Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121001) kabelmania27 válasza sb (#121000) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Semmi gond. Lehet azért írja ki a részleges szolgáltatást a feltöltésre a modem mert az ötödik csatornát nem használja. 54-es feltöltési érték nem jó. Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség és meg tudjuk írni, hogy javíthatók-e az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#121002) Atke válasza kabelmania27 (#120998) üzenetére


Atke
senior tag

Szia!

IPv6 DS-Lite status: Disabled
Downstream 37-40 között
Upstream 45-47 között

(#121003) kabelmania27 válasza Atke (#121002) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A feltöltési értékek rendben vannak, letöltésnél snr 37-40 is jó érték.
Letöltésnél az erősség vagy power oszlopot kellene megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#121004) Atke válasza kabelmania27 (#121003) üzenetére


Atke
senior tag

Power dBmV
Upstrem: 2,3 pár 4-es
Downstrem: 45-47

(#121005) kabelmania27 válasza Atke (#121004) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek is elfogadható értékek.
Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

(#121006) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Csak arra lennék kíváncsi, hogy másnál is jelentkezik az a hiba, hogy esténként szinte mindig lefagy a vodafone tv szolgáltatása? Programváltásnál, percekre elsötétül a képernyő, sokszor csak az áramtalanítás segít.
Délelőtt aránylag működnek a dolgok.
Nálam, amióta a voda átvette az upc-t, egy használhatatlan, minősíthetetlen katyvasz az egész.
Csak nálam ilyen rossz a helyzet?

Válaszokat előre is köszönöm szépen

(#121007) kabelmania27 válasza balazs1956 (#121006) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Amennyiben médiboxot használsz áramtalanítsd pár perce hátha utána javulni fog. Boxot vagy médiacardot használsz?

[ Szerkesztve ]

(#121008) balazs1956 válasza kabelmania27 (#121007) üzenetére


balazs1956
senior tag

Boxot használok.
Délelőtt minden szépen működik, estére minden kifagy lelassul.
Rendszeresen áramtalanítva van, naponta legalább kétszer,

[ Szerkesztve ]

(#121009) kezo0


kezo0
addikt

Nálam ma mindkét Vodafone TV box csatornakereséssel indult bekapcsoláskor. Eredmény: „Szabadon fogható csatornák: 150 TV, 0 Rádió, Internet: 8 TV”.
Másnál is? És vajon miért történik ez néha? Változott valami?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#121010) Memora


Memora
senior tag

Nekem közben végre megoldódott a problémám! :DD
Leírom ide is, hogy mi volt a megoldás, hátha valaki másnak is hasznos lesz:
Először kikapcsoltam az ipv6-ot, ez önmagában nem oldotta meg, de egyetlen program, a vírusirtó már fel tudott lépni a netre.
Majd az ipv4-nél átállítottam automatikusra az IP címet és a DNS kiszolgálókat (nekem fix volt beállítva már évek óta, eddig rendesen ment), és ezzel végül megszűnt a probléma! :D

Köszönöm mindenkinek aki segített vagy segíteni próbált! :R

Fancy quote placeholder

(#121011) kavics válasza kezo0 (#121009) üzenetére


kavics
csendes tag

Nálam is.
Pedig ki se kapcsoltam (sose szoktam)
Mikor hazaértem, láttam ki van kapcsolva.
Bekapcsoltam, csatornakeresés, de a végén nem történt semmi, nem is reagált semmire
Újra ki- majd bekapcsolás, mintha semmi nem történt volna, minden a régi :)

(#121012) AtHoS válasza Memora (#121010) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hol kapcsoltál Te ki IPv6-ot?

Gondolom ugyanitt matattad az IPv4-et is...szvsz. PC-n

read-only mode on the forum

(#121013) pl92 válasza Atke (#120992) üzenetére


pl92
csendes tag

hívd 1270-et, mondd meg nekik, hogy nem frissül az eszköz szoftvere, központilag nyomják rá a frissítést
ha nem ajánlják fel, kérd hogy hívjanak vissza, miután megpróbálják frissíteni, hogy leellenőrizzék, tényleg felmegy-e

nekem nagy nehezen sikerült, szóval meg tudják csinálni

(#121014) cocka válasza balazs1956 (#121006) üzenetére


cocka
veterán

Nálam ilyen nincs, viszont amikor áram alá helyezem és megjelenik a piros led, utána sokszor nem hajlandó a távirányítóval bekapcsolni. Ha random összevissza nyomkodom a távirányító számgombjait, akkor TALÁN hajlandó bekapcsolni, de a távirányító e célra kijelölt gombjának egyszeri megnyomásával sok esetben semmi sem történik.

