Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) zsoca29 válasza Gubek-Einste (#76962) üzenetére


zsoca29
tag

Horizon media box van abban van kártya.

(#77002) hardverlog válasza kali (#77000) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Igen, ez jogos, elnézést!
Feltételezem nem lesz túl nehéz a történet, mintha nyugdíjas szüleimnél anno én csináltam volna, az alján van a jelszó stb....és ezt kell majd megváltoztatnom.

(#77003) kali válasza zsoca29 (#77001) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Próbáld meg úgy, hogy; Menü -> Eszköztár -> Speciális beállítások -> Mediabox -> Frissítések keresése
Ha nem segít, akkor lehet, hogy gyári visszaállítás kell és - a UPC megfelelő területi kódja ([link]) alapján - újra bekerestetni a csatornákat.

[ Szerkesztve ]

(#77004) kezo0 válasza kokii (#76990) üzenetére


kezo0
addikt

A UPC-s modem menüjében megnézheted, hogy milyen konfigurációs file van rá központilag telepítve. A file nevében szerepel a sebesség értéke is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#77005) zsoca29 válasza kali (#77003) üzenetére


zsoca29
tag

Rendben köszi,megpróbálom,hátha úgy bejön minden csatorna.
De amúgy ott van a csatorna,tehát kiírja,hogy meik csak kép meg hang nincs.

(#77006) kabelmania27 válasza Apaxp (#76986) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nem kell tartanod netszakadástól.
Milyen osztó van a modem előtt?
hardverlog: 300-as csomagot tudja még a régi modem, ha van saját router ami tudja az új sebességet érdemes a cb-t modem üzemmódban használni.
kali: Tied lett a 77000-es hsz.

[ Szerkesztve ]

(#77007) hardverlog


hardverlog
aktív tag

Nos, az a helyzet, hogy az alábbi letöltési sebességeket tapasztalom:

Note4 wifi: 200-250 Mbit/s
HP Probook laptop kábel: 150-200 Mbit/s
Samsung Tab S 10,5 wifi: 90-110 Mbit/s
HP Probook laptop wifi: 25-30 Mbit/s
LG G2 wifi: 25-30 Mbit/s

szóval ahogy írtátok is, első körben az lehet, hogy azon eszközök, melyek jó wifivel vannak ellátva érezhetően, jelentősen gyorsultak, viszont azok, melyek wifije nem megfelelő, azokon semmi változás nincsen. a 120ról 500as netre váltás után.

Kérdés persze, hogy valami beállítással tudok-e még javítani vajon.

(#77008) ubbconfig válasza hardverlog (#77007) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

A wifi-s elérések az AC-s eszközökön javulni fognak, a sima n-es kapcsolat ugyanaz lesz. Én 2 éve váltottam 120-ról 500-as netre, kb 2-3 napig volt érdekes, hogy a speedtest miket mutat. A legmagasabb amit wifin mértem, kb 450 volt (laptopon). De igazából téged sem fog érdekelni, mert telefonon, tableten, okos tv-n semmi jelentősége nincs, hogy 80Mbit vagy 360Mbit az éppen aktuális kapcsolódási sebesség. Nálam most épp az alábbi eszközök vannak fent:
Hp laptop 866M (5Ghz)
Iphone 433M (5Ghz)
LG G7 526M (5Ghz)
Másik Iphone 144M (2,4Ghz) - távolabbi szoba
OkosTV 270M (5Ghz)

A lényeg, hogy a kapcsolódási sebesség akár percenként változhat, a környezeti feltételek alapján. A felhasználói élményre azonban semmilyen hatása nincs egyik eszközön sem. Az 500-as csomag előnye inkább abból adódik, hogy sok eszköz párhuzamosan több sávszéllel gazdálkodhat. Tehát ha torrentezek, az asszony nyugodtan youtube-ozhat FullHD-ban, mert nem fogy el a kraft :)

(#77009) hardverlog válasza ubbconfig (#77008) üzenetére


hardverlog
aktív tag

A te eszközparkod java enyhén szólva is frissebb az enyémnél...gondolom a technikai tudásuk, benne a wifi fejlettebb, ezért is látsz te jobb értékeket, mint én.

