Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) _Csaba_ válasza flexxx (#24996) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Hol van erről hirdetmény? Tehát jól értem hogy kábelen analógon többé nem lehet tv-t fogni??

(#25002) kabelmania27 válasza _Csaba_ (#25001) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Itt vannak kiírva az ASZF változások.

[ Szerkesztve ]

(#25003) _Csaba_ válasza kabelmania27 (#25002) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Köszi, át is olvasom! Jó gyorsan válaszoltál :DD

(#25004) Intruder2k5 válasza _Csaba_ (#25001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerencsére nem érted jól, bár némileg szűkült a kínálat, de lehet fogni továbbra is, az analóg bronze csomag marad!

[ Szerkesztve ]

(#25005) _Csaba_ válasza Intruder2k5 (#25004) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Na akkor jó, nem is izgulok. :)

(#25006) gduck válasza flexxx (#24996) üzenetére


gduck
addikt

Október 28!

[ Szerkesztve ]

(#25007) GeoPhoto válasza Intruder2k5 (#25004) üzenetére


GeoPhoto
tag

Remélem is hogy marad az analóg, mert baromira nem szivesen fizetnék pluszban egy fillért sem azért, hogy hetente pár órát nézzék a gyerekek az m2-t. UPC telefon is azért lett, mert 3-as csomagban 500Ft-al olcsóbb lett a csomagom :)

Persze, ha lenne az alap pár csatorna kódolatlan akkor ok, de most STB-nek nem adnék helyet, meg ugye a sima UPC kártya is minimum havi 1000Ft.

[ Szerkesztve ]

(#25008) Intruder2k5 válasza GeoPhoto (#25007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tartom valószínűnek, hogy a nagyon közeli jövőben sor kerülne az analóg adás lekapcsolására, mert azzal még relatíve sok előfizetést veszthetnének el, tekintve, hogy van még olyan háztartás ahol nincs DVB-C képes TV, olyan pedig még több van, ahol az első még csak-csak, de a második, harmadik készülék már nem DVB-C képes, ergo hiába lenne kódolatlan egy alap csomag, rajtu(n)k ez nem segítene, és tekintve, hogy a Digital Bronze csomag 3600Ft, akkor inkább MindigTV-ben gondolkodnának sokan!

(#25009) facan válasza Intruder2k5 (#25008) üzenetére


facan
tag

Egyetértek abban, hogy még nagyon sokan nézik az analógot egyszerűen azért mert nincs lehetőségük a digitális adások vételére, de....
Ne sirassuk már. A betárcsázós netet se sirattuk mikor bejött az ADSL, sőt továbbmegyek, az ADSL-t se sirattuk mikor van kábelnet is :)
Másik oldalról nézve az egészet. Egy 50 colos tévén az analóg elég furcsán fest... (plazmán megfelelő távolságból még éppen nézhető)

(#25010) Intruder2k5 válasza facan (#25009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi az, hogy nincs lehetőségük a digitális adások vételére? Tudtommal az analóg földfelszíni sugárzás cirka 2 évvel ezelőtt megszűnt, ergo analóg adást ma már legfeljebb kábeltv-n nézhet bárki is, ott pedig ha más nem akkor box-al, de van lehetősége mindenkinek digitális vételre! Viszont sokan gondolják úgy, hogy a második, harmadik készüléken nagyon jó az analóg is, főleg, hogy "ingyen" van! tetszik vagy se, azoknak akik hozzád hasonlóan vélekednek erről, vannak még sokan (engem is beleértve) akik bízunk még abban, hogy minél tovább lesz analóg adás!

Nem tudom egyébként kinek mi ezzel a problémája, most megszűnik egy halom analóg adás, lesz szabad frekvencia, jöhetnek a gyorsabb netek (ami mellesleg UPC-nél elég drága) és az újabb digitális adások! Ha most így egyik napról a másikra lekapcsolnák ezt a maradék 25-28 analóg adást, úgysem lenne mit tenni a helyére, így felesleges ez a kampányolás, legfeljebb teleb@sznák mindenféle azerbajdzsáni, üzbegisztáni ,meg pakisztáni tv adásokkal, meg lenne még 16 főzőcsatorna, hogy valamivel ki legyen töltve a sáv ! Az jobb lenne? Szerintem inkább maradjon még az analóg bronze egy pár évig, az többünknek hasznos!