Ez azért elég gáz szerintem. Akkor lehetne magán a boxon egy szájba... -t BEKAPCSOLÓ gomb, hogy ne kelljen a távval szenvedni. Érdekes módon minden más esetben működnek a táv gombjai, csak bekapcsolni nem mindig lehet vele a cuccot.

(#121015) cocka válasza kezo0 (#121009) üzenetére


cocka
veterán

A legújabb (múltkori) frissítést megkaptad már?

Amúgy szerintem ilyen random csatornakeresés csak azoknál van, akik koaxszal használják a médiaboxot. Nekem a TV csatornák című menüpont a frissítés után egy-két nappal még ott volt a Beállításoknál, aztán mióta ismét csak ethernetről jön az élő adás is, azóta eltűnt.

Amúgy valaki kérdezte, hogy hány megabittel jönnek a HD adások. 4 illetve 7.5 megabit/sec attól függően, hogy melyik csatornáról van szó.

(#121016) kezo0 válasza cocka (#121015) üzenetére


kezo0
addikt

Nem, az a frissítés nekem még mindig nem érkezett meg.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#121017) kabelmania27 válasza balazs1956 (#121008) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben megírnád a modem jelszint értékeket meg tudnánk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.
Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség és meg tudjuk írni, hogy lehet-e javítani az értékeken.

(#121018) Masato válasza balazs1956 (#121008) üzenetére


Masato
tag

Engedd meg, hogy ismertessem az ajánlásom mém formátumban:

Jó OK értem, hogy így nincsenek "okos" funkciók, de ezek a "buta" eszközök legalább többé-kevésbé megbízhatóan működnek. Az a Vodabox valószínűleg soha nem fog rendesen működni, az eddig általam olvasott bejegyzések alapján. A firmware és a middleware is valami gagyi tákolmány.

(#121019) gduck válasza Masato (#121018) üzenetére


gduck
addikt

Neeee... Légyszi a szegény ember Horizon boxát ne hozzad pozitív példának :( Abban semmi pozitívum se volt! Attól még hogy valami működik valahogy, nem jó :D

[ Szerkesztve ]

(#121020) Atke válasza kabelmania27 (#121005) üzenetére


Atke
senior tag

Elosztva valami 3DSS2- fém Y-al van elosztva, vagy nem tudom, mert azt már annyira nem értem :)

#121013 pl92
Ez pontosan így történt, (tegnap este) mondták kb 15 perc, azóta is ugyan az van fent, holnap jön a technikus elvileg...

(#121021) kabelmania27 válasza Atke (#121020) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg, hogy a lakásba bejövő kábel legyen az in-bemenetben és nem lazultak-e ki az F csatlakozok osztónál, toldásnál és a modemnél.

[ Szerkesztve ]

(#121022) pl92 válasza Atke (#121020) üzenetére


pl92
csendes tag

technikus is be tud szólni, hogy nem megy fel fw és felrakatja

egyik modememnél volt, hogy technikus feltetette 2-2-t viszont utána 1 óra múlva kiderült, hogy vodánál nem volt beregisztrálva -> üsz. resetelte és visszaállt 2-1-re :C

nekem 3 modemből mind 3-nál volt ez gond, hogy nem frissül, hiába cserélgették

(#121023) Atke válasza kabelmania27 (#121021) üzenetére


Atke
senior tag

Bútor mögött van, de elhúzgáltam mindent is :)

betekergettem ami kicsit lazább vlt,de nem változott a helyzet

pl92: Tudom, csak gondolotam tegnap ráhúzza, ma tesztelem, és ha jó,akkor holnap lemondom a kiszállást. Parádé amit ezek "szolgáltatás" címszó alatt művelnek! UPC se volt épp fedhetetlen,de mióta voda van azóta mindennel is csak a prbléma van, számlázással is 2 hónapig szívtam

[ Szerkesztve ]

(#121024) Toth_Jani válasza Masato (#121018) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ha a Voda hajlandó lenne kiadni az alkalmazást TV-re is, akkor a MediaCard mellett tökéletes lenne, hiszen ott elérhető volna a visszanéző, az élő műsort meg a TV tökéletesen le tudja adni.
Jó most is használtató az alkalmazás mert PC-n ugyan ki lehet keresni a visszanézendő műsort majd átküldeni a TV-re, de igy műsort választani csak a tévé készülék távirányitójával nem lehet.

