Csomagok nem ezért vannak... Csupán azért, mert ha mindenki kiválasztaná a saját 5-10 csatornáját, akkor kevés lenne a bevétel :)
Digitális csatiknál ne beszéljünk már frekvencia szűrésről... :R

UI: A csatorna számnak meg oszt végképp semmi köze a jogosultsághoz.

[ Szerkesztve ]

(#108021) kabelmania27 válasza Janaboy (#108018) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képet, ez jófajta osztó, rendben van a bekötés, mert a modem az alacsonyabb csillapítású kimenetben van. Modem értékek elfogadhatók, előfordul, hogy nyáron a magasabb letöltési frekvenciákon alacsonyabb a jel, de ettől még nem lesz netszakadás, 44-48-os feltöltési érték is jó, mert van tartalék a tűréshatárig.
Ellenőrizd, hogy az F csatlakozók nem lazultak-e ki az osztónál és a modemnél.

[ Szerkesztve ]

(#108022) ztsoft


ztsoft
őstag

Kezd elegem lenni a Vodafone-ból. :W Már megint kezdődik elölről az egész.

Speedtest by Ookla Server: Magyar Telekom Plc. - Budapest (id = 2073) ISP: Vodafone Hungary Latency: 58.42 ms (5.68 ms jitter) Download: 7.00 Mbps (data used: 9.4 MB) Upload: 10.21 Mbps (data used: 7.9 MB) Packet Loss: 0.0% Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/7a048165-0122-4d17-9e72-2344fdbedbf4

--- bix.hu ping statistics --- 100 packets transmitted, 91 received, 9% packet loss, time 99297ms rtt min/avg/max/mdev = 23.499/63.193/92.418/12.942 ms

Ezért felesleges volt áttenni a 120-asból a 150-es netbe. A UPC idejében nem volt ennyi gondom a nettel.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#108023) Janaboy válasza kabelmania27 (#108021) üzenetére


Janaboy
veterán

Szuper, köszi :)

Janaboy

(#108024) Csabi1984 válasza ztsoft (#108022) üzenetére


Csabi1984
addikt

Lehet, hogy mobil területen jó a Vodafone de mint UPC utód egy nagy kalap sz---r kupac, csak a baj van velük.

(#108025) tomp


tomp
félisten

Frissített a tv és azóta így áll a helyzet:
Ilyenkor mit lehet tenni? :W

(#108026) kabelmania27 válasza tomp (#108025) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha kiveszed a modult és visszateszed akkor sem hajlandó elindulni?

(#108027) tomp válasza kabelmania27 (#108026) üzenetére


tomp
félisten

Nem. Újra megjelenik az ablak, hogy várjak a hitelesítés befejezéséig, végig megy az állapotsáv 100%-ig aztán ez fogad.

(#108028) kabelmania27 válasza tomp (#108025) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Esetleg gyári beállítások, de nem mindegyik tévé állítja vissza a gyári fw verziót.

(#108029) tomp válasza kabelmania27 (#108028) üzenetére


tomp
félisten

Vissza tudok térni bármelyik korábbi TV rendszer verzióra de ez így vicces.
Az új verzióval jobb a TV erre ez a mediacard meg összecsinálja magát vele...
Távolról vajon tudnak valamit csinálni a modullal?

(#108030) kabelmania27 válasza tomp (#108029) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Frissítést tudnak küldeni a kártyára.

(#108031) tomp válasza kabelmania27 (#108030) üzenetére


tomp
félisten

Amúgy amit lehet tenni TV-n keresztül, mindent kipróbáltam.
Modul gyári visszaállítása, régió váltás, nyelv váltás, frissítés keresése. Eredménytelenül.
Ha most felhívom őket van esély arra, hogy távolról életre keltik?

[ Szerkesztve ]

(#108032) embe válasza tomp (#108025) üzenetére


embe
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni ... de én hétfőn 2 kártyával is szórakoztam a tévével. Nem volt más megoldás, mint gyári visszaállítás.
De holnap cserélik a UPC kártyámat. Legalábbis remélem. De nekem voltak más anomáliák is.
pl. Néztem a tévét, aztán hirtelen elment a kép, és kiírta hogy kódolt csatorna. Másnap működött.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#108033) Toth_Jani válasza tomp (#108031) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálam a múlt héten frissült a TV (Android), ez is kidobta a kártyát, de elég volt a menüből egy újraindítás azóta megy rendesen.

(#108034) tomp válasza embe (#108032) üzenetére


tomp
félisten

Nekem jövőhét csütörtökön jönnek. Ez volt a leghamarabbi időpont...
Addig nézem a Voda boxról a TV-t.

Lehet túl régi a modul hitelesítése a friss android tv számára?
Nem szeretnék régebbi rendszert visszarakni.