[ Szerkesztve ]

(#25011) Peltár válasza Intruder2k5 (#25010) üzenetére


Peltár
aktív tag

Egyrészt, másrészt ott is spórolhatnának valahogy, amiről most kezd néhol szó esni, hogy saját magad válogatod össze a csatornákat. Technikailag nem tudom hogyan lehet ezt megoldani, de a jövő csak ez lehet. Negyven csatornát nem néz senki egyszerre. Egy családi lakásban max 4-5 TV van. Ha jól gondolom most az összes csatit szórják egyszerre, amire elő vagy fizetve, pedig elég lenne azt szórni amit éppen néznél az adott készüléken. Szerintem. Ha ezt lehetne nekem is tetszene. Az ember mohó, de szerintem max. 10 csatival el lenék bőven. Olyan csomag még véletlenül sincs amiben az a 8-10 adó benne lenne egyszerre ami engem érdekelne.

(#25012) facan válasza Intruder2k5 (#25010) üzenetére


facan
tag

Akkor újrafogalmazom, hogy végre megérts.
"nincs lehetőségük a digitális adások vételére" = Csak és kizárólag analóg csatornák vételére alkalmas tévéjük van. Egy szó sem volt a földfelszíni analóg adásokról, pl. azt bánom hogy megszűntek, de ez egyéni szoc :-)
Szóval ők csak analóg adásokat fognak nézni kivéve ha nem újítottak egy box-ot.

Mindegy, engem nem nagyon izgat az analóg vétel mostmár, de ha ez a feltétele a gyorsabb netnek akkor pusztítsák őket (analóg tévén is jobban néz ki a digitális adás képe amúgyis). Tévét pedig amúgy sem nagyon nézek.

(#25013) Csabusman18 válasza bozsozso (#24999) üzenetére


Csabusman18
tag

Szia! Át lehet venni, én megkaptam. Csak két órát kínlódtam vele, mert csak látszólag volt aktiválva. Hívnom kellett a 1221-et.

(#25014) Intruder2k5 válasza facan (#25012) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na látod, Te is nyilván a személyes érdekeidet helyezed előtérbe, a gyorsabb net formájában! Engem pl. nagyon nem érdekel a gyorsabb net, sőt a több TV csatorna sem, nekem jó ez a szolgáltatás így, ahogy van! Mindezek mellett a jelenlegi módosításokat (analóg silver megszűnése) vállalható kompromisszumnak tartom, de továbbra sem örülnék az analóg teljes megszűnésének, mert amit cserébe kaphatok helyette, az nem érdekel, nincsen rá szükségem!

Peltár, a csatornák egyéni összeválogatásának lehetősége a digitális technológiában már adott lenne, ennek csak és kizárólag a kábeltv szolgáltatók, és a műsorszolgáltatók állják útját, mert sértené az üzleti érdekeiket! Vagyis megint ott tartunk, hogy ami számunkra, nézők számára igazán hasznos dolog lehetne az analóg szolgáltatáshoz képest, azt nem kapjuk meg, csak a kellemetlen részét, hogy fizess TV-nként a csatornákért, így most már duplán, vagy triplán azokért is, amiket sosem nézel!

(#25015) student válasza facan (#25009) üzenetére


student
őstag

az analóg nem 50 még 32" lcd-n is okádék

(#25016) Peltár válasza Intruder2k5 (#25014) üzenetére


Peltár
aktív tag

"a csatornák egyéni összeválogatásának lehetősége a digitális technológiában már adott lenne,"

Azt akkor jól gondolom hogy ha így menne összeválogatva a TV a szolgáltatók spórolhatnának a sávszéllel, csatornákkal is?