(#121025) Masato válasza Toth_Jani (#121024) üzenetére


Masato
tag

Vagy nem ilyen óccó, nevenincs csingcsung box kellett volna, hanem valami nagy gyártó terméke. Én értem, hogy ez drágább lenne, meg hogy alacsonyan szeretnék tartani a költségeket, de most ez jobb, hogy csak az elvándorlást segíti?

Egy ismerősöm is ezzel szív, mondtam neki, hogy cseréltesse ki mediacardra, mert az működik. Aztán persze kiderült, hogy azért a box funkcióit használná. Róka fogta csuka.

(#121026) aradebil2


aradebil2
senior tag

Valakinek szarozik még PC-n a Vodafone TV? WA122-es hiba, Androidos telón megy tökéletesen. :\ Egy találat van rá a topikban, azt az idő oldotta meg, de ez már több órája nem elérhető. :W

(#121027) ayo


ayo
addikt

A Xiaomi 3H légtisztítómmal már hónapok óta (nagyjából ápr / máj Vodafone frissítés óta) nem tudok wifire csatlakozni. Próbáltam csak csak 2.4ghz-n meg vegyesen, de semmi. Valakinek ezt sikerült megoldani?

http://jateknaplo.blog.hu

(#121028) mrlujoak válasza ayo (#121027) üzenetére


mrlujoak
veterán

...én Xiaomi robotporszívóval jártam így.
Mondjuk már eleve nehézkes volt régebben is MiHome appon keresztül a csatlakozás, de a porszívóm megkergült, szervizben volt - többször is - és visszajövetele óta nem bírtam racsatlakoztatni a fehér CB-ra.
Se 2,4-en, se vegyes módban.

Azóta elengedtem. MiHome app kuka, takarodott le a mobilomról, az a kis csotrogány meg gombbal megy. Amíg ki nem purcan végleg :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#121029) Nikaré válasza mrlujoak (#121028) üzenetére


Nikaré
őstag

Oké, de ez addig működőképes megoldás amíg egy térképet használó gépet indítasz így, gombbal. :U
Amúgy ezek az az eszközök 2.4 -en működnek.

(#121030) LouiS22 válasza mrlujoak (#121028) üzenetére


LouiS22
veterán

Totál offtopic a Vodafone témában, de neked nem: keress rá a Valetudo-ra a Google-ban, kövesd a leírást és boldogság lesz a vége.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#121031) kezo0 válasza aradebil2 (#121026) üzenetére


kezo0
addikt

Nem úgy volt, hogy az informatikai átállás hetében (ami épp most van) nem fog működni a tévézés a tv.vodafone.hu-n? Én így emlékszem, hadd ne keressek most rá.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#121032) mrlujoak válasza Nikaré (#121029) üzenetére


mrlujoak
veterán

Az Essential nem ment térképet.

Így "csak" a szívófokozat, és a felmosás (törlés) vízmennyiségének állításáról kell lemondanom.
Igen, 2,4-en, viszont adtam lehetőséget annak a hibaforrásnak is (pontosabban annak kiküszöbölésére) hogy netán a vegyes mód zavar be...

#121030LouiS22 : köszi, megnézem...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#121033) ayo válasza mrlujoak (#121028) üzenetére


ayo
addikt

az a gondom, hogy előtte semmi gondom nem volt. a nagyobb frissítés óta viszont egyszer se sikerült összekapcsolni és sajnos csak az appal lehet különböző automatizálásokat megadni a gépnek. app nélkül teljesen buta lett, on-off nagyjából.

szóval, ha valaki esetleg tudd erre valamit, azt nagyon megköszönném!

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#121034) pjen válasza kezo0 (#121031) üzenetére


pjen
félisten

Működik gond nélkül, most néztem.

(#121035) cof válasza Masato (#121025) üzenetére


cof
veterán

A BOX egész jó hardveresen, a szoftver a kakukktojás.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#121036) Nikaré válasza mrlujoak (#121032) üzenetére


Nikaré
őstag

Oké, értem. Akkor marad a várakozás arra, hogy rendbe tegyék a rendszert!

