Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128001) kabelmania27 válasza ballazol (#128000) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jóval kevesebb a javíthatatlan csomag mint a javítható.
Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

(#128002) ballazol


ballazol
senior tag

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#128003) kabelmania27 válasza ballazol (#128002) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben van a bekötés, ez az osztó jófajta, új bekötésnél rendben szokott lenni az osztó bekötése de ettől még leellenőrizheted, hogy a bejövő kábel legyen az in bemenetben és az F csatlakozókat is ellenőrizheted, hogy nem lazultak-e ki.
Bejövő jelerősség is rendben van, jól van beállítva a hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#128004) ballazol válasza kabelmania27 (#128003) üzenetére


ballazol
senior tag

Szuper, köszi az infót! :)
Én is reméltem, hogy minden rendben van.
4-én kötötték be amúgy netet és a tv-t.
A srác is amúgy nagyon készséges volt, egy nagy pohár vizet húzóra megivott "szegény", miután megkínáltam... :D
Egy kicsit több, mint egy órát dolgozott nálam, kellett egy kicsit több kábel, hogy elérjen a majdani tévéig a box... :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#128005) kabelmania27 válasza ballazol (#128004) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha problémát tapasztalsz az oldalak betöltődésénél 1270-es számon kapcsoltasd ki az ipv6-ot, amennyiben a vezeték nélküli kapcsolattal tapasztalsz problémát érdemes venni gigabites routert mert így a modemet modem üzemmódban tudod használni.

(#128006) ballazol válasza kabelmania27 (#128005) üzenetére


ballazol
senior tag

ezt is megjegyzem!
köszi!
az ipv6-ot letiltottam előbb a win-ben
kikapcsoltam a hálózati adapternél az eszközt leállíthatja energiatakarékosság céljából fülecskét
meg dns-szervernek beállítottam a google általános címét
ilyen akadozgatások már feltűntek (előző albérletemben is tv-adások közben pár másodpercre, néha napi szinten, néha csak párnaponta - bár nem tévéztem gyakran)
ezeket jó lenne minél inkább visszaszorítani

jelenleg a DIGI online-on nézek sportot általában - ott is előfordult egyszer az imént - mintha kihúznád pár mp-re a monitorból a kábelt...

gondolom, ilyesmire gondolsz az oldalbetöltéseknél is
wi-fit nem piszkáltam egyelőre, sőt, előbb kikapcsoltam, felfedeztem egy gombot rá a modem elején, ahol a LED-ek vannak

(van flottás netem, azzal TINDER-ezem lefekvés előtt, ha már nem bírom a PC-nél ülést :D)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#128007) kabelmania27 válasza ballazol (#128006) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ne a windowsban tiltsd le az ipv6-ot, hanem a 1270-es számon mert így a modemet át fogod tudni (vagy a 1270-es számon) állítani a modem üzemmódba.
Ha nincs szükséged vezeték nélküli kapcsolatra használhatod a modemet modem üzemmódban, ilyenkor a router funkció lekapcsol.

(#128008) jeni válasza Intruder2k5 (#127987) üzenetére


jeni
félisten

köszi

(#128009) ballazol válasza kabelmania27 (#128007) üzenetére


ballazol
senior tag

de ha meg jófej vagyok, akkor itthon, ahol már amúgy is elérhető wi-fi, nem a telekomos mobilnetet terhelem, ami amúgy is agyon van terhelve, gondolom, hanem szépen használom a vodá-s router-t... :)
úgyhogy egyelőre jó így...
és akkor még nem beszéltem arról, hogy egyszerűen tudok netet osztani vendégnek is...
amúgy meg nem tudom, hol tart ez az ipv6 mizéria... az elmúlt években nem nagyon voltam kompetens a dologban :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#128010) cocka válasza zzola (#127998) üzenetére


cocka
veterán

Jéézusom! Ez itt vidéken már rég nem téma legalább 1 éve.

