Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105001) Alex889 válasza MadMancs (#105000) üzenetére


Alex889
csendes tag

55PUS6704/12, sajnos nem droid, hanem saphi és nem nagyon szereti úgy kezelni a média kártyát hogy közben a vtv-t nézem. Nem hdcp probléma, mert ha én indítom a felvételt akkor mindent felvesz csak az előre programozottat nem mindig veszi fel, illetve akkor csinál néha fekete felvételt.

(#105002) Alex889 válasza gduck (#104997) üzenetére


Alex889
csendes tag

Köszi, az nagyon tetszene, csak egy bajom van vele, amit elfelejtettem megírni, hogy kellene rá analóg kijárat is, mert van olyan kütyüm amivel egy másik tv-re is RF-en el tudom küldeni a jelet.

(#105003) cof válasza Alex889 (#105002) üzenetére


cof
veterán

Beiktatsz egy kettes osztót, az a legkevesebb.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#105004) Viszlát válasza Viszlát (#104905) üzenetére


Viszlát
addikt

Aki ismer az tudja, hogy nagyon, de tényleg nagyon távol állnak tőlem az összeesküvés elméletek, meg úgy általában az ilyen dolgok, de most meginogtam (na jó nem, de vicces). Szerdán reggel megjött az e havi számla, az azon szereplő magasabb összegből esett le, hogy múlt hét szombaton lejárt a hűségszerződés az előfizetésen. Fel is hívtam őket, megújítottam a szerződést, mivel nincs másik szolgáltató, így nincs mit mérlegelni, így olcsóbb. Azóta - tehát kicsivel több mint 48 órája - egyetlenegyszer sem indult újra a modem. A megújítás előtti két napban 17-szer indult újra, a probléma jelentkezése (múlt hét szombat) óta pedig naponta átlag 8 alkalommal...

Ez persze nem magyarázza a korábbi három modem halálát, de mókás. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#105005) Alex889 válasza cof (#105003) üzenetére


Alex889
csendes tag

Természetesen, a kódolt csatornákat szeretném átküldeni. Mielőtt azt írod, hogy kérjek még egy kártyát...nem tudok több cuccot kérni mert már nem kaphatok, két család lakik a házban.

(#105006) cof válasza Alex889 (#105005) üzenetére


cof
veterán

Hát attól, mert van rajta egy RF kimenet még nem fognak átmenni a kódolt csatornák. Nem tudom ezt, hogy gondoltad.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#105007) Alex889 válasza cof (#105006) üzenetére


Alex889
csendes tag

Felhívnám a figyelmedet erre: "mert van olyan kütyüm amivel egy másik tv-re is RF-en el tudom küldeni a jelet."

(#105008) cof válasza Alex889 (#105007) üzenetére


cof
veterán

És milyen kütyü ez?

De biztosan csak azt lehet nézni amit elindítasz az egyes eszközön, értelmét nem nagyon látom.

Általában ilyen BOX-oknál az RF kimenet csak egy osztó, semmi más, nem vesz le a BOX-ról semmilyen jelet. Nem az a dolga, hanem, hogy megúszd a kettes osztót.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#105009) MadMancs válasza Alex889 (#105001) üzenetére


MadMancs
veterán

Ja várj. Ezt a verziót még nem próbáltam. Ha felveszek se VTV box se TV nincs bekapcsolva (mert akkor szoktam felvenni ha nem vagyok itthon vagy későn van műsor és alszok) de megnézem majd VTV vel párhuzamosan mi a helyzet.

Update, tovább olvastam, nem teljesen tiszta a dolog. Most ki kivel van neked? Nálam úgy van megoldva hogy TV előtt ketté van osztva a kábel, 1 a VTV nek 1 pedig TV nek. Külön MediaCard mindenképp kell TV be másképp nem fog menni maximum a kódolatlanok.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#105010) Alex889 válasza MadMancs (#105009) üzenetére


Alex889
csendes tag

Van a TV- ben is kártya, csak az az érzésem, hogy a felvétel elindul mielőtt a kikódolás megtörténne utána meg már nem nyüglődik vele. Azért írtam, hogy ha odakapcsolok a TV-n arra a csatornára amit fel akarok venni és elindítom akkor mindent felvesz, viszont ha nem akkor vagy felveszi vagy nem. Azt is hangsúlyozom, hogy ezen Saphi oprendszer van ami szerintem a probléma.

(#105011) Alex889 válasza cof (#105008) üzenetére


Alex889
csendes tag

Köszönöm, hogy ennyire akarsz "segíteni". Az analóg kijárat nem egyenlő RF, hanem pl. cvbs vagy scart.
Ez a kütyü: https://www.amazon.com/Professional-Grade-Extender-Audio-Modulator-System/dp/B07RT5BSNR

(#105012) cof válasza Alex889 (#105011) üzenetére


cof
veterán

cvbs vagy scart

Így már más, mert nem mindegy.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#105013) gduck válasza Alex889 (#105002) üzenetére


gduck
addikt

A másik TV-hez is veszel egy boxot! Oda már egy olcsóbb is elég ami tudja a .......... És a Zgemmán amiben a kártya van meg ....... a kártyát! ;)

(#105014) MadMancs válasza Alex889 (#105010) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen ez lehetséges. Nálam ezt úgy oldja meg a TV hogy ha felvétel van beállítva/felveszek akkor nem kapcsol ki TV csak ambilight off és a képernyőt kapcsolja (meg gondolom megjelenítésért felelős dolgait) ki. Ezt onnan tudom hogy ilyenkor ha bekapcsolom kb fél mp és már megy is az adás. Normál esetben ez 2-3mp + MediaCard azonosítás pár mp.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#105015) Alex889 válasza gduck (#105013) üzenetére


Alex889
csendes tag

Feljebb már írtam, hogy nem tudok több kártyát igényelni.

(#105016) tutyinéni


tutyinéni
csendes tag

Üdv.
Lejáró hűségszerződés előtt vagyok.
Jelenleg: TV Prémium+Net 300+Tel. Nonstop M
A szolgáltatás minősége nálam megfelelő. Készülékek:
1GB WiFi EMTA 3.0+ 2db. SA900PCO+ 500GB HDD
8500Ft./hó
Véleményetek érdekelne az estleges készülék cserékről ill. a
költségről? ;)

(#105017) MiZo1990 válasza tutyinéni (#105016) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A ConnectBox marad újabb hűség vállalása esetén is, ha gigabites netre váltasz, akkor jár másik router.
Horizon boxok is maradnak, lehet kérni cserét Vodafone TV-re (nem minden csatorna minden műsora vehető fel és csak 90 napig elérhetőek a felvételek a felhőben). Első Vodafone TV 500 Forint, második pedig 1000 Forint.
Telefon díjcsomagra már nincs hűségidő, így az a mostani áron megy majd tovább évi egyszeri infláció mértékével történő emeléssel.

[ Szerkesztve ]

(#105018) cof válasza tutyinéni (#105016) üzenetére


cof
veterán

Drága. Megnézném az upc oldalán szomszéd címet beírva akinêl más a szolgáltató, hogy mi az ajánlat. Utána belépve az upc ügyfélkapuba is a személyes ajánlatot.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#105019) tutyinéni


tutyinéni
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. :R

(#105020) mekker


mekker
őstag

1. Belelapoztam a topicba, és ezek szerint nem mindenki örül a VTV doboznak. Ti lecserélnétek a Cisco felvevős dobozt? Igazából már a Ciscoban is kevés a 2 darab tuner. Ezzel lehet párhuzamosan felvenni két adást?

2. Másik kérdésem, hogy mit lehet tenni, ha nem hajlandó kijönni a szerelő? Anomáliák vannak az internettel a szüleimnél, és nem én szeretném szabadidőmben szerelgetni.

3. A ConnectBoxhoz képest milyen a Vodás modem? (ha egyáltalán tudunk váltani belátható időn belül...) A jelerősség sem az igazi, átlósan már nem viszi át maradéktalanul a jelet a házon.
Eddig repeater módban használtam egy routert. Kellett a router máshol, plusz azt hittem, hogy az okozta a szakadozást, ezért jelenleg még a CB wifit használom, de ha ilyen f.s, akkor inkább visszakötöm a routert. Kapcsoljam ki az 5GHz-t, vagy mi tudna még segíteni?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#105021) donald.trump


donald.trump
újonc

Sziasztok
A vodafone szamlam 2 szer fizettem be ugy hogy azt gondoltam sikertelen a tranzakcio mivel az egyenleget csak 2 nap utan irjak jova. Ugyes huzas ez. Minden ceg kepes azonnali updatre de ezek a szardarabok nem. Ismerem a vodafont a leggorenyebb fa...po ceg az egess vilagon a ryanair utan. Namost,,hivtam oket penzt nem adnak vissza arra hivatkozva h a szerzodesben ezt allitolag lefektettek h joguk van bent tartani. Ez igaz? Mert en nem talaltam ilyet sehol eddig...
Szoval ugy hasznaljak a penzem h arra nem jogosultak.. well done you cunts... ha valakinek sikerult ezt a szarhazi huzast valahogy elinteznie ossza meg kerem. Thanx

Kivanok annak a csopp joembernek kitartast ebben az undorito retek tetu korrupt hazug szardarab vilagban..

(#105022) MadMancs válasza donald.trump (#105021) üzenetére


MadMancs
veterán

Ebbe én is belefutottam egyszer. Pontosabban 1x befizette húgom anyumét, és 1x én. Akkor futottam egy pár kört, valóban nem jár vissza pénz, majd a következő számlában jóváírják, azaz ha nincs telefon használva akkor 0Ft os lesz a következő. Egy esetben utálják vissza, ha közben megszűnik a szerződés, és végszamla után is marad egyenleg.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#105023) gduck válasza Alex889 (#105015) üzenetére


gduck
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#105024) Alex889 válasza gduck (#105013) üzenetére


Alex889
csendes tag

i

[ Szerkesztve ]

(#105025) petne válasza donald.trump (#105021) üzenetére


petne
őstag

Ez több szolgáltatónál így működik (a Telekomnál jártam így korábban, meg az áramszolgáltatónál is). De beletörődtem, mert a következő számlában meg levonta, így kár nem ért.
Érdemesebb bankot is váltani :C . Milyen bank az, ami nem képes megjeleníteni a zárolt tételeket. :F

(#105026) kabelmania27 válasza mekker (#105020) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Van akinél stabilan megy az új box, ha nem váltasz csomagot maradhat, csomagváltásnál cserélik a boxot.
Második ponthoz: 192.168.100.1 címen meg kellene nézni a modemértékeket. Amennyiben leírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy lehet-e javítani az értékeken. Ha a modem oldalán nincs modem üzemmód ügyfélszolgálattal ki kell kapcsoltatni az ipv6-ot.
Hármashoz: Saját routerrel jobban jársz, modem üzemmódban stabilabb a modem mert kikapcsol a router funkció.

[ Szerkesztve ]

(#105027) Misua válasza mekker (#105020) üzenetére


Misua
senior tag

1. Gyerekeimnek/Nejemnek fontos a stabilitás, igy maradt a CiscoHD...ennyi :)

3. Nos nekem pont ugyan arra a helyre került az Arris ahol CB volt eddig, és tapasztalatok 1 hónap után:
- ugyanolyan stabil a net (1 szer sem volt gond)
- nagy területen (egy 85nm-s tégla lakásban) gyengébb a jelerősség
> két falon túl PS4 ami CB 76 % vs Arris 55% (de sebesség és stabilitás a PS4-n azért ugyan olyan ha töltök játékot vagy nézünk róla HBOGOt/Netflixet)
> három falon túl CB-vel stabil volt a 2.4 Ghz, Arrisal már egyfolytába szakadozott, így vettem 10 ezerért egy jelerősítőt és már 5 Ghz is elérhető abban a helyiségben

(#105029) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Nálunk, "Fejér megye" AZ egész faluban nincs vodafone vezetékes internet kb 9 óra óta, se internet se telefon. elérni az ügyfélszolgátatot nem lehet. Nálatok van most net?
:)) :)) :)

(#105031) nova001


nova001
senior tag

hello

a routerbe nem lehet valahogy a port forwardot 192.168.1... cimet beírni sehogy?
amit oszt dhcp ezen a cimen oszt.
Kötelezősen csak 0. cimen lehet adni be neki ?

[ Szerkesztve ]

(#105032) Marcsello31


Marcsello31
őstag

[link] A modembe belépve ezt látom, nincs internet se ipcím. reggel óta :DDD . Valami nagy gebasz lehet a közelben. Rég volt már ilyen gond, csak nem elvágtak egy kábelt?

(#105033) petakpa1


petakpa1
őstag

Megérkezett az 500-as nethez tartozó Compal CH7465VF modemem. Egy Ubee-t fog váltani.

Annyi kérdésem lenne, hogy csak simán átcsavarozom a koax-ot a Compal-ra valamint bedugom a saját router WAN portja felől jövő UTP kábelt és a tápkábelt is és egyből menni fog a Compal?

Nem kell valahol regisztrálom a Compal-t? Régebben úgy emlékszem volt valami modem regisztrációs oldal, talán pcreg.upc.hu vagy valami ilyesmi....
Kell még ezzel bajlódni új modem esetén?

Ubee-t bridge módba téve használtam és az ipv6-ot is letiltattam, NAT-olva sem voltam. Ezek a beállítások alapból érvényesek lesznek a Compal-ra is vagy megint kell kérnem kell ügyfélszolgálattól.

Ubee-n ilyenek a jelszintek jelenleg, Compal-nak elég lesz ez?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#105035) MadMancs válasza #72445440 (#105030) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálam is a gigabites van. A fő gondom az hogy az istenért se sikerült úgy összehozni hogy mind a 3 kliens (nagyobbik) szórja az áldást ugyanazon SSID vel és pass-al. Hol csak 1 működött hol egymáshoz kapcsolódtak kliensek úgy meg ugye net nuku, 1x sikerült hogy 2 kliens működött nagynehezen ahogy kell, de 1 áramszünet után elfelejtettek mindent és mindegyik saját SSID vel szórta a nagy semmit (nem kapcsolódtak a kicsihez) na ekkor mentek vissza a dobozaikba.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#105038) MadMancs válasza #72445440 (#105037) üzenetére


MadMancs
veterán

Lehet adok még egy esélyt nekik.
Szépen megkérlek írsz egy step by step "hülyének szóló" leírást? :DDD:R

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#105039) bon válasza #72445440 (#105030) üzenetére


bon
őstag

A tp-link minden csak nem premium, a 250mbit meg nem sok. kábelen stabilan 1000 de wifi-vel is lehet hasonlót elérni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#105042) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Korábbi UPC-s médiaboxom van (Horizon előtti). Nemrég vettem az első 4K TV-met.
Korábban minden eszközöm HDMI kábellel csatlakozott egy AVR erősítőhöz, ahonnan 1 HDMI kábel ment a TV-be.
Az új TV esetén azonban szükséges volt a HDMI bemenetet átállítanom Enhanced-re a legjobb képminőség elérése miatt. Így viszont a Médiabox által küldött kép kb. 1/4 méretűre zsugurodva jelent meg a képernyő közepén (asszem 480x720), így a Médiaboxot a TV egy másik, át nem állított HDMI bemenetébe csatlakoztattam, így tökéletes a kép.
Feltételezem, másnál is megjelent ez a "probléma"
A kérdéseim:
1: az új Voda TV Box esetén ugyanez a helyzet, vagy annál az Enhanced HDMI bemenet is választható?
2: állítólag a jelenleg rögzíthető műsoraim közül bizonyos mennyiség az új Box esetén nem lenne rögzíthető.
Ez adott csatornák műsorai vonatkozik, vagy random műsorokra?
Ha ezt lehet konkretizálni, a következőkből valamely műsor rögzítési tiltás alá esik?:
M4 HD Forma-1,
RTL Klub HD: Híradó, Fókusz, Reggeli, Házon kívül, XXI. század, Életünk története
TV2 HD: Exatlon, Mokka
3: a 90 nap utáni automatikus törlés ellenére van lehetőség levédeni rögzített tartalmat, hogy az hosszabban megmaradjon? van ennek határideje?
4: rögzített tartalom visszanézése esetén van mód előre (tovább) tekerésre?
5: van azért, aki elégedett az új Voda Box-szal és applikációval?
6: ha jelenleg kiépített (volt UPC-s) net-tv elérésem van, akkor az új Voda Box telepítéséhez embert kell hívnom Vodától, vagy koax és Lan kábelt bedugva néhány beállítással indítható a szolgáltatás?
Köszönöm!

(#105043) cocka válasza tomp (#104935) üzenetére


cocka
veterán

Hát akinek ilyen luxus videómagnója volt kérem. :DD

(#105044) petakpa1 válasza #72445440 (#105036) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi! Megtörtént a modemcsere, de végül nem is kellett újraregelnem, mert megcsinálta magától.

Viszont van egy nagyon érdekes anomália!

Speedtest CLI-vel csak 200-250 Mbps letöltési sebességet mér :(( ( speedtest.exe -s 31271 parancsot használom).

Ellenben ha a webes speedtest-en vagy az összefoglalóban linketl Voda sebességmérő oldalon mérek akkor az 500 Mbps :Y

Van ötlete bárkinek miért lehet ez? (Compal Router módban van egyenlőre, PC közvetlenül kábellel kapcsolódik.)

Jelszintek ilyenek a Compal-al.

Ezek rendben vannak?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#105047) cocka válasza #72445440 (#105045) üzenetére


cocka
veterán

A Vodafone TV-vel 90 órányi tartalmat van lehetőséged rögzíteni, melyet maximum 90 napig tárolhatsz, ezt követően a felvételek automatikusan törlésre kerülnek.

Amennyiben eléred a 90 órát és új felvételt állítasz be, a tárhely optimalizálásra kerül és a legrégebben rögzített műsoraid törlődni fognak annak érdekében, hogy az új rögzítés megvalósulhasson.

Amennyiben van olyan tartalom, amely régebbi, de még megőriznéd, és nem szeretnéd, ha az optimalizálás során törlődne, az adott felvételt le tudod védeni. Ehhez menj a Felvételek menüpontba és az adott felvételnél kattints a Felvétel védelme gombra, így az adott tartalmat maximum 90 napig mindenképp megőrizheted. A levédett felvétel természetesen manuálisan ugyanúgy törölhető a Felvétel törlése gombbal, illetve a védelem is megszüntethető a Felvétel védelmének törlése gombbal.

Tehát mihelyst rögzítve lett a műsor, azonnal ketyeg a 90 napos számláló, ha levédted, ha nem.

(#105048) MadMancs válasza #72445440 (#105040) üzenetére


MadMancs
veterán

:R:R

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#105049) cocka válasza wrathchild (#105042) üzenetére


cocka
veterán

Ugye régi boxokon három opció van: auto, 720p, 1080i

Ha autora állítod, akkor
SD adások felbontása: 720×576 p 50 fps
HD adások felbontása: 1920×1080 i 50 fps

Ha 720p-re akkor mindkét esetben 1280×720 p 50
Ha 1080i-re, akkor meg mindkét esetben 1920×1080 i 50

(#105050) MiZo1990 válasza wrathchild (#105042) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Forma 1-et és az M4-et úgy általában nem lehet rögzíteni/visszanézni, ahogy a Spíler2-őt vagy a legtöbb közmédia adót.
Az RTL tartalmai rögzíthetőek és visszanézhetőek, de nem tekerhetők előre. (RTL Most-on fent van minden, RTL Most+ kód meg jár az előfizetésed mellé.)
A TV2-es műsorok felvehetők, visszanézhetőek és tekerhetőek is. TV2 Play-en szintén fent vannak.

A 90 nap letelte után törlődnek a felvételek végleg.

Január 19-én szerelő üzemelte be, rendben működik összességében, elégedettek vagyunk vele.
Lehet kérni saját beüzemelést, ekkor futár viszi ki és neked kell telepíteni a régi boxot pedig visszaküldeni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.