(#77010) ubbconfig válasza hardverlog (#77009) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Ez így van, jellemzően már a 802.11ac (5Ghz) szabvány szerinti eszközöket dobják piacra az utóbbi években. Optikai hálózatokra (Digi, Telekom) pedig kifejezetten javasolt is ilyen otthoni routerek beszerzése, ha az ember az eszközeivel (pláne ha sok van neki) hatékonyan akarja kihasználni a sávszélt. De ez nem jelenti azt, hogy egy 802.11n-es eszközzel ne lehetne élvezni a gyors netet, a HD streaminget, vagy a 10-15MB/sec letöltést (ami valljuk be nem olyan rossz).
A WIFI technológia érzékeny jószág, és sűrűn lakott területen a csatornái dugig vannak, de manapság olyan természetes lett sokunk számára, mint a víz és a villany, ezért megbecsüljük :)

(#77011) hardverlog


hardverlog
aktív tag

Abban tudna valaki segíteni, hogy a Digital Goldnál mely adókkal több a Prémium és azok közül melyik HD? Egyről tudok, a Spiler2, ami egyben HD is...
Köszönöm!

(#77012) kali válasza hardverlog (#77007) üzenetére


kali
legenda

A korábban írt csatorna...stb. beállításokkal lehet, hogy feljebb tolható még, mert a Note4-gyel mértem anno kicsivel 400 Mbps felett is.

(#77013) hardverlog válasza kali (#77012) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Moziverzum HD amit még találtam különbséget.

(#77014) ztsoft válasza cocka (#76974) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Előre leszögezem, hogy már jó ideje nincs nálam Horizon HD box, így, az azóta történ változásokat nem követtem. De, mivel kezdetek óta volt nálam (tesztelő voltam, már ezt is leírhatom bünti nélkül :D), így elég sok mindent ki is próbáltam rajta.

Az a bizonyos USB portja legalább 3.0-ás vagy csak 2.0-ás? Plusz ez a bizonyos port a hivatalos álláspont szerint nem használható sem SSD-vel, sem pendrive-val.

USB 2.0-ás. Teszt jelleggel egy 4 GB-os pendrive-ra készítettem HD adásból felvételt, simán elfogatta.

Csak azért kérdem, mert pl. a műsorvisszanézős adásoknál még ha az élő adásban volt is felirat, a visszajátszottban sosincs.

Sajnos, régebben (mint írtam, már nincs nálam ilyen eszköz) a visszanéző butított verzióban működött a Horizon HD box-on (pl.: a hang csak 44.1 kHz-es mintavételi frekvencián ment a 48 kHz helyett, a többcsatornás hangot el is lehetett felejteni, talán a kép is rosszabb volt, de ez csak egy megérzés), így az is lehet, hogy a felirat is kikerült a stream-ből (ezt akkor nem néztem meg).

Azt nem tudom, hogy azóta ez változott-e, de akkor azt az infót kaptam, hogy a hardver ennyit tud (amit nem is kétlek, látva a tudását).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#77015) hardverlog válasza hardverlog (#77013) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Kb. este 11 óta nem elírás 2 Mbit/s-ot mérek a HP Probook laptopomon wifivel....ez elképesztő kevés...miközben a Note4-en 230 körül mérek.

Előfordulhat olyan eset, hogy ezen régebbi laptop kevésbé kompatibilis az új UPC wifivel, ezért még a korábbi letöltési adatokat (ami kb. 25 környéke volt) sem tudja majd hozni? Vagy valamit állítanom kellene a UPC wifin?

Érdekes módon a feltöltés meg ugyanezen laptopnál 20 környéke....egyáltalán hogyan lehet, hogy a letöltés töredéke a feltöltésnek?

[ Szerkesztve ]

(#77016) kali válasza hardverlog (#77015) üzenetére


kali
legenda

A csatornát kell megfelelőre beállítani.

(#77017) gyulazsolti válasza kali (#77016) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok?

Azt meg lehet wifinél állapítani valamilyen programmal, vagy tesztelővel, melyik csatorna mennyire telített?
Nekem is CB van, 300-as nettel.

(#77018) kali válasza gyulazsolti (#77017) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Igen; [link]

(#77019) hardverlog válasza kali (#77016) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Ennek menete pár mondatban? Köszi!

(#77020) kali válasza hardverlog (#77019) üzenetére


kali
legenda

Belépsz a Connect Box adminisztrációs felületére (ha az alap mód nem lett elállítva, akkor a 192.168.0.1 címen), jelszó beírása (a modemen lévő matricán megtalálod), WiFi beállítások és ott a 2. GHz csatorna értékét manuálisan belőni a megfelelőre.
A csatorna szélességénél legyen engedélyezve a 40 MHz. (5 GHz-nél a 80 MHz)
A korábban leírt módon ellenőrizhető a környezet, de érdemes lehet minden csatornát külön is tesztelni, mert nem biztos, hogy a szabad a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#77021) hardverlog válasza kali (#77020) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Ha jól látom rengetegen vannak velem pont egy pozícióban:

Ha jó látom vagyunk páran azonos poziban

[ Szerkesztve ]

(#77022) Puma K


Puma K
veterán

Van rá remény, hogy az 500-as neten felül valamikor az UPC-nél is lesz 1000 vagy 2000-as csomag mint pl a T-Home-nál vagy a Diginél mindezt értelmes feltöltési sebesség mellett?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#77023) 4Grider válasza Puma K (#77022) üzenetére


4Grider
nagyúr

T-Home-nál és Diginél is csak optikán van, itt többnyire rézkábelen szolgáltatnak. Egy drágább docsis rendszerre való áttéréssel lehetne növelni a sávszélességet, de nem lenne az upgrade túl olcsó, azt pedig valakinek meg kell fizetnie...