Más:

Másnak is haldoklik az UP?

Ping 10ms ,Download 125Mbit/s, UP = mérhetetlen + sok az elveszett csomag ha az UPC van pingelve!

Ez egy hónap alatt másodszor fordul már elő, a modem értékei jók, ma hajnalig minden ok volt

(#25017) Treck válasza Peltár (#25016) üzenetére


Treck
aktív tag

Szhely nincs problema vele. UP es DOWN is tokeletes, csomagvesztes sincs.

http://google.treck.hu

(#25018) blakey válasza Peltár (#25016) üzenetére


blakey
félisten

Nálam nincs semmi UP gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25019) facan válasza student (#25015) üzenetére


facan
tag

Azért írtam plazmatévét! :K
(lcd tévém sohasem volt, nem is tervezem egy ideig amíg vannak-lesznek plazmák)

(#25020) balage25 válasza student (#25015) üzenetére


balage25
senior tag

És ez nem az analóg hibája.

(#25021) Peltár válasza facan (#25019) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi a válaszotokat! Akkor helyi probléma

78.139.27.254 már az eleje is problémás. Volt már hasonló, csak nem ennyire drasztikus, de magától megoldódott.

(#25022) donmackó válasza Peltár (#25021) üzenetére


donmackó
őstag

húzd ki a konnektorból a modemet 10 percre. Akkor valszeg kap új ip-t.

Release the cable hounds!

(#25023) Peltár válasza donmackó (#25022) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi de, ezek már megtörténtek az elején, de közben már javítva lett az UPC részéről, úgy hogy megy megint minden szépen!

(#25024) donmackó


donmackó
őstag

kábelmánia:

Felfelé irányuló forgalmat bonyolító csatorna állapota
Adó száma Csatornaazonosító Zárolási állapot Frekvencia Moduláció Jelváltási sebesség Csatornatípus Teljesítmény
1 2 Zárolva 59800000 64QAM 5120000 ATDMA 48.0
2 1 Zárolva 45000000 64QAM 5120000 ATDMA 47.3
3 3 Zárolva 52400000 64QAM 5120000 ATDMA 47.5
4 4 Zárolva 30600000 64QAM 5120000 ATDMA 47.3

Lefelé irányuló forgalmat bonyolító csatorna állapota
Vevő száma Csatornaazonosító Zárolási állapot Frekvencia Moduláció Jelváltási sebesség Jel-zaj arány Teljesítmény
1 8 Zárolva 466000000 256QAM 6952000 36.7 12.7
2 1 Zárolva 410000000 256QAM 6952000 37.1 12.6
3 2 Zárolva 418000000 256QAM 6952000 37.1 12.8
4 3 Zárolva 426000000 256QAM 6952000 37.2 13.1
5 4 Zárolva 434000000 256QAM 6952000 36.9 13.3
6 5 Zárolva 442000000 256QAM 6952000 36.8 13.3
7 6 Zárolva 450000000 256QAM 6952000 36.8 13.2
8 7 Zárolva 458000000 256QAM 6952000 36.9 13.0

Van pár HD csatorna ami nem jön be. Azt írja hogy nincs jel.

Release the cable hounds!

(#25025) kungzi


kungzi
veterán

120/10-es net Debrecen! Kimondottan qva jó! :W

[ Szerkesztve ]

(#25026) kabelmania27 válasza donmackó (#25024) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Pedig jók az értékek elég a jelerősség a HD adáshoz, lehet változtak a mux frekik.
Újrakeresés nem használ?
kungzi: Milyenek a modem értékek?

(#25027) kungzi válasza kabelmania27 (#25026) üzenetére


kungzi
veterán

hívtam a 1221-t, holnap délelőtt jönnek a szerelők, a környéken rámért az összes modemre a csávó és mindenhol rossz, valami központi hiba van, de az enyém kimondottan gagyi úgyhogy jönnek holnap :((

(#25028) facan


facan
tag

Mióta Ubi modemem van nagyjából ez a sebesség az általános:

Lehet hogy minden mérésnél kifogok egy terheltebb időpontot, bár ez eléggé valószinűtlen.
Amúgy ezen kívül nem vettem eddig észre semmi változást a CISCO-hoz vagy a TC-hez képest.