(#108035) embe válasza tomp (#108034) üzenetére


embe
nagyúr

Nem tudom passz. De nálam egy régebbi tudta csak hitelesíteni. És valóban sokszor próbátam.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#108036) cof válasza tomp (#108034) üzenetére


cof
veterán

Most már nálad sem akad az RTL, hogy átrendezték a frekvenciákat ugye? 120 MHz-en volt?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#108037) Bajusz2010


Bajusz2010
tag

Ott sem jó!
Pl Bp.Élessarok környéke (bent a Pennyben is)
Mobil akadozik, beszélgetés megszakad Voda bejelentésre hamukázik sz@rik évek óta megoldani!!

(#108038) Csabi1984 válasza tomp (#108025) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nálunk is hasonló helyzet történt de 2 médiakártyából csak egy lett "halott" kijött a szaki küldhettek és frissítést de semmi nem lett belőle, kaptam új kártyát :D

Valószínű fizikálisan nem volt a kártyának baja de valami nagyon rosszul működik a Vodafone-nál, UPC idején az elmúlt évek alatt nem volt annyi gubanc mint a Vodafone-nál mondjuk pár hónap alatt :D

Visszatérve a médiakártya anomáliára a szakember mondta hogy sok helyről jöttek panaszok és nem tudják mi történt.

[ Szerkesztve ]

(#108039) Sanya válasza Csabi1984 (#108038) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nekem mindkettő működik egyelőre.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#108040) tomp válasza Csabi1984 (#108038) üzenetére


tomp
félisten

Sokaknál döglött meg a modul a TV-vel való hitelesítésnél? Na ez érdekes. A TV gyártók elkezdték visszadobni a régi UPC-s hitelesítést? :)
Amúgy ha visszaraknám a régebbi rendszert a TV-re akkor újra működne a modul...

CoF
Igen, most már nem esik szét a csatorna ha van a modemen feltöltés. De amióta meleg van most már az összes HD csatorna szeret kockásodni. Jövőhéten úgyis jön a szaki. Megmutatom neki a házban lévő dobozt amit csak a bekötött koax kábelek tartanak. Lóg az egész. Hátha csinál valamit mert hiába szóltunk be többször is, nem történt semmi. :W

(#108041) loulou válasza tomp (#108034) üzenetére


loulou
kezdő

"Addig nézem a Voda boxról a TV-t."

Egy tv készüléket hogyan lehet egyszerre Voda boxról és mediacardról működtetni?

(#108042) MadMancs válasza loulou (#108041) üzenetére


MadMancs
veterán

Egyszerűen. Common Interface be MediaCard, HDMI portjára meg VTV box. Nekem is így van felvételek miatt.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#108043) cof válasza loulou (#108041) üzenetére


cof
veterán

Egyszerre sehogy mert csak 1 képernyőd van, vagy-vagy alapon TV-t nézed vagy a BOX-ot. De felvenni tudsz persze simán a TV-vel amíg a Vodabox-ot nézed.

Koaxot elosztod a TV előtt, egyik a BOX-ba, másik a TV-be és ennyi.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#108044) pjen válasza loulou (#108041) üzenetére


pjen
félisten

Teszel az antennába egy kettes osztót. Egyik megy a boxba a másik a Tv be.Csak bemenetet, kell váltani HDMI vagy Tv.Hasznos lehet, ha a tv- n is van PVR funkció.

(#108045) ztsoft válasza cof (#108043) üzenetére


ztsoft
őstag

Egyszerre sehogy mert csak 1 képernyőd van, vagy-vagy alapon TV-t nézed vagy a BOX-ot.

Tudod, van az a funkció, PIP, no azzal simán lehet nézni (nálam egy TV adás és egy külső bemenet mehet egyszerre, a hang meg választható). ;]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#108046) loulou


loulou
kezdő

Köszi a válaszokat, majd kipróbálom. Úgy tudom a PIP-hez 2 tuneres készülék kell, ami sajna nincs.

(#108047) MadMancs válasza loulou (#108046) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem kell 2 Tuner. Akkor kellene ha pip ben néznél 2 lineáris csatornát

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#108048) cof válasza ztsoft (#108045) üzenetére


cof
veterán

Jogos. :P

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#108049) Fox Mulder


Fox Mulder
aktív tag

2 CI kártyás tv-nél kimaradtak csatornák nincs jel stb.. mindkettőnél más-más csatornák.
Egy automatikus csatornakeresés megoldotta a problémát, hátha másnak is segít :R

(#108050) Csabi1984 válasza Fox Mulder (#108049) üzenetére


Csabi1984
addikt

Sziasztok anyum kapott egy automatikus hívás,.hogy küldtek frissítést a VodafoneTV-re? Kérdezem ez a HDMI kép megjelenítésében mit segít? :D
Az, hogy küldenekfrissitéet egy mediakártyára az rendben van de egy box eszközön mit segít?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.