(#77024) kabelmania27 válasza Puma K (#77022) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Van, docsis 3.1 rendszerrel tudnak gyorsabb csomagokat adni.

[ Szerkesztve ]

(#77025) kali válasza hardverlog (#77021) üzenetére


kali
legenda

Hű, az nagyon húzós, túltelített hely a 2.4 GHz tekintetében, nem lesz egyszerű megfelelő csatornát találni és nem kizárt, hogy sűrűn változtatgatni is kell majd.
Az a biztos, ha manuálisan kipróbálod mindegyiken és azt használod, amelyiken aktuálisan a legjobb a kapcsolat és a sebesség.

(#77026) gyulazsolti válasza kali (#77018) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Köszönöm szépen.

Akkor nekem így jó lesz Redmi 5-ön 2.4 GHz. [kép] 4-es csatorna.

[ Szerkesztve ]

(#77027) hardverlog válasza kali (#77025) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Társasház, 75 lakás :)...kizárólag UPC az utcában :)

(#77028) Puma K válasza 4Grider (#77023) üzenetére


Puma K
veterán

Nálunk a Hegyvidéken 2005-ben jött be az UPC és akkor nem tudom mit tettek le, mert addig csak a Matáv meg valami Fiber volt a kerületben. Aztán építettek saját hálózatot.

A T-Home-tól kaptunk szórólapot, hogy elérhető náluk az 1000 és 2000 Mbit/s csomagok. Ők viszont idén huzigáltak kábeleket ahogy láttam.

Remélem azzal, hogy az UPC-t megvette a Vodafone mihamarabb elkezdenek a hálózatfejlesztésbe...

(#77024) kabelmania27

Ami a gyakorlatban mit jelent?
Ha végbemegy a Vodafone általi felvásárlás, akkor hoznak be gyorsabb csomagokat?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#77029) kabelmania27 válasza Puma K (#77028) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

ITT kivan fejtve.
Modemcserére lesz szükség, ezek az információk általában nem publikusak.

(#77030) moriak válasza inf3rno (#76797) üzenetére


moriak
tag

Kijött a lelkiismeretes szerelő, több diagnosztikára is sor került, a társasházba bejövő főkábel nem volt rögzítve, konkrétan kézzel ki tudta húzni illetve nem volt szűrő rakva a lakásba bejövő szálra. Ezeket javítva + kaptam egy új modemet és most jónak tűnik minden. Így pontosan, hogy melyik volt a probléma nem tudom, de nem bízta a véletlenre.

(#77031) 4Grider válasza moriak (#77030) üzenetére


4Grider
nagyúr

A szűrő hiánya biztosan nem volt hibaforrás. :D

(#77032) kabelmania27 válasza moriak (#77030) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem oldalán haladó beállítások után hálózat állapotán belül a letöltési és feltöltési értékeket.

(#77033) g0dl


g0dl
addikt

Szüneteltetés után visszakapcsolt upc net előfizetéshez szeretném a wi-free-t beálllítani, de nem tudok csatlakozni.
Csak próbál kapcsolódni, de nem sikerül. Kell valami varázslatot előadni a használathoz?
Android 8

(#77034) anglergab válasza 4Grider (#77031) üzenetére


anglergab
addikt

Sok analog tv zavarhatja az uplinket, ezert is kellenek szűrők.

(#77035) 4Grider válasza anglergab (#77034) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mi elvoltunk szűrő nélkül közel egy évtizedig úgy, hogy nem volt gond az internettel.

(#77036) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok! Megoldható, hogy a kapott box helyett a kábelt rögtön okostv-be dugva tudjak csatornát hangolni? Egyáltalán lehetséges ez? Beállítást kér különböző értékekre, hogy hangolni tudjon. Samsung a tv.

(#77037) anglergab válasza M3aN (#77036) üzenetére


anglergab
addikt

Szia, UPC-nel nagyon sok DVB-C csatorna kodolt, ezert mediacard-ra lesz szukseg. Ez egy hasonlo modul mint amilyen a mediaboxba is van integralva, csak ugye a tv-be kell tenni, bele pedig a szokasos kartyat.
Teszt okokbol vannak kodolatlan digitalis csatornak. Illetve szukseged lehet a helyi kabelhalozat azonosito kodjara a hangolashoz, esetleg bizonyos frekvenciarol kell inditanod a hangolast.

(#77038) kabelmania27 válasza M3aN (#77036) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Megoldható ha a tévében van CI+ modulfogadó és mpeg4 dvb-c tuner, ha nincs modulfogadó a 26kódolatlan digitális csatornát láthatod és az analógot.

(#77039) pjen válasza M3aN (#77036) üzenetére


pjen
félisten

Ha gyors keresésre állítod akkor nem kell megadni semmit.A kártyánál is először hangolni kell utána betenni a kártyát.

(#77040) hardverlog


hardverlog
aktív tag

Hát emberek ez az új UPC wifi egy nagy kalap szar! 120ről 500ra váltás megtörtént, erre ezzel a fehér fossal szenvedhetünk, mert 10 percenként eldobálja a netet....vicc...holnap délelőtt hívom őket, hogy ezzel csináljanak valamit, mert ez botrányos. :( :(( :W

(#77041) 4Grider válasza hardverlog (#77040) üzenetére


4Grider
nagyúr

El vagy tévedve. Az otthoni wifidet nem a szolgáltatónak kell megoldania, hanem neked. A szolgáltató részéről az egy gesztus hogy ad neked egy olyan eszközt, amiben wifi is van, de erre nem köteles, egy szem ethernet végpontot is átadhatna. Az otthoni LAN-ok megoldása nem a szolgáltató feladata, hanem az előfizetőé. Azért ad egy kezdetleges eszközt, hogy az előfizetők nagy részének kedvezzen.

(#77042) hardverlog válasza 4Grider (#77041) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Szerintem meg te vagy eltévedve. Volt egy fekete modem korábban, amihez az én saját wifim volt csatlakoztatva.
Hűség lejárt, csomag változott, technikus jött, vitte a régi fekete modemet, hozta az új fehér wifis eszközt....ez meg használhatatlan...A UPC nem biztosítja jelenleg nekem igy a szolgáltatást.

(#77043) 4Grider válasza hardverlog (#77042) üzenetére


4Grider
nagyúr

De biztosítja, mert a fehér eszköz is ugyanúgy modem üzemmódba tehető és ugyanúgy mögé kötheted a saját eszközöd.

(#77044) hardverlog válasza hardverlog (#77042) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Egyáltalán milyen eszköz ez, hogy egyik pillanatban jó, a másikban meg rossz? Nem vártam a UPCtől wifis eszközt, stabil netet várok el, amit ezzel az eszközzel nem tudnak biztosítani. Majd én megoldom a wifit, de legyen akkor előtte egy olyan modem ami stabilan kiszolgálja 500as netcsomaggal. Wifi routerem van!

Nem érted? egyszer van net, egyszer nincs!

[ Szerkesztve ]

(#77045) 4Grider válasza hardverlog (#77044) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bridge módban van az eszköz? Jelszintek jók?

(#77046) hardverlog válasza 4Grider (#77045) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Bridge mód mit jelent, köszi!

Megköszönöm, ha valaki leírja hogyan tudom úgy beállítani az eszközt, hogy csak modem legyen....este akkor visszakötöm rá a saját wifi routeremet, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#77047) blakey válasza hardverlog (#77046) üzenetére


blakey
félisten

Van saját routered? Előző eszköz pontosan mi volt? Modem módba kell tenni ha saját routert használsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77048) hardverlog válasza blakey (#77047) üzenetére


hardverlog
aktív tag

A korábbi wifi routerem egy TP Link TL-WR 940 vagy 941. 

(#77049) Intruder2k5 válasza hardverlog (#77048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel annak portjai 100Mbps sebességűek, így nagyságrendileg ~94Mbps sebességet lehet elérni azon keresztül az 500Mbps netedből. Ezt persze kábelen, WiFi-n meg annyi amennyi. Ha ki szeretnéd használni az új net sebességét, akkor másik router fog kelleni, Gbit-es portokkal.

(#77050) hardverlog válasza Intruder2k5 (#77049) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Az, hogy új eszköz csak modem legyen, annak mi a beállítása a felületen? Vagy fogom és rádugom a saját régi wifimet és akkor csak modem módban lesz? Köszi!

a pontos típusom: TP-LINK TL-WR940N

- WiFi Sebesség: 300 Mbps
- LAN portok sebessége: 10/100 Mb/s
- LAN portok száma (RJ-45): 4 db

Mondjuk ezt nem teljesen értem, a LAN porton 100 MB/s-t tud fogadni, akkor hogyan tudna a wifije 300at leadni? Ez nem ellentmondás?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.