(#121037) rgeorge válasza kezo0 (#121031) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem úgy volt: mobilos topikból.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#121038) Memora válasza AtHoS (#121012) üzenetére


Memora
senior tag

Igen, a Vezérlőpult\Hálózat és internet\Hálózati kapcsolatok a kapcsolat tulajdonságainál, kivettem előle a pipát, a másiknál meg beállítottam automatikusra.

Fancy quote placeholder

(#121039) kezo0 válasza rgeorge (#121037) üzenetére


kezo0
addikt

Júl. 9-én érkezett mail-ből (ennek ellenére épp most nézem iPaden a mai Tour-szakaszt):

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#121040) LouiS22 válasza kezo0 (#121039) üzenetére


LouiS22
veterán

Vélhetően nem egyszerre ugranak neki mindennek, hanem szakaszosan haladnak (mint a Tour-on). De előre baromi nehéz megjósolni, hogy melyik folyamat mennyi időt vehet igénybe, gondolom ezért írtak egy tól ig-et, meg azt, hogy milyen szolgáltatásokat érint.

Vö: hibaelhárítás: 72 órát mondanak, mert nem tudják előre, hogy 12 perc vagy 1200 perc megkalapálni azt, ami elromlott.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#121041) kezo0 válasza LouiS22 (#121040) üzenetére


kezo0
addikt

Persze, nyilván így van.
A webes felületre pl. most ugyanúgy nem enged belépni, mint aradebil2 kollégát (WA122-es hibával).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#121042) kabelmania27 válasza Atke (#121023) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sajnos nem jelenik meg a kép.
Lehet modemcsere segíteni fog.

[ Szerkesztve ]

(#121043) Ledi válasza cocka (#121014) üzenetére


Ledi
aktív tag

"...viszont amikor áram alá helyezem és megjelenik a piros led, utána sokszor nem hajlandó a távirányítóval bekapcsolni."

Ezt én is tapasztaltam. Főleg, hogy nekem össze van párosítva a TV-vel.

Áramtalanítás után bekapcsoláskor Tv BE, box nem reagál. Újra megnyomom a bekapcsoló gombot Tv KI box BE. :W

Szóval ilyenkor kell várni kb. fél percet, hogy összeszedje magát a Vodkabox.

Egyébként már nekem is megjött az fw.

(#121044) crok válasza kezo0 (#121041) üzenetére


crok
nagyúr

Szinten zenesz, Vodafone TV weben WA122..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#121045) Rage47 válasza kezo0 (#121039) üzenetére


Rage47
veterán

Ehhez képest nálam ma 2x szakadt a vezetékes net. :( Legutóbb is ez volt, mikor csak valami átállás volt az ügyfélszolgálatnál, hogy szakadozott a net.

(#121046) MadMancs válasza rgeorge (#121037) üzenetére


MadMancs
veterán

De úgy volt.
Vodafone TV náluk nem a web hanem a box. Az nem áll le.
Amúgy:

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#121047) aradebil2 válasza kezo0 (#121041) üzenetére


aradebil2
senior tag

Köszi, tudtam hogy átállás lesz de nem figyeltem hogy a Tv-n is, meg az is fura volt hogy telóról beengedett.
Viszont ha már itt vagyok: külföldi albi, wifi óránként lecsatol DNS hibával. Mit kellene átállítani a Voda station-ön (ugyanaz mint otthon), hogy ezt ne csinálja? Szomszéd lakásban van de hozzáférek a modem felületéhez. Lesz egy konferencia előadásom csütörtökön és pont akkor, amikor le szokott állni (minden óra 51kor). Köszi előre is!

(#121048) balazs1956 válasza kabelmania27 (#121017) üzenetére


balazs1956
senior tag

Sajnos a csatlakozók nagyon el vannak rejtve, a modem jelszinteket majd megpróbálom leszedni.
Elég láma vagyok ezekhez :(
Viszont délelőtt minden hibátlan, este állandóan lefagy.
A UPC-vel, HBO-val Netflix-el soha semmi gondom nincs/nem volt

(#121049) balazs1956 válasza Masato (#121018) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm, megnézem mit tud a média card, bár sokszor használom a leállítás visszatekerés funkciót.

(#121050) laciiiiiii válasza kezo0 (#121009) üzenetére


laciiiiiii
csendes tag

Megszűnt a Pesti TV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.