(#128011) zzola válasza cocka (#128010) üzenetére


zzola
félisten

Meglehet.

(#128012) kezo0 válasza cocka (#128010) üzenetére


kezo0
addikt

A XIII. kerületben még mindig megy 6 db analóg csatorna.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#128013) jeni válasza zzola (#127998) üzenetére


jeni
félisten

Be ütik az utolsó szöget is a VHS technikába

(#128014) zzola válasza jeni (#128013) üzenetére


zzola
félisten

Már ideje volt.

(#128015) pjen válasza zzola (#128014) üzenetére


pjen
félisten

Viszont rögzítési lehetőségben nem kaptunk helyette majdem semmit. :((

(#128016) kezo0


kezo0
addikt

Na, ha jól emlékszem, ilyet még nem írt ki sosem a Vodafone box: „Vodafone Mediabox felfüggesztve”!

?????

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#128017) kabelmania27 válasza ballazol (#128009) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kikapcsolt ipv6-al stabilabb a modem.

(#128018) ballazol válasza kabelmania27 (#128017) üzenetére


ballazol
senior tag

És központilag miért engedik mégis?
Elvileg még az ipv4 elég mindenre... Ha jól tudom.

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#128019) kezo0 válasza kezo0 (#128016) üzenetére


kezo0
addikt

Nem tudom, mi volt ez már megint.
Menüjébe belépve kiderült, hogy nem érzékeli a netcsatlakozást (dugjam be az Ethernet-kábelt, na persze, nyilván be van dugva… meg úgy egyébként is van itt még 18 db másik eszköz, és mind kap netet, csak már megint a Vodabox problémázik, pfff).
Lényeg a lényeg, megint az áramtalanítás oldotta meg – isten áldja, aki feltalálta a kapcsolós dugaljat! De utána jó mélyről indult a box, mert bekapcsoláskor az M1 jelent meg, ahova nem is tudom, mikor kapcsolnék önszántamból. :P Nyomtam is egyből a 202-re, vagyis a Spektrumra, ahol korábban hagytam. Csakhogy az nem jött be! Viszont megjelent egy kis ablak, amiben csak annyi állt, hogy Előfizetés! De hát a Spektrum benne van az előfizetésemben, mit akar ez? Nézem az EPG-t, hát mit látok: a Spektrum meg sem jelenik a csatornák között! Na mondom, ez megbolondult. Elnavigálok a csatornák elrejtéséhez a menüben, hátha az áramtalanítás után magától elrejtette… De nem, ott mutatja a Spektrumot, és nincs rejtve. A menüből kilépve ismét próbálom a 202-re nyomni, először megint megjelenik egy pillanatra az Előfizetés szövegű kisablak, aztán bejön a Spektrum, mintha mi sem történt volna. Ekkor már az EPG-ben is megjelent a csatorna.

Élet a Vodafone TV boxszal… :W

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#128020) kabelmania27 válasza ballazol (#128018) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jól tudod, azért fejlesztették ki az ipv6-ot, mert a négyesnél elvileg előbb-utóbb elfognak fogyni a címek, a gyakorlatban viszont szükség van az ipv4-re.
Már a UPC idejében is így volt a hgw modemekkel.

[ Szerkesztve ]

(#128021) ballazol válasza kabelmania27 (#128020) üzenetére


ballazol
senior tag

tehát még mindig nem fogytak el :)
tudom, csak amíg hardveresen még a nagy szolgáltatók sem készültek fel rá, addig úgysem fogják bevezetni globális szinten :)
ezért kérdem, hogy alapesetben miért nem korlátozzák ők a címosztást, ha még a modemjeiket is csak zavarba hozza...
de csak mint laikus kérdezlek, nem értek hozzá :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#128022) jeni válasza zzola (#128014) üzenetére