(#25029) spider80 válasza facan (#25028) üzenetére


spider80
őstag

Nekem ugyanezen a szerveren mérve az esetek 95%-ában megvan a 240-es sebesség ubee modemmel,mióta az van. (kb 2 hónapja)

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#25030) kabelmania27 válasza kungzi (#25027) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet a node-nál vagy valamelyik erősítőnél van gond esetleg beázás.
Megvan a 8/4freki?

(#25031) kungzi válasza kabelmania27 (#25030) üzenetére


kungzi
veterán

megvan mind :)

(#25032) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Akinek emeltek a netsebességen azok az októberben fizetendő szeptemberi számlával együtt kaptak értesítést hogy csak időszakos vagy egy külön levél formájában?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#25033) facan válasza spider80 (#25029) üzenetére


facan
tag

Én is adok még neki egy kis időt, hátha megtalálja a helyét :)

(#25034) Uthenger válasza facan (#25028) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Ha közvetlenül 1 géppel tesztelsz, nincs routered,
akkor teszteld le csökkentett mód hálózatban win esetén.

A tűzfal és a vírusírtó is elég szépen víssza tudja fogni a netkapcsolatot.
a flash alapú mérés meg eléggé ki tudja akasztani a CPU-t :)

ha közben megy a feladatkezelő, és kisimul 100%-nál a cpu használat,
akkor nem is fogsz tudni többet mérni a gép miatt.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#25035) gduck válasza GeoPhoto (#25007) üzenetére


gduck
addikt

Most még tuti nem szűnik meg, de majd eljön az az idő is. Lehet sok embernek lesz 10 év múlva is olyan TV ami nem tudja a digitálisat, de hogy analóg adás az már nem lesz, az TUTI :)

(#25036) kabelmania27 válasza GeoPhoto (#25007) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jelenleg csak az analóg silver és (ex Rubicom területen) a gold szűnt/szűnik meg, ezek a csomagok már régóta lezárt csomagok voltak, így várható volt a megszüntetés, analóg bronze marad.

[ Szerkesztve ]

(#25037) facan válasza Uthenger (#25034) üzenetére


facan
tag

Köszi az infót, de én sem ma kezdtem a szakmát.
Egyszer volt 179 mbit, most éppen 125-nél stagnál, de most van a csúcsforgalom....

(#25038) donmackó válasza kabelmania27 (#25026) üzenetére


donmackó
őstag

Semmi nem változott. Kábelek eszközök ugyan azok. Annyi volt hogy váltottunk az asszonnyal a régi trió xl-ről (120-asnet stb) az új trió xl-re (240-es net). A HGW még mindig a TC, a boxok meg egy pace sd (anyóséknál mert nekik nem kell a hd a tv miatt mert nem tudja), és egy cisco hd box(nálunk). 240/20-as net megvan, és csináltam a box-al is újra keresést. A csatornát kiírja, de se kép sehang és nincs jel felirat.

Release the cable hounds!

(#25039) mlinus válasza facan (#25037) üzenetére


mlinus
őstag

digi szervere elég gány, én telekommal szoktam mérni, azzal stabilabb eredményeket kapok.

próbáltad bridge módba rakni és úgy esetleg? nálam pár hete már stabilan 200 felett van, de volt pár hét amikor 180 fölé nem ment még hajnalban sem.

(#25040) kabelmania27 válasza donmackó (#25038) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az adott muxfrekin az összes vagy csak az az egy nem jön be?

(#25041) donmackó válasza kabelmania27 (#25040) üzenetére


donmackó
őstag

Nem kártya van, hanem cisco hd box.

Nagykanizsára van hangolva, az javasolta a 1221-en a upc technikus.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#25042) facan válasza mlinus (#25039) üzenetére


facan
tag

Azzal kezdtem, megírtam itt is :)
Mind1, nem nagyon érdekel hogy most éppen mennyi a letöltés pontosan. Ha stabil marad akkor maradhat az Ubi. :)

(#25043) kabelmania27 válasza donmackó (#25041) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezekről a frekikről kapja a box és a mediacard tv a jelet, azért linkeltem hogy megtudd nézni melyikkel van gond, ex Rubicomos területen Nagykanizsát kell beírni mivel, ugyan ez a dtv muxkiosztás.

[ Szerkesztve ]

(#25044) donmackó válasza kabelmania27 (#25043) üzenetére


donmackó
őstag

Sundance HD Eurosport HD National Geographic Wild AXN HD Spektrum HD History HD Travel Channel HD Viasat Nature/ History HD. Ezeknél írja hogy nincs jel. Volt már egyszer ezért kint ezért egy szerelő de azt mondta hogy nem tudja megcsinálni, úgy hogy nem is íratta alá a munkalapját, hanem telefonált a központba és valami cserét kért. Azóta sem járt itt senki.

Release the cable hounds!

(#25045) kabelmania27 válasza donmackó (#25044) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Környéken másnál sem mennek ezek a hd adások?

(#25046) donmackó válasza kabelmania27 (#25045) üzenetére


donmackó
őstag

Haveréknál (egy fél faluval arrébb) megy. De a szembe szomszédnál szintén nem megy (nekik digital gold van hbo packkal szóval csak tv előfizu van).

Release the cable hounds!

(#25047) szab.tam válasza donmackó (#25024) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Van pár HD csatorna ami nem jön be. Azt írja hogy nincs jel."
egyébként milyen tv-s előfizetésed van, és csomagban van-e?
és közben pl. a sport 1-2 hd, eurosport 1-2 hd megy, csak az általad felsoroltak nem?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25048) donmackó válasza szab.tam (#25047) üzenetére


donmackó
őstag

Trio XL van, és igen benne van a csatorna kínálatban.Amiket felsoroltam azok nem mennek. Amúgy nem is nézném, max a history hd-t és a viasat explorer/history hd-t. A többi úgyis ratyi.

Release the cable hounds!

(#25049) bb71


bb71
őstag

Sziasztok!

Nagy fába vágom a fejszét!
Van egy LE32B650-es Samunk, ezen van gond a médiabox távirányítójával.
Ezért kitaláltam - illetve a Samygo fórumon valaki felvetette a kérdést, hogy megoldaható-e - hogy veszek egy olyan vezérlő panelt, amely CI+ -os, és kicserélem a tv-ben, így médiakártyára tudnánk váltani.
Jövő szombaton jelentkezem az eredménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#25050) szab.tam válasza donmackó (#25048) üzenetére


szab.tam
nagyúr

bocs, csak azután próbáltam finoman tudakozódni, hogy nem benéztél-e valamit. :)
akkora kutyulás van, hogy az nem igaz.
sima goldnál nincs benne a hd csomag, csak a + sd csatornák, viszont az első hónapokban igen.
a xl-ben is gold van, de ott a hd csomag is alap.

****

nekem ugye most hozták a silver helyett a hd box-ot a digital bronzzal, (mellette maradt a 30/3 net).
és jön minden, még az hbo pack is.
(gondolom, még 4 napig.)

néztem, hogy rárendelem a trio m-et, de várok vele, hogy mikor lövik le a csak úgy jövő +hd csatornákat...

***
***

kérdés!
tehát az ismert alaphelyzet:
silver helyetti hd box digital bronzzal.
minden trio csomag és hűség nélkül is kérhetek ehhez havi 1000-ért hd csomagot?

trio m-nél ugyan spórolnék kicsit:
csökkentett első 2 hónap, 4 hónap hd csomag ingyen.
ez 5+4=9k
és nagyobb sávszél.
de a tököm fog ezekkel még 1* hűséget kötni.
gombokért nem láncolnak le megint 2 évre.

na, lényeg:
én is kérhetek külön hd csomagot ezerért?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.