jeni
félisten

Azt gondolom ez politikai és nem gazdasagi döntés volt. Volt itt nálunk par napja az UPC srác. Ő is megmondta pedig nem volt több 25 évesnél. Ezt a VHS technikat csak az tudja ertekelni AKI benne volt legalább 15-20 évet!
Jelen pillanatban nincs alternativaja annak a kivaltasara.
Ugyanis semmi sincs ami azt letudná cserélni.
Mutass olyat ami tudna otthoni célra helyettesíteni a VHS technikát. Ja és nem otthon maradni vele, begubozni mellette. VHS idoszakban volt tarsasagi elet.
Az asztali DVD írók sem éltek meg közel 7 évet sem. Nem is beszélve a BD írók verzióról se. Bár lehet Japánban a BD asztalik még élnek.

(#128023) zzola válasza jeni (#128022) üzenetére


zzola
félisten

Ezért (is) szeretek itt fórumozni, olykor mesébe illő történetek pattannak ki az emberek fejéből... :DDD

(#128024) jeni válasza zzola (#128023) üzenetére


jeni
félisten

hány éves vagy boccsi :R
gondolom nem vagy több 20-nál ,ha ilyet feltételezzél bárkitől.
húszon évesek semmit se tudnak a 2000 évek előtti életről
tisztelet a kivételnek.

[ Szerkesztve ]

(#128025) zzola válasza jeni (#128024) üzenetére


zzola
félisten

Abban az évben születtem, amikor a Chicago maraton először került megrendezésre. :P

[ Szerkesztve ]

(#128026) tomp válasza jeni (#128024) üzenetére


tomp
félisten

Azért 2023-ban a VHS-ért sírni hááát...
A betárcsázós modemért is sírjunk már... :DD
32éves vagyok. Vidéken otthon egy rakás VHS kazim van. Még be is van kötve a magnó a tv-re. De ettől még el kell engedni a vhs rögzítést...

(#128027) pjen válasza tomp (#128026) üzenetére


pjen
félisten

Azzal nincs is gond, a gond ott van, hogy nincs helyette más rögrítési mód.

(#128028) bksgbr válasza pjen (#128027) üzenetére


bksgbr
tag

Dehogynem, igaz nem Vodafone hálózaton, hanem Digin (ahol még hál' Istennek kódolatlan DVB-C van), gond nélkül veszek fel az Amiko impulse box-al műsorokat ts-ben, ami ráadásul még számítógépen is lejátszható, sőt a legtöbb lapostv is lejátsza. Akkor indítom el kézzel, amikor akarom, sőt időzítésre is beállítható, szóval nálunk helyettesíti a VHS korszakot. (Az is volt nálunk, de sajnos a magnó tönkrement...)

(#128029) pjen válasza bksgbr (#128028) üzenetére


pjen
félisten

Igen a Digi még megvan, de se a vodánál se a T nél nincs lehetőség. Ha. Voda digi összeolvad lehet a digi is kiesik. Egyébként én is egy amikót használok VHS helyett.

(#128030) jeni válasza pjen (#128027) üzenetére


jeni
félisten

De hát ha valakit nem érdekel az otthoni képrögzítés.
Én már el se adom a VHS cuccaimat. Annyira apró pénzért mennek inkább vitrinbe teszem.
Pedig komoly gépek azok meg ha elszállt felettük az idő lényegében a tuner részét ölik meg benne az analog adások megszüntetésével.

(#128031) bksgbr válasza pjen (#128029) üzenetére


bksgbr
tag

Igen, ezért jobb ilyen szempontból a Digi, amíg szabadon (kódolás nélkül) foghatók a digitális adók, addig van "kánaán", mihelyst ez megszűnik, oda a szabad rögzítés lehetősége.

(#128032) pjen válasza jeni (#128030) üzenetére


pjen
félisten

Igen, ha valakit nem érdekel, de van akit érdekel. Ez egy lehetőség volt és most több pénzért kevesebbet kapunk.

(#128033) zzola válasza pjen (#128032) üzenetére


zzola
félisten

Azért nem kell könnyeket hullatni! Végre eltűntetik a felesleges sávfoglaló elemeket a rendszerből...
A pénzedért ugyanazt kapod, mint eddig. A szerződésed a digitális műsorszolgáltatásra szólt amúgy is.

[ Szerkesztve ]

(#128034) jeni válasza zzola (#128033) üzenetére


jeni
félisten

Erre mondva nyugodtan letudnék menni a parkba kutyát sétáltatni ha tudom hogy az adott műsort (foci) nem látom pont élőben es igy a VHS technika jól jön.

[ Szerkesztve ]

(#128035) pjen válasza zzola (#128033) üzenetére


pjen
félisten

Nem mint eddig, hanem mást. Én nem hullatok könnyeket, de azért kényelmesebb volt. De mindenkinek be kell állni a sorba, ha nem is szereti mindenki azt a sort. Egyébként ezek az indokok nevetségesek. A box a kiépített rendszer a macera együtt elég lett volna egy digi szerű rendszer kiépítésére éy nem lennének hely problémák. Csak így többet lehet kérni a reklámokért+ a boxokat is félévente ujra és ujra megveszed mégsem lesz a tiéd.

(#128036) zzola válasza pjen (#128035) üzenetére


zzola
félisten

Értelek. Egyébként a TV boxxal én elégedetlen voltam, 2 hétig tudtuk használni, aztán ment a csere a médiakártyára. Ez így gyorsabb (mármint a programok váltása stb.). Más boxxal nincsen tapasztalatom, ezelőtt Inviteles voltam és ott is médiakártyát használtunk....

(#128037) kabelmania27 válasza rita7107 (#127959) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
A légkábel áthelyezését érdemes technikusra bízni, toldás után a fehér kábelt áthelyezheted de legalább 3x árnyékolású kábelt használj különben a környéken lévő előfizetőknél akadni fog az internetkapcsolat és a tv adásokkal is gond lesz.

(#128038) Toth_Jani válasza jeni (#128034) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Tehát akkor felesleges a sport csatornákat HD minőségben adni, hiszen úgyis felveszik VHS-re, és EGA minőségben fogják megnézni?? :)

[ Szerkesztve ]

(#128039) jeni válasza Toth_Jani (#128038) üzenetére


jeni
félisten

nem a felhasználói oldali felbontás a lényeg,ezt senki sem vitatja,hogy a
azt sem,hogy 4K tv vásárolnak az emberek így is,annak ellenére,hogy nics mindenütt 4K
hanem az,hogy még mindig nem váltotta le az otthoni kikapcsolódás,szórakozás olyan technológia eszközök amelyek felvenni is képesek.
még ha a Super VHS elterjedt volna tömegesen lehet megmaradt volna tovább.
a W-VHS és a D-VHS is nagyon rövid életú volt,ennél viszont lett volna jövője azon felbontás mellett. még ma is megállná a helyét.

(#128040) pjen válasza Toth_Jani (#128038) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem pont a VHS a lényeg, hanem a lehetőség a rögzítésre. Nekem például még van asztali DVD íróm, de nem tudom használni semmire. PVR képes Tv vel és kártyával feltudom venni AMIT NÉZEK, de jó nekem. 3 Tv nél többel nem tudom nézni még akkor sem, ha megfizetném. Ez pusztán üzlet.

(#128041) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Két apróságot szeretnék kérdezni Tőletek.

Az létezhet, hogy új belépőként sehogy sem lehet hűségmentesen csupán vezetékes otthoni internetet rendelni, hanem minimum 1 év hűség kötelező? Vagy csak el van rejtve valahol és nem találom az opciót?

Illetve szerintetek melyik modemet célszerű rendelni? Úgy néz ki van ilyen opció a megrendelés folyamán?

(#128042) zzola válasza csubuka (#128041) üzenetére


zzola
félisten

Lehet hűségidő nélkül is előfizetni.
Modemet nem tudsz választani, azt a szolgáltató dönti el, csomagtól függően.

(#128043) csubuka válasza zzola (#128042) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, értem. De akkor a hűségmenteshez telefonon kell kajtatni nem? A webappjuk nem nagyon kínálja fel látszólag.

Persze van gond, mert a lakásban csak pár lakás érhető el a webappon keresztül a többi lakás előfizetését a lakás saját "területi képviselő"-jén keresztül lehet csak megkötni. :D

(#128044) gduck válasza jeni (#128022) üzenetére


gduck
addikt

Asztali DVD-RAM íróm volt. Iszonyt jó volt. Pl. foci VB idején, sokszor később értem haza, még ment a meccs, viszont simán előlről tudtam nézni a DVD-RAM-on, úgy hogy közben ment a felvétel. A DVD-RAM meg törölhető volt.
Utána jöttek, a HDD-s verziók, ott még egyszerűbb volt a felvétel.
Aztán a "menyország", a UPC PHILIPS HD beltéri 3 tunerével :)
Most meg itt a kis Enigma2-es box.

Ezek mint kiváltották a VHS-t ;)

(#128045) pjen válasza gduck (#128044) üzenetére


pjen
félisten

Ezzel a boxal a kódolt csatornákat is fel tudod venni, ha igen hogyan? Gondolom ez a box a 3 vételi lehetőségből 1 et el is vesz.

[ Szerkesztve ]

(#128046) gduck válasza pjen (#128045) üzenetére


gduck
addikt

Az Enigma2-es box, 1 tuneres és természetesen feltételkor nem használható a DVB-C tuner másra. Ja és ugye kell egy mediacard a kódolt csatornák miatt. Viszont a műholdas tuner ilyenkor is használható. Néztem más beltériket is, VU+ boxokba lehet rakni 8 tuneres kártyát is, viszont a mediacard csak egyet tud kiszolgálni.

Kapcsolódó posztok: [link], [link]

Ez volt a régi felállás, mert közben lett Digi is és ott a kódolatlan csatornákkal minden egyszerűbb ;)

(#128047) zzola válasza csubuka (#128043) üzenetére


zzola
félisten

1270-et kell hívni, lesz belépési díj és magasabb havidíj.

(#128048) csubuka válasza zzola (#128047) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen, akkor annyira nem éri meg így talán... Gondolom a 4.5k HUF-ból lesz vagy 6k/hó... meg 10k belépés (a telekomnál annyi van hűségmentesen pl).
Csak azért mert a telekom érkezne pár hónapon belül optikával, de egyszerűbb 1 évre bekötni akkor hűséggel.

(#128049) kezo0 válasza gduck (#128044) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem még most is van 4 (négy!) db Panasonic DVD-RAM felvevőm, beépített HDD-vel, sőt, ezekből legalább háromban VHS-egység is van. Tehát oda-vissza lehet velük másolni DVD és VHS között. De ezen kívül kb. semmire sem jók már, mivel analóg tuner van bennük. Szépen mutatják a pontos időt a kijelzőjükön, és az utóbbi évtizedben már csak óraátállításkor nyúltam a távirányítójukhoz... A digitális korszak beköszönte egyik pillanatról a másikra túlhaladottá, feleslegessé tette őket, pedig akkori áron 100 ezres nagyságrendű összegbe kerültek, és ma is működőképesek.
Sőt, van még egy szintén hibátlan Panasonic hi-fi sztereó S-VHS videomagnóm is! :D
(Vajon mennyit fogyaszthatnak ezek azzal, hogy folyamatosan standby-ban lógnak a villamos hálózaton...?)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#128050) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Lenne egy vital spa jakuzzim amit a Balboa Worldwide - Spa Controllal Spa Controll szeretnék vezérelni egy otthoni UPC wodafonos modemmel.

Itt Spa Controll leírás részletesen leír mindet 3-4 G kikapcsolása stb mindent megcsinálok részletesen de mégsem sikerül csatlakozni.

Szerintetek mi lehet a